I JAAROVERZICHT 1983 m W v aKW HANDBAL" De Avanti scholieren werden Belgisch kampioen B.D. LEBBEKE: De Lebbeke- naars eindigden het seizoen 1982-83 op de tweede plaats en verwierven hierdoor een ticket voor deelname aan de IHF- Beker. Het seizoen 1983-84 is nu zowat halfweg en Boule d'Or staat 4e gerangschikt op amper twee punten van het leidersduo Sasja en Neerpelt. Zaterdag 7 januari ontvangen de Lebbekenaars Neerpelt en de uitslag van deze wedstrijd is bepalend voor de verdere am bities. Het hoofddoel blijft zicb plaatsen voor deelname aan een Europese Beker maar in geval van winst tegen Neerpelt wordt uiteraard de titel geviseerd. B.D. Lebbeke, dat ondertussen enkele jeugdspelers in het ba sisteam opnam, blijft in elk geval tot het kruim van het Belgisch handbal behoren. On danks een vrij beperkte kern staan de jonge Boule d'Or re- se rv en. samen met Neerpelt en Olse Merksem ook al aan de leiding van de rangschikking, we. V. AALST: De Aalstenaars degradeerden na een uiterst spannende strijd toch uit 2e nationale. Deze degradatie kan wellicht positief geweest zijn voor de ploeg van trainer M. Wellekens. Inderdaad, on danks men Dany Bayens ver loor, beleeft Eendracht dit sei zoen een periode van hoogkon- junktuur. Niet alleen wisten zij zich te plaatsen voor de 1/8 finale van de Beker van België maar bezetten tevens de eerste plaats in de rangschikking van le landelijke. Het ziet ernaar uit dat enkel Ap. Kortrijk de titelpretenties van Eendracht kan komen dwarsbomen al ge loven wij dat dit Aalst volgend seizoen opnieuw in 2e nationale zal spelen. AJAX LEBBEKE: Na een sei zoen 1982-83 waarin op het nippertje de titel werd gemist Ajax eindigde op gelijke hoogte met Houthalen maar verloor de titel met minder ge wonnen wedstrijden is de Dirk Buytaert kan met At. Temse nog voor de verrassing ii heenronde van het seizoen 1983-84 totaal tegengevallen. Hoewel Ajax mede dank zij de transfer van E. De Batselier. met gerechtvaardigde titelma- bities startte, telt Ajax nu al 7 punten achterstand op leider Aalst en ondanks een trainers- 1 wissel ziet het er niet naar uit dat de kentering er zo drastisch zal komen. Ajax kan niettemin r vertrouwen blijven hebben in de toekomst want na een goede jeugdwerking beschikken de Lebbekenaars over een jong in vallersteam dat tweede staat gerangschikt. Bouwt men in 1984 aan een nieuw team? ROBUCO BUGGENHOUT: Eindigde het seizoen op de ne gende plaats en was tot de voor laatste speeldag in het degrada tiedebat gemengd. Tijdens de transferperiode toonde Robuco zich erg aktief en het seizoen 1983-84 ziet er rooskleurig uit voor de ploeg van het duo Jan Van Hoezen-V. De Donder. In derdaad, de heenronde werd afgesloten op een derde plaats en ofschoon het er bijna onmo gelijk uitziet hoopt Robuco op een falen van het leidersduo om zich nog te mengen in het titel- debat. De groei van Robuco Buggenhout lijkt in elk geval nog niet geremd. H.B.C. DENDERMONDE: H.B.C. Dendermonde speelde kampioen in 4e afdeling maar de promotie heeft hen tot nu toe weinig opgeleverd. Inderdaad, na een belovende kompetitie start werd het moeilijk voor Dendermonde dat ondertussen in het degradatiedebat is ver zeild. Met 7 punten uit 11 wed strijden gaan ze enkel Ander- lecht en Maasmechelen nog vooraf in de rangschikking. Nu een bijna fataal geworden be stuurscrisis opgelost is en na de hoopgevende zege tegen Ant werp moet H.B.C. nochtans geacht worden zich te kunnen handhaven. S.K. GREMBERGEN sloot het seizoen 1982-83 af op epn 5e plaats. Geen slecht resultaat voor de G.S.K.-ers vooral niet als men ziet dat Krogstrup en C8 nu derde staan op 3 punten van de leider. S.K. Gremberg- se kan zich beslist nog in het titeldebat mengen maar zelfs al mocht G.S.K. promoveren naar le afdeling, dan maken wij ons toch bedenkingen hoe het verder moet. Inderdaad, de aflossing van de vrij «oude» kern, is nog lang niet klaar. SPARTA AALST begon vrij sterk aan hel seizoen 1983-84 maar is nu, overmand door tegenslag een halve basis- ploeg in het gips teruggezakt tot een 8e plaats. Eeas Sparta opnieuw over al zijn effektieven zal kunnen beschikken moeten zij in staat worden geacht de prestatie van verleden seizoen zij eindigden toen 4e te evenaren. AVANTI LEBBEKE II. Het jonge Avanti II blijft zowat iedereen verbazen. Nadat het als onafhankelijke ploeg inge schreven Avanti II in 1983 kampioen speelde in 2e natio nale, dacht men wel dat dit team het in 4e afdeling wel zou rooien maar dat daarmee de ambities zouden vervuld zijn. Nu de heenronde achter de rug. 1' provinciale zorgen. B.D. Lebbeke won te Buggenhout de finalewedstrijd in de Beker van Oost-Vlaanderen. Schepen Heymans overhandigt de trofee aan M. Menens. Verstappen kende met Robuco Buggenhout een erg knap 1983 Hilde Bleyaert werd ook in het jaar 1983 lopskoorster m de Belgische ranglijst. staat Avanti II, met een kern aangezien er door het wegval- van gemiddeld 17 jaar, aan de len van Eddy De Vlieger nog leiding en het ziet ernaar uit weinig ervaring in de ploeg w- dat de titel hen opnieuw moei- zit». Trainer De Nil wacht ons lijk kan ontsnappen. Niettemin inziens geen gemakkelijke maken zij enig voorbehoud heenronde al geloven wij in de BRABO DENDERBELLE de gradeerde naar eerste provin ciale na enkele jaren «vechten» tegen de bierkaai. De ploeg nam uitbreiding in de breedte, trok verschillende jonge spelers aan maar zal toch het verblijf in provinciale nog minstens een jaartje moeetn dulden. Even tuele titelpretenties werden vlug de kop ingedrukt met de kwetsuren van L. Heuvinck en W. Van Lembergen. Tijdens de laatste maand van 1983 werd J. De Proft als trainer aangetrok ken zodat nu kan gewerkt wor den aan de opleiding van de talrijke jongeren. Verpoest en C° buigen wel maar breken niet gemakkelijk. AT. TEMSE eindigde een sei zoen met hoogten en laagten op een derde plaats. Ook dit sei zoen lijken de Waaslanders niet echt in aanmerking te komen voor de titel. Temse beschikt nochtans over verschillende spelers met mogelijkheden maar nu trainer Dauwe ontslag nam zijn wij benieuwd naar de resultaten tijdens de terug ronde. E.V. AALST II, of het vroege re Rosis dat degradeerde uit le landelijke, het niet meer zelf standig zag zitten en fusioneer de met E.V. Aalst, doet het uiteraard goed in le provincia le. Het nu onder de naam E.V. Aalst II spelende Rosis vertrok als grote favoriet voor de titel, staat inderdaad aan de leiding maar moet daar toch het gezel schap dulden van een verras send Lokeren dat hen in eigen zaal de enige nederlaag kwam toedienen. De titel lijkt ons nochtans een «must» voor de Aalstenaars. H.C. WAASMUNSTER is dui delijk op weg om een verdere doorgroei te verwezenlijken. W. Verlé werd als trainer-spe ler aangetrokken en samen met enkele spelers van het vroegere Jochewoa Aalst zorgde hij er voor dat de resultaten opmer kelijk verbeterden. Maar nog veel positiever voor Waas munster is de toevoer van jonge spelers die onder impuls van Eddy De Vlieger uit de gemeen teschool bij H.K. Waasmunster terechtkomen. Het is nu de taak van Van Beglen en C° deze positieve trend door te trekken. H.C. LOKEREN kan zowat als de verrassing van het nieuwe seizoen worden beschouwd. Na een eerder bescheiden eindron de tijdens het seizoen 1982-83 werd P. Vermeir als trainer aangetrokken. Samen met de komst van J. Beeckman zorgde die voor een nieuwe gunstige wind bij de Waaslanders. H.C. Lokeren staat na de hcenronde samen met E.V. Aalst II aan de leiding. Fl. D'Hanis en C° kun nen wel eens voor de verrassing zorgen al is dit geen «must» aangezien de integratie van jonge spelers als Bocklandt. Vereult e.a. volop bezig is. DAMES AVANTIFEMINA LEBBEKE werd kampioen van België tij dens het voor hen memorabele seizoen 1982-83. Ook dit sei zoen, na een eerder moeilijke start het vertrek van train- ster A. Thissen vergde wel eni ge aanpassing staat Avanti Femina samen met wtongeren aan de leiding in 's lands hoog ste reeks. Of de titel kan ver lengd worden blijft een open vraag maar niemand kan ont kennen dat F. Corndis, de nieuwe trainer, sukses heeft ge had met zijn nieuwe speelwijze. Lebbeke is in verdediging dui delijk agressiever geworden, speelt misschien minder attrak- tief maar beslist niet minder efTektief. E.V. AALST eindigde het sei zoen 1982-83 op een vjjfde plaats. Met het inaktief worden van Aalst Sportief werd de spe lerskern uitgebreid en Een dracht prijkt nu op de tweede plaats na het vrijwel ongenaak bare Meeuwen. Trainer Van Eyghem legde er het bijltje bij neer en werd na een paar we ken kompetitie opgevolgd door Magda Van den Borre. Deze nieuwe trainster blijkt het volle vertrouwen te hebben gewon nen bij Eendracht. AVANTI FEMINA LEBBEKE II speelde kampioen in 3e afde ling na een testwedstrijd tegen Gent. In 2e afdeling kende het zeer jonge Avanti Femina II enige aanpassingsmoeilijkhe den. Niet alleen moest men re kening houden met het vertrek van D. De Troetsel naar het fanionteam, wat ook het geval was voor L. Hermans, maar ook het ontslag van coach M. Van den Borre schiep enige verwaaiing. Avanti I^hbeke II staat na de heenronde 7e met 7 p. uit 9 wedstrijden en nu de kern aangevuld werd met enke le jeugdspeelsters, moet het ta lentrijke Lehbeke toch in staat worden geacht nog enkele plaatsen te winnen in de rang schikking. ROBUCO BUGGENHOUT leek lange tijd op weg naar de promotie. Mede door tegenslag werd de titel op het nippertje gemist. Na acht wedstrijden blijft Robuco ook dit seizoen nog onverslagen zodat de pro motie opnieuw wenkt. Niette min zal de terugronde opnieuw moeilijk worden daar A.M. Tegen Rode Ster Belgrado maakte B. D Lebbeke weinig kans in de Europese Beker. ri Femina II werd kampioen in 3' afdeling. Ro- Bieyaert onbeschikbaar zijn. De damesafdeling vai buco lijkt, met het in kompeti tie treden van een tweede team, op de goede weg. R.B. DENDERMONDE. Na een moeilijk seizoen 1982-83 eindigde Ros Beiaard zesde. Met de ontbolstering van enke le jeugdspeelsters staat Dender monde er nu heel wat beter voor aangezien na 10 wedstrij den 18 punten werden ver gaard. L. Van der Jeught blijft er echter van overtuigd dat de definitieve doorbraak er maar komt over enkele jaren. Hier voor rekent hij op de aflossing door de speelsters die nu aan treden in het tweede team. OLYMPIA AALST kon zich verleden seizoen niet plaatsen voor de eindronde. Blijft ook dit seizoen ter plaatse trappelen want met 6 punten uit 9 wed strijden kunnen de verwachtin gen niet hoog gesteld worden. G.S.K. HAMME betaalde heel wat leergeld tijdens het seizoen 1982-83. Doet het dit seizoen reeds merkelijk beter en mede dank zij een uitgebreide jonge spelerskern blijft J. Van Hout vertrouwen hebben in de toe komst van de jongste handbal familie. E.V. Aalst maakte het B.D. Lebbeke moeilijk in de 8" finale vt de Belgische beker. Het werd tenslotte 19-23 na verlengingen. H. B. C. Dendermonde werd kampioen in 4' afdeling. Ondertussen haakte het duo Van De Velde Timmerman af, wat toch problemen bracht voor trainer Trienpont. V. Lissens maakte deel uil van A Belgische titel. Femina Lebbeke. dat het sei 1982-83 afsloot met e Het V interns tweede Molen per. D te allui gisch kenbui ibis Kc selare, Horma de sn ploeg die vrc maakt (Inters Iers als Gomm Niklaa: Naast ook tw ties tu« het D: en hel Parijs de ger compe; Leverk tionale Keiler, Gumbe De wei naar t< onderv iedere de twe :n Ko reeksei Reeks Horma Reeks inters De uit: wedstri EERS1 Ibis Kt re 1-1 Spanne de geb de ov< Knack Valcke Samen: Et., Li Pat Dangrë Mathie Horma 1-1 Horma Bollen nam di yoorbe tornooi Horma zij Schi de twe< se inte ]ltnd v< t Volleyt é\H Volleybt lpeelde

De Voorpost | 1983 | | pagina 28