STREEKNIEEWS Baardegem De Voorpost - 18.1.1985 - 17 maanden in coma .MW4een ziekenhuis te Aalst overleed de 16-jarige Chris Van ien %zele uit Letterhoutem na 19 maanden in de coma te hebben legen. Op zaterdagnamiddag 4 juni 1983 was hij als vogel- end met een verrekijker in de buurt van het ouderlijk huis op isselt-ten-Broek te Letterhoutem een reiger aan het observe- i. De knaap lag in hoog gras en was moeilijk op te merken. eigenaar van het zomerverblijf bemerkte beweging in het as. dacht dat het een muskusrat was en schoot met een ïgrifle waarbij Chris getroffen werd aan het hoofd en naar het ikenhuis te Aalst werd overgebracht. De schutter werd in rste aanleg veroordeeld doch vrijgesproken in beroep. voorDV-eretekens clijkcje als 25, 35 of 45 jaar ACV-lidmaatschap meent in aanmer- ■ze diijg te komen voo: een ereteken neme kontakt op met Walter oek jfnelis in het ACV-sekretariaat Groen Kruis. Sint-Jonsstraat. Ial S'H ACV-afdeling Immerzeel reikt immers op 23 maart dergelijke 'aren atekens uit. lenteè. stigd p de loop met bijna anderhalve ton worHleden vrijdag slaagde een gewiekste dief erin met 130.000 was, zonder gemaskerd te zijn of wapens te hebben gebruikt, op u' loop te gaan. De bediende van de Raiffeisenkas aan de ;e 'fVitsesteenweg had hem bona fide deze som overhandigd :r P'Harna de man het zonder enige pleegvorm gewoon op een konóen zette. Spoorloos? >g sta "aanPteja ■ken/ jeugdhuis in de Driesleutelstraat organiseert op zondag 20 ■tari vanaf 12 u. een eetfestijn waarvan de opbrengst ten de komt aan de sportploegen. Steak met champignons, 'engaalse saus of gewoon natuur. Er is ook kip met sla of ilmoes. Inschrijven bij^de bar. "bjhak Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst, iterdag 19 januari om 20.30 uur. ues-avond (oude en nieuwe, elektrische en akoestische, anke en zwarte blues), ratis toegang. des ^rganisatie: Radio Katanga 101.6 Mhz. jen er keer van de VAB-hjschool, Pontstraat 66, Aalst. januari om 15 uur. bijeenkomst van de «open» werkgroep voor ceersveiligheid. •Kalortonen van een diamontage van «groep 30» en bespreking, egddiereen welkom. ondeganisatie. VTB-VAB, afdeling Aalst. »enhe ondtféski- en konditiegymnastiek :hts ymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst. Aalst. De groep die de eerste karnavalplaat van Pertotal tot een goed einde bracht (a) Aalst. De Aalsterse brandweer zette een grootscheepse testoefening op (a) ïaandag 21 januari om ~19.30 uur. Int-Jozefscollege, onderdag 24 jant 'ekelijkse zwemb ieuwe gegadigden agressief abonnerr lichtingen: Hermai 1.21.90. 1,e'ij%ski- en konditiegymnastiek. '«tjpeuwe gegadigden zijn steeds welkom. Degressief abonne- 01 "'entstarief. Stortbad na de les is mogelijk. 8 atHchtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053/ 'dent.21.90. en Jfganisatie: VTB-VAB afdeling Aalst, gehai rd. wemmen i, Stoofstraat, Aalst, januari van 17.45 u. tot 19.45 uur. zwembeurt. gadigden zijn abonnementstarief. Herman Talloen. Parklaan 93. Aalst. Tel. 053' rganisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. De Pelikaan» a Vriendenkring van de vrijwillige bloedgevers van het Rode ore ruis «De Pelikaan» houdt a.s. zondag 20 januari in de salons fen erspaille te 15 u. zijn jaarlijkse algemene vergadering. p het programma welkomstwoord door voorzitter Clemens oste, verslag door sekretaris Mw Delmoitié over de aktiviteiten >84 en de sociale dienst, financieel verslag door penning eester Roger Houdtman, verslag van de toezichters op de )ekhouding Lievens en Leeman waarna ontspanning met «De postelen» en vieruurtje. anglauf ertrek om 7 uur op de Houtmarkt te Aalst. - aterdag 26 januari 1985. er autocar naar de Ardennen. Ij gunstige weersomstandigheden: langlauf en wandelgele- Snheid. Indien te weinig sneeuw, staat een fikse wandeling op 9t programma Belangstellenden gelieven tijdig kontakt op te - amen, o.a. in verband met het huren van langlaufmateriaal. lichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053/ Op dinsdag 22 januari in het CGSO, Cumontstraat 3, praat avond vanaf 20 u. Dispensarium Esplanadestraat 32 heeft spreekuren op maandag te 10.30 u. en op zaterdag te 10 u. Eerst telefoneren naar 053/21.10.04. Artsloze raadpleging en longfoto's voor NWK, pleegouders, plaatsing en kinderkolonies, zelfstandigen Horeca, aanwervin gen enz. op maandag van 14 tot 15 u. en op woensdag eveneens van 14 tot 15 u. Pétanque Bij kasteel Terlinden, Square Geerinckx (Boudewijnlaan), elke woensdag-, donderdag- en zaterdagnamiddag van 14.30 u. tot 18.30 u. pétanque op drie banen met 6 of 8 spelers. Alle gepensioneerden of veteranen zijn er welkom. Organisatie: Apollo Terlinden. Film Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Zondag 20 januari om 20.30 uur. «De toekomst van '36» (W. Thyssen en L. Van Tulden, B-NI. 1983). Dokumentaire over vooroorlogs Spaans anarchisme en zijn moderne uitlopers. Toegang: 80 fr. Inlichtingen: Jan Louies, Arbeidsstraat 13 Aalst. Tel. 053/ 78.70.06. Organisatie: Filmclub Antrakt. Wandelen Vertrek met de wagen om 13 uur op de Houtmarkt te Aalst, zondag 27 januari 1985. Wandeling op het «Witte Kaproenenpad» te Aalter (8 km). Vertrek van de wandeling aan het kasteel Nobelstede te Aalter om 14 uur. Vanaf woensdag vóór elke wandeling ligt de wegbeschrijving van Aalst naar de vertrekplaats van de wandeling klaar. Gratis af te halen bij Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053/ 21.21.90. Op die manier kunt U rechtstreeks naar de vertrekplaats rijden. Deze wegbeschrijvingen worden ook uitgedeeld op de Hout markt, vlak vóór het vertrek. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Raketpost Voor «de Achterlinie» was 1984 een vruchtbaar jaar. Voor hen is januari de slachtmaand van de Achterlinievarken- tjes die hopelijk goed gevet zullen zijn. Persmedewerkers Bij Raldes, De Ridderstraat 28 te Aalst (053/21.44.78) kan U een geaktualiseerde lijst van persmedewerkers en kontaktper- sonen van nationale en vrije zenders bekomen voor 25 fr. Een adressenbestand dat zich uitstrekt over de hele Denderstreek met Dendermonde, Lebbeke, Buggenhout, Zele, Hamme, Wi chelen. Lede. Beriare. Aalst. Erpe-Mere. Haaltert. Dender leeuw, Zottegem, Geraardsbergen, Herzele, Lierde, Sint-Lie- vens-Houtem en Ninove. Mossendeterminatieavond i Apostelken, Apostelstraat 1 (nabij O.L.V.-Plein) Aalst-Mijl- beek. Woensdag 23 januari om 20 uur. Mossendeterminatieavond. Leiding: Paul Van den Bremt (org. PWG). Degenen die over een binoculair of een microscoop beschikken, gelieve die mee te brengen, alsook alle determinatieboeken in verband met mossen. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderiand. Scouts CVP"B» P(Q„,. w_„ DBal van CVP-verkozenen Paul Stockman en Eddy Cockuyt en Sil!11 fmS i u° "terdag |9 en zondag Van het lokaal CVP-bestuur op zaterdag 2 februari in het nJ,Vpatroc,^aal- Meer inlichtingen bij Norbert Van Parochiaal Centrum, Grote Baan vanaf 21.30 u. met DJ. Den Eede, Molenstraat 81Tel. 35.75.72. Geschiedenisboek Het boek over Baardegem wordt een groot sukses. Reeds meer dan 450 boeken werden aan de man gebracht Te laat komers, ll21! jrgam lisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst, tetanqueclub Jonger dan je denkt et lokaal is gans de maand open iedere woensdag Dnderdag vanaf 14 u., iedere zondag vanaf 14.30 u. luntverzamelaarsclub Numismatiek Aalst ergadering met veiling, verkoop onder leden op zondag 20 inuari 1985 in het lokaal Het Paviljoen, Grote Markt, Aalst. ilusjesavond >p maandag 21 januari organiseert CGSO Vrouwenwerking te O u. een klusjesavond «Wat weet ik over elektriciteit?» Mee te rengen: elektrisch snoer, schroevendraaier, stopkontakt, iso- a.d.m. Jonge Kerk Jonge Kerk Baardegem-Meldert wil naar Ierland in augustus 1985... Samenkomst van geïnteresseerden in een trekkamp in het groene Erin komen samen, op donderdag 24 januari te 20 u. in de parochiezaal om de nodige afspraken te maken U kan reeds Paul Jacobs (35.79.08) of Erwin Sabbe (35.75.72) kontakteren. Dorpsplein De herwaardering en aanleg van het Baardegems dorpsplein komt er in de loop van 1985. Het plan is trouwens te bekijken in de parochiale zaal en in het oud-gemeentehuis. Ter gelegen heid van vergaderingen is de parochiezaal steeds toegankelijk alsook elke donderdag van 14 tot 18 u. Mogelijke opmerkingen kunnen in een suggestiebus worden gedeponeerd Nog daze maand wordt een inspraakvergadering gehouden in aanwezig heid van politieke mandatarissen en stadsarchitekten die er opmerkingen zullen aanhoren en er zo mogelijk rekening mee houden. Erembodegem Vrijdag 18 januari K.W.B.-Terjoden: nieuwjaarsreceptie -etentje om 20 uur in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. Zaterdag 19 januari Koorfaest A Capella-koor Termuren: te 19 uur in het Paro chiehuis. Bal Oudervereniging Gemeenteschool Erembodegem: in zaal Gerstenhof te Erembodegem. Deuren: 21 uur. Eerste dans: 22 uur. D.J. Guy Gylliams. Inkom: 80 fr. Zondag 20 januari K.W.B.-voetbal: Op het voetbalplein van Essenbeek, voetbal match K.W.B.-Terjoden tegen K.W 3.-Essenbeek. Samen komst om 13.30 uur aan de kerk van Terjoden. Supporters op post! Maandag 21 januari N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. K.W.B.-Tulnkursus: lesgever is dhr. Alfons Callebaut, leraar tuinbouw. De lessen worden gegeven op 21 en 28 januari in de Crypte en op 4 en 11 februari in de bovenzaal van het Parochiehuis, telkens te 20 uur. Deelname in de onkosten: 100 fr. (voor de ganse kursus). Tijdens de lessen is er gelegenheid om zaai- en plantgoed te bestellen. De bestellingen worden opgenomen door de lesgever, die instaat voor prima kwaliteit en schappelijke prijzen! Gespreksavond K.A.V.: te 19.30 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Dinsdag 22 januari Hobbynamiddag K.A.V.: te 13.30 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. vormingsnamiddag: te 14 uur in de Crypte. Tema; «Wat staat er op het etiket van je aankopen?». Werkgroep gezinsvieringen St.-Amanduskerk: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Woensdag 23 januari A.A.-groep «Om Mekaar»: samenkomst te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Kalender Postzegelkring Dendria-vergaderingen Dendria - vergaderingen - in het Parochiehuis van 9.30 tot 12 uur - hebben in 1985 plaats op volgende data: 13 en 27 januari, 10 en 24 februari, 10 en 24 maart, 14 en 28 april, 12 en 26 mei, 9 en 23 juni, 25 augustus, 8 ën 22 september, 13 en 27 oktober, 10 en 24 november. 8 en 22 december. Herdersem Aktie Ethiopië Herdersem wil dekentjes breien voor noodlijdenden in Ethiopië. Ofwel gewoon alle wolresten bezorgen in het rustoord. Meer info op tel. nr. 053/21.10.01. Jaargebed Tuurke Michiels heeft gedurende 18 jaar zijn ronde gedaan voor het inschrijven in het jaargebed en in de confréries. Het wordt hem echter nu te lastig en er wordt gevraagd naar een opvolger die deze parochiale taak op zich wil nemen. De Boskantvink Op zondag 20 januari tentoonstelling van vinken en vinkenkooi- en vanaf 9 u. bij «De Boskantvink», Pontweg te Herdersem. Sint-Antoniusfeesten Bedevaartmissen in de kerk van Herdersem: donderdag 17 januari om 19 uur, zaterdag 19 januari om 19 uur, zondag 20 januari om 8 uur en om 10 uur. Maandag 21 januari om 10 uur: de aloude «Moorselse Mis». Telkens met zegen. Sint-Antoniusspel na de mis van zaterdag 19 januari. Open luchtspel tussen de kerk en het vroeger gemeentehuis, met Sint-Antonius en de H. Gudula, de duivel en zijn gevolg, boeren en boerinnen. Opvoering van een legende. Tentoonstelling van allerlei rariteiten in het parochiaal centrum van Herdersem op 19, 20 en 21 januari. Toegang vrij. Organisatie: de Dorpsraad van Herdersem. George Best. Meldert Posters voor 1985 Tot en met 10 februari kan U in het Kultureel Centrum Affligem terecht voor de expo «Posters voor '85» uit België, Nederland, Frankrijk, Italië, Liechtenstein, Denemarken en de USA. In formaat van postkaart tot deur- en wandposters tot circa 4 m. Landschappen, marines, mensen, dieren, bloemen, planten en kruiden, reprodukties van kunstwerken. Ook afgestemd op de jeugd. Toegankelijk op zaterdagen van 14.30 u. tot 20 u., op zondagen van 11 tot 13 u. en van 14.30 u. tot 20 u. Sint-Antoniusviering te Essene Op zondag 20 januari neemt Meldert andermaal deel aan de St.-Antoniusviering in de buurtgemeente Essene. Te 8 u. is er aanbreng van de offergaven in de gelezen H. Mis. Om 10 u. Gregoriaanse hoogmis opgedragen door Pastoor Jansen met preek en offergang, uitreiking van santjes en bedevaartvaantjes en opgeluisterd door het koor Gaudeamus uit Liedekerke o.l.v. Etienne De Reuse. Nadien verkoop der offergaven volgens aloude traditie. Voor de kerk en in de verwarmde tent doorlopend volksvermaak met de groep SK'AAN TOEBAK o.l.v. Frank Rossignol. Kriek en Lambiek van 't vat, kop en boerepensen. Om 13.30 u. Sint-Antoniusmaal in feestzaal «De Montil». Op het menu: paté van de chef, erwtensoep met korstjes, zwijntje op zijn jagers. Prijs: 600 fr. Vooraf inschrijven noodzakelijk op volgende adressen: Mare De Bisschop, Paddeputstr. 22, Essene, tel. 02/582.03.02. Verbeken Frans, Caudenberg, Hekelgem, tel. 053/66.71.90. Feestzaal De Montil, Moortelstraat 8, Essene, tel. 02/582.10.35. Om 18.30 u. reuzebakschieting in de tent naar pensen en kippen. Op maandag 21 januari te 9 u gezongen eucharistieviering ter intentie van de overleden gildeleden. Moorsel Expo Op zaterdag 19 januari te 19 u. in aanwezigheid van tal van prominenten vernissage in Galerij Van der Borght, Opwijkse- steenweg, van de tentoonstelling van skulpturen van Huguette De Witte uit Dendermonde. Geïnspireerd door haar werk komponeerde Herman Elegast meditatieve muziek die tijdens de tentoonstelling volop zal kunnen beluisterd worden. Galerijhouder Herwig Van der Borght zal de inleiding verzorgen. De tentoonstelling is toegankelijk elke werkdag tot en met 27 januari van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. Op zaterdaq en zondaq van 14 tot 19 u. M Direkteur-generaal Uno te gast Op 8 februari om 20.00 uur spreekt de direkteur-generaal van de Verenigde Naties te Genève, Erik Suy, in zijn geboortedorp Overmere over de «Uno vandaag». De bijeenkomst heeft plaats in de nieuwe zaal van de gemeenteschool te Overmere. Afhalen fietsplaten Op het gemeentehuis van Beriare op maandag 21 en dinsdag 22 januari van 9.00 tot 12.30 uur; op het vroegere gemeentehuis van Overmere op woensdag 23 januari van 9.00 tot 12.30 uur en te Uitbergen op vrijdag 25 januari van 9.00 tot 11.00 uur. Mensen in nood Gelet op het barre winterweer wordt de bevolking eraan herinnerd dat door het OCMW een jaar geleden ieder huisgezin een affiche ontving met de afbeelding van een brievenbesteller en tevens een SÖS-kaart. Mensen in nood worden verzocht deze kaart(en) te plaatsen aan het raam en de bevolking wordt gevraagd onmiddellijk het OCMW te verwittigen van een noodsituatie en zelfs zo mogelijk, de eerste hulp te bieden. Ie jaar vrouwenwerking vrouwenwerking «Harten vrouw» van het Gespreks- en thaalcentrum uit de Hoogstraat 64-66' te Aalst viert op erdag 26 januari om 20.30 uur zijn driejarig bestaan in het ïtrum met een fuif. Wie meer informatie wil over de werking de fuif kan steeds terecht op het geciteerde adres of rfomsch op het nummer 053-77.12.46 tijdens de kantoor- ze week in Netwerk brcussion '82»: kindemamiddag op zondag 20 januari te 15 or kinderen van 10 tot 15 jaar. Einde rond 16.30 u. sgang 80 fr., redukties 60 fr janisatie: Netwerk en Jeugd en Muziek. ierlare. De kaartersclub van de Kristelijke bond voor gepensioneerde-- :"rde zijn jaarkampioen Jozef Van Malderen. tefanie Adam die de eerste vrouw in de rangschikking was, werd in de nuu.e betrokken (jj) Dendermonde. Alois Vera en Rosalie De Smedt uit de Buisstraat 19 te Sint-Gillis zijn zestig jaar getrouwd. Ze hebben vier kinderen, twaalf kleinkinderen en negen achterkleinkinderen (v)

De Voorpost | 1985 | | pagina 17