Bloemencorso-aktiviteiten 1985 gestart in Sint-Gillis Dendermonde ZEP weer volop aktief in Dendermonde 2 - 18.1.1985 - De Voorpost Verkiezing zeventiende bloemenprinses als aanloop St. Gillis Dendermonde is met de bloemencorso 1985 aan aan onmiddellijk kontakt op te ook de inschrijvingen worden zijn 35e uitgave of zevende lustrum toe. Het organizerend nemen met Vermeulen Con- ingewacht, komitee, met name het gemeentelijk komitee voor licha- stant, NVeggevoerdenstraat 48, Aan de verkiezing van de bloe- min -r„i no ma.,.,,;.,,..... i melijke opvoeding, sport- en ontspanning heeft met het oog op de jaarlijkse bloemencorso reeds enkele belangrij ke beslissingen genomen. Tijdens de jongste werkverga- dat de ganse verkiezing in St. dering vroeg voorzitter ere- Gillis plaats heeft, nl. in de schepen Petrus Verhelst dat de feestzaal Gildenhuis, Otter- komiteeleden zich minstens straat, met evenveel entoesiasme zou- De verkiezing wordt zowel in den inzetten dan in het verle- de namiddag- als uiteraard tij den het geval is geweest om dens de nacht van de bloemen- deze nieuwe uitgave van de prinses publiek. De belangstel- Sint-Gillisse bloemencorso tot lenden kunnen bijgevolg het een sukses te maken. Voor de ganse verkiezingsgebeuren op omkadering van de corso zal in de voet volgen - waar vroeger de mate van het mogelijke be- het namiddaggedeelte slechts roep worden gedaan op vereni- voor de begeleiders van de gingen uit de regio en hierme- kandidaten en beperkt tot de wordt in de eerste plaats twee personen toegankelijk bedoeld de muziekkorpsen die was. de bloemenwagens op hun Om het namiddaggedeelte zo 9330 Dendermonde. Tel. 052- menprinses zijn bovendien ook 21.29.64, waar alle gewenste nog speciale prijzen verbonden inlichtingen kunnen bekomen zoals deze van het publiek, de worden - en waar trouwens perstrofee en de vriendschap. Wie jong, sportief en van bloe men houdt laat de kans niet voorbij gaan om in het kader van het zevende lustrum van de bloemencorso te St. Gillis Dendermonde bloemenprinses te worden. Sinds de Zep een nieuwe start heeft genomen in september, heeft de aktiviteit er nog niet stilgestaan. Vanaf januari werd voor de komende maanden een volledig programma uitgewerkt. Zo kwam een zekere kontinuïteit tot stand die in het verleden totaal ontbrak. We kunnen ons T nu reeds verheugen op het optreden van de Oriëntaalse buikdanseres «Aziza» waarmee de I Zep zich meteen in het Oosterse avontuur stort, en dit op zaterdag 2 februari om 20 u. Ook I wat het filmgebeuren betreft, wil de Zep hoog scoren en pakt uit met «The Verdict», eenl film uit 1982 die zijn Oscars ruimschoots heeft verdiend, op vrijdag 8 februari om 20 enl 22.30 u. Daarnaast mogen we de talrijke fuiven niet vergeten zoals de traditionele tweedaagse® karn aval fuif op 23 en 24 februari en een krollenfuif op 16 februari. In maart wordt de knaller de ondertussen goed ingeburgerde kroegentocht, waar de Zep I weer voordeel heeft gehaald uit een goede verstandhouding met onze Honky-Tonk I Jazzclub. Mogen we nog vermelden dat de Zep nog steeds ter beschikking staat voor verhuur voorl optredens, bijeenkomsten, fuiven en andere knallers van formaat. Meer inlichtingen kan jel bekomen op volgend nummer: 052/21.24.82. triomfantelijke rondgang ver gezellen. Om de wagenbou- aangenaam mogelijk te maken gedacht aan een soort «Café wers en ontwerpers maksimaal Chantant« kansen te geven hun talent te Het namiddaggedeelte start te uiten zal geen vast thema wor- 15 uur stipt, terwijl de nacht den opgelegd. Wel zal speciale van de bloemenprinses in de- aandacht worden besteed aan zelfde zaal wordt op gang ge- de originaliteit. Gezien het bracht te 21u30. sukses van de bloemencorso- Dit alles voimt het programma bradenj tijdens de voorbije voor zaterdag 18 mei 1985. uitgaven zal ook opnieuw naar Toegangskaarten zijn verkrijg- samenwerking worden ge streefd met het handelscen trum St. Gillis om S. Gillis Dendermonde op zondag 1 september 1985 nog meer aan haar bij de kandidaten - en met dezelfde kaart kan men zowel in de namiddag - als 's avonds op het verkiezingsgebeuren terecht. trekkelijk te maken voor de Wat de kandidaten betreft: De ééndagstoerist. Bloemenprinsesverkiezing nieuw kleedje. ONZE WEERSVERWACHTING Aanhoudend sneeuw en vorst Het einde van het winterweer is voorlopig nog niet in zicht. Wel wordt door een depressie ten westen van het kanaal een aanval op de vorst ingezet, maar het ziet er niet direkt naar uit dat dit zal lukken. Een hogedrukgebied bij Groenland trekt de komende dagen via Spitsbergen naar Skandinavië en brengt bij ons de wind opnieuw in de noordoostelijke hoek. Wel kan een sneeuwzone van hoger genoemde depressie tijdens het weekend tot ons land doordringen om hier dan tot stilstand te komen. Dit geeft ons dan volgende vooruitzichten: vandaag vrijdag wolken velden en in de ochtend plaatselijk mist. Matige wind uit het oosten tot zuidoosten. Middagtemperaturen rond min vijf graden. Nachtminima rond circa min tien graden. Zaterdag en zondag veel bevolking en perioden met sneeuw. Wel wat minder koud. maar geen dooi. Ook begin volgende week zal het harde winterweer zich handhaven. Gunstig nieuws dus voor de schaatsliefheb bers. maar minder prettig voor de weggebruikers die zich nog aan wat "meer narigheid mogen verwachten. E.D.M. verkiezing van de 17e bloe menprinses richt zich tot alle jonge dames vanaf de leeftijd In de voorbije jaren vond de Van 16 jaar, die de sportieve verkiezing van de bloemen- strijd willen aangaan om bloe prinses plaats gedeeltelijk in menprinses 1985 te worden, het Kultureel Centrum te St. Naast de bloemenprinses wor- Gillis Dendermonde, beter ge- den ook twee hofdames en kend als het vroeger gemeen- hostessen verkozen. Al de lau- tehuis en word de verkiezing reaten mogen snoepen van de afgerond tijdens de nacht van prijzentafel die net als bij de de bloemenprinses in de feest- voorbije uitgaven rijkelijk zal zaal Koningshof in de Dijk- ajn. s'raat Wie belangstelling heeft en de Het komitee heeft thans beslist fcans wil wagen doet er best DENDERMONDE 4é JAARGANG - NR. 3. 0 0£NDER^° DENDERMONDE 3-4 februari 1985 Stadhuis - Grote Markt Alle dagen open van 10 tot 21 uur IBI fl I i Inkom gratis DEELNEMINGSBILJET VOOR GRATIS TOMBOLA Naam en Voornaam straat en nummer Gemeente Postnummer Tientallen waardevolle prijzen w. o. reizen, gastronomische weekends boekenpaketten, e. a. Deponeer dit deelnemingsbiljet in de urne, opgesteld in de Vakantiebeurs De winnaars worden schriftelijk verwittigd Dendermonde. Oscar Meersman, 23 jaar, werd de tiende Prins Kuiper. Hij is metaalbewerker van beroep en woont in de Moerstraat, (c) Te Schoonaarde op dinsdagen 22 januari, 5 en 19 februari. Te St.-Gillis op woensdagen 23 januari en 6 en 20 februari. Te Oudegem-Appels, op woensdagen 30 januari en 13 en 27 februari Te Grembergen, donderdag 24 januari, donderdagen 7 en 21 februari. Te Baasrode op de vrijdagen 25 januari, 8 en 22 februari 1985. ZITDAGEN MAATSCHAPPELIJK ASSISTENTE Mevr. Uyttersprot is tijdens voornoemde dagen te spreken in een lokaal van de voormalige gemeentehuizen van: Schoonaarde, St.-Gillis, Grambergen, Baasrode en Oudegem, telkens in de voormiddag van 9 u. tot 10 u.; te Appels van 10.30 u. tot 11.30 u U kan bij haar terecht voor alle inlichtingen, aanvragen pensioenen, tegemoetkomingen, minder-validen, militievergoeding, sociale tussenkomsten, enz... Zele. Frans Van der Strickt werd met de attributen van prins karnaval bedacht. Hij zal onder de naam van Frans II over Zele regeren. gb BESTRIJDING VAN SNEEUW EN IJS De bevolking wordt dringend attent gemaakt op hoofdstuk 10 van het algemeen politiereglement: Het is verboden op een openbare plaats: a) water te laten lopen of te doen lopen bij vriesweer of dreigende vorst; b) glijbanen te maken; c) sneeuw of ijs afkomstig uit de gebouwen of aanhongheden ervan te werpen of neer te leggen; d) ijskegels aan de buitenkant der daken of drempels te laten hangen. Het Is geboden bij gladheid of sneeuwval, aan de hoofdbewo ner, hoofdgebruiker, de bewoner van de benedenverdieping en, bij ontstentenis van deze, de eigenaar van ieder gebouw of stuk grond: a) sneeuw en ijs weg te ruimen van de voetpaden en stoepen die grenzen aan zijn gebouw of het perceel grond dat hij bewoont, gebruikt of waarvan hij eigenaar is, alsook dezelfde gedeelten te bestrooien met zand, zaagsel of fijne as; b) te zorgen dat de sneeuw of het Ijs, bij het wegruimen, wordt gebracht op de uiterste rand van het voetpad of de stoep, derwijze dat er voor de voetgangers voldoende ruimte overblijft en er tevens voldoende openingen aanwezig zijn voor het afvloeien van het dooiwater, alsmede dat de brandkranen en rioolputten vrij blijven; bij een te smal voetpad of stoep zal de sneeuw of ijs op de weg opgehoopt worden, zo dicht mogelijk bij de boordsteen van het voetpad of de stoep maar op die wijze dat de greppels en noolmonden vrij blijven. Bij niet-naleving van dit politiereglement zal desgevallend proces-verbaal worden opgemaakt. Stad Dendermonde Intercommunale Olympos sv Ten einde de lijst samen te stellen van de belangstellende kandidaten die door de Gemeenteraad zullen voorgedragen worden aan de Algemene Vergadering van sv Olympos om deel uit te maken van de beheerraad en de raad van commis sarissen, wordt iedereen die zich hiertoe wenst kandidaat te stellen opgeroepen hun kandidatuur aangetekend in te zenden, gericht aan het College van Burgemeester en Schepenen van en te Dendermonde ten laatste ter post besteld op 31.1.'85, Maaltijden aan huis Zou je eigenlijk dieet-maaltijden dienen te nemen, maar heb je als bejaarde reeds moeilijkheden bij het klaar maken van gewone maaltijden? Dan kan de sociale dienst van het OCMW je helpen. Dagelijks kun je immers een dieetmaaltijd verkrijgen. Het betreft vetarme maaltijden zoutarme- en vetarme maaltijden en diabetisch maaltijden. Door gebruik te maken van deze dienstverlening ben je verzekerd elke dag ten minste één warme maaltijd te hebben. Ook in het weekend. Ook gewone maaltijden kunnen verkregen worden. Neem gerust voor inlichtingen kontakt op met de sociale dienst van het OCMW, Kerkplein 25 of telefoneer nummer 21.92.07. SOCIO-CULTURELEINFO-KALENDER ZATERDAG 19 JANUARI VOO 11.00 u. Sociaal dienstbetoon, door volksvertegenwoordiger NortT" De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café V» Allen te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 14.00 u. Nationaal Kwlstomooi 1985: schiftingsnamiddag voorlfl ploegen ingeschreven voor het kwistomooi 1985, ingeml door de Vlaamse Klub vzw. in het V.T.I te Dendermonde. 17.00 u Nationale nieuwjaarsontvangst v. V.V.K.B.-Reynout, voor< groepsleidingen, in het Dienstencentrum te Schilde 19.30 u. Algmene ledenvergadering met gezellig samenzijn en eteiA voor het Frans Masereelfonds in 't Pilaartje, Werf 1 te De- J^ monde. A® 20.00 u. 4e kaartavond ingericht door K.W.B.-Grembergen in hl parochiaal centrum. 20.00 u. Toneelvoorstelling «Oscar» in 3 bedrijven, door de toneelkrA Verbroedering Grambergen in zaal Uilenspiegel. jfl 21.00 u Verkleed Prinsenbal in zaal Gildenhuis te St.-Gillis, inge-^l door het Halfvastenkomitee. ZONDAG 20 JANUARI 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De We i 13.30 u uOOl n 0 totra: de Ma#1-5 i Gelelde wandeling naar Waasmunster o.l.v. Dhr. Fr De I* door A.T.B. De Natuurvrienden. Vertrek lokaal Voor Allen te slot Gillis. ew 13.30 u. Wandeling te Asse-ter-Heide door V.T.B.-V.A.B -St.-Gillis, o.U i Dhr. G. Van Bockstal. Vertrek: om 13.30 u. aan de kerk te St.-Gillis. |ar Verzamelen: om 14.00 u. aan de kerk te Asse-ter-Heide. 'we 14.00 u Wandeling langsheen de Schelde door D.F. Schoonaarde. en Vertrek aan de parochiale zaal om 14.00 u Na de wandeling wafelenbak. 15.00 u. Spreekbeurt en debat «Abortus», ingericht door de K.V.B.^TS Samenwerksters afd. Grambergen in zaal Ros Beiaard. ort 20.00 u. Toneelvoorstelling «Oscar» in 3 bedrijven, door toneelkr»^ Verbroedering Grambergen in zaal Uilenspiegel. MAANDAG 21 JANUARI 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Be.*®' ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te DemMen monde. Tot 12.00 u. 13.00 u Naaicursus: 6de les (reeks van 13 lessen), ingericht do K.A.V.-Grembergen in het parochiaal centrum. )e 17.00 u. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18^ 19.00 u Naaicursus: kinderkleding voor jongens en meisjes v; jaar, ingericht door K A.V.-Dendermonde-centrum in kring. xci MAANDAG 21 JANUARI lc 20.00 u. Clubavond: praten en overleggen over het thema «Vrouv*>el rond de 45», ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. \lft 20.00 u. Bijwonen van de komedie «Door de liefde verrast», opgevoej, door het gezelschap van het Nederlands toneel Gent, In Koninklijke Nedert. Schouwburg te Gent, door C.M.B" gem. 21.00 u. Vorming: «Marxisme», gastspreker Willy Vermorgen, voorfc Linkse Soc Vrouwen in 't Pilaartje, Werf 1 te Dendern DINSDAG 22 JANUARI 19.00 u Theoretischs les met een paar praktische aanwijzigingen a het thema «Eet meer vis- 1e les, ingericht door K.V.Ufl Schoonaarde aan de Opstalstraat 4 te Schoonaarde. 19.45 u Voordracht en debatavond «Wat moet ik weten over middelen», ingericht door Jong K.A.V.-Grembergen in I parochiaal centrum. WOENSDAG 23 JANUARI 14.00 u Filmvertoning «Het meisje van ijs», daarna grote Legobout wedstrijd met prijsuitreiking: wie bouwde het mooiste kaste ingericht door de Jefi-club Grambergen in het Kalleke S" theater, St.-Elooistr 15 te Grambergen. 19.00 u Filmavond in studio 3. Brusselsestraat 106, te Dendermorx ingericht door vzw Radio Weekend 20 00 u Fotogratis: binnenbrengen van 1 toto 30/40 voor de tweemai delijkse wedstrijd, door de Fotografische Kring in de Sl Nijverheidsschool. DONDERDAG 24 JANUARI 19.00 u. Muzlekkwls in studio 3, Brusselsestraat 106, te Dendermorx ingericht door vzw Radio Weekend. VRIJDAG 25 JANUARI 09 00 u. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in I Sociaal Centrum, Oude Vest 166, te Dendermonde. Tot 11 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbertl Batselier, ingericht door C.S.C -vormingswerk in de S.P -Fet ratie. Noordlaan 21 te Dendermonde. 20.00 u Gesonorlseerde diamontage over «Ijsland, een eerste k. making- door D Beaumont en N. Corbisier, ingericht door ht Humanistisch Vrijzinnig Vormingswerk, in de refter van tifz K T.A.I.. Heldenplein 6. te Dendermonde. l Inkom gratis. 20.00 u. Toneelvoorstelling «Oscar» in 3 bedrijven, door toneelkrirt Verbroedering Grambergen In zaal Uilenspiegel Op de boeken-, strip- en platenbeurs in de gemeentelijke basisschool, Molenberg 1A, Baasrode, komt op zondag 10 februari 1985 om 16 u. de Heer FRANCIS VERDOODT de bekende verteller in de TV-kinderprogramma's (BRT) klein kleutertje, sprookjestheater. Om 16 u. stipt zal hij enkele gedichten en sprookjes vertellen uit «Pa, er zit een dichter in mijn boom». Duur 30 min. Een heerlijk programma voor al onze kinderen! Inkom: gratis. DIENST VERKEERSVEILIGHEID De twee onderwijzeressen Van den Berghe Annicq en De Clercq Marianne die deel uitmaken van de dienst verkeersveilig heid van de stad Dendermonde hebben als bijkomende opgave bij de les van de 3de graad: «Ik ben voetganger» een brochure laten samenstellen in de vorm van een stripverhaal. Hieronder volgen de bekroonde werken. Eva De Mulder: «Twee tomaten in het verkeer». Klas 5A. Onze Lieve Vrouw Ter Schelde Instituut te Baasrode. Robbrecht Gino: «Het verkeer in de toekomst op de planeet Warboel». Klas 6A. R.B.S. station te Dendermonde. Van den Steen Filip: «Pedlo zijn avontuur; de toekomst van het verkeer». Klas 6A. R.B.S. Station te Dendermonde. Tessa De Donder: «Het wijze mannetje uit het verkeerslicht Chantal De Bruyn: Klas 5A, R.B.S. Station te Dendermonde. De Mol Els, Van Keer Saskia en Van Houwe Veerle: «De domme voetganger», klas 6de leerjaar, Gemeenteschool, Schoonaarde. Bart en Dirk: «Jantje en Pup in het verkeer». Gemeenteschool Oudegem. BOEKEN-, STRIP- en PLATENBEURS Op zaterdag 9 en zondag 10 februari 1985 In de gemeentelijke basisschool, Molenberg 1A, Baasrode Zaterdag: open 10.30 U.-12 u. en 13-20 u. Om 14 u. komen de striptekenaars hun werken signeren: Kefc Biddeloo (de Rode Ridder), Jozef Broeckx (Dag Heidfo Jeroen De Coninck (de Ark van Noë), Edward De Rop (Jeroflf Om 15 u.: Modeshow gebracht door Huis Barbara (Dendermo de) voor dameskledij; Huis Dumpy (Baasrode) voor kinderkist kommuniekledij. Om 15 u.: tijdens de modeshow: kinderbioscoop. Om 16.15 u.. optreden van leerlingen van de muziekakaden van Dendermonde. Zondag: open 10 U.-12 u. en 13-19 u. Om 10.30 u.: kinderbioscoop. Om 14 u. komen de striptekenaars: Jeroen De Coninck (Ark vi Noé), Hector Leemans (Bakelandt), Pirana (kartoens, satirise! Sylvain Polfliet (Brian Howell). Om 15 u. komen de heren Herman Van Molle (TV-kwis IQ i TV-Touché) en Michel Follet (TV-kwis Cinemanie) hun boekt signeren. Om 16 u.: de heer Francis Verdoodt; de bekende verteller int TV-kinderprogramma's klein kleutertje, sprookjestheater kok enkele gedichten en sprookjes vertellen uit «Pa, er zit e dichter in mijn boom». Om 16 u.: optreden van de zanger Danny Nieulandt. Om 16.45 u.: dia-montage gebracht door de Heer Wout] (hoofdredacteur van Robbedoes) over het maken van t stripverhaal. Inkom: gratis. Doorlopend: welkom in onze bar met pannekoeken, hot do( koffie en allerlei dranken Ingericht door de ouderraad van de Gemeentelijke Basisschod Baasrode. V

De Voorpost | 1985 | | pagina 2