Kaatskalenders voor l zondag 6 mei 1984 Jeugdkalenders Gewest Aalst - Dendermonde boogschieten Tien jaar Stekens Schuttersverbond LIGA VLAANDEREN - HOGERE III Hamme Zogge behaalt dubbele overwinning Kaatsen in Baasrode AALST-DENDERMONDE Herdersem Opstal doen een uitstekende zaak Terjoden Baasrode V.A. de grote verliezers ZEELSE KAATSKOMPETITIE Rubbens alleen aan de leiding KAATSVERBOND LEBBEKE GEWESTELIJKE BEVORDERING gemeente als herinnering en Schelfhout een glasraampje r— De Voorpost - 4.5.1984 35 Kaatsen te Lebbeke: De ploeg Lindekens (vh) Hogere I Kalender voor 5.5.1984 Rebaix - Buizingen Horrues - Braine Si. Servais - Oitignies P AC. - Welar Feluy - Tollembeek Naast - Nijvel Hogere I Kalender voor 6.5.1984 Tollembeek - Naast Buizingen - P A.C. Braine - Feluy Welar - St. Servais Ottignies - Rebaix Nijvel - Horrues Hogere II 5 mei 1984 Heme - Ham sur Heure Zandbergen - Chapelle Kokejane - Ninove St. Denis - Halle R. Pontamy - Bever Uitslagen van 29 april 1984 Meerbeke-Welle 15- 6 Grimminge-Okegem 15- 8 Baasr. Adec-Kastel 8-15 Hamme Zogge-Merchtem 15-10 Wieze-Brussegem 15- 6 Viane-Appelterre 9-15 Uitslagen van 1 mei 1984 Okegem-Adec 14-15 Brussegem-Hamme Zogge 10-15 15- 6 Kaatsen te BaasrodeKastel l won met 8-15 op het plein van Adec Baasrode (vh) Kalender voor 6.5.1984 Ninove - Jurbise Halle - Herne Braine P. - Zandbergen Bever - Kokejane Hogere III Liga Vlaanderen Hamme Zogge - Appelterre Merchtem SU - Brussegem Viane - Meerbeke Welle - Kastel Wieze - Okegem Baasrode Adec - Grimminge Gewestelijke bevordering Aalst - Dendermonde Baasrode V A. - Zele Lois Zele Durmen - Hamme SK Herdersem - Denderbelle Terjoden - Puurs Kerksken - Moorsel Steven Hoke - Opstal Zele Lois - Zele Durmen 5.5.1984A.T. Juniores - zaterdag 5.5.1984 Aanvang 15 uur Merchtem - Haaltert Denderbelle - Kerksken Toekomst is vrij Kadetien - vrijdag 18.30 uur 4 mei 1984 Brussegem - Toekomst Wieze - Heuvel Kastel - Merchtem Opwijk - Baasrode V A Hamme SK is vrij 9-15 15-14 Meerbeke-Wieze Mcrchtem-Viane Kastel-Grimminge Appelterre-Welle Wat de openingswedstrijden van deze nieuwe kompetitie betreft, is er misschien één verrassing te noteren. Adec verloor op eigen ballodroom van nieuwkomer Kastel. Wie ze Sportief behaalde een knap pe driepuntenzege tegen het Brabantse Brussegem. En Hamme Zogge haalde een overwinning op een andere nieuwkomer nl. Merchtem S.V. De wedstrijden dinsdag dan. Hier haalde Adec op de valreep één overwinning in Okegem. Meeus trok in het slotspel het laken naar zijn kant. Zogge behaalde een nieuwe overwin ning en komt hiermee op de 3de plaats in de algemene rangschikking. Wieze Sportief faalde bij een 14-6 stand in de opslag, bij leider Meerbeke. waar Dirk Van Snick (de broer van Mare) de grote figuur was. Kastel-Grimminge was geen denderende partij. Na een gc- lijkopgaande start 2-0 2-2 3- 2 I 3-3 I 4-4 namen de bezoe kers een 4-8 als ruststand voor sprong. In de 2de periode ging Grimminge verder door 4-11. Maar één ploegverschijning bij Kastel (Vermeir op grootmid den i.p.v. Burill) deed de thuisploeg toch even hopen (7- 12/9-13). Maar de laatste twee beurten waren voor de bezoekers. Kas tel leverde wel goed, maar het faalde in de terugslag. Klassement na 2 speeldagen 1. Meerbeke 2. Grimminge 3. Hamme Zogge 4. Appelterre 5. Merchtem 6. Kastel 7. Wieze 8. Adec 9. Okegem 10. Welle 11. Brussegem 12. Viane Kaatsen te Lebbeke: De ploeg Moderna (vh) naar de best geklasseerde Kemzeekse ploeg, dus uiter aard Stuyvenberg. Voor de beker van Stekene werd gekampt tussen de 3 hoogst geklasseerde Stekense Elk voorjaar organiseert het Schuttersverbond voor Groot-Stekene z'n traditionele prijsuitreiking. Dan worden de schutterskampioenen, zowel de individuele als de ploegen, gehuldigd. Dit was ook dit jaar het geval, doch... het was zoveel grootser en plechtiger. En daarvoor was natuurlijk een reden: het Stekense Schuttersverbond bestaat 10 jaar! Een jubileum dat natuurlijk niet onopgemerkt mocht én kon voorbijgaan. Terecht trouwens, want dankzij dit Stekense Schuttersverbond is er onder pioegenln de 3 lokalen en hier de Stekense schuttersverenigingen een sportieve kompetitie gegroeid die niet meer is weg kwam Koninklijke Heikant als te denken uit het sportief gebeuren op deze eens zo woelige Wase gemeente. Proficiat aan winnaar van de prang. De «Fu- de pioniers, de werkers en bestuursleden van dit schutterstornooi. siebeker van Groot-Stekene» tenslotte een kamp tussen Dank en hulde... K "TEI, |g de 3 groepswinnaar, - werd Verbondsvoorzilter Euaeen dan ook de B.fEF.EW. Ben Sell, van Sluyvenberg - b»0 door s, Verbondsvoorzi ter tugeen opgcnch,, waarvan de heer Kemzeke venbere (15 d) vóór Vlieeende Heymans verwelkomde de tal- Schelfhout voorzitter is. Onder - Prijs van de kleine vogels: nO oVen ^da fsSts S rijk opgekomen aanwezigen zi:n jmpuis grocidc de sektor Luc Ivens van Stuyvenberg - riJ'H" PJ en canaaa tsiecnrso bij dit feestelijke gebeuren en Stekene-BNFLW uit tot de Kemzeke. p' dankte o.m. het gmeentebc- grootste sektor (900 leden ver- Koning van de koningen: Geschenken stuur (burgemeester Boey- deeld over 34 klubs). Gino Saman van Rivierenhof - Verbondsvoorzitter Eugeen kens, schepenen De Saegher pje| uiteindelijke doel, aldus Stekene Heymans overhandigde én Koppen) en de sportraad de heer De Vos, blijft echter Dameskampioene: Andrea zoals dat een gewoonte is ge- (voorzitter Gijssel en penning- om van de boogschutterssport De Schepper van Koninklijke worden een beker aan de meester Van Nieuwenhuyze) ^op de wip) terug een olympi- Sportief - Stekene. vo^r hun aanwezigheid, waar- discipline te maken. Een Voor het ploegenkampioen- A' eerste stap in die richting is schap werden de verenigingen hopelijk het eerste Europees van het Stekens Verbond inge- - kampioenschap dat op 26 en 27 deeld in 3 reeksen van elk 5 10 jaar «Schuttersverbond van mej -34 za| worden ingericht en ploegen. Clnlnnn. Hnl in 107.4 uvrH V- F blijk van dank. maar omdat met het centrum van dc piloot- het nu toch een jubileum was gemeente, waarna nog hulde kon er iets meer af..: Het Ste- werd gebracht aan Lucien Ver- kens Schuttersverbond schonk straeten voor z'n 25 jaar lange dan ook de kader met daarin bestuursfunktie Hij ontving een foto van alle schuttersvere- daarvoor een medaille vanwe- nigingen van Groot-Stekene ge de federatie, én het Verbondsbestuur. aan Sportraadvoorzitter Gijscl het gemeentebestuur. Mét de wenste de kampioenen profi- dringende vraag om hem op te ciat. noemde Jef Schelfhout hangen in de sporthal. één van de grootste sportfigu- Over de hulde en de «nieuwe» ren van Stekene en dankte de funktie van Jef Schelfhout heb- schutters voor hun bereidwil- ben we het wellicht een vol- ligheid om steeds mee te wer- gende keer. ken aan de organisaties van dc Burgemeester Boeykens had sportraad. Een geschenk was niets dan lof voor de schutters er niet bij: daarvoor is de en meende dat de middelen Sportraad niet kapitaalkrach- van de gemeente beperkt zijn. tig genoeg.. Daarom ook was hij verheugd Het werd verder nog een ge- dat de schutters dankbaar zijn zellige avond, want er volgde omwille van de financiële tege- een verzorgde én overvloedige moetkoming vanwege de ge- receptie.. meente. Als blijk van dank Jef n de heer Heumans een waar dering zag voor de boogsport. Daarna blikte hij kort terug op Miniemen Zondagmorgen 6.5.1984 Aanvang 10.30 uur Denderbelle - Zele Durmen (9 u.) Kastel - Toekomst Hamme S.A. - Baasrode V.A. Wieze is vrij Pupillen zondagmorgen 6.5.1984 aanvang 10 uur Kastel A - Kastel B I 9 u.) Wieze - Baasrode V.A. A.T. Stekene», dat in 1974 werd opgericht onder impuls van Jef Schelfhout, de huidige natio nale voorzitter van de B.N.F.L.W. Vervolgens som de hij een aantal verwezenlij kingen van het verbond op om te eindigen met een hulde- en de stichting van de Europese In lokaal «Pekton» (Helle- Liga die daags voordien zal straat) werd Rivierenhof derde worden gesticht. Met hopelijk met 19 punten. Heikant twee- Jef Schelfhout als voorzitter. de met 21 punten en Stuyven berg glansrijk winnaar met 42 Kampioenen punten Daarna ging verbondssekreta- In lokaal Sportief haalde Vlie- ris André Laceur over tot de gende Pijl het met 34 punten. dankbetoon aan het bestuur en proklamatie en prijsuitreiking vóór Sportief met 30 en Win- in het bijzonder aan de heer van j,et jqc kampioenschap van tervermaak met 28 punten en Schelfhout. he, ver5ond, nl. het 10° Tor- in lokaal Kerkstraat ging de André De Vos. voorzitter van nooj van stekene. De indivi- eerste plaats naar Canada, ter- A" L"" C'"' duele prijzen werden als volgt wijl De Brug 2° werd na kam- behaald en uitgereikt- ping met Kerkstraat die vrede -p-gn <r scf,uttersverbond te Stekene: Verbondsvoorzitter Heymans schonk bttrgemees- Ferke?S van* Vliegende PijT" plaats0 "emen 'er Boeykens een plakkaat met alle Stekense schuttersmaatschappijen erop om in dc Stekene De beker van Kemzeke ging gemeentelijke sporthal te hangen. de sektor Stekene ging dieper in op de verdiensten van Jef Schelfhout, die zowel gemeen telijk sektorieel als nationaal de schutters wist te motiveren MINIEMEN Baasrode V.A. 10 Zele Durmen 3 {Baasrode was van bij de aan- (vang van de wedstrijd duide lijk de betere ploeg en leidde itot aan de rust met 5-1. Na de pauze kwam Zele even terug [tot 6-3. maar dan rondde V.A. JBaasrode de zaak af. Verdien- I de overwinning van Baasrode met 10-3 Baasrode V.A. 8 mderbelle 10 'wee titelkandidaten kwamen tegen elkaar uit en dit beloofde janning van in het begin, jenderbelle was de betere Joeg. Tussenstanden 1-2 tot 3- 3 werden genoteerd, dan werd et 3-5 voor Denderbelle, aasrode speelde geen goede /edstnjd en het werd zelfs tot f'44-8 onder de duimen gehou- Mede onder druk van Alain Quisquater en Mare Van Keer kwam Baasrode toch te rug tot 8-8 maar toen toonde Denderbelle zich weer dc bete re ploeg. Het won verdiend deze topper met 8-10. PUPILLEN Baasrode V.A. 10 Kastel 2 Beide ploegen zijn titelkandi daat en kwamen ongeslagen in deze kompetitie tegenover el kaar te staan. Al vlug was luidelijk geworden, dat Baas rode V.A. veruit de sterkste ploeg uit de reeks is. Via de Isterke opslag van Bart Claes en Johan Nobels liep Baasrode uit tot 5-1Aan de koord deed de kleine Timmy Joos het ook uitstekend, zodat Kastel wei nig tegen deze ploeg kon in brengen. Gunther Currinckx en de wederoptredende Jurgen Verhulst speelden ook een goede partij. Zelfs de inge brachte wisselspelers Geert De Kimpe en Andy Nobels deden hun werk goed. Zodoende Baasrode deze titelwed- strijd verdiend met 10-2. Deze jonge ploeg zal het dit jaar, volgens de kenners, heel ver brengen in het Belgisch kampioenschap. Voor deze ploeg ligt zelfs de bekoorlijke titel in het verschiet. BEVORDERING Baasrode V.A. 10 Herdersem 15 Door de behoorlijke wind werd goed kaatsen onmogelijk gemaakt. Herdersem paste zich het vlugst aan en leidde van bij het begin met 1-3 cijfers. Baasrode kwam terug tot 3-3 en nam vanaf dan de leiding met 6-4. Bij Baasrode was niemand in zijn gewone doen en bij de rust stond Herdersem weer aan dce leiding: ruststand 7-8. Na de pauze ging Herdersem weer goed van start en het ervaarde vlot naar 7-10. Bij Baasrode deed men niet anders dan van plaats verwisselen, maar geen enkele van de spelers bracht het verhoopte beterschap. Bij een 7-12 stand begon Herder sem eveneens te blunderen. De flaters van de bezoekers lieten Baasrode toe terug te komen tot 10-12, maar verder geraakt V.A Baasrode niet. Herdersem. dat van dan af op de routine van Van Den Abee- le teerde, rondde de partij af. Met 10-15. Bij Baasrode liet men op onbegrijpelijke wijze de man met de zo belangrijke ervaring op de bank zijtten. (Claes Franqois Volledige slechte dag voor de ploeg van Baasrode, die totaal afging en verdiende overwin ning voor Herdersem. KADETTEN Baasrode V.A. 13 Wieze 12 Zeer goede start van Baasro de. De thuisploeg leidde tot aan de rust via Wim Claes en een zeer goed opgaande Fran- ky Verhulst: 7-2. Na de rust ging het minder vlot en Wieze kwam stilaan terug via tus- sednstanden van 8-4 tot 10-8- De bordjes wezen zelfs 12-12 aan in het laatste spel. Bij het vallen van de avond, en gehinderd door de duisternis, maakte Wim Claes met een prachtige opslag de wedstrijd uit. Een verdiende 13-12 overwin- niong op de rekening van Uitslagen van 29 april 1984 Baasr. V.A. - Herdersem 10-15 Kerksken-Hamme SK 8-15 Zele Lois-D'belle 15-10 Opstal-Puurs 15- 4 Hoke-Steven 13-15 Zele Durmen-Terjoden 15-13 Uitslagen van 1 mei 1984 Hamme SK - D'belle 10-15 Moorsel Steven-Baasr. V.A 15-11 Opstal-Kerksken 15- 3 Herdersem-Puurs 15- 8 Terjoden-Hoke 11-15 Opstal deed de beste zaak tij dens dit dubbele kaatsweek- einde. Zondag versloeg het in de Broekstraat Puurs en dins dag was het de beurt aan Kerksken. Op het keerders- trio; Remi Ydens - Robby Se- gers en Yven De Kinder stond werkelijk geen maat. De spe lers van Herdersem behaalden eveneens één dubbele over winning. Zondag versloeg het Baasrode V.A. in eigen huis De thuisploeg nam wel een 4-1 voorsprong, maar de rust werd bereikt met 7-8 in het voordeel Kaatsen Ie Baasrode: Adec verloor waarachtig op eigen terrein (vh) verder door. Hier was Etienne Van Den Abbeele de grote figuur in het leveren. Hij sloeg (4x) de bal rechtstreeks over het 72 m. stuk asfalt. Dinsdag nam Puurs onder Herman De Kinder één 0-3 voorsprong, maar de thuisploeg met één sterke Chris Janssens en Ron- ny De Wolf kwam tot aan de rust met 8-5 terug. Onder Ver- helst kwamen de bezoekers nog langszij, maar de thuis ploeg ging in één ruk door naar de 15 spelen. Moorsel steven boekte even eens 2 overwinningen, het ging winnen bij H.O.K.E en het versloeg dinsdag in eigen huis Baasrode V.A(Deze laatste ploeg doet de slechtste zaak dit kaatsweekeinde). Hiermee wordt Steven de nummer 1 in de algemene rangschikking Dit weekeinde waren er twee overwinningen (beiden hun eerste overwinning in deze nieuwe kompetitie) nl Den derbelle en Hamme SK. Dc kaatsers van sekretaris Geor ges Van Den Bossche (Terjo den) behaalden 2 nederlagen bij Zele Durmen en in de der by tegen Hoke. Terjoden en Baasrode V.A zijn de grote verliezers, hij deze 2 speeldagen. Vermelden we tevens dat de wedstrijd Ze le Lois en Zele D»rmen ver schoven is naar zaterdag 5.5.1984. En dat Herdersem-Dcnderbcl- le gespeeld wordt op zondag mei 1984 en niet zoals afge drukt in de kalender Dender belle - Herdersem van 6 mei 1984. A.T. -Uitslagen van 29.4.1984 Reeks Lebbeke Moderna - Lindeken Remy Boys-Boereschuur Rapide-Smisken Reeks 1 Blenkenboys-Moerstraat Onder Ons-Jempi Berlare-Sportvr. Ons Vermaak-Appels Erpe-Kevers Oudegem-Bal Op Reeks 2 10-15 11-15 11-15 15- 7 15-11 15- 9 8-15 10-15 10-15 Willebroek - Elckerlyck 12-15 Groendalers-Joleken 15- 5 Mieregem-Backerclub 2-15 Hoeksken-Welkom 15- 6 Meub. De Backer-Tip Top 15- Super 7-Olympia 2-15 Kalender voor zondag 6.5.1984 Reeks Lebbeke Boereschuur - Lindeken Remyboys - Rapide Smisken - Moderna Reeks 1 Balleken Op - Erpv Sportvr - Blenkenbovs Appels - Berlare Kevers - Jempi Oudegem - Onder Ons Ons Vermaak - Moerstraat Reeks 2 Elckerlyck - Moleken Tip Top - Backerclub Mieregem - Hoeksken Super zeven - Groendalers Appolonia - Welkom Olympia - Meub. De Backer Willebroek is vrij A.T. Rubbens - Gemeentepersoneel 15-3: Na een goede start van de thuisploeg (3-0) kwamen de bezoekers terug tot 3-2, door toedoen van Van Damme. Meteen was het sein aangebro ken voor André Bauwens om het gaspedaal in te duwen, zo dat de stand evolueerde naar 8-2. In de tweede helft ging Rubbens met Wauters en De Paepe op zijn elan voort en zij keerden menig balletje over. De inbreng van De Sitter in de plaats van De Geyter bracht geen verandering in het spel- beeld zodat een sterke De Block voor de 15-3 cijfers zorgde. Neyt - Van de Moortel 15-6: Sportieve wedstrijd met een evenwichtig verloop tot 6-5. De thuisploeg ging de rust in met een lichte voorsprong, zo dat alles nog mogelijk bleef (8- 5). Plots schenen de bezoekers al hun energie kwijt wat resul teerde in een onverwachte driepuntenzege van Neyt dat vooral in de opslag sterk naar voor kwam. Van de Ven 7-15: De thuisploeg, gehandicapt door de afwezigheid van Van Gee- teruyen moest lijdzaam toe zien hoe Van dc Ven van 0-3 naar 1-6 ging. Ondanks de af wezigheid van Bob Van der Straeten konden de gasten zich beter aanpassen en zij gingen de rust in met 3-8. De suppor ters van Van de Ven verkneu kelden zich reeds in de volle winst, tot Rosseels in extremis een punt uit de brand kon slepen. Verhaegen - De Meester - Inex - AVDV 15-0 ff: Daar de bezoe kers niet aan het voldoende aantal spelers geraakten, moesten zij forfait geven. Rangschikking: 1. Rubbens 2/ 6; 2. Van de Ven 2/5; 3. Neyt 2/5; 4. Verhaegen-De Meester 2/4; 5. Van de Moortel 2/2; 6. Rosseels 2/1; 7. Gemeenteper soneel 2/1; 8. Inex-AVDV 2/0. Wedstrijden voor zaterdag 5 mei: Gemeentepersoneel - Verhaegen - De Meester. Inex - AVDV - Rubbens. Van de Moortel - Rosseels. Van de Ven - Neyt. (ajz)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35