- 4.5.1984 - De Voorpost Aalst Fototentoonstelling Nog tot en met maandag 7 mei in Netwerk, De Ridderstraat, fototentoonstelling. Leven, werk, getuigenissen uit de Gentse tekstielwereld 1900-1950 samengesteld door het Museum In dustriële Archeologie en Tekstiel te Gent. Dit ter gelegenheid van de opvoeringen door Tejater 80 van «Het Atelier». Expo elke dag toegankelijk van 13 tot 17 uur en tijdens de opvoe ringen. Op de Topdag. 5 mei, vanaf 10 uur. Toegang gratis. «Het Atelier» Tejater 80 brengt «Het Atelier; van J.C. Grunberg van vrijdag 4 tot en met maandag 7 mei in Netwerk telkens te 20 uur. Toegangsprijs 140 fr. CJP en 60+; 100 fr. Leden: 110 fr. Reservatie via 053/78.89.81 tussen 9 en 17 uur en 053/ 21.83.70 's avonds en tijdens het weekend. V-dag Op dinsdag 8 mei. herdenking van de V-dag, te 19 uur samenkomst aan het monument op het Vredeplein met neerleg gen van bloemen door het stadsbestuur en uitvoeren van «The Last Post». Aalst. Aandachtig luisteren naar de toespraak op het 1-mei feest «Aalst 2000» In de trouwzaal van het stadhuis op woensdag 9 mei te 20 uur Thuis bevallen diskussieavond rond de rol van de adviesraden als middel tot Op donderdag 10 mei in Netwerk, De Ridderstraat, informatie inspraak met als inleiders burgemeester Raymond Uyttersprot avond over «Thuis bevallen» door CGSO, Centrum voor en Toon Berckmoes, medewerker van «De Wakkere Burger», geboortenregeling en seksuele opvoeding. Aanvang: 20 u. j Inkom: 50 fr. Vaderlandse Verenigingen Op maandag 7 mei worden in het lokaal «Paviljoen» te 19.30 Man-Vrouw-Relatie uur 1/3 van de bestuursfunkties terug toegewezen. Vice- Vormingscyclus in het CGSO, Cumontstraat 3 met op 15 mei voorzitter Sebastiaan Verhulst is uittredend en niet-herverkies- inleiding, 22 mei wat met de liefde, 29 mei sex voor tijdens en baar schatbewaarder. Frans Burssens is uittredend en wel buiten het huwelijk en 5 juni wat zijn trouw, ontrouw, jaloers- herverkiesbaar. Kandidaturen drie dagen voor de verkiezing te heid? Telkens begin te 20 uur. Inkom: 400 fr. Vooraf inschrijven bezorgen. Koolstraat 73a, bus 5, bij sekretaris Ivo De Raedt. a.u.b. Gespreksleider is psycholoog-seksuolo psycholoog-sek- Voor Taal en Vrijheid su°l009 Van dB' s™<*< Op zaterdag 12 mei in de stadsschouwburg gastoptreden van Ypsilon het Brugs toneelgezelschap Reynaert met het psychologisch Op 6 mei film Cleopatra, op 12 mei kaas-en wijnavond en op 13 drama «Equus» van Pater Schaffer in een regie van Guido rnei restaurant in jeugdklub Ypsilon. Meuleschettestraat 32. Maelbrancke en met mimografie van Carloconi. Reynaert is in eigen land het eerste gezelschap dat «Equus» opvoert en Intermenselijk neemt er trouwens mee deel aan het Landjuweel. Een must Op zaterdag 6 mei te 10 uur kursus zelfhypnose voor studenten voor toneelfreaks. De opbrengst gaat integraal naar de beschut- S.M.I. Park De Blieck. tende werkplaatsen Aalst. Toegang: 200 fr. Reservatie ge- wenst, St-Jobsstraat 132. Tel.: 053/70.49.77. Groep Merlijn Vroodracht over sotherische genezing op woensdag 9 mei in KP-Bloemenhulde het stedelijk trefcentrum, Driesleutenstraat te 20 uur. Op 8 mei, verjaardag van het einde van wereldoorlog II. zal de R KP-Aalst een bloemenkrans neerleggen aan het monument Broaawaymuziek opgencht ter ere van de oorlogsslachtoffers op het Vredeplein. De Kon- Symfonische Kring «Door Eendracht Groot» brengt op Er wordt verzameld aan de Mikisklub te 18.45 uur en dan gaat wo®nsda9 14 mei Broadwaymuziek in zaal Kring Dr. De het in groep naar het Vredeplein waar rond 19 uur de bloemen Moorstraat te 20 u. «/orden neergelegd om de gedachtenis van de oorlogsslachtof- 0ud- AaisterM drukwerken fers te eren doch ook om te waarschuwen tegen verschrikkin- ^uae **aisxerse aruKwerken gen van de oorlog. Na een derde wereldoorlog zal er wellicht P vriJda9 4 ma' te 18 uur in het belfort openstelling door geen geschiedenis meer te schrijven zijn schepen Chris Lievens-Borms van de tentoonstelling «Oude Aalsterse Drukwerken» gezien door kinderen». Van 5 tot en met Info-avond over Vietnam 18 mei doorlopend geopend elke dag van 10 tot 19 uur. Een In de Mikisklub op zaterdag 12 mei vanaf 20 uur totaal- 9r®®P uit de rijke verscheidenheid Aalsterse drukwerken vanaf informatieavond over Vietnam met info over het land via video, ^irk. Martens tot voor 50 jaar. Daarnaast tekeningen van toelichting en debat met vragen en antwoorden. Folkloristische 'ööhingen van het basisonderwijs hoe zij Aalst zien Het Vietnamese muziek en dans, infostand en typische Vietnamese Nationaal Geografische Instituut biedt een gamma oud en produkten. ledereen welkom in Nieuwbeekstraat 35. nieuwe kaarten van de streek en het land aan. Toegang vrij. Toeristische avond Vinkenzetting Op zaterdag 5 mei in de Mikisklub toeristische avond vanaf 20 °p zonda9 6 mei vinkenzetting voor het kampioenschap te 9 uur met filmvoorstelling, diaprojektie. toenstische folders, reizen uur in het lokaal, ereprijs Torenhof, via Volkstoerisme, inschrijvingen en formaliteiten ledereen Tontnnnctoiiinn welkom. tentoonstelling Op zaterdag 5 en zondag 6 mei tentoonstelling «Artisanale Moederdag voorwerpen uit Derde Wereldlanden» in zaal Patronaat, Dek- Moederdag samen vieren in de Mikisklub op zondag 6 mei kerswe9 te Gijzegem. Open op zaterdag van 15 tot 21 uur en op vanaf 14.30 uur met gezellige koffietafel, ontspanning met het zonda9 van 11 tot 20 u. «Kolderduo», speciaal geschenk t.g.v. moederdag en moeder- 7wart Wit dag vredesdag, herinneren aan 8 mei. van zaterdag 5 mei tot en met 27 mei in het Museum Oud- Familiekunde Hospitaal tentoonstelling «Zwart-Wit» met werken van Luc De Vlaamse Vereniging voor Familiekunde heeft weer werk op Claus, Ignace De Vos jr., Ado Hamelrijck, Achiel Hutsebaut, de plank. Op dinsdag 8 mei spreekt voorzitter A Clabots in het Jules Osmonde, Gilbert Swimberghe en Dan van Severen. «Oud Gasthuis». Gemeenteplein 26 Asse over «parochieregis- °Penin9 °P vrijdag 4 te 20 u. door schepen Borms met als iers en wat er uit te halen is», op woensdag 6 juni heeft dr. jr 'n,e'der Florent Minne. Raymond de Forche het in 't Apostelken» over «heraldiek of wapenkunde» en op donderdag 14 juni spreekt voorzitter CMBV Centrum Clabots in 't Peird» te Dendermonde te 20 uur over «paro- Onze buitenlandse reis voert de leden dit keer naar de chieregisters, ontstaan en geschiedenis». De voorzitter wenst hoofdstad van het Groot Hertogdom, de stad Luxemburg, om persoonlijke en familiale redenen geen verlenging meer van Vertrek per bus om 6.30 uur aan het kerkhof van Aalst, zijn mandaat doch wil wel als gewoon lid zijn steentje bijdragen. Inschrijving door betaling van 850 fr bij mevrouw Hellebaut, Korte Zoutstraat 45 te Aalst tot uiterlijk 10 mei. Aalst. Ruim achthonderd deelnemers aan de traditionele l mei voettocht door het land Heel wat land- en tuinbouwverenigingen en -scholen verlenen er reeds hun medewerking aan. Door het tentoonstellen van materialan, land- en tuinbouwgewassen, groot- en kleinvee en afgeleide produkten wordt gehoopt meer kennis en begrip bij te brengen over nut, mogelijkheden, betrachtingen en produkten die onze hedendaagse land- en tuinbouw te bieden heeft. Land en tuinbouwers, handelaars in groenten, fruit en bloemen kunnen individueel of in groepsverband meewerken aan deze manifestatie. Baardegem S.O.S.-stickters Niet agressief rijden. Achteraan op uw wagen, motor of iets een zelfklever aanbrengen 10 fr. aan de ingang van de kerk. BGJG De «Bond» wil een babysit ten huize organiseren. Wie zulks tegen vergoeding wil doen melde zich bij Bernadette Monsieur, Molenstraat 54. Tel.: 052/35.79.08. Ook andere informatie daaromtrent daar te bekomen. Verrassingsfietstocht Op zaterdag 12 mei verrassingsfietstocht georganiseerd door Jonge Kerk. Bedevaart Op woensdag 9 mei bedevaart naar de Kopkapel. Oostakker en terug via Overmere-Donk. Vertrek te 13 uur. Prijs: 180 fr. Inschrijven bij Mw Kiekens, Molenstraat 40. Vinkenzetting 2* rit van het kampioenschap van de ::Europavink» op zondag 6 mei te 9 uur. Kerkstraat 47. Cyclo-sportieven Op zondag 6 mei, meikermis, wielerwedstrijd voor cycf sportieven met 10.000 fr. prijzen georganizeerd door wielerkti «De Bergklimmers» Inschrijving, vertrek en aankomst aan et Ons Huis, Dorp 1. Afstand: 69 km, 9 ronden Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Maria en Alfons Nuelant-Meersmal Oiaklub Op vrijdag 18 mei in het Kultureel Centrum Affligem te 20 ui projektie van de diamontage «het Aostdadal» door Fons Vj Nuffel en Achiel de Ridder. Toegang kosteloos Hoptelers In het kader van de Europese reglementering op de hopte» kan per ha en per groep gedteelde hopvariëteit jaarlijks ee forfaitaire steun worden toegekend zo blijkt dat de telers uit hi verloop van het verkoopseizoen op ruropees vlak onvoldoend inkomsten hebben verkregen uit hun verkoop. Aanvragen daartoe dienen voor 1 juni te worden gericht aan d Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproduktef Lakensestraat 166 te 1000 Brussel, tel. 02/218.51.00 wa formulieren kunnen worden aangevraagd. Autocartocht Op woensdag 9 mei autocartrip naar het provinciaal domei Puyenbroeck te Wachtebeke met tal van ontspanningsmogelipi heden Ook voor kinderen. Daarna naar Oostakker. Start aa het parochiecentrum te 13 u. Prijs: 200 fr. ledereen kan met Organisatie: KVLV. Inschrijven bij Mw Muylaert-Haverals, Doe 63. Tel. 052/35.65.16. Ook niet-leden kunnen mee. Akademie Schone Kunsten Opendeurdag op zaterdag 12 mei in de gebouwen aan de Oude VZW Vlaamse Wijnmakersgilde Vismarkt 13. Praktische les over kaasbereiding met diamontage in de Sint- St.-Martinusfeesten Martinuskring, Zonnestraal te Aalst op vrijdag 18 mei om 19 30 Van vrijdag 4 tot en met zondag 6 mei meifeesten in de St.- UUf Martinusparochie in de Zonnestraat. Op vrijdag 4 mei belotting Muziekfestival met als eerste prijs 2000 fr. plus beker Inschrijven vanaf 19.30 Morgen zaterdag 5 mei, Topdag, muziekfestival in het kader van uur en begin te 20 uur. Op zaterdag 5 mei vanaf 14 u ijssalon Rerum Novarumviering georganiseerd door de Koninklijke Fan- en pannekoekenbak. Voor de kinderen spnngkasteel. Van 17 ,are Kunst en Vermaak in het Groen Kruis. St.-Jorisstraat tot 22 u. restaurant en bodega en vanaf 20 uur free podium. Op m.m.v. maatschappijen van Aalst, Erembodegem, Hofstade en zondag 6 mei aperitief vanaf 11 u. en van 11.30 u. tot 22 u. Meldert en met de vendelzwaaiers van Vredon Zulks van 15.30 bodega en restaurant. Van 14 tot 18 u. prondelmarkt, volksspe- t0j arca jg u voorzitter Remi Van Vaerenbergh, ondervoorzitter len. volksdans, ijssalon, pannekoekenbak en luchtkussen. Chr.s Lievens-Borpis. sekretaris Petrus De Troch en penning- ASO-Ombudsdienst meester Maurits Van den Bossche venvachten U. Bij het zoeken naar aangepaste hulpverlening kan de ASO- Landbouw- Tuinbouw- en Mllieutentoonsteliing Ombudsdiensl U wellicht bij uw problemen helpen U kan er wie meewerken aan deze expo van 22 tol 26 september in dagelijks persoonlijk ol telefonischi terecht tijdens de kantoor- de Kel2e,shallen neme kontakt op met de Dienst Land- en uren. Aalsters Sociaal Overleg. Dirk Martensstraat 13 te 9300 Tuinbouw van de stad Aalst, Keizerlijk Plein, tel.: 053/77.11 11 Aalst. Tel.: 053/78.52.30. toestel 211 Herdersem Broederlijk Delen De eerste omhaling leverde 75 005 fr. op. Het paasfeest K.B.G. 3742 fr. De ziekenzorg KWB 5440 fr. Delersdag in klooster school 55.599 fr. Het rustoord 3210 fr. omhaling en 15700 fr. wafelslag en WTC 300 fr. In totaal: 158 996 fr. plus nog de tweede omhaling. Belotting Op zaterdag 12 mei in café Parochiecentrum belotting van de Centrumvrienden te 20 uur. «De Toren» Schaakavond van «De Toren» op vrijdag 11 mei te 20 uur in café St.-Antonius. Naar het NTG Met VTB-VAB op zaterdag 5 mei naar het NTG voor de opvoering van «De kunst van de komedie», blijspel van Eduardo de Filippo. Vervoer, fooi, statie: 360 fr. Start aan de kerk te Wieze te 18 uur. Te Aalst, Vredeplein, 19.10 u. Vlaams Nationaal Zangfeest Met eigen wagen naar het 47* Vlaams Nationaal Zangfeest op zondag 6 mei. VTB-aktlviteiten Verdere aktiviteiten in mei. stadsbezoek te Brussel op zaterdag 12 mei. wandeling te Opwijk op zondag 20 mei en naar de stadsschouwburg te St.-Niklaas op zaterdag 26 mei. Vinkenzetting Op zondag 6 mei te 9 u 2"* rit van het kampioenschap van «Het Lustie Vinkje» en te 9.30 u. van «De Boskantvink» Meldert Tentoonstelling Assenaar Walter Billet stelt tot en met zondag 13 mei tentoon in het kultureel centrum Affligem in zalen B met sneeuw- en zomerlandschappen Het landelijk leven; inhalen van de oogst, de schaapherder en zijn kudde, de boer met zijn driespan, enz Open van 14.30 tot 20 uur, opzaterdag en zondag van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 uur. Auditie Auditie door leerlingen van de stedelijke muziekakademie in de turnzaal van de gemeenteschool op woensdag 9 mei te 19.30 u. Toegang gratis, ledereen welkom. Erembodegem Moorsel Bal CVP-verkozenen Op zaterdag 5 mei, in Feestzaal Katholieke Kring, Nieuwstraa «bij Gudule», Bal van de CVP-Verkozenen burgemeeste Raymond Uyttersprot, raadslid en oud-schepen Isidora Van dr Borght-Carlé en raadslid Willy Bosteels. Ten dans met de F.S Band vanaf 22 uur. Inkom: 60 fr Muziekakademie Auditie door leerlingen op maandag 14 mei te 19.30 u in d Kloosterschool, Kloosterstraat 14 Toegang gratis. Iedere» welkom. Vinkenzetting Op zondag 6 mei 2" rit van het kampioenschap van «D Bergvink» te 9.30 u. Zaterdag 5 mei Voorstelling «Erembodegem»: De VTB-afdeling Eremtx gem i.s.m. het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis h de eer U vriendelijk uit te nodigen op de voorstelling van li boek «Erembodegem» door Jozef De Brouwer, een historisc verhandeling over Erembodegem: geschiedenis, demogral sche en sociaai-ekonomische evolutie, parochieleven.. T voorstelling, gevolgd door een kleine receptie, gaat door a zaterdag 5 mei 1984 te 17 uur in de raadzaal van het out gemeentehuis van Erembodegem Eerste Parochiefeesten: Op 5 en 6 mei. ten voordele van de herstellingen aan a parochiale lokalen. in het Parochiehuis: grandioos eetfestijn 's zaterdags van tot 22 u. en 's zondags van 11 tot 22 uur. in de Crypte: cafétaria 's zaterdags van 18 tot 22 u. en zondags van 12 tot 20 uur voorverkoop boek «Erembc degem». Zondag 6 mei Eerste Parochiefeesten: zie hoger. Maandag 7 mei N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Yogales: eerste les om 19.30 u. (ook inschrijvingen!) 1 Jeugdhuis Eureka, Keppestr. 52, Erembodegem. Woensdag 9 mei A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V.: kookles te 19.30 u. in de Crypte (ook op 16 mei) Aalst. De PVV dames van Nieuwerkerken in feest (a) Aalst. Veel volk op de 1 mei betoging van de Aalsterse SP a

De Voorpost | 1984 | | pagina 16