ïskweek in koelwater an Doelse kerncentrale Perkamenten tochtscherm» oor Gemeentemuseum Temse Akkestraat Temse Keurigste woonkern ACW-topman bij Davidsfonds Sint-Niklaas Sociale huurders in Sint-Niklaas Alfabetisering in Beveren: bijbenen is geen schande Driekoningenfeest bij de CVP-jongeren te Lokeren W-Lokeren: «Behoud van fivé-initiatiefin OCMW» Driekoningenstoet trok toch door Sint-Gillis-Waas Sint-Niklaas koopt Verschuerenhomplex Wase Wielewaal op ganzentocht OCMW-Sint-Niklaas helpt perimenteren met het kweken van vis in het koelwater i kerncentrales is geruime tijd geleden al gestart in het ■npark van Tihange, naby Hoei. Dergelyke experimen- zyn ook in de centrales van Doel niet uitgebleven. De uitaten die men tot dusver heeft bekomen worden in het roverzicht van de Verenigde Energiebedrijven van het ïeldeland positief genoemd. "let projekt voor versnelde veek in Doel is gestart in inwerking met het Zoolo- Instituut van de Leuven- jniversiteit. Na de eerste :ven al werd door de uni- iteit voorgesteld om de in- ities uit te breiden. Daar- is nu ook een studiegroep :richt die Biofish werd ge- )t. In die groep participe- de Gewestelijke Investe- imaatschappij van Vlaan- :n en Leuven Research en felopment. De bedoeling, Is in het jaarverslag om- ven. is het verzekeren :ontinuïteit van het onder- de technische en ekono- haalbaarheid van het :kt aantonen en de kom- ialisering door derden loedigen. Zo'n kommerci- lanpak zou trouwens niet [w zijn. In Genk-Langerlo Iers verhuurt Ebes de nodi- irreinen en stelt restwarm- da de koeltorens, ter be is (jkking van een Limburgse .weker die er met de bouw van een kwekerij is gestart be gin 1984. Volgens het Ebes- jaaroverzicht zal deze industri ële viskwekerij eerlang de grootste in haar soort zijn in België. Snelle groei In Doel wordt in eerste in stantie gezocht of vis kan over leven in licht opgewarmd Scheldewater. Ook het groei patroon wordt bestudeerd. Ex perimenten met het kweken van paling en zeebaars worden positief genoemd en de proef nemingen zullen worden uitge breid tot tarbot. De deskundi gen gaan ervan uit dat vis die in de natuur in koud water leeft in het opgewarmd koel water drie- tot viermaal sneller zal groeien, aangezien hij in dit opgewarmd water veel aktie- ver zou blijven en bijgevolg meer eet. Een aangepaste voe ding speelt volgens de exper- ten hierbij uiteraard een rol. De vorsers van de Leuvense universiteit zien de zaken in elk geval optimistisch. Ze ver wachten dat op één kalender jaar het groeiresultaat zal wor den bereikt van drie tot vier kweekzomers. Hoewel milieu verenigingen de Doelse koel torens zien als een visuele aan tasting van het polderland schap dat al zo zwaar «ver minkt» is, prijst Ebes de bouw werken omwille van hun gun stige invloed op het milieu. Veel bezoekers Nog in verband met de nu- kleaire installaties te Doel kan worden gemeld dat het aantal bezoekers elk jaar in stijgende lijn gaat. In de beginjaren kwamen tussen twee- en drie duizend belangstellenden naar Doel afgezakt. In 1983 noteer de men 28.000 belangstellen den. het afgelopen jaar zelfs 30.000. In april 1984 werd de 150.000ste bezoeker in de bloemetjes gezet, een gebeu ren waarvoor zelfs de Beverse burgemeester naar Doel was gekomen. Voor de klassieke thermi sche centrales, waaronder ook deze van Kallo, is er bedui dend minder belangstelling. Voor die vier installaties sa men werden in 1984 ongeveer 5.000 bezoekers opgetekend. er Ht kollektie van Lokerenaar ïerw onl is de jongste jaren wel erg duidelyk geworden dat het Het perkament vormt een wa rn meentebestuur en het Gemeentemuseum van Temse erg re bron voor historisch onder- i al: de pinken zyn op het vlak van de plaatselijke zoek. Het oudste deel dateert n^fchiedenis. Dat geldt zowel voor de geschiedschrijving zc'cer vLan vddr de vijftiende Ivoor de uitbreiding van het kunst-, kuituur- en andere (een later ^umentatiepatrimonium. Zopas is het gemeentebestuur eeuw Het pèrka- )s phet bezit gekomen van een historisch uitzonderlijk mcct 1S 0pg0|uisterd met de r zangrijk dokument. Het betreft een perkamenten rol (gekleurde) wapenschilden ngebracht op een tochtscherm), die het verhaal en de van de heren van Cauwerburg. Guiammingslyst bevat van de familie Van der Couder- 'liegrch (oude schryfwyze van Cauwerburg), hoe zij in An%ise zijn gekomen, en ook een kort relaas over de Hi?komst van de familie. Men weet dat het ACV, de grootste Vlaamse vakbond, deel uitmaakt van een grote overkoepelende organisatie, het ACW (Algemeen Christelijk Werkersverbond). On der die koepel schuilt alles wat met de christelijke arbeidersbeweging in de ruimste zin te maken heeft: de Christelijke Mutualiteiten, KAV, KWB, Vakantiegenoe gens, KAJ en VKAJ... Zelfs een onderwijsinstelling: de Sociale Hogeschool in Heverlee, waar heel wat voorman nen uit de kristelijke arbeidersbeweging hun opleiding gekregen hebben. Aan de top van dat grote ACW staat Willy D'Havé. Minder bekend dan de vakbondsman Jef Houthuys is hij toch ideaal geplaatst om het te hebben over de situatie van de kristelijke arbeidersbeweging in deze tijd. Op uitnodi ging van het Davidsfonds van Sint-Niklaas komt Willy D'Havé op dinsdag 29 januari om 20 uur naar Het Centrum (auditorium) praten over de mogelijkheden en moeilijkheden die de arbeidersbeweging in deze krisistijd heeft. De Davidsfondsers konden moeilijk een beter geplaatste spreker inviteren om het over deze materie te hebben en ze verwachten dan ook weer een grote opkomst voor de zevende voordracht van het lopende seizoen. 110 Jaar DF. Sint-Niklaas Daarbij blijft het echter niet. Op 25 februari e.k. is het precies 110 jaar geleden dat deze afdeling boven de doopvont gehouden werd, slechts enkele weken na DF- Nationaal. Het spreekt vanzelf dat dit moet gevierd worden. Binnenkort volgt meer informatie via De Voor post maar noteer alvast zaterdag 16 februari in uw agenda. Die dag wordt in de stadsschouwburg «een bonte ruiker van Waas cultureel leven» gepresenteerd, met toneel, dia's, zang, muziek, poppenspel, dans, poëzie... Een totaalspektakel dat geen enkele cultureel geïnteresseerde Waaslander mag missen! Buiten een reservatierecht van 30 fr. is de toegang gratis. Nationale begoniaknollen... Het gemeentebestuur van Temse organiseerde op initia tief van het Werk van den Akker, van Temse en in sa menwerking met de bloemis ten en de stratenkomités van Temse een gevelversierings- aktie. Deze aktie heeft gunstige kri tieken gekregen van al wie met de Scheldegemeente begaan is. De resultaten van deze aktie werden onlangs bekendge maakt. Liefst 400 huisgezinnen namen deel en meer dan 1.500 bloembakken werden gratis geschonken door de verenigde bloemisten van Temse. Meer dan 20 ton potgrond werd door het gemeentebestuur van Tem se gratis ter beschikking ge steld voor het vullen van de bloembakken. Meer dan 7.500 éénjarige plantjes en meer dan 4.000 geraniums werden door de deelnemers aangekocht en door de bloemisten in de bloembakken geplant en aan huis afgeleverd. De uitslag van de individuele versieringswedstrijd werd tij dens de jongste feestvergade- ring van het «Verbond der Volkstuinen» bekend ge maakt. De herinneringsme dailles werden toegekend aan: Julien Van Meirvenne, Hoog kamerstraat 265 te Temse, Omer Gosselin, Hendrik Joos- sens, René Van Broeck, Wer ner Loewitz, Simonne Bultrijs. Ook de overige deelnemers mochten een prijs in ontvangst nemen en werden sukses toe gewenst voor de geleverde in spanningen. De uitslag van de wedstrijd per straat werd on langs bekendgemaakt tijdens de vieringsplechtigheid van de laureaten op het gemeentehuis van Temse: winnaar werd de Akkerstraat meteen totaal van 9,5 punten, tweede Kouter- straat en Markt, met een totaal van 8,5 punten, dan Vrijheid straat en Wilfordkaai met een totaal van 8 punten. Kasteel straat met een totaal van 7,5 punten, August Wautersstraat, Nijverheidsstraat, Oeverstraat en Sint-Jorisstraat, met een to taal van 7 punten en tenslotte Pastoor Boelstraat met een to taal van 6,5 punten. De keuring van de bebloemde gevels werd uitgevoerd door twee deskundige leerkrachten van de tuinbouwschool van Sint-Niklaas. De deelnemende stratenkomité's mochten na mens het gemeentebestuur uit handen van burgemeester D. Van Riet een herinneringsaan denken (in de vorm van een glasraam van het gemeen tehuis van Temse) ontvangen. Nationaal laureaat Niet minder dan 33 gemeenten stelden hun kandidatuur om in aanmerking te komen voor de eretitel groen- en bloemvrien- delijke gemeente '84 in hun kategorie van gemeente, met de daaraan verbonden prijzen (ter waarde van 190.000 fr.) geschonken door de N.D.A.L.T.P. In de kategorieën 1 en 3 wer den respektievelijk Brugge en Koksijde laureaat. In katego rie 2 werd Temse als laureaat verkozen. Namens het gemeentebestuur van Temse haalden schepen P. Jansen, oud-schepen A. De Cauwer, R. Van Broeck, hoofd van de beplantings- dienst, en F. Eeckelaert, mi- lieufunktionaris, onlangs de prijs af: 1.500 begoniaknollen (waarde 15.000 fr.) en 10.000 fr. aan boomkwekerijproduk- ten. Dit pakket plantartikelen zal ter gepasten tijd door de Gemeentelijke Plantsoen dienst aangeplant worden. De gemeente Temse mag aldus trots zijn op de titel «Groen en bloemvriendelijke gemeen te '84». Herkomst en verwerving Eind van de negentiende eeuw stichtte vrederechter Dutry in Lokeren een heemkundig mu seum. Het perkament behoor de tot het patrimonium. Het museum kende slechts een kort bestaan en het perkament bleef in het bezit van de vrede rechter, wiens zoon her na zijn dood erfde. Honderden Sint-Niklazenaars ders na te gaan of de nieuwe kregen einde 1984 een bizar berekening klopt. Hierdoor nieuwjaarsgeschenk. Zij wer- konden de vele gepensioneer den bedacht met een forse den worden geholpen die zich huishuurverhoging die in som- in dit ongure weer onmogelijk mige gevallen oploopt tot 70 kunnen verplaatsen om op de 100%. zetel van de Sint-Niklase Naar aanleiding hiervan heeft Maatschappij voor Huisvesting de SP-Sint-Niklaas initiatieven meer uitleg te vragen, genomen om de huurders de- Gekonfronteerd met talrijke gelijk voor te lichten en hen te vragen en drastische verhogin- helpen bij het kontroleren van gen voor huurders met een de nieuwe tarieven. vervangingsinkomen, heeft Provincieraadslid Edi Van SP-Provincieraadslid Edi Van Puyvelde, beheerder van de Puyvelde de voorzitter van de Sint-Niklase Maatschappij St.-Niklase Maatschappij voor voor Huisvesting, en deskundi- Huisvesting verzocht dringend ge Guido Verbuyst hebben een raad van beheer samen te tientallen huisbezoeken afge- roepen om de gevolgen van legd om samen met de huur- deze huuraanpassing te be spreken. Hij dringt erop aan dat de verschillende systemen, toegepast door de omringende maatschappijen elders in het Waasland om hun huurders met vervangingsinkomen te helpen, doorgelicht zouden worden om met kennis van zaken te beslissen op welke manier de Sint-Niklase Maat schappij nog kan reageren op de extreme huurverhogingen. Mensen die menen dat bij de berekening van hun nieuwe huurtarief fouten gemaakt zijn kunnen kontakt opnemen met Edi Van Puyvelde op tele- foonnr. 776.14.93 (werkuren) of 777.00.48 of met Guido Verbuyst op nr. 776.99.89. Enkele jaren geleden is in Beveren een alfabetiseringspro- jekt van start gegaan. Wekelijks komen volwassenen byeen om te leren lezen en schrijven. In Zwyndrecht werd bovendien een by-afdeling opgericht. Een kursus die min of meer aanleunt bij het projekt is «opnieuw gaan leren» van het socio-kultureel centrum De Spiegel. Deze reeks richt zich weliswaar tot een ander publiek, maar in beide gevallen worden belangstellenden gekonfronteerd met drempelvrees. tochtscherm» als een relikwie. Via e.h. Georges Mollé, pastoor van Meulestede en ge schiedkundig vorser, werd ge meentearchivaris Jerome Smet in kennis gesteld van het be staan van dit «tochtscherm». Het is deze zoon, de nu 85- jarige ex-advokaat en kunst verzamelaar Jean-Marie Dutry (Meulestede-Gent) die het perkament jaren geleden des- aanbrengen C V^d^e^i are be' Beveren' Driekoningenfeest bij de BGJG. Het spektakel Tot voor kort liep het alfa- maar één keer plaatsgevon- waardc hii het «perkamenten boeide de ïeuSdNaderhand was er koffie met boterkoe- betiseringsprojekt volledig op den. Volgens verantwoorde- - - - ken (Iv) vrijwillige basis. Door een dac- lijke Dirk Vereist van het so- projekt kon enige tijd geleden cio-kultureel centrum moet dit een vrijgestelde worden inge- voornamelijk worden toege- schakeld. Sinds december 1984 schreven aan de drempelvrees kunnen belangstellenden te- die bij zo'n mensen speelt, recht op het sekretariaat. dat «Daar komt nog bij», aldus telkens in de voormiddag Vereist, «dat weinig mensen geopend is. Toch zijn volgens het durven toegeven dat ze op Annemie De Maeyer, verant- intellektueel vlak fel achterop Op vrijdag 4 januari trokken °P initiatief van de CVP-jon- wachtte. Maar eerst wachtte woordelijke, nog te weinig zijn gebleven», schepen Luc De Ryck cn Jcro- geren van Lokeren, alsmede ons allemaal een prettige ver- mensen op de hoogte van het Voor mensen die na de Iage- me Smet naar advokaat Dutry, V1»n de Werkgroep Vrouw en rassing: het optreden van een projekt. Belangstellenden re school of enkele jaren later in gezelschap van pastoor Mol- Maatschappij werd op zater- volledig circus, onder leiding kunnen telefonisch inlichtin- met leren zijn gestopt zijn er lë. De (volkomen blinde) ad- dag !2 januari een grandioos van direkteur Lenoir en clown gen bekomen via telefoonnum- trouwens weinig mogelijkhe- vokaat bleek bereid het doku- Driekoningenfeest georgani- De Baere. Allerlei dieren kwa- mer 775.85.00. den om bij te benen. Met «Op- ment van de hand te doen. Hij seerd. Dit feest had plaats in men hun kunsten vertonen: nieuw gaan leren» wil De Spie had altijd al gehoopt dat het dc kelderverdieping van het beren, olifanten, poezen, en Opnieuw gaan leren gel die leemte opvullen, zou terugkeren naar de plaats Cultureel Centrum en in de nog veel meer. Iedere groep De kursus «opnieuw gaan Wat staat er zoal op het van oorsprong, vandaar dat hij cafetaria. die optrad kreeg van de groten leren» van De Spiegel werd al programma? Dirk Vereist: de prijsbepaling zeer redelijk Niettegenstaande het barre telkens een zeer verdiend ap- drie keer geprogrammeerd, «We werken in groepjes van bleef (slechts 43.000 fr winterweer waren er toch heel plaus. Als apotheose volgde maar heeft tot dusver nog ongeveer twaalf personen en wat kleintjes komen opdagen, dan de aankomst van de drie- Overtuigd van de authcntici- zodat er, samen met de ouders koningen. Na die vertoning teit en de uitzonderlijkheid en andere CVP-leden, toch werd het hoog tijd om de hon- iretaris. Hij wordt opgevolgd door de heer Fonck (dw) van het dokument brachten de wel een zeventigtal aanwezi- gerige magen te vullen met schepen en de gemeentearchi- Bai Jit- varis verslag uit bij het sche pencollege. dat deze buiten kans terstond aangreep. Het «perkamenten tochtscherm» zal zeer binnenkort te kijk bespreken hoe we een vlotte brief kunnen schrijven, een sa menvatting maken en een ver slag kunnen opstellen. Boven dien proberen we met de groep ook een beter inzicht te ver werven in de aktualiteit. Reke nen, de betekenis van een tekst vatten en de taal die eigen is aan de administratie, komen ook aan bod», aldus nog de kursusleider. Volgens Dirk Vereist liggen de zaken bij het alfabetise- ringsprojekt nog gevoeliger. «Niet kunnen lezen noch schrijven wil men in beperkte kring nog wel toegeven, maar in grotere groepen ligt dat he lemaal anders. Die mensen ha len alle mogelijke truuks uit om hun gebrek geheim te hou den. De zaken worden overi gens anders aangepakt, meer anoniem en in kleinere groe pen dan dat voor 'opnieuw gaan leren' het geval is», be sluit Dirk Vereist. Voor alle inlichtingen: De Spiegel op telefoonnummer 775.44.84. tnse. Marcel De Pauw neemt afscheid als OCMW- Tetaris. Hij wordt opgevolgd door de heer Fonck dw gen waren. Bij de aanvang om- boterkoeken en chocolade- streeks 14 u. werden de kinde- melk. Rond halfzes was ieder- ren samengebracht in de kei- een voldaan en konden de klei- dcrverdieping, waar zij onder ne mannen door de besneeuw- leiding van Annemie De Baere de straten weer naar huis. Spe- Rij Siberische temperaturen trok te Sint-Gillis-Waas voor en Robert Lenoir op een pret- ciale felicitaties ook voor de de zevende nenkort zullen belangrijke beslissingen vallen over de o tomst van het laboratorium en de RX-afdeling van de Tentoonstelling zat behoren. MW-kliniek te Lokeren. De onderhandelingen met de Ie huidige exploitanten, enerzijds dr. bioloog Dierick tige manier een uurtje bezig inrichters: Luc Van Kerckhove uan" LPt rm".!tImM,!om werden gehouden met vertel- en Rony Rogiers van de CVP- uan muziek en Spei. Jongeren, en Rita Rogiers en Maar rond vier uur moest Hilde Kelem, van de werk- iedereen, groot en klein, naar groep Vrouw en maatschappij, beneden waar de koffietafel J.V.L. maal de Driekoningenstoet van Volkskunst van het Gemeentemuseum, waar het zonder twijfel tot dc grootste blikvangers van de iderzijds dr. radioloog Vandenbroucke, zijn immers neringsplan op de helling zou gebeuren door het privé-initia- teprongen. Op korte termijn moet dus een oplossing komen te staan. PW-Imkeren tief, dat met snelle en efficièn- onden worden om de continuïteit van deze diensten in A |9&;Lokers ziekenhuis te waarborgen. ree;» vroeger maakte PW- het konkurrentie-element. Zo mcS®ren hieromtrent zijn kunnen ook alle bclangstellen- j^ldpunt bekend en voorzag den op een eerlijke basis mee var >Voor diensten een dingen, zich vergewissen van dde?Contracl °P basis van een de vaste kosten, de bestaande ^stenberekening over de infrastruktuur en de rentabili- tofwfe lokalen. PVV-Loke- teit. Het is in het belang van Nijft ook nu op haar stand- het pnvé-imtiatief om het labo en/of de RX-afdeling zo effi- ciënt mogelijk uit te bouwen, luiste exploitatiekosten die medisch labo en de RX- PW-Lokeren verzet zich met ding aan het OCMW kos- klem tegen elke vorm van kan exakt door dc overname van het labo cn de MW-boekhouding bere- RX-afdeling door het OCMW. id worden. Het is dan ook Niet alleen zou een dergelijk £r logisch dat deze onkos- OCMW-behcer een investe- *iat de minimum basisprijs ring vergen van tientallen mil- cen huurkontrakt moet joenen met een daaraan ge- ien. Boven deze basisprijs koppelde stijgende schulden- pa. de konkurrcntie spe- cn leningslast, maar bovendien öbij het uitschrijven van een wordt er vermeden dat de ex- Ici i? ,.e aanbesteding van ploitatietekorten, die onge- bnt?e diensten. Op deze ma- twijfeld zullen optreden in :|iju ls "el OCMW verzekerd OCMW-behcer, het deficit 1 L ?en 100% kostendekkend van het OCMW-zickenhuis afgtt n,rak|' met eventueel zouden aandikken waardoor aewnoP ex,ra inkomsten uit het meer dan noodzakelijk sa- die uiteindelijk de ganse Lo- kerse kliniek in het algemeen dan ook, in het algemeen te initiatieven deze beide afde- en de patiënten in het bijzon- belang, een verdere exploitatie lingen tot attraktieve polen der ten goede komt. van het labo en de RX-afdeling kan uitbouwen, een uitbouw De stad Sint-Niklaas heeft de vroegere eigendom Ver- schucren verworven. Dit komplex ter grootte van liefst 15.000 m2 in het herwaarderingsgebied Hazewindwijk wordt in ruil voor 9,6 miljoen frank stadseigendom. De transaktic komt ter sprake op de gemeenteraadszitting van volgende week vrijdag 25 januari. De vroegere brouwerij is wél in de overeenkomst begrepen, maar het café aan dc hoek van de Nicuwstraat-Hazewindstraat niet. Met zowel dc Sint-Niklase Maatschappij voor de Huisves ting als de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen zijn er, van stadswege, kontakten met het oog op de inplanting van ofwel sociale woningen ofwel bejaardènflats. Over die andere (mogelijke) transaktie, de verkoop van de partikuliere eigendom Salons Carlton in de Stations straat (het rijksonderwijs toont interesse) leest u meer op een andere plaats in dit blad. (wv) groep Drieske Nypers door de centrumstraten. De barre koude riep herinneringen op aan 1977 toen het op nieuwjaarsdag eveneens beginnen vriezen was dat het kraakte. Maar het winterweer remde de gen, herders en dies meer, goeie sfeer niet: er werd duch- stond vrijwel nergens voor een tig gezongen, her en der kreeg gesloten deur. Hoewel het in men een druppeltje aangebo- stand houden van deze traditie den en er werden brieven met niet als omhaling bedoeld is, de betekenis van het Drieko- was de hoed met fooien flink ningenfeest afgegeven. Het gevuld door mensen die het bonte gezelschap van konin- initiatief weten te waarderen. De stoet ging uit op Drieko- ningenavond, zaterdag 5 ja nuari, en er namen ook dan sers aan deel van jeugdvolks- dansgrocp Marie-Katrien die voordien hun jaarfeestje ge vierd hadden. Na de omme gang was het de beurt aan volkskunstgroep Drieske Nij- pers zelf om rond de feesttafel te vertoeven ter gelegenheid van de jaarwende. Drieske Nijpers is inmiddels aan het achttiende werkjaar bezig en een eerste opvallende manifestatie daarin wordt de medewerking aan het 110-jaar bestaan van Davidsfonds Sint- Niklaas op zaterdag 16 februa ri. Verder zal het werkjaar gekenmerkt worden door de inrichting van de landelijke meiboomplanting der werkge meenschap voor volkskunst (Wevo) op zondag 5 mei en door de inrichting van een oogstbraderij, in samenwer king met het plaatselijke bra- derijkomité, op donderdag 15 augustus of het weekend 10-11 augustus. Op zondag 20 januari organi- en 15 tot 25% van de Spit- seert Wielewaal Land van bergse kleine rietganzen. Waas een ganzentocht langs Samenkomst: 8.30 u. stadhuis de grootste overwinterende Sint-Niklaas, stipt, 10 u.: stac- ganzenkoncentraties in ons huis in Damme. land: de polders van Brugge- Begeleiding: Gilbert Keere- Oostkust, o.a. Damme, Zuien- man en Robrecht Pillen, kon- kerk9, Nieuwmunster en Hout- servator van de «vestigingen ave. Dit polderkomplex met in- van Damme». temationale betekenis heeft Deze tocht is de eerste in een een geregelde aanwezigheid reeks van gemeenschappe- van een ganzenpopulatie. Dit lijke aktiviteiten met Wielewaal betekent dat bij strenge win- Noord, Zuid en Beveren Op ters pieken kunnen bereikt het einde van de namiddag is worden van 6000 kol-, 4000 er een geleid bezoek in het kleine riet-, 800 riet- en 400 stadhuis van Damme. Boter- grauwe ganzen. In normale hammen en warme kledij zijn seizoenen herbergt Vlaande- noodzakelijk. Einde omstreeks ren ca. 5% van de kolganzen 18 u. Mensen die door de strenge winterperiode verwarmings problemen hebben kunnen zich wenden tot het OCMW in Sint-Niklaas. Voor financieel behoeftigen werd de verwar mingspremie met 50% verhoogd. De diensten van het OCMW voor schoonmaak, klusjes, bejaarden- en gezinshulp, maaltijdenbedeling, staan bij dringende oproepen ter beschikking van mensen die het huis niet kunnen verlaten en wel voor O.a. boodschappen, maaltijdenbereiding, schoonmaak van stoepen. De betrokken diensten zijn gevestigd in de Lod. De Meesterstraat 3 en kunnen telefonisch bereikt worden op het nummer 776.69.11, binnenpost 1121 van 8 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur, zaterdag van 8 tot 12 uur. Er kan ook kontakt genomen worden in de OCMW- rusthuizen van Belsele, Nieuwkerken en Sinaai.

De Voorpost | 1985 | | pagina 5