Nieuws uit de Aalsterse Raad Me! Danny Denayer door Aalsterse begroting - 2 voltijdse functies van geneesheer- specialist in de kindergeneeskunde De Voorpost - 30.12.1983 - 5 Een «stadsvalkenier» zoals gesuggereerd na de spektakulaire duiven vangst door raadslid Paul Stockman waartoe een gemeenteraadszitting toch allemaal leiden kan is volgens schepen van leef milieu André Dooms die te Brussel over die vogelhis torie te rade ging en het dus weten kan, niet wette lijk mogelijk. Een beuk die winval vertoont rottend hout dat bij storm wegvalt heeft volgens raadslid A- driaenssens geen han delswaarde en kan nog en kel dienen voor brandhout. Hierin bijgetreden door bo- menplanter Lambert Van de Sijpe die over bomen bomen kan opzetten. Dat in de diskussie Edgard dan «Hout—huys genoemd werd is dan ook ten volle begrijpelijk. Hoog hout vangt veel wind. Komt het beeld van Jan de Lichte moeilijk terecht. Na Aalst en Zottegem heeft men het nu over Ant werpen, een plaat van Jan de Lichte zou op til zijn. Te realiseren door platenfirma Assekrem. Pastoor-deken-kanun nik De Vos bekwam een. vergunning voor uitbating van een werkplaats voor herstellen van voertuigen. Vanzelfsprekend gaat het hier om een instruktie-ate- lier in het Don Bosco-insti- tuut van het BLOSO, Bui tengewoon Secundair On derwijs. Op de Grote Markt prijkt een inspirerende kerstboom. Er zou wel een kerststal gekomen zijn als een vereniging dat initiatief had genomen. Er was een paar weken terug sprake van doch de vereniging in kwestie liet niet meer van zich horen. Misschien moest er dan ook nog een alternatieve «stal» bij? WLA heeft nogal wat klachten in verband met jager in de Faluintjes. Het stadsbestuur heeft een onderzoek bij de politie la ten verrichten. Vooral bij mistig weder zou de politie speciaal kontrole uitoefe nen. Reeds zou zijn uitge kiend over wie en waar het zou over gaan. Toch wil het stadsbestuur herinne ren dat jachtrecht een na tionale materie is die bui ten haar eigen bevoegd heid valt. Volgens geruchten zou voor de inplanting van het geplande drukkerij-mu seum geopteerd worden voor de SULBB-gebou- wen. Het stadsbestuur wil voorlopig alleen kwijt dat de hele problematiek van efficiënt gebruik van ge bouwen, een komplekse materie, momenteel door een werkgroep stadsamb tenaren geschiedt. Voor bewust museum wordt al thans gesteld dat het cen traal dient gelegen te zijn en dat het gelijkvloers moet gebeuren... Volgens geruchten zouden in het stadscen trum een aantal gebouwen van eigenaar veranderen. Men spreekt over de Ge nerale Bankmaatschappij, Hopmarkt, het herenhuis op het Keizerlijk Plein naast de Nationale Bank en andere. Ten stadhuize werd ons, zonder namen te noemen, alleen ver klaard dat er inderdaad bouwaanvragen zijn die te Aalst reeds hun beslag kregen en naar Gent zijn voor verdere afhandeling voor woningen nr. 13 en 36 aan de Hopmarkt en nrs. 34, 40-42 en 69 aan het Keizerlijk Plein. Voor Kei zerlijk Plein nr. 38 is de aanvraag tot bouwvergun ning nog in behandeling. Er werd wel bij gepreci seerd dat telkens advies werd gevraagd aan de Kommissie voor Land schappen en Monumenten en dat het inderdaad in de bedoeling ligt de typische eigenheid van het straat beeld te bewaren. Wat betreft een bouw- aanvraag in de Kattestraat bij de huidige parkeergele genheid zou dit een ge rucht zijn. De parking her schikken voor o.m. plaat sen voor het stadsperso- neel en tegelijkertijd opte ren voor bebouwing ware onlogisch. Alhoewel niet uitdruk kelijk op de groene glas containers vermeld zal de firma P.V.B.A. GRL, Dr. Van der Hoeydonckstraat 25 te Lummen eventuele schade veroorzaakt door de door haar geplaatste glascontainers kontrak- tueel vergoeden. Gemeenschaps - mi nister De Wulf zou in ver band met het nieuw stede lijk ziekenhuis aan de Sie- segemlaan, al dan niet als gevolg van zijn bezoek een paar maand terug, een en ander wat betreft verdere afwerking hebben goedge keurd. Het betreft hier dossiers van aansluiting van de elektriciteit op het distribu tienet FM-TV - het plaat sen van stroomleiding - de aanleg van een brandlijn - de elektrische installatie (77 miljoen) en verder cen trale verwarming, verluch ting en klimatisatie voor een slordige 91 miljoen, zonder BTW. Als het standbeeld van Jan de Lichte door Roel D'Haese na te Aalst en Zottegem-Velzeke niet ge plaatst te zijn ook in Mid- delheim-Antwerpen geen definitieve plaats vindt zou het desgevallend nog te recht kunnen in Wezem- beek-Oppem. Burgemees ter de Grunne wil het al vast plaatsen. VU-raadslid Fanny Danayer heeft in verband met energie besparing felicitaties voor het bestuur naast een reeks voor stellen, suggesties, opmer kingen. Liever het kultureel cen trum zo snel mogelijk afwer ken dan afwerking te spreiden over 5 10 jaar. Graag in de kelderverdie ping van het zwembad een scheidingsmuur voor-de schiet- stand voor de politie. Parkingsmeters die geen hindernis mogen vormen 's nachts liever niet verlichten. Per stel zou hiermede ca 7.000 fr. per jaar worden uitge spaard. Graag de 2.500 opcentie men afzwakken tot 2.400. Min der ontvangst van 14.211.400 fr. Waarom slaat de 85.000 fr. voor verzekering van burge meester en schepenen? De oude zwemkom verko pen zou een vergissing zijn. De akademie voor schone kunsten zou er onderkomen kunnen vinden. In de vroegere Free- Dress-gebouwen komen de leerlingen in de katakomben- Krijgen de gebuisden in het imen voor de politie maxi maal 2 kansen? Kan publiciteitsinbreng i.s.m. de dekenijen de kosten voor ekonomische aktiviteiten niet verminderen? De sinds jaren niet gewij zigde Prijs Valerius de Saede- leer werd best van 15.000 naar 25.000 fr. opgetrokken. Werkingskosten voor de week van de vrijetijdsbeste ding hoeven dit jaar niet te worden voorzien daar de «Week» slechts om de 2 jaar wordt georganiseerd. Met ruim 5 miljoen aan onderhoud en schoonmaak moet de nieuwe zwemkom glanzen. Wanneer komt er appara tuur met schermen en printers in de administratie? Overlaging zonder eerst nakijken van de riolering is in principe verkeerd. Proficiat met het fietspad Bergekouter-Moorselbaan. LH Wat mogen gemeenteraadsleden in het OCMW Een garagistenhistorie Aalst. Ofschoon het een parkeerplaats is, wordt heel wat van de ruimte in beslag genomen door lege flessen en bokalen (a) Raadszaal niet, feestzaal wél toegankelijk maken voor mindervaliden Toegankelijkheid en eventueel toegankelijk maken van stadszalen als de feestzaal en de raadszaal blijven een probleem. Raadslid Martin Van der Speeten had er reeds vragen over en raadslid Anny Dierick beet zich in het probleem vast. Schepen Openbare Werken stelt dat het plaatsen van een lift in het belfort om de raadszaal te kunnen bereiken door minder-validcn praktisch onmogelijk is. Wel zou een hefslede (monolift) minder onmogelijk zijn doch heel wat problemen stellen en veel kosten. Wat betreft de feestzaal is er meer kans. Hoofdingenieur-direkteur R. Galle en stadsarchitekt J. Buyl hebben het probleem onderzocht en stellen wat volgt. Belfort Installeren van een lift is praktisch onmogelijk. Het niveau gelijkvloers ligt 6 treden, circa 1 m. hoger dan dat van de Grote Markt. Aan een van beide ingangen zou een Slede ofwel de kleine toegangstrap. kant kripte) volledig in beslag worden genomen of de grote trap voor meer dan de helft wat zeer hinderlijk zou werken voor in- en uitgaande bezoekers. Het inwendige zelf biedt geen enkele aangewezen plaats voor liftinstallatie. Enigszins meest logisch zou het bordes van de monumentale hoofdtrap kunnen zijn van waar mechanische verbinding met hoger gelegen verdiepingen doenbaar en konstruktief realiseerbaar is. Hieraan verbonden nadeel is wel dat ook hier weer 4 treden dienen te worden genomen om het niveau van het bordes te bereiken. Een andere installatieplaats zou langs het bestaande lastluik kunnen zijn. Lastluik dat zich situeert aan de kleine inkom kant kripte, vlak aan de inkomdeur en voor de trap naar het broodhuisje, in gebruik door de dienst toerisme. Deze mogelijkheid impliceert de uitsluiting van een toegang en de verhindering van de bereikbaarheid van het toerisme bureau. Gezien de bestemming en bezetting der belfortzalen zijn andere mogelijkheden niet denkbaar. Wél is een monolift (hefslede) volgens de helling van de hoofdtrap mogelijk docht ook weer minder aangewezen. Aanbrengen van dergelijke hefslede zou de trap met circa 90 cm versmallen zodat de berekende en vereiste trapbreedte onvoldoende wordt en waarbij op ernstige tegenwerping van de brandweerdienst te verwachten is. Ook dient te worden gesteld dat de trap drie maal van looprichting verandert en dat zulks hogere kosten meebrengt Ten titel van inlichting wordt gesteld dat een normale liftinstallatie circa 1 miljoen en een hefslede ca 700.000 fr, kan bedragen zonder rekening te houden met de aanleg van de praktische onmogelijke buitenslede. Feestzaal Bij de geplande verbouwings- en aanpassingswerken van linker- en rechtervleugel van het stadhuis is in de in voorontwerp opgestelde plannen een liftinstallatie voorzien zodat de feestzaal door deze uitvoeringen wél door minder-validen toegankelijk kan worden gesteld. Uitvoering van deze projekten is echter wel gesteld op langere termijn. In de gemeenteraadszitting van oktober was er heel wat te doen in verband met een herstelling aan de reinigingswagen Saviem voor ruim 205.000 fr. Reden van de noodzaak tot herstelling was volgens de technische dienst «een gebrek aan smering (verlies langs'de cilinderkoppakking) waardoor bedrijfstanglagers smolten». Iets wat raadslid Danny Denaeyer niet nam vermits hij zulks als technisch onmogelijk oordeelde. Bij stukgaan van cilinderkopdichting kan geen olie wegvloeien omdat... er daar geen is. Aldus Denayer die stelde dat de oorzaak elders moest worden gezocht. Schepen Anny De Maght die ter zitting beloofd had het nader te laten onderzoeken, zegt dat er in tegenstelling met wat interpellant Denayer beweerde wél een oliekanaal in de cilinderkopdichting is. Schade aan de zuigers van de wagen kan slechts twee oorzaken hebben: ontregelde distributie wat niet het geval was of uitlopen van drijfstanglagers en de dan optredende speling. Dit laatste speelde zich af in de Saviem-wagen nadat de smering onvoldoende werd wegens olieverlies via de cilinderkopdichting. Er was uiteraard wel een verklikkerlichtje in de wagen maar het is toch algemeen aanvaard dat de chauffeur de ogen op de weg moet gericht houden en niet kontinu naar het dashbord kan staren. Zodra de chauffeur abnormale werking ervaarde stopte hij trouwens onmiddellijk. Ook de diensten van de leverancier van de wagen zagen olieverlies als oorzaak van het defekt. Er komt fietsenstalling in Majoor Glaserstraat Raadslid Eddie Monsieur leidt over een geraamde vermindering in de begroting 1984 wat betreft ontvangsten van de pendelparking af dat het stadsbestuur de pendelparking misschien gratis laat gebruiken, wat hij ten zeerste zou waarderen. Zo zit de vork niet aan de steel, repliceert schepen Etienne Bogaert. Dat de ontvangsten van de pendelparking bij het station minder hoog geraamd zijn komt gewooh door het feit dat koliektoren er doorheen moeten worden gelegd wat vanzelfspre kend tot minder tijdelijk gebruik zal leiden. Deze parking gratis laten gebruiken ware uiteraard de beste oplossing. Via overname door de NMBS dan, voegt Eddie Monsieur er aan toe. Raadslid Marcel Lorie vraagt dat dan ook een inspanning zou gedaan worden voor de fietsers. In de begroting staan sommen ingeschreven voor een fietsenstalling in de Majoor Glaserstraat antwoordt burgemeester Uyttersprot. Wanneer Eddie Monsieur dan aandringt dat de fietsenstalling gratis zou te gebruiken zijn antwoordt de burgervader dat het onlogisch zou zijn auto's wel en fietsers niet gratis te laten stallen. Wel wordt het een niet bewaakte fietsenstalling waarbij ieder de eigen fiets dient vast te leggen. Zo is het, bevestigt gewezen stationschef Edgard Hooghuys die het weten kan. «Liever in mets te hoog van de toren blazen», zegt Hooghuys nog, refererend naar Louis Saerens en zijn Moorselse kerktoren waar het vol ligt, volgens de pastoor, van wat Danny Denayer allemaal bovenhaalde. OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN - AALST: De Raad voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst heeft de hiernavolgende functies opengesteld: De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 AALST, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk tegen 16 januari 1984 ter bestemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische heroriëntering van 4.8.1978, genaamd anti-crisiswet, zijn de opengestelde functies toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Tel. 053/21.23.93 Aalst. Aan de Kerkhoflaan staan er wel glascontainers maar die zitten meer proppensvol (a) Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen bij: (dhr. J. DE CLERCQ afdelingschef ziekenhuis - binenpost 112, of dhr. R. GOOSSENS voorzitter O.C.M.W. - binnenpost 100, of dr. E. GOOSSENS voorzitter van de medische raad - binnenpost 149) 34500-AS Op de perskonferentie in het stadhuis kwam de geplande straatveegdienst ter sprake. Gesteld werd reeds maanden terug dat een straatveegdienst zou worden ingesteld en via een persmededeling, had men het zelfs over uitgestippelde trajekten voor de straatvegers. Vraag was of dit persbericht niet nogal voorbarig was en hoe momenteel de stand van zaken op dit stuk is. Er werd geantwoord dat er inderdaad een planning is voor straatveegdiensten in Aalst Centrum en Erembodegem. In de deelgemeenten, waar uiteraard minder wagens gepar keerd staan en het dus makkelijker werken is, zal men de veegmachine inzetten. Schepen De Maght, hoofd van de technische dienst, zegt dat de mensen druppelsgewijs binnenkomen. Ze zijn er zelfs nog niet allemaal. Er zijn ten andere op bepaalde plaatsen reeds straatvegers in dienst. Nieuwkomers moeten uiteraard eerst opgevangen worden en wegwijs gemaakt Enige vertraging ook wegens het veranderen van de wijze van glasophaling nu via de glascontainers zodat de regeling moest aangepast worden. Als U deze regels leest moet de straatveegdienst, althans gedeeltelijk, reeds operationeel en aan de slag zijn. Schepen Dpoms drukt aansluitend hierbij de wens uit dat de bevolking haar deel zou bijdragen om de stad rein te krijgen en te houden. Als ieder voor eigen deur vaagt... In verband met de voortdurende moeilijkheden in gemeenteraadszittingen over het O.C.M.W. houdt het stadsbestuur te herinneren aan wat de wet in dit verband voorschrijft. Gemeentelijke instelling Het OCMW is een openbare instelling met een van de gemeente gescheiden rechtspersoon lijkheid. «Gemeentelijk» is het vermits het door de gemeentelijke overheid wordt opgericht en haar leden door de gemeenteraad worden verkozen. Toch is het een instelling met eigen rechtspersoonlijkheid. Waaruit dan volgt dat de betrekkingen met de gemeentelijke overheid georganizeerd is onder de vorm van administratief toezicht. Autonomie is bij de OCMW regel, kontrole en toezicht uitzondering. Deze kontrole en dat toezicht kunnen dan ook alleen uitgeoefend worden in die gevallen die uitdrukkelijk door de wpt worden voorzien. En die zijn limitatief aangegeven. Bfjzonder toezicht Maatregelen van bijzonder toezicht zijn deze van de wettelijkheidskontrole en de kontrole van het algemeen belang van de in de wet opgesomde daden, zo in het biezonder als per kategorie Alleen op die welbepaalde handelingen is bijzonder toezicht mogelijk. De uitoefening van het toezicht vertoont een uitzonderingskarakter ten aanzien van de autonomie van het OCMW. Het biezonder toezicht kan gebeuren via een advies, een machtiging, een goedkeuring. Algemeen toezicht Dit wordt uitgeoefend door algemene kontrole en schorsing of vernietiging van OCMW besluiten. Een ministeriële inspektiedienst is belast met kontrole en toezicht op de werking van OCMW's en van de verschillende diensten en inrichtingen die ervan afhangen. Het Kollege van burgemeester en schepenen heeft opdracht tot kontrole en toezicht op het OCMW. De afgevaardigde van het kollege mag dan ook alle inrichtingen bezoeken en ter plekke zelf kennis nemen van alle stukken en bescheiden. Buiten de aangelegenheden waarvoor de gemeenteraad wettelijk bevoegd is hebben gemeenteraadsleden géén recht op inzage van de stukken die betrekking hebben op het bestuur van het OCMW en geeft de gemeenteraad geen kontrole-bevoegdheid. Tenslotte zijn OCMW-raadsleden en andere personen die krachten de wet de vergaderin gen bijwonen, tot geheimhouding verplicht. Aalst. Een straat in de velden, voorzien in een sociaal projekt (per) Straatveegdienst operationeel Aalst. Voorlopig en waarschijnlijk later definitief, komen er geen sociale woningen achter de Immerzeeldreef (per) t

De Voorpost | 1983 | | pagina 5