Freddy Van Steen stelt wielerklub Merelbeke-Scheldestreek voor SPORTKAMPIOENEN GEHULDIGD IN LOKEREN [önissteii *oncOROl FINALISTEN BEKER VAN BELGIE 1/16 FINALE ■eeks A plaa iet in de 1/2 ■eeks C. E.V inale opnem Ie sterkste tc verrassingen och een paa rerrassend g< \alst 2. hoev •slissende •eeks D is de zege iet meest opvalle Dendermonde bep; torgde Buggenhout lechts derde eindi maakte [gerust l< [België. :De 1/2 f 'B.D. Le De Voorpost - 18.1.1985 - 31 finale wedstrijden zien er dus als volgt uit: ~B.D. Lebbeke-Ajax Lebbeke 10) E.V. Aalst-Robuco Buggenhout De 1/2 finales worden gespeeld in de periode van 23 februari tot |3 maart. Uitslagen en rangschikkingen 1 Heren - Reeks A Wielrennen. De voltallige ploeg van W5C Merelbeke-Scheldestreek blies verzamelen in de sneeuw, (v) WIELRENNEN ■E.V. Aaist 2 (+5)-Ajax Lebbeke 2 18-18 B.D. Lebbeke-S.K. Grembergse 10) 44-15 Ajax2(+10)-B.D. Lebbeke 22-29 Is.K. Grembergse-E. V. Aalst 2 18-26 E.V. Aalst 2 (+10)-B.D. Lebbeke 29-40 Is.K. Grembergse (+5)-Ajax2 (17 jan) Reeks B Temse 10)-E.V. Aalst 28-33 Lokeren-Waasmunster (+5) 38-11 ■Waasmunster 10)-E.V. Aalst 25-40 l^Lokeren-Temse (+5) 24-19 E.V. Aalst-Lokeren (+5) 30-26 Temse-Waasmunster Rangschikking reeks A (10 febr) 1 1. B.D. Lebbeke 3 3 0 0 113 66 6 2. E.V. Aalst 2 3 111 73 76 3 3. Ajax Lebbeke 2 2 0 1 1 40 47 1 4. S.K. Grembergse 2 0 2 0 33 70 0 Reeks B 1. E.V.Aalst 3 3 0 0 103 79 6 2. H.C. Lokeren 3 2 10 88 60 4 3. Temse 2 0 2 0 47 57 0 4, Waasmunster 2 0 2 0 36 78 0 Reeks C Ajax Lebbeke-Zwijnaarde (+5) 18- 9 Sparta Aalst-Lokeren 2 0-10 „((j Ajax Lebbeke-Lokeren 2 (+5) 41-22 Sparta Aalst-Zwijnaarde 0-10 (Zwijnaarde-Lokeren 2 (20 jan) "Sparta Aalst-Ajax Lebbeke 0-10 1. Ajax Lebbeke 3 3 0 0 69 36 6 2. D.B. Zwijnaarde 2 1 1 0 24 18 2 3. Lokeren 2 2 1 1 0 32 41 2 4. Sparta Aalst 3 0 3 0 0 30 0 1 Reeks D 1 Robuco Buggenhout-Vital Gent (+5) 21-18 1 Dendcrmonde-Dcnderbelie (+5) 24-21 1 Denderbelle (+10)-Robuco 20-34 1 Vital Gent-Dcndcrmonde (+5) 25-20 1 Vital Gent-Denderbelle (+5) 16-20 J Robuco Buggenhout-Dendermonde (+5) 22-19 1. Robuco Buggenhout 3 3 0 0 77 57 6 2. Vital Gent 3 1 2 0 59 61 2 3. Dendermonde 3 1 2 0 63 68 2 4. Denderbelle 3 1 2 0 61 75 2 EVA Vorige zaterdag stelde de Schoonaardse voorzitter van Wielersportklub Merelbeke-Scheldestreek zyn troepen aan de pers en het publiek voor. Merelbeke-Bottelare klinkt de omschryving «Merelbeke-Scheldestreek» niet direkt bekend in de oren, maar misschien wordt het een aantal wielersympatisanten duidelijker als we vertellen dat bv. Luc Colijn, de Wetterse beroepsrenner, lid is van deze klub die leden telt in een gebied dat zowel Oudenaar de, Zottegem, Wetteren als Dendermonde omvat. HANDBALKALENDER BEKER VAN BELGIE zat. 19.1 te 18ul5 Robuco Buggenhout-H. Kicwit zon. 20.1 te 20ul5 BD Lebbeke-Olse Mcrksem zat. 19.1 te 20u30 Mechelen-Ajax Lebbeke BEKER VAN OOST-VLAANDEREN zon. 20.1 te 17u30 DB Zwijnaarde-HC Lokeren 2 Calijn bv. wordt wel gespon sord door Safir, maar toen hij nog jeugdrenner was, verde digde hij de kleuren van WSC- MS. Sedert een paar jaar rijdt Luc Colijn zich telkenmale in de eerste officieuze wedstrijd van het wielerjaar, het klub- kampiocnschap, in de klub- trui. Dat kledingsstuk wordt gesponsord door Tönissteiner, het Levende Water, K(rediet B(ank) en Concorde, een Ita liaanse fietsenfabrikant. Deze drie sponsornamen, waarmee men nu voor het tweede jaar in zee gaat zullen allicht beter gekend zijn, zeker als men ze op de achtergrond van rode clubkleuren ziet. De leden van deze zogenaamde «rode gar de» treft men praktisch in elke regionale wedstrijd aan. En dat ze geregeld ook vooraan te vinden zijn, bewijst de karre- vracht overwinningen die men telkenjare mag optekenen. Dat waren er vorig jaar 154, met daaronder een paar klas sieke zeges, o.a. die van sedert nieuwjaar neoprof Alain De Vuyst in het Spaanse Alcobendaz, de provinciale leeuwentrui van Polleken De Brauwer bij de prof-crossers, en niet minder dan vijf Belgi sche driekleuren, met Nadine Van der Haegen bij de dames nieuwelingen, en de pistetnii- en voor Anne Callebaut in de achtervolging bij de dames-in- ternationalcn, die van Pascal Elaut uit Wetteren, in dc snel heid bij de juniores en last but not least de ploegkoerstitel van het duo Callet en Heynderickx in dezelfde kategorie. Daar naast een pak koersen rond de kerktoren, maar ook een aan tal pseudo-klassieke zegepra len. Kortom, zowel de kwali teit als de kwantiteit bij de mannen van Freddy Van Steen. We haalden reeds de naam van Luc Colijn aan. Maar één van de meest suksesrijke kermis- koereurs en dat is in onze ogen zeker geen minderwaar dige tak van de wielrennerij is Hammenaar Ronald Van Avermaet, die er als «einzel- ganger» in slaagde om toch een overwinning mee te pikken en in tal van wedstrijden vooraan te eindigen. Niet zonder reden was zijn privé-sponsor. Het Brussels Huis van Behangpa pier tevreden over zijn presta ties. Colijn met 5 en De Brau wer met 7 overwinningen zijn de andere meest gekende profs. Bij de liefhebbers vin den we Hammenaar Ronny Mettepenningen met 4 zeges, evenveel als Roger Van den Bossche, tevens klubkampioen en winnaar van de semiklassie- ke Omloop Het Volk en de Grote Herfstprijs in Nieuwer- kerken. Lebbekenaar Frans Van Nuf fel met 3 bloemtuilen, Berlare- naar Willy De Backer met 1 palm, net als Bambruggenaar Erwin Moock, vullen het rijtje. Bij de juniores noteren we Frank Van den Abbeele uit Schoonaarde met 3 streepjes achter zijn naam. Drie renners met 1 zegetuil: Buggenhoute- naar Bruno Aelbrecht de man die het komende seizoen verwacht wordt, zei de voorzit ter toen hij hem zijn trofee overhandigde Moerzeke- naar Eric Colman en Baasro- denaar Tony De Ridder, die in '84 ook nog 4 nieuwelingen wedstrijden op zijn naam schreef. Eén minder dan de man uit Buggenhout, Philip De Backer, onlangs nog schit terend in het Belgisch kam pioenschap cyclo-cross. In Schellebelle verblijdde Gun- ther De Rijcke zijn supporters met eveneens 4 palmen en Phi lip De Ridder uit Dendermon de trok tweemaal aan het lang ste eind bij de vijftien tot ze ventienjarigen. En dan was er ook nog Patrick Van de Velde uit de Wuitensgemeente Ham- me, met 1 overwinning. Zoals gezegd is Freddy Van Steen, sedert een drietal jaar, voorzitter van de grootste klub van België. Bij hem kan men steeds terecht om inlichtingen op zowat alle gebieden van de wielrennerij. Want naast de garage van de Schoonaarde- naar bevindt zich een fietsen- handel, waar men terecht kan voor professioneel race-mate riaal. In zijn taak als voorzitter kan hij rekenen op een schare medewerkers, waarvan er een aantal ook in onze kontreinen huizen. Julien De Backer in Berlare, Eric Matthijs, de veldritcoach in Smetlede, Ed- mond Uytendaele BWB-afge- vaardigde uit Wichelen en eveneens «official» Manuel Buys uit Schoonaarde. De persvoorstelling was «af» en de aanwezigen konden zich de ogen uitkijken op de Japan se eregasten rechtstreeks ge ïmporteerd uit het «Land van de Rijzende Zon», door spon sor Abts van Tönissteiner, die met die lieden een soortement van uitwisselingsakkoord sloot: zij verkopen zijn spuit water aan hun landgenoten en hij zoekt een afzetmarkt voor hun wereldberoemde rijstwijn ofte «Sake» in België. «Good stuff» zou men in rennersmi lieus zeggen en door ingewij den wordt een glas «Rasho- mon» zoals het brouwsel van de grootste Japanse fabrikant noemt, aangeraden net voor het slapengaan, wanneer men met een fikse verkoudheid op gezadeld zit. Tot slot van de voorstelling deed de Nederlandse topver- zorger Ruud Bakker een opge merkt optreden. Hij opende een boekje over «hoe zich te verzorgen», over massage, voeding, training en dies meer... En zoals de presenta tor-voorzitter opmerkte: «Het kan niet aan de «soigneur» liggen als de mannen van Pa nasonic, Van der Aerden en Planckaert inbegrepen, dit sei zoen niet behoorlijk presteren want ge kunt het formidabel goed uitleggen!». Wielrennen. Voorzitter Van Steen uit Schoonaarde zorgt voor de goede gang van zaken bij WSC Merelbeke- Scheldestreek. (v) ZONDAG TE LEBBEKE BOtJLE D'OR - OLSE MERKSEM Hel komende weekend is men aan de 1/16 finale van de Beker van België toe. Boule d'Or Lebbeke krijgt zondag het niet te onderschatten Olsc Merksem op bezoek en voor de ploeg van trainer L. De Nil komt het erop aan zich met te laten verrassen. Lebbeke kan het seizoen 1984-85 nog doen slagen dank zij een opvallende Bekerkampagne. Dit zou bijzonder van pas komen aangezien vóór het volgend seizoen het sponsoringskontrakt met Boule d'Or ten einde loopt In elk geval wordt de wedstrijd een erg goede test in het vooruitzicht van de kompetitichervatting j>P 2 februari met het bezoek van landskampioen In. ZATERDAG TE BUGGENHOUT ROBUCO BUGGENHOUT - KIEWIT Robuco moet het in provinciale Limburg spelende Kiewit kunnen uitschakelen en meteen doordringen tot de 1/8 finale Na enkele hoopgevende prestaties in de Beker van Oost-Vlaanderen komt het er voor Buggenhout nu op aan te bevestigen. Temeer omdat Robuco tijdens dc terugron de zijn behoud in 3' afdeling moet verzekeren. Opgelet, deze wedstrijd vangt aan om 18.15 u. Ajax Lebbeke moet op bezoek bij tweede nationaler Mechelen en ziet daar het broederpaar Huyck terug. Ajax 'al zich wellicht willen overtreffen en de drie doelpunten voorgift zouden wel eens van doorslaggevende aard kun nen zijn. In elk geval, Ajax zal zijn huid duur verkopen. Bij de dames zijn de streekploegcn uitgeschakeld en is het wichten op de volgende ronde vooraleer Avanti Fcmina Lebbeke in de arena komt. Als landskampioen is Lebbeke inderdaad rechtstreeks geplaatst voor de 1/8 finale. EVA VAN OOST-VLAANDEREN - Vorige zaterdag werden in het Cultureel Centrum van Lokeren de plaatselijke sportkampiocnen 1984, die zowel op nationaal als op provinciaal vlak een opmerkelijke prestatie hadden geleverd, gehuldigd. Ook de trofeeën voor de sportclub van het jaar, de sportman en de prijs van sport verdienste werden uitgereikt. De festiviteiten voor boven vermelde aangelegenheid ken den twee jaar geleden maar een matig sukses. Door een extra impuls vanuit de Sportraad overtrof vorig jaar dc belangstelling elke ver wachting. Niettegenstaande de weersomstandigheden was er dit jaar opnieuw heel wat volk afgekomen om de proklamatie bij te wonen en te verlengen met het traditionele sportbal. Dat de gebeurtenis aan belang stelling wint merkte men ook uit het feit dat zowel de plaat selijke volksvertegenwoordi gers als het gehele schepencol lege aanwezig waren. Voor Al- fons Cassier, voorzitter van de Sportraad, was het dan ook dc ideale gelegenheid om aan te dringen opdat vanuit de stad er financiële tegemoetko mingen zouden komen. Vervolgens was het dc beurt aan de sporters en de ploégen die op nationaal of op provin ciaal vlak in diverse disciplines een kampioenstitel hadden be haald. Hieronder de lijst: Nationale titels: Cornelis Wim: Belgische kam pioen W.A.O.D. senioren cy clocross. Mestdagh Luc: Belgische kam pioen bij de Rijkswacht op de 50 m rugslag. Vervaet Dirk: Universitair kampioen en Beloftekampioen op de 1500 m lopen. Dc Borger Geert: Belgische kampioen Posterijen - kogel stoten en discuswerpen. Van De Steene Gust: Belgisch kampioen Posterijen - vetera nen - verspringen. Puimegc Karine: Belgisch kampioen N.S.V.O. - hoog springen; Provinciaal kam pioen 400 m. Eggermont Lcona: Provinciaal Al de Lokerse sportlaureaten samen met volksvertegenwoordigers Miet Smet en Georges Anthuenis en het Lokerse schepencollege, (polo) kampioen wielrijden - dames +35 jaar. Van Bruyssel Hugo: Belgisch kampioen body-building. Flemisch Girls: Benelux-kam- pioen. 't Smisken: Nationaal kam pioen liggende wip. Smet Jan: Nationaal kampioen boogschieten. De Wilde Freddy: Nationaal kampioen boogschieten Carmelict Theo: Nationaal kampioen boogschieten Feniks: Beker van België - rol- stoelbaskctbal Sporting Lokeren: Pré-minie men: Beker van België. Provinciale titels: Lammens Tim: Provinciaal kampioen 100 m rugslag - 100 m dolfijn - 100 m schoolslag; kampioen van de 5 Vlaamse Provincies - 100 m rugslag. Hoste Andy: Provinciaal kam pioen kogelstoten. Deborger Marina: Provinciaal kampioen 100 m. Van Branden Ann: Provinciaal kampioen verspringen. Van Waes Patrick: Provinciaal kampioen 800 m. Reyniers Katty: Provinciaal kampioen karate Schudden en Beven: Kam pioen van de beide Vlaanderen gaaibollen. Sporting Lokeren: Miniemen - Provinciaal kampioen. F.C. Eksaarde: Provinciaal kampioen - Juniores C (knapen). S.V. UCO: Kampioen corpo ratief voctbalvcrbond. F.C. 't Wiel: Kampioen Lief- hebberstornooi Stad Lokeren luc klasse. F.C. Koven: Kampioen Lief- hebberstornooi Stad Lokeren 2* klasse. Bijzondere prijzen: Het was de algemene vergade ring van de Sportraad die op 13 december II. bij geheime stem ming de bijzondere laureaten heeft verkozen. Voor de sportclub van het jaar 1984 kwam na vijf stembeurten dansclub 't Vosken Eksaar de» uit de bus die het nipt haalde van «Feniks Lokeren», De sportman/sportvrouw 1984 werd Wim Cornelis. Hij kwam in de vierde ronde met grote voorsprong uit de bus. Betrok kene werd vorig jaar Belgisch kampioen W.A.O.D. senioren cyclocross. De prijs voor Sportverdienste werd toegekend aan Albert D'Hanis van Handbalclub Lo keren. Hij haalde het in de vijfde stemronde ruim van Ju lien Heirman (Raepespurters). Niettegenstaande het uitzon derlijk sukses van de gehele avond en de lovenswaardige inspanningen van de Sportraad en de diverse verantwoorde lijken. dient toch opgemerkt te worden dat twee zaalsporten (mini-voetbal en zaalvoetbal) die in Lokeren een enorm suk ses kennen nergens te vinden zijn. Waaraan dit te wijten is, blijft voor eer, objektieve waarnemer een grote onbe kende. voorronde van de Beker van Oost-Vlaanderen blijven bij sren nog drie wedstrijden te spelen. Toevallig of niet, maar resultaten hebben geen invloed meer op de rangschikking betreft de plaatsen voor de 1/2 finales. Inderdaad, alle zijn nu reeds zeker van hun 1/2 finale plaats. In A plaatste zich B.D. Lebbeke en de eerste nationaler zal i de 1/2 finale opnemen tegen Ajax Lebbeke. winnaar in C. E.V. Aalst werd winnaar in reeks B en zal het in de 1/2 tegen Robuco Buggenhout dat zich in reeks D toonde. De schiftingswedstrijden hebben dus weinig gebracht maar als wij de uitslagen overlopen vallen zaken op. In reeks A deed Ajax Lebbeke 2 het goed. Het jonge Ajax speelde o.a. gelijk tegen E.V. 2, hoewel een 5-0 voorgift van Aalst diende opgehaald, ks B maakte Lokeren het E.V. Aalst beslist moeilijk in de wedstrijd. Lokeren kon toen niet beschikken over o Van Vaerenbergh-Beeckman en toch duurde het laatste 10' vooraleer Eendracht definitief voorsprong kon Ook Temse behaalde mooie resultaten en Buytaert en hun voorgift enkel tijdens de laatste minuten prijs. In C bleek Ajax Lebbeke te sterk voor de concurrentie. In van Brabo Denderbelle in de zaal van Gent feit. Brabo maakte het ook H.B.C. bepaald moeilijk. Datzelfde Dendermonde be- Buggenhout heel wat last en hoewel H.B.C. uiteindelijk derde eindigde liet het in deze Bekerkompetitie een indruk na. opviel is dat de grotere voorgift aan de in lagere spelende ploegen het vertoon heel wat spannender zodat deze formule door het organiserende P.K.O. kan voorgesteld worden voor een volgende Beker van

De Voorpost | 1985 | | pagina 31