c c De kleine weelde Nutteloze wedstrijd herzek Urbain Braems ook volgend jaar op Freethiel SK Beveren zo goed als zeker kampioen! ■Sa;* sS»5L.f*=>>_ w-nmwBK mer is al gestart met de a| 26 - 4.5.1984 - De Voorpost verrassen I iPCK i RANDSPORT Zaalvoetbal: Morgen nationale bekerfinale in Sint- Nik laas Ter gelegenheid van hel tieiy rig beslaan van ZaalvoelbaUM- Dynamo Sinl-Niklaas kreeg jubilerende klub de organism toegewezen van de finale voort Beker van België Zaalvoelm Deze wedstrijd zal morgenavel plaatsvinden om 20u30. De 4 ponenlen zijn ZVK Hasselt 1 Vleeshal Genk, twee ploegen gekend zijn om hun spektakun re manier van spelen. Deze bekerfinale vormt UJ beetje het hoogtepunt van groots zaalvoetbalweekend 4 plaatsvindt in de Sporthal Witte Molen in Sint-NUdtÊ Vanavond worden er immersI 4 wedstrijden gespeeld en M morgen wordt de sporthal van 18 uur door de zaalvoetballij hebbers overrompeld. Alles 04 het programma en een uitgebn de reportage naar aanleidt van het tienjarig bestaan 4 Dynamo Sint-Niklaas leest I verder in dit n VOETBAL 1* Nationale LOKREN-BEVEREN 0-2 Voor een volle tribune in het zand moeten byten in een derby tegen een burenploeg, waarvan men vroeger geen schrik moest hebben, dat is vernederend. Dat is nu precies wat Sporting Lokeren overkomen is vorige zondag. Bij het tweede doelpunt van Beveren met de strafschop drie minuten voor tijd, zag je dan ook het stadion leegstromen, en enkel de geelblauwe aanhang bleef nog over samen met enkele harde Lokeraars die misschien in de oorlog of enig ander avontuur nog droeviger zaken hadden meegemaakt. Nochtans was de strafschop terecht toegekend door een onpartijdige Van Langenhove. Als je een tegenstander onreglementair van de bal houdt dan schendt je dus gewoon de voorschriften en dan moet je maar de straf inkasseren. En al het gemier over afwegen van hoe zwaar een fout was vergeleken met een andere van de tegenstander enkele minuten voordien, dat is allemaal praat voor de vaak. De fout werd gezien door de scheidsrechter, en die nam dan de juist beslissing. Lokeren - Beveren: M'Buyu blijkt niet de man te zijn om een stadion in lichtelaaie te zetten <ds) Het lag trouwens niet spe ciaal aan dat tweede doelpunt dat Lokeren verloren is. De gehele wedstrijd door waren ze nergens op het gebied van sa menspel en inventiviteit, en daar konden enkele pogingen van een paar uitzonderingen niets aan verhelpen. Boven dien was de verdediding uiter mate zwak tegen de Beverse ploeg die zogezegd met «zenu wen» speelde, maar dat dan toch veel vlotter deed dan de Lokeraars die niets meer te verliezen hadden, behalve hun eer. En die zijn ze nu toch wel kwijt. Er zijn supporters die bewe ren dat sedert de overgang van Verheyen naar Brugge, Sporting niets meer heeft van samenhang. Zelfs als René een mindere dag had kon hij zijn medespelers toch nog zo aan pakken dat ze zich herpakten en weer begonnen te voetbal len zoals het hoorde. In ieder geval was hij wat morele kracht betreft steeds een lich tend voorbeeld. Een speler met haar op de tanden en in zicht in de kapaciteiten van zijn medespelers. Helemaal wat anders dan al die kletsers met hun teorietjes over «psy chologische aanpak» en dies meer. Het is trouwens een be kende uitspraak dat de slechts opgevoede kinderen juist die zijn van de professoren peda gogie. Een teorie moet immers uit de praktijk afgeleid worden en niet omgekeerd. En de praktijk is dat het niet draait bij Lokeren, vooral niet als Somers er niet bij loopt. Bovendien is het principe on gezond als alles moet afhangen van één man. Individuele in spanningen leiden zelden tot behoorlijke resultaten bij een ploegsport als voetbal. Wat baat het dat Larsen van tijd tot tijd uit zijn krammen schiet, een mooi dribbelnummertje weggeeft en dan nipt naast het d0iceren - Beveren: Vujkov wordt vrij gemakkelijk gestopt door Jaspers (ds) Lokeren - Beveren: De Beverse doelman De Wilde demonstreert nog eens zijn kapaciteiten (ds) doel schiet. Nipt naast is ook ho°8te ingooien zoals school- nit binnen. Of dat René Van kinderen die steeds maar moe der Gijp de ene keer de figuur roepen «dat het hun fout van de wedstrijd is en met zijn niet IS"- talent en vechtlust iedereen Er 's..dus Seen eigenlijke met verstomming slaat om dan draaischijf in het Lokerse mid- de andere keer volkomen doel- denveld als Somers weg is, en loos negentig minuten over het de man die Verheyen moest grasveld te hollen zonder de doen vergeten. Swat Vander bal nauwelijks aan te raken. Elst- die deed het dlt seizoen. Bovendien wordt hij soms ge- is een aanvaller die wat woon buiten het spel gehou- aan snelheid ingeboet heeft en den: meer dan eens zagen we "ker 8een middenvelder, en de Nederlander vrij staan maar Mommens speelt goed maar het leder bleef gewoon aan de heeft niet die persoonlijkheid andere kant. En dan maar roe- van Verheyen. James Bett is pen en schelden naar elkaar, natuurlijk een klassespeler, en demonstratief de armen de 'J,aa^ z,t ™et dd Sporting dui delijk onder zijn niveau te SK Beveren zal op zaterdag 12 mei op eigen Freethiel zijn tweede landstitel vieren. Twee speeldagen voor het einde van de kompetitie is de beslissing zoniet matematisch dan toch praktisch gevallen. Beveren heeft zaterdag tegen Cercle Brugge aan één punt genoeg en geen zinnig mens die eraan twijfelt dat dat ook zal gebeuren. SK viert deze maand ook zijn vijftigste verjaardag en de spelers zorgen dus voor een geschenk dal al het andere overtreft. Terecht! Beveren droeg immers bijna de volledige kompetitie de last van het leiderschap en trainer Urbain Braems beklemtoonde op Lokeren nog maar eens dat het op het laatst inderdaad een zware- last was geworden. De titrlstrijd die een paar maand geleden al uitgecothen leek, werd in de laatste fase een ware thriller. Beveren verloor, ook tegen de laatsten uit de rangschikking, en Anderlecht kwam terug zodat de voetbalkenners de hoofdstedelingen de meeste kansen gaven. Wellicht heeft de Europese voetbalstrijd van Anderlecht toen Beveren een handje toegestoken. En Beveren zelf begon plots weer beter te spelen. Eerst thuis tegen Waregem. Beveren wordt kampioen, het is inderdaad de beste ploeg-, fluisterde men in de Westvlaamse hoek en dan vorige zondag op Lokeren. Lokeren dat in de kompetitie niets meer te winnen, daar waren de Daknamjongens al lang van overtuigd, en ook niets meer te verliezen had Echte derbytaferelen waren er ditmaal niet bij, daarvoor ontbrak bij Beveren ene Jean- Marie Pfaff, maar het was wel een best genietbare partij met tenslotte Beveren als wat gelukkige maar toch niet onverdiende overwinnaar Ondertussen kreeg SK Beveren al heel wat uitnodigingen en eens de titel definitief op zak volgen nog wel meer aanvragen voor tornooien en vriendschappelijke wedstrijden. Zaterdag 5 mei, terwijl in het Heizelstadion de door Beveren gemiste bekerfinale wordt gespeeld, treden de geel-blauwe Waaslanders aan tegen Paris-St -Germain. Na de kompetitiën nog op zaterdag 12 mei thuis tegen Cercle dus. en op zaterdag 19 mei uit naar Waterschei, komt op vrijdag 1 juni, en niet op donderdag 31 mei zoals in de nationale pers afgedrukt, de nationale ploeg van Roemenië op Freethiel. Begin juli speelt Beveren in Knokke tegen het Poolse Legia Warschau en later in die maand zitten de Waaslanders in een tornooi met Nottingham Forest, Groningen en een Zeeuwse selektie in Vlissingen (H.A.) kerse verdediging en enkel de de eer Beveren zekerheid had. loofd werd, lijkt toch ook ra steeds klemvaste Hoogenbo- Van Veirdeghem in de aan- de witte merel te zijn in dd om plus een dosis zenuwafh- val begint soms heel kreatief mistige Lokerse lente. Toch tigheid bij de toekomstige maar houdt dat zelden een he- er nog luxe in de Durmestaj kampioenen waren er de oor- le wedstrid vol, en M'Buyu van degradatie is nooit erna zaak van dat het zo lang duur- waarvan ons zoveel goeds be- sprake geweest! voetballen. Alleen gaat het na tuurlijk niet, en daarenboven is hij de man geweest die steeds maar alle openstaande plaatsen heeft moeten inne men gezien zijn groot talent en aanpassingsvermogen, maar bevorderlijk voor zijn spelkwaliteiten is dat natuur lijk niet. Achteraan is het helemaal een drama geworden, en al doet Vujkov, Laroy en De Vriese nog zo hun best, er zijn in de Belgische kompetitie toch aanvallers die hen voor bijgaan. Kusto, Schonberger en Albert wandelden op som- Lokeren - Beveren: James Bett was een van de weinige Sportingers die nog op zit dei mige ogenblikken door de Lo- waarde speMe (ds) I E.-AALST - LA LOUVIERE: 2-1 2* Nationale I doi Lokeren - Beveren: Larsen probeert wel wat, maar de Beverse verdediging is niet te Op de wedstrijd E. Aalst - La Louvière, het sluitstuk van de kompetitie 83-84, kan gerust het etiket «eindeseizoen» geplakt worden. De thuisploeg was al een tijdje in veilige wateren beland, terwyl La Louvière, ondertussen in faling gesteld, al enkele weken tot de degradatie is veroordeeld. Dus twee ploegen zonder enige verdere ambitie en dat drukte zijn stempel op de wedstrijd. vaste waarde moet bestempt worden, laten we voorlopig het midden. Ondertussen blijft Eendrai intensief uitkijken op de trai fertmarkt. Zo vernamen dat Patrick De Moor, zc E. Aalst won met 2-1 dank zij al een absoluut dieptepunt) jongere in het eerste team zeven jaar lang de «prins» een betere eerste helft waarin kon kennis maken met het werd binnengeloodst als dank Ecklo, zjjn handtekeni twee keer werd geskoord en aantreden bij de rust van de voor zijn totale inzet in de plaatste onder een aansl zeker een drietal kansen wer- jonge Eddy Moerman, als een- schoot van het juniorsteam en tjngsformulier, dat stante pet den verkwanseld, het oude trale middenvelder. Volgens van tijd tot tijd in het reserven- naar je Bond werd opgezo zeer bij Eendracht. Endaar- ingewijden is deze laatste- elftal. Op ons liet hij geen al te den. Voorzitter Matthys ziet mee is praktisch alles gezegd jaarsjunior (Uefa), de coming- frisse indruk meer na zijn hem cen geschikte centn over die wedstrijd. Tenzij dan man in het Ecndrachtpoten- zwaar seizoen, en of hij voor Spj(S Eendracht plande a dat de Aalsterse aanhang (630 tieei. Laat ons eerder zeggen het volgend kompetitiegebcu- n0g enkeie vriendschappclij betalende toeschouwers; ook dat deze technisch begaafde ren zo maar direkt als een wedstrijden om zogezeg «ontdekkingen» te testen. oefenmeester Borremans dens zulke oefenpartijtjes vt wijzer zal worden is een and vraag. Eén zeker. PBp fpsgsipj*' nieuwe zittribunc kunnen schikken. De afbraak-aam 1'L '*%dSL f ttk mante'ing van het oude sjfl fj seumstuk en op vrijdag 11 R ■i- -.1 Pt wordt de eerste steen gek ^.1.. t-... W voor een moderne akkon E. Aalst - La Louvière: De jonge ploeg haalde het nipt tegen de Waaltjes (per) Na het derbytreffen roet buur Lokeren was trainer Urbain Braems helemaal niet eufo risch. Het leek wel of Beveren nog erg ver verwijderd was van een nieuwe titel. Braems had daar zelf een verklaring voor. «Het heeft te lang geduurd. De spanning werd haast on houdbaar. Dat was hier op het veld ook merkbaar. Na het eerste doelpunt stond er een ander, meer ontspannen Beve ren op het veld. Nu wordt het toch weer twee weken wachten vooraleer we zekerheid heb ben. Al kan er ons praktisch niets meer gebeuren. Natuur lijk. de stress blijft evenwel. Hier in Lokeren moesten we zeker een punt meepakken an ders was de ploeg aan de ze nuwslag ten onder gegaan. Nu lijkt alles in kannen en kruiken. En terecht. Beveren was hier veruit de gevaarlijkste ploeg. Kusto kreeg verschillen de kansen en Albert was er toch weer steeds om het de verdedigers lastig te maken Trouwens hoe raakten we aan onze twee doelpunten: passen van Kusto en dan fouten in de verdediging van Lokeren wan neer Erwin Albert zich in het duel mengde. Deze week beslist Erwin wat het verder wordt. Ik vrees dat zijn heimwee naar Duitsland groter is dan de aantrekking van het Europees topvoetbal dat hij bij Beveren aangebo den krijgt. Het zou voor de klub erg spijtig zijn. Of Urbain Braems zelf dan wel op Freet hiel blijft? Misschien verandert er in het trainersbeleid erg weinig. Ook dit jaar was Rik Pauwels verant^pordelijk voor het veldwerk en kreeg ik in diverse bladen al de job van technisch direktcur toegemeten. Vol gend seizoen wordt dat door Beveren zelf vermoedelijk op papier gezet. Aan de struktuur en het be leid van de ploeg zal wel niet zoveel wijzigen. Naast Erwin Albert blijft er alleen nog de kontraktverlenging van Ronny Martens, hij zit inderdaad wat in de put, en eventueel die van Garot, maar van hem weten we al lang dat hij opnieuw naar huis wil gaan voetballen. En er is inderdaad interesse vanwege Standard. Nieuwe spelers? Wellicht komt de jonge Vander Eist de plaats van Garot innemen. Vooral nu RWDM bijna zeker uit de eerste afdeling zal val len. SK Beveren zal volgend seizoen dus nauwelijks van het huidige verschillen.» E. Aalst - La Louvière: Als een wervelwind vliegt doelman Van Wilderode naar de bal (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 26