J<2' Bedevaarten i eranda's y tenasdeoor De Voorpost - 22.3.1985 - 19 HEB STEEDS BIJ DE HAND leest Gehandicapten fcratie van Gehandicapten «Bond Moyson» van de issementen Aalst-Oudenaarde zal op 31 maart a.s. een est organiseren in het Oud-gemeentehuis te Mere en om 14 uur aanvangen. Men vraagt een financiële mst van de deelnemers, nl. voor leden 20 F en niet- italen 50 F voor koffie met gebak, tombola en geschenk, eel zal muzikaal verzorgd worden door Gust en Maurice [de leute en het plezier zullen inbrengen. De uiterste igsdatum voor dit gezellig samenzijn werd op 24 maart Hamme Dendermonde. In Appels werd in de Koebosstraat de Sint-Jozefskapel ingezegend, (vh) 3 22 maart Hamme: gespreksavond. Café Wembley. Patro G-Pardaf A. Zaal Familia. Patro B-Madelon A. Zaal Familia. s: Prado-Pardaf C. Zaal Familia. mis: Patro F-BAC D. Zaal Familia. 3dlag 25 maart lelclub 't Hoeksken: Lokeren: 1ste Molsbroektocht. n b öub Penalty nsd .10 km. Vertrek aan Wuitenshof met eigen vervoer, 'afeltennis: Patro D-Sint-Niklaas I. Zaal Familia. aleltennis: Patro C-Beveren B. Zaal Familia. Fafeltennis: Patro A-Evergem A. Zaal Familia. n20ji: Basketbalclub Geywa Moerzeke-Lokeren. Wedstrijd il Sporthal De Wuiten. Tafeltennis: Patro B-Sleidinge C. Zaal Familia. .V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: verkleed karna- er ontspanning. Zaal De Vrijheid. sti|.A.V. Aquarius: Breugelfeest voor de Inden van Aqua- aal. LA.V. Aquarius: Breugelfeest. T^falclub Geywa Moerzeke-Lokeren. Wedstrijd 1ste ploeg. De Wuiten. J land' 24 maart idelclub 't Hoeksken: duo-busreis naar 7de Reigers- Vinderhoute. Afst. 14-7 km en namiddag naar Buggen- Ipdorp voor de 2de lente-Vossetocht. Afst. 16-8 km. 'laan lokaal met autobus. cj lig 25 maart !r. Gepensioneerden Middenstandsbond: kaarting. Zaal No I' Centrum: Lentewandeling naar «Den Bunt». Vertrek op wbruggenplein. Rust na Arbeid H. Hart: met de fiets naar Waasmunster ide Kapelletjestocht mee te gaan. K.A.V. H. Hart: voor belangstellenden «Vrouwen rond door Agnes Cayet. Zouaaf H Hart «Van jojo totbibip». Over speelgoed voor van 6 tot 12 jaar. Zouaaf. ultureel Komitee: Opvoering van de komedie «De brave Schweik», door het Reizend volkstheater. Zaal De Woensdag 27 maart 15 u.: The Old Chap: film Pink Floyd «The wall». Donderdag 28 maart 19 u.: K.V.L.V. St. Anna: «Alles in een korstje». Kookles algemene technische vergadering. St. Annacentrum. 19.30 u.: C.M.B.V. Jaarlijks Paasfeest. Zaal De Ring. 20 u.: Kon. Touring club van België: voordracht en dia's over Tunesië door de h. Robert Thijs. Feestzaal Gemeentehuis. Tafeltennis: Patro A - Pardaf B. Zaal Familia. Tafeltennis: Patro B - Pardaf E. Zaal Familia. Tafeltennis: Patro G - Viktory. Zaal Familia. Moerzeke Pronostiekersclubs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Victor Lelie was de enige winnaar met 11 punten. Aan de leiding van het klassement Aline Van Mele met 145 punten gevolgd door Hilde Van Riet met 144 punten. De rode lantaarn is in het bezit van Jean Pierre Verschelden met 79 punten. «Eerlijk duur het langst» bij Raymond Drieghe. De winnaars waren: Diseré Cornelis en Lucien Kinders ieder met 7 punten. De top van de rangschikking: 1. Paul De Donder 105 p., 2. Stefanie Puylaert 103 p. Duivensport Wegens de zeer slechte weersomstandigheden kon de geplan de Quiévrainvlucht van het Drieverbond, lokaal Frans Ost, verleden week niet doorgaan. Nu voor zondag 24 maart in het zelfde lokaal prachtige gewaarborgde prijsvlucht uit Quiévrain met oude duiven en jaarlingen. Inkorving zaterdag van 19 tot 21.30 uur en los om 9 uur. Ook is er zaterdag 23 maart een opleervlucht uit Aalst met inkorving van 10 tot 11.30 uur. Los om 13.20 uur. Middenstandweek Kruibeke 26 maart na Arbeid H. Hart: slotzitting seniorenakademie met ia. Trefpunt Dendermonde. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: studiereis farmaceutische produkten te Puurs. Vertrek zaal De Len£en,er "Eerste hulp bij ongevallen». Den Bond ederatie Vlaamse Vrouwengroepen: Coctailavond met lerdurmen. Algemene huishoudtechnische vergadering, tker Veldstraat. K Middenstandsweek Maandag 25 maart om 20 u. in Ons Huis te Kruibeke info over «Inbraakbeveiliging voor onze zaak», m.m.v. njkswacht en politie eri vanzelfsprekend de middenstandsroganisatie NCMV. Woensdag 27 maart om 14.30 u. in het Gildenhuis van Rupelmonde kindernamiddag met Tante Lieve en Nonkel Wally plus prijsuitreiking van een kleur- en tekenwedstrijd Kursus tulnieren Het doppersatelier is gestart met een nieuwe kursus tuinieren. Vier woensdagen lang kan je om 19.30, u. in Ons Huis te Kruibeke terecht: 27 maart en 3, 10 en 17 april. Blblioservice voor werkzoekenden Werkzoekenden kunnen in Kruibeke voortaan, op vertoon van hun stempelkaart, gratis gebruik maken van de diensten van de bibliotheek. Het Doppersatelier bekwam deze service van het gemeentebestuur. «ZET LOKEREN IN DE BLOEMEN» De Stedelijke Gezinsraad van Lokeren wil samen met de Lokerse bevolking de stad nog meer een groen en fleuriger uitzicht geven. In april start de aktie «Zet Lokeren in de bloemen». De aanleg van een straatgeveltuintje: Dit straatgeveltuintje wordt gemaakt door het wegnemen van één of twee tegels van het voetpad tegen de gevel van uw huis, om er wat groen of bloemen in te planten. In onze stad zorgt de dienst voor aanplantingen voor een mooie groenvoorziening. Daarvoor haalt men bij de Technische Dienst op de Groenten- markt 27 te Lokeren een aanvraagformulier «tot aanleg van een straatgeveltuintje». Bloembakken: Als tweede aktie van «Zet Lokeren in de bloemen» wil men het versieren van gevels en vensterdorpels met 'Bloembakken' Lebbeke Belotten Bierboom Op de traditionele, maandelijkse belotavond in gasthof Bier- boom kwamen dertig spelers opdagen. De uitslag: 1. Petrus De Smedt 4239, 2. Louis Vernimmen 4239, 3. Godelieve Van Oost 4216, 4. Victor Cornelis 4163, 5. Leon Van den Abbeele 4130, 6. Simonne Vercauteren 4077, 7. Benoit Colson 4033, 8. Frans De Smet 4012, 9. Karei Verhulst 4011, 10. Jozef Elskens 3964. Grootse Maria Tell show In samenwerking met het Ministerie van de Vlaamse Gemeen schap Dienst Volksontwikkeling organiseert de K.B.G.- Wieze op dinsdag 2 april te 17.30 u. in het Gildenhuis, Aalstersestraat een spetterende show met de grote groep «Maria Teil» op het programma. Dit spektakel is het beste van de laatste tien jaar. De show is toegankelijk voor 80 F per persoon, houders van een plus 3 kaart betalen slechts 40 fr. Vooraf is er voor de KBG leden vanaf 15 u. paasviering met H. Misoffer, gevolgd door een koffiepauze. Kunstkoncert De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia van Wieze geeft haar jaarlijks artistiek koncert op zaterdag 30 maart om 20 u. in het Sportpaleis. Paaskoncert VTB-VAB. organiseren hun eerste paaskoncert op zondag 31 maart om 19.30 u. in de Sint-Salvatorkerk te Wieze. De woning van Leopold Segers, Noordstraat gast me, werd door brand vernield. De hele inboedel nd9 ie vlammen op. De brandweer was snel ter plaatse le aanpalende huizen vrijwaren (vh) Lok eren Theater Taptoe Vrijdag 22 maart om 14 u. in de Lokerse stadsfeestzaal schoolvoorstelling van «De Krantenjongens», door Theater Taptoe. Dendermonde. Jongensschool Oudegem. De juf past via allerlei vragen en antwoorden de legpuzzel in elkaar: hoe kunnen we water zuiveren? De jongens van het vierde leerjaar weten dat ondertussen, (v) «Gelmel» een avond met zang, dans, muziek, proza en Maandag 25 maart wordt in het kader van de «Week van de volksgebruiken uit de Kempen; «De Kempen, vroeger en nu», middenstand» in zaal Baert te Eksaarde (Kasteeldreef 26) een De toegangsprijs bedraagt 150 fr., of 120 fr. (CJP en +3-pas). informatiebijeenkomst verzorgd over «De komputer in de mid- Reservatie: in de Torenstraat 1. Tel. 091/48.28.05. denstandszaak». Nog die maandag, in het Middenstandscen trum te Lokeren, spreekt Gilbert Otten over «De nieuwe K.W.B. ST.-LAURENTIUS: ECONOMIE, (N)IETS vennootschapsvormen». Telkens om 20 u. VOOR MIJ Zondag 24 maart vindt vanaf 13.M u. in E KSAARDE EEN k.W.B. Sint-Laurentius-Lokeren organizeert een lessenreeks BALLONWEDSTRIJD VOOR KINDEREN PLAATS. van acht avonden te beginnen op maandag 15 april 1985. Deze The Stranaers reeks heeft plaats in de benedenzaal van het Centrum. Elke -i m r,y avond starten we om 19.30 u., en eindigen we rond 22 u. Zaterdag 23 maart zijn vanaf 20 u. The Strangers te gast in de Halverwege is een korte pauze voorzien en wordt u een drankje stadsfeestzaal. aangeboden. De KemDen De lessenreeks handelt over «Ekonomie». We willen ermee p bereiken dat de gewone man een beter inzicht krijgt in de Zondag 24 maart om 15 u. verzorgt volkskunstgroep Gelmel mechanismen die de ekonomie beheersen. Er is ruim plaats onder het motto «De Kempen vroeger en nu» een programma in voor eigen inbreng, voor discussie en vraagstelling. De lessen de stadsfeestzaal. reeks wordt opgesplitst in drie grote delen: Ekonomie en krisis, La Esterella De oorzaken van de krisis en tenslotte, Oplossingen voor de Donderdag 28 maart om 15 u. La Esterella op een shownamid- De kostprijs van de volledige lessenreeks bedraagt voor de dag voor de derde leeftijd, in de Lokerse stadsfeestzaal. leden van onze afdeling 200 fr. Voor niet-leden is dat 400 fr. «/■«w Voor die prijs krijgt men een uitgebreide tekstmap (100 bladzij- ACV-metaalarbeiders den) en een verfrissing in de pauze. Zondag 24 maart om 9.30 u. komen in het Gildenhuis te Schrijf in bij Willem Buyle (tel. 48.53.63), Oude Bruglaan 149 te Eksaarde leden van de ACV-metaalcentrale bijeen. Propagan- Lokeren, of bij Yves Cools (tel. 48.38.93) of bij een ander dist Pol Fransen zal van de partij zijn. bestuurslid. Bij KWB en KAV Zaterdag 23 maart bal van KWB-KAV-Sint-Anna, vanaf 21 u. in het Parochiaal Domein. KWB-Eksaarde huldigt vanaf 20 u. de nieuwe kaartkampioen en gaat rond de feesttafel zitten. Woensdag 27 maart bij KAV-Heiende bezinning rond het «Onze Vader», om 19 u. in de basisschool.F10H16L16A6 Sint-Gillis-Waas Lessenreeks jazzdans Vanaf vrijdag 22 maart gedurende tien weken, telkens van 19 tot 20 u. op vrijdag in de sportzaal De Gaver in Sint-Gillis lessenreeks jazzdans. De reeks is een initiatief van de gemeen te, tumklub Sportiva en het Bloso en kadert in het projekt «Sint- Gillis-Waas, pilootgemeente voor de sport» Middenstand en media In het kader van de «Week van de middenstand» houdt Jules Vincart, lid van de BRT-beheerraad, donderdag 28 maart om 20 u. in de Katholieke Kring te Sint-Gillis een spreekbeurt over «Evolutie in het Vlaamse medialandshcap». KAV-aktivitelten Dinsdag 26 maart KAV-Sint-Gillis om 19.30 u. in de Katholieke Kring demonstratie i.v.m. het naaien van een zonnekleedje. En om 20 u. in het parochiehuis van De Klinge bezinning rond het «Onze Vader». SOCIALE GIDS In september vorig jaar gaf S.O.C.A.S. in samenwerking met de huisartsenvereniging een sociale gids in zakformaat uit. Dit jaar wordt de eerste herziening aangevat met het doel de reeds verzamelde gegevens te kontroleren en uit te breiden. Hierbij wordt vooral gedacht aan de alternatieve hulpverlening of aan initiatieven die tot op heden nog ongekend bleven. Allen die menen in aanmerking te komen voor opname in deze gids gelieven voor 15 april a.s. volgende gegevens: naam van het initiatief, adres, telefoon of kontaktpersoon, en bondige weergave van de doelstelling, mee te delen aan: - mevr. Verhofstadt-Van Hoecke, p.a. Maatschappelijk Werk, Stadhuis Lokeren. Tel. 091/48.28.01; - de heer Roger Swens, p.a. Sociale Dienst O.C.M.W. te Lokeren, Zeiestraat 130. Tel. 091/48.48.31. INFORMATIE-AVONDEN VOOR AANSTAANDE OUDERS De VZW Gezinswelzijn van Lokeren biedt in samenwerking met het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, de mogelijkheid om gratis informatie-avonden bij te wonen rond volgende onder werpen: Eerste avond: - dinsdag 2 april 1985: Zwangerschapshygiëne en sociale voorzieningen. In de konferentiezaal van het K.C. Kerkplein te Lokeren. Tweede avond: - dinsdag 9 april 1985: Zwangerschap en bevalling (met film), in de conferentiezaal van het K.C. Kerkplein te Lokeren. Derde avond: - dinsdag 16 april 1985: Voeding van de baby, in de conferen tiezaal van het K.C. Kerkplein te Lokeren. Vierde avond: - dinsdag 25 april 1985: verzorging van de baby en baby's uitzet, in lokaal 3 van de Torenstraat 1 te Lokeren. Deze avonden vangen telkens aan om 20 uur. De toegang is volledig kosteloos. Voor meer informatie kan men steeds terecht op het sekretariaat van de V.Z.W. Gezinswelzijn, Dienst Maatschappelijk Werk - Stadhuis Lokeren (tel. 091/48.28.01, binnenpost 10). STEDELIJKE FEESTKOMMISSIE De Koninklijke Harmonie St.-Cecilia geeft op vrijdag 29 maart 1985 om 20.30 u. een koncert in de stedelijke feestzaal van het Kultureel Centrum op het Kerkplein 1 te Lokeren. VOLKSKUNSTGROEP GELMEL Op zondag 24 maart 1985 om 15 u., in de Stadsfeestzaal van het Kultureel Centrum Lokeren, brengt de volkskunstgroep Op vrijdag 3 mei 1985 naar Kortrijk, Zalige Broeder Isidoor, H. Godelieve Gistel en het H. Bloed Brugge en op donderdag 30 mei 1985 Edingen - Lettelinge - Hooft en O.L. Vrouw van Halle met rondrit. Wees tijdig voor inschrijvingen bij Mevr. Van Gucht-De Vis Pater Ruttenplein 30, 9330 Dendermonde Tel. 052/21.80.15 of bij Mevr. Segers-Vercammen Dr. Haeckstraat 40, Grembergen Tel. 052/21.14.55 EECKMAN School op stelten. Een organizatie van de Dendermondse scholen die Bazel (Kruibeke). De dames- en meisjesturnkring Moed t jeugdige belangstelling kreeg, (v) kinderkarnavalfeest. (dw) 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18AALST 33 0321 'ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecialiseerde personen. De Dendermondse Rijschool... op slechts 1 adres: Veldstraat 47, Slnt-Glllls-Dendermonde. I O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen aisoo» sportkledi| en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroc-stn|ke Gezinszegels 30 026C oio's Hofman Tel. 053/70.33.95 Schoolstraat 48 Aalst Gekend voor de laagste pnizen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding6 '633 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonveroouwing van de kelder tol het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langeslraat 116 9300 AALST UBUCITEIT 052-21.40.60 FUAND0 om de reel quis quid. 053-21.40.60 Kracht organizeerde een ili|ke Lati|nse quando. quomodo enz wie. wat waar wanneer en noeHet antwoord op de vragen in verband met B uw advertenties wordt U gegeven door Greep De Cuyper De betere veranda's - ook op maat. 053/70.09.59 Gratis prijsbestek. w-u/ V Roger De Woll, Schoolstraat 25. Wieze l 36/189-AS +y n 052-21.40.60 een toverformule1 Neen een vergeli|kmg Uw inbreng en onze vaklui geven samen een li|n resultaat aan uw reklame- problemen. Bel even naar Groep De Cuyper 30 0491 A :ht over Genealogie te Mere ikundige Kring van Erpe-Mere organizeert een voor over genealogie met als spreker A. De Belie die ook j is voor zijn opgravingswerk i.v.m. de abdij van Baude- het Hof ten Dale zal hij op vrijdag 22 maart om 20 uur amen behandelen en hierbij zal hij zich vooral steunen op ilogische toponymen. Dit wordt dus een zeer belangrijke icht voor hen die aan stamboomonderzoek doen en zich ai met familiekunde bezig houden.

De Voorpost | 1985 | | pagina 19