-«Onze Arend« heeft vierde Karnavalprins Arendkomitee geen bepaalde voorkeur voor kandidaat Prins van Aalst hulp van veertig jaar geleden Affichewedstrijd Jaar van de Jeugd in Aalst Dienst Financiën nu in Huis Van Langenhove Elfde Miss Bette-verkiezing te Lede E'Occer Liehes ïij van Oilsjt Rochefort dankte Aalst voor De Voorpost - 18.1.1985 - 7 Aalst. Dit was karnaval anno 1984. Wat wordt het in 1985? Zaterdagavond was er tijdens de verkiezing van de Arend- prins te Aalst heel wat te doen rond de folder die door Loeken Tatjen, bewoner van de wijk Arend, werd ver spreid in verband met zijn kandidatuur als kandidaat voor de titel van Prins Karnaval van Aalst. Loeken Tatjen zette zonder meer in zijn publiciteit dat hij wordt gesteund door de Arend. Maar hij was allicht vergeten dat ook John Marcoen, nog een kandidaat prins, ook in de wijk woont. Het komitee van de Arend deelt mee dat het zich ten stelligste distancieert van deze verklaring van Loeken Tatjen, verklaring die op zijn zachtst uitgedrukt al te voorbarig kan worden genoemd. Het komitee wijst er op dat het alle kandidaten evenveel geluk toewenst en besluit met de alom gekende uitspraak «dat de beste moge winnen». Dat zowel Loeken Tatjen als Johny Marcoen op de steun zullen mogen rekenen van vele supporters uit de Arend- wijk is dan ook te verwachten. Ajoin V.(Aalst. Kandidaten voor de titel van jeugdprinses op de Aalst. Willem II (l) werd nipt Arendprins voor Jantjen I Arend (a) (a) i Verleden zaterdag liep de stadsschool van de Binnenstraat •ivol voor de verkiezing van de 4de karnavalprins van de krend. Tevens werden er een jeugdprins en jeugdprinses rerkozen. naar de andere emmer worden overgebracht waarna dan in een eveneens beperkte tijd spanne een zo hoog mogelijk aantal aardappelen moesten worden geschild. In de zaal heerste volledige onzekerheid over het resul taat. Er waren immers ener zijds de punten van de 7-kop- pige jury en anderzijds de pun ten uit de zaal. Uiteindelijk werd Willy Rydant de 4de Arendprins. srenn de feestzaal waar ambiance de mond moesten in een paar t diyas als op de beste karnaval- minuten tijds een optimaal vindagen en waar de spanning aantal knikkers van de ene onzekerheid over het resui- LH m isnxij de jongens was het een Aalst. De deelnemertjes aan de proeven voor de titel van jeugdprins en -prinses op de raktische proeven. Met 'een and op de rug en een lepel in Aalst. Geestdriftige supporters i, Het stadsbestuur van Aalst werd uitgenodigd naar Roche- fort om er de plechtigheid by te wonen van de getuigenis van de dankbaarheid van de bevolking te aanhoren en dit ter gelegenheid van de 40ste verjaring van de vreselyke omstandigheid van het «offensief Von Runstedt». De stad was vertegenwoordigd Vervolgens werden door de door de schepenen Bogaert en vier steden een boom geplant. Vinck. De andere steden die Schepen van financiën Bogaert hulp betoonden waren Vorst - heeft namens het stadsbestuur St. Gillis en Ninove. een boom geplant maar werd Omdat in december 1944, 90% met deskundigheid begeleid van de woningen vernield wa- door schepen van landbouw ren, hebben de bovenvermelde Vinck. steden hulp betoond onder al- Tot slot had er een receptie lerlei vormen. Wat hun het plaats waar de burgemeester best bijgebleven was, werd in speciaal de steden heeft be- herinnering gebracht door een dankt voor de vrijwillige steun opschrift op een Aalsterse en overhandigde aan dc vier vrachtwagen. vertegenwoordigers een tinnen «Rochefort zal herrijzen schotel. Aalst zal het bewijzen». Burgemeester De Groeve Na een toespraak van Senator- sprak namens Vorst en St.- Burgemeester Dalem, werd Gillis en schepen Bogaert een bezoek gebracht aan het voerde er het woord namens museum dat staat langs de de stad Aalst en Ninove en Avenue d'Alost. overhandigden een herinne- Aan de kinderen werden ge- ringsgeschcnk aan deze ge schenken uitgedeeld waarme- moedelijke dag. de ze erg blij waren. l.H. De werkgroep Internationaal jaar van de jeugd (IJJ) ontving liefst 92 inzendingen voor de wedstrijd. Stemgerechtige ju ryleden hierbij waren Ann Dierick, Christel Huyle- broeck, Marcel De Block. An- dré Van Schuylenbergh, Jozef Van Landuyt, Betty Lam- brecht en Mieke Dohogne. Laureaat werd Dirk De Ridder uit Kerksken die de prijs van 5.000 fr in de wacht sleepte vóór tweede Peter Schellinck uit Erpe-Mere die 3.000 fr kreeg. En verder: 3* prijs: De Beul Jan, Moes- kouterlaan 4, St-Gillis-Den- dermondc, 4C prijs: Schouppe Alro, Vijverstraat 14, Erpe- Mere; 5' prijs: Van Durm Ka- trien, Beekstraat 120, Kerks ken; 6' prijs: Van Kerckhove Gert, Van Tieghemstraat 8A, Berlare; 7° prijs: De Smet Els, Pijpenbeek 30B, Nieuwerker- ken; 8e prijs: De Leener Sarah, Stationsstraat 3, Affligem-Es- sene; 9* prijs: Van Gijseghem Elke, Rijgerstraat 3, Moorsel en 10* prijs: Van de Velde Inge, Kluisendreef 8, Erembo- degem. Verkiezing jeugdprins en -prinses Op zaterdag 9 februari heeft in de Nieuwe Madeion om 17 uur de verkiezing plaats van een jeugdprins en -prinses. Orde der Ajuinprinsen Vrijdag 15 februari heeft om 20 uur in de zaal Wembley, Bredestraat, de verkiezing plaats van de Ajuinprins 1985. Inlichtingen en kandidaturen bij Roger Berghmans, Gent sesteenweg 107 (053/70.17.02). De Gillis' brochure Naar jaarlijkse gewoonte brengen rond karnaval de Aalster- se Gillis een brochure op de markt. Dat gebeurt dit jaar voor de tiende keer en voorzitter Ronny De Bruyn deelde mee dat er ook nu weer een aantal bekende Aalstenaars aan het woord komen. Zo is er schepen van openbare werken mevrouw De Maghl die karnaval bekijkt als een aparte Aalsterse wereld en een mentaliteit die voor de niet-ajuinen moeilijk te vatten is. De Aalstenaar is volgens haar een universele pretmaker. Ook schepen Borms geeft haar mening over het karnaval. Typerend is volgens haar het Aalsters «verwijten». Zij heeft een historisch overzicht van het karnaval en plaatst daarin ook de Aalsterse karnavalist. Wat het karnavalprogramma van de Aalsterse Gillis betreft, kunnen we ook enig nieuws aankondigen. De traditionele rondedans op maandagavond zal worden voorafgegaan door een straatparademet Bengaals vuur. Dat zal gebeuren in de Kattestraat. Men vertrekt om 20 uur aan het Esplanadeplein en om 20.30 uur worden de Gillis op de Grote Markt verwelkomd voor de rondedans, zoals steeds de apoleose van hun optreden. Het programma voor zondag 17 februari vermeldt het deelnemen aan de 57' karnavalstoet, waarbij duizende sinaasappelen te grabbel worden gegooid. Maandag 18 februari om 14.30 uur op de Grote Markt de traditionele bezemdans en daaraan gekoppelde bezemworp: om 16 uur deelname aan de maandagstoet; om 20 uur de straatparade. Op zondag 24 februari een bezoek aan de rustoorden en op zaterdag 2 februari om 14 uur de traditionele vooroptocht op de Grote Markt. Wist je dat Kandidaat prins Paco Milou vorig weekend met 27 auto's door de centrumstraten van Aalst reed om zijn kandidatuur kracht bij te zetten. Kandidaat Johny Marcoen publiciteit maakte via een vrije radio, er reeds 2000 kaarten zijn verkocht voor de prinsenverkiezing; Pertotal ook een karnavalplaat op de markt bracht Ex-prins Johny voor de eerste maal zal zetelen in de jury voor de verkiezing van de Prins van Oilsjt. Ex-prins Johny tijdens het karnavalprogramma van Radio Vrij Aalst verklaarde dat hij samen met bloemenfee Annick een tof koppel vormde; kandidaat prins Johny Marcoen ook op de Arend woont net als kandidaat Loeken Tatjen die hierover een schrijven richtte naar alle Arendbe- de stadsschool op de Arend (a) tfoor de elfde maal heeft in Lede de verkiezing van Miss Bette plaats. In de zaal Lelie nillen zich vier kandidaten aan het talryk opgekomen publiek voorstellen terwyl een eskundige jury (zoals dat heet in alle wedstryden) zal oordelen over de charmes en ikwaamheden van de kandidates. Wie uiteindelijk de titel gaat winnen, is en blijft een lagteken tot op het laatste moment. Spanning zal er dus voldoende zyn. de Orde van de Leedse op 12 december 1967 en stu- woont in de Boterhoek 32. Ze waardige Boer kreeg men deert nog. Rita Rociandt is werd geboren op 23 juli 1965 fer kandidaturen binnen voor een bediende uit de Wijstraat 7 en is werkzaam als winkeljuf- verkiezing. Vier jonge te Lede. Zij werd geboren op frouw. Ingrid is ook lid van de si die zich hebben laten 22 juli 1965 en neemt voor de karnavalvercniging Kle-ne ■chrijven zijn: Nancy Van derde maal deel aan dc verkie- Koutcrbrassers. De vierde r Stuyft uit de Vijvcrstraat zing. In 1983 werd ze derde en kandidate is Conny Van der I te Lede. Zij eindigde vorig vorig jaar tweede. Uit Wichc- Straeten. Ze woont in de ar vierde. Ze werd geboren len komt Ingrid Verbeke. Zij Guchtstraat 43 te Lede, werd geboren op 17 mei 1967 en studeert nog. Voor hen ligt een totaal prijzenbedrag klaar van meer dan 100.000 fr. De win nares bijvoorbeeld gaat voor zeventien dagen naar Joegosla vië. Waar zij in een van de beste hotels kan verblijven in vol pension. Deze hoofdprijs wordt aangeboden door reis bureau Lotus Reizen - Hobcrt Topke. Op de ellenlange prij zenlijst staat ook nog onder meer een inbouw openhaard, pctroleumvuur, elektrische blazer (geschonken door Faber gasradiatoren), een luchtdoop per helikopter voor alle kandi- t Es stillekesoon de gewoentje gewonen da rond vastelau- ved hiel wa mensjen eer geroepe voelden ver liekes te schroiven oever Oilsjterse toestannen. Pakt na beveirbeldj de kandidoot-prinsj Johnny Marcoen. As zanger eit'n na lieken gemokt oever d'Ovveniersstroot. den dop en Pië Kees, allemool dingen die iederen Ajoin kaan. p 2 Oeik Loeken Tatjen zingt voivenvieteg-toerenplotjen vol. r df Mé Jing Kiel Boem en Fredjen mé zen trompetjen zal'n aid zeikes ambiaans in de kiët bringen. K°izer Kamil, ne spesjalist op teis gebied, bringt van de joor Van 't wistegem. Antoine en Michel zing 't wa groeit en geiven en elpei oil mé eer liekes van den toe-men-show. vip Oeik Lotj Ons Los eit zwen schoifken en Pertotal 'n wiltj tic onderdoeng. Azoei mensjen, ziede datter ver vandejoor neweir meziek tzitj. Op Radjo Vroi Oilsjt keje iederen mondjagauved vanaf acht ieren allemool die schoetn plotjes oeiren. 'Crsoeinlek oeire'k nog attoid et lifst de ploot va Kamil Oilsjtg'etj men hert gestoelen». Azz'k dad' oeir ten rda werre k en beljen melankoliek. Oeik da plotjen van Odi- long Mortier «Men ieneg Oilsjtpakt meh attoid. ons Oilsjt nie ienegEs onze karnaval me ieneg? Mensjen, terwoil dagge teis oon 't leizen zalj, 'springt oil eire zetiel en goot eir agaa om én karnavalploot! Derrekt zeje in de sfeir van de zotte droi daugen zen en j saumen meivoelen mé 't A jont jen. daten, andere prijzenschen- kers zijn foto Roef, kleinmeu- belen De Neef, café Lelie, de Radiodokter, Hubert Ponnet, Gilbert Uyttendaele, Stock, De jury bestaat dit jaar uit Clement Mclckcnbeeck, Aime Van den Hautte, Chris De Backer, Herman De Neef, An nie Dierens, Bert Broeckaert, Jean Baetens, Etienne De Winne en Carine Everaert. Zoals men kan vaststellen zijn er onder de juryleden een aan tal die in het verleden de titel van Miss Bette hebben ver overd. Op het palmares komen de namen voor van Marina Racs (1975 en 1980), Chris De Backer (1976), Chris Goemey- ne (1977), Els Van Overwaele (1978), Martine Baeke (1979), Martine De Bosscher (1981), Carine Everaert (1982 en 1984) en Nadine Raes (1983). De verkiezing wordt muzikaal opgeluisterd door het orkest Formatie 83. Wie het allemaal van dichtbij wil meemaken moet om 20 uur in zaal Lelie aanwezig zijn, op zaterdag 19 januari e.k. 15.000 Florijnen van burggraaf Jan Van Immersele. De herenwoning Van Langen hove is een prachtig voorbeeld van laat-rococo, een architek- tekturaal komplex dat rust en voornaamheid uitstraalt. In 1896 werd de eigendom aan de betrekkelijk lage prijs van 55.000 fr. afgestaan aan de stad om er de «Rechtbank van Koophandel» onder te Kwis Aalsterse hartvereniging «Harva» dc hartvereniging van Aalst, organizccrt op vrijdag 1 februari om 20 u. een kwis tussen verschillende groepen. Iedereen die iets weet over algemene zaken is welkom om aan deze kwis mee te doen. Ook dc supporters zijn van harte welkom in de zaal 't Kapelleken. Meuleschettestraat te Aalst. Het wordt een boeiende, spannende en vooral humoristische avond met enkele gastoptredens. Wie Harva nog niet kent, is dit dc ideale gelegenheid om iets over dc werking van deze zelfhulpgroep te vernemen. Wie lid wil worden kan dit ook doen door 200 fr. over te schrijven op het rekeningnummer 001-1091518-53 van Harva, Opcnvcldstraat 13 te Welle. Harva staat open voor alle hartlijders en voor niet-patiëntcn die dc vereniging een warm hart toedragen. Schepen van financiën Etienne Bogaert toonde ter gele genheid van de nieuwjaarsreceptie in zyn departement aan de pers de nieuwe lokalen die sty Ivol, sober, zo funktioneel mogelijk en vooral met heel wat veiligheids voorzieningen zyn ingericht. U vindt er de financiële dien- bleef 125 jaar de eigendom van sten boekhouding, ontvang- de familie Van Langenhove. sten en vismijn, aankoopdienst Het was Jean Domonique Van en ontvangerij. Verder ressor- Langenhove uit Dcndermonde teren onder schepen Bogaert die het openbaar had aange- de regies slachthuis en water- kocht in 1771 voor de prijs van dienst en de informatica. UIT DE RODE CIJFERS 1984 het eerste jaar dat de financiën van Aalst opnieuw na dertig jaar uit de rode cij fers opdook na de gedane in spanningen op het vlak van de saneringen, wat het moeilijk ste luik is van het gans finan- ciëel plan. Een doelmatig financiëel be leid vereist de nodige voorzich tigheid. Ondoordachte of niet verantwoorde uitgaven kan dit alles vrij spoedig weer doen instuiken, wat meteen een waarschuwing inhoudt. Voor 1985 hebben we een eerste bescheiden belastingsvermin dering en bepaalde afschaffin gen opgenomen. We hopen te kunnen verder gaan in die richting en verder mogelijke verminderingen toe- Aalst. Receptie bij financiën in het Huis Van Langenhove (ai passen. We hopen voor 1986- 1987-1988 een haalbare prog nose te kunnen maken, die de bevolking duidelijk zal aanto nen dat met de gelden van de gemeenschap oordeelkundig werd gewerkt en dat die bij drage niet verknoeid werd. HUIS VAN LANGENHOVE 1984 bracht ook de reeds zo lang verwachte verhuis mede naar het Huis Van Langenho ve, dat nu bijna volledig geres taureerd werd en na het schil deren van de buitengevel, het aanbrengen van de deurklin ken het oplossen van een ge schil, zal het doel bereikt zijn. Gelukkig heeft het huidig be stuur de afwerking van de eeu wigdurende projekten in haai beleidsnota opgenomen. Het huis Van Langenhove brengen. De geschiedenis van de familie Van Langenhove is tevens een stuk geschiedenis van het Land van Aalst. Dit geslacht heeft een aanzienlijke rol gespeeld op het bestuurlijke, politieke, ekonomische en sociale vlak. Nu zullen in de toekomst nog generaties de stadsfinanciën beheren. L.H. Sint-Antonius achterna in Affligem VTB-Affligem organiseert andermaal een fijne halfdaagse of dagtocht, een winterse zwerftocht Sint-Antonius achterna op zondag 20 januari. Aan de Affligemse abdijtoren wordt verzameld te 8.15u. liefst goed ingeduffeld en voorzien van laarzen Vertrokken wordt te 8.45u. stipt en langs de Eksterenbcrg gaat het naar Essene waar wordt deelgenomen aan de traditionele St.-Antoniusviering (Solemnele Hoogmis, offergang met uitdeling van santjes, openbare verkoop van varkenskoppen en dergelijke, boerefret en volksvermaak in en rond de feesttent). Te 12u wordt bij de kerk van Essene verzameling geblazen voor de namiddagtocht. Vertrek van de geleide tocht te 12.15u. stipt. Door "n Breughcliaans (winter) landschap over de Morettc en langs de Eenhoorn naar Asbeek (verrassing in dorpsherberg). Vervolgens langs het Trommelbos terug naar Essene. waar namiddagwandelaars eventueel kunnen afhaken en met de wagen naar de abdijkelder snorren De échte wandelaars keren te voet naar de abdij terug via de Koudenbergbeek. In de Abdykelder worden alle wandelaars vergast op smakelijke bezekoeken, vers uit de oven.. Dcelnemingsgcld (bezekoeken en verrassing inbegrepen) 20 F voor leden van de Vlaamse Wandelaarsbond en ook voor kinderen. Niet-leden betalen 40 F. Er dient vooraf ingeschreven, maar de betaling gebeurt ter plekke. Het wordt een toffe tocht! LH

De Voorpost | 1985 | | pagina 7