T- Boule d'Or Lebbeke uitgeschakeld tijdens de ^allerlaatste sekonden! Ondanks een sublieme Van Malderen Avanti-scholieren provinciaal kampioen H.C. Lokeren benadeeld HANDBALKALENDER Nieuwe start voor Hamse sportraad Halve finale Avanti Femina Lebbeke - Tongeren .1S30SSS& -ïiS.3C!»l! U.MÖW Mm? De Voorpost - 4.5.1984 - 33 HANDBAL^^^f BEKER VAN BELGIE E.V. AALST-MONTEGNEE: 21-23 INa 120' handbal, opgesplitst in twee wedstrijden, werd B.D. Lebbeke tijdens de allerlaatste sekonden op een onbegrijpelijke manier uitgeschakeld in de kwartfinales van je Beker van België. De kersverse landskampioen In. Hasselt werd vooral tijdens de terugwedstrijd te Lebbeke vrijwel overspeeld door een uitstekend Boule d'Or dat met nog juist 1' te spelen leidde met 18-14. Lebbeke telde dus nog twee doelpunten voorsprong, aangezien er in een in zijn geheel zwakke heenwedstrijd te Hasselt werd verloren met 16-14. Normaal gesproken kon de Lebbekenaars toen niets meer gebeuren. Cornelis, die er 18-14 had van gemaakt, kreeg toen weliswaar een 2'-straf maar zelfs met 5 tegen 6 moest Lebbeke In staat zijn de laatste minuut uit te spelen zonder balverlies. NWat er in werkelijkheid gebeurde grenst aan het ongelooflijke. Boule d'Or leed een eerste maal balverlies na 25 sekonden en Hasselt naderde tot 18-15 30 sekonden voor het einde. De Limburgers gingen toen man op man spelen en naar ons gevoel beging Lebbeke toen de fout de bal niet in de handen van de technisch sterke en klaarkij kende Eddy De Smedt te spelen die nochtans vrij stond opgesteld en zonder twijfel de wedstrijd had uitgespeeld. De beginworp ging integendeel naar Dirk Verhofstadt die met drie Hasseltse spelers rond zich het ongelukkige idee kreeg te gaan dribbelen waardoor hij voor de tweede maal de bal werd afgesnoept door de inderdaad bijzonder snelle Limburgers. Het was Jo Smeets die alleen voor uitblinker-doelman Vinck verscheen en met een lob er 18-16 van maakte op minder dan 20 sekonden van het einde. Dit betekende meteen de uitschakeling voor Lebbeke want het reglement zegt dat bij gelijk doelpuntenverschil de ploeg die het grootste aantal doelpunten maakt op voortgaat naar de volgende ronde. schikken. In de tweede helft startte Dirk Verhofstadt op de linkerhoek en in aanval werd Van Mol op het terrein gebracht op de plaats van spelverdeler Het werd weliswaar 8-8 maar twee mooie doelpunten van de klas- rijke Van Mol zorgden toch voor 10-9. Als Vermoesen er 11-9 van maakte na 38' bleek Lebbeke opnieuw «gelan ceerd» en langs treffers van Vermoesen en D. Verhofstadt op strafworp werd het 13-9 na 43'. Met nog 11' te spelen telde een sterk spelende thuisploeg steeds een 16-12 voorsprong en als De Smedt 6' voor het einde D. Verhofstadt in de gelegen heid stelde zijn enige veldgoal te lukken (17-13) lijkt niets de kwalifikatie van Lebbeke nog in de weg te staan. Zeker niet als Cornelis met nog eksakt 60 sekonden te spe len er 18-14 van maakt, maar hoe Lebbeke toen op een on begrijpelijke manier nog twee maal balverlies leed en Hasselt nog tweemaal skoorde. vertel den wij reeds. B.D. Lebbeke: C. Vinck en J Vermeiren. K. Verhofstadt. Dirk Verhofstadt 6. A. Maes 2. H. Maes 1. Vermoesen 5. De Pauw. Van Mol 3. De Rid der, De Smedt. Cornelis 1. EVA B.D. Lebbeke kan toch nog Europees spelen! Hoewel B.D. Lebbeke. na een bijzonder ongelukkig seizoen, noch de titel, noch de Beker heeft veroverd en in de kom petitie op de derde plaats ein digde, inaakt het nog een reële kans om volgend seizoen aan Europabeker 3 te kunnen deel nemen. Inderdaad, die derde plaats kan recht geven op deel name aan de I.H.F.-Beker in dien Neerpelt. 2' in de kompe titie. de Beker van België wint of de finale van de Beker van België verliest tegen lands kampioen Hasselt. Meteen zou de ploeg van trainer Taborski deelnemen aan de Europese Beker voor Bekerwinnaars en kan Boule d'Or via zijn derde plaats deelnemen aan de I.H.F.-Beker. Akkoord, dit is maar een troostprijs om langs een ach terpoortje toch nog Europees te kunnen spelen maar na al die ongelukkige gebeurtenis sen in het seizoen 1983-'84 mag Lebbeke ook wel eens een meevaller kennen. Al begint men er te Lebbeke aan te twij felen of Dame Fortuna de weg naar de Lebbeekse sporthal nog kent. EVA Handbal, BD Lebbeke - Hasselt: Dirk Verhofstadt was echt niet in zijn dagje tegen de Limburgers (vh) gië. Beide teams speelden bij zonder hardnekkig en er werd handbal van bijzonder hoog staande kwaliteit opgedist. Ook het scheidsrechtersduo haalde het niveau van de spe lers zodat de toeschouwers echt een hoogstaande handbal avond beleefden die voor de thuisploeg echter eindigde op een immense ontgoocheling. Het voorziene taktische spel letje, bewaker Jan Smeets op Dirk Verhofstadt. Jaak Schuermans en J. De Pauw enkel in aanval, korte dekking van Jan Smeets enz... werd gespeeld en al van bij het wed- strijdbegin bleek dat beide ploegen er iets zouden van gaan maken De Hasseltse aanval kwam goed op gang maar stuitte op een bijzonder efficiënt spelen de Boule d'Or-defensie met een schitterende Vinck in het doel die gedurende de volle 60' blijk zou geven van zijn enor me mogelijkheden Langs twee strafworpen. afgedwon gen door Cornelis. zorgde D. Verhofstadt voor 2-0 na 7' en het werd 4-1 vooraleer na 15' Lesire een eerste foutje in de Lebbeekse verdediging kon uitbuiten. Vermoesen, met een schicht en H Macs knap aangespeeld door K. Verhof stadt zorgden voor een 7-2 stand na 22' maar dan ging het toch fout bij de thuisploeg. Er werd plots opvallend veel bal verlies geleden, de verwisselin gen liepen nog al eens ver keerd en ondanks C. Vinck ook. de onmogelijke ballen bleef pakken, kon Hasselt er 7- 7 van maken één minuut voor de rust. Het was Van Mol die Lebbeke toch toeliet met 8-7 te gaan rusten. Hasselt had in deze periode toch blijk gege ven van de enorme aan- valskracht waarover zij be- Carlo Vinck Betekent deze uitschakeling een enorme klap voor de gehe le Lebbeekse handbalklub. wij kunnen ons voorstellen dat het ivoor doelman Carlo Vinck dubbel hard moet aankomen. [Inderdaad, de Aalstenaar die zijn eerste seizoen bij Lebbeke speelt, mag terugblikken op een ongelooflijk sterke presta tie Niet alleen in de over de lelgischc titel beslissende kon- rontatic tussen Hasselt en ibbeke speelde Carlo su- tliem.^ook in de twee Beker- edstrijden tegen datzelfde lasselt gaf hij blijk van een in ielgië ongeëvenaarde klasse ■"e Lebbeekse doelman toon de zich over de drie wedstrij den duidelijk beter dan de door de T V. bejubelde Has seltse doelman Wojzack. Ook jzondag was de Pool erg sterk maar Vinck overtrof hem dui- Idelijk. Dit mag ook wel eens ttezegd DE WEDSTRIJDEN ZATERDAG In. Hasselt-B.D. Lebbeke: 16- 14 Hoewel de beslissing zondag tijdens de allerlaatste secon den is gevallen, verloor Lebbe ke in Hasselt de plaats in de halve finales. Het werd daar inderdaad een zwakke wed strijd waarin door beide ploe gen aanvallend opvallend werd gckrasseld. De thuisploeg be naderde over de ganse duur van de wedstrijd nooit het nor male spclniveau en Boule d'Or kon enkel tijdens het eerste wedstrijdkwartier hiervan ge bruik maken. Na 9' was het 2-2 en toen er 17' waren gespeeld, leek Lebbeke in staat de off day van de thuisploeg af te straffen. Het bord wees toen 3- Maar daarna ging het volledig fout bij de Lebbekenaars die er aanvallend niets meer van terecht brachten Ook het scheidsrechtersduo deelde in de malaise en jammer voor de Lebbekenaars werden zij hier van het grootste slachtoffer. In elk geval, na 23' was Hasselt langszij geraakt (6-7) en de 8-9 ruststand was duidelijk te wei nig voor Lebbeke dat de laat ste 10' van de eerste helft aan het zwalpen was gegaan. Ook in de tweede helft bleven beide ploegen onder hun nor maal niveau spelen. Lebbeke, met een uitstekende C. Vinck in het doel. verdedigde welis waar erg goed maar in aanval werd er opvallend zwak ge presteerd zodat na 33' Hasselt voor het eerst aan de leiding kwam (10-9). Boule d'Or nam weliswaar nog eenmaal de lei ding over (10-11) maar vanaf dan diende het gestadig een achterstand op te halen. Via 13-11 na 45' werd het 14-13 na 53' en zelfs 16-13, 4' voor het einde. Het was Koen Verhof stadt die juist voor het eindsig naal de nederlaag beperkte tot 16-14. Meteen had Boule d'Or een unieke kans laten liggen om met een boni de terugwedstrijd aan te vangen B.D. Lebbeke: C. Vinck J. Vermeiren, K. Verhofstadt 3. D Verhofstadt 5. A. Maes, H. Macs 2, H. Vermoesen, Cor nelis 1, De Pauw. Van Mol 1, De Ridder. E. De Smedt 1. ZONDAG B.D. Lebbeke-In. Hasselt: 18- 16 In tegenstelling tot de wed strijd van zaterdagavond, werd het te Lebbeke een bijzonder knappe wedstrijd tussen de twee sterkste ploegen in Bel- Handbal, BD Lebbeke - Hasselt: Geen sukses voor Koen Verhofstadt deze keer (vh) Zoals verwacht heeft Avanti Lebbeke de titel van provin ciaal kampioen bij de scholie ren ingepalmd. Deze scholie- renploeg bestaat voor het grootste deel uit de spelers van Avanti II, de ploeg die de titel- in 4C afdeling pakte en volgend seizoen in 3C afdeling uitkomt. Uiteraard konden de tegen standers weinig inbrengen te gen deze formatie. H.C. Loke ren verdedigde zich kranig en vooral tegen D.B. Zwijnaarde viel het op welke grote voor uitgang de Waaslandcrs dit sei zoen beokten. Indien Lokeren de jeugdpolitiek die zij nu voe ren kan bestendigen, wacht hen nog een mooie toekomst. De wedstrijden AVANTI LEBBEKE 32 LOKEREN 5 Avanti startte erg sterk en na amper 8' spelen leidden de Lebbekenaars al met 6-0 via treffers van Agnecsscns. De Feyter en Van Ransbeeck. Lo keren raakte moeilijk voorbij de stevige Lebbeekse verdedi ging en via 14-2 na 15' werd de eerste helft afgesloten met 17- 3. Ook in de tweede helft speelde Lebbeke erg sterk en er waren amper 10' gespeeld als het bord reeds 26-3 aan wees. Trainer-coach L. De Nil liet toen de teugels wat losser waardoor het moeidge Loke ren nog een grotere nederlaag werd bespaard. Skoorden: Agncessens 5, De F.cyter 8, Van Ransbeeck 6, Hertsens 4, Walraevens 7, De Hauwere 1, De Proft 1. AVANTI LEBBEKE 18 D.B. ZWIJNAARDE 6 Don Bosco Zwijnaarde kon enkel tijdens het eerste kwar tier gelijke tred houden met de Lebbekenaars (4-3) maar nog voor de rust zorgde De Feyter voor een 9-3 stand. Agnees- sens. Van Ransbeeck en Hert sens dreven in de tweede helft de stand regelmatig de hoogte in (16-4) en het was enkel tijdens de slotminuten dat een sekure doelman W. Van Hove zich nog tweemaal moest ge wonnen geven. Skoorden: Agncessens 4, P. Hertsens 3, J. De Feyter 6, B. Van Ransbeeck 3, Walraevens 2. Met volgende samenstelling behaalde Avanti de provincia le titel: W. Van Hove. B. Van Ransbeeck, Agneessens. Her tsens, De Feyter, De Proft, De Hauwere. Walraevens, De Ke- telbutter. Voor E.V. Aalst zal er nu zowat een klein mirakel nodig zijn wil het volgend seizoen toch nog in 2' nationale spelen. Zaterdag, te Etterbeek, ging zowat de allerlaatste kans op een eventuele promotie de mist in. na een 21-23 nederlaag tegen Montegnée. de ploeg die tweede eindigde in de 3' afde ling van de iT.F.H. Het werd een eerder matige testwedstrijd waarin Aalst, be halve de sublieme G. Van Mal deren. weinig inzet betoonde en bijzonder veel open doel kansen verkwanselde. Het wa ren nochtans de Aalstenaars die langs Mare Bayens de stand openden maar na II' keek de ploeg van trainer- coach M Wellekens al op naar een 3-7 achterstand. G. Van Malderen. die elf maal zou skoren. verzette toen hemel en aarde om Eendracht opnieuw bij te brengen. Tien minuten voor de rust had hij voor een 6- 8 stand gezorgd en het was R. Bayens die de 9-11 ruststand vastlegde. Onmiddellijk na de rust zorgde Diestel zelfs voor 10-11 maar het weinig geïnspireerd spelen de Aalst kon moeilijk een vol gehouden wedstrijdconcentra tie opbrengen en via 11-14 werd het derde kwartier afge sloten met een 13-16. G. Van Malderen. weer hij. bracht Eendracht opnieuw in hel spoor van de Walen (IX- 19) maar ook tijdens de nog resterende 6' liet Eendracht nog een paar doelkansen lig gen. Ook in de verdediging speelde Eendracht onder het normale niveau zodat het I1»- 23 werd vooraleer de 21-23 eindcijfers op het bord kwa men. Eendracht dat mits een normaal niveau te halen, nooit kon verliezen van Montegnée. lijkt nu volgend seizoen op nieuw in 3' afdeling te zullen spelen, Skoorden: M Bayens 2- Dies- tel 4. Steeman 2. R. Bayens 2. Van Malderen 11. EVA EINDRONDE IN EERSTE PROVINCIALE De eindronde tussen Turn hout, De Panne en H.C. Loke- .ren, allen op de tweede plaats geëindigd in hun respektieve- lijke provincies, is voor Loke ren falikant geëindigd. De Waaslanders, weliswaar zonder Th. Van Der Stappen en zonder de zieke A. D'Ha- nis. toonden zich tijdens de openingswedstrijd tegen Turn hout nochtans de beste ploeg, maar werden tijdens de laatste minuten de das omgedaan door de zwakke scheidsrech ters die blijkbaar Turnhout meer in het hart droegen. Wij laten Fl. D'Hams zelf scheidsrechter en lid van het Pr. S. Komitee aan het woord: «Lokeren was met veel zelfver trouwen naar St. Truiden afge zakt en gedurende 50' bleek dit niet ten onrechte. Wij toonden ons duidelijk de betere ploeg hoewel de scheidsrechters toen al blijk gaven van een zekere partijdigheid en onkunde. De laatste 10' werden wij dan «ka- potgefloten» zodat Turnhout won met 14-15 cijfers. Meteen was de fut eruit en aangezien de tweede wedstrijd tegen De Panne eigenlijk geen zin had Turnhout was toen reeds zeker van de eerste plaats werd het opnieuw verliezen met 14-18. Ik vraag mij af waarom de V.H.V. de inrichters toelaat een programma op te stellen waardoor Turnhout duidelijk bevoordeeld wordt en wagrom geen scheidsrechters aange duid worden die over een ze kere ervaring beschikken en met een hogere kwalifikatie. Het ging hier toch over een eindronde die eventuele stij- gers moest aanduiden». EVA DAMESHANDBAL Zaterdag 5 mei: 112 finale Beker van België 'e Lebbeke: miniemen Zat 5/5 te 19.30 u. Avanti Ajax Lebbeke. Kortrijk. Kin- Femina Lebbeke - Tongeren dervreugd, Neerpelt Zond. 615 te 15.30 u. Tongeren Zondag 6 mei: - Avanti Femina Lebbeke te Oostham( kadetten JEUGDHANDBAL K°"- Landelijke eindronde rijk. Avanti Lebbeke DAMESHANDBAL Dameshandbal: De miniemen van Avanti speelden vorige zondag hun tweede vriend schappelijke wedstrijd (vh) BEKER VAN BELGIE: LOKEREN D.B. ZWIJNAARDE Rust: 3-4. 10 Handbal. BD Lebbeke - Hasselt: Fred Cornelis wordt foutief gestuit, en Dirk Verhofstadt zal de strafworp omzetten (vh) De werking van de Hamse sportraad kon de laatste jaren maar pover genoemd worden. Vorig jaar werd er echter nieuw leven ingeblazen met de suksesvolle inrichting van een tienkamp. Het hoofddoel van de Hamse sportraad is het meer betrek ken van de sportklubs bij het beleid. De eerste stap in die richting werd reeds gezet met het orga- nizeren van een algemene ver gadering. In aanwezigheid van meer dan 60 vertegenwoordi gers van de verschillende Hamse sportklubs zette sche pen Van de Casteele de hoofd gedachten van een nieuw be leid uiteen, dat volledig werd bepaald in funktie van een nauwe samenwerking met de Hamse sportklubs. In een vol gende vergadering wordt dit nieuwe beleidsplan gedetail leerd voorgelegd aan de ver schillende klubs. Ook in verband met het inrich ten van de sporthal wenst de sportraad kontakt te houden met de sportklubs. Er werden reeds regelmatig rondleidingen gcorganizeerd in de sporthal. (bd) Dame Fortuna blijft de Leb beekse handbalploeg vijandig gezind. Nadat de lottrekking voor het heren-team al enorm tegenviel met het gevolg dat Lebbeke enkel nog Europees kan spelen als Neerpelt de Be ker van België wint, werd de damesploeg in de 1/2 finale te gen de sterkst mogelijke tegen stander geloot. Inderdaad, Tongeren is de enige ploeg in België die in staat mag geacht worden Avanti Femina te be dreigen. Zaterdagavond moet Avanti Femina in de Lebbeekse sporthal een veilige voorsprong trachten af te dwingen want zondag in de terugwedstrijd in Tongeren wordt het bepaald een moeilijke opdracht. Niettemin geloven wij dat het mentaal sterke Avanti Femina ook deze keer niet zal teleur stellen, ook in de kompetitie wonnen zij te Tongeren en nu zij al de titel van Belgisch kam pioen in het bezit hebben, heb ben zij in feite niet zo veel te verliezen. Het programma: 1/2 finale: Heren: In. Hasselt-Sp. Neerpelt Beyne-Sasja Dames: Avanti Femina Leb- beke-Tongeren Neerpelt-Unif Liège (eva) Karin Van Damme (Avanti Femina) (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33