Fietsenhandel De Cock: zelfde kwaliteit in een vernieuwde zaak Wat is voordeligst eenmanszaak of vennootschap Baasroodse Bosstraat heen eigen miss Volkshogeschool Nienburg bezoekt Vlaanderen en natuurlijk Dendermonde Huisvuilbelasting koppelen aan inkomens Fietsenhandel André en Marie-Louise De Cock Kerkstraat 35 te Dendermonde De Voorpost - 4.5.1984 - 7 Debatavond Jaycees Dendermonde De flink gespierde Pamela Rondbuikje is de eerste Miss Rosstraat te Baasrode geworden. In een spannende finale versloeg ze haar medekandidaten Denise Kleinborst, Col- lette Palmboom en Incroyable Mais Vrai. U heeft het al door dat het hier daten schreven zich in en wer- stond op het programma, maar de topper was ongetwijfeld om ter snelst drie grote pinten bier naar binnen te gieten. Mare De Bocck deed zijn naam van Incroyable Mais Vrai alle eer Op donderdag 10 mei om 20 uur organizeert Jaycees Jonge Kamer Dendermonde, een debatavond met als tema «eenmanszaak of vennootschap». De vergadering heeft plaats in zaal Trefpunt, Bogaerdstraat 24 te Dendermonde en richt zich tot handelaars en zelfstandigen Jaycees voorstellen hoeft ei- die goed bekend zijn met de ^ffmnT^ta'ton'samen- monde. örie ferme pinten binnen de 16 seconden uitdrinken. Wi, doel beur? ld vatten. Jaycees is een bewe- heer Van Geet, accountant en ging die aan jonge mensen de bedrijfsrivisor die het niet al- kans wil bieden hun betrok- leen zal hebben over de zuiver kenheid tegenover de gemeen- boekhoudkundige aspekten, schap gestalte te geven, op maar evenzeer de bedrijfseko- ekonomisch. sociaal of kultu- nomische en fiskale aspekten reel vlak. De Jonge Kamer zal aanpakken. Anderzijds zal Dendermonde heeft in de loop de heer De Wulf, notaris en der jaren steeds een brede, docent aan de Rijksuniversiteit waaier aan aktiviteiten weten te Gent op juridisch vlak de te ontplooien. Tot de jongste voor- en nadelen afwegen, realizaties rekenen we onder Het spreekt van zelf dat deze meer de publikatie van een deskundige ook de meest re- Socio-Medische Gids voor de cente wetsontwerpen dienaan- telefoonzone 052, een compu- gaande (zoals de eenmansven- terbeurs en het jaarlijkse wel- nootschap) in de mate van het sprekenheidstornooi. mogelijk in zijn uiteenzetting Het nieuwe initiatief, een de- zal verwerken: bat over een thema dat mo- Deze debatavond is niet onbe- menteel zeer gevoelig ligt, zal langrijk. Vele handelaars en voorzeker de aandacht van zelfstandigen uit de regio be- heel wat mensen gaande hou- seffen dat de keuze tussen een den. Het zal niet makkelijk eenmanszaak en een vennoot- zijn Jaycees is zich daarvan schap van kapitaal belang is, ten volle bewust om de maar door gebrek aan een ob- gevei materie omtrent de eenmans- jektieve voorlichting weten ve- zaak eri de vennootschap op len niet welke stap ze moeten een enkele avond ten gronde zetten in deze moeilijke eko- Dendermonde. De vier kandidaat missen te kunnen behandelen in al nomische tijden, zijn aspekten. Daarom zullen De toegangsprijs voor deze de deelnemers aan deze debat- avond bedraagt 500 fr In deze avond van 10 mei een volledig prijs zit het dooier en een en handig dossier krijgen, verwelkomingsdrink. Meer in- waarin zij heel wat nuttige ge- formatie omtrent deze avond is gevens en een rijke bron aan te bekomen bij Jaycees p/a Luc informatie aantreffen. (03/236.98.10 tijdens de In samenspraak met zijn tech- bureeluren en 052/21.19.54 na nische raadgevers heeft Jay- 20 uur) of bij Freddy Van cccs daarom twee vooraan- Hoorebceck (052/21.03.84 staande sprekers uitgenodigd, eveneens na 20 uur). missverkiezing, want inder daad alle kandidaten waren heren van de schepping die zich voor de gelegenheid had den voorzien van de rondin gen, eigen aan het vrouwelijk geslacht. En natuurlijk ook van de nodige dameskledij. eerst aan het publiek voorge- liefst 20 sekonden 'door zijn steld. Pamela Rondbuikje of keejgat. Dat hij nadien flink Swa Van der Hcyden kreeg het naar adem moest happen, zal nummer één toegewezen, niemand verwonderen. Hij Mare De Bocck die zich aan- deed het kunststukje maan- meldde als Denis Kleinborst dagavond voor ons nog eens kreeg het nummer twee en over en zette over de drie frisse - Collette Palmboom of Paul De pinten dit keer maar 16 sekon- met pruik nylonkousen en Ridder mocht het nummer drie den. Misschien goed voor het schoenen met hoge hakken. op de linkerborst spelden Guiness Book of Records. Wie Het hele feest werd opgezet (maar voorzichtig a.u.b.). In- zal het ons zeggen'' nPtSJelewM" ?°yable Mais Vrai Alfons Van Ondertussen was de jury klaar de Rosstraat wat aan te wakke- der Heyden was de vierde kan- met de uitslag De eerste FrnwasanofenFn Plaa,s ëing "aar Pamela Rond- Pjasn u«i J"' Ulteraard dienden zij ten over- buikje, die alle attributen van Halr !ren !Tr!„ on c^i S,aan V3° het 'alnjk °PSek°- een prinselijke waardigheid daar wat aan te doen en stel- men publjek een aantal proe- meekreeg: een waar kroontje den prompt een programma ven af te leggen. Een eerste en natuurlijk een erelint. Op samen dat de hele buurt kon proef bestond erin een gewicht de tweede plaats eindigde In- aanspreken Dat het centrale te wegen. Dan kwam er een croyable Mais Vra. en derde punt de lokale herbergen wa- modeshow door de kandidaten werd Denise Kleinborst die de ren, zal niemand verwon- gegeven en daar kwam het er Ze plaats deelde met Collette •J .j j u c met alleen °P aan het beste Palmboom. Zaterdag werd het feest inge- beentje voor te zetten, maar Maandagavond werd de Ros- kC ra6"- n^tnj el evenzeer stijlrijk en elegant op straat-kermis dan afeerond als hoofdprijzen flink wat ge- het podium rond te wandelen, met een barbecue. slachte en uiteraard gepluimde Vervolgens werden ze onder- kippen. Panklaar, zoals dat worpen aan een interview. heet. In de namiddag stond er Heel wat vragen over koken u ook een kaatswedstrijd op het werden gesteld en het bleek "et Nationaal Centrum voor programma en daarvoor had dat de vier kandidaten daar (Jntw,kkelingssamenwerking i beroep gedaan op de niet zo bijster sterk pupillen van Annemans en hun leeftijdsgenoten v,„ Kastel. maandag- Het werd een spannende par- av°"d de 8eur van de b»b«»e dj. zo vernamen we na afloop. !n °njc "«"s ™elden pnkke- -- - r. len, dan hadden we er best 't hun vele supporters (c) Het hoogtepunt was evenwel naaaen de verkiezing van de allereer- ™de™ Jdeee: T .8ehoU". ste Miss Rosstraat. Vier kandi- i playback-proef (NCOS) organizeert drie gionale startavonden van de 11.11.11 -aktie- met als tema «beslissingsmacht en Zaïre». Deze avonden hebben plaats op 22 mei in Gent. 23 mei in Zottegem en 25 mei te Loke ren, telkens om 20 uur Van 19 tot 28 juli onderneemt de Volkshogeschool van Nienburg, de Duitse stad waarmee Dendermonde is ver- zusterd, een studiereis naar Vlaanderen. Prof. Siegfried Stahl zal de reis leiden. Het spreekt vanzelf dat de delegatie ook een bezoek zal brengen aan Dendermonde. Op 19 juli komt het gezelschap monde op het programma. En toe te Antwerpen, waar nog de dag nadien komt Brussel voor men zich te ruste begeeft aan de beurt, met natuurlijk een kort bezoek aan de stad bezoeken aan de Grote Markt, wordt gebracht. Op 20 juli het stadhuis, de galerij Sint- staat een bezoek aan de Grote Hubert en een vrije namiddag Markt, het stadhuis, de kerk waar men als aanradertjes be- van de Jezuïeten, de Sint-Ja- zoeken aan het Koninklijk cobskcrk en een diamantslijpe- Museum voor Oude Kunst rij. In de namiddag staat een aanbeveelt, 's Avonds reist het bezoek aan het Rubenshuis en gezelschap door naar Brugge het Museum Van den Bergh om daar op 25 juli uitvoerig aan de agenda. Op 21 juli, het Venetië van het Noorden nationale Feestdag, trekt het aan te doen: de Onze Lieve gezelschap naar het Plantijn- Vrouwkerk, het Johanneshos- Moretus museum en het Vlees- pitaal, het Memling Museum, huis. In de namiddag wordt het de mooie markt met zijn om- Brouwershuis en het Museum liggende gebouwen, het stad- voor Schone Kunsten aangera- huis, de bibliotheek en uiter- den Op 22 juli volgt een be- aard ook de reien. Op 26 juli zoek aan de pittoreske stad volgen dan het begijnhof, het Lier waar men vooral gaat kij- Groeninge Museum en in de ken naar het begijnhof én dan namiddag staan Damme en naar Mechëlen waar de Sint- Gent op het programma. In Romboutskatedraal wordt Gent is men trouwens nog op aangedaan. In de namiddag 27 juli te gast voor een bezoek men door naar Leuven aan de stad om dan op 28 juli om 's avonds weer terug te stilaan huiswaarts te keren keren naar Antwerpen. Maar dat gebeurt dan met een Op maandag 23 juli staat een ommetje via Oudenaarde, bezoek aan de stad Dender- Kortrijk, leper. Doornik. gen te Dendermonde werd het le zegt in zijn antwoord dat in voorstel gedaan om de huis- een brief van 23 maart 1984 Tijdens een van de voor gaande gemcentcraadszittin- ling? Gemeenschapsminister Gal- vuilbelasting te koppelen aan de inkomens van de gezinnen. Wat volgens de ene partij niet cilitèïïen kon, was volgens de andere rieën 0_r dan weer best mogelijk. SP- slechts mogen toegestaan volksvertegenwoordiger De den indien er een direkt ver- Batsclier vroeg aan de heer band bestaat tussen de belast- de gemeentebesturen wordt meegedeeld dat tarieffa- bepaalde katego- belastingsplichtigcn Mark Galle, gemeenschapsmi nister van Binnenlandse Aan gelegenheden, hoe het nu pre cies was. Is het een gemeente nieten. bare materie en de hoedanig heid die wordt ingeroepen verminderd tarief te toegelaten de huisvuilbelasting te relateren aan de inkomens. Enkel voor alleenstaanden mogen faciliteiten worden op is het toegelaten graduaties te genomen in de bclastingsver- leggen voor bijvoorbeeld al- ordening en rechtstreeks door- leenstaanden, gepensioneer- berekend in het kohier. Een den, minder-validen, werklo- tariefvermindering mag in zen enz. en zijn er ristorno's geen geval worden gekoppeld nodig op basis van de inko- aan een inkomensgrens. Voor mens. zelfs bij dcficitaire ge- andere kategorieën van belas- meenten? Op welke basis moet tingsplichtigen mogen geen fis- een gemeente desgevallend de kale faciliteiten worden toege- bewijsplicht inzake gebeurlijke staan. De gemeenteraad mag inkomcnslimicten door de be- wel een niet fiskaal besluit tref- trokkenen doen aanwenden en fen om een deel van de belas zijn er voorbeelden van een ting in de vorm van een toelage dergelijke gemeentelijke rege- terug te geven. Dit jaar hebben de Savooifees- sen 18.00 en 20.00 uur tegen ten te Ninove plaats van 17 tot een kleine vergoeding. Voor 20 augustus. Ze worden voor meer informatie: Café Kon- dc dertiende maal gcorgani- trast. Zuidstraat 41 te Ninove zeerd. Op het programma of Rufijn 054/33.96.86. slaan een aantal muzikale at- Tijdens de raad van beheer irak ics met ondermeer Paul van het Verbond van Belgische RoelandtNacht und Nebcl. Ondernemingen heeft aftrc- Cajuin. Trol. enz. dend voorzitter Daniel Janssen voor 18 en 19 augustus werden zjjn bevoegdheden overgedra- "°8kf bc8'n"fnde groepen ge- gcn aan de nieuwe voorzitter zocht die willen optreden tus- Andre Leyscn Spreek je in Dendermonde de naam De Cock uit, dan gaat bij ontelbaar vele mensen meteen een lichtje op. De fa milienaam De Cock wordt geassocieerd met fietsen. Het is niet eens zo verwonderlijk, wanneer men weet dat sinds mensenheugnis de naam De Cock verbonden is aan fietsen en alles wat daarmee te ma ken heeft. John startte met de zaak en zijn zoon André zette die verder. Met sukses overi gens, want net als zijn vader streeft ook hij naar kwaliteit en klasse, zonder de prijs over het hoofd te zien. Het verhaal begint in Sint- Niklaas Daar was John De Cock werkzaam als magazij nier in een fietsenhandel. Hij leerde er alles kennen over de fietsen en de onderdelen, die legio zijn. Moertjes, kabels, kamwielen, remmen, blokjes hielden voor hem geen gehei men meer in. Geen wonder dus dat hij zou beginnen met zijn eigen zaak. John De Cock startte in Sint-Niklaas met een fietsenhandel voor groot handelaars. De zaak bleek al spoedig te kunnen bogen op een flinke naam. Het kliënteel stroomde toe. Naar Dendermonde Het gezin De Cock bleef niet in Sint-Niklaas wonen maar de fietsen die zou men steeds trouw blijven. Men trok naar Dendermonde en vestigde er zich in de Dijkstraat, waar een kleinhandel in fietsen werd begonnen. Het bleek dat de naam De Cock ook in Dendermonde een goede weerklank had. Va der John kon op een bepaald ogenblik het vele werk niet meer alleen aan Zijn zoon Alfons begon bij hem in de zaak. Maar lang zou die niet in België blijven. Hij week uit naar Canada waar hij aan de slag ging bij Ford. Toevallig was Alfons op bezoek toen de vernieuwde winkel in de Kerkstraat open ging. We troffen hem daar trouwens aan, druk doende met het oppoetsen van fiet sen. Het is niet de eerste maal dat hij zijn broer bijspringt, wanneer hij naar zijn heimat terugkeert. Op veertienjarige leeftijd moest de tweede zoon Andre aan de slag Hij ging bij vader in de leer en een betere leer meester kon hij zich dus niet inbeelden. André leerde er al le knepen, werd vertrouwd gemaakt met de fiets en zijn onderdelen, mef de materia len waaruit fietsen werden en worden vervaardigd en voor al met de wensen van het kliënteel Kortom, via deze keiharde opleiding werd An dré spoedig een bekwaam vakman, voor wie geen enkel fietsprobleem onoplosbaar was. Verhuizen André groeide op, het zijn oog vallen op Marie-Louise Cooremans en huwde ook met haar. Het paar trok naar de Breestraat te Sint-Gillis waar men begon met een eigen zaak. In fietsen natuurlek. Drie jaar bleven ze daar wo nen om dan af te zakken naar het centrum van Dendermon de, waar aan de Vlasmarkt een handelshuis werd ge huurd. Daar maakte fietsen handel De Cock naam en faam als een uitstekende zaak met kwaliteitsprodukten, een de gelijke service. Maar André werd kort daarop ziek. Gelukkig kon hij reke nen op de inzet van zijn va der. Maar eenmaal weer her steld en fit. nam André weer zyn taak op en begon men aan de verdere uitbouw van de fietsenzaak die inmiddels zowat het trefpunt is gewor den van de vele fietsers die het Dendermondse ryk is. Maar het huis aan de Vlas markt werd verlaten voor een vernieuwde zaak in de Kerk straat, gelegen in de schaduw van de scholen en dus voor een stuk gericht op dat kliën teel. André De Cock zegt trou wens dat hij voor wielertoe risten geen fietsen in huis heeft. «Racefietsen verkoop ik niet. Evenmin bromfietsen, al hebben we die vroeger wel verkocht. Maar daar komt veel te veel bij kijken. Net zoals bij koersfietsen. De al dan niet trotse bezitters van een dergelijke fiets zijn vaak uit snobisme te veeleisend ge worden, vragen een hoop tie relantijntjes waarvan ze niet eens weten hoe die moeten gebruikt worden op een ade- kwate manier, met alle gevol gen vandien». De nieuwe winkel in de Kerk straat heeft niet alleen een groot uitstalraam dat toelaat vanop de straat binnen te kij ken in het ware fietsenpaleis Binnenin krijgt men er een overduidelijk overzicht, van wat er momenteel aan fietsen op de markt is. Kwaliteit primeert André De Cock heeft de beste merken die men zich kan in beelden in huis. De aristokra- André De Cock voor wie fietsen geen enkel geheim meer hebben - het ware tie van de fietsen al Raleigh, Ecoprest. vic en Kettler Het zijn namen die klinken als een klok en menig fietser zou zich maar al te graag de gelukkige be zitter willen noemen van een fiets van dit merk. Raleigh is genoegzaam be kend uit de wielerpelotons, BSA doet terugdenken aan de degelijkheid van voorbije ja ren en Kettler dat is gewoon de fiets van de toekomst, ge maakt uit onroestbaar mate riaal, voorzien van alle moge lijke beveiligingen. Reflekto- ren die by sommige fietsen extra moeten by gekocht wor den, maken by Kettler ge woon deel uit van het model. Men staat er dus niet voor een aantal extraatjes. Daarbij citeren we ook graag de City Shopper van Kettler. een handig fietsje voor in de stad en de vakantie. Het kan makkelijk in de koffer van een gezinswagen en torst de zwaarste lasten. Het is voor zien van een speciale bagage drager, biezonder wendbaar en stevig gemaakt, maar bo vendien ook aardig om mee te rijden. Van deze gerenomeerde mer ken heeft men de meest cou rante modellen in huis. Let wel: het gaat hier om fiet sen voor het gezin, fietsen die stevig zijn gebouwd en tegen een stootje kunnen, zoals dat hoort voor een fiets die men dagelijks nodig heeft. Ideaal voor de scholier, voor de lief hebber van fietstochten door de natuur. André De Cock: «Voor een goede fiets moet je toch al gauw tussen de 7.000 fr. tot 10.000 fr. neertellen. Maar er zit uiteraard wel wat verschil op en wanneer men dan weer de vergelijking gaat maken met een hogere prijsklasse dan wordt dat verschil nog groter Verwonderlijk is dat niet. Trouwens bij sommige merken kan men een verzeke ring tegen diefstal van de fiets afsluiten voor het luttele bedrag van 100 fr. De fiets moet dan wel tenminste 5 .000 fr gekost hebben. Maar die mogelijkheid wordt ge boden» André De Cock heeft naast fietsen uiteraard ook alles wat metfietsen te maken heeft. Gaande van het klein- ..ste vijsje, tot de kinderstoel, de rokbeschermera, en ga zo maar door En dan zijn er nog de garan ties: een nieuwe fiets wordt na een tijde opmeuw grondig nagekeken. Dat gebeurt gra tis. Een service die men bij De Cock tot de normaalste zaak van de wereld rekent. In ge val van een breuk van de ka der wordt die door de fabriek vervangen en de werkuren die daarmee gemoeid gaan. neemt de firma De Cock voor zijn rekening. Let wel. het moet ook hier gaan om de aankoop van een nieuwe fiets. En er blijven de herstellin gen: snel, degelijk, kundig. Kortom het vakmanschap blijkt daar ten overvloede uit. Geen enkele fiets verlaat de fietsenzaak of hij moet weer honderd procent in orde zijn. Veilig fietsen is trouwens een van de hoofdbekommernissen van André De Cock die best weet dat de fietsers vaak het onderspit moeten delven m het drukke verkeer van de binnenstad. Goede remmen, goed gezien en vooral goed gezien worden, zyn zaken die hij de fietsers weet in te prenten. Open alle dagen van 7.30 u. tot 19.00 uur Op zaterdag van 9.00 u. tot 18.00 uur Gesloten op zondag Aandachtig wordt geluisterd naar de toespraak van de schepen. Helemaal links staat Alfons die naar Canada uitweek en toevallig met vakantie was in ons land De stamvader van het fietsenpaleis, John De Cock, dankt voor de vele woorden van lof Schepen van Middenstand mevrouw Van den Berghe belicht de nieuwe zaak in de Kerkstraat

De Voorpost | 1984 | | pagina 7