18 - 4.5.1984 - De Voorpost HEB STEEDS BIJ DE HAND &LOCfOKÖORTS HEEFT OÏK TE PflKKm Ut VULLEM WEER QE ILOEfJEHRBKKOi 60E HET QUS REE sESLoeri uy STilte ZO tfORET ütl BQfcp LEN Koren koncerteren Vrijdag 11 mei om 20 u. vijfde volkszangavond in de sporthal van het Bazelse Sint-Jorisinstituut aan de Kruibekestraat.. Te gast zijn de drie lokale koren: Jubilate o.l.v. Cecile Martens, De Notelaar o.l.v. Broeder André én Singhet Vro o.l.v. Michaél Vekeman. De massazang wordt geleid door Lode Dieltiens, professor aan het Lemmensinstituut en aan het Antwerpse konservatorium. Kaarten en info bij dr. K. Van Poeck, Lange Gaanweg 8 in Bazel of J. Van Gorp, Nieuwstraat 68 in Rupelmonde. Oendermonde Dendermonde. Zij maakten de promotie waar Piet Hermans) Dendermonde. Het derde leerjaar doet zijn intrede in de nieuwe jongensschool te Grembergen (c) Dendermonde. Het tweede leerjaar komt in de nieuwe gemeenteschool van Grembergen a Lebbeke Bloedinzameling Het Rode Kruis, afdeling Lebbeke, organiseert op zaterdag 5, van 9 tot 17 u. en op zondag 6 mei, van 8.30 u. tot 11 u., de driemaandelijkse bloedinzameling in de lokalen van de Ge meentelijke Meisjesschool, Opwijksestraat. Moederdag SW-Lebbeke organiseert op zaterdag 5 mei, te 14.30 u., in zaal Volkshuis te Lebbeke een moederdag. Eetmaal en geschenk aan iedere deelnemer. PVV-Denderbelle PW-Denderbelle organiseert op cjinsdag 8 mei een bloesem- tocht doorheen de Voerstreek. Achteraf bezoek aan een fabriek. Vertrek te 7.30 u. PW-gepensioneerden De PW-gepensioneerden maken een eendagsuitstap naar Erpe-Mere met een bezoek aan een plasticfabnek en in de namiddag het bijwonen van een show. Feestmaaltijd Op vrijdag 11 mei richt de Vriendenkring der Rijksscholen, in de lokalen van de school, Rossevaalstraat, een feestmaaltijd aan voor de ouders en de sympatisanten. Aanvang te 19.30 u. Als ich Can Als ich Can belegt op dinsdag 8 mei, in de gemeentelijke muziekschool een algemene vergadering met nabespreking over de Hollandse interieurschilders. Dendermonde. De basketters van Buggenhout vierden feest omwille v Hermans i hun promotie (foto Piet Op initiatief van de Stedelijke Sportraad zal op zaterdag 12 mei jgn werden levende katten ":'i: een volleybaltornooi doorgaan de stedelijke Van de belforttoren geworpen m sporthal, gelegen in de Sportlaan 2 te maar 1938 schakelde men Dit tomooi staat open voor alle rekreatieve volleybalploegen uit over naar fluwelen katjes In fËÊI het Lokerse. Per ploeg mag slechts één aangesloten speler 1955 gr0eide de Katteworp uit V opgesteld worden. tot een heuse stoet die op zon- Aanvang van di! tomooi om 13 uur stipt. Het einde is voorzien dag 13 mei voor de 30ste maal Hamme. 150 joar Sim-Anna. Hit besiuur van het feestkomitee dat zal instaan voor de omstreeks 18 uur. Alleen de twaalf eerst ingeschreven ploegen uilgaal fersiMkheden n.a.v. bet 150-jarig bestaan van de parochie (vh) worden toegelaten tot dit tornooi. De inschrijving bedraagt 300 fr. per ploeg. De uiterste inschrijvingsdatum is 4 mei. Verdere inlichtingen te bekomen bij de Sportdienst (tel. Sint-Gillis-Waas Lokeren Naar 't Molsbroek Zondag 6 mei kan je met de natuurgidsen van het CVN het Molsbroek in Lokeren gaan verkennen. Vertrek om 9.30 uur aan het infopaviljoen van de Molsbergenstraat Gezondheidsdiensten Maandag 7 mei om 14 u. in 't Centrum gespreksnamiddag over «Hoe dienstig zijn onze gezondheidsdiensten?», door KAV- Lokeren Centrum. Nationaal verbond der vrije bloedtransfusiediensten Bloedinzameling op zaterdag 5 mei 1984, in het Medisch Sociaal Centrum in het Stadspark «Prinses Josephine Charlot te» vanaf 14 uur tot 18 uur. ATB De Natuurvrienden De Natuurvrienden trekken er nog maar eens op uit: zij gaan wandelen naar Daknam, om er de schilderachtigste plaatsjes op te zoeken. Zij vertrekken om 15 uur aan hun lokaal «Vooruit» op de Markt te Lokeren. Radiologisch onderzoek Het stadsbestuur van Lokeren deelt mee aan de bevolking en voornamelijk aan de zelfstandigen die jaarlijks een verplicht longonderzoek dienen te ondergaan, dat de radiologische wagen ter beschikking zal staan: Op donderdag 17 mei 1984 te Lokeren op de Markt van 10.45 u. tot 12 uur en van 12.30 u. tot 14.45 u. De zelfstandigen van Daknam dienen zich eveneens te Lokeren aan te bieden. Op donderdag 24 mei 1984 te Eksaarde aan het Oud-gemeen tehuis van 11.35 u. tot 12.15 u. Het onderzoek is kosteloos. VELTkompostdemonstratie Op zaterdag 5 mei: Kompostnamiddag bij de heer De Wilde in de Hoekstraat 76 te Zeveneken. Aanvang om 14 uur. KAV Lokeren centrum Op maandag 7 mei a s. grote kemledenvergadering, met een gespreksnamiddag «Hoe dienstig zijn de gezondheidsdien sten?» door Georgette Desoete-Van Wouwe, schepen van burgerlijke stand van Lokeren. In het Centrum om 14 uur. KVLV Lokeren Op donderdag 10 mei brengen ze een bezoek aan Lo en Veume, en ook aan een kaasfabriek aldaar. Zij vertrekken om 9 Heemkring De Souvereinen Op vrijdag 11 mei geven de Souvereinen een diamontage «Tussen wieg en graf» door de heer P Wauman uit Belsele. Wie de vonge diamontage over Doornik door Dr. Roger Van Driessche heeft meegemaakt, zal ook deze niet willen missen. In de Torenstraat om 20 uur. Vakantiegenoegens Lokeren Gaan op vrijdag 11 mei 1984 een bezoek brengen aan het N.T.G. toneel. Zij zullen daar ook gelegenheid hebben om een kijkje te nemen achter de schermen, iets wat nog weinigen onder ons gezien hebben. Zij vertrekken om 18 uur. Saleghemtocht Zondag 6 mei verzamelt CVN om 14.30 uur aan café Groenen dijk in Meerdonk voor een tocht naar de kreken van Saleghem. Fotoklub Objekt Op 6 en 7 mei jaarlijkse tentoonstelling van Foto- en Diaklub Objekt in het voormalige gemeentehuis van De Klinge, telkens van 10 tot 20 u. Het Waasland staat, in zwartwit, in de kijker. Doorlopend worden afzonderlijke dia's en gesonorizeerde reek sen geprojekteerd. Vakantie met jonge kinderen Woensdag 9 mei organizeert jong KAV van Sint-Pauwels in de zaal van de Parochiale Werken een bijeenkomst rond «Vakantie met jonge kinderen». EECKMMi Sïnt-Niklaas Ochtendtocht Zondag 6 mei kunnen belangstellenden voor een gevarieerde ochtendtocht mee naar Moerbeke-Waas. Men komt bijeen aan het stadhuis in Sint-Niklaas om 4.30 uur Wielewaal organizeert. Fondatiewandeling Zaterdag 5 mei organizeert CVN in Sinaai een Fondatiewande ling, met vertrek om 5 uur aan het gemeentehuis op de Dries. Vroeg opstaan, dus. Stadspark verkennen Zondag 6 mei moet je om 14 uur op de koer van kasteel Walburg zijn voor een wandeling in het stadspark, georgani- zeerd door CVN. - Het is mei en in de Wase gemeenten worden duchtig «bloemenakties» op het getouw Sint-Gillis-Waas. Het plaatselijke braderiekomité organizeerde een eerste avondmarkt in gezet: initiatieven die ertoe strekken, de gevels fraai voor de dag te doen komen, de Kerk- en Kronenhoekstraatter promovering van het lokale middenstandsgebeuren. bloemenmarkten vanzelfsprekend, hel ter beschikking stellen (door de gemeente) van Burge/neester De Mey verzorgde de officiële opening (Iv) bloemengrond, e.d.m. Onze fotograaf nam de koorts op in Sint-Gillis. (Iv) De specialist in maatwerk Oe laagste pnizen c Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Buite Bergemeersenstraat 18. AALST PENDERMONDSE RIJSCHOOL 053-70.02.93 052-21.37.94 PO-SPORT 052-21.17.59 van sportahikeier alsoo* oto's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prezen Gespecialiseerd in de beste merk Alle benodigdheden en Kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 UBUCITEIT 052-21.40.60 053-21.40.60 PUANDO i om de reeks moeilt|ke Latijnse woordies volledig te maken k quts. quid, quo quando quomodo enz wie wal waar I wanneer en hoe'' Het antwoord op de vragen in verband me uw advedenties wordt U gegeven door Groep De Ctiyper 0ET- OF SCHOENPROBLEMEN? 0RTH0-SH0E 03/776.29.76 Dehandschutter Knaptandstraat 143 St.-Niklaas f Wérkt op advies van uw dokter bij: voet-, been- ol rugklachten 13B27-AS 052-21.40.60 tergeiijking Uw ."breng en Dendermonde. Prijswinnaars en rode lantaarn van de Lutterzeelse pronostiekclub (foto Piet Hermans) Dendermonde. Personeelsleden van de technische dienst met pensioen: Jules D'Hollander van de Sint-Onolfsdijk, Frederik Van Ransbeeck uit hel Centrum en Alfons Van Houwe uil Appels klinken met schepen van openbare werken Maurits Dierick op de toekomst (v) Dendermonde. De leden van de Lutterzeelse pronostiekklub (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1984 | | pagina 18