r I m 4 -• - Maratonspecialist Jozef De Maezeneer uit Buggenitouf loopt voor zijn plezier Derde nieuwjaarscorrida van Walo te Nieuwkerken op zondag 15.1.1984 Karine Van de Moortel ereplaats te Oudenaarde Karei Van der Borgt: drie jaar met zijn vrouw in rolstoel op stap INITIATIE LANGLAUF TE AALST Kerstjumping op Rijbaan Piet D'Hooghe, Annecour en Vergeylen uitstekend in Stekene! ATLETIEK Jozef De Maezeneer had nooit gedacht dat hij ooit een maraton zou lopen, toen hij zich 19 jaar geleden samen met een schoolkameraad aansloot bij AC Lebbeke, de moederklub waaruit alle andere uit de omgeving voort spruiten. Jozef woont in de Bosstraat, en dat is ideaal om te trainen, vindt hij. Je vindt in en rond het bos vaak iemand om samen mee te trainen, en dat wisselt eens af. Om te slagen in de maratons moet je immers veel kilometers in de benen hebben. Trainer Van Rensbergen was gids «Op school kon ik wel mijn mannetje staan» zegt hij. Maar eens in de klub zag ik vlug dat ik snelheid tekort kwam. Op de piste was het dan ook niet wat ik ervan verwacht had. Een 5000 meter op de piste was mij te eentonig, en wat men niet graag doet is meestal slecht. Kortom, ik bleef han gen. Het was trainer Van Rensbergen die in mij een lan ge afstandsloper zag, en toen ging ik me toeleggen op halve, en nadien de volledige maraton. Te Brussel liep ik mijn eerste maraton tegen de niet onaardi ge tijd van 2u.28. Toen al wist ik dat ik beter kon ondanks het feit dat ik veel had afgezien, en ik was overtuigd dat ik moest verdergaan. Naar trainer Van Rensbergen kijkt hij op. Die heeft mij een trainingsschema opgegeven, en een inzicht in de voedingsproblematiek en wedstrijdpsychologie.» Zijn trainingen moet hij wel aan passen aan zijn onregelmatig werkschema (Jozef is treinbes tuurder). maar als bijkomend voordeel zijn er wel ekstra- wedstrijden die bij de spoor wegen georganiseerd worden. Maraton van Breda was eerste zege De maraton van Breda heeft hem uit de anonimiteit ge haald. Jozef was in de eerste plaats een goed klubgenoot. en als er iemand moest bijsprin gen om een gat te vullen, zoals in crossen en zo, dan was hij altijd bereid. Maar in de cros sen maakte hij toch niet veel brokken, en een paar maanden geleden stond de man van Buggenhout dan maar eens aan de start van een maraton, daar in Etten-Leur bij Breda. Wat dat zou geven wist hij niet, er waren meer dan 1300 deelnemers, waaronder ook de Lebbekenaren Jan Van Thie- nen, Jean-Marie Lelon, Her man Boodts en de trainer Wal ter Van Rensbergen. De start was een troep, en je moest vechten om uit het pak te gera ken. De eerste kilometer liep hij zowat twintigste, en toen de kopgroep het tempo verhoog de liet hij hen lopen. Jozef liep op zijn eigen tempo zoals hij meestal doet. Hij wou een be paalde tijd lopen, maar toen hij merkte dat hij alle atleten voor hem een na een voorbij stak, pas toen begon hij de eerste plaats te vizeren. Die eerste plaats behield hij tot het einde van de 40-kilometer-ra- ce, en de 31-jarige treinman mocht op het podium klimmen te Breda met een tijd van 2 u. 2117". De beker die hij daar ontving staat nu in zijn woning in de Bosstraat Of er nog bij zullen komen weet hij nog niet. maar ondertussen blijft hij verder oefenen in Buggenhoutbos. sa men met de andere afstandslo pers van AC Lebbeke. Lelon- Sebille. Boodts. De Graef. Van Thienen, Van Rensber gen en Rottiers. Zijn zege in Breda kan er mis schien anderen toe bewegen om ook eens mee te doen aan een maraton. Het is trouwens ook gebleken dat heel wat be kende namen uit het crosswe reldje zich meer en meer gaan toeleggen op de maratons Na het sukses dat Walo (Wale wordt nog een lus gemaakt Lopers) kende bij de organisa- rond het stuk van de Nieuwker- tie van voorgaande stratenlo- kenstraat tot Meesterstraat. Op pen, wil deze nog jonge maar deze manier kan' de omloop zeer vitale klub er een traditie verlengd worden van 980 m. tot van maken om in de Nieuw- 1.500 m. Zo kan ook de jaarsperiode elk jaar opnieuw totaalafstand van de wedstrij- een loopnamiddag te organi- den ruimer genomen worden, seren. De afstanden hiervan zullen er Door een gril van de kalender dan als volgt uitzien. Om 14 kon de corrida echter niet in de uur starten gezamenlijk 3 jog- onmiddellijke buurt van gingreeksen. De afstanden hier- Nieuwjaar gepland worden van bedragen respektievelijk zoals de naam van de wedstrijd 1200 m 2800 m. en 4200 m. dat eigenlijk wel vraagt. Het zal Om 14.30 u. nemen de dames nu op 15 januari zijn dat zowel juniores en seniores de start hardgetrainde wedstrijdlopers voor 2.800 m. Een half uur als amateuristische recreatielo- later gaan de heren veteranen pers naar Nieuwkerken zullen van start. Zij kregen 7.200 m. komen om er hun beste beentjes voor de boeg en in de laatste voor te zetten. wedstrijd om vier uur nemen de Dit jaar wordt de corrida in een heren seniores het tegen mekaar nieuw kleedje gestopt. De om- op over een afstand van even- loop zal nu volkomen parkeer- eens 7.200 m. en verkeersvrij worden ge- Zoals in het verleden is WALO houden ook nu nog steeds zeer welkom Inderdaad hebben de organisa- in de lokalen van de jongens toren oog en oor gehad voor de school. De wedstrijd barstte gevaren die een doorlopend echter letterlijk uit de voegen verkeer telkens meebracht. In van de gebouwen aldaar zodat samenspraak met politie-in- besloten werd om op de jon- specteur Schepens kon dan gensschool nog enkel beroep te worden besloten tot het volledig doen voor omkleed- en ivas- verkeers- en parkeervrij hou- ruimten. Direkleur Grumiau den van Nieuwkerkenstraal tot hielp ervoor zorgen dat daar dit Meesterstraat en van Vlas- jaar voor de lopers ook warm bloemstraal tot Kerkhofwegel, water zal voorzien zijn. Jozef De Maezeneer, de Buggenhoutse amateur die in Breda 1300 Deze maatregel komt zowel ten Voor inschrijven, drankver- n achter zich liet. DAMESVELDLOPEN De Zeelse atlete Karine Van de Moortel heeft nu te Oude naarde voor een prima verrich ting gezorgd en met haar vier de plaats was ze meteen eerste streekatlete en ook klubatlète. Want het was de jongste tijd Ginette Van den Bossche die de Zeelse klub aanvoerde. Zondag schoot zij echter iets te kort om Karine achter zich te houden. Karine die we op de training zagen met haar echt genoot Eddy Maes, heeft hard aan haar terugkeer gewerkt en met sukses. De atlete die eens het schoon weer maakte bij AC Denderland heeft nu te Zele de kijker op zich gericht. Van den Bossche werd hier 5e en de volgende atlete van AC Zele Van Cauter volgde op de 13e plaats en dat is voor dit drietal een uitstekende presta tie. Want er zijn niet zoveel verenigingen die drie atleten in een wedstrijd kunnen naar voor schuiven Wie ook drie atletes voorop in de uitslag kreeg was AC Op wijk en dat is niet de eerste keer dat de ploeg van trainer De Ridder als klub naar voor komt. Met Viviane Van Bug genhout die nu 8ste werd heb ben we een regelmatige atlete die in elke wedstrijd zich volle dig geeft en een bezienswaar dig sportspektakel ten beste geeft. Samen met de zusjes De Ridder die vooral in de tweede wedstrijdhelft naar voor kwa men vormen zij een drietal die voor de klublauweren zorgen. Te Oudenaarde was het Gerda De Ridder die nummer acht liet optekenen na een beste wedstrijd en haar zus werd als 14e op de uitslag geschreven. Dit belooft voor de damesveld loop van AC Opwijk op 15 januari, want ook de winnares van de wedstrijd te Oudenaar de. Corinne De Baets, zal te Opwijk aan de start zijn. Maar uitkijken wordt het zeker naar wat scholier Joke Annerel ons te bieden heeft. Alvast een zege, dat zijn we van haar zo gewoon geraakt, want ook te Oudenaarde zwaaide Joke met de zegebloemen er stond weer geen maat op het meesterschap van deze Op- wijkse «hinde». Hetzelfde kunnen wij zeggen van vetera ne Lieve Roggeman van Aalst die het pleit won zonder veel problemen. (a.a.) WANDELSPORT: Wandelen is een sport die in is Men kan zich afvragen hoe km van het land van Waas en meer en meer komen beoe- iemand er toe komt om een werden reeds afgehaspeld De- Dankzij de langlauf-initiatie fenaars van deze familiesport wandeltocht te ondernemen ze 34-jarige Aalstenaar is lid A' bij uitstek, de rangen van vele samen met zijn vrouw in een van de Vlaamse vereniging c duizenden aanvullen. Meer en rolstoel. Karei «zoals hij ons voor gehandikapten en is te- ,7. Aatsterse sportcent a, meer ook komen verenigingen verklaarde» wilde bewijzen dat vens lid van de Aalstcrse wan- ',e""en ree"s 'u'el wal goede aan de talrijke lopers als bruik en prijsuitreiking neemt aan de toeschouwers die alles de klub dit jaar haar intrek in van dichtbij wensen te zien. zaal 't En Zal, Dorp 11 te Tweede nieuwigheid betreft de Nieuwkerken. aard van de omloop zelf. Waar Ook nu liggen prachtige prij- vroeger een aantal keren gelo- zentafels te wachten op alle pen werd rond Kerkhofwegel, deelnemers die de wedstrijden Vlasbloemstraat, Nieuwker- beëindigen Walo gaat terecht kenstraat en Ten Bos. wordt nu fier op de rijkheid en degelijk- deze omloop behouden maar er heid van de prijzen die het de delklub «De Kadees» die gc- Aalstenaars kunnen zich steeds minder bewegen, kan ski-lopen worden aanbevo len als een ideale manier om zich fysiek in te spannen en zich psychisch te ontspannen en dit alles in een gezonde en bij- vestigd is in de Langestraat kennismaken met deze fascine- omgeving «Beukenhof». Het is wel ver- rende vorm van sportieve vrije- hun aansluiting vragen bij hij iemand met een rolstoel BLOSO die tot doel heeft de zoals anderen kan laten genie- wandelsport te bevorderen.Tc 'en van een wandeltocht «Beukenhof». Het is wel Aalst leerden we nu een wan- Vroeger en dat is meer dan moeiend verklaarde hij ons. tijdsbesteding. Vergeleken bij Personen die wensen deel te delaar kennen die misschien zeven jaar was hij alleen op maar ik zou alleen niet meer alpine skiën is ski-lopen of ski- nemen aan de Initiatielessen- wel uniek is in België. Ruim stap. Zijn vrouw bleef dan willen gaan wandelen Vooral wandelen minder gevaarlijk. Langlauf 1984, die in functie drie jaar komt hij aan de start thuis. Tot hij plots op het idee de tochten in de Vlaamse Ar- minder duur en bovendien min- van de sneeuwval door de Aal- van vele wandeltochten met kwam haar mee te nemen Hij dennen zoals de 50 km van de der moeilijk om aan te leren sterse Sportdienst worden inge- zijn vrouw, die hij meevoert in deed navraag en mocht aan de Kluisberg is een zware dobber. Det is een tamelijk natuurlij- richt, op zaterdag of zondag, een rolstoel. Met haar neemt start komen met een rolstoel. Maar nadien ben ik gelukkig keloopbeweging op ski's. In gedurende de maanden januari hij deel aan wandeltochten Voor dat ogenblik de enige in zegt Karei dat het tot een goed een "id da' steeds meer mensen en februari, worden dringend over het ganse land Deze België. Met haar nam hij deel einde is gebracht Want nog wandelaar woont in de Bree- aan de 100 kilometer van Bor- nooit heb ik in een wandel- - (André) A VELDRIJDEN verzocht een volledig ingevuldt inschrijvingskaart (te verkrij gen op de Sportdienst, Katte- straat 33 Aalst; eventueel telefo nisch aanvragen op het num mer 053177.11.11 toestel 282) aan de initiatiefnemende dienst te bezorgen en aan de vereiste inschrijvingsmodaliteiten voldoen. Alle inlichtingen aangaande de ze langlaufcursus zijn steeds verkrijgbaar op aanvraag. Alle ingeschrevenen zullen een bevestiging ontvangen. DB. straat-Losweg nr 6 te Aalst en ncm een afstand die zij aflcg- zijn naam Karei Van der Borgt den in 14u30. Maar daar bleef en zijn vrouw die hij op iedere het niet bij - zo kwam er ook tocht meeneemt noemt Maria De Nacht van Torhout nog een De Bruyne. klus van 100 km. en ook de 75 PAARDRIJDEN Tweede kerstdag, zes uur 's ochtends: regen, wind, echt slecht weer. Met een benauwd hart stelden we onz»- verwach tingen op nul, gezien het feit dat de meeste ruiters ter plek ke inschrijven. Ze hebben gesprongen van 10 u. 's ochtends, tot 22 u. 's avonds, non stop 450 parcours, met onder hen de besten van België. waaronder Mare Goossens, Christian Huyse- gomds, jonge talenten als Alain De Roeck Voor de meesten onder hen is het niet de eerste keer dat ze afzakken naar R.P.D. Ze ko men er graag voor de goede pistes, de prijzen, maar vooral voor de sfeer, en die was er! Sommigen onder hen namen de ekstra kerstprijzen mee, zoals een picknicktafel of de superprijs een tuinhuis, gege ven door Bogaert Gebroeders, uit Dendermonde Zondag 22 januari 1984, ko men de landelijke ruiters (L.R.V.) naar «Rijbaan Piet» voor een winterjumping inge richt door de Zandruiters uit Appels. Meer dan 250 zijn er al ingeschrvcn. Beginnende ruiters: De Klerck Kurt - Tarzan, Fierlafijn Geert, Anke. Gequire Isabcllc - Debbie, Pieters Benjamin - Speedy. Serie A: Joos Christel - Cyndy: Kerstjumping: Geslaagde sprong van Raveel. (vh) Claesscns Conny - Siegfried; Dolleman Michel - Chico; Exequo Dillem an Marc. Van Impe Carine. Serie B: Dilleman Michel - Vedette; De Grootte Marian ne - Idool Illcgems Jos - Maarco Polo; Monsccours E - Adiscara; Stuer Gerry Ursama. Serie C: De Molder J. - Tino; De Bock Martine - Riebling; Henk Alexander - Bionca Serie C: Huysegoms Christ. - Donagal; De Roeck Alain - Nizzia. In volgorde A: 1. Claesscns Conny - Siegfried. Ondanks de hevige regenbuien in de vroege middag was er zondag toch nog een ruime publieke opkomst voor de 3' veldrit dit seizoen op Stekense bodem. Stekene blijkt immers over een sterk lot veldrijders te beschikken en de organisatoren willen deze beloftevolle jongeren dan ook de kans geven hun kunnen voor eigen publiek tentoon te spreiden. welletjes en trok er alleen van- itart tot door. Meteen was de strijd w - voor de overwinning gestreden Met 19 trokken de D-rcnners want jje voorsprong van de de in Onder gezelschap man ull Basseveldc steeg stel- ook de Basseveldenaar Kamiel ,eimaiig Geirland had zichzelf D Hooghe. dit seizoen bijzon- bH|kbaar wa, oïcrscbat e„ viel der sterk op dreef en ook reeds s,„k zoda, „et pauwe|s winnaar in meerdere wedstnj- zich zeker kon stellen van de den Het was dan ook deze tweeije plaats. Voor de derde man die er van bij de eerste p|aats werd het een strijd tus- doortocht al de beuk in zette sc„ Van Herrcwcghe en De Jos Pauwels. nog een vcldnj- Schecmaeckcr. gewonnen der van formaat, zag hel ge- door eerstgenoemde. Man van vaar in en samen met Antoon de 5treek Willy Maertens legde Genland namen ze het wiel bcsjag op de 5' plaats terwijl van een ontketende D Hooge Gejr|a„d „„eindelijk pas zesde Drie ronden hielden ze het vol wcr(j want toen vond D'Hooghe het tieveranderingen meer zou te weegbrengen Annecour dus aan zijn 5' seizoenszege toe, waarvan hij er al 3 behaalde op Stekens grondgebied. Van Pa rijs, die de laatste 3 weken wegens eksamens niet meer had kunnen trainen werd ver-, dicnstelijk 2' en de moedige Wim Van Hooste werd voor zijn strijdlust bedacht met een derde plaats. Baetens had zich nog losgewerkt van Van Geyle en zij eindigden 4C en 5'. Lauwaert werkte, Vergeylen won Het koninginnestuk van de na middag werd echter de wed strijd in de B-kategoric. Het deelnemersveld bevatte wel geen echte uitschieters maar Na 4 ronden was het dan Si- naainaar Luk Joos die even aan de kop verscheen. Ook hij zorgde voor geen brokstukken en de 5 bleven samen tot op het moment dat Martin De Cock (in 3' stelling) ten val kwam en Joos, Ingels en Leemans ook van de fiets moesten. Het kostte vooral Joos en Leemans 'heel wat moeite om terug aan te sluiten. Voor De Cock en Ingels ging het gemakkelijker. Later zouden zij hun inspan ningen moeten bekopen, want intussen was de Zclenaar Ver geylen aan het kommando ver schenen en die hield er op dc lichtlopcnde omloop een heb tempo op na. dat enkel nog kon gevolgd worden door Lau- 2. Dilleman Mare - Myladv 3. Van Impe Carine - Orchi dee 4. Francois Chr. - Etoilc de Nuit 5. De Grootte Marianne - Prinses. B: 1. Dc Grootte Marianne - Dolly 2. Dillcman Mare - Wclitchika 3. Dilleman Michel - Vedette 4. Jacobs Johan - Orlando 5. Weemaes A. - Grandy C: 1. Bilde Walter - Nervic 2. Dilleman Mare - Duke 3. Van opbroeck Bruno - Ros- kosi 4. Van der Stracten Peter - Ultra-Montes 5. Stuer Gery - Ulek De rangschikking voor dc ekstra prijzen. Bij kat. A: Claesscns Conny - Siegfried B. Dc Grootte M. - Dolly C. Dc Molder Johan - Tino L \:<*L V 'f». Kerstjumping: Van de Vijver deed het uitstekend, (vh) Kerstjumping: Veldeman uit Oudegem srpong foutloos, (vh) Benny Annecour voor eigen deur Jij de C-rcnncrs waren alle ogen uiteraard gericht op Ben ny Annecour. Deze jongere broer van Patrick (ooit nog Belgisch kampioen) streed im mers voor eigen publiek en met het oog op de nakende titelstrijd werd dc wedstrijd in Stekene een uitstekende test, temeer omdat ook direkte ri vaal Luc Van Parijs (8 over winningen al) tussen de deel nemers zat. Het was deze Van Parijs die als eerste doorkwam na 1 ronde, Annecour. Van Hooste en Baetens reden onmiddellijk achter hem. Na een drietal ronden kregen we enkel nog Annecour en Van Parijs aan de leiding. Dc rest van het twintigkoppige deelnemersveld was reeds te ruggeslagen. Een tempodaling vooraan liet wel Wim Van Hooste, ook nog iemand die voor eigen volk reed, toe terug aan te sluiten, maar toen Benny Annecour even voorbij halfweg demar reerde moest eerst Van Hooste cn even later ook Van Parijs lossen. Van Parijs bleef wel nog ruime tijd op 20-30 meter hangen maar terugkomen zat er niet meer in. Achter hem had dc jonge Van Hooste zich al verzoend met een derde plaats Verderop vochten Mare Baetens (uit Bazel) en Hammcnaar Van Gcytc nog een spannend duel uit om dc 4' plaats. Intussen had Benny Annecour een halve minuut voorsprong opgebouwd, cn hij begon aan de laatste ronde, die geen posi- Veldrijden: De Ottergemnaar Luxemburg, (per) met namen als Lauwaert. Ver geylen, Dc Cock, Ingels cn Joos zaten er toch een aantal zegekandidatcn tussen dc 32 dapperen. Lauwaert duwde al vanaf de eerste meter serieus door. Dc omloop was hem ook erg be kend. daar een deel van het parkoers over de ouderlijke hoeve liep. Ingels, Vergeylen. Dc Cock, Leemans en Joos hadden dit in de gaten en deze 5 hadden al ha 1 ronde 50 meter voorsprong op dc rest van het deelnemersveld, dat aangevoerd werd door de weer eens erg slecht gestarte Neder lander Thielcman Lauwaert voerde het tempo in de kopgroep op, met dc be doeling enige afscheiding te bewerken doch dit zou niet lukken. Vervaet won de A-veldrit t wacrt en Ingels. De Cock volg- I dc op 3 ronden van het einde I op 15 sekonden cn Leemans en I Joos volgden op meer dan e halve minuut. Anderhalve ronde voor de I eindstreep sloeg Vergevlei I dan toe. Na een sprong over de I gracht zat hij bliksemsnel in I het zadel en muisde er door. Lauwaert was niet meer I bij machte hem tot de orde tc I roepen en meteen lag het zege- 1 pad open. Lauwaert eigende I zich op 15 sekonden de tweede I plaats toe terwijl Ingels in laat- stc instantie nog de Cock h losgegooid cn derde werd Leemans eindigde vijfde een totaal uitgebluste Luk Jootll moest de Nederlander Thiele-|| man nog laten voorgaan dc zesde plaats. lie famil (YEL) lopers biedt. De Joggers worden de kou gelaten. Onmiddellijk na hei lopen wordt hen gratijj een frisdrank alsook een fraaièj Walow impel aangeboden. Bo vendien nemen ze met Itim loopnummer deel aan een tom bola waarvan de trekking plaats heeft om 16.45 u. Aan de talrijkste deelnemersgroep van de joggings wordt een prachtige trofee van Coca-Cola aangebo den terwijl ook nog zeer mooie Stella-trofeeën worden over handigd aan jongste, oudste en van verst gekomen deelnemers. De winnaar van de seniores- wedstrijd voor heren krijgt de prachtige porseleinen schotel van de Stad Sint-Niklaas terwijl de eerste veteraan en eerste da me een even fraai stads plaket aangeboden wordt. Voor de eersten van deze drie reeksen geeft Stella-Artois een prachtige trofee, voor de twee- den telkens een beker en voor [j j de derden een T-shirt. Tot slot wordt de majestueust WALO-trofee overhandigd aan de winnaar van het klubklasse- ment waarvoor dc plaats van de 5 beste veteranen en 5 beste seniores in aanmerking komt. Mensen die nog meer inlichtin gen over deze loopdag willen bekomen kunnen terecht bij de mensen van het WALO-be- stuur Mark Hoste (770.61.60), St Pietersnieuwstraat 2, Sl. Gillis, Rik Dhollandei (776.85.02), Nieuwkerken straal 114, Nieuwkerken; Jaak Pauwels (775.27.64) en Hugo Van Remoortere (776.36.16). VAN KONI Bij de deren prijze en 2e Brack en Fr afgegt Brack en U asduif pioen met d voor Braec Met c Germ naar 1 raert Germ jonge deren de le Maldi nc B Eerst' Maldi Valck Van naar GILB ALG1 TITE IN Z1 DUUI De j voor maar schap die it de ve I-- Oude lande en V; Jaarli der. I Gilbe Steen Jonge tiaens Luc V

De Voorpost | 1983 | | pagina 30