I Dendermondse begroting 1984, sluit met 53,7 miljoen fr. boni in eigen dienstjaar. Beleidsplan voor Dendermondse kuituur Tiental artiesten op geslaagde Kerstshow in Dendermondse gevangenis Naar een betere verlichting te Dendermonde Oudegem zet karnaval in met Driekoningenbal Werk van den Akker Sint-Gillis-Dendermonde met druk jaarprogramma Familiekwis Hamse Rijksscholen kende opvallend sukses 2 - 30.12.1983 - De Voorpost Gekumuleerd verlies bedraagt nog 39,3 miljoen fr. De jongste gemeenteraadszitting te Dendermonde stond volledig in het teken van het stadsverslag 1982, de goedkeuring van de begroting van de Waterregie 1984 en als grootste brok de goedkeuring van de stadsbegroting 1984. Het stadsverslag 1982 werd door de oppositie gunstig onthaald. Norbert De Batselier, de fraktieleider van de S.P. vond dit beheersverslag een prima dokument, een volledig rapport waardoor men een goed inzicht krijgt wat er gebeurd is in het jaar 1982. Niettemin had hij enkele bemerkingen. Zo stelde hij o.m. vast dat een stelling van werklozen. De to- gedrukt worden» aldus sche- aantal kommissies niet zo den- tale personeelslast bedraagt pen Marcel Borms. Naar de derend hebben vergaderd en 25.36%. Een grote stap in de klassieke vorm werd deze be- stipte aan dat de C.V.P. de goede richting is de gemeente- groting door de oppositie sterk grote slokop is wat het aantal raadsbeslissing van 9 juni 11. bekritizeerd. Nobert de Batse- mandaten betreft. Ook Her- Hierbij werd niet enkel een lier (SP) brak de spits van deze man Van den Abbeele (V.U.) totaal vernieuwd reglement tussenkomsten af «Men heeft had woorden van lof voor dit i.v.m. de abonnementsvoor- deze keer geprobeerd een eer- verslag 1982. Als de meest de- waarden goedgekeurd, maar lijke benadering van de begro- gelijke rubrieken somde hij ook een belangrijke tariefwij- ting te hebben. Had men dit op: deze over toerisme, de ste- ziging. Een voorstel tot verho- reeds twee jaar geleden ge- delijke musea en het stads- ging van de waterprijs en de daan, zoals toen door mij archief, de bevolkingsbewe- meterhuur is heden in onder- voorgesteld, dan had onze stad ging, het O.C.M.W. en de zoek bij Ekonomische Zaken» brandweer. Andere rubrieken aldus schepen Dierick. Veel vond deze interpellant overge- kommentaar werd rond deze detailleerd en onnuttig. Ten- begroting van de waterregie slotte had Herman Van den niet gebracht tenzij van Frans tresten. Toen wou men echter Abbeele een reeks opmerkin- Vermeir (S.P.) die enkele be- politiek een zogenaamde niet- gen nopens enkele rubrieken denkingen had nopens de fikse defïcitaire begroting». Nadat en dankte de samenstellers van verhoging van het verkoop van interpellant enkele stekelige het verslag in de hoop dat ze het water en de huur van de opmerkingen had gemaakt bereid zijn rekening te houden tellers, met de opmerkingen en sug gesties die hij had gemaakt. Stadsbegroting 1984 Lutgard De Beul (V.U.) van Schepen Borms had de haar kant vond het spijtig dat deze begroting aan de raad dokumenten ging de in het jaarverslag 1982 niets voor te stellen. Hij verklaarde woordvoerder over tot de alge- werd gepubliceerd aangaande dat het eigen dienstjaar zal mene analyse van de begroting het jumelagekomitee en de ad- afgesloten worden met een ba- 1984. Over de buitengewone vies- en beheerskommissie van tig saldo van 53,7 miljoen fr. begroting was hij zeer kort de biblioteek, terwijl Herman Het tekort op de gewone vermits deze zo fel uitgedund Burgghrave wat meer uitleg dienst of het gekumuleerd ver had verwacht aangaande de lies bedraagt thans 39,9 mil- verschillende adviesraden. kunnen beroep doen op saneringslening, wat heel wat besparingen had opgeleverd in de gewone begroting aan in- over de gevolgde procedure, een nieuwe procedure had vooropgesteld, kritiek had uit geoefend over de begeleidende is dat hier nog weinig over te vertellen valt. Hij konkludeer- De gemeenteraad keurde een aanvullend programma betreffende de openbare verlichting goed voor 1983. Om veiligheidsredenen zullen o.m. vier verlichtingspalen her plaatst worden tussen de Schelde- en de Vlassenbroekbrug (36.316 F). In een zijweg van het Groot-Zand te Grember- gen zal het net ondergronds aangelegd worden (46.000 F). Een uitbreiding van de openbare verlichting is voorzien in de Hof ter Heydenstraat te St. Gillis (6.009 F). Verder wordt de openbare verlichting vernieuwd in de Lomeer- straat te Grembergen (161.810 F) in de dr. De Hovrestraat te Oudegem (243.000 F) terwijl een versterking van het net is gepland in de Broekkouter te Baasrode (51.000 F), in de Bakkerstraat (8.000 F) en de Steenweg op Grember gen (5.000 F) te Grembergen; op de Oude Baan (18.000 F) en de Vaerenberg (5.000 F) te Oudegem. Het net van de openbare verlichting wordt aangepast in de Spoorweg- straat (26.000 F) en de sociale verkaveling Blauwe Steen (25.000 F) te St. Gillis. In de Geerstraat te Baasrode (78.000 F) en Moleneinde te Schoonaarde (38.000 F) wordt het net van de openbare verlichting ontdubbeld, terwijl in de Waterhoek-Broekstraat het net vande openbare verlichting zal gewijzigd worden (97.000 F). De openbare verlichting in de Kapellestraat te Appels (4.000 F) zal verplaatst worden. Tijdens diezelfde gemeente raadszitting werden bovendien een drietal leningen goed gekeurd o.m. voor de aansluiting op het elektriciteits- en waternet van de sanitaire inrichting op de kerkhoven te Baasrode en Grembergen (279.000 F), voor de vernieu wing en uitbreiding van de openbare verlichting in diverse straten (2.215.000 F) en een verdagingslening inzake een staatstoelage voor de rioleringshevel onder de Dender (8.045.000 F). ABL Het stadsbestuur te Dendermonde heeft een reeks beleidsplannen uitgedokterd voor he. jaar 1984. In de sektor kuituur, geleid door schepen Hubert Maes, werd in de eersti plaats aandacht besteed voor de rol van het stadhuis, de vroegere Lakenhalle. Dk bbek prestigieus gebouw zal worden ingericht tot een socio-kulturele ontmoetingsplaats, mei jert behoud van verschillende vergaderlokalen, maar waar mogelijkheden zullen geschapen worden tot het organizeren van koncerten, tentoonstellingen, kongressen, voordrachten en film- en diaprojekties. Hiertoe zal het nodige meubilair aangekocht worden. Blijvende „ege aandacht zal ook worden besteed aan het behoud van de plaatselijke kulturele kernen in ent vrijstaande of vrijkomende openbare gebouwen en scholen. Verder: de opvang et ar begeleiding van de kulturele verenigingen en dit langs een degelijk werkende en goel gesteunde kulturele raad. De eigen werking van de kulturele dienst zal wordei^^ gestimuleerd door het organizeren van eigen tentoonstellingen of andere kulturek ^gy manifestaties of door de medewerking ervan aan lovenswaardige private initiatieven. ruissl de mogelijkheden en verzuch- tingen van de gebruikers, maai Kunstonderwijs, De dienst van toerisme zal ver- biblioteekwezen der de mogelijkheden in ver en toerisme band met «sociaal toerisme» tevens rekening houdend mei uala In de sektor kunstonderwijs onderzoeken. De wandelpa- de steeds stijgende exploitatie' vee primeert het aanpassen van de den van hun kant, gebundeld kosten. De nodige aandacht qu bestaande gebouwen in een ge- in de wandelmap, zullen voor- zal worden besteed aan hei spreid programma en de ver- zien worden van éénvormige onderhoud en de uitbreiding dere verbetering van het di- bewegwijzering. Het betreft: van de speel- en sportruimten daktisch en pedagogisch mate- het Schelde-Denderpad, het in de verschillende woonwijj riaal. Volgens schepen Maes Hof ter Bremptpad. de Stads- ken, terwijl de rekreatiespc dient het kunstonderwijs, bin- wandeling, het Natuurleerpad en sport voor minder-valide» nen de perken van de huidige Kalendijk, het Grembergse zal gestimuleerd worden. Ei reglementering, de mogelijk- Broekpad, het Justus de Har- last but not least zal volgens heden te krijgen om zich aan duwijnpad te Oudegem en de het schepenkollege de Stedelij'I de huidige tijdsevolutie aan te wandelpaden in Vlassenbroek ke Visserij Brusselse Forte* (acht bestaande paden). beschikken over een bloeiendij werking. joen fr. «Normaal zou deze de: «De cijfers zijn wel verbe- legislatuur erin geslaagd zijn terd, maar niet door toedoen de CVP-PVV-meerder- heid te Dendermonde, maar kracht en tewerkstelling niet op 1.000 brengen? Blijft dit een overwogen risico? Dat zal schrappingen in de fakultatie- veroorzaken door de voog- Waterregie bet begrotingsdeficit van 1983, Schepen Dierick, die de Den- zijnde 68,4 miljoen fr; in am- dermondse waterregie onder per 9 maanden om te buigen in door de druk die alle partijen zijn beheer heeft, toonde zich een overschot van 13,8 miljoen op de overheid hebben gelegd verheugd dat de beparingen fr, drie jaar eerder dan het voor K.B. 202. Inzake de be- vooropgesteld bij het opmaken saneringsplan voorzag. Helaas lastingspolitiek begrijpen wij van de begroting 1983 een gun- doen de vooruitzichten zich steeds minder de PVV. Zal stige invloed zullen hebben op anders voor wat betreft de ont- men nu ook opnieuw de drijf- de rekening 1983. «Deze doel- vangsten 1983 inzake onroe- stelling vindt men terug in de rende voorheffing en de perso- begroting 1984. Wij gaan er nenbelasting. Ik wens er nog- van uit de raming van de ont- maals de nadruk op te leggen vangsten korrekt te becijferen, dat het stadsbestuur niet ver- aan de hand van de standopga- antwoordelijk kan gesteld wor- dij. De procedure was bene ven van de ontvanger. Wij dur- den voor de opgave der inge- den alles en de gemeenteraad ven stellen dat door deze werk- schreven bedragen inzake on- wordt tot een formaliteit gede- wijze de ontvangsten de»wer- roerende voorheffing en perso- gradeerd. De belastingspoli- kelijkheid benaderen. Evenzo nenbelasting, alsmede voor de tiek, de slechte struktuur van werden de uitgaven ingeschre- inning ervan die zoals u wel- de uitgaven die niet verbeterd ven rekening houdend met licht weet rechtstreeks door de zijn en de a-sociale aksenten, voornoemde standopgaven. rijksontvangers worden geind. zijn voor ons redenen om deze Daar waar het kon werden Laaj^ons hopen dat de cijfers begroting volledig te verwer- besparingen doorgevoerd. De der 'minder-ontvangsten niet pen. De sociale kostprijs om personeelskosten zijn laag, worden bevestigd door de nog snel naar een evenwicht te ko- enerzijds door wervingstop en twee te verwachten stortingen men, is al te hoog. Een begro- anderzijds door een aangepast en aldus het algemeen tekort ting waarvan 72% bestaat uit beleid in verband met tewerk- op de gewone dienst nog zou personeelskosten en schuldbe talingen, daar heeft de bevol king weinig aan. Daarvoor 370 miljoen fr. aan belastingen op brengen, is een al te zure ap pel. Wij laten het aan de A.C.V.-ers om het a-sociale te verdedigen en aan de PVV om hun verhoogde belastingen aan de bevolking uit te leggen» aldus tot slot S.P. fraktieleider Norbert De Batselier. Namens de V.U. bracht Herman Van den Abbeele kritiek uit op de stadsbegroting 84. «Het is een begroting die schril afsteekt te gen de sier die tot voor een paar jaar werd gemaakt. Ver geleken met het einde van de vorige legislatuur moet door de Dendermondse bevolking dit jaar immers 130 miljoen fr meer aan belastingen en retri buties worden ingeleverd. Het is zeer duidelijk dat dit een zeer zware aantasting betekent van de kleine inkomens. Daar om moet er een politiek van grote soberheid en besparin gen met alle kracht worden doorgezet, dit om zo vlug mo gelijk tot een evenwicht in de stadsfinanciën te komen. De V.U. zal erover waken dat de vooropgestelde ramingen uit eindelijk zo dicht mogelijk met de werkelijkheid overeenko men» zei tot slot Herman Van den Abbeele. Na de koffiepau ze werd de begroting rubriek per rubriek onder de locpe genomen en waren het vooral de V.U.-ers Ferdy Willems en Lutgard De Beul die nadere inlichtingen wensten en op merkingen uitten nopens be paalde punten. Schepen Borms wist dank zij een uitste kende dossierskennis steeds een akkuraat antwoord te ge ven. Namens de C.V.P.-frak- tie voerde Jan Van Damme het woord. «Wij sluiten ons aan bij de schepen van financiën n.l. een realistische begroting voor te stellen i.p.v. met begrotings technische middelen, een arti ficiële begroting voor te leggen die een batig saldo zou verto nen. Dit was dit jaar mogelijk, maar zou getuigen van onver antwoordelijkheid en gebrek aan realisme, en zou op vele vlakken de bevolking mislei den en tot demagogie leiden. Daar doen wij niet aan mee en zal onze fraktie in ieder geval waakzaam zijn. De CVP-frak- tie zal deze begroting goedkeu ren en wenst het kollege te feliciteren voor zijn realisti sche aanpak en objektieve be nadering van de problemen» aldus de CVP-fraktieleider. Van de kant van de P.V.V. noteerden we geen enkel ge luid en in deze fraktie vond men het zelfs niet nodig de eigen partijgenoot, in casu schepen Borms, geluk te wen sen voor zijn grote inzet om deze begroting tijdig klaar te stomen. Tot slot van de zitting werd deze begroting 1984 goedgekeurd, meerderheid contra minderheid, maar dat lag natuurlijk in de lijn van de verwachtingen. (abl) passen. Wat het biblioteekwe- zen betreft zullen de mogelijk- w heden van de stedelijke biblio- a' sP°rt> vrijetyd teek inzake de aankoop van de Volgens de beleidsnota zal het Vryetyd, feestelijkheden en boekenkollektie toenemen, en museumbeleid verder worden ruimtelijke ordening dit in hoofdzaak in navolging gestimuleerd en zullen belang- Het stadsbestuur zal zijn me-| van het desbetreffend dekreet, rijke instandhoudingswerken dewerking verlenen aan alleL Verder zal aandacht worden aan het Oudheidkundig Mu- initiatieven inzake nuttige en] besteed aan de overname van seum (Vleeshuis) worden uit- gezonde vrijetijdsbesteding] de vrije biblioteken en zal ver- gevoerd. Op het programma Er zal echter gevraagd worden] der worden gewerkt aan de 1984 prijken verder: nodige de toelagen selektiever te ver- uitrusting en inrichting van de aandacht voor het museum delen De traditionele feeste reeds bestaande biblioteken voor Volkskunde in het Be- lijkheden met grote weerklar onder stadsbeheer. Wat nu het gijnhof; het operationeel ma- dienen verder aangemoedij toerisme betreft zal de nodige ken van het Zwijvekepand; het publiciteit gemaakt worden verder verzamelen en bunde- voor de toeristische en folklo- len van het stedelijk archief ristische eigenheden van de het nemen van de nodige stad. Om dit in de hoogste maatregelen voor het behoud mate te kunnen uitwerken is en herstel van het patrimo- natuurlijk een intense samen- nium. Op het vlak van de sport werking tussen de VW en de opteert het schepenkollege stedelijke dienst voor kuituur voor «sport voor allen», met, en toerisme noodzakelijk. Pro- indien noodzakelijk, de nodige gramma's dienen uitgewerkt irv. begeleiding. Hiertoe dient de funktie van het ééndagstoeris- adviesraad nauw samen te wer- me. In dat verband zal het ken met de bevoegde stads- onthaalbureau in het stadhuis dienst. De stedelijke sportin- tijdens het toeristisch seizoen frastruktuur zal verder op een ook in het weekend operatio- degelijke wijze worden uitge- neel zijn. baat, rekening houdend met en behouden te blijven e sche wijkfeesten zullen verde op de steun van het stadsbe stuur kunnen rekenen, hier zal worden overgegaan totB een selektievere verdeling v de beschikbare toelagen. Na de oprichting van de ad viesraad voor de ruimtelijke iurtb ordening zal verder worden ge werkt aan de uitwerking van het stedelijk struktuurplan, een definitieve oplossing het Denderprobleem en de verdere uitbouw van de stads kern tot een volwaardig win kelcentrum. Da inde (abl) me Vas v Kerstmis in de cel Iedereen tracht zowat bij de kondigen dat de eerste karna- Voortgaande op het sukses vi eersten te zijn om zijn feestka- valaktiviteit van 1984 zal de voorbije jaren, hoopt deltjes lender via diverse media aan plaatsvinden op zaterdag 7 ja- Oudegemsc «Orde der Filoso-1 zi,.. het grote publiek kenbaar te nuari. Dan wordt immers het fen» tientallen driekoningen tt idica irtaken. Bij de «Orde der Filo- derde verkleed «Driekonin- mogen verwelkomen op hö a ak sofen» uit Oudegem ligt dat genbal» georganizeerd wat eerste rendez-vous der opti >k nu wel een tikkeltje anders. Kar- meteen de aanloop is tot de misten in 1984 naval 1984 vindt er immers Prins- en Prinsesverkiezing. Intussen werd ook reeds maar plaats op 1 april 1984. De voorgaande jaren hebben eerste folder verspreid bij de ilang; Extra laat dus. Maar dat is duidelijk bewezen dat vanaf Oudegemse bevolking met een voor de «Raad van Negen» dat moment de lont aan het aantal gegevens voor wat spe evenwel geen reden om stil te karnavalvuur wordt aangesto- cifiek de feestelijkheden be- n blijven zitten dat deze dag in ken. Voorgoed In zaal Ikaros treft, alsmede dc voorwaarde» w het verschiet is. Integendeel staan de meest bekende DJ's die gesteld worden aan de kaft f De Er wordt met man en macht van Vlaanderens meest beken- didaten voor de titel van Pi gewerkt aan de voorbereiding de vrije radio achtef de draai- of Prinses van karnaval. Ondertussen is tafel om zo voor een fameuse men zover dat men kan aan- avond te zorgen. Idigir tt t wel de stuur Ze waren allemaal dubbel blij hun steentje te hebben bijgedragen om de eenzaamheid puntenlijst van de gedetineer- van de afgezonderden in deze kersttijd wat draaglijker te maken, de sterren die elk op den. Lydia Martino uit Sers- hun manier een stukje vreugde in de gevangeniszaal hadden gebracht. kamp kreeg moeilijk kontakt Een prachtig versierde, hoge kerstboom in de feestzaal van de Dendermondse mct ^aar puhlick en het was. gevangenis. Dekor voor het kerstfeest. Feest van vrede en verzoening, twee aspekten die du'de,'ik da' de s,°e™ bonken in het leven van deze mensen toch niet altijd terug te vinden zijn. Kerstmis in de "'ear 5°° - ww a a i i naar hier waren gekomen... gevangenis. Het kan. AI blijft het dan een totaal andere ervaring dan daarbuiten. Nou ja? Haar slotnummer, een Kerstmis. Dit is de tijd dat men plots veel belangstelling krijgt voor de gevangenis. Voor vroege karnavalkraker, zorgde een week zijn het ineens geen delinkwenten meer maar gewoon eenzamen. dan toch nog voor spontaan Met z'n honderd zaten ze er Kerstdag aanvankelijk erg stil letjes bij maar na de eerste kennismaking zou het ijs al vlug breken. Het duo Emiel Vermeir, voor de organisatie, en Mare Heymans, voor de presentatie, bracht dit jaar al voor de elfde keer een Kerst show in de Dendermondse ge vangenis. We herinneren ons van vroeger de optredens van Dream Express, Marva, Fred dy Breek, Urbanus, Bertice Reading, Jef Vanuytsel, Stella, The Strangers en tientallen an deren. Steeds weer was de Dendermondse Kerstshow een geweldig sukses. Dit jaar was er ook opnieuw een orkest en de mannen van Splendid kregen de zware op dracht de gevangenen in juiste stemming te brengen. Ze slaagden daar erg goed in en aan het eind van de show zou j w. blijken dat de mannen uit Bor- Dendermonde. De mooie meidengroep Venus was ook present (v) nem erg hoog scoorden op de applaus. Helemaal vanuit het verre Lommei kwam Tom Po well, net als zijn kollega's vol ledig gratis. Hij kreeg onmid dellijk applaus met de twee gogo-girls en toen bleek dat zijn disconummers er ook mochten zijn, was het hek vol ledig van dc dam. Veel applaus en bloemen van alle kanten voor de twee leuke Limburgse snoetjes. Splendid mocht er toen nog eens stevig tegenaan gaan cn hun rocknummers brachten zelfs een gevangene zo in vervoering dat die me vrouw Vermeir naar dc ge ïmproviseerde dansvloer haalde. Oostendcnaar Luc Van Bavik- hove, hier en daar was er toch een kreet van herkenning in dc zaal. was de volgende in de rij. Presentator Mare Heymans vergeleek de gewezen visser met André Hazes, had het over het Ontdek de Ster-festi val en over de promotie via Macva. Van Bavikhove deed het goed, met slijmerige num mers die de gevangenen soms erg stil maakten. Splendid zorgde voor een nieuw, en nu weer erg gesmaakt, intermez zo. Joke komt uit de keuken, Suzanne, het was allemaal dat wat de gevangenen ver wachtten. En* toen was het de beurt aan Venus. Vlaanderens meest sukscsvolle meidengroep. Goed voor het oor, heerlijk voor het oog. Ellen, Christel, Cindy, Leentjc en Chantal kregen een daverend applaus Hier had men naar gewacht. Venus gaf een dik kwartier lang een daverende show maar toen de leuke meisjes ook nog aan zangles toe waren kende die poging erg weinig sukses. Ze predikten rc-vo-lu-tion en zelfs de gevangenisdirekteur kon niet anders dan meeklap pen. Hun optreden swingde de pan uit. En dan weer Splendid met en kele goede kerstnummers en wanneer de gevangenen ble ven vragen naar Suzanne, dat nummer kreeg de hoogste sco re, lieten dc mannen van Bor- nem zich niet vangen. Met dis- co-bar Proba, ook al jaren ak- tief op dc Dendermondse Kerstshow, moesten de gevan genen op de tonen van nog gekendere kerstliedjes weer naar de cellen. Meer dan twee uur had het feest geduurd. Het was nu voorbij. Weer een steengoede Kerstshow. gezellige Kerst en White Christmas. De lange uren van deze laatste dagen van het jaar waren ernigszins gebroken. Deuren openden en sloten zich weer achter ons. In de Dender mondse straten brandde dc feestverlichting.. Hugo Aerts Het Werk van den Akker, afdeling Sint-Gillis-Dender- monde, heeft na overleg met zijn leden het jaarprogram ma voor 1984 opgesteld. Het werd een biezonder druk programma, met voor drachten, wedstrijden en diverse bijeenkomsten, uiter aard ook met feesten. Aan de leden werd gevraagd hun bemerkingen, ideeën en tema's die ze graag aan bod zagen komen. Hiertoe dienden ze een formulier in te vullen. Het is dank zij de binnenge brachte formulieren dat het bestuur kon inpikken op de vele wensen en suggesties van de leden De werking van 1984 steekt voorgoed van wal op zondag 12 februari om 19.00 uur met een voordracht over de voor jaarsbemesting in de tuin. Er wordt dan ook een aangepaste film getoond. Op 24 maart, zaterdagnamiddag om 14.00 uur is er een snocivoordracht bij Alfred Van den Abbeele en op zondag 15 april om 17.30 uur is er een koffietafel met voordracht over tuinversiering en bodembedekkers, gevolgd door ontspanning. Op 12 mei 's avonds om 19.00 uur is er een mis voor dc leden en de afgestorven leden van het Werk van den Akker in dc Sint-Lutgardiskerk van Lutter- zele en 13 mei 's avonds om 19.00 uur staat een voordracht over ziekte- en inscktcnbestrij- dingsmiddelen op het pro gramma. Dan wordt ook een aangepaste film vèrtoond om trent dit probleem. Op zondag 17 juni om 19.00 uur is er een voordracht over kleinvee, zoals konijnen, kip pen, enz... In de maand juli heeft de jaarlijkse hofkeuring plaats bij alle leden. Dit op maandag 9 juli om 8.00 u. Donderdag 19 juli reist het hele gezelschap naar de BRT. Men vertrekt al on 8.00 uur cn gebruikt het middagmaal in de Meli. In de namidd .g gaat men de plantentuin te Mcise be zoeken. In de maand september is er een voordracht over het kwe ken van witlof met als hoofd zaak het inleggen in bakken (9 september om 19.00 uur) cn op zondag 14 oktober om 17.30 uur is er een koffietafel met voordracht over het gebruik van kruiden in de keuken, met uitreiking van de prijzen van de hofkeuring en de uitslag van dc wedstrijd om de hoogste tabaksplant. Op zondag 18 no vember om 19.00 uur is er een voordracht over het doorwin teren van groenten en bloemen en in dc maand december moeten dc leden zondag 9 de cember nu reeds inschrijven op hun agenda. Dan heeft om 17.30 u. een kaart- en kiem- avond plaats cn worden er bo terhammen met kopvlecs ge serveerd De hoogste tabaksplant Zoals elk jaar pakt het Werk van den Akker Sint-Gillis- Dendcrmonde ook nu weer met een speciale wedstrijd. Werd vorig jaar een wedstrijd omtrent de grootste pompoen uitgeschreven, en konden de leden zich dit jaar toeleggen op het kweken van de hoogste zonnebloem, dan wordt het in 1984 het kweken van dc hoog ste tabaksplant. De planten zullen door de ver eniging worden aangekocht en per lid wordt 1 plant gegeven. Dat zal gebeuren op een verga dering, zodat iedereen met de zelfde planten en op hetzelfde ogenblik aan de teelt kan be ginnen. Het dient gezegd dat deze wedstrijden in het verleden steeds een enorm sukses ken den. In 1982 ging dc prijs naar de zwaarste pompoen die 26.5 kilo woog cn een omtrek had van 1,59 meter en dit jaar was de hoogste zonnebloem liefst 4,91 meter gemeten Allicht ook de grootste van ons land. ibbei 1978 de s MjI I a Dendermonde. De artiesten en de genodigden na de show (v) Dc eerste familiekwis gcorga- nizccrd door de oudervereni ging van de Rijksscholen heeft een opvallend sukses gekend. De veertien deelnemende teams, bestaande uit twee vol wassenen cn drie jongeren tus sen 6 en 16 jaar, dienden het eerst tegen elkaar op te nemen in een schiftingsronde van 30 vragen over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Aan dc finale namen 8 geselektccrde ploegen deel. Dc ploegen Kwistetwel, dc Kamoenekens en dc Knokkers streden nek aan nek race. Ten slotte met overtuiging gewon nen door Kwistetwel met 86 punten met een ploeg, samen gesteld uit Carin De Decker. Gerry Pccters, Chris Windcy. Magda Cooreman, Jean-Pierre Dannau. Dc Knokkers namen hieraan deel met Wim Bru- neel. Mireille Steveninck. Glenn Dc Clippclcir. Lieve Van Leemput en Maric-Louise Dc Loose, werden tweede met 76 punten Dc derde plaats was uiteindelijk voor dc Ka moenekens met Jan Kamocn. Jurgcn Van Gocthcm. Nicky Colman. Peter Coninckx en Anne Dhondt. Dit initiatief: verdient zeker navolging. (p. van gendl) UI 3 M rr lit hij z i

De Voorpost | 1983 | | pagina 2