smdelentrékkers Verdeeld sukses van jeugdweekend Sint- Niklazenaar kocht mooiste pelzen ter wereld Zit de mot in Dendermondse jeugdraad Dode bij frontale botsing te Grembergen 4 - 4.5.1984 - De Voorpost William Tock (arch.) Dendermt te produkien- die duidelijk hun kontestatie lieten merken <v) Don Bosco, Chiro bagevo. Je- fi. KLJ, Milac, Parochiaal Speelplein. Snuffel. VKLJ en VVKSM Kerels Van Zannic- ken. In Oudegem kent men Move en VVKSM Justus de Harduwijn en in Schoonaarde de Chiro Dominci Savio en het speelplein Klinckaert en voor Sint-Gillis maken deel uit van de jeugdraad Chiro Boeme rang. Chiro Bojo. Chiro Bo rne. KSA Sint-Arnout. Chiro Kreale. VKAJ, Werkatelier Wij en jeugdhuis Zenith. Dat zijn er in totaal 5U. tn dat betekent meteen een flink pak van de Dendermondse jeugd, al zijn er ook nog heel wat niet-georganizeerden. Maar ook zij zijn van harte welkom bij de Stedelijke Jeugddienst die in het stadhuis op de bene denverdieping een vaste plaats heeft gekregen en waarvoor men terecht kan voor ontel baar vele dingen. Sint-Niklazenaar William Tock. van de bekende pelzen- zaak aan de Mercatorstraat 20, is er op een begin dit jaar in Londen gehouden veiling in geslaagd, een indrukwek kend lot met de mooiste pelzen ter wereld aan te kopéb Die unieke nertspartij van «demibuff females» kaapte hij weg vóór de neus van gereputeerde merchandizers uit o m. Japan en Amerika Het gaat om een lot van enkele honderden vellen, een heuse «Champion Bundie» zoals vermeld staat op een certifikaat dat voortaan in de etalage aan de Mercator straat te kijk ligt. Heel sporadisch slechts gebeurt het dat een landgenoot van ons zo'n belangwekkende nertsbundcl op de kop vermag te tikken. Je moet dus bij de pinken zijn. En thuis wezen in het nogal besloten wereldje van pels en bont, dat op zowat dezelfde leest is geschoeid als de diamanthandel; wie zondigt tegen de regels, de ethiek van het vak. wordt uitgerangeerd. In Sint-Niklaas vind je hooguit een trits pelzen-kleinhan delaren. De winkel (annex het atelier) van William Tock is daar één van. Het «London Label» dat Tock in de wacht sleepte aksentueert hoe vakbekwaam ook in een provin ciestad handel kan gedreven worden in deze toch gespccia- lizeerde branche. Zo'n kwarteeuw bestaat de zaak Tock- De Beleyr. WV Diezelfde Zjef Dauwe van daarnet leidde vorige zaterdag- en zondagna middag groepjes geïnte resseerden rond in de O.L. Vrouwkerk. Zaterdagna middag kwamen een vijf tiental belangstellenden opdagen, zondagnamid dag een dertigtal Zjef verrichtte die rond leiding niet alleen op een deskundige, maar vaak ook op een humoristische manier. En toen hij zon dag. omringd door een aandachtig publiek, bij het H. Kruisaltaar beland was en dat aldaar beklom om aan te tonen dat een deel ervan kan gedraaid wor den, kon hij het zich niet laten, vanuit die verheven positie te vertellen dat een mens bij dergelijke esbat tementen ten allen tijde moet vermijden z'n broek te scheuren, vooral dan wanneer hij een rood slipje draagt, want voegde hij er nog aan toe de men sen zouden vlug denken dat ge een socialist zijt. Aalst. Met 217 was de familie Waegeman te Grembergen bijeen gekomen (c) Vervolg van blz. 1 Bij de Werkgemeenschap Wij ging de aandacht naar het werken met klei. in een andere tent stond het figuurtekenen op het pro gramma en wat verder was er een mogelijkheid tot het be schilderen van linnen. En dan waren er nog de vele straat spelletjes. gaande van ringste ken tot waterdragen. kaarsen maken en ga zo maar door. Kortom, het werd een prettige namiddag op de Grote Markt, een namiddag die trouwens door vele ouders vanop de ter rasjes met een goed keurend oog werd gevolgd. Dendermondse jeugdraad; veel leden Je kan geen jeugdbeweging opnoemen of ze is lid van de jeugdraad. Dat hoort ook zo. Maar lang niet allen waren ze present op de infobeurs en mochten ze er graag met z'n allen zijn bijgeweest, dan zou het stadhuis allicht te klein zijn uitgevallen In een brochure die op de infobeurs voor het grijpen lag. werden de jeugdbewegingen per deelgemeente op een rijtje gezet. Voor Appels zijn dat de Chiro Ejo en de Chiro Kadee, de Groene Kring en Milac. In Baasrode VKLJ en VVKS Sint-Ursmarus. In Dender- monde maken deel uit van de jeugdraad: ABW-jongeren, ACV-jongeren. het Centrum voor Werkende Jongeren. Chi ro Christien, Chiro Joke. CVP-jongeren. Fos eb eji vloed. Jonge Natuurvrienden, Jongsocialisten, Jefi. KAJ, KSA Sint-Jan Berchmans, PW-jongeren. 't Pilaartje. Speelplein Vakantiepret, WKSM Baden Powell. VVKSM Sint-Paulus. en Zep. In Grembergen zijn het Chiro Dendermonde. Aandachtig luisteren tijdens de toespraak GOUDEN BRUILOFT TE WAASMUNSTER Te Sombeke-Waasmunster vierden Emiel De Clippeleir en Alina Bauwens hun huwelijksjubileum Beiden werden te Som beke geboren, Emiel op 12 november 1903 en Aline op 17 april 1910. Ze hebben twee kinderen en een kleinkind. Miel was 43 jaar werkzaam bij de firma Nobels-Peelman te Sint-Niklaas, tevens een grote duivenliefhebber en speelde in zijn jeugdjaren voetbal in het katoliek sportverbond en nadien bij de invallers van het toenmalige Vigor-Hamme. Zij werden letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet Burgemeester Strobbe bracht het gouden paar een geschenk in naam van het gemeentebestuur en wenste hun nog vele gelukkige jaren samen in de beste gezondheid. Op de Zeclsebaan te Grem- bergen-Dendermonde, net voor de grensscheiding met Zele ging woensdagavond de auto bestuurd door Eric Van den Berghe (34) wonende Bleienpark 25 te Oudegem, plots aan het slippen. Het voertuig botste vervolgens frontaal op een auto die uit de tegenovergestelde richting kwam, en bestuurd werd door Jacques Walgraeve uit Gent. Laatstgenoemde bleef bij de botsing vrijwel ongedeerd. Eric Van den Berghe werd naar het ziekenhuis te Dender monde overgebracht, waar hij Dendermonde. Uit dit totaal vernielde voertuig werd het dodelijke slachtoffer eehaald kort na aankomst overleed. i 6 (v) (edm) blad Het Volk". De SK-jeugd versloeg in deze finale HO Kalken met 1-0. Een dikke proficiat dus aan Johan en Patrick Vinck. S. Venneir, P Van Droogenbroeck. D. De Backer, J. Meskens, Koen Cooreman, P. Bosman, Eric De Vis, M. Van Cauter en F. De Feyter. De Lebbeekse deken Z.E.H. Van den Bergh kent zijn manieren. Als enige bedacht hij vórige week zaterdagavond de persjon gens met een dankjewel voor hun verslaggeving over het massaspel dat vo rig jaar Lebbeke op stelten zette. De Lebbeekse pastoor-deken deed dat overigens in niet mis te verstane bewoordingen. We danken, sprak hij, de pers voor al het positieve en... voor al het andere ook. Naar we uit goede bron konden vernemen begint men nu op het sekretariaat van de «Orde van Lietbe- kanu ook al anonieme brieven te ontvangen. In die brieven wordt de Orde op het hart gedrukt één bepaald persoon niet uit het oog te verliezen en ook hem «te gedenken in hun gebeden», hem m.a.w. ook op te nemen als erelid van de orde. Rara, wie is dat? Er werd ons gesigna leerd dat in de loop van vorige zaterdagmorgen ter hoogte van de tennisterrei- nen op het Gemeentelijk Sportkompleks een kleine overstroming ontstaan is. Een lekkend kraantje zorg de aldaar voor enige wateroverlast. Achteraf heel wat herrie. Tijdens zijn dankwoord gericht aan de Orde van Lietbeka, haalde massa spelregisseur Jaak Van der Helst, enkele plezieri ge herinneringen op. Zo herinnerde hij de aan wezigen aan de «stoot» van de Lebbeekse politie commissaris. die in volle vertoning, de tapvergun- ning kwam controleren van de herberg «Den Hert» en citeerde hij een acteur - Fons Abbeloos, om geen namen te noemen die erin slaagde tegelijk aan zijn kruik bier te drinken en aan het woord te zijn. Smoelentrekker Groot - Lebbeke op z'n smalst.... Wordt er tijdens de Leb beekse gemeenteraadszit tingen op tijd en stond ge zorgd dat de kelen van de raadsleden gesmeerd wor den kwestie van klaar en duidelijk te kunnen tus senkomen vanzelfspre kend dan kregen de dames en heren van de raad, vorige week donder dagavond, dankzij de goe de zorgen van het Leb beekse Vredeskomitee, bovenop nog een versna pering aangeboden. Leden van dat komitee deelden immers paaseieren rond. Meteen ook konden de aanwezigen vaststellen wie er die avond al gesou peerd had en wie nog op ■zijn honger zat. Jozef Dau we bijvoorbeeld speelde direkt zijn paasei naar bin nen en had aan het plas tiek smurfje dat eruit te voorschijn kwam, meteen ook een speelobjekt. Sa men met collega Abbeloos liet hij dat smurfje de gek ste avonturen beleven. Ook financieschepen De Gucht liet zich de chokola- de goed smaken. Het Eu roparlementslid werd die avond blijkbaar door een verschnkkelijke honger ge plaagd, want toen hij ach teraf de «Bierboom» bin nenstapte, zich een pilsje vroeg, deed hij zich daar naast ook ruim te goed aan de borrelnootjes die in dat oord van lafenis geschon ken worden bij een glaze- ke porto of sherry De gedupeerden lieten hem echter rustig betijen. Je kan een schepen-Euro parlementslid moeilijk op de vingers gaan tikken en zeggen «Afblijven!» of hem gaan betitelen als een schoeffel Terug naar de gemeen teraad. Veel geniet hebben de collega's van Cois De Ridder van deze schepen vorige donderdag niet ge had, want reeds tijdens de bespreking van het tweede agendapunt, stapte de schepen op. Ik moet naar een belangrijke vergade ring van het Polderbestuur, legde hij uit. Coisken. 't Is toch niet te gaan dineren, zeker? vroeg raadslid Frans Tas op de man af. De socialisten weten het nu. Ze zijn sektair. Dat al thans beweerde burge meester Moeyersoon. Ze komen immers altijd tus sen wanneer iets of wat van de kerkfabrieken op de raad besproken wordt, leg de de burgervader uit. Dat zijn we niet, reageerde Clement Vlassenroot Geenszins, voegde Willy Van Vossole daaraan toe. Onze tussenkomsten zijn gebaseerd op cijfers, niet op gevoelens. Diezelfde socialisten verzochten de meerder heid uit het ter goedkeu ring voorgelegde regle ment betreffende het toe kennen van standplaatsen voor foren en kermissen, volgende alinea te schrap pen: «Het spelen, zingen of voordragen van onzedi ge liedjes en teksten, als mede het louter aankondi gen van onzedige of ge waagde spektakels is ver boden». Jaja. Ik begnjp wat hiermee bedoeld wordt, kwam raadslid Arie Abbe- van schepen Meulebroek (v) loos tussen. Van die din gen als... Ze heeft er drie waar een ander er maar twee heeft en... Hij heeft er twee waar een ander er maar één heeft... Dergelijke bepalingen zijn toch niet meer van de ze tijd, verantwoordde Wil ly Van Vossole de schrap ping. Er zijn in ons land trouwens al voldoende ze denmeesters, dat de ge meente dat nu ook nog moet beginnen doen. Maar gewijzigd of ge schrapt werd er niet. Eén van die reglemen ten stipuleert bovendien dat de toegang tot de ana tomische en pathologische musea streng verboden is aan personen van minder dan achttien jaar. En dat terwijl de anatomie van het menselijk lichaam op het programma voorkomt van de lagere cyclus van de middelbare scholen. De vlag dekt niet altijd de lading. Tot die vaststelling kwamen we toen we de dagorde van de raadszit ting lazen en vernamen dat voor het «verbouwen» van een werkplaats in de pas torij te Denderbelle een princiepsbeslissing ge vraagd werd. Uit de bespreking tijdens de zitting zelf kwam echter tot uiting dat het niet om verbouwen ging, maar die werkplaats geheel ge sloopt zou moeten worden What's is a word? Het is bij SK Lebbeke toch niet alles miserie wat de klok slaat. Kunnen de SK'ers volgend jaar in tweede provinciale aan de slag, dan slaagden de scholieren er vorige zon dagnamiddag in de finale te winnen van de Oost- vlaamse Jeugdcup, geor- ganizeerd door het dap- Lebbeke. Op de markt te Lebbeke werd een jeugdnamiddag gehouden waar heel wat kinderen aan deelnamen (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 4