UIT HET WASE WIELERVAATJE Mark Meuleman met ruime voorsprong in Sinaai Johnny De Dobbelaer laat zich in de luren leggen Johan Koppen opgejut na een aanslepende verkoudheid De Schrijver beste te Erpe-Mere Peter Van Impe tweemaal aan het feest mm De Voorpost - 4.5.1984 - 31 trick Van der Vloet werden ze later weer bijgehaald. Halfweg wedstrijd vormde zich ander maal een kopgroep met Kris De Jonghe, Roland Coupillie. de Buggcnhoutenaar Mark Van Huffel, Geert De Buck, Mark Claus, Franky Wielandt, Gaston Pieters, Peter Spaen hoven (de latere winnaar). Geert De Buck. Johnny De Dobbelaer. Peter Van Huffel, en Frank Franken. Op zowat dertig kilometers voor de streep gingen ander maal vier renners aan de haal: Franky Wielandt, Kris De Jonghe, Gino Verhasselt, en Peter Van Huffel. Hun voor sprong bleef evenwel beperkt tot enkele sekonden. en dat ze door de achtervolgers gingen bijgehaald worden, lag dan ook in de lijn der verwach- Liefhebbers te Buggenhout: In de derde ronde kreeg een groepje vluchters ruim dertig sekonden voorsprong (v) Mark Meuleman heeft een eer ste overwinning behaald. Dat gebeurde in zijn eigen gemeen te Sinaai. waar hij een ware afvallingswedstrijd won. «Zelden werd er zo hard gere den» zegt Mark. «Er moesten ettelijke kilometers over een kasseiweg worden afgelegd. Daar hebben verschillende renners de tol moeten van be talen. De aanvankelijk ruime kopgroep was op zes ronden van het einde reeds tot zes renners uitgedund. Tot dat ge zelschap behoorde o.a. Erik Wuytack, William De Gendt, Peter Galle en Ronny Mette- penningen. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste Erik Wuytack een demarrage. Hij kreeg onmiddellijk Ronny Mettepenningen in het wiel. Lang hebben deze twee ren ners hun voorsprong niet kun nen behouden: onder impuls van Patrick Van wetter kwam het weer tot een hergroepe ring. Op dat ogenblik ben ik wegge sprongen. Direkt realizeerde ik een voorsprong van pakweg dertig sekonden. Met de streep in zicht zou die afscheiding nog groter worden. Ik bereikte de aankomstlijn met bijna een mi nuut voorsprong op de achter volgers. Het werd meteen een eerste zege dit seizoen. Voor dien werd ik twee keer tweede, legde beslag op een derde plaats en eindigde nog enkele keren binnen de eerste tien. In vergelijking met vorig sei zoen. lever ik momenteel bete re prestaties. Vorig jaar werd ik rond deze tijd afgeremd in gevolge een verrekking aan de schouder. Tijdens de voorbije winter heb ik in de sportschool van Beveren flink aan kondi- tietraining gedaan. Koersen blijft voor mij in ieder Mark Meuleman (a) geval een hobby.» Mark Meuleman, vorig jaar goed voor drie overwinningen, is ook een ijverig student. Hij studeert voor industrieel inge nieur, en zit in zijn laatste jaar. dus vanuit die optiek komt de wielrennerij op de tweede plaats. Nu zaterdag start hij in de Omloop der Vlaamse Gewes- f ten en maandag is hij opnieuw te gast in Sinaai. Wordt het daar een tweede overwinning'' (edm) Liefhebbers te Buggenhout: De achtervolgers haalden hen langzaam maar zeker bij (v) tingen. Bij de laatste doortocht waren acht renners licht voorop. In de laatste kilometers werd het gezelschap uit mekaar geran seld, zodat vrijwel iedere ren ner afzonderlijk de streep be reikte. Peter Spaenhoven werd dus winnaar voor Roland Cou pillie, en Johnny De Dobbe laer. Mark Claus legde beslag op de vierde plaats. Franky Wielandt werd vijfde. Na hem reden volgende renners door de finish; Kris De Jonghe, Gi no Van den Bossche, Frank Franken. Mark Van Huffel, Edwin Hcndrickx, Geert De Buck en Roeland Adriaen- sens. Op vrijdag 1 juni komen de amateurs in Buggenhout op nieuw aan hun trekken en wel tijdens, een avondwedstrijd, ook hier worden de prijzen gul bedeeld. E.D.M. Johan Koppen uit Stekene heeft zich dit seizoen nog niet in de kijker gereden. Dat is het gevolg van een aanslepende verkoudheid, waarvan hij nu nog steeds de ongunstige in vloed van ondervindt. «Tij dens de voorbije winter heb ik veel geneesmiddelen moeten slikken» zegt Johan Koppen. «Dat heeft mij fel verzwakt. Ik heb mij laten verzorgen door een specialist. Ik ondervond last van sinusitis, en dat sleepte al meer dan een jaar aan. Be gin maart werd ik getroffen door een verkoudheid. Daarna werd ik het slachtoffer van een griepaanval. Een paar weken kon ik niet trainen en van deelname aan wedstrijden was er geen sprake. De enige treffelijke resultaten die ik tot nu toe behaalde, zijn een derde en een tiende plaats geweest. Vorig jaar won ik vier keer, en in mijn gehele loop baan als renner triomfeerde ik al vijfentwintig keer. Ik hoop op een gunstige zomerperiode om minstens het winstcijfer van vorig seizoen te evenaren. Dit weekend neem ik deel aan een wedstrijd. Pas zaterdag voormiddag zal ik beslissen waar ik aan de start zal ver schijnen.» Naast de wielrennerij heeft Jo han Koppen nog andere katten te geselen. Momenteel is hij één en al voorbereiding op het eksamen van landmeter. Bo vendien volgt hij avondlessen voor belastingsconsulent. Bij dit alles heeft hij tijdens de dag zijn bezigheid als verzekerings makelaar. «Ondanks alles kan ik mij toch voldoende vrij maken om te trainen. Koersen blijft echter een hobby. Nooit eerder heb ik gedacht aan een profkon- trakt. Dat is alleen maar weg gelegd voor superrenners. En dat ben ik in geen geval», aldus Johan Koppen. E.D.M. Erg weinig positief nieuws uit het Aalsterse wielcrvaatjc want in het voorbije weekend was alleen de zestienjarige Dirk De Schrijver uit Nieuwer- kerken goed voor een zege palm. De tweedejaars nieuwe ling uit de Bremstraat heeft in j Erpe-Mere hard moeten vech ten voor de zege maar zijn i overwinning sterkt de talrijke supporters in de overtuiging dat Dirk uit het goede wieier- hout lijkt te zijn gesneden. In zijn eerste wielerjaar. een on volledig jaar dan toch. behaal- de Dirk immers ook al een resem ereplaatsen bij elkaar. j In Erpe-Mere moest hij het opnemen tegen kleppers als Jo Tondeur uit Lede en Filip Tim- merman uit het naburige Haal- tert. Het was echter De Schrij ver die de koers met 35 ver- trekkers maakte en tenslotte in j de finale duidelijk de beste was 1 en meteen zijn eerste zege- j palm naar huis kon nemen. Het lijkt wel alsof onze streekvertegen- woordigers gewacht hebben tot we opnieuw begonnen met deze rubriek om enkele zegepralen te behalen. De oogst in de afgelopen zeven dagen was inderdaad niet onaardig: rspektievelijk 5 overwinningen bij de liefhebbers drie bij de juniores en twee bij de nieuwelingen. Bekijken we ook eventjes de profs, dan is het wel duidelijk dat het daar niet zo gunstig verloopt. Wij konden althans wei nig vermeldingen bij mekaar krijgen. Enkel de vijfde plaats van Etienne De Beule en de zestiende van Fran$ois Van Vlierberghe, allebei in de profwedstrijd te Mellet, moe ten de schijn ophouden. DE AMATEURS BRENGEN HET ER MET S OVERWINNINGEN GOED VANAF: En daarvoor zorgde inperste instantie Zeie naar Patrick De Waegemaecker. Daar waar Patrick vooralsnog helemaal niet bekend stond als zegekaper haalde hij zowel zater dag in Lokeren als maandag in Outer- Ninove de bloemen. Zaterdag bleef hij met zijn twee dorpsgenoten Ronny Westelinck en Walter Ongenae buiten schot en haalde hij het ook in de spurt. Hier kwamen verder nog Francois Nauts (4de), Mark Macharis (6de), Walter De Veerman (10de), Johan Koppen (11de), Rudy Heyns (13de), en Guido Bracckman (18de) in de uitslag voor. Maandag bewees Patrick dan voor de twee de maal op rij dat hij werkelijk wat in zijn mars heeft door op het niet makkelijke parkoers in Outer als eerste te eindigen. Walter Ongenae werd daar tweede, terwijl Eric Verheyen op de 17de stek finishte. De derde overwinning werd behaald door een jongeman die reeds enkele weken op viel met dichte ereplaatsen maar toen steeds het tikkeltje geluk miste om te zege vieren. We hebben het over Mark Meule man die inderdaad nog nooit zo een sterke seizoensaanhef heeft gehad als dit jaar, en zondag met lichte voorsprong de koers in Sinaai op zijn naam bracht. Daarvoor moest hij wel mannen als Peter Galle (der de), Erik Wuytack (vijfde). Jan Joos (zes de), William De Gendt (zevende), Ronny Mettepenningen (achtste). Danny Janssens (negende), Filip Saman (tiende), Rudy Sae- lens (twaalfde), Guido Haentjens (dertien de), Johan Koppen (14de), Johnny De Dobbelaere (15de) en Paul Van Vlierber ghe (18de) achter zich laten. Enkele kilo meters daar vandaag, in Sint-Niklaas. werd ook een liefhebberswedstrijd betwist die eigenlijk weinig kon imponeren door het klein en toch wel zwak deelnemersveld. Meteen de gelegenheid voor Sintniklaze-, naar Rudy Rombaut om opnieuw met de zege aan te knopen. Rudy is namelijk dit wielerjaar terug op het zadel geklommen nadat hij voorheen reeds zijn sporen had verdiend bij de nieuwelingen en juniors. Hij haalde het voor onder andere Stefaan Wauman (4de), Patrick Van der Vloet I (5de), Eric Verheyen (7de), Gunther D'Hooghe (11de), Dirk Ongenae (14de), Gunther Smet (15de), Patrick Van der Vekens (17de), Ivan Vereecken (18de) en Freddy Segers (20ste). Op maandag kwam een sterker deelnemerstal aanzetten op de zelfde omloop in Sint-Niklaas en dat werd dan een kolfje naar de hand van Ronny Westelinck. Bij de ereplaatsen pikten Eric Wuytack, Jan Joos en Franqois Nauts onder hun drietjes een gedeelde zevende plaats mee, werd Rudy Heyns 16de en Paul Van Vlier berghe 19de. Naast deze overwinningen ook tal van ere plaatsen voor onze streekvertegenwoordi- gers. Donderdag al pakte Patrick Van Hul de vierde prijs en Mare Meuleman de achtste prijs in Bredene. Zaterdag werd Johnny De Dobbelaer door Peter Spaenho ven en Roland Coupille voorafgegaan in Buggenhout. Daar werd Franky Wielandt nog achtste. Gaston Pieters 14de en André Verhelst I5de. In Malderen werd Ferdy Dierickx ongelukkigerwijze tweede na een millimetersspurt, Beno Present hees zich daar op de vierde plaats en Ronny Dierickx moest het met een elfde notering stellen. Ook zondag was Ferdy Dierickx goed op dreef maar in Brussegem raakte de Buggen- houtenaar niet verder dan een zesde prijs. In Oppuurs deed Peter Van Huffel het daarentegen iets beter met de derde plaats als bekroning. Ook op dinsdag 1 mei enkele amateurs in de kijker: Filip Van Walle als twaalfde in Bunsbeek. Franky Weemaes als 15de in Drongen. Rudy Saelens (6de) en Franky Wielandt (8ste) in Drongen en tenslotte werden William De Gendt, Danny Janssens en Jan Joos respektieveiijk.lOde. 11de en 19de te Merchtem. Bovendien werd Filip Van Walle zondag nog 18de en Peter Van Duyse 24ste in het nationaal wegkampioen- schap voor militairen in Zemst, en pikte Stefaan Van Leeuwe nog een 21ste plaats in tijdens de tweede rit van de Grote Ama- teursprijs Francois Faber BU DE JUNIORS: GUY, GUNTHER EN JOHAN EEN STERK TRIO Eerstgenoemde, Nieuwkerkenaar Guy Van Hese pakte in Sint-Gillis - Waas zaterdag dc allereerste overwinning in zijn karrière, en dat deed hij met de nodige panache. Als u weet dat twee lokale kleppers als Verbrae- cken en De Cauwer ook op deze zege gevlamd zaten en Guy er in de laatste kilometers op zijn eentje vandoor ging, dan is het overbodig nog verdere kommentaar toe te voegen. Uiteindelijk won Gino Ver- braecken de prestigespurt voor de tweede plaats en werd Dirk De Cauwer derde, Gino Dc Pauw vierde, Franky Polfliet vijf de. Edwin Enthoven zevende. Luk Galle 9de, Danny Cant 13de, Patrick Van de Ven 14de en Alain Van Raemdonck 15de. Op zondag was het de beurt aan Gunther Juniors te Melsele: Gunther Van Steenlandt was de snelste van de vijf koplopers. Liefhebbers te St.-Niklaas Ronny We met elf voor de eerste plaats (dw) Van Steeland! om dé hoogste tree van het podium te bestijgen en wel in Melsele. De Haasdonkenaar voerde hierbij weer een ganse trits Waaslanders aan. Johan De Prekel werd inderdaad derde, Alain Van Raemdonck vijfde, Geert Bulteel zesde. Gino De Pauw zevende, Danny Cant twaalfde. Herman Ferket 14de en Guy Verberckmoes 15de. Dinsdag zorgde Mel- selenaar Johan De Prekel voor een klinken de revanche door in Sint-Amands onder meer Gunther Van Steelandt (3de) te vlug af te zijn. Het lijkt overigens wel dat Johan de smaak van de overwinning te pakken heeft want ook vorige week pakte hij bloe men In Sint-Amands viel ook het broeder paar Galle in de prijzen: Mark werd zeven de en Luk veertiende De resem ereplaatsen is ook bij de juniors niet onaardig. Zaterdag finishte Mark Laureys als tiende in Aaigem, en werden Guy en José Rooms achtereenvolgens derde en vijfde in Lede. Zondag tikte Frits Maes als vijfde aan in Lochristi - Zaffelare en daar was Emmanuel Cornu 13de. Op de eerste mei werd Franky Polfliet derde in Sint-Lievens - Houtem, eindigde Gino Verbraecken derde in Her- zele met net achter zich Edwin Enthoven, en zei Dirk De Cauwer het met een tiende plaats in Muizen, waar Patrick Suy elfde was. Gino De Pauw reisde naar het verre Halanzy en moest slechts de duimen leggen voor Bruno Bruyère. De tweede plaats is alleszins bijzonder verdienstelijk vanwege de wielerbelofte uit Sint-Pauwels. En wat over Didicr De Witte, zullen velen uit Zele won vlot de spurt zich afvragen. Wel, de Sintniklazenaar was geselekteerd voor de Dusika Jugend-Tour en reed daar zeker niet onopgemerkt. In de tweede rit werd hij daar vijfde maar in het zwaardere werk bleef hij net als de andere Belgen ver achterwege. DE NIEUWELINGEN: GUNTHER VAN HOVE EN TONY DE RIDDER OP ZATERDAG In Outer leverde Sintniklazenaar Gunther Van Hove een knappe solo af die hem een oververdiende zegepraal opleverde. Stefan Dc Bclcyr legde hier beslag op de vijfde plaats. Nog op zaterdag stonden de benja mins in Buggenhout aan de start en dat werd een nieuwe kans voor Lebbekenaar Tony De Ridder om zijn leeftijdgenoten in de sprint te vloeren. Tony was in volgorde Bart Heirewegh (2de), Filip De Backer (4de), Patrick Heirwegh (5de), Pascal Bau- wens (9de) en Bert Van Gucht (10de) te vlug af. Op zondag pakte Peter Van Vlaanderen de vijfde prijs in Nevele - Merendree en deed Lieven Persoon het nog beter in Ninove met een derde plaats. Op dinsdag dan twee tweede plaatsen: Voor Gunther Van Hove in Zomergem, die geklopt werd door Eeklonaar Eddy Demeyer en voor Tony De Ridder in Erembodegem, die de duimen moest leggen voor Hans Goessens, Pascal Bauwens werd in Zomergem nog derde, en Geert Persoon pakte in Erembodegem de achtste rang. M.N. WIELRENNEN Johnny De Dobbelaer uit Be- veren aasde in Buggenhout op een tweede overwinning. Hij reed een opmerkelijke wed strijd en was in iedere ontsnap ping betrokken. Uiteindelijk heeft hij de zege toch nog uit zijn handen laten glippen. Pe ter Spaenhoven uit Hoboken was de Waaslandcr te snel af. Hij overschreed met de lichte voorsprong dc aankomstlijn en had meteen zijn derde seizoen- zege op zak Roland Coupillie uit Koksijde werd tweede, en slechts dan bereikte Johnny Dc Dobbelaer de aankomst. Vroeg in dc wedstrijd waren een zestal renners voorop ge raakt: Frank Franken, Geert De Buck, Johan De Man, Frank Wielandt, Danny Jans sens en Kris De Jonghe. Onder impuls van een werklustige Pa- Rudy Rombaut uit Belsele won de wielerwedstrijd in de Knaptandstraat te Sint-Niklaas (dw) tffg Johnny De Dobbelaer (v) Eerst wordt het wat vervelend zoekwerk. Woont onze renner in Mere? Woont hij in Erpe? In Erpe-Mere? Uiteindelijk wordt het Aaigem. Onooglijk klein dorp, landelijke rust. Hier moet het heerlijk leven zijn. In Aaigem woont Peter Van Impe. Vorige zondag won hij in zijn eigen dorp de enige wielerwedstrijd die Aaigem rijk is. Voor eigen deur om zo te zeggen. Met als meest vast houdende tegenstander de erg sympatieke Ledenaar hij komt uit het in feite al even rustige Oordegem John De Mesmaecker. Die twee kennen elkaar goed. Trainen ook veel samen. Dinsdag 1 mei. voor de ama teurs uit de streek was er werk op de winkel. Zwaar werk in de Vlaamse Ardennen. Zotte- gem - Erwetegem, het land van de geutelingen en de Zwalm- vallei. Meer dan 80 amateurs hier aan de start en enkele kleppers van formaat. Als Hedwig Van Tittelboom, Ron ny Westelinck? Rudy Baeyens. Alain De Vuyst en Van Impe en Dc Mesmaecker. Het werd inderdaad een zware koers cn amper de helft van het aantal gestarte renners bereikte na 112 kilometer en bijna drie uur koers Erwetegem. In de finale van de afvallingswedstrijd ging Peter Van Impe er nog eens zwaar tegenaan. De Vuyst kon nog mee maar echt deelnemen aan de uitval kon Alain niet meer. En in de spurt was (met twee) er ook geen verhaal te gen Peter Van Impe. Het jaar lijkt goed voor Van Impe. De jongeman haast cr bij te zeggen dat hij helemaal geen familie is van de Vlaamse berggeit Lucien, en volgend jaar zou hij misschien de stap naar de profs durven overwe gen. Hij wil daar alles voor doen en in Aaigem is men ervan overtuigd dat Peter het even goed zou doen als Lu cien. Maar ja, je kent de sup porters he, voegt Peter daar zelf realistisch aan toe. Ergens in de frisse oogbol van Peter schuilt evenwel de over tuiging van eigen kunnen H A Peter Van Impe komt alleen toe in de wedstrijd voor liefhebbers te Zottegem (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 31