Dirk Heirweg wil rehabilitatie in eigen sportgroep! Bordeaux-Parijs is het nieuwe objektief! Tonny Thieleman met de steun van Bart en Patrick Heirewegh Ferdi Dierickx is er weer bovenop Bijna een eerste overwinning voor Bart Heirewegh Vierde seizoenzege voor Tony De Ridder Rudy Saelens is nu officieel amateur 30 - 4.5.1984 - De Voorpost WIELRENNEN Beroepsrenners Nieuwelingen Vorig seizoen was de Zeienaar met tien overwinningen de meest gelauwerde renner in de voorbereiding eraan aanpas- Safirsportgroep. By de vernieuwing van het kontrakt bleef Heirweg nog altijd in het 560 Ik kreeg officieel nog geen kransje van de beschermde renners. Colyn zou de nummer één worden, Pollentier en uit sPanJe maa' de Van Holen genoten bescherming, maar ook de Zeienaar zou zijn kans mogen gaan. gangmaker, de Nederlander Op uitzondering van de Brabantse Pijl en nu enkele ritoveminningen in de Ronde van nJ~ Spanje, bleef Horent Van Vaerenbergb's kem angstvallig de saksessen najagen. Vele konirakïn™ ade^.«ekend insiders vonden het verwonderlyk dat Heirweg geen kernrenner meer was en meestal als zijn. derde reserve stond ingeschreven. Dit lag ver weg van het status van enige bescherming. Ik njd nu achter de Belg Smit. Dirk Heirweg is daar uiteraard te kunnen. Alle eigen ambities v -n&JGfAP*- Sffr&W v?- £2 niet zo gelukkig mee. maar worden daardoor wel de kop l ÏX&Vl*'tl'vf zoals het een goede prof past, ingedrukt. Het zou me beter stelt hij de ploegbelangen pri- liggen, indien ik mocht trach- mordiaal. ten mee in de finale te zijn en ff» - *<Ik had heel hard getraind, dan iets kunnen doen voor de S niet alleen in kilometers, maar kopman van de dag, Colijn of >FmM, ook op kracht. De wedstrijden Van Holen». aan de Middellandse Zee wa- De renner die vorig seizoen 13wÊr ren eerder een oefening. Ik Safir met tien overwinningen i jjfjjj had gevraagd om Parijs - Nice het meest sukses bracht, werd niet te moeten rijden omdat ik dit seizoen gedegradeerd tot daar slechte ervaringen had. knecht. Zon overwinningen- De sportbestuurder was daar- referentie zou in andere ploe- mee akkoord, maar achteraf gen nochtans wel wat bete- greep hij altijd naar die ren- kenen. ners die er wel bij waren «Ik kreeg vorig seizoen soms geweest. ook de indruk niettegenstaan- Terwijl de ploeg in Frankrijk de ik meer won. dat Van Ho- zat kreeg ik de opdracht om 'en of Van Hacrens toch de hier een wedstrijd te winnen, voorkeur bleven genieten. Er Het is wel wat tegegengeaan. is nochtans geen enkel misver- In Anderlecht was ik de tien- stand. Ik zoek het alleen in het de. In Kemzeke de 12* in een feit dat ik niet graag Parijs massaspurt. In Knokke de der- Nice rijdt en dat de sportbe- de. Het was moeilijk om tegen stuurder de renners prefereert die komplete ploegen met typi- die dat wel doen. sche «kermiscoureurs» op te Een voorbeeld voor mijn situa- roeien. In de periode vanaf tie, die ik als kenschetsend Harelbeke ging het dan wel beschouw, is het feit dat ik de enigszins mis. Ik had zeer hard vrijdag voor Parijs-Roubaix getraind samen met William een telefoontje kreeg, dat ik Tackaert. maar ik reed niet zo niet moet meerijden. Het risi- goed. Dan kwam de Drtedaag- ko van een val zou te groot zijn se van De Panne. Dat ik er niet en heel mijn seizoen om zeep bij was betekende voor mij een maken. Een reden die er geen grote ontgoocheling. Het is is. want dat risiko is er voor een wedstrijd die mij ligt en iedereen. De wedstrijden die die ik nodig had om de kondi- ik kon rijden reed ik wel goed, tie aan te zwengelen. Eerst was maar de echte forme had ik ik opgesteld, dan weer niet. nog niet te pakken. De Ronde De onzekerheid bleef. Op het van Spanje stond niet op mijn laatste ogenblik viel ik naast de programma, maar tot het laat- boot omdat de maats die Pa- ste uur moest ik mij paraat rijs-Nice reden de voorkeur houden om eventueel toch te de Ven kregen». vertrekken. fietsen». Dat gebeurde niet en ik kon de OP EEN ZIJSPOOR betere forme hier dan op de We vroegen aan Dirk Heirweg Belgische wegen verzilveren of hij de indruk had, die vele met twee overwinningen, wielrenners al eens gehad heb- goeie publiciteit voor de ploeg dacht hij aan Bordeaux-Parijs. w'' paraat zijn om tegen 26 mei ben. namelijk dat hij op een dus. De overwinningen te Bel- Een opdracht die hij binnen samen met Colijn in die wed- zijspoor is geschoven, en of hij legem, waar de elite aanwezig zijn mogelijkheden acht. In strijd voor de nodige publici- daar een reden voor had. was. plezierde mij enorm. Ik 1980'reed hij Londen - Brad- teit te zorgen. Het wordt uitge- «Ik zit inderdaad op een zij- zag het als een bewijs voor ford over 480 km en werd er zonden op de televisie en daar- spoor. De seiekties die ik mezelf dat ik het nog kon. Er derde. De marathon van de van moeten wc gebruik maken kreeg waren er altijd van het kwam vlug een tweede over- weg is evenwel een onbeken- °m in de kijker te komen, laatste ogenblik. Daarenboven winning bij te Oostakker en de. De kogel is nu door de Wc zullen de Van Springel- kreeg ik altijd de opdracht om derde plaatsen Gingelom en kerk. Luc Colijn - Dirk Heir- methode toepassen, 's Mor- var. de eerste kilometer af Co- Ruddervoorde. Er kon mis- weg worden de Safir - Van de 8cns achter de gangmaker trai- lijn of Van Holen uit de wind schien nog een zege ingezeten Ven pionnen voor Bordeaux- ncn- gaan koersen en dan op- te zetten. Ik wil die opdrachten hebben, maar het is bijzonder Parijs nieuw trainen. Herman zal ons in het belang van de ploeg moeilijk om op te tornen tegen «Achter Wasmuel vertelde we' dc nodige tips inzake begc- altijd uitvoeren. Samen met die volledige ploegen. Luc mij dat hij graag die koers leiding geven Er komt heel Foubert brachten we ook Pol- Als de Safir ploeg kompleet zal zou rijden om te winnen en 's wa« bijkijken. Met twee zie ik lentier terug in de Ronde van deelnemen aan de Belgische anderendaags stelde Florent er voor de sportgroep wel iets Vlaanderen, zodat onze eigen koersen wordt het voor ons Van Vaerenbergh mij de vraag inzitten. Ik heb misschien nu kansen tot nihil herleid wer- misschien ook gemakkelijker, of ik er intresse voor had. Ik het voordeel dat ik nog niet den. Toch werkt het op de Daarom niet voor mezelf, wil er mij gedurende een volle zoveel wedstrijden gereden moraal als je denkt zelf beter maar dan toch voor de een of maand op konccntrcren en de heb en nog over heel wat reser- m - I. ves beschik». Dat Bart en Patrick Heirewegh sportieve kerels en hulpvaardi ge ploegmakkers zijn werd in de Ronde van het Meetjesland bevestigd, en heeft ook leider Tonny Thieleman ervaren. Erg vroeg in de wedstrijd werd hij met een lekke band gekon- fronteerd. Dat berokkende hem achterstand op het pele- ton en een dreigend gevaar dat hij zijn individuele leiderstrui wel eens kon verliezen. Bart en Patrick Heirewegh, van de zelfde klub, waren zich van die dreiging bewust. Zij hebben hun ploegmaat opgewacht en hem weer in het peleton ge sleurd. Ondertussen waren andere renners voorop geschoven en had zich een afscheiding voor gedaan. Tot de koplopers be hoorde Stefan De Beleyr uit Kemzeke. Hun voorsprong, die op een bepaald ogenblik zowat een halve minuut be droeg, slonk voor de over macht die vanuit het peleton kwam opzetten. Daar lag Dirk Sigin uit Wichelen op de loer. Samen met Mario Botterberg. Gunther Van Hove (uit Sint- Niklaas) en Pascal Bauwens (uit Temse) sloeg hij op de vlucht. Zij kregen later Eddy De Meyere (de latere win naar), Wim Everaert, Rufin De Smedt en Lieven Van Den Bulcke in het wiel. Geleidelijk aan werd de voor sprong van deze renners, die zich tot één groep hadden ver enigd, alsmaar groter. In de groep werd er amper gerea geerd. Gunther De Bauw heeft nog wel even geprobeerd. Ook Bart Heirewegh zagen we even naar voor schuiven. We had den een aanval van de Ham- menaar verwacht. Nee hoor. Bart bleef rustig in het gezel schap van de overgrote meer derheid van de renners. Ondertussen werd er vooraan een stevig trapje doorgegeven. Ei zo na spurtte Pascal Bau wens weg. Naar de zege? Nee hoor. Die intentie botste op de weerstand van Van Hove. De Meyer, Everaert en noem maar op. Ook zij waren belust op een zege en een verbetering van hun puntenstand in de al gemene rangschikking. In de sprint won De Meyere. Bij de eerste vijf-noteerden we drie namen van renners die we uit onze streek plegen te noe men Het ging om Gunther Van Hove (2), Pascal Bauwens (3) e. Dirk Sigin (5). In de individuele rangschik king treffen we enkele namen aan van bij ons. Tonny Thiele man voert de lijst aan met 449 punten. Hij heeft net zeven eenheden meer dan zija recht streekse achtervolger. Het komt er voor Tonny op aan om zich nu zaterdag in Lovende- gem niet in de luren te laten leggen Dat hij op de steun van zijn ploegmaats kan rekenen, werd in ieder geval tenvollc bewezen. Vooraan in die rang schikking treffen we nog een paar namen van bij ons aan. Als nummer vier staat Flipkc De Backer uit Opstal-Buggcn- hout gerangschikt. Tussen haakjes. Hij leverde een op merkelijke prestatie in die vijf de rit van het Meetjesland. Als nummer vijf ontdekken we Pe ter van Gassen, terwijl Dirk Sigin de achtste plaats be kleedt. Niet slecht dus van on ze renners in dat verre Mee tjesland... ...En elders? Wij telden ook een vertegen woordiger in het buitenland, de voorbije dagen. Het ging om Didier De Witte uit Sint- Niklaas. Hij nam maandag en dinsdag deel aan de «Dusika Jugendtour» voor juniores die in Oostenrijk werd georgani seerd. Didier De Witte vervol ledigde daar in de maandagrit de Belgische triomf. Jerry Cooman (uit Denderleeuw) werd er overwinnaar, twee sekonden later Witte over de streep. De de rit werd door een renner op naam ge: Didier De Witte mag geval van een opmei prestatie spreken In de mene eindrangschikking hij beslag op de acht plaats en was metéén de Belg. Hij telde een achti van 2.40 min. op de oi naar. de Deen Alex Pci Enkele streekrenners deel aan de Grote Prijs die in het Groot-Hert( Luxemburg over vijf werd verreden. Met eed gentiende plaats werd ff Van Nuffel uit Lcbbelaj eerste Belg. Wij werden] op de hoogte gesteld vaal respektievelijke resultattf de verschillende ritten. kennen we die van Stcfanj Leeuwc uit Lokeren. Hij li beslag op een vierentwinti plaats, waardoor hij de t»i landgenoot werd Zijn verf tingen: een zesde, een zo de. een elfde, een eenenij tigste en een 39" plaats. behoorlijke resultaten. il ning houdend met de oms digheden. Een paar dz voelde de Lokerse amas zich alles behalve kiplekl Hij hield echter de mocdj om tot de finish door te bij en een verdienstelijk resu» te behalen Dirk Heirweg met dochtertje Kristel en echtgenote Anne (gvw) andere ploegmaat en dat is het De eigenlijke voorbereiding belangrijkste, als we Safir-Van met de gangmakers zal begin- de kijker kunnen nen a's de ploeg terug is uit Spanje. Ondertussen drijf ik het aantal kilometers steeds BORDEAUX-PARUS op. Ik train voor de wedstrij- DE UITDAGING! den en ook na de koers doe ik Reeds van bij het seizoenbegin cr "°g wat kilometers bij. Ik De ellende is achter de rug bij Ferdi Dierickx Begin dit sei zoen kwam hij tijdens een oe fencross in het bos te Buggen- hout ten val. Hij hield er een kuitbeen- en een enkelbreuk aan over. Bovendien waren de gewrichtsbanden gescheurd. Dat heeft hem geruime tijd van de weg gehouden. Sedert een drietal weken heeft hij de wielerbedrijvigheid her nomen. En met sukses overi gens. In de wedstrijd die door zijn eigen supportersklub in Malderen werd georganiseerd, veroverde hij de tweede plaats. Een resultaat dat hij een week te voor in het Bra bantse Kumtich-Tienen be haalde. «In Malderen ontstond cr vlug een afscheiding» zegt Ferdi Dierickx. «Die kopgroep werd naarmate de wedstrijd vorder de. tot zeven renners herleid. Ik behoorde tot het gezel schap, samen met o.a. Spran- gers en De Bie. Een paar keer heb ik gepoogd om voorop te geraken. Toen De Bie demar reerde. schook ik in zijn wiel. Onder ons tweëen stevenden we naar de streep, maar daar moest ik de duimen leggen. Deze tweede plaats stemt mij wel tevreden. In de drie weken dat ik opnieuw aktief ben be haalde ik twee keer een twee de plaats, eenmaal een zesde en een negende plaats en een keer dertiende. In mijn gehele wielerloopbaan ben ik overi gens niet minder dan zestig keer op een tweede plaats geëindigd. Sommigen noemen mij trouwens de eeuwige twee de. In ieder geval heb ik tijdens de voorbije winter intens ge traind. Dit weekeinde neem ik deel aan de Omloop Vlaamse Gewesten. H< de wielrennerij vot hobby blijft, hoop ik toch| paar keer in dit seizi kunnen zegevieren» Intussen stelt ook Fe broer, Ronny het beter vorig seizoen. Hij behaal enkele ereprijzen. Eens weer wat warmer wordt, ha hij zich wat meer in de ki te rijden. E.J Bart Heirewegh uit Hamme is een voorbeeldig wielrenner. Nooit schuwt hij een inspanning. Vorig weekeind was h^j in Buggenhout op een eerste seizoenzege belust. Dat zou een bekroning geweest zyn. In de sprint werd h(j echter nipt door Tony De Ridder geklopt. Bart was ontgoocheld, niettegenstaande hij door de toeschouwers geprezen werd omwille van het puik werk dat hy had geleverd. Dirk Heirweg brengt zijn fiets in orde voor de volgende wedstrijd (gvw) BELGISCHE TITELRACE Een ander richtdoel voor de Zeienaar is het Belgisch kam pioenschap, dat te Hoeselt op een licht golvende omloop wordt gereden en dat naar zijn zeggen tot zijn mogelijkheden moet behoren. Ook Heirwcg's trainingsmaat en dorpsgenoot William tac kaert mikt naar de Belgische titel. Misschien een interessant duel in het vooruitzicht? «Ik zal mij na Bordeaux-Parijs op de titel voorbereiden. Het valt natuurlijk af te wachten hoe diep ik in de reserves heb moeten gaan in de 600 km rit van Bordeaux naar Parijs». Eendagswedstrijden liggen Heirweg en de motivatie om wat te forceren is cr dan. Een sprekende zege zou hem op nieuw naar een betere waarde ring in eigen sportgroep kun nen brengen en de maanden mei - juni zijn meestal wel gunstig. BENO «Ik had mij voorgenomen om van bij de eerste ronde een aanval op gang te brengen, zegt de sympatieke Hammc- naar. Van bij de eerste demar rage kreeg ik Tony De Ridder in het wiel. Later zijn Filip De Backer en mijn neef Patrick ons komen vervoegen. Nog la ter zijn daar Peter Van Gassen en de Nederlander Claessen bijgekomen. Van Gassen heeft wegens krampen voortijdig de strijd moeten opgeven en met vijf bleven wc dan voorop. In de achtergrond kwam reaktic. De grote groep kon de afscheiding kleiner maken, maar ze konden ons niet meer bedreigen. In de sprint reken de ik op een overwinning. Ik vertrok echter van te ver. en dat kwam omdat ik mij zeker voelde van de zege. Ik was zo fit, maar net op de streep werd ik geklopt. Dat was een enor me ontgoocheling voor mij. Ik had op een eerste palm ge hoopt. Vorig jaar had ik er immers al vijf veroverd.» Bart Heirewegh nam de laatste weken deel aan de Ron de van het Meetjesland, waar in hij twee keer een derde en een zevende plaats op zijn ak tief bracht. De Hammenaar stelt een dozijn overwinningen in het vooruitzicht. Die hoopt hij vooral tijdens het groot verlof tot stand te brengen. Als ijverige student heeft hij in het schooljaar niet zo bijster veel tijd om zich op de wedstrijden voor te bereiden. Het feit dat hij op school zoveel inspannin gen levert en er bovenop in de wielrennerij nog het beste tracht van te maken, siert deze jonge sportman. Ieder die hem van dichtbij kent waardeert hem daarom. (E.D.M.) Bart Heirewegh (v) Lang is het geleden dat Lebbeke nog een renner heeft gehad, die in zo'n korte tijd vier overwinningen verwezenlijkte. Dat is nu het geval met Tony De Ridder. Deze talentvolle nieuweling reed vorig weekeinde te Buggenhout als eerste door de finish. Het verschil met Bart Heirewegh was niet groot maar wel voldoende om eerste te worden. «Samen met Bart Heirewegh heb ik de aanval op gang gebracht» zegt Tony De Ridder. «Dat gebeurde al van bij de eerste ronde. Later zijn Marcon Claessen. Patrick Heirewegh en Filip De Backer ons komen vervoegen. Een zesde renner moest vroegtijdig naderende peloton te blijven, van ons gezelschap afscheid In de spurt vreesde ik Bart nemen Intussen werd cr in de Heirewegh enigszins. Hij reed groep gereageerd. Dat kwam geruime tijd voor mij uit. In de ons ter ore. Vandaar dat wc in laatste twintig meters heb ik de finale nog wat krachtiger op hem bijgehaald en met een de trappers zijn gaan duwen laatste inspanning wipte ik om buiten schot van het hem op het laatste voorbij Tony De Ridder is de renner die in het Dendermondsc de laatste tijd het meest furore heeft gemaakt. Alvorens hij later op het seizoen lid wordt van de juniors, hoopt hij nog enkele overwinningen te behalen. Volgend weekend start hij als de grote kanshebber in Erembodcgem Een eerste zege voor Gunther Van Hove (e.d.m.) Nieuwelingen te Buggenhout: Tony De Ridder uit Lebbeke won weer eens. al had hij het uitzonderlijk lastig tegen Bart Heirwegh (v) Bijna werd Gunther Van Hove uit Sint-Niklaas laureaat van de vijfde rit in de Ronde van het Meetjesland, die op 1 mei in Zomergcm werd verreden. Met de streep in zicht moest hij de duimen leggen tegen de snelle De Meyere. «Ik reed nochtans als eerste door dc laatste bocht» zegt de Waaslandcr. «Meteen kreeg ik uitzicht op een tweede over winning. Op het laatst werd ik toch nog geklopt. Daar had ik mij niet aan verwacht: ik reed uitstekend en was een hele wedstrijd bedrijvig geweest en steeds voorop gebleven». Gun ther Van Hove had vorig weekend al van zich laten spre ken toen hij in Outer eigenaar was geworden van de bloe men «Het was dc eerste keer in mijn loopbaan dat ik kon zege vieren» zegt Gunther Van Hove. «Heel in het bcein had Stefan Dc Beleyr een ontsnappings poging ondernomen. Ik ben hem achterna gereden. Eens dat ik hem had bijgehaald, heb ik zelf mijn kans gewaagd. In dc kortste keren heb ik een kloof tot stand gebracht, die halfweg wedstrijd een halve minuut bedroeg. Niemand heeft mij nog kunnen bedrei gen Met die eerste overwin ning was ik erg tevreden Voordien moest ik vrede ne men met enkele ereplaatsen. Op 16 mei wordt ik lid van de juniores. Kort daarna neem ik deel aan dc wedstrijd «Ster der Juniors». Voordien hoop ik nog wel een overwinning te behalen. Nu zaterdag neem ik deel aan de laatste ril in de Ronde van het Meetjesland, die te Lovcndcgem wordt georganiseerd. Ik hoop daar andermaal iets te tonen». E.D.M. Rudy Saelens uit Stekcne was vorig jaar een veel opgemerkte junior. Hij behaalde elf over winningen. Bij dc nieuwelin gen fietste hij negen keer als eerste door de finish. Toen hij half juli naar de amateurs overstapte kon hij daar be hoorlijk mee. Hij behaalde al direkl enkele ereprijzen. Tot veler verrassing startte Rudy Saelens in het begin van dit seizoen bij de Vlaamse Wieler bond. «Dat is maar een tijdelijke toe stand geweest» zegt Rudy Saelens. «Sedert vorige week werd ik opnieuw lid van dc nationale wielerbond, en zondagmiddag nam ik in Sinaai deel aan mijn eerste wedstrijd. Het feit dat ik tijdelijk overstapte naar de Vlaamse wielerbond, had te maken, met beroepsbezighe den. Bovendien vond ik mij nog niet voldoende rijp om echt als amateur tc kunnen wedijveren. Bij de Vlaamse bond heb ik ervaring opgedaan. Ik werd cr gekonfrontcerd met ervaren wielrenners. Het aantal af te leggen kilometers was minder, maar cr werd minstens even snel gereden als in gewone koersen. Drie overwinningen heb ik behaald. Nu wil ik mij als amateur laten gelden. Mijn werkgever heeft mij toe gestaan om wat vroeger de werkzaamheden tc beëindi gen. en zo beschik ik 's avonds over wat meer vrije tijd om intens te trainen en mij voor tc Rudy Saelens (a) - bereiden op de wedstrijdf Dit jaar wil ik toch cnll overwinningen - als ik I beetje geluk heb.» Als zoon van dc vroegere tl ncr Gentiel Saelens. is een bekende figuur in I Waasland. In Stckene w hij woont beschikt hij 01 een supportersklub die M derdvijftig leden telt Het kaal is in «Dc Pub' wordt het'ongeduldig wad op een eerste ovcrwinni Kan Rudy Saelens dat reali ren vooraleer hij op dc Vlat se feestdag van 11 juli. de kt van twintig lentes bereikt? E.D-fl

De Voorpost | 1984 | | pagina 30