ANTIEK TOT OP STRAAT Grootste waterballet ter wereld op 22 mei? Aalsters Sociaal Overleg in nieuwe behuizing Prinses Paola viert mee met Aalsterse Schola Cantorum Cantate Domino Werklozenwerking in Aalst Archeologische vondsten te Aalst KP-Aalst vierde één mei Nieuw stedelijk zwembad Aalst was een sukses te Haaltert bij MEUBELEn£J£7^£J^ Gevarieerde Rerum-Novarumviering te Aalst Jeugdbib Aalst valabel kultuurinstrumeit 8 - 4.5.1984 - De Voorpost In aanwezigheid van volksvertegenwoordiger Jan Cau- dron, raadsleden Eddy Monsieur, Danny Denayer en Roger D'Hondt, werkgevers en welzijnswerkers en een aantal sympatisanten werd verleden vrijdag de nieuwe behuizing van A.S.O. vzw, het Aalsters Sociaal Overleg, officieel ingehuldigd. Een gebouw in de Dirk Martens- straat nr 13 met gelijkvloers, verdieping en zolderverdie ping dat heel wat mogelijkheden biedt en bovendien centraal gelegen is. Het gebouw waar vroeger de «midden stand» onderdak vond. Voorzitter Dina De Cremer Brussel was er belangstelling schetste voor een aandachtig voor (gehonoreerd met een toeluisterend publiek in het kleine subsidie), kort de historiek van deze dy- Ondertussen werden statuten namische vereniging en ont- opgesteld, werd de stuurgroep vouwde de toekomstplannen verruimd, het territorium uit- van het A.S.O. gebreid tot de op Aalst aange- Heel wat diensten waren te wezen gemeenten en gestart Aalst blijkbaar doende op het met een «berichtenblad». vlak van welzijn zonder enige Luc Van Rechem slaagde erin koördinatie. Ze kenden zelfs steeds een lijvig eksemplaar elkaar niet. Uit deze vaststel- tijdig klaar te stomen en er ling groeide de idee de geken- werd gedacht aan een BTK-er. de diensten samen te roepen.. Op de tweede verdieping bij Zo werden op 30 november «Aalst 2000» in 1977 een tiental diensten uitge- Nieuwstraat werd i nodigd waarbij liefst 23 maat schappelijk werkers en pleegkundigen opdaagden. Er was entoesiaste respons en Korte kamer tje gehuurd op de tweede ver dieping. Maar er werd ook gedacht aan het projekt «Bejaardenanima- de kennismaking zou verruimd tie» waarbij in de verschillende Aalst. Voorzitster en team van het Aalsters sociaal overleg in hun nieuw lokaal a en er dan samen een zo bevre- heeft kan voor de hele regio De Schola Cantorum Cantate Domino van het St.-Maarieninstituui Aalst mag zich voor hutt Jubileumkoncert verheugen in een buitengewone belangstelling tot zelf in de regering en koninklijk hof. Het oratorium Israel in Egyptvan Georg Friedrich Haendel. valabele schakel in de reek Alexanders Feast», Cecilia-Ode»Saul», de 'Messiah». Josauen Jephiuwori allicht een der vele hoogtepunten uil de 25-jarige akiiviieiten van dit merkwaardig kon waaraan dirigent. Michael Ghijs gestalte wisi ie geven op nationaal doch ook miernaiionat vlak. Vandaag vrijdag 4 mei worden dan ook te IV uur in de feestzaal van hel stadhuis verwach premier Wilfried Martens, een aantal ambassadeurs van o m de USA. Japan. Zuid-Afrik en vele andere landen, hoge prominenten uil de politieke, rechterlijke, administratieve ei geestelijke wereld. Prinses Paolo zal het koninklijk hof vertegenwoordigen en komt te 19.55 u. aan bij de ingat van de Sl.-Martinuskerk. De uitvoering zal te 20 uur stipt aanvangen en van dan af zullen deuren voor de goede gang van zaken geslpten worden. Voor Cantate Domino, voor heel Aalst en vooral voor dirigent Michael Ghijs. wordt het grote dag. Hopelijk vergissen we ons als we enig geloof hechten aan het gezegde dat dit ook tk laatste maal zou zijn dat dirigent Michael Ghijs het koor dal hij vormde en steeds blij) vormen met een voortdurend wisselend zangerspotentieel. zou leiden. LH worden Een stuurgroep werd gevormd waarbij angstvallig installeerd worden. Bedoeling is zich samen te buigen rustoorden te Aalst een ergo- wat te Aalst op dit vlak kan therapeut, een opvoedster e gewaakt werd op pluralisme en een regentes plastische kun- neutraliteit, conditio sine qua sten zorgden voor nuttige non voor kans op welslagen. Men stelde zich als doeleinden elkaar beter te leren kennen en te weten bij welke dienst men 'rijetijdsbesteding van bejaar den. Wegens het ontbreken van de nodige financiële hulp moest hiermede na één jaar gebeuren. Problemen formule ren en signaleren aan gemeen telijke overheid en O.C.M.W digend mogelijke oplossing voor zoeken. Via het Intermediar Koordina- tiekomitee van Oost-Vlaande ren waarin ook ASO zitting advies worden verleend aan minister Steyaert. waar, voor wat, hoe en wan- worden gestopt waarna enkele neer terecht kon. Via het rustoorden zelf een gelijkaar- A.S.O. zou informatie en do- kumentatie op het professione- dig projekt indienden. De vrij- Stilaan neemt de werklozen- 12.00 uur en dinsdag van 9.00 toegankelijk is op het adres gestelde bediende werd na één werking in Aalst vaste vorm tot 12.00 uur Nederlands voor van de Jeugddienst le vlak worden uitgewisseld en jaar opgevolgd door Christl aan. De resultaten van een nederlandstaligen. De lessen We vermelden ook dat de gedacht zou worden aan even tuele gezamenlijke aanpak en overleg in de konkrete hulp verlening. Tweemaandelijks zou worden vergaderd waarop diensten zich konden voorstel len. Tot op heden kwamen er zo 63 aan bod. Stonden werkgevers aanvan kelijk eerder afwijzend t.o.v. de uren extra gespendeerd aan het A.S.O.. dra werden ze overtuigd van het nut van der gelijke vergaderingen. Vlug kunnen verwijzen van kliën- ten, betere dienstverlening, in winnen van inlichtingen kom- penseerde ruimschoots het paar uurtjes «tijdverlies». Bonte waaier aktiviteiten Een inventaris van de aange sloten diensten met informatie over hun doelstellingen, werk wijze, personeel en bereik baarheid werd opgesteld en tweemaal per jaar bijgewerkt. Maar ook werden studiedagen en -avonden georganiseerd rond kindermishandeling, psy chiatrie, gehandicapten en echtscheiding. Tevens werd gedacht aan bijscholing van le den door eminente professo ren. Er werden studiereizen georganiseerd om te zien hoe een dienst werkt, en de sfeer te proeven bvb in de kinderkli niek Gasthuisberg, de psychia trische kliniek te Bierbeek, de vrouwengevangenis te Brugge en het zeepreventorium. A.S.O. groeide en ook te stellingen werden verruimd En de toekomst? Willems en de A.S.O.-doel- eerste peiling bij de werklo- hebben voorlopig plaats in de deelnemers aan de werklozen- zen, met betrekking tot het lokalen van de Jeugddienst in werking van de RVA, na on- gratis volgen en geven van een de Kapellestraat 15. Later derzoek van het individueel aantal kursussen zijn nu ge- wordt verhuisd naar het «Huis dossier, vrijstelling van stern- Geopteerd wordt A.S.O meer kend en worden verder ttitge- de Bolle» in de Kapellestraat pelkontrole kunnen krijgen, en meer als ombudsdienst te werkt. 17. Sedert 16 april beschikt de De werklozenwerking zorgt laten funktioneren. Dank zij Een groepje werklozen-«lesge- jeugddienst ook over een per- ook voor kinderopvang tijdens de goede en veelvuldige kon- vers» is er in geslaagd lokalen manent sekretariaat dat elke de lesuren, takten kan vanuit het A.S.O en het nodige lesmateriaal te werkdag van 9.00 tot 12.00 uur makkelijk en efficiënt worden verzamelen. Het woord en de doorverwezen. Mensen met daad is nu aan de werklozen een bepaald probleem moeten zelf om in te pikken op de hier niet (meer) een aantal initiatieven en te beslissen hoe diensten aflopen vooraleer ze ze hun tijd zelf zo nuttig moge- kunnen geholpen worden. Een lijk kunnen doorbrengen. minimum aan informatie zal voldoende zijn om iemand de hulp te geven die hij nodig heeft. A.S.O. wordt als over- Vraag is natuurlijk wat de werklozenwerking te bieden heeft. Op dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur een kursus koken; koepelend orgaan meer en op nog te bepalen dagen een meer gewaardeerd als valabele gesprekspartner en werd lid van de stedelijke adviesraden Volksgezondheid en Gezin. Ook in de hoofdstad zit A.S.O. in de nationale stuur groep. A.S.O. wil tevens bij blijven en informatie doorspelen over wijzigingen in de wetgeving, over het ontstaan van nieuwe diensten over nieuwe thera pieën maar wil ook konkreet iets gaan doen aan de noden van de kliënten. A.S.O. slaagde er immers in een koordinatiekomitee voor welzijnsbeleid op te richten be staande uit 4 gemeenteraadsle den, 4 OCM W-raadsleden De Kaiserlycke Soevereine Caemere der Draeckenieren tot Aelst brengen een merkwaardige tentoonstelling. Door een nagelaten legaat en opgravingen is men er immers in bezit gekomen van een kollektie uiterst zeldza me attributen aangaande de meest beroemde zoon van de Keizerlijke Stede, Dirk Martens. Onder het motto «Leven en werk van Dirk Martens» kan u deze tentoonstelling meemaken op de Topdag aan de voet van het Belfort, zulks dan meer speciaal in het kader van Flanders' Printing. Hoogstwaarschijnlijk zullen deze merkwaardige oudheidkundige vondsten in archeologi sche kringen heel wat stof doen opwaaien. Een primeur te meer voor Aalst. Voor de traditionele Mei-avondviering in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat, veel volk verleden maandag. Stands met info van progessieve en/of basisorganisaties, een tentoon stelling over de historiek van «De Rode Vaan», strijdkul- tuur met Lieve van Milleghem met liederen (Berthold Brecht) op tekst van Hans Eisler en Kurt Weil, met pianobegeleiding en aansluitend amusement met DJ, Dis cobar en sneltombola. Hoofdbrok uiteraard de gele- velen «in de kou», genheidsrede door hoofdre- Hoofdopgave voor de KP is dakteur van De Rode Vaan, «het geld halen waar het zit». Piet Lampaert. Spreker hekel- iets waarvoor de Kommunisti- de het «spaarplan» van de re- sche Partij een 13-punten-pro- gering dat jan met de pet, de gramma heeft waardoor het jongere en de werkloze zwaar roer radikaal kan omgegooid treft en het inleveren dat ar- worden en gebroken worden men nog armer maakt terwijl met inleveren, werkloosheid rijken alsmaar rijker worden, en andere neo-liberale kwalen Terwijl elektriciteitsmaat- Breken van het huidig beleid schappijen vorig jaar ruim 14 staat ook centraal in de kam- miljard winst maakten, staan pagne voor de Europese ver kiezingen en de plaatsing Amerikaanse raketten blijkbaar, zie Florennes. door de bevolking wordl wenst. Tot progressieve fr vorming is het nog niet gt men en de KP doet het ook alleen. Kandidaten Europa» uit de regio zijn De Geyter, René De Was neer en Roger Caudron.j wapen in de strijd, als uita ger van ideën speelt «De R; Vaan» een belangrijke rol.i al kunnen kommunisten 4 altijd met elk détail erin i schenen akkoord gaan. Ti blijft «De Rode Vaan» onmisbare schakel tussen I ers. Ook na 1 mei cn na juni. (telkens één per politieke frak- tie) en 4 welzijnswerkers. Ko- mitee dat op 24 mei zal ge- Dit ter gelegenheid van de uitreiking van de ereprijs van de Tweede Economy Run gereden door een 80-tal old-timers kursus automechaniek; op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur een kursus mode en op maandag van 9.00 tot 12.00 uur een kursus daktylo. Handwerk kan men volgen op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en siertekenen eveneens op dinsdag en don derdag maar dan van 14.00 tot 17.00 uur. Op woensdag is er van 9.00 tot 12.00 uur een kursus film en foto. Er zijn ook drie taalkursussen: dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur een kursus Engels; op maandag van 9.00 tot 12.00 uur Frans voor beginners en op woens dag van 9.00 tot 12.00 uur Frans voor gevorderden. Ne- Direktie en personeel van het nieuw stedelijk zwembad derlands voor anderstaligen is willen, nu de eerste rage naar de gloednieuwe zwemgele- er op maandag van 9.00 tot genheid wat aan het tanen is, alleszins niet by de pakken gaan zitten. Ze opteren liever voor een dynamische stijl waarvoor dan wel de algehele motivering en de daaruit voortvloeiende medewerking een must is. Konditie die in het zwembad alleszins vervuld is. Tijdens de voorbije vakantie- baar door elke leeftijd en met periode werden een aantal ini- de supplementaire charme van datieven genomen waarbij het water. Ideaal zelfs voor wie werd vastgesteld dat naast de nog niet zwemmen kan (tot deelnemers aan deze eigentijd- zowat 25 m ver kan men se aktiviteiten ook heel wat «staan») qua watergewenning. belangstelling kwam uit diver- De Aalsterse Dameszwemklub se hoeken. en KAV spelen hier als gang- Licentiate Danielle Van Geert, maker doch bij ons bezoek aan de instelling als redster waren er een negentigtal deel- verbonden, introduceerde er nemers van beider kunne en «hydrobic-swimming» voor da- allerlei leeftijd. Uit een enquè- mes naar analogie met de aëro- te naar de wenselijkheid van bic die echter zijn beste dagen hydrobic-sessies bleek dat 50 reeds achter de rug heeft. Zo- op 52 zulks zeei goed vonden, wat gelijkaardige oefeningen 1 vond het gewoon goed en doch veel minder zwaar, haal- vond het slecht. Volmaaktheid Aalst. 1 mei viering bij de KP. V.l.n.r. Claude De Smedt, Piet Lampaert, Jos De Geyter en Reni Waegeneer (a) schijnt dus ook in de zwem kom niet haalbaar te zijn. Er een mouw aan passen cn één couloir openlaten voor gewone zwemmers schijnt in de prak tijk niet haalbaar te zijn. Andere initiatieven waren spelnamiddagen voor de jeugd, demonstraties overle- vingszwemmen, hydrobic- swimming voor jan en alle man, brevetzwemmen en niet in het minst disco-swimming. Aktiviteiten die ook na de va kantie nog aan de beurt zullen komen. Voor de grote vakan tie wordt trouwens reeds een volledig programma opgesteld. Toch heeft de nieuwe inplan ting, hoe zou het anders kun nen. ook enkele schaduw zijden. T.o.v. het vroegere zwembad dat centraal lag voor scholen ligt dit wel eerder afgelegen. Met de bus komen kost, samen met de inkom 50 fr. en te voet moeten de scholen opteren voor een periode van 2 uur, gaan en keren inbegrepen. Wat dan impliceert dat in tk plaats van elke week men slechts om de twee weken kan komen wat het schoolbezoek vlug halveert. Ook nog heel wat akkomoda- tic ontbreekt in de nieuwe in stelling. Wat dan verplicht tot het gaan lenen van apparatuur in andere steden met alle ge volgen van dien. Gehoopt wordt dat verder werk wordt gemaakt van groen rond het zwembad opdat het in een meer riante uiterlijke omge ving zou komen te liggen en dat vuilnisbakken zouden wor den geplaatst want momenteel vliegt er nogal wat papier voortkomende van snoepgoed rond. Beschikbaarheid over speeltuigen cn het realiseren van een glijbaan zouden heel wat positieve resultaten kun nen meebrengen. Ook wordt gedacht aan het organiseren van tentoonstellingen allerhi de in de inkomhall om meer belangstellenden aan trekken. Voor dames van wat 30 en meer zou de hyd bic-swimming een ideale dis pline zijn qua lenigheid cn chaamsgewicht. Blikvanger wordt alleszins prestatie waarmede Aalst het Guinness Book of Reco wil, het grootste waterballet wereld met als streefcijfer wat 200 deelnemers op zont 22 mei te 18.45 u. waar leden van zwemklub Nept nus, duikersklub Hydra, KA en Aalsterse Dameszwcmkl hun beste beentje voorzet! samen met de specialisten! de materie Synchro, tjiicra kan iedereen zijn steentje dragen cn komen meedoen, gewoon komen kijken. wordt iets énigs. Schepen De Smedt overhandigt de beker van burgemeester Michiels aan Ben Beeckman, voorzitter van WK Asse (P. Van San) Zoals vorig jaar maakt het A.C.W. Aalst van de maand mei terug de Rerum-Novarum- maand bij uitstek. Een omvangrijke waaier van activiteiten van de takken staat tijdens deze maand in het te ken van de Rerum-Novarum- viering. De herdenking van deze en cycliek blijft nog steeds een hoogtepunt cn een maand van bezinning en actie van de chris telijke arbeidersbeweging. Ze ker in tijden van crisis. Het Rerum-Novarumprogram- ma start tijdens het weekend van 4 mei: Vrijdagaovond 4 mei om 20 u. in de Stadsschouwburg, Vredeplein, opvoering van de «Paus van Haegendonck» door de koninklijke rederijkerska mer St.-Barbara - Arbeid en Kunst. Zaterdagnamiddag 5 mei van 16 tot 20 u. (Topdag Aalst) «Groot Muziekfestival» in het Groen Kruis met deelname van de koninklijke fanfares van Aalst, Erembodcgem, Hofstadc en Meldert. Op zondagavond 6 mei en maandagavond 7 mei om 20 u. in de stadsschouwburg toneel opvoering van de «Paus van Haegendonck». Woensdagavond 9 mei om 19 u. in het Groen Kruis, pro vinciale voordrachtwedstrijd georganiseerd door de ko ninklijke rederijkerskamer St.- Barbara. Zondag 13 mei geleid be zoek aan «Flanders Printing». Samenkomst om 9.45 u. in het Groen Kruis. Alle bestuursle den van de takken van de christelijke arbeidersbeweging krijgen een unieke gelegen heid tot bezoek aan de ten toonstelling Vrijdag 18 mei om 20 u. in de feestzaal stadhuis te Aalst proclamatie van de provinciale voordrachtwedstrijd opgeluis terd door zang en muziek. Zaterdag 19 mei «Langs de Krekenroute», een toeristische tocht georganiseerd door het A.C.W. Immerzeel. Vertrek om 8 u. aan het Sociaal Cen trum Immerzeel. Zaterdag 26 mei van 18 u. af «Grote Slotmanifestatie» in de kelder van het Groen Kruis met o.m. aangepaste eucharis tieviering, gelegenheidstoe spraak, gezellig samenzijn, ontspanning en show. Dinsdag 29 mei om 20 u. «Serenadeconcert» in de Hoe- zestraat door de koninklijke fanfare «Kunst en Vermaak». Gastheer Wim Verleysen Vrijdagavond 1 juni om 19.30 u. «Grote Rerum-Nova- rumkaarting» in «Ons Huis» te Hofstadc met ereprijzen staatssecretaris Paula D'Hondt Van Opdenbosch en A.C.W. Aalst. DB Op initiatief van de «Vlaamse Vereniging voor Biblioteek- Archief- en Dokumentatiewezen», had verleden week te Aalst in Kasteel Terlinden een studiedag over jeugdboek promotie plaats. Studiedag waarvoor een 32-tal jongeren, meestal vrouwen, uit het ganse Vlaamse land naar Aalst waren gekomen. Initiatief dat trouwens herhaald wordt in West-Vlaanderen en in Limburg. Onder toezicht van Etienne Buyle, hoofdbibliotekaris te Aalst en lid van de raad van beheer van voormelde vereni ging leidde A. De Cock de studiedag in. Boekpromotie wil meer belangstelling voor het boek wekken, vaardigheid in het gebruik cn lezen van boeken ontwikkelen, bereid heid tot het gebruiken van boeken vergroten en het totale proces van zclfvorming door middel van literatuuronderwijs ondersteunen. Boekpromotie kan veelzijdig gebeuren naar gelang de beoogde doeleinden, de gebruikte methodes, de ver schillende funkties. Boekpro motie mag geen éénmalige ge beurtenis zijn maar veronder stelt een systematische aanpak waarbij aandacht geschonken wordt aan het kind en gezorgd wordt voor adekwate begelei ding. Na de inleiding werd de dis- kussic aangevat over het waar om, het wie. het wat cn het hoe van jeugdboekpromotic waarna boekpromotic-aktivi- teiten in groepjes of flappen werden gekonkretiseerd. Na de lunch cn promotiebeurs die veel belangstelling genoot werd in diverse workshops ver teld en voorgelezen en werden prentenboeken via dia-projek- tic gepromoot waarna konklu- sies werden geformuleerd. Nood aan jeugdboekpromotic is er alleszins en mogelijkheid om het te doen eveneens. Toch blijven er problemen qua tijd, geld en mankracht. Binnen het budget van de bibliotcck moet heel wat mogelijk zijn mits zulks, liefst schriftelijk, te be pleiten bij de inrichtende macht. Qua personeel kan be roep worden gedaan op ge ïnteresseerde vrijwilligers mits degelijke samenbundeling van krachten waarbij de technische kant steeds ondergeschikt dient te blijven t.o.v. de in houd. Minister Poma onder wiens bevoegdheid het biblio- teekwezen ligt stelt dat de bliotekaris meer een kulti werker moet worden. Hij d* dan ook dc middelen daal te bezorgen. Opleiding speelt hierbij belangrijke rol. Vermelden nog dat algemeen voorzi van dc vereniging Hcyra zijn belangstelling kwam tot cn dat kuituurschepen O Lievens-Borms dit evenfl deed. Dc Volksunie organizeert mei vanaf 10 uur in de Alpheusdal le Bcrchcm Williotstraat 22) een dialo dag rond het tema «Kade den in bedrijf cn maatschap een toekomstvisie», meer informatie: VU. Barri dcnplcin 12 te 1000 Brussel Zaterdag 19 mei om 20 Kurt van Eeghcm te gast in jeugdcentrum Pingic te D dcrlccuw. Een Kwestie Kurt is een mengeling van ziek cn humor. Kaarten voorverkoop 100 fr.. aan kassa voor leden 120 fr. voor niet-ledcn 140 fr. Door de mensen van meubelen Lucas werd een drink aangeboden. (P. Van San)

De Voorpost | 1984 | | pagina 8