r I I I- I BASKETBAL: AALST «BEST OF SIX> «Mare Elias eindoverwinnaar van het Aalsters tornooi» Juniores te Lede Krappe spurtzege voor Franky Van Puyenbroeck The Tower moet op Waasmunster hopen Guy Van Hese kreeg een verdiende beloning ■iIrtiSemHRH Tweede plaats verspeeld Bruno Aelbrecht naar het provinciaal kampioenschap Gunther Van Steenlandt laat zich zien Johan De Prekel haalt nummer vier binnen! Finalist 32 - 4.5.1984 - De Voorpost BASKETBAL WIELRENNEN Juniors BE De ploeg «Mare Elias» heeft na een schitterende voorronde (er werd géén enkele wedstrijd verloren) alle verwachtingen van een overwinnaar ingelost. In de finale wedstrijd tegen de ploeg «Herman Van de Broeck» werd met 11 punten gewonnen tegen hun «grotere (in gestalte) tegenstrevers, ge wonnen. Vooraleer de technische gege vens van de finalewedstrijd die gespeeld werden in de zaal Okapi eerst de volledige rang schikking van de schiftings wedstrijden... 5|ias 5 5 0 471 402 10 pt V.D. Broeck 5 3 3 433 408 6 pt Minnebo 5 2 3 424 402 4 V. Keer 5 2 3 409 420 4 pt V.D. Bossch 5 2 3 431 447 4 pt Schorreel 5 1 4 419 484 2pt De laatste wedstrijd van de voorronde werd op het nip pertje gewonnen door «Van Keer» tegen een zeer sterkspe- lende ploeg «Danny Schor reel» 101-99. Van Keer voor tdurend aan de leiding moest toezien hoe «Schorreel» naar het einde toe stilaan dichterbij kwam via een sterk spelende Danny Schorreel. Een geslaag de poging op 5 sec. van het einde van Cornand (V. Keer) zorgde voor de nodige winst punten. Uitslag: Schorreel - Van Keer 99-101 (rust 48-56) Punten: Schorreel: Van Trap pen 13. Lievens 8, L. Van de Maele 0, Van de Velde 18, D. Schorreel 34, De Roeck 10, Carcia 16. Gevaert 0. V. Keer: Schmitt 9. Schellinck 29, De Neve 8. Cornand 29, V. Keymeulen 0, Pat. Van Impe 14.. Bieseman 12. Uitslagen van de finalewedstrijden 5' en 6* plaats Schorreel - Van den Bossch 89- 93 (rust 39-45) Schorreel: Carcia 6. De Roeck 10-12. Schorreel 6-14, Van de Velde 9-8. Van Trappen 6-6, Lievens 4-6. Gevaert 0-2. V.D. Bossch: V.D. Bossch 14- 12. Janssens 4-2, Swinnen 7-8, De Jonge 6-4. Van Meerbeeck 14-22. 3' en 4' plaats Van Keer - Minnebo 92-83 (rust 54-36) V. Keer: Cornand 16-8. Schel linck 8-0, De Neve 12-6, Schmitt 2-16. P. Van Impe 10- 4, Bieseman 6-4. Minnebo: Famaye 12-14, Hel- ünck 9-0, Temmerman 5-16, Minnebo 6-12. Citters 2-5. Ra- man 9-0. 1' en T plaats Elias - Van den Bossch 88-77 (rust 46-44) Elias: V.D. Keer Marcel 10-8, Van Campenhout 2-0, Dupont 18-6. Elias 4-2, Moro 10-10. Corthals 2-8, I. D'Hondt 2-6. V.D. Broeck: V.D. Broeck 18- 11, E. Schorreel 10-6, Hendrik 10-4, Rombaut 5-4. Lagrin 1-6. Podevijn 0-2. Eindrangschikking: 1. Mare Elias, 2. Herman Van den Broeck, 3. Herman Van Keer, 4. Mare Minnebo, 5. Pat Van den Bossch, 6. Danny Schor reel. Het 2* Aalsters tornooi «The Best of Six» mag alleszins ge slaagd genoemd worden. Het werd afgesloten met een gezel lig samenzijn in zaal Bristol te Aalst. Kersvers uitgebaat door Marc Elias en Mia De Brauwer met haar echtgenoot Etienne De Witte (ex-baruitbaatster van de zaal Okapi). Mia De Brouwer, die tevens het initiatief heeft genomen van dit tornooi bedankte iede re deelnemer en ook iedereen die achter de schermen werk te. Tot slot werden er nog enkele trofeeën geschonken: Topschutter van het tornooi: 1. Moro (ploeg Elias). 2. D. Schorreel en G Cornand Trofee «Dannel» (ploeg met de hoogste skore): ploeg Mare Elias. Trofee «Fair-Play»: ploeg Mare Minnebo. geschonken door Lucien Van Impe Later op de avond werd ook de bevestiging gegeven dat het tornooi ook volgend jaar zal doorgaan en menige spelers hebben hun ja-woord voor deelname reeds gegeven. V.E.M. Wielerklub 'De Verenigde krachten bundelden en een Vrienden' kreeg zaterdag 49 ronde later was de groep weer junioren aan de start voor de volledig. De Ridder, biezon- jaarlijkse wedstrijd rond het der aktief zondag, probeerde kerkhof te Lede. het nog eens maar men bleef De renners hebben voor een erg aandachtig. Toen men al boeiend spektakel gezorgd en aardig begon te pronostikeren de talrijke toeschouwers kre- op de spurt ging het duo Van gen naast het te betalen drank- Puyenbroeck-Heynderickx je gratis zon en een boeiend nog eens aan de haal. Ze ver- koersgebeurenwierven snel een honderdtal Van bij de start leek het of meters voorsprong en behiel- Frank Van Himst. zoon van de den daarvan aan de streep am- Polle, Eddy Van De Kerck- per tien meter op de grote hove en Geert De Kesel voor geklopte Guy Rooms. In de een snelle beslissing zouden spurt met twee toonde Franky zorgen, maar na twee van de Van Puyenbroeck uit Heusden tien af te leggen ronden kwam - Gent 'zich een zucht sneller er een gedeeltelijke hergroe- dan zijn metgezel Heynde- pering tot stand. Daar waren rickx. toen nog ruim twintig renners De gelukkigsten zaterdag in de vooraan, de rest mocht men al Molenbergstraat waren even- afschrijven. Halfwedstrijd pro- wel Frans Van den Abeele en beerde de plaatselijke Gunther zijn uitgebreide staf medewer- De Kerpel voorop te komen. kers. Al hadden de renners Het lukte en samen met Jean- Gunther De Kerpel en Marnix Pierre Heynderickx. Franky Govaert van de Verenigde Van Puyenbroeck en Dender- Vrienden zelf de eigen palm mondenaar De Ridder ver- niet in Lede weten te houden, wierf hij enkele sekonden supporters en fietsenthousias- voorsprong. telingen vonden de junioren- In de groep waren het toen wedstrijd terecht de moeite vooral de Wase gebroeders waard. Guy en Jose Rooms die de H.A. Liefhebbers te Lede: Franky Van Puyenbroeck Itaah hei Dit net in de spurt (per) ge( ST.-NIKLASE - THE TOWER AALST 80-78 De Aaistenaars hebben de kans laten liggen om het driehoekstornooi om de derde plaats in eerste provinciale van voor af aan te laten herbeginnen. De nederlaag met één korf verschil geeft aan The Tower niet zo'n gunstige perspektieven. Indien er een derde daler komt zijn het de beschermelingen van secretaris Karei Van Neyghem. ,_t [i L, De enige redding zou zyn dat het beroep van Strombeek lamot y .(jr. iLr tegen de beslissing van puntenverlies tegen Waasmunster jXflTlTTX niet wordt aangenomen, maar zover is het nog niet. Toch hadden de Aaistenaars alle kans om St.-Niklase vroeg op een definitieve achterstand te plaatsen, maar hun inspan ningen waren niet voldoende. Bij 13-13 aan de 7C minuut eindigde de studieronde en de Aaistenaars kwamen het eerst onder spanning. Bij 15-20 mis te St.-Niklase zes vrijworpen op een rijtje. Aan de andere kant telde Van der Borght een 5 op 5 op na een kwartier stond er een 23-32 voorsprong op het bord. Aalst dikteerde het tem po en kwam met fastbreaks goed uit de verdediging. Van Uytfanghe met een 4 op 4 vrijworpen, was de sterkste pion onder de korf. Ruststand 37-38. The Tower nam langs De Troyer, 3 op 3, de beste start in de tweede helft en na 3 minu ten keken de Klaaskens op een 37-47 achterstand. Ze verloren in de 5C minuut Van Der Lin den wegens 5 fouten. Van der Borgt bleef skoren en kreeg De Poortere als bewaker, en ook Willaert, die in de eerste helft een 7 op 14 shotte, werd beter afgeschermd. Bij 57-64 kwam de jonge Deb- Basketbal, St.-Niklase - The Tower: Willaert speelt zich goed vrij, en skoort met een linkshandig jump shot (gvw) baut op de proppen. Hij lukte zes korven zonder missen en samen met Sauviller brachten ze St.-Niklase op de 12' minuut op voorsprong 65-64. Op de 16' minuut zorgde De Smedt met een 2 op 3 voor 69-74 voorsprong en de Waaslanders verloren toen Willaert wegens foutenoverlast. Coach Van Hoeyweghen moest de jonge Corijn inbren gen en voor The Tower lag de zege maar voor het grijpen. Debbaut toonde zich de beste in de eindfase en een te over haastig spelend The Tower kon de twee minuten achter stand niet meer inhalen, een verschijnsel dat zich een gans seizoen bij de The Towcr voor deed. «Op het moment dat we voor kwamen, verliezen de spelers het hoofd. Ze gaan overhaast te werk, het plocgspcl stokt en we verliezen de punten», vatte coach Van Miegroet de zwakte van The Tower samen. Punten St.-Niklase: 30 op 71 en 20 op 32 vw. Van der Linden 2-0, Van Uyt fanghe 12-7, Willaert 15-7, Sauviller 4-9, De Poortere 2-2, Debbaut 2-18, Corijn 0-0. The Tower Aalst: 32 op 74 en 14 op 20 vw. De Smedt 4-4, Heyvaert 1-0, Lenoir 2-2. De Troyer 9-16. Thijs 0-2, Van der Borght 18- 14, Van den Brcmt 4-2. BENO Basketbal, St.-Niklase - The Tower: De Troyer jumpt Eruit getuimeld boven de verdediging van de klaasjes uit: binnen (gvw) y PANTERS BAASRODE - BOOM - BC ZELE: 96-91 Poëzie en basketbal hebben met elkaar niets te maken, maar toch raden we de Zeelse basketters het gedicht aan van Alice Nahon: «Het is goed in eigen hert te kijken...» en we voegen er met dichterlijke vrijheid aan toe: alvorens naar de kleedkamers te gaan.» De testwedstrijd voor de twee de plaats in reeks A scheen op de 18v minuut met een 83-90 in een beslissend stadium te zijn en Zele mocht zich al opmaken om op 1 mei tegen de tweede uit de andere reeks te spelen. Het liet die kans echter liggen. Kapitein Van Hoeyweghen had toen al een verkeerde be slissing genomen door de zij lijn te kiezen in plaats van Rie Putteman (die in de tweede helft al 7 op 8 vrijworpen had gelukt) twee vrijworpen te la ten nemen Een 'toer' die hij hem tegen Vlierzele ook al had gelapt De reaktie viel in Zeles nadeel uit. Op balbezit spelen lukte niet. Spelmaker Van Hoey weghen liet zich driémaal op balverlies betrappen, en Du Jardin deed hem dit na. Boom plaatste een 10-0 en 93-90 en de winstkansen waren ver kwanseld. In de eerste helft na een gelijk- opgaand begin 19-18 op de 8* minuut nam Boom een 30-20 op de 11' minuut. Putteman - Corthals - Du Jardin en De Locht konden bij de rust het evenwicht herstellen (43-43). In de tweede helft werd het een skore met wisselende kan sen. maar Zele kon voortdu rend een kleine voorsprong af dwingen. die tot 7 punten op liep. Maar dan kwamen de EIKENLO EEKLO: 72-76 Reeksgenoot Eeklo heeft Pan ters een pad in de korf gezet op weg naar de Oostvlaamse be kerfinale. De Baasroodse ploeg lag er nochtans op ge brand om tegen streekgenoot Zele voor de beker te spelen. Het spelerspotentieel was pre sent maar nu moest coach Ver- hulst toezien. De Aalstenaar zit voor het ogenblik een schorsing uit. Het kwam zelfs ott bakkeleien met kollega De Maesschalck omdat Verhulst niet aan de overkant van de spelersbank zat. Óp het terrein was de spanning dan ook te snijden. De eerste 20 minuten was het Eeklo dat zich het produktiefst toonde en bij de rust langs Van Kerscha- ver en Motet uitliep tot 37-46. Panters kon in de tweede helft rekenen op Mark Verstappen en Vermeersch om de beslis sende fase op gelijke hoogte in te gaan met 72-72 op het bord. Het was de Eeklose dubbele meter Turpijn. die de wed strijd in een beslissende plooi goot. Punten: Panters Baasrode Mark Verstappen 12-10. Moens 5-5, Stevens 8-0. Guido Verstappen 4-4. Vermeersch 8-10, Esseldeurs 0-2. Goossens 0-4. (beno) De overwinning die Guy Van Hese uit Nieuwkerken-Sint- Niklaas zopas heeft behaald werd hem door iedere wieler fan in het Waasland van harte gegund. Guy Van Hese is al geruime tijd flink aan het presteren. In St. Gillis-Waas volgde uitein delijk de bekroning. «Halfweg kwam het tot een afscheiding» zegt de vriendelij ke junior. «Met negen renners zijn we voorop geraakt. In het besef dat ik in de sprint aan hét kortste eind trek, sprong ik anderhalve ronde van het ein de een demarrage. Ik ben voorop gebleven tot aan de streep. In de achtergrond werd er nog gereageerd door Gino De Pauw, Frankie Polfliet, Dirk De Cauwer en Gino Ver- braecken. Zij hebben mij niet meer kunnen bijhalen. Voor mij werd het een eerste Guy Van Hese (a) seizoenzege. Eerder al koerste ik een tweede keer op een Het vergaat mij beter dan vo- zesde plaats, kortom, vrijwel r'g jaar, toen ik echt met pech altijd binnen de eerste tien. had af te rekenen. Ik werd Bruno Aelbrecht is kennelijk een goed seizoen aan het reali seren De Buggenhoutse ju nior eindigde tot nu toe bijna altijd binnen de eerste tien. In Zele kwam hij net iets te kort om te winnen. Sedert vorig jaar in juli is hij lid van de juniors. Vrijwel on middellijk kon hij met ieder een wedijveren. Tot een over winning heeft hij het nog niet gebracht, maar bij de nieuwe lingen kreeg hij zes keer de -palm. «Ik heb aan kracht gewonnen, in vergelijking met vorig jaar» zegt de Buggcnhoutenaar «Tijdens de voorbije winter heb ik hard getraind met de wielerschool van Buggenhout. Dat werpt blijkbaar vruchten af. Tot nog toe veroverde ik vrijwel steeds een plaats bin nen de tien. maar aan de streep kom ik nog wat te kort. de spurt is niet mijn sterkste kant. Misschien komt dat nog wel, want in Zele was het ver schil met de overwinnaar zeer miniem. Ik hoop dit seizoen enkele overwinningen te behalen. Ik kan intens trainen en mij op iedere wedstrijd voorbereiden. Dat komt omdat ik op school een richting heb uitgekozen waardoor ik over meer vrije tijd beschik. Dit weekend neem ik deel aan het provin ciaal kampioenschap dat in Haaltert wordt verreden. Ik heb mij daar de laatste dagen al sterk op voorbereid, want ik wil daar een mooi resultaat! Alhoewel Bruno Aelbrecht in twee keer het slachtotter van een ongeval. Eerst werd ik door een auto aangereden. Ik werd gewond en moest een maand de wielerbedrijvigheid staken. Later botste ik in de sprint op een onvoorzichtige toeschouwer. De letsels die ik toen opliep hielden me drie weken van de weg. In ieder geval heb ik tijdens de voorbije winter intens ge traind. Ik heb heel wat aan kracht bijgewonnen. Mijn eni ge tekortkoming is de sprint, waarin ik niet snel genoeg ben.l Toch hoop ik dit seizoen vijfl keer eigenaar te worden de bloemen». Aan supporters ontbreekt hetl de achttienjarige renner in I geen geval. In café De Duif te Niéuwker-1 ken is een klub gevestigd, die I tweehonderd leden telt. Velen I zullen dit weekend aanwezig I zijn op het provinciaal kam- V pioenschap in Haaltert om hun idool aan te moedigen. E.D.M. j Bruno Aelbrecht a Gunther Van Steenlandt uit Haasdonk behoort tot de groep van renners die «beter Marsjeren» zoals de volks mond pleegt te zeggen. De Gunther was vorige zondag opnieuw aan het feest. Deze keer hield hij zijn vriend Johan De Prekel in eigen dorp van de bloemen. De dinsdag daarop, op 1 mei was het net omge keerd. Hadden beiden het soms op een akkoordje gegooid? In ieder geval is Gunther van Steenlandt aan zijn derde overwinning toe. Na Guy Rooms en Johan De Prekel is hij voorlopig het nummer drie in het «Soete Waasland». Gun ther Van Steenlandt is niet zinnens om bij de pakken te blijven zitten. Meer dan ooit bereidt hij zich voor op iedere wedstrijd, waarin hij trouwens het beste resultaat nastreeft. «In. Melselc werd het een bik kelharde strijd» zegt Gunther Van Steenlandt. «Er waaide daar in dat polder gebied een strakke wind. en heel wat renners kregen het moeilijk. Ik had het ook niet onder de markt. Na enkele kilometers spurtte ik weg uit de groep samen met Johan De Prekel. Johnny Dau- we. De Kcssel en Alain Van Raemdonck. Vlug realizeer- den we een voorsprong van anderhalve minuut. Dat «gat» viel niet meer te dichten. En kele renners poogden vroegtij dig te ontsnappen. Telkens werden die pogingen in de kiem gesmoord. Het kwam tot een sprint met vijf. Ik behaal de de overwinning. In St. Amands werden wc ooi- met vroege ontsnappingen ge- konfronteerd. Toen zich een kopgroep van zeven had ge vormd. heb ik samen met nog een vijftal andere renners de achtervolging ingezet. De her groepering kwam tot stand. Op een tiental kilometer van de finish zijn Johan De Prekel en Luc Bogacrt aan de haal gegaan. De Prekel won de wedstrijd. In de sprint voor de derde plaats, toonde ik mij de snelste.» Gunther Van Steenlandt voelt zich voor het ogenblik uitste kend in konditic. Nu zaterdag neemt hij deel aan het Provinciaal kampioen schap dat zijn beloop krijgt in Haaltert. Zondag verschijnt hij aan de start van een regcl- matigheidskritcrium dat plaatsheeft in Lille. E.D.M. Buggenhout woonachtig is. telt hij zijn meeste supporters net over de provinciegrens. In de Merchtemse wijk Peizegcm beschikt hij over een suppor- tersklub die pakweg honderd leden verenigt. Ze is gevestigd in het café «De Nieuwe Hoek». Bruno Ael brecht geniet er de daadwerke lijke steun van: kort geleden werd hem een nieuwe renfiets geschonken. Daarmee hoopt hij enkele overwinningen te behalen. Aan dadendrang ontbreekt het joviale Bruno duidelijk niet! E.D.M. gel blunders, die dit seizoen op cruciale ogenblikken steeds doorbraken. Het lijkt wel alsof sommigen de morele druk niet aankunnen. In ieder geval een unieke kans op promotie naar tweede afdeling niet te baat genomen. Zele werkte af tegen een hoog gemiddelde met 34 op 65 shot en 21 op 28 vrijworpen Op de 38* minuut bij 91-90 blunder den de scheidsrechters. Chro no en spel lag stil. maar Boom graaide de bal uit Van Hoey weghen zijn handen en skoor- de. De scheidsrechters keur den de korf goed en Zele te kende voorbehoud aan en is zinnens een klacht in te die nen, die misschien niet veel zal opleveren, gezien het verschil bij het einde vier punten be draagt. Punten: Zele. Putteman 13-17, Corthals 8-8, Van Hoeywe ghen 4-2. De Locht 10-12, Ste vens 4-9, Du Jardin 4-0. (beno) BC ZELE - FALCO ST.-AMANDSBERG (+5): 93-55 Twee gehandicapte ploegen ging verder en in de 14' stonden tegenover elkaar in de was het verschil al opgelopen halve finale voor de Beker van tot 78-43, zodat er van een Oost-Vlaanderen. Corthals en echte wedstrijd geen sprake Du Jardin waren afwezig bij meer was. Zele en ook Falco miste enkele De kwalifikatie voor de finale pionnen was te gemakkelijk. Zele moet De voorgift was al na 6 minu- het in finale opnemen tegen ten met 13-9 ongedaan ge- Eeklo, dat won van Panters maakt. Michel Stevens kon Baasrode, zodat de verhoopte zich nog eens terdege uitleven streekfinale er niét komt. en met 38 punten uit een 17 op Zele lukte in de wedstrijd tc- 23 shotprestatie was hij de gen Falco 40 op 76 en 13 op 20 topskorer van de wedstrijd, vrijworpen. Op de 11' minuut was het ver- schil gemaakt met 33-14. Bij T"n,en: Ze,e: Stevens '5-23, de rust was het 50-26 Blancquaert 8-4 Putteman 15 In de tweede helft klampte V' S Goe'macc- Falco aanvankelijk aan tot 58- *erDs 2"4' Van Hoeyweghen 2- 37. maar het Zeelse recital Pcrmen,|er 0-0. (beno) Niemand in het Waasland had ters voor de finish, ben ik weg- Jkc echt verwacht dat Johan De gesprongen. Ik kreeg Luc Bo- Prekel uit Melsele zo n sterk gaert in het wiel. Die had voorseizoen ging realizercn. moeite om het tempo te blij- De junior haalde op de dag ven volgen. In dc laatste kilo van de arbeid een vierde over- meters moest hij inbinden. Ik winning binnen. Daarmee bleef moederziel alleen voorop blijft hij vooraan postvatten in en bereikte met een komforta- de lijst van overwinnaars. Al- belc voorsprong de aankomst- leen Guy Rooms gaat hem met lijn zes overwinningen vooraf. De De overwinning kwam iets la- afstand met de Temscnaar is ter dan verwacht. Ik had reeds dus niet onoverbrugbaar. vorige zondag in mijn eigen Johan werd deze keer in het dorp op een zege gerekend. St. Amands- aan-de-Scheldc Niemand gunde mij enige vrij- laureaat. Hij bereikte de heid. Ik werd konstant bc- streep met een ruime voor- waakt en kreeg geen gelegcn- sprong op de belangrijkste heid om een aktic te ontkctc- achtervolgcrs «Prekclken» liet nen Het kwam dan tot een zich niet pramen, al vroeg in sprint onder ons vijven, en ik de wedstrijd legde hij een op- werd derde. Daarmee was ik vallende bedrijvigheid aan de wat ontgoocheld. Maar na dc dag, en maakte iedereen diets overwinning van vorige dins-: dat hij speciaal voor de zege dag, is die ontgoocheling ver- vanuit het Waasland was afge- dwenen». reisd. Johan De Prekel evolueert op-j «In de tweede ronde heb ik vallend gunstig. Nu zaterdag is een eerste aanval opgezet» hij een kandidaat in het pro- zegt Johan De Prekel vinciaal kampioenschap dat te «Ik ben in het gezelschap van Haaltert wordt georganizcerd. nog twee andere renners voor- Zondag neemt hij te Lille deel op geraakt. De ene was voor i een regclmatighcidskrite- mij onbekend, de andere Voor hij op 3 augustus noemde Luc Galle. Na enige „.„stapt naar de amateurs sell tjd werden we opnieuw bij de j„han Dc Prekd enkdc lurven gevat. Wie dacht dat overwinningen behalen, iedereen ztch zomaar bi, de Mc, zjj„ broer. Theo verliep zaken ging neerleggen had het hel vorige dinsdag in de Ronde mts voor Kort na de hergroe- Van het Meetjesland voor nicu- pertng schoten weer zes ren- welingen wal mindet ,oed. ners voorop Ik betrouwde dc Van bij de start was hel viuidc- zaak niet en zette kort daarna |jjk dal hij maar moeilijk zou de achtervolging in Hel kwam kunnen wedijveren. Haast weer tot een hergropering voortdurend vernielde hij in Op dat ogenblik voelde ,k mi, dc achterste gelederen en kon fit. ondervond met de mtnsle z,eh geen enkele keer manifes- last, en draaide flink rond en ik teren. heb dan maar mijn kans ge- g.D M. waagd. Op ruim tien kilome-

De Voorpost | 1984 | | pagina 32