Dubbeltentoonstelling over het leefmilieu te Dendermonde Negatief advies voor zandwinning en stortplaats te Dendermonde Pluvi zou licht op groen krijgen Hams openluchtzwembad meer ten dienste van het publiek Meifeesten in Meerstraat te Hamme Kriskras doorheen de Buggenhoutse raadszitting De Voorpost - 4.5.1984 - 23 Kiezen voor een betere wereld is geen wensdroom, maar een aanvaardbare daad. Ziedaar de korte samenvatting van de leefmilieutentoonstelling die op initiatief van de CVP jongeren van het arrondissement Dendermonde plaats had op het stadhuis te Dendermonde en plechtig werd geopend door gemeenschapsminister Jan Lenssens verantwoordelijk voor leefmilieu, waterbeleid en onder- wys. Een tweevoudige tentoonstel ling, zoals voorzitter A. De Smet in zijn welkomstwoord verduidelijkte. Enerzijds de leefmilieutentoonstelling waarbij men de bezoeker wenst duidelijk te maken hoe ons milieu wordt bezwaard door allerlei ingrepen en hoe men aktief kan meewerken aan een verbetering van het leefmilieuklimaat, anderzijds het leefmilieu bekeken door de kunstenaars, een tentoonstel ling die de veelzeggende titel «Kunst en Milieu» meekreeg en waaruit blijkt dat de jonge kunstenaars ons leefmilieu al les behalve netjes zien. Grijze tonen, donkere kleuren, naar geestige en droeve onderwer pen vormen de hoofdtonen van deze tentoonstelling die het resultaat is van een wed strijd die door de leefmilieu campagne van de Vlaamse re gering werd opgezet en waar aan de eindejaars van de Vlaamse kunstakademies mochten deelnemen. Tien prij zen werden toegekend door een deskundige jury. De eerste prijs was weggelegd voor de Gentenaar Hugo Moeraert met zijn «AYF 521» moge blijken hoezeer de om zich heengrijpende vervuiling gezorgd heeft voor een om knellende waas. Bij de win naars is ook Pieter Vander Ve- kens uit Dendermonde die een prachtige ets maakte. De tien werken van de winnaars wer den opgenomen in een ten toonstelling, evenals de wer ken van de kunstenaars die een eervolle vermelding achter hun naam kregen. En dat zijn er nog eens dertig. Deze tentoon stelling zal verschillende plaat sen in Vlaanderen aandoen om aan te tonen dat het inderdaad ernstig is gesteld met ons leef milieu en dat we onze beste krachten zullen moeten wijden aan een spoedig en zo geheel mogelijk herstel. De opening van beide tentoonstellingen werd voorafgegaan door de vertoning van een diamontage, maar helaas, het eerder Dendermonde. Gemeenschapsminister Lenssens leidde de dubbeltentoonstelling in (v) schaars opgekomen publiek op deze zomerse vrijdagavond, kreeg niet de gelegenheid de leerrijke montage over het mi lieu te aanschouwen. De dia- projektie liet het halverwege zitten. Maar niet getreurd, in middels had iedereen al begre pen dat de mens en hij alleen voor een flink stuk verant woordelijk is voor de ellende en de troep die hij rondom zich vaststelt. Hij kan er dus ook wat aan doen. Minister Lenssens, goed ge plaatst om over deze hele ma terie wat te vertellen, zou in zijn openingstoespraak de aan dacht vestigen op de wijze van beleidsvoering. Deze tentoon stellingen maken daarvan deel uit. Hij zei ook dat men niet moet gaan denken dat de mi lieuproblematiek datert van vandaag. Milieuproblemen zijn er steeds geweest. Alleen, vandaag de dag zijn ze groter dan ooit voorheen en vergen ze ook meer aandacht. Daarbij komt nog een tweede aspekt: men kan de milieuproblema tiek niet afzonderlijk gaan be schouwen Daaraan zitten vele andere faktoren verbonden. Gemeenschapsminister Lens sens zou vervolgens dieper in gaan op de wijze waarop hij zijn milieubeleid heeft uitge zet. Het is een preventief be leid. In de eerste plaats omdat voorkomen van de problemen nog steeds beter is dan ze te genezen en in de tweede plaats omdat het financieel ook haal baar is. In dat verband verwees hij naar Nederland, waar men en kele steden, gebouwd op gifti ge ondergrond, diende te ont mantelen en voegde eraan toe dat er allicht ook in ons land enkele lekkerkerken zullen zijn. Men moet echter nie mand de steen werpen wan neer dit wordt vastgesteld. Er zijn de laatste jaren immers nieuwe technologiën. nieuwe mogelijkheden. maar ook nieuwe beperkingen aan het licht gekomen, en dingen waarvan men vroeger dacht dat ze onschadelijk waren, lij ken plots meer gevaar in te houden dan men ooit had kun nen vermoeden. Gemeenschapsminister Lens sens zei verder dat hij over een aantal middelen beschikt om het beleid dat hij wenst te voeren ook door te drukken. Er is in de eerste plaats het afleveren van vergunningen, er is in de tweede plaats het toe passen van de vigerende wet geving en er is het vastleggen van prioriteiten ter verbete ring. Bovendien is hij van oor deel dat niet alleen de regering dit preventief beleid moet voe ren. maar dat ook voor de gemeentelijke overheden een grote taak is weggelegd. De burgemeester is nog steeds de eerste milieubeschermer, aldus de minister die vervolgens die per inging op de milieucam pagne die wordt gevoerd om de bevolking bewust te maken van het dreigende gevaar. «De verenigingen zouden in hun jaarprogramma's meer aan dacht moeten besteden aan de leefmilieuproblematiek», al dus de minister die ook nog een woordje zei over het span ningsveld milieu-tewerkstel- lingsbeleid (dat de laatste tijd in Dendermonde fel ter diskus- sie staat). Bij een konsekwent toepassen van de wetgeving kan een dergelijk spannings veld niet bestaan, aldus spre ker die zei dat ook hier weer de gulden regel van voorko men van uitermate veel belang is. Men mag immers niet ver geten dat een milieubeleid ook een sociaal beleid is, want het milieu treft de mensen, en om hen gaat het tenslotte toch, zo besloot gemeenschapsminister Lenssens zijn uiteenzetting, waarop de tentoonstelling voor geopend werd verklaard. Het ziet er naar uit de zaak van de zandwinning en het daaraan verbonden start van het type III op het industrieterrein Hoogveld te Dendermonde door de hoogste instanties wordt afgewezen. Dat zou meteen betekenen dat de bewoners van de wijk Lutterzele die fel hebben geprotesteerd tegen deze zandwinning, gelyk zouden krijgen met hun bewering dat het hele projekt illegaal is en strydig met het gewestplan. Het hele zaakje werd in okto- mng en stortplaats, maar ver- luidt: «Uit het verslag dat me ber van vorig jaar aan het bond een aantal strenge voor door de Arol (Administratie rollen gebracht door VU ge- waarden aan de realizatie. Ruimtelijke Ordening en leef- meentcraadslid Ferdy Willems Ovam, dat is de Openbare Af- milieu) wordt voorgelegd, die tijdens een gemeente- valstoffenmaatschappij voor blijkt dat na de vergadering raadszitting vroeg of de ge- het Vlaamse Gewest, is het met alle betrokken instanties, ruchtcn omtrent deze zandwin- schepencollege niet gevolgd in momenteel wordt afgezien van ning en het stort juist waren, zijn mening en adviseerde in- de zandwinning in het indus- vHij zou op deze hele affaire middels ongunstig. Dat heeft trieterrein Hoogveld», nog eens terugkomen tijdens ook de Vaste Kommissie voor Voor vu BCmcenteraadslid de raadszittingen van novem- Ontgrondingen gedaan, even- willems betekent deze uit ber 1983 en februari 1984. Wil- als de Gewestelijke Ontwikke- "L lems protesteerde toen heftig Imgsmaatschappij. Het schc- sJLpsminister en de nLatieve ne8n ën wCerd°dnoTrn P€ncolle8c.s,aa, dus alleen mc' adviezen van voorname instan- nen en werd door leden van de zijn opvatting. n. meerderheid op zijn zachtst Maar er is nog meer: gemeen- geruststelling, gezegd bestempeld als een leu- schapsminister voor ruimtelij- Hij voegt er trouwens aan toe genaar. Maar dat kon Willems ke ordeningen, landinrichting dat de uiteindelijke beslissing helemaal niet beletten zijn ak- en natuurbehoud, Paul Akker- van de Bestendige Deputatie tie verder te zetten en hij mans heeft inmiddels een klaar nog slechts een kwestie van stuurde dan ook op 12 februari en duidelijk antwoord gegeven weken is. Maar ook hier ver van dit jaar het hele dossier op een vraag van VU volksver- wacht Willems dat deze beslis- naar de provinciegouverneur. tegenwoordiger Johan De Mol sing een bevestiging zal zijn Ondertussen adviseerde het omtrent dit projekt van de van de huidige tendens, die schepencollege unaniem gun- zandwinning en het stort Het deze zandwinning en stort- stig de aanvraag tot zandwin- antwoord van de minister plaats overduidelijk afwijst. Het probleem Pluvi Dit probleem werd door het zelfde gemeenteraadslid in al zijn facetten en scherpte ge steld tijdens de raadszitting van april jongstleden. Willems waarschuwde toen voor de hele gevaren die waren verbonden aan de vestiging van Pluvi en citeerde uitspra ken van vooraanstaande pro fessoren. Op zijn verzoek werd een Mer-rapport aangevraagd. Ondertussen heeft de Gewes telijke Ontwikkelingsmaat schappij ter zake een gunstig advies geformuleerd. Voor Ovam is het dossier, zoals het momenteel voorligt, niet volle dig genoeg om een beslissend oordeel toe te laten Wel wordt er op gewezen dat aan de installaties van Pluvi (onder meer aan de wastoren) verbe teringen nodig zijn. Ovam en de diensten van het Provinciebestuur hebben in middels laten weten dat er te gen 13 mei e.k. in principe een beslissing moet genomen wor den. Maar een overschrijding van deze tijdslimiet is in geen geval uitgesloten. Met het komende zomerseizoen voor de deur, heeft de beheerraad van de gemeentelijke sportinstellingen ver nieuwde normen opgesteld voor het openstellen van het gemeentelijk openluchtzwembad tijdens het seizoen 1984. Vanaf 16 mei zal het zwembad om 14 uur open zijn ipv. om 15 uur en tijdens de maanden juli en augustus tot 20 uur op de werkdagen. Zo wil men meer kansen geven aan de volwassenen om in de namiddag en 's avonds rustig te kunnen zwemmen in het bad, dat gelegen is in het sportkompleks Vigor-Wuitens, in de Sportpleinstraat. De jeugd zal naar hartelust kunnen baden vanaf 14 uur, om dan plaats te maken voor de ouderen met eventueel hun kinderen. GROEPEN De beerraad van de sportin stellingen zal met de Hamsc verenigingen kontakt opne men voor het gebruik van het bad in groepsverband, buiten de normale openingsuren, aan de prijs van 15 F per persoon, indien de groep uit minstens 15 personen bestaat. Ook met de schooldirektics zal men kon- takt opnemen omdat zij met hun leerlingen tijdens de laat ste maanden van het school jaar regelmatig gebruik zullen kunnen maken van het ver warmd openluchtzwembad. Met de plaatselijke zwemclub Jastremski was er een onder houd voor de verkoop van tic kets na de diensturen van het personeel en toezicht op het bad. KOSTENBESPAREND De mooie besparingen die men vorig jaar heeft gerealiseerd, wil men dit jaar verder zetten. Het gasverbruik dat reeds ge voelig gedaald was, zal door het afdekken van het bad. elke avond met een folie-laag, ver der kunnen dalen. Zo zal men nog eens 20% van de energie kosten besparen. Hierdoor zouden de kosten voor de aan koop van deze folie reeds op één jaar gerekupereerd zijn. OPENINGSUREN Tijdens de maanden mei, juni en september op woensdag van 14 tot 20 uur, zaterdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur In de maanden juli en augustus: op maandag en woensdag van 14 tot 20 uur, dinsdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur, 's zaterdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur en tenslotte 's zondags van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. De dagen en uren zijn wel vatbaar voor wijzigingen, naargelang de weersomstandigheden. Uit deze openingsuren blijkt dui delijk dat het zwembad meer uren toegankelijk zal zijn. De inkomgelden blijven behouden zoals in 1983. De volwassenen betalen 40 fr per zwembeurt, de jongeren onder de 16 jaar 20 F. Ook de verschillende gunsttarieven blijven behou den voor de derde leeftijd, de minder-validen en de leden van grote gezinnen. TENNISTERREINEN De gemeentelijke tennisterrei- nen. eveneens gelegen in het sportkompleks Vigor-Wuitens, zijn reeds opengesteld voor de tennissers. De huurprijs bleef eveneens behouden zoals in 1983, dwz. 80 F per uur en per terrein voor de volwassenen. 40 F per uur en per terrein voor de jeugd tot en met 16 jaar. Voor personen, woon achtig buiten de gemeente Hamme, bedraagt het huur geld 300 F per uur en per terrein. Verhuring gebeurt door de plaatselijke tennisclub TC 78, die daar haar chalet heeft. -BD Tijdens het komende weekend vieren de Meerstraatvrienden hun llc meifeesten. Elk jaar zorgen zij ervoor dat zij een groot zanger in hun program ma opnemen. Will Tura zal bij hen te gast zijn op zondag 6 mei in hun verwarmde feest tent in de Meerstraat. U zal er Will Tura's allernieuwste hits kunnen horen. Een kans die U niet mag missen otn de groot ste Vlaamse hitzangcr aller tij den te zien optreden. Programma 11* meifeesten Vrijdag 4 mei te 20 u.: grote kaarting voor bloedworsten. Zaterdag 5 mei te 15 u.: wie lerwedstrijd voor nieuwelingen - 9.000 fr. prijzen; te 20 u Drive-in-show met Radio Liberty. Zondag 6 mei te 15 u.: muziek- koncert met medewerking van verschillende muziekmaat schappijen; te 20 u.: groot bal met WILL TURA en zijn orkest. Alle feestelijkheden hebben plaats in een verwarmde feest tent in de Meerstraat te Hamme-Zoggc. (bd) In een nota aan de perskorres- pondenten zegt Willems ver der nog: «Intussen werd me ook een zeer uitgebreid inter view bezorgd (op kassette) dat aan het Aktie komitee Lutter zele werd toegestaan door de direkteur van het bedrijf uit Eindhoven, waar tot nu toe vrijwel alle Belgische en Noordfranse pluimen worden verwerkt. Dit gesprek laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Opnieuw wordt gesteld dat reukhinder onvermijdelijk is omdat er bij de bewerking onder meer amoniak, water stofsulfide (dat is de geur van rotte eieren), natriumhypo- chloriet (geur van bleekwater) en merkaptanen (het goedje uit Tessenderlo) vrijkomen. Met andere woorden: Eindho ven bevestigt gewoon het ver slag van professor Schamp dat ik in de gemeenteraad heb ver meld. Intussen werden mij ook een aantal nieuwe, zeer konkrete gegevens doorge speeld die mijn reeds op 12 april uitgesproken stelling be vestigen dat er vanuit de hoog ste instanties, zowel op provin ciaal als op nationaal vlak, een duidelijke 'interesse' bestaat voor het dossier Pluvi. Nog meer dan voor de zandwinning geldt hier het Vlaamse gezeg de: 'het is kwaad kersen eten met grote heren». Daarom doe ik een dringende oproep tot uiterste waakzaamheid en strijdvaardigheid vanwege zo wel de lokale politici als de bevolking, temeer daar Pluvi mijns inzien voor de bevolking van Sint-Gillis, Baasrode en Dendermonde veel gevaarlij ker is dan de zandwinning. Hierbij wijs ik er uitdrukkelijk op dat het gerucht dat Pluvi gunstig zou zijn voor de te werkstelling in de streek ge woon een lachertje is. Pluvi zelf zal immers slechts enkele nieuwe werkplaatsen schep pen. Ter illustratie: in het veel grotere bedrijf te Eindhoven werken in de afdeling 'plui men' drie mensen Bovendien bestaat niet enkel het risiko dat in de omgeving van een hinderlijk bedrijf geen nieuwe industriële inplantingen meer zullen komen, maar ook dat de thans op het Hoogveld geves tigde firma's zullen verhuizen naar andere meer welriekende oorden, waardoor heel wat ar beidsplaatsen dreigen verloren te gaan», aldus Willems in zijn nota. Hij voegt er nog aantoe dat wanneer de bestendige de putatie toch een gunstige be slissing zou nemen voor hetzij de zandwinning, hetzij Pluvi. hij gesteund door de hele plaatselijke VU, de aktie vast en zeker verder zal zetten door onmiddellijk in beroep te gaan. desnoods tot bij de koning. Dendermonde. Minister Lenssens geeft uitleg bij de tentoonstlling over leefmilieu (v) De rekeningen '83 van de Buggenhoutse kerkfabrieken sluiten, ondanks een ongewijzigde gemeentelijke toelage, elk met een boni. Wat het centrum betreft, bedraagt dit overschot 146.000 fr.. op den Opstal «heeft» men nog 202 fr. «over» en in Opdorp 19.203 fr. Raadslid Keldermans had deze rekeningen aandachtig ingekeken - oordeelde het overigens positief dat ruime informatie verschaft was - en was o.a. tot de vaststelling gekomen dat zowel te Opdorp als te Opstal de kerkgebouwen bevolkt worden door stevige wijndrinkers. In het Centrum daarentegen lag het verbruik van deze godendrank heel wat lager, wat het raadslid deed veronderstellen dat aldaar geheelonthouders aan de slag zijn. Wat echter het verbruik van offerbrood betreft, manifesteert zich precies het tegenovergestelde fenomeen Buggenhout-centrum spendeert aan deze vaste spijs flink wat meer dan Opstal en Opdorp. Op den Opstal, vervolgde het Gembcl-raadslid het relaas van zijn speurtocht doorheen de kerkrekeningen, is men erin geslaagd precies het bedrag aan offergelden in te zamelen dat geraamd was. (60.000 fr.) In Opdorp daarentegen lag de opbrengst (73.000 fr.) heel wat hoger dan de raming (48.000 fr En in Buggenhout-Center kollekteerde men 81.000 fr.. amper 8.000 fr. meer dan de zoveel kleinere parochie Opdorp. Keldermans formuleerde echter ook twee «serieuzere» voorstellen. Allereerst stelde hij voor de aankopen van brandstof voor de kerkfabrieken gezamenlijk te verrichten, wat financieel voordeliger zou zijn en verder vroeg hij de brandverzekering van de Opdorpse kerk even van dichtbij te bekijken. De premie bedraagt maar 2.384 fr.. beduidend minder dan deze van de andere kerkgebouwen. Zijn we mee bezig, antwoordde financieschepen Godelieve Van Praet. Weldra zullen er in het Lentepark een reeks nieuwe woningen worden opgetrokken. Vanzelfsprekend moet langsheen deze nieuwbouw openbare verlichting geïnstalleerd worden. De kostprijs hiervan, die de installatie van tien sierpalen. tien armaturen en evenveel lampen inhoudt, bedraagt 349.870 fr. (btw inbegrepen). Deze uitbreiding is echter volledig subsidieerbaar. Freddy De Koker staat 56 nv' van zijn eigendom af aan de gemeente. Dankzij deze gift kunnen verbeteringswerken aan de Vidtstraat uitgevoerd worden en wordt de verkeersvei ligheid aldaar een stuk verhoogd. De raad keurde het principe goed voor het BUSO diverse machines aan te kopen. De aanschaf van een diepvriezer, een kolomboormachine, een ramenpers. draaibank, boven- frees en messen van een pennebank. wordt geraamd op 250.000 fr. Op de gemeentelijke begroting is voor aankoop van machines een krediet voorzien van 1.200.000 fr. Het organiek reglement van de gemeentelijke brandweer werd aangepast. Het operatief personeel bestaat uit 46 manschappen: één luitenant, twee onderluitenants, één adjudant, één sergeant-majoor, één 1ste sergeant, drie sergeanten, zes korporaals, dertig brandweer mannen en één officier-geneesheer. Tevens werd bepaald dat wie wenst bevorderd te worden tot korporaal in het bezit moet zijn van het brevet van kandidaat-onderofficier, uitgereikt in het kader van het door de Koninklijke Oostvlaamsc Brandweerbond ingericht onderwijs. De leden van het schepenkollege die dienstreizen uitvoeren, zullen dezelfde vergoedin gen ontvangen als deze waarvan het gemeentepersoneel geniet BUSO en BLO moeten voor de huur van de sporthal dezelfde prijzen betalen als de andere verenigingen. 150 fr. nl per uur. Is het niet mogelijk, vroeg raadslid Van der Jeught zich af, dat de leerlingen van BUSO en BULO hun lessen lichamelijke opvoeding en sport in de lokalen van de Gemeenteschool (Hanestraat) krijgen? Dat hebben we reeds bekeken, antwoordde onderwijsschepen De Ridder, maar de turnzaal van de Gemeenteschool wordt reeds bestendig gebruikt. De huur van de stempellokalen in Opdorp (kerkfabriek) en op den Opstal (kanticn voetbalterrein) werd bepaald op 1.000 fr. per maand. Wie Buggenhout bewoont en vijftig jaar getrouwd is ontvangt een gemeentelijk cadeau van 3.000 fr. Wie zijn bootje al zestig jaar liet varen krijgt 5.000 fr. toegestopt en wie zeventig jaar «huwelijksen staat» achter de rug heeft of erin slaagt honderd jaar te worden, ontvangt 10.000 fr. Ook de tarieven voor grondverwervingen op de gemeentelijke begraafplaats en het hezetten van nissen in het gemeentelijk columbarium werden vastgesteld. Voor een periode van 25 jaar wordt per afstand of per nis 10.000 fr. betaald. Voor een periode van vijltig jaar 20.000 fr. De grondafstand bedraagt 2,5 nri. Wie gebruik wil maken van de asvcrstrooiings- weide hoeft niets te betalen. Enkele jaren geleden kocht de gemeente het huisje aan dat zich op de hoek van de Bosdreef en liet Lentepark bevindt, met het doel het eventueel te slopen bij de aanleg van de weg. Nu blijkt dat deze woning niet hoeft gesloopt te worden, besloot de raad het openbaar te verkopen. De gemeente is zinnens een zijwegeltje van de Kalkestraat eigendom van Sun-radiatoren. dat door de voetgangers gebruikt wordt om het bos te bereiken, aan te kopen. Deze wegel is anderhalve meter breed. Wat de afsluiting betreft zou de gemeente voor de helft in de kosten bijdragen, over een afstand van 96 meter. De kosten van deze operatic worden geraamd op 40.000 fr.: 15.000 fr. voor de grond en 25.000 fr. voor de afsluiting. De kans bestaat bovendien dat het Bestuur van Waters en Bossen in de kosten tussenkomt. Pal over de Boskapel, in de Kasteelstraat, zal een parking voorzien worden. De onderbroken witte lijn, aangebracht op het wegdek van de Mandekensstraai - van het industrieterrein Hoogveld tot de Provinciale Baan - zai behouden blijven. Aldus besloot de raad unaniem. Bedoeling ervan is de verkeersveiligheid op te voeren door het parkeren van voertuigen af te remmen. Af te wachten valt nu wat de stad Dendermonde. «eigenaar» van de helft van deze straat, over deze beslissing denkt. De raad besliste een eenmalige subsidie van Wfo op de gekollcktcerde bedragen door de deelnemers aan de Vastenvoettocht (opbrengst zowat 700.000 fr.) aan de aktie toe te kennen. Waarom, vroeg raadslid Freddy De Bisschop zich af. steunt de gemeente de 11.11.11- aktie niet? De aktie die door alle lagen van de bevolking aanvaard wordt, waar een Vastenvoettocht slechts hoofdzakelijk de steun krijgt van één bepaalde katcgorie van de inwoners, de katolieken namelijk. Wordt het overigens geen tijd. vroeg het Gembellid zich af, dat wij als gemeente die 11.11.11-aktie nieuwe stimulantia toedienen? Vorig jaar. haakte schepen Stallaert in. hebben we een poging in die zin ondernomen Maar er viel geen respons te bemerken. Verlies bovendien niet uit het oog. voegde burgemeester De Landtsheer er nog aan toe. dat de opbrengst van de Vastenvoettocht integraal naar eigen. Buggenhoutse. ontwikkelingshelpers gaat. Wat je van de 111111-aktie niet kan zeelten. Bij de stemming sprak de CVP zich unaniem pro de toelage uit. de Gembelfraktie stemde verdeeld. Pikrrk Van Rosskm

De Voorpost | 1984 | | pagina 23