r V f €7 7' u: 1 .7 aalvoetbaltornooi van de post rima kost Groots zaalvoetbal weekend te Sint-Niklaas Kliefhebbersvoetbai.( Palm kampioen in Stevra: Groen-Wit De Grom: 1-1 dynamo Sint-Niklaas redt zich imÊt V De Voorpost - 4.5.1984 - 4 ZAALVOETBAL nationaal zaalvoetbaltornooi der poster^en met als inzet de trofee De Lord pdaal, is een geweldig sukses geworden. De tien beste zaalvoetbalploegen van de in ons land waren samengekomen. Vermeldingswaard is dat in de voormiddag twee jen uit Oost-Vlaanderen de inrichters Hamme en het naburige Zele zich op de r grond drongen. Hamme stond toen al alleen met 4 punten aan deleiding in reeks A, ,ele en Bilzen deelden de eerste plaats in reeks B met elk drie punten. ne was tegen Deurne gestart met 2-0 bij de Van Geyte en Van den Ie samen met Rooms en er voor zorgen dat me een ruime 7-1 voor- ig weghaalde. Geel en fat schenen van bij de start vichtig te zijn. Via 2-2 bij st kon Kermt uiteindelijk -5 winnen. .„^langstelling werd er dan ikeken naar Hamme - Sint ien. Na een 1-1 bij de rust ,en de lokale formatie na- land door de knieèn te j (1-3). De lokalen voer- tdannaderhand de druk op, lat gaf als resultaat dat ze een grote 6-3 voorsprong len afdwingen. Kermt scheen zich even later aan te melden als de favoriet als ze op hun beurt St.-Truiden uitscha kelden met 4-2. Halvenwege de kompetitie stond Hamme met 4 punten, gevolgt door Kermt en Geel 2 punten en Sint-Truiden met 0 punten. In de reeks B was het een stevige wedstrijd tussen Zele en Buggenhout die eindigde op een 2-2. Bilzen ging resoluut naar een grote overwinning die halfweg wedstrijd al naar een 3-0 ging. Mechelen kon later alleen nog de eer redden (6-1). Zele kreeg het in de eerste helft moeilijk om overeind te blijven 1-0; maar zou na de verfrissing toch kunnen door- Op zaterdag 5 mei wordt in de Sint-Niklase Sporthal De Wit te Molen om 20u30 de finale gespeeld van de Beker van België zaalvoetbal tussen ZVK Hasselt en V. Genk. Deze finale moet zowat de apoteose worden van een waar zaalvoetbalweekend dat in die bewuste sporthal wordt afge haspeld. Het begint al vrijdag erg sterke reputatie op in het Waasland. De klub was het toonbeeld van de perfekte or ganisatie en ook lieten ze zich gelden in de jaarlijkse sport- veertiendaagse waar men tel kens een schitterend toernooi organizeerde. Bovendien leidde de herhaalde klacht van Dynamo over de onmogelijke gebruiksuren van om 18 u en zaterdag rond 22 u de Sporthal naar een uitbrei- hoopt men dat alles in kannen ding van het sportkompleks voetbal te Hamme: Burgemeester Baert overhandigt eker van The Lord aan de kapitein van de Hamse ploeg (vh) stoten naar een forse 3-0 zege. Buggenhout Bilzen bleef lang onbeslist. Na het afsluiten van deze ontmoeting stond toch weer een gelijke stand (2-2). Mechelen nam duidelijk de maat van Hasselt; in de eerste helft te 4-1, en later toch 6-3. Halfweg kompetitie: Zele en Buggenhout 3p. gevolgd door Zaalvoetbal te Hamme: De Buggenhoutse brievenbestellers v Buggenhout 2 punten en met 0 punten Mechelen en Hasselt. De namiddag begon niet goed voor Hamme dat werd inge maakt met 1-4. Favoriet Kermt maakte de rekening van Deur ne: 2-0: Voor Hamme Was het een sleutelwe-strijd tegen Kermt. Met een 2-2 uitslag kon ze doorgaan naar de ein dronden. Zele deed het geweldig tegen Bilzen (5-3) en meteen wipten ze omhoog als de grote favo riet. Buggenhout - Mechelen werd een doeltjcskermis: 7-5! Voor de halve finale werd Hamme -.Zele geschrapt ge zien ze met drie niet toegelaten spelers aantraden Hamme won tegen Bilzen met 4-0 en Kermt haalde het met 4- 1. De finalisten waren nu ge kend Hamme begon goed in de finale en kon vrij spoedig een 3-0 afdingen via Malfliet, Van Geyte en Rooms. Voor de rust zelfs al 4-0. Toen in de tweede helft Hamme er 5-0 van maakte vierden ze de teu- gels wat losser en dat bracht Zaalvoetbal te Hamme: De postploeg van Zele stond Kermt wat meer in de wed- sc"iftings wedstrijden (vh) strijd. Ze konden nog iets mil deren. Einduitslag: 5-2 Eindstand 1. Hamme 2. Kermt 3. Bilzen 4. Buggenhout .vt en kruiken zal zijn. 10 Jaar Dynamo Het hele weekend wordt geor ganiseerd door Dynamo Sint- Niklaas. Deze klub heeft trou wens reden tot feesten want net dit jaar vieren ze hun 10- jarig bestaan. Het zaalvoetbal is de jongste jaren in het Waasland en ook daarbuiten erg populair gewor den. In de beginjaren 70 was het Hubert Joos die in de aan de Azalealaan. In de opbouw van die reputatie zit zeker de kracht en de bezie ling van voorzitter Casimir Sanchez voor een groot deel tussen. Toch wil hij alle kom- plimentjes niet voor zichzelf. «Hugo Van Huffel is een hek- hulp voor de ploeg, naast zijn funktie van ondervoorzitter is hij bovendien coach en ook dat werk mag gezien worden Het probleem bij Sint-Niklaas is echter zo'n beetje het spelers- streek propaganda maakte probleem. Het is erg moeilijk spelers te rekruteren Nochtans is dit een vrij onlogi sche zaak want in tegenstelling tot minivoetbal kunnen bij het eerste in zijn reeks na de liefhebbersvoctbal floreert goed in Stekene. Er is niet alleen het «Lieniebbersvoet- >rnooi van Stekene» maar er zjjn ook nog enkele liefhebbersvoetbalploegen die -s - meestal op zaterdag dan - aan hun trekken komen én er van zich doen spreken, b van die ploegen is FC Palm, met z'n thuishaven zowat in de kleinste deelgemeente I Stekene, nl. klein-Sinaai. Een ploeg met ambitie, die hogerop wil, wil van zich doen •eken... Reeds vorig seizoen werd alles op de titel gezet, maar op een cruciaal moment rd verloren tegen de toenmalige leiders en Palm zakte naar de 3' plaats... tot voorsprong laag te slikken, zij het met de Sinaai halen! Iers en bestuur waren het kleinste skore. Maar men wist De spelers van Palm zijn bie- ór het begin van dit sei- te Klein-Sinaai meteen ook zonder gemotiveerd, de inzet over eens: het moest én wat verliezen op het terrein jS volledig... De volgende is... Daarna bleef FC Palm tegenstrevers van FC Palm zijn maar winnen, punten binnen- alvast gewaarschuwd! rijven en zo kwam men tot een Natuurlijk werd de kampioen- eindresultaat dat mag gezien stitej reeds - mét het nodige worden, door iedereen! vocht - gevierd, doch... men Naast het kampioenschap loert denkt verder: er werd niet ge- men bij FC Palm nu ook nog vierd tot op de bodem. Men naar de beker. Zaterdag 5 mei heeft zich vooralsnog niet is er de volgende bekermatch «verloren gefeest», want... tegen de Kobekens... Men men wil de beker! denkt enkel aan een volgende Proficiat FC Palm en doe zo zege, want... men wil de 'Be- verder. ker van Stevra' naar Klein- (gremar) [lers yóói I beter! De spelers voegden Idaad bij het woord en de faironde werd afgesloten op op de bovenste sport met Bt 8 punten ontnomen voor groene tafel, wegens onre- matigheden tijdens een Östrijd. De tweede helft van jkompetitie zakte de ijver, J tomeloze inzet een beetje {daardoor wellicht kreeg FC jm de eerste «échte» neder- Zaalvoetbal te Hamme: De postmannen van Hamme wonnen de finale en kroonden zich tot kampioen (vh) K.K.S.F.B. OOST-VLAANDEREN Hoke Erembodegem - V.K. Vijverhof Serskamp 8-1 'fhebbersvoetbal te Stekene: FC Palm, kampioen in Stevra. Serskamp kon tijdens de eerste periode min of meer gelijke tred houden omdat Hoke de gekwetste Van Nieuwenborgh in het doel moest vervangen door Paul Van Hoefs. Toch kwam Erembodegem op een 2-0 voorsprong nadat een loeier van Van Cauwenbergh uit het doelvlak was geslagen en Jean-Pierre Verleysen de strafschop omzette en even la ter De Smet zich een tikje sneller toonde dan de bezoe kende doelman en intikte. De Corte kon nog voor de rust milderen. Na de hervatting werd het al na vijf minuten 4-1 via Van Ransbeeck en De Smet en dan liet Serskamp de armen hangen. Van Ransbeeck, De Greve, De Smet en William Verleysen brachten het harde 8-1 verdikt op het bord tegen Serskamp, dat werkelijk rijp is voor de degradatie. C.T. Bij beide ploegen moesten en kele titularissen verstek laten gaan en dat was natuurlijk niet bevorderlijk voor het spelpeil. De wedstrijd werd trouwens iets te hard betwist. Veteranen Verleysen en Van Hoefs vielen bij Groen-Wit niet uit de toon en de rust kwam met dubbel- blanke stand. Daarbij hadden De Backer en Van Cauwenbergh de beste kansen gekregen voor Groen- Wit en De Grom en Caurent voor de bezoekers. Een even wichtige tweede helft zag een verre uittrap van De Smet was Laurent doelman Veeckman te vlug af en schoot binnen (0-1). Via Barrez kreeg Groen-Wit tweemaal de kans maar de bal ging telkens naast. Wanneer dan twee minuten voor het eindsignaal De Backer in de backarea werd neergelegd kon Van Cauwenbergh op straf schop de billijke 1-1 eindstand op het bord brengen, (ct) voor deze zaalsport. Door zijn toedoen zagen enkele mini- voetbalploegen het levenslicht. Nieuwe bezems vegen goed en aanvankelijk had deze jonge zaalvoetbal geen spelers wor- sporttak ook heel wat sukses. den geschorst omdat de Zaal- Mensen die zich vroeger al voetbalbond erkend is door de eens op een voetbalveld had- Belgische Voetbalbond. Hei den gewaagd riskeerden het nu grootste probleem komt echter ook eens in de zaal. Vooral de vaak van provinciale en natio- ouderen sloten zich maar al te nale veldvoetbalklubs. Zij vre- graag bij een minivoetbalvere- zen meestal de -blessures die niging aan. hun spelers in de zaal zouden In Sint-Niklaas was de start kunnen oplopen. Voorzitter echter erg moeilijk. De stede- Sanchez is echter de eerste om lijke sporthal was veel te klein deze stelling te ontkrachten en bleek dus volledig bezet Vaak is het zelfs omgekeerd door de traditionele zaalspor- stelt hij. Spelers die gekwetst ten. Dan maar gaan voetballen worden op het veld komen al om 10-11 uur 's avonds Bo- eens naar de sporthal afgezakt vendien kon bezieler Hubert om daar een partijtje zaalvoet- Joos zich om beroepsredenen bal te spelen, dit om toch wat niet meer tenvolle inzetten in beweging te blijven. Dik- voor zijn sport. De hele bedoe- wijls heeft dit echter een nefas- ning verwaterde dus zo'n beet- te invloed en dan wordt de je maar in de zomer van 1973 zaalvoelbalbedrijvigheid met kwam er toch nieuw leven in de vinger nagewezen. Trou- de brouwerij toen enkele wens, voor wat Dynamo be sportmannen de koppen bij treft krijgen alle spelers een mekaar staken en de zaalvoet- uitstekende medische begelei- balklub «Dynamo Sint-Ni- ding. klaas» stichtten. Een bestuur werd verkozen en Hoogtepunt dat zag er aanvankelijk als Het hoogtepunt in het tienjarig volgt uit: voorzitter Casimir bestaan van de klub zal onge- Sanchez, sekretaris Freddy twijfeld morgen komen. Dan Willockx, penningmeester staan er maar liefst bekerfina- Etienne Willockx. Onder de les gepland Om 17 uur wordt spelers noteerden we onder de finale gespeeld van de «Be- andere André Bauweraerts; ker van de voorzitter». Deze Willy Van Steelant, Eddy Pau- finale gaat door tussen de wels, Jef Van Haevere, Paul winnnaars van de wedstrijden Heirbaut, José De Clercq en Racing Temse - De Raap Sint- Freddy Goosens. Dynamo Niklaas en Olympia Sinaai - nam meteen een eksplosieve Artevelde Gent Deze halve start. Reeds in het eerste sei- finales worden vanavond ge zoen werd de titel behaald in speeld, eveneens in de Sint de derde afdeling van de Belgi- Niklase sporthal, om 18 uur sche zaal- en miniatuurvoet- vindt dan de finale plaats, van balbond, afdeling Antwerpen, de Beker van Oost-Vlaande- De prestatie sloeg zo in dat de ren voor heren met als finalis- bondsinstanties besloten Dy- ten Cafetaria Stekene (kam- namo in één keer van derde pioen in eerste provinciale zo naar eerste afdeling te doen dat een dubbelslag meteen promoveren. In dat eerste sei- zeer goed mogelijk is) en 3e zoen werd bovendien de wis- tweede finalist die komt uit het selbeker van de voorzitter bin- duel Wasserij Welkom Ham- nengereven. me - De Chartreuzen Eeklo. Wat dus al een tijdje in de Twee ligaploegen die gisteren lucht hing gebeurde ook in de halve finale speelden maar 1976. Toen werden de Klaasjes waarvan de uitslag niet meer in immers kampioen en konden deze krant kon. ze meteen naar de nationale Om 19 uur komen de dames in afdelingen trekken. het veld. De finale van de Intussen was de zaal- en minia- Beker van Oost-Vlaanderen tuurvqetbalbond immers gein- voor hen gaat tussen DVK tegreerd in de Belgische Voet- Gent en Opbeuring Lady's uit balbond. Dit bracht natuurlijk Hamme. Voor deze laatsten heel wat verdere verplaatsin- zouden er echter wel wat pro gen met zich mee. Zo spelen er blemen kunnen ontstaan want in 2e nationale waar de Klaas- zowel drie vierden van de Op- jes nu spelen een hele reeks beuring ploeg is ook op het Waalse ploegen. Meten gingen veld aktief bij Brussel D. 71. ook de prestaties een beetje in Deze klub speelt echter de fi- dalcnde lijn en werd het zowat nale van de beker van België elk seizoen knokken tegen de op de Heizei zodat het meer degradatie. Dit seizoen moest dan goed mogelijk is dat SK men tot de laatste speeldag Bellem alsnog zal worden op wachten om zeker te zijn van gevist om DVK Gent in de hel behoud. Dynamo verloor flnale parti. „ven immenr haar laalsle wedslrijd Als klap op de o, v„mtn maar gelukkig voor de Waas- dan om 2Oit30 ZVK Hasselt en landers ging ook degra- v. Genk in de wei voor de dalickonkurrent La Louvière (inale van de nalionale beller, de mist in zodat het de Waal- Di, bdoor, a|vas, ee„ schit[c. tjes zijn die volgend seizoen in re„d kijkstuk te worden. Zaal- derde zullen spelen voetbal van het hoogste niveau dus en dat zou toch geen enke- Reputatie |e sportman mogen missen. Intusen bouwde Dynamo een Ivan Elegeert p de allerlaatste speeldag van nationale zaalvoetbalkom- Pitie heeft Dynamo Sint-Ni- [B'is. de klub die de jongste |d nogal vaak in de bclang- r .ng komt, zich kunnen red- In in tweede nationale F Klaasjes verloren wel met 1 bij Molenbeek maar één r voordien had La Louvière. klub die moest winnen wil- nct Dynamo nog naar.derde ^'jzen. ook al verloren in ogenbos. Een Sint-Niklase cgatic was daar aanwezig at de Dynamo-spelers al bij ornaat wisten dat hun be- in tweede verzekerd was. Niettemin probeerden de Waaslandcrs er nog een knap pe vertoning van te maken. Na 5 minuten stond het immers reeds 0-2. Daar had Wilfried Jochmans voor gezorgd. Molenbeek kwam echter terug tot 2-2 maar nog voor rust kon De Cock Dynamo weer op voorsprong jprengen. In de tweede helft was de thuisploeg echter veruit de be tere. Zij zou nog drie keer skoren. Bij de Klaasjes lukte niets meer. Het behoud is ech ter verzekerd, en dat is het afdeling zal aantreden, voornaamste, vertelde voorzit ter Sanchez na afloop. Toch hoopt Dynamo om vol gend jaar met een uitgebreide re kern.aan de kompetitie te beginnen Het gebrek aan spe lers begint zich inderdaad te manifesteren. Iedereen die een beetje op een bal kan stampen is bijgevolg welkom.i Inlichtin gen alvast bij Casimir Sanchez, Peter Benoitpark 15, te Sint- Niklaas - tel. 03/776.89.75. In diezelfde reeks speelde Co- mar Aalst bij Buffalo's Gent- brugge, de kersverse kampioe nen en meteen de eerste Oost- vlaamse klub die in de eerste De i pas en gingen met duidelijk 10- voor hun deelname aan Parijs-Dakar (per) 1 cijfers de boot in. basketscheidsrechter in eerste nationale, kreeg eveneens een beker (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 41