Superior Paul Van Paepegem verlaat Sint-Lodewijkscollege Hobbyklub Lokeren houdt vijftiende hobbyshow Spreukenzoektocht van de Stedelijke Lokerse Middenstandsraad Groenaanleg westelijke omleiding te Lokeren Spoelekermis in Lokeren tweede weekend van september Zeetse Scouts en Gidsen organiseren hun Funny Fancy Fair Tweede grootse funknacht van jeugdhuis Zenith pendelaars minder plaatsen Duizend Van Dammes op familiereünie in Damme Welke koe heeft beste uier? 661 niet-universitaire opleidingsmogelijkheden verongelukt 2 - 24.8.1984 - De Voorpost Het nieuws sloeg te Lokeren in als een bom. Superior Van Paepegem werd door zijn bisschop gepromoveerd tot diocesaan inspecteur lager onderwas, in opvolging van E.H. Gustaaf Copers, die de leeftijdsgrens bereikte. Nog maar pas had hij in intieme kring zyn 25-jarig verblijf in het Sint-Lodewijkscollege gevierd, 10 jaar als leraar, 15 jaar als superior. Hij was in Lokeren zulk een vertrouwd figuur geworden, dat hij er haast niet meer weg te denken was. Maar... de wegen van een bisschop zijn soms ondoorgrondelijk en superior Van Paepegem heeft zich bij het onvermijdelijke neergelegd. Want, zo zegde hij ons op het eindejaarsfeest, als men mij iets vraagt, kan ik zo moeilijk weigeren. De ouderen onder ons zien hem nog het college aankomen als een piepjong priesterken. Hij droeg dan nog de traditionele soutane. Na het concilie werd die toga dan af geschaft, maar Paul Van Pae pegem zou die toch niet meer kunnen dragen, want met de jaren kwamen er ook ettelijke kilootjes bij. De jonge priester kwam dus in het college en werd meteen leraar in poësis. Dat was een paar jaren na de gebeurtenissen die Lokeren destijds op stelten hebben ge zet: namelijk de versmelting van de Broederschool met het Sint-Lodewijkscollege. Dat was dan alleen nog maar een klein «collegeken» met slechts lager middelbaar onderwijs. Na lang aandringen en na veel aarzelen besloot de toenmalige superior Frans De Bruyn, de grote stap te wagen en ook het hoger middelbaar onderwijs in te richten. Het is ook onder superior De Bruyn dat de eer ste leke-leraar in het middel baar onderwijs werd aange worven. Maar de volledige in richting van het hoger middel baar zou het werk worden van superior Jean Van Driessche. Toen dan een jaar later ook de retorica moest worden inge richt, werd Paul Van Paepe gem titularis van deze hoogste afdeling. Lokeren was eigen lijk toch niet zijn eerste plaats geweest. Voordien had hij al een tijdje les gegeven in het Sint-Lievenscollege te Gent, onder het superiorschap van E.H. Schaillée, de later soms wel eens gevreesde inspecteur van het middelbaar onderwijs. Superior Schaillée moet wel iets gezien hebben in zijn jon ge medewerker. Het is ook uit die tijd dat tussen die twee, zo heel verschillende mensen, een hechte vriendschap is ont staan. Wat Paul Van Paepe gem gepresteerd heeft in de retorica, daarover kunnen wij, simpele luiden, moeilijk oor delen. Maar naar het getuige nis van verschillende oud-leer lingen heeft hij het er schitte rend afgebracht. Maar bene vens zijn collegewerk kreeg hij, zoals de meeste van zijn collega's er nog een werksken bovenop: hij werd zondagon derpastoor op de Spoele, bij de. onlangs overleden pastoor Paul Meert. Ook daar heeft hij vlug zijn sporen verdiend. Maar ook voor Jean Van Driessche kwam er een tijd van gaan. Hij werd pastoor deken in Zele. Wie zou hem opvolgen? Als vanzelf gingen de blikken van alle collega's naar Paul Van Paepegem. Op diens aanvraag werd er een stemming georganiseerd onder de leraars van het middelbaar en het lager onderwijs. En de leraar Van Paepegem bekwam op een drietal onthoudingen na, de algemeenheid van stem men, Er was geen enkele tegenstem! Gewapend met zul ke uitslag van een referendum kon men nu gemakkelijk tot in het bisdom doordringen en E.H. Van Paepegem werd de nieuwe superior van het Sint- Lodewijkscollege. Hij moest nu voortbouwen op wat Jean Van Driessche begonnen was en dat was heel wat! De lagere afdeling aan de Kopkapelwijk was maar pas gesticht. De BLO was gestart met 3 leerkrachten, en de lagere school van Doorslaar werd overgenomen. Ondertussen zijn er nu ook Oudenbos en Heiende bijgekomen. Wat het middelbaar onderwijs betreft, stond men in die tijd met een klein 400 leerlingen (als het al zoveel was). Een eerste pro ject van de nieuwe superior was de invoering van het ge mengd enderwijs. Pat heeft nogal wat palavers meege bracht! Vroeger was men eens gestart met een handelsafde üng in het college, maar die kon bij gebrek aan belangstel ling niet stand houden. En in de presentatie was men begon nen met Latijn. Maar ook die afdeling kwam niet te best van de grond. Dus: samensmelten. Maar hoevel consultaties en oudervergaderingen zijn daar niet aan voorafgegaan! Wij herinneren ons nog een verga dering in de Presentatie. Het scheen wel of alle tegenstan ders van het gemengd onder wijs opgetrommeld waren. En op het eind van die vergade ring gaven we geen cent meer voor de in die tijd zeer gedurf de plannen van de superior. Maar toen het op stemmen aankwam en alle ouders van beide scholen hun geheime stem hadden uitgebracht bleek er een meerderheid van bijna 90% voor het gemengd onder wijs te zijn. De stilzwijgende meerderheid had het glansrijk gewonnen. En zo komen er nu meisjes naar het college om Latijn te leren en gaan er jon gens naar de Presentatie om zich te bekwamen in de han delswetenschappen. Ondertus sen is het gemengd onderwijs ook al uitgebreid tot de hogere middelbare. Onder het beleid van de superior is ook het leerlingenaantal gestadig ge groeid. Het laatste jaar zaten we ruim over de 700, zodat er een nieuwe functie deze van provisor, kon geschapen wor den. Met de meisjesleerlingen deden ook natuurlijk de da- mes-leraressen hun intrede. En het moet gezegd worden: ook die samenwerking verliep van een leien dakje! Als supe rior was Paul Van Paepegem volledig de antipode van zijn voorganger, en dat niet alleen wat de gestalte betreft. Jean Van Driessche was soms een geweldenaar, als hij met zijn grote stappen doorheen het college stormde, of als hij zijn geweldige lengte, met de ar men hoog opgestoken, nog met een paar tientallen centi meter trachtte te vermeerde ren. Paul Van Paepegem in tegendeel was een bedacht zaam man, schijnbaar altijd gelijkmatig van humeur, maar die met zijn zachte stem wel wonderen kon verrichten. Sommigen zeggen wel eens van hem dat hoe zachter hij sprak, hoe gevaarlijker hij kon zijn. (vat nu a.u.b. het woord gevaarlijk niet al te letterlijk op). Paul Van Paepegem was ook de man van de inspraak: on derwijscomités, klasseraden, directieraden, en wat weet ik nog allemaal. Dp die vergade ringen mocht iedereen gerust voor zijn ideeën uitkomen. De superior was altijd een en al oor. Maar hoe hij het klaar speelde zal wel altijd een raad sel büjven: zijn gedachten raakten er altijd door. Een van de taken waar hij meest tegen op zag dat waren de benoemin gen. Verleden jaar lagen er honderden aanvragen op zijn bureau te wachten. Daarvan heeft hij een tiental mensen kunnen tevreden stellen! Voeg daarbij dat het college een zeer jong corps heeft, en dat het nog enkele jaren zal duren eer de oudste collega's de pen sioengerechtigde leeftijd zul len bereiken. Benoemingen, zo zegde hij ons eens in een mededeelzame bui, bezorgen mij steeds slapeloze nachten. Maar ja, wat die benoemingen betreft: dat zal er in zijn nieu we functie niet op verbeteren, integendeel. Hij moet nu in staan voor al de benoemingen in het lager en kleuteronder wijs van het hele district Sint- Niklaas. Zo is dus de superior tot groot spijt van zijn vele medewerkers bevorderd tot in specteur. Maar een nog grote re verrassing kwam er enkele dagen nadien: ook de zondag onderpastoor van de Sint-Lau- rentiusparochie, Paul Van Paepegem, kreeg promotie. Hij werd door de bisschop aan gesteld tot pastoor van Dak- nam. Dat is nu een toemaatje dat hij er bij heeft gekregen. Zijn werklust kennende, ver onderstellen wij dat hij deze kleine cumul er wel zal kunnen bijnemen. Hij is toch al lang het parochiewerk gewoon. Op Daknam gaat hij daar een mooie pastorij betrekken, ruim groot genoeg om al zijn paperassen van zijn inspec teursschap te kunnen opber gen. En het bijzonderste is wel: hij blijft Lokeraar, want Daknam is sedert de fusie een stukje van Lokeren geworden. Pastoor Van Paepegem wordt als pastoor geïnstalleerd de laatste zondag van augustus, tijdens de hoogmis van half- tien. Wij menen zeker dat op die dag het kleine stemmige kerkje van Daknam en ook de hele dorpskom van Daknam veel te klein zullen zijn om al de vrienden van de nieuwe pastoor aldaar te ontvangen. En om te eindigen zeggen we tot inspecteur en tot pastoor Van Paepegem: Ad muitos Annos! JVL De spreukenzoektocht ingericht door de Stedelijke Mid denstandsraad van Lokeren, in het kader van de Lokerse Feesten, heeft een enorm sukses gekend. Graag vermel den wij hier de uitslag van deze zoektocht, met de namen van de gelukkige winnaars: 1' prijs: Elvire Gijssens. Oudstrijderslaan 1214 te Loke ren, wint 5000 fr. af te halen op het secretariaat. 2C prijs: Hans Ros, Kopkapelstraat 43 te Lokeren wint 20Ó0 fr. af te halen op het sekretariaat. 3e prijs: Jeanne Francis, Heierstraat 31 te Lokeren, wint 1000 fr. eveneens af te halen op het sekretariaat. N.B. Voor wie het nog niet wist: het sekretariaat van de Stedelijke Middenstandsraad van Lokeren is gevestigd in de Torenstraat 1 te Lokeren (tel.: 091/48.28.05). J.V.L. Reeds enkele maanden gele den kreeg volksvertegenwoor diger Georges Antheunis be richt van het ministerie van openbare werken dat op zijn aandringeh aanplantingen zou den verricht worden op de ber men van de westelijke omlei ding te Lokeren van aan de RW 14 Gent-Antwerpen, tot aan de H. Hartlaan. Nu werd aan de Lokerse Volksvertegenwoordiger be kend gemaakt dat het defini tief ontwerp werd overge maakt aan het Bestuur der Wegen te Gent. Een spoedige uitvoering van de werken mag dus verwacht worden. Het ontwerp voorziet aan bei de zijden van de omleidings- weg een Iijnbeplanting met es sen (Fraxinus exelcior «West hof Glorie»). De brugtaluds aan de spoorweg en de Eek straat zullen volledig dichtge- plant worden met inheemse bosplan ten. Op de strook tus sen het fietspad en de parkeer- strook wordt de afscherming beplant met heesters van ver schillende soorten. Zodra deze werken zullen vol tooid zijn zal deze omleidings- weg inzake beplanting zeer goed aansluiten op de groen voorziening aan de RW 14 en de Boudewijnlaan. Traditioneel vinden op de wijk Spoele te Lokeren jaarlijkse parochiefeesten plaats in het parochiecentri Ter Oude Kerke. In tegenstelling tot vorige jaren, zyn feestelijkheden niet gepland het eerste weekend van jii maar het tweede weekend van september. De verschuivi was een idee van de ondertussen schielyk overleg pastoor Meert, dit als aandenken van de stichting van parochie, de oprichting van de nieuwe kerk en de openii D van het parochiecentrum. Deze belangrijke aktiviteiti vonden steeds plaats in het begin van de maand se n tember. De feestelijkheden starten op tentoonstelling met als thei K zateidag 8 september om 19 u «Oud en nieuw Lokeren». A B met een grote kaarting en teer- de hand van een veertigtal lingwedstrijd. Aan deze kaar- to's wordt een evolutie ting («bien», man tegen man) schetst van de stad Loket is een prijzenpot verbonden vanaf 1900 tot 1984. van 2.000 fr. De inleg voor de Gedurende de ganse namidt kaarting bedraagt 20 fr. Aan is er eveneens doorlopend pi de teerlingwedstrijd zijn ver- nekoekenbak scheidene naturaprijzen ver- Maandag 10 september «i bonden. middag van de derde leeftijd Zondag 9 september vanaf 12 met een grote kaarting (2.0 tot 14 u gelegenheid tot mid- fr gratis) en een teerlingwt dagmalen in het restaurant. Er .strijd (500 fr prijs). Vanaf 16 d is keuze uit twee menu's tegen kan er een lekker hapje vero A de schappelijke prijs van 250 berd worden. Vanaf 18 u wc d fr. Reservatie is gewenst bij den de feestelijkheden besl te één van de komitélcden. Van- ten met ontspanning en dans t< af 14 u wordt er door de plaat- Voor alle aktiviteiten is de i selijke jeugdbeweging een na- kom gratis. Wel bestaat i h; middag georganizeerd met ou- mogelijkheid tot het kop b de volksspelen, op de koer van van steunkaarten, tegen 201 tr de vroegere meisjesschool. Aan deze steunkaarten is Ook vanaf 14 u in de lokalen tombola verbonden met v van het parochiecentrum foto- devolie prijzen. zal alleszins de moeite waard zijn een kijkje te gaan nemen in deze tentoonstelling Deze tentoonstelling is geopend van zaterdag 8 september van 14 tot 20 uur en op zondag 9 september van 9 tot 19 uur. Op zaterdag is er van 14 tot 18 uur een Ruil- en Rommelmarkt voor de jeugd tot 16 jaar. Daaraan is een prijskamp ver bonden voor de beste verko per. De inschrijving hiervoor gebeurt gratis. Op zondag van 9 tot 17 uur heeft de grote gewestelijke ruildagplaats voor alle ruilobjecten. Maar let op: tafels voor verkopers zijn niet meer verkrijgbaar. De officiële opening van de tentoonstelling gebeurt op za terdag in de voormiddag om 10 uur, en dat in aanwezigheid van burgemeester Liebaut en van talrijke prominenten uit Lokeren en omgeving. Het is ook op deze openingszitting dat de prijzen aan de verschil lende deelnemers worden toe gekend. En zoals naar oude traditie is er ook een persprijs voorzien. De inkom van deze Na de mini-uitgave van vorig jaar pakken de Zeelse scouts en gidsen weer uit met hun enige, echte, ongelooflijke Funny Fancy Fair. Goede ge woonten mogen nu eenmaal niet verloren gaan! De anders zo rustige, landelij ke Eekstraat wordt gedurende het weekeinde van 24-25 en 26 augustus omgetoverd in een druk nest van blije spelende kinderen, zwoegende leiding en uitbundige ouders, oud scouts en vrienden van de Zeelse scoutsfamilie. Vrijdag 24 augustus om 19.30 uur komen ze allen op het podium: van de schuchtere El- poenen tot de snotneuzige Jin- ners in een daverende show. Dat daarna mosselen met frie ten en (eventueel) wittekes worden verslonden weet in middels elkeen. Zaterdag 25 augustus mini voetballen vanaf 15 uur de door heel Vlaanderen bekende Zeelse meisjes- en jongen- sploegen hun schiftingen. Van af 19 uur staan in dit vak geroutineerde vaders achter de houtskoolvuren en braden een lekkertafei voor groot en klein. De tussenintjes versie ren daarna nog een geweldige TD in de tent. Zondag 26 augustus vanaf 12 uur worden de moeders veron dersteld klaar te zijn met hun koude schotels, kippen en an der lekkers. Terwijl de mini- voetballers hun finales betwis ten (vanaf 15 uur) wordt een ballonwedstrijd gehouden en verkneukelt jong en oud zich tijdens de rommel- en spcel- goedmarkt. Rond 17 uur maakt Zele dan een unicum mee! Voor het eerst in de geschiedenis gaat een oud-groepsleider van de grond! Wij hangen dit natuur lijk niet graag aan de grote klok maar... als de warme luchtballon opstijgt is het voor hem zo ver. Wij zijn er zeker van dat velen van zijn vrienden dit eenmalig gebeuren zullen willen meevieren. De jongeren sluiten FFF 84 (en de vakantie) af met een tweede spetterende TD. FFF 84 wordt weer een uniek feest dat een jaar drukke scouts- en gidsenwerking afsluit. Beno Het Sint-Gillisse jeugdhuis Zenith organiseert op zaterdag 25 augustus in zijn lokaal, Otterstraat 56 te Dendermonde een tweede grootse funknacht. Gezien het sukses van de eerste organisatie, menen de bestuurders dat er ook deze keer heelwat volk mag verwacht worden. Om deze funknacht te animeren heeft jeugdhuis Zenith beroep gedaan op drie bekende figuren uit de plaatselijke vrije radiowereld. Luc Van Lutterzele van Radio Albatross, Ad Verdijk en Ron Van Dievoort van Radio Weekend zullen de aanwezigen onafgebroken op hun geliefkoosde muziek trakteren. Wie lid is of zijn kaarten vooraf koopt betaalt amper veertig frank, terwijl de toegang op de dag zelf slechts vijftig frank bedraagt. Een enige gelegenheid dus voor de swingers en swingsters onder ons. Lokeren. Het bestuur van de Lokerse Hobbykluf): staande v.l.n.r. de hh Van den Brande, Saey, Van Maider en, Delree (erevoorzitter), Olieux en Elegeert, zittend: de hh. Van Vaerenbergh, Wittoeck, De Backer voorzitteren De Coninck. De welbekende Lokerse Hobbyklub richt op zaterdag en postzegels (van Koning Al- hobbyshow is gratis. En wie zondag, 8 en 9 september, haar vijftiende Hobbyshow in. bert), handtekeningen van het lust kan er zich ook te goed Deze show heeft nu voor de tweede keer plaats in de ruime prominenten, jokers, etc. doen aan spijs en drank, lokalen van de paters Minderbroeders in de Luikstraat. etc... Ward Rombaut is er na- Verdere inlichtingen zijn altijd tuurlijk ook weer bij met foto's te bekomen bij voorzitter Paul De Backer, Bergendriestraat 091/ Maar, zoals voorzitter Paul De dey noemt de sekretaris nog Backer ons zegde, de Hobby- twee blikvangers: Guido Cla- h Hj H- club is zeer veeleisend. En rysse uit Sint-Niklaas komt £2 iTemaa^l De aauanum 2 71 Sri waar die komt legt zij gewoon met een hele serie beschilder- afddin(, Club Lokeren komt 1,S1* maar beslag op alles wat zij de eieren. Die eieren werden *„1,1 maar kan vinden. Zo ook hier eerst uitgeblazen, dan bewerkt terv:wn 7~.f1, mpn 7irl. hp, nu: De twee ruime zalen in de met een soort lak (om er toch tcrv,ssen" 203,5 men aet hct Luikstraat zijn volledig door een klein beetje stevigheid aan de klub in beslag genomen. En te geven), en dan minutieus wat voorzeker een unicum mag beschilderd. Er zijn werkelijke genoemd worden: één ganse pareltjes van miniatuurkunst zaal is volledig door één per- te bewonderen. Het is ook een Volksvertegenwoordiger Nor- plaatsen en voor 2e klas 6230 soon ingenomen. Dat is de liefhebberij die in België nog bert De Batselier heeft aan de zit- en 2615 staanplaatsen Na verzameling van de heer Win- bijna niet voorkomt. Wel vindt minister gevraagd welk ver- de invoering van het IC/IR- dey uit Eksaarde. Het is een men dergelijke kunstenaars in schil er is tussen het aantal systeem veranderde dat voor verzameling van vlinders en Duitsland en Oostenrijk. Dan zitplaatsen en staanplaatsen lc klas in 574 en 185, terwijl kevers. Maar dat is nu weer komt er ook nog een heer uit voorde invoering van IR/IC en het voor 2e klas 5210 en 2005 geen doodgewone Wuustwezel, die echter zijn ling. De heer Windey houdt naam niet wenst te noemen. de invoering, dit voor de werd. richting Dendermonde-Brussel De minister laat echter opmer- zich ook bezig met de kweek Hij brengt ons een grote verza- tussen 6 en 8 uur en voor de ken dat de bezettingsgraad van van deze zeer uitgebreide tak meling oude wapens en har- richting Brussel-Dendermonde vóór 3 juni op deze lijn zeer van het d.etennjk. Ook zal hij nassen uil de 19-, 18-, 17' van 16 tot 18 uur. Hij kreeg klein was. Een rationeel reor- steeds ten dienste staan om eeuw, en zelfs van vroeger Van de minister deze cijfers ganisatieplan kan geen onder aan iedereen de nodige uitleg Verder zijn er verschillende uitgesplitst per le en 2e klas. bezetting rechtvaardigen zodat te geven, en alzo menig hef- reeksen zichtkaarten van hon- i„ de richting Dendermonde- het aanbod verkleind werd. hebber te laten profiteren van den en katten, uit Oud- en Brussel waren er vóór 3 juni Toch hebben zich, zijn uitgebreide kennis terza- Nieuw-Brugge, en uit Zwitser- 1934 776 zitplaatsen en 300 volgens de minister ingevolge ke. Volgens sekretaris Adi land. Een gehandicaptenklub staanplaatsen in de le klas, de nieuwe spreiding van de Wittoeck zijn er dit jaar wel uit Gent komt met sierkaarsen tcrwijl 2e klas 6.050 zitplaatsen reizigers bepaalde overbezet- ïets minder inzendingen. Maar en eigengemaakte bloemen. en 2.600 staanplaatsen telde, tingen voorgedaan. In de mate de kwaliteit is er ontegenspre- Dan zijn er nog spaarpotten en Vanaf 3 juni werden deze aan- van het mogelijke /uilen die kehjk op vooruitgegaan. In het geldbeugels, hangklokken en tallen 664 en 180 voor le klas opgelost worden. Er zouden geheel telt men nu 25 deelne- zakuurwerken, folkloristische en 5.060 en 1960 voor 2e klas. aan meerdere treinen van lijn mers, waaronder 7 jongeren poppen, tinnen voorwerpen, i„ de richting Brussel-Dender- 60 reeds versterkingen aanee- (verleden jaar waren er 31). voorwerpen, miniatuur-schilderijen, siga- Benevens de verzameling Win- renaanstekers, zeeschelpen. richting Brussel-Dender- 60 reeds versterkingen aange- monde waren er vroeger voor bracht zijn. le klas 740 zit- en 270 staan- Van Damme. Je vindt de naam haast overal in Vlaande ren. Ook in het Land van Waas en de Denderstreek. Weten de Dendermondenaars nog dat P. Van Damme tot in 1918 liberaal volksvertegenwoordiger was voor dat arrondissement? Of dat dichter Emmanuel Hiel, die honderdvijftig jaar geleden in Sint-Gillis-Dendermonde geboren werd, met ene Joanna-Petronelle Van Damme huwde? Het staat in de Van Damme-Cronicke, het orgaan van de Familievereniging Van Damme die haar sekretariaat heeft aan de Rumbeeksesteenweg 285 in Damme. De vereni ging heet de grootste, de aktiefste ook in haar genre te zijn in dit land. Vijf jaar bestaat ze. En dat moet gevierd worden. Om dat lustrum luister bij te zetten wordt op 8 september, in Damme uiteraard, een grandioze «Dag der Vandammes» op het getouw gezet Men kwam ook op de proppen met een toeristisch «Spel van Damme», dat overigens die achtste september wordt ingespeeld. De Vandammes zijn met vele duizenden, maar het zwaar tepunt ligt toch in West-Vlaanderen. Zo nu en dan zwerft de familievereniging naar andere kontreien uit. In 1981 nog werd in Oostakker een instuif gehouden en er was ook een Sinterklaasfeestje in Zeveneken. Vanzelfsprekend verricht men speurwerk naar de stambo men van de Van Dammes. Vaak reiken ze tot zowat 1600. Voeling wordt o.m. gehouden met de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde (WF) en met heel wat heemkringen. Op 8 september is er heel wat te doen in Damme. 't Begint met een eucharistieviering om 11 u in de OLV-kerk. Om 12 u wordt muziek en show aangeboden in een reuzetent, om 12u30 wordt het bestuur ten stadhuize ontvangen Tussen 14 en 19 u kan je de tentoonstelling «Overal waar Van Dammes zijn» bekijken in de school aan de Burg straat. Tussen 14 en 16 u verzorgt een animatieteam een kinderprogramma in de feesttent, er is poppenkast, mu ziek en dans, er zijn volksspelen en er wordt een ballon wedstrijd ingericht. Om 14u30 wordt een geleide wande ling georganizeerd langs het Van Dammepad. Op de Grote Markt om 15 u volksdansprogramma voor de jeugd. Kabaret en muziek van 17 tot 19 u. En tussen 19 en 22 u treedt de Brugse vedette Benny Scott op, worden de dappersten der Van Dammes in de bloemetjes gezet, de van verst komenden, de jongsten, de slimsten ook. 't Zal tot in de late uurtjes duren, reken maar. Wie op 8 september vanuit Sint-Niklaas meewil naar Damme betaalt 300 frank voor de trip per autocar In die prijs is een souvenir begrepen. Men vertrekt om 9u30 en is vermoedelijk rond middernacht weer thuis Neem gerust kontakt op met Marie-Louise Van Damme, Keizerstraat 16 in 9190 Sinaai, tel. 772.37.55. (wv) Veeteeltshow in Sint-Niklaas Op 26 augustus richt het stadsbestuur van Sint-Niklaas de 31ste fokveedag voor het wit-rood rundvee in. Een en ander wordt tot stand gebracht in samenwerking met de Provinciale Vereniging van Kwekers en Houders van Rundvee van de Provincie Oost-Vlaanderen en het plaatselijk komité ter organisatie van de fokveedag. Bovendien verlenen het ministerie van landbouw en het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen hun medewerking en steun. Deze fokveedag is één der twee belangrijke veeteeltmani festaties met officieel karakter van de provincie Oost- Vlaanderen tijdens de zomerperiode. Tot de prijskampen zijn dieren toegelaten uit gans de pro vincie Oost-Vlaanderen, behorend tot de officieel erkende veestapel in het wit-rood ras. De fokveedag omvat bijgevoegde stierenkeuring gepaard met prijskampen voor stieren, prijskampen voor ongckalf- de vaarzen, prijskampen voor gekalfde vaarzen tot 3 jaar en 3 maand, prijskampen voor gekontroleerde koeien Bovendien worden ter gelegenheid van deze fokveedag staatspremies toegekend aan gekalfde vaarzen en gekon troleerde koeien. Tot slot worden de kampioenen aangeduid voor volgende rubrieken: stieren, jonge koeien, oude koeien, koe met de beste uier. Men verwacht op 26 augustus vanaf'11 uur alle vooruit strevende veehouders ter aanmoediging van de resultaten van de rundveeselektie. Ook belangstellenden aan de landelijke beweging in het Waasland zijn van harte welkom om getuige te zijn van een grote veeteeltshow van het Waasland in het enig kader van de Grote Markt van Sint-Niklaas. Uit de werkloosheidsstatistie ken kan men twee belangrijke gegevens afleiden: de vrij gro te jeugdwerkloosheid en het toenemen van de kansen op tewerkstelling naarmate het opleidingsniveau stijgt. Ver keerd zou zijn hieruit te beslui ten dat elke jongere universi tair onderwijs moet gaan stu deren. Maar iedereen zou zo hoog mogelijk moeten mikken in functie van zijn mogelijkhe den en belangstelling. Er be staat immers een enorme waai er van niet-universitaire oplei dingen die na het secundair onderwijs toegankelijk zijn en reële uitwegen bieden. Heel wat van die mogelijkheden zijn wellicht voor een groot aantal jongeren en ouders totaal on bekend. Daarom geeft de CSBO (de koepelorganisatie van de vrije PMS-centra) reeds jarenlang een boek uit, waarin al deze mogelijkheden besproken worden. Naast het hoger on derwijs buiten de universiteit bestaan er ook mogelijkheden in het onderwijs voor sociale en socio-culturele promotie bij leger en rijkswacht in de ondcrnemcrsopleidingen van de middenstand via exa mencommissies in het aan vullend secundair beroepson derwijs via de zevende spe cialisatiejaren na TSO of BSO de voorbereidende jaren het kerkelijk onderwijs ets Alle instellingen waar deze op leidingen voorkomen worde in een lijst weergegeven. Eo uitgebreid trefwoordenregisU maakt het opzoeken voudig. Zopas verscheen de 8e grondi herziene en bijgewerkte edit» van het boek «Studeren buite de universiteit». Deze public» tic telt 304 pagina's en is va krijgbaar door storting van 21 fr (240 fr 50 fr verzendkO ten) op rekening 000-0122783 78 van CSBO, M. Lcmonniet laan 129, 1000 Brussel, vermelding «Studeren buite de universiteit». In de Langestraat in Kruibet botste een bromfietser uit veren tegen een auto aan. 0 de motor zat de 23-jarige Lc De Roeck uit de Mclselcstn) in Beveren en de auto wei bestuurd door de 21-jari| Hans De Winter uit Kruibekt De motorrijder werd tegen wegdek geslingerd. Leo Roeck moest met zware wondingen naar het AntwetJ se Stuivenbergziekenhuis wot den overgebracht. Daar ov« leed hij. De wagen van 0 Winter kwam tegen een hu terecht, maar de chauffet bleef ongedeerd.

De Voorpost | 1984 | | pagina 2