pnlilim CVP - Eurokwis te Lokeren blokkeren uit onze rijke lederkollekties kunstmeuBeLen LOKEREN Kristelijke arbeidersbeweging op Gaverland Meifeesten bij de Hagewinde te Lokeren 12 mei... KSJ-Lokeren met derde badkuipenrace op de Durme Wuitenskomitee Hamme reikte prijzen uit De Voorpost - 4.5.1984 - 3 Wat men al zovele jaren niet meer kan bereiken met de traditionele verkiezingsmeetings, namelijk veel volk aan lokken, heeft de CVP nu wel kunnen bekomen met haar nieuwe metode. Op de Euro-Kwis, ingericht als propagan da voor de komende Euro-verkiezingen pakte men nu uit met een kwis en een show... en er waren zeker 450 CVP- ers propagandisten en sympatysanten in de zaal van het Kultureel Centrum aanwezig! Grote tenoren uit de partij song, en dergelijke. Dat was ontbraken er ook niet: Erika wel iets waar wij geen kaas De Backer. Lieven Lenaerta hebben van geeten! Zo vielen en Eric Van Rompaey kandi- er weer twee ploegen af. Na de daten op de CVP-lijst, Paul poos werd er dan meteen be- Magherman, provincieraadslid roep gedaan op het publiek: en burgemeester Liebaut, met m?t een korfje werden de vier zijn CVP-schepenen De Roo- overblijvers de zaal ingezon- ver, Desoete - Van Wauwe, den om allerhande voorwer- De Meyer en stadssekretaris pen in te zamelen: een frans Van Doorsselaere. En mis- muntstuk, een nagelvijltje, een schien nog anderen, die wij in paternoster, een bankbriefje de drukte van de zaal niet met eindnummer 69, een reuk- opgemerkt hebben. Acht ploe gen streden mee naar de over- flesje, een zakdoek met een geboorduurde naamletter, winning, onder leiding van etc... Van die proef werd de kwismaster Guy Mateusen. laatste ook geelimineerd. Zo- Voor de eerste ronde kwamen dat er nog overbleven: Van er beurtelings vier ploegen op Avermaet - Vervaet. Smet - het podium. Die moesten alle- De Vylder en het echtpaar bei antwoorden op 20 varia- Bauwens - De Vos. De ploe- vragen. Heel moeilijk waren gen Baetens - Rogiers uit Ek- die niet, want bijna iedereen saarde. Blondeel - De Vlee- kende de goede antwoorden, schouwer en Sorgeloos - Van Het was hier meer een kwestie Bocxtael van radio Lora had van tegenwoordigheid van den het ook al moeten opge- geest. en om ter vlugst op het ven. Niet echter zonder dat ze knopje te duwen. De 8 ploe gen waren aan elkaar alle vijf met een mooi af scheidsgeschenk en met bloe- jd, maar toch moesten er men het podium mochten ver uiteindelijk twee het opgeven, laten. Tijdens de voorlaatste Dat waren onze sympatieke proef begon de spanning ten karnavalprins Emiel I met zijn top te stijgen: Dat was name- dochter en Patrick Van Veir- deghem met zijn echtgenote. lijk een fotowedstrijd. Iedere ploeg beschikte over een rij De zes overblijvende ploegen foto's van plaatselijke en Eu- werden nu nog eens in twee ropese politici, internationale verdeeld. Maar nu werd het vedetten, en zo meer. Over elk moeilijker, ten minste toch van die personen moesten zij voor ons: Er moesten telkens iets kunnen antwoorden. Die 10 geluidsvragen worden het eerst met zijn lijstje klaar beantwoord, t.t.z. het herken- werd overwinnaar in die een reeks. De ploeg Smet - De Vylder deed hier een geweldi ge sprong naar de eindmeet. Zij lieten hun twee tegenkan didaten stukken ver achter zich. Hier was het de ploeg Van Avermaet - Vervaet die het moest opgeven. Nu begon men met de eindfase: De strijd tussen Smet - De Vijlder en Bauwens - De Vos. Waar iedereen dacht dat de eerstge noemde het al voor elkaar had den, werden zij allemaal be drogen. De laatste proef be stond in het ophangen van de was. Zij moesten uit een was mand verschillende letters uit zoeken. en die aan een was- koord telkens met twee was- spelden aan een gespannen touw aanhechten. Om op zul ke manier een spreuk te vor men. En hier faalde de ploeg Smet - De Vylder erbarmelijk. Omer Smet was te stipt (zoals altijd), en hield zich bezig met delappen uit te zoeken en te sorteren. Tegen die tijd was de andere ploeg al bijna helemaal klaar. Maar dat was ook geen wonder: Want tegen een huis vrouw die gewoon is de was op te hangen, is er toch niets te doen. Zo won het echtpaar Bauwens - De Vos uit Eksaar- de dan een prachtige kleuren- TV terwijl Smet - De Vylder zich moesten tevreden stellen met een fiets, wat nu precies toch ook niet te versmaden was. De inrichters hadden ook gezorgd voor de nodige attrak- ties. Daarvoor had men be roep gedaan op het kruim uit de Vlaamse Showwereld Zo kwamen tijdens de verschillen de tussenpozen achtereenvol gens aan de beurt: Marleen. Softe, de groep Venus en Jim my Frey. Dat het er die avond stil heeft toegegaan in de zaal zouden we niet durven zeggen 3 aanpalende showrooms Kerkstraat 27-29-31 tel. 091/48.36.86 Op zon- en feestdagen gesloten Sommige nummers, zoals dat van Sofie waren voor oudere en meer kalmere naturen wel iets naar de luidruchtige kant. Te meer daar elke ploeg zijn supporters had meegebracht, die ook mee zorgden voor het nodige lawaai. Maar alles bij elkaar was het toen een zeer geslaagde avond. Oud en jong heeft er deugd aan beleefd, en als we zo'n avond mogen aan zien als een barometer, dan zullen onze kandidaten gerust de eindzege mogen afwachten. J.V.H. De Zeelse raad kreeg het advies van de Kommissie voor Ruimtelijke Ordening in verband met de eventuele aanleg van een zuidelyke omleggingsweg, die bij de bewoners van Avermaet en omliggende reeds veel kwaad bloed zette en leidde tot het oprichten van een bijzonder aktief aktieko- mitee dat niet bij de pakken bleef zitten. i Het aktiekomitee werd door de kommissie voor Ruimtelij ke Ordening gehoord. De kommissie adviseert aan het gemeentebestuur om het dos sier zuidelijke omleiding te blokkeren tot wanneer het ge westplan Dendermonde op- jnieuw in vraag gesteld wordt. Er is tevens een werkgroep opgericht die een volledig dos sier zal samenstellen, hetgeen in het verleden nog niet was gebeurd. j PW-raadslid Claudine jHeirman meende dat die blok kering nog ver genoeg gaat en het aktiekomitee de schrap ping van die weg wil j Alfons Rupus (CVP) gaf een koelichting over de stand van zaken en meende raakpunten te onderkennen tussen de ei sen van het aktiekomitee en de Ivoorstellen van de Kommissie voor Ruimtelijke Ordening. |Een enquête over de verkeers dichtheid op de wegen van en laar Zele zal gebeufen van de wegenwerken in 'ermere-centrum zijn beéin- jd. Deze herkomst- en be- ktemmingsstudie, die men jioopt te doen met medewer king van rijkswacht en politie imoet uitsluitsel brengen over de herkomst en de bestemming jvan het verkeer. ZB-raadslid Jan Strynckx fe- jliciteerde het Schepencollege imet een openhei'd van politiek {voeren. door een aktiekomitee jte laten deelnemen aan bespre kingen. Hij wendde zich ver- te hetjvo|gens to, jg socialistische loe?^fraktie. die hij hun plotse ^"^zwenking verweet. Tijdens de stc ejvorjge raadszitting werd er ge- [omotjdweept met de verkiezingsma- anu"mifestcn. waarin elkeen zich irtaanjjegen jje aan|eg van de Zuide- nen Jlijke omleiding zou afgezet rS- ^hebben. Jan Strynckx citeerde ™cl,giu een zin uit het socialistisch lanifest waaruit bleek dat ze le aanleg van de zuidelijke imleiding prioritair stellen en lat ze zich nu achter het aktie- omitee zetten. Dit riep bij de interpellant vraagtekens op. "ustaaf Vercautcrcn (SP) gaf et prioritair stellen toe. maar :ijn groep bedoelde hiermee :in °9het alternatief Torenhof-Oude moetjKou'ierdrecf. Gustaaf Vercau- affjteren wou ook n0g kwijt dat z'het betrekken van de bevol- bijs,efking bjj problemen die hen 'rechtstreeks aanbelangen, een ^socialistisch standpunt is. j Burgemeester De Bruyne sloot de diskussie tussen de twee raadsleden af met de slot zin van de brief die het aktie komitee naar het schepenkol lege schreef, met dank voor de openheid en de geboden kan sen om hun problematiek in een rustige serene sfeer te be handelen. Verfraaien buurtwegen Een goed wegennet heeft al tijd een bekommernis geweest van de Zeelse gemeentebestu ren. Naast de hoofd- en land- bouwwegen, wil men nu ook de buurtwegen verbeteren. Er zal een steenslagverharding aangebracht worden op de ver bindingsweg tussen de Vaart- straat en de Scheldestraat. in het verlengde van de Rave- straat en in het straatje naast de eigendom De Cock op de wijk Durmen. Om die werken te realiseren leent men 2.016.000 fr. Een lening van 3.411.000 fr. werd goedge keurd voor de aankoop en het uitrusten van een nieuwe tankwagen voor de brandweer. Hoeksebos De bestemming van de buurtweg 81, die door de ho vingen Limpens aan de wijk Hoek. beter gekend als de Hoeksebos, loopt, zal een punt van diskussie worden tussen de eigenaars en het schepenkol lege. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om ge deelten van respektievelijk 206 meter en 111 meter, die door de hovingen lopen, af te schaf fen en anderzijds een deel van die buurtweg over 190 meter te verbreden. De vervangingsweg over 250 meter met een gemid delde breedte van 5.50 meter, wil men laten opnemen in de atlas voor buurtwegen. Tegen die voorstellen kwamen er be zwaren van de familie Lim pens, die beweert dat er geen buurtweg 81 bestaat en er nooit een bestaan heeft, en mocht die ooit bestaan heb ben, hij door verjaring in hun voordeel zou verdwenen zijn. Ze beweren dat een buurtweg niet kan verbreed worden op basis van erkenning door de gemeenteraad en de bedoelde weg niet is belast met een pu blieke erfdienstbaarheid. Het schepenkollcge oordeelt dat de bezwaren niet ontvan kelijk zijn. omdat sedert on heuglijke tijden de gemeente het onderhoud doet voor wat de verharding betreft, aan de weg gaande van de Koelaars naar het Goeieinde, langs het park toebehorende aan de fa milie Limpens. Renoveren of sociale bouwgrond kreëren? In het BPA 1/bis Kouter wil de gemeente opnieuw 38 per celen bouwgrond verkavelen, waarvan 14 voor open- en 24 voor halfopen bebouwing. Van de vorige sociale verkaveling blijven er nog 16 gesloten bouwkavels onverkocht. Leo De Schepper (ZB) beaamde dat sociale woning bouw zijn voordelen heeft voor de tewerkstelling en de bouw stimuleert, maar ander zijds meende hij dat Zele zich zou moeten koncentreren op de 100 leegstaande panden die de gemeente telt en die kun nen gerenoveerd worden. De wet Akkermans biedt in som mige gevallen het voordeel waardoor renovatie goedkoper wordt dan nieuwbouw. Leo De Schepper oordeelde dat het steeds ter beschikking stellen van sociale bouwgrond de mo tivatie om leegstaande huizen te kopen afremt. Bij de bespreking van dit punt was Alfons Rupus (CVP) op de steeds grotere vervuiling van de onbebouwde percelen, waar volgens hem paal en perk moet aan gesteld worden. Een tergend voorbeeld noemde hij de hoek van de Zuidlaan en de Kouterstraat. Burgemeester De Bruyne beloofde een onderzoek en de eigenaars van die percelen zul len worden aangeschreven. Op het voorstel van zijn partijge noot De Schepper antwoordde de burgemeester dat om tot renovatie te kunnen overgaan, er zones moeten bepaald wor den. De gemeenteraad stemde een aanpassing van het politie- reglement op de brandvoorko- mingsmaatrcgelen met een uit breiding naar alle lokalen en plaatsen waar een groot aantal personen kunnen aanwezig zijn. De aanleg van de afval- waterkollektor tussen de rijks weg 257 (omleidingsbaan oost) en de Ravestraat. die was uit geschreven voor 15.765.414 fr. werd nu afgerekend en kost uiteindelijk 26.617.723 fr. waarvoor Zele de staatstoelage zal aanvragen. De raad verleende ontslag aan politieagent Richard De Bcule, die benoemd werd tot veldwachter te Mocrbeke. Er zal een plaats van politieagent vakant worden verklaard. (beno) Impressies van de I mei-bedevaart naar Gaverland MelseleMet wel 2500 kwamen ze opdagen Ziekenzorg, de KWB. het ACV. enz., de kristelijke arbeidersbeweging dus. blies verzamelen rond het thema Lourdeskracht van verbondenheid'. Een samentreffen van mensen uit heel het Land van Waas. Priesters uil heel het gewest droegen een euchristieviering op en er werd een koor samengesteld met leden uit Melsele. Kruibeke en Stekene (foto's Iv) De Hagewinde in de Torenstraat 15 te Lokeren, met haar onderscheiden afdelingen B.L.O. (Buitengewoon Lager Dm de Lokerse Jeugdbewe- Onderwijs) en B.U.S.O. (Buitengewoon Secundair Onder- §'n8 KSJ wind in de zeilen wtfs) houdt op 19 en 20 mei 1984 haar traditionele hee^- we,e" wc al la"Ser dan Meifeesten „epn.rd me. een Vin.tnse Kermis. SfiS Zoals telkenjare zal er nu ook wat trofeeën in de wacht heb- trekken tientallen kinderen en weer voor elk wat wils zijn: ben gesleept. Aan al deze festi- jongeren aan en de uitstraling Beginnen wij met de dingen viteiten wordt meegewerkt van de werking naar buiten uit die doorlopend open zijn. In door de direktie van de school, ™a8 er ook 2lin: twee maa' 'n de lokalen van de BLO: wa- de leraars en leraressen, de "et ia?r 's KSJ-Lokeren mede- felkraam, taartenbak, koffie leerlingen, en niet in het minst organisator van de reeds ver en tombola. In de lokalen van door het ouderkomitee dat huiten de Lokerse grenzen ge- BUSO: doorlopende tentoon- zich hier ook altijd naar zijn kende Rapentochten; dc stelling «Ken uw stad» Loke- bedrijvigste kant toont. 11.11.11-aktie laat hen ook ren. Verder een echte Vlaamse En voor mensen die het er n'et koud; op de driedaagse se land: uiteraard de Lokerse omgeving, Brugge, het Ant werpse en zelfs vanuit Zichen- Zussen-Bolder (nabij Tonge ren) kwam een aanvraag voor informatie. Maar de blikvan ger op de badkuipenrace wordt allicht het «Vaartuig» van de heer Laenens uit Ertvelde (hij won vorig jaar de snelheids- prijs). Het vaartuig waarmee de partij zal zijn. Mocht het weer echter zo slecht zijn. dan gaat de badkuipenrace door op zondag 13 mei. één dag later dus. En dat KSJ-Lokeren het bij deze derde uitgava van hun badkuipenraces niet laat voor dit werkjaar bewijzen nog vol gende activiteiten: Maandag 11 juni (tweede kermis. even willen van pakken, en i het Goede Hart behalen Het cafetaria is open vanaf eens lekker niets 'doen, is er ziJ jaarlijkse puike resultaten 13.30 uur. En de bodega be- ook een restaurant voorzien, °P de hctsrollen, hun mede- gint om 17 uur. Van 14.30 uur dat zal geopend zijn van 12 uur wei"king aan de aktiviteiten tot 16.30 uur zijn er volksspe- tot 15 uur, en van 18 tot 21 van de Stedelijke Jeugdraad len voorzien. En van 16.30 tot uur. De prijzen zijn zeer de- maë er wezen- het komitee 17.30 uur kan men zich gaan mokratisch opgevalt. Lokerse Feesten kent hen ook verlustigen in de poppenkast. De opbrengst van deze mei- voor hup praktische hulp; en Daarna om 17.30 uur volgt een feesten komt volledig ten goe- het jaarlijks bivak (voor 6 tot optreden van het welbekende de aan de verdere uitbouw van 12-jarigen) en tentenkamp majorettenkorps «The Fle- de school, misch Girls», die reeds heel J.V.L. (voor 12-jarigen) zijn puike organisaties... Maar wat het meest in het oog springt bij de plaatselijke bevolking is de Badkuipenrace op de Durme langsheen de Durmelaan te Lokeren. De derde uitgave van dit kleurrijk en boeiend spektakel voor jong en oud (zowel de tientallen deelne- Naar jaarlijkse gewoonte organizeerde ook nu het Wui- mers als de honderden toe- tenskomitee van Hamme naar aanleiding van de Wuitens- schouwers beleven een plezic- feesten een brochureprijskamp. Liefst 503 mensen namen "8e namiddag) gaat door op er aan deel, van wie er 186 de juiste antwoorden gaven. De zaterda8 12 mei!!! vanaf 14 deelnemers dienden nis eindresultaat van het zoeknerk de ™rdal de„ d„de ui ce„ slogan «Met Tractora kunt U traditioneel en toch betaal- voltreffer wordt staat nu wel baar bouwen» te bekomen. Vast: Alle bandencentrales van De schiftingsvraag was 186, volgen: Koen Mettepenningen lokeren werden leeggeplun- want er werd gevraagd naar uit de Veldstraat 89 te Hamme derd; de inschrijvingen lopen het juiste aantal goede inzen- die twee flessen wijn ontvangt: vlot binnen, interesse is er van dingen. Arthur De Schoesitter uit de de BRT-TV (zij komen filmen Onder het alziend oog van no- Buntstraat 51 te Hamme die voor het jeugdprogramma taris De Geyter werd de uitslag een doos hcrenzakdoeken Zeppelin); en de presentatie opgemaakt. Winnaars werden wint, Annemieke Van den zal in handen zijn van Walter Mark Vermeirc, Warande- Branden uit de Kan. De Capiau. Aanvragen voor infor- straat 29 te Gent en Ronny Mcyerlaan 18 te Hamme die matie kwamen binnen van zo- Dullaert Driegotenkoutcr 76 een ijstaart mag verwachten, wat alle kanten van het Vlaam- te Hamme die allebei als schif- Wat ook zo is voor de winnaar hij cfeelneemt maakt op 12 mei een ultieme test op de Durme om daarna op 3 juni een po ging te doen om het Kanaal (35 km) over te steken. Spektakel dus! Nieuw ook dit jaar is het tontrappen. Iedereen die wil kan de dag zelf inschrijven (20 fr. per reeks). Dc bedoeling is om één tegen één zolang mo gelijk op de ton (drijvend op het water) te blijven staan. Wie er afvalt is meteen uitge schakeld. Wat KSJ-Lokeren zeker tevreden stemt is het feit dat heel wat Lokerse jeugdver enigingen deze maal deelne men aan de badkuipenrace. De pret kan er maar groter door worden! Hopen dus maar dat op 12 mei ook de zon van sinksendag) tijdens de kunst markt in Daknam: een poging tot het wereldrecord grootste geldtapijt. Zondag 20 mei: medewerking aan de Rapentocht - zomer- editie. Zaterdag 25 juni: gewestelijke kinderdag. Van 3 tot 10 juli: bivak (6 tot 12-jarigen te Bree). Van 17 tot 29 juli: tentenkamp (+12 jarigen) te Chevron (COO). Wie inlichtingen wil omtrent KSJ-Lokeren kan steeds terecht bij hoofdleider Koenraad De Rijck. Tulpen laan 11 te Lokeren (091/ 48.44.91). J.V.L. Ellen Van Geertsom (Vooruitgangstraat 4 te Ham me). Karei Permentier (Noordstraat 128 te Hamme). Herlinde Coppieters (Broek- straat 123 te Hamme), Willy tingsvraag het getal 185 opga- van de negentiende prijs. Win- Andere winnaars zijn nog: ven. Zij zullen onder elkaar naars van een lederen voetbal Andre Everaert (Slangstraat moeten uitmaken wie het hap- zijn Hilde Van den Bossche uit 63 te Hamme), Simonne Dc py weekend te Spa mag door- de Kapellestraat 47 te Hamme Geest (Kan. De Meyerstraat brengen (voor twee personen) en Johan Dadamfort uit de 14 te Hamme), Frederik Van en wie de aankoopbons ter Gasmeterstraat 41 te Hamme. Remoortel (Markt 22 te Ham- waarde van 3000 fr. krijgt. De andére prijzen gingen naar Gilbert Van den Bossche, Buntstraat 42 te Hamme die een stereo-radio-kassette mee naar huis krijgt: Monique Da- nijs uit de Moerheide 8 te Hamme die een kassctterekor- der wint; Leon Colman, Veld straat 130 te Hamme die een draagbare radio ontvangt, Go- delieve Van den Bossche uit 't Spinnewiel 19 te Hamme die een degelijke vulpen krijgt; Luc Heymans uit de Vlaslaan 1 te Hamme die de eigenaar wordt van een haardroger. Pe trus De Schoesitter Dncgoten 64 te Hamme die een tfainings- pak wint, Anne Wandcls uit de Strijderslaan 58 te Hamme die een herenregenscherm cadeau krijgt: Dc Beule-Colman uit dc Weststraat 51 te Hamme en Maria Van Moortel uit de Nieuwe Laan 21 te Hamme die een badlaken ontvangen; F. Van Hecke uit de Buntstraat 40 onvangt een sportzak en voor Elza Vermeire uit 't Spin newiel 10 te Hamme is eenzelf de prijs weggelegd. Op de veertiende plaats werd Mark Bracke gerangschikt. Hij woont in dc Gcemstraat 10 en ~~7. krijgt een slof sigaretten. Dan Lede- "De Volkskring» Kasteeldreef organizeerde KSA Sint-Gerolf liet jaarlijks ouderfeest (a) Raemdonck (Priester Poppc- straat 32 te Moerzeke) en Geert Vercauteren (Tram straat 11 te Moerzeke).

De Voorpost | 1984 | | pagina 3