)e Noyon-prestaties De Saint-Denis prestatie eon Smekens, Maurits Poppe, ercauteren-Moerenhout, Robert leskens, Alfons Van Eycken, Jan /erberckmoes, André Vermaercke, Julien ivens, Piet Zaman, Florent De Kindt, Raf Luyckx, Florent Van den Broeck Te Zele Eerlijk duurt Langst zorgden Leon Smekens voor een opgemerkte uitslag met een dubbelslag. Bij de oude duiven vroege duiven voor Cy- riel Van Hecke (2 en 4), Petrus Seymortier, Gilbert Van den Hof, Alfons Verlee (6 en 7), Decorte en Zoon, Georges Christiaens. Jozer D'Hollan- der, Ferdinand Roels. Na de winnaar Smekens volgden bij de jaarlingen Alfons "Verlee, De Corte en zoon, Gilbert Van den Hof. Georges Van den Abbeele (5 en 6), Antoine Bracke, Willy Van Moortel, Cyriel Van Hecke, (9 en 11) en Van Doorslaer-Christiaens. Te Overmere een eerste prijs bij de oude duiven voor André Vleminck. De 2de en 3de prijs voor Julien Roelandt, die bij de jaarlingen nog beter deed met de 1ste en 2de. Vroe ge duiven voor Leon De Landtsheer en Etienne Van Hecke en bij de jaarduiven voor Fernand en zoon Buyle, Maurits Lebon en Richard bij de jaarlingen voor Edmond De Kerpel met de 2de, 3de en 5de prijs. Vroege duiven voor De Bleser-Van Hoey, Louis Van Ingelghem, Ben Hooft, Marievoet-Van Weyenberghe, Frans Verdonck. Te Zele De Snel vliegers won nen Vercauteren-Moerenhout de bonsvlucht bij de oude dui ven voor Gilbert Van den Hof (2 en 4), Van Doorslaer-Chris tiaens, Jozef Christiaens, Leo De Schrijder (6 en 8), De Schoenmaecker en zoon. Jozef Vercauteren en Jules Dierickx- Vissers. Bij de jaarlingen was het sukses voor Theo Van EI- suweghe met de 2de en 6de en vroege prijzen voor Gilbert Van den Hof Gilbert Van Driessche, Quintelier en zoon, Christiaens-De Koning. Jules Dierickx-Vissers, Cyriel Van Hecke. Jan Roels en Van Driessche-Van de Wielle (10 en 12). Te Baasrode, Sint-Gillis, Noyon - Schellebelle: Eric Lauwaert (gvw) Van der Heyden. Te Berlare won Maurits Poppe de 1ste en 4de prijs bij de oude duiven en was er suk ses voor Antoine Bracke, Etienne Buyle, Roger Van Hauwe, Spaerkeer-De Rop, Kamiel De Bruyne. Petrus Seymortier (8 en 9), IJdens- Steeman. Eric Van Hauwer- meiren triomfeerde bij de jaar lingen voor Maurits Poppe, het hok in konditie met de 2de, 6de en 7de. Dit mag ook ge zegd worden van Etienne Buy le 3de, 5de en 9de. Verder vroege,*prijzen voor Benoit Lauwaert, Van Malderen- Mercks en Erwin De Grauwe. In het verbond Buggenhout- Malderen - Opdorp was het een Boeman-festival. De 1ste prijs bij de oude duiven en ook al bij de jaarlingen en er nog een 9de prijs bovenop. Vroege oude duiven voor Jos De Sa- °deleir. Adolf De Smet, Jan Van Achter. Maurice Hals, amiel Van de Sande, Frans teters, Frans Van Rans- eck. Pierre Van den hrieck. gebroeders Ver merenEen uitblinkersrol Sint-Amands, Moerzeke had Robert Meskens de meest be geerde plaats bij de oude dui ven ingenomen Vroege dui ven voor Mechant-Van den Driessche, Frans Pauwels, Alex Putteman (4 en 9), Jean Becqué, (6 en 7), Albert Pau wels en Xaveer Jacobs. Muyse- winkel en zoon wonnen bij de jaarlingen voor Frans Pauwels, Jean Waumans, Van Damme en zoon, August Cooreman, Van Steen en zoon. Gaston Croquet, Jean Becqué (8 en 10) en Alfons De Clerck. Te Grembergen, Appels mikte Jan Verberckmoes in de zegeroos voor Alfons De Smet, Alfons Cool, -Baziel Poppe (4 en 6), Gabriel Van Lembergen. Constant van den Nest, Alberic Pieters, Leon Steeman en Franqois Kinders. De beste jaarling kwam van Alfons Cool voor André Van Uytfanghe. Clement Blinde man, Baziel Poppe (4 en 7), Frans De Smet (5 en 8). Jozef Van den Branden. Wilfried Boon en Richard IJdens. Te Lebbeke-Buggenhout klokte Alfons Van Evcken de Noyon - Zele-Snelvliegers: (gvw) eerste prijs voor H. en L. Van Hoorebeeck, Jules Mannaert. Maurits Waegeman, Van Steen en zoon, Quisquater, Pierre Goossens, Antoon Bus- lot, M. Van der Vreken, Etienne De Backer De win naars bij de jaarlingen luister den naar de naam van Bosteels en voor Omer De Maeseneer, Frans De Vijlder, Pierre Goossens. (6de en 8ste). Van Vossel-De Feyter, Frans Kin dermans, Jules Mannaert. Ka miel Philips. In het verbond Zogge, Elver- sele, Hamme lukte Julien Ivens een dubbelslag. Vroege duiven voor Roger Thierens. Gerard Roels, Dierick-Inzé, Constant Van den Nest, Jozef Hoens, Jozef Van den Branden, René De Keyser, Ivens-Smc?. Een knappe prestatie voor Roger Merckx met de 6de, 9de, 19de en 25ste van vijf duiven. Bij de jaarlingen volgden na winnaar Ivens Gustaaf en Marcel An- thuenis, Omer Van Houte, Jo zef Van Branden, Roger Eve- raert. Jan Seghers, De Kinder- Rotthier, Emiel Naudts, Geor ges Van de Wielle, Carlos De Schepper, Walter Haentjens. Komende zondag een grote bonsvlucht in het verbond. De eerste bons 2500, 2500, 2000, 2000, 6 x 1000 enzovoort. De eerst aangeduide serie: 2.500 fr. Te Stekene won Piet Zaman de vlucht voor René David, Lucien Heirwegh (3 en 6), Hu- bert Vercauteren, Albert De Block, Remi Verstraeten, Ka miel Van Boven, Emiel Za man, en Petrus Aerts. Jaarlin genwinnaar Van Vlierberghe werd gevolgd door De Wit- Van Bundere. Albert Meers man, Theo De Moor, gebroe ders Mels, Remi Verstraeten, Henri Persoon, Roger Wau mans, Gerard De Bruyne en Karei Van Boven. In het samenspel Sint-Gillis- Waas, De Klinge, Kemzeke, haalde Florent De Kindt bij de oude duiven het meest publici teit. Een knap resultaat voor Marcel De Block met de 2de, 8ste en 9de prijs. Verder vroe ge duiven bij Willy De Maeyer (3 en 5), Romain Ferket. An- thuenis-Van Goethem, Willy Van Vlierberghe. Karei De Potter. Bij de jaarlingen kreeg Karei De Potter de snelste duif thuis voor Willy De Maeyer (2 en 4), Freddy Van Goethem, Albert Van Goethem, Van den Branden en zoon, Florent De Kindt, Nestor De Clerck, Marcel De Block en Willy Van Vlierberghe. In het verbond Waasland mochten de kampioenentan dem van Van Vlierberghe-Pla- suet juichen voor Omer De Winne (2 en 7), gebroeders Smet, Alois Van Raemdonck, Germain Itterbeke. Albert Theo Van Elsuweghe en zijn zoon Luc voor hun hokken Van Mieghem, Alfons Jacobs en De Rudder. Raf Luyckx was de nummer één zowel bij de jaarlingen als de duivinnen. Vroege jaarduiven voor Jo Van Goethem (2 en 3), Van Vlierberghe-Plaquet. Cop- pens-De Schepper, Gebroe ders Van Duyse (6 en 10), Willy Van Vlierberghe, Omer de Winne en Alidor Plaquet. Na winnaar Luyckx bij de dui vinnen volgden Coppens-De Schepper, Omer De Winne (3 en 8). Anthuenis-Van Goe them, Georges Coenen, René Van Gaever. Jean Janssens, Theo Vonck en Robeyn. Te Haasdonk was het nog maar eens het hok Ghislain Nicqué die op voorgrond tra den met de 1ste. 2de, 5de. 8ste en 10de prijs. Vroege duiven ook voor André Van Osselaer, S.*net-Van Acker, Petrus Neels, Fr. en Ph. Van Raem donck, en Maurice Wouters. René Van de Waüe deed het even goed met de 1ste, 8ste, 9de en 10de prijs. De andere ereplaatsen werden ingeno men door André Van Osse laer. Theofiel De Cort, Henri Pollet, Roger De Ben. Amedé Sannen en Hector Van den Branden. Georges Roels, Cesar Dauwe en Cryriel Van Driessche In het Verbond Berlare-Zele kwam Cesar Dauwe zeer sterk op het voorplan. Twee gete kende duiven en de 1ste en 6de op de uitslag is steeds knap. Vroege duiven van Van Winckel-Van Herreweghe, Jean Van Vossel, Rudolf Goossens, Alfons Verlee. Jo zef Vercauteren, Kamiel De Bruyne. Kollektief was het beste hok dat van Gilbert Van Miegroet met de 5de, 7de, 11de en 12de. Bij de jaarlingen ging de overwinning naar Cy riel Van Driessche, die ook nog de 4de, 9de, 13de en 18de van de zes duiven won. Een goede prestatie van Hektor Vercauteren met de 2de, 5de, 6de, 7de, 8ste, 10de, 17de of 7 prijzen van 11 dui ven. Vroege duiven voor Cesar Bosteels en Paul Roggeman. In de Reisduif Dendermonde stond er geen maat op het resultaat van Georges Roels. De meertijd van de melker heeft hier reeds zijn vruchten In de Sint-Niklase Verbroe dering won Florent Van den Broeck de vlucht bij de oude duiven voor Leon Fidrens, Pe trus De Bruyn, Marcel Noens, Samson en zoon, Leon De Kraey (6 en 7), Beck-Maes, R. Gerin, Maurits Kusé, Vereec- ken en zoon, Theo Van Puyen- broeck. Karei Mees, Alfons Van Boxelaer. De jaarlingen- vlucht ging naar Alfons Van Boxelaer voor Alfons Van den* Berghe, Van den Bossche en zoon. Verdoodt en zoon, Theo Roels, Petrus De Bruyn, Theo Van Puymbroeck, Beck-Maes, Eduard De Wolf, Marcel Cesar Dauwe (St. Denis- Smet. De duivinnenvlucht Berlare) (a) kwam op naam van Verdoodt en zoon (1 en 7), en verder vroege prijzen voor Theo Roels, Petrus De Bruyn, Theo Van Puyembroeck, Eduard De Wolf, Van den Bossche en zoon, Louis De Rijcke, Pol- lijii-Mets, Karei Heyrman. St.-Denis - Zele-BerlareCyriel Van Driessche en met hun kampioentjes (gvw) afgeworpen. Bij de oude dui- Roels-meesterschap met ven citeren we de vroegste 1ste, 2de, 5de, I4de. 1 prijzen met de 1ste, 2de, 3de, 17de enz. Andere ereplai 5de, 11de, 15de, 17de enz. noteerden we toch voor Toch ook nog vroege duiven Halans, gebroeders Mi< voor Emiel Plctinck. Jozef en (4de en 12de), Jozef en zoon Vincke, André Van Hec- Vincke, Gerard Roels, ke, (7de en 10de), Georges De Geldof, Noêl Dhooghe en Wilde, gebroeders Michiels. vain Verstraeten. Bij de jaarlingen hetzelfde BOOGSCHIETEN f Boogschieten te Berlare-Uitbergen: Leo Van Hoecke werd paaskoning bij Ons Vernu Noyon - Grembergen: Jan Verberckmoes (a) WIELRENNEN WAOD-ST.-NIKLAAS Maria Herrijgers met voorsprong en Wim De Waal spurtwinnaar Boogschieten te Berlare-Uitbergen: Paaskoning bij De Zwaan werd Julien De CoS Willy Fiers, die driemaal na elkaar koning was, kreeg de keizerstitel jj Noyon - Buggenhout-Lebbeke: Jozef De Nul en familie (a) Gemeenteraadslid en erevoor zitter van het inrichtend komi- tee. Vincent Foubert, gaf de start aan 18 dames-rensters, en de latere winnares van de koers, Maria Herrijgers, liet onmiddellijk blijken dat ze iets in haar mars had. De eerste premiën won ze met gemak. Nadien was ze betrokken in een ontsnapping samen met Monica Van Nassau. Terug in gelopen reed zij op 2 ronden van het einde alleen weg van haar konkurrenten en won heel verdiend haar eerste WAOD-koers. Chantal Ver- sluys regelde de rest van de groep in de spurt. UITSLAG: 1. Maria Herrij gers (Essen) de 40 km. in 1.02; 2. Chantal Versluys op 30"; 3. Yolande De Valck; 4. Linda Van Biesbroeck, 5. Janni De- groot; 6. Tanneke Verhelst; 7. Elly Melissen; 8. Brigitte Wie- les; 9. Linda De Rudder; 10. Monica Van Nassau; 11. Rita Verbcurgt; 12. Nancy Gom- mers (NI.); 13. Janet Tollenae- rc; 14. Hilda De Jonghe; 15. Joanna Wuyts; 16. Audrey Regnart; 17. Christel Maes; 18. Diane Meseure. 85 WAOD-liefhebbers namen de start in een fel gesmaakte koers. De eerste vluchter werd Patrick Leliaert doch na een ronde en enkele premiën was hij eraan. In de 2' ronde trok ken Romain Steel en Roger Seghers ten aanval. Ze reden tot 45" voorsprong bij elkaar en hielden er een hoog tempo op na ten einde voorop te blijven en zoveel mogelijk pre miën binnen te rijven. Waar ze uiteraard in slaagden gezien het tot halfkoers duurde eer ze terug gevat werden. Dit na een jacht waarbij het peloton in twee brak. Op 5 ronden van het einde opnieuw twee vluchters van formaat; de sterke Noorder buur Wim De Waal en de alom gevreesde Serge Van Daelc. Zij bleven in het zicht van hun achtervolgers maar konden uiteindelijk toch spurten onder hun twee voor de bloemen. De Waal leidde de spurt van ver doch trok het voor een korte spurt. Van Daele liet zich eraan vangen en kon De Waal niet mee remonteren. Bukac- ki, Van Santé, Van Acker en De Moor konden in extremis nog weggeraken uit de groep en legden beslag op de ere plaatsen terwijl Roger Bee- laert de groep vloerde voor de Boogschieten te Berlare-Uitbergen: Frans De Cock, de nieuwe paaskoning op c Strijpwegel (jj) 7C plaats. UITSLAG: 1. Wim De Waal (Axel) de 88 km in 2.02 uur; 2. Serge Vandaele op 1 lengte; 3. Richard Buckacki op 20"; 4. Dirk Van Santé (NI.); 5. José Van Acker; 6. Eric De Moor; 7. Roger Beelaert op 50"; 8 J.M. Vandenberghe; 9. KI. Duivenvoorde (NI.); 10. M. Van Peteghem; 11. Roger Se ghers; 12. P. Van Renterghem; 13. Patrick Van Duyse; 17. Freddy Luyckx; 18. Ronny Van Raemdonck; 25. Et. De- decker Vulgende proef voor de WAOD-trofee Waasland: Zaterdag 5 mei te De Klinge om 15 uur. Onder impuls van wielersport- promotor. Valère Van Walle. krijgen we de eerste WAOD- koers te De Klinge. Valère zal de renners van zijn ploeg sti muleren om de bloemen op eigen gemeente te houden. Vic Van Landcghcm. Jean BkM maert en Freddy Luyckx f den als favorieten. Een stuk kassei en e wind in de poldervlakie staan om er een harde t strijd van tc maken. Afstand: 86 km over 12 n den. Er is een palm voorf winnaar en verder 10.0001 prijzen. Vertrek: 15 uur. Alle koersformalitciten in al «De Potter». Hogenakkij straat. - 4.5.1984 - De Voorpost DUIVENSPORT

De Voorpost | 1984 | | pagina 38