STADSBERICHTEN Bosch Prado LENTEBAL GBATIS HUISVUILZAKVEBLENINI OPENINGSCONCEBT 20 - 22.3.1985 - De Voorpost dender^0*40 DENDERMONDE 4* jaargang - nr. 11 SOCIO-CULTURELEINFO-KALENDER Grof huisvuil Donderdag 28 maart wordt het grot huisvuil opgehaald in het gebied ten zuiden van de zgn. expressweg en ten oosten van de Molenbergstraat Bij de KAV Maandag 25 maart gespreksavond rond de «medische encyclo pedie voor de jonge vrouw», om 20 u. in het Gildenhuis van Stekene. KA V-Center richt in. KAV-fietstocht Maandag 25 maart om 13 u. vertrekt op het marktplein in Stekene een fietstocht van de KAV, richting Klein-Sinaai Biologisch tuinieren Zondag 24 maart om 9.30 u. komt bij het Werk voor de Volkstuinen J. Kinget spreken over biologisch tuinieren. In de leraarskamer van de Sint-Andriesschool aan de Nieuwstraat 15. Et i ketter ung Woensdag 27 maart vanaf 20 u. in lokaal Schuttershof, Kerk straat 61BGJG-infovergadering over etikettering. Naaien Woensdag 27 maart om 19 u. KVLV-kursus «Zelf kledij maken», speciaal voor de jongeren. In het Gildenhuis Sint-Niklaas Feest normaalschool Vrijdag 22 maart vanaf 20 u wordt in de rijksnormaalschool aan het Regentieplein 18 een 'kaas- en wijnavond' georganizeerd door de vriendenkring van die onderwijsinstelling Gemeenteraadszitting Wie vrijdag 22 maart geen toenstische manifestatie, de IJzerbe- devaartavond of een andere aktiviteit in de hobbysfeer bijwoont kan nog terecht op de Sint-Niklase raadszitting, vanaf 19 u ten stadhuize. Gepraat wordt daar o.m. over de verbouwing, herinrichting of uitbreiding van de stadszalen, de kunstakade- nie, de Cipierage en het Oud Parochiehuis en ook kasteel Valburg. Ook het definitief ontwerp voor renovatie van het tedelijk slachthuis staat op de agenda. 3p wandel - KWB Kristus Koning gaat zaterdag 23 maart wandelen in Vesterlo-Zichem. Men vertrekt om 8.30 u aan de Kristus Koningkerk en om 8.40 u aan het Fabiolapark. - Zondag 24 maart gaat KWB-Belsele wandelen in Tielrode De Bunt). Men vertrekt in Belsele aan de kerk om 13.30 u. - Zondag 24 maart verkent Wielewaal de polders van Haas- Jonk, d.w.z. het «Grote Ring»-gebied. Vertrek om 13.30 u aan iet stadhuis in Sint-Niklaas. Toneel - De Goudbloem voert op 23, 24 en 25 maart, telkens om 20.15 u, op «Een vlo in het oor» van Feydeau, in de schouw- Durg. Dré Poppe regisseert. - In zaal Familia aan de Truweelstraat 146, voeren perso neelsleden van het psychiatrisch ziekenhuis Sint-Hiëronymus op 28 en 29 maart op «De mirakelmakers» van R. Pieters. Extra /oorstelling op 31 maart. Telkens om 19.30 u. Middenstandsnacht In Sinaai vindt de «Nacht van de Middenstand» op initiatief van het NCMV plaats in de zaal van de Paters op Duizend Appels. Zaterdag 22 maart vanaf 19 u. ATB per fiets Zaterdag 23 maart om 9 u vertrekt aan lokaal Forum, Truweel straat 9, een fietstocht van ATB De Natuurvrienden. Het gaat richting Velle-Temse-Kruibeke en Beveren. Het fenomeen faillissementen Bij de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf van het Waasland is donderdag 28 maart om 20 u voorzitter Duplat van de handelsrechtbank in Brussel te gast. Hij geeft een uiteenzetting over «Faillissementen zijn uitdagingen», in de Bank Brussel Lambert aan het OLVrouwplein. Bouwen en boekhouden Nog bij de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf van het Waasland worden enkele studie-avonden ingericht, telkens om 20 u in het CMO-Waasland aan de Hogekouter. Op 25 maart spreekt de heer Delporte over «de nieuwe bepalingen op sociaal gebied» en op 1 april handelt de heer Van Meerbeek over de nieuwe vennootschapswetgeving. Werkloze meisjes In de Belseelse parochiezaal organizeert de VKAJ kursussen voor werkloze meisjes en vrouwen, telkens op dinsdag van 9 tot 17 u. Start op 26 maart. Info via tel. 776.39.52. Het Heymanplein Voor een periode van zes maand wordt de verkeersregeling op het kruispunt Heymanplein-Grote Markt gewijzigd. Je mag vanop het Heymanplein naar de Grote Markt toerijden, en het kruisend verkeer naast het busstation op de Grote Markt wordt logischer geschikt, via een gewoon rond punt. Het experiment geldt voor een proefperiode van zes maanden. Bas-reliëf van zwart-wit Maandag 25 maart om 19.30 u bij Foto- en Diaklub Sint-Niklaas, in studio 18b, avondje «Bas-reliëf van zwart-wit», door Jos Rummens en Richard Van Hese. Kaas proeven Vrijdag 22 maart om 20 u kaasproefavond bij KWB H. Hart in zaal Familia aan de Truweelstraat. 1 KAJ-filmavond Vrijdag 22 maart in de Plezantstraat 62 filmavond voor jongeren vanaf 17 jaar, door KAJ-Sint-Niklaas. ZATERDAG 23 MAART 14.00 u.: Nationaal kwlstornool 1985: Finale voor alle deelnemers, ingericht door de Vlaamse Klub vzw in de gemeentelijke school te Baasrode. 14.00 u.PI. Eucharistieviering n.a.v. een huwelijk, opgeluisterd door het St.-Gregoriuskoor in de kerk van St.-Gillis-Buiten. 14 00 u. Deelname aan het massafeest door S.V.V.-Dendermonde en S.V.V-Appels, in het Sportpaleis te Antwerpen, n.a.v. het 100-jarig bestaan van de Soc. Partij. Vertrek aan de Bond Moyson te 13.10 u. 14.00 u Fietstocht van 30 km. in de omstreken en een bezoek aan de O.L.V -kerk te Oudegem, o.l.v. Dhr. K. Van den Bossche, ingericht door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gilljs Bijeenkomst aan de kerk van St.-Gillis-Centrum. 18.30 u Deelname aan het kunstconcert, ingericht door de K F. De Ware Belgen door de Kath. Harmonie St.-Egidius in het parochiehuis te Oudegem. 19.00 u.: Nationaal kwlstornool 1985: proclamatie, prijsuitreiking en gezellig samenzijn, ingericht door de Vlaamse Klub vzw in het stadhuis te Dendermonde. 19.00 u Lenteconcerten door de Kon. Fanfare De Ware Belgen en 4 andere muziekverenigingen ter gelegenheid van het Jaar van de Muziek in het parochiecentrum te Oudegem 20.00 u Toneelvoorstelling: «In het vrolijke weerhaantje-, blijspel in 3 bedrijven van Franz Schauzer door toneelvereniging Speels Podium in zaal De Klok op het Keur. Inkom: 100 fr 20.00 u.: Voordracht: «De sociale geschiedenis van de jazz- met muziek en videolllustratie door Dhr Piet Van De Croen. ingericht door het Frans Masereelfonds in de Honky Tonk, Leopold II-laan, Dendermonde. 20.00 u. Toneelvoorstelling: t Eeuwig leven Amen-, door de Kon. Toneelvereniging Willen is Kunnen in feestzaal Half-Af te Appels, ingericht door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia. Ook op zondag 24 maart te 19.00 u. 20.00 u Volkskwls: 2* schifting met 40 vragen over algemene kennis, ingericht door K.V.B.-De Samenwerksters-Grembergen in zaal Ros Beiaard. 21.00 u Lentefeest, ingericht door oudervereniging jongensschool Grembergen in de jongensschool, Rootjensweg. De muzikale animatie wordt verzorgd door Radio Delta. ZONDAG 24 MAART 8.00 u.: Forelvissen, ingericht door K.W.B.-Grembergen op de Put van de K.W.B., Grembergse Broek. 9.00 u.: Fietstocht van 45 km., ingericht door de fietstoerismevereni- ging Club 71. Vertrek aan het lokaal te Grambergen. 10.15 u,: Volleybalwedstrijd: Moerzeke - St.-Gillis, ingericht door K.W.B.-St -Gillis-Centrum te Moerzeke. 14.00 u.: Deelname aan de karnavalstoet te Willebroek door de Kon. Harmonie De Eendracht Baasrode. 14.00 u Namiddagwandeling te Meise met een bezoek aan de St - Martenskerk en de beschermende pastorie, ingericht door V.T.B.-V.A.B.- St.-Gillis. Vertrek aan de kerk te St.-Gillis-Centrum. Verzamelen aan de kerk te Meise om 14.30 u. 14.00 u Bezoek aan het bejaarden-tehuis Boonwijk, door het HaHvas- tenkomitee St.-Gillis. 15.00 u Filmvoorstelling over podologie, ingericht door K.V.B.-De Samenwerksters - Afdeling Grambergen in zaal Ros Beiaard. 18.30 u.: Lenteconcerten door Kon. Fanfare De Ware Belgen en twee andere muziekverenigingen, ter gelegenheid van het Jaar van de Muziek in het parochiecentrum te Oudegem. 19.15 u Geleld toneelbezoek aan de stadsschouwburg te Sint-Niklaas. «Een vlo in het oor-, door A T.V De Natuurvrienden. Vertrek lokaal Voor Allen MAANDAG 25 MAART 9.30 u Lenterels naar de Leiestreek door K.A.V. St.-Gillis Centrum, met vertrek op het kerkplein. 10.00 u.: Geleld bezoek «Achter de schermen van de Zoo- te Antwerpen door Jong-K.A.V.-Keur Daarna vrije rondgang 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul. ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. tot 12.00 u. 17.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. Dienst Cultuur en Toerisme VAKANTIESALON BRUSSEL Van 23 maart tot 31 maart 1985 neemt de propaganda- stand van de stedelijke dienst voor toerisme van onze stad deel aan het Vakantiesalon. De stand is opgesteld in paleis 4 nr. 4435. Bij de stedelijke dienst voor toerisme in het stadhuis zijn een beperkt aantal verminderingskaarten ter beschikking. Tot zolang de voorraad strekt kunnen belangstellenden bedoelde kaarten komen afhalen. Hubert Maes Schepen van Cultuur OCMW DENDERMONDE SOCIALE DIENST Nieuwe telefoonnummers Naast het nummer 21.92.07 is de sociale dienst van het O.C.M.W. nu ook telefonisch bereikbaar op het nummer: 22.37.51 - 22.36.87. 19.30 u Informatieavond «Studiemogelijkheden na het 6de leerjaar-, voor de ouders van leerlingen uit het 6de leerjaar, ingericht door de oudervereniging jongensschool Grambergen, in samenwerking met het PMS, aan de Rootjensweg te Grambergen. 19.30 u Voordracht met debat: «Ik ben geen kind meer», door K.A.V.- Baasrode, in Huize Cardijn. 19.30 u.: Belgische Kaas- en Wijnavond ingericht door S V V Appels met medewerking van het Ministerie van Landbouw, in het Volkshuis te Appels, o.a. bijgewoond door De Samenwerksters Appels 20.00 u Cursus praktische school 2, ingericht door K.W.B. Boonwijk in het Parochiaal centrum «Boonwijt». 20.00 u Toneelvoorstelling: «in het vrolijke weerhaantje-, blijspel in 3 bedrijven van Franz Schauzer door toneelvereniging Speels Podium in zaal De Klok op het Keur Inkom: 100 fr. Reductie van 20 fr. voor 3- plussers. 20 00 u Jogalessen: 4* les, ingericht door KA.V.-Boonwijk in zaal Boonwijt. DINSDAG 26 MAART 19 00 u.: Kookdemonstratie: Vier-seizoenenmenu, ingericht door K A V. Dendermonde Centrum in het Zwart Zusterhuis, Vlasmarkt te Dendermonde. 19.30 u.: Demonstratie: «Sfeer brengen in de woning met natuurlijke middelen-, ingericht door K.A.V -Schoonaarde in het gemeentehuis. 19.45 u Voordracht en debat: «Ik heb niets om aan te trekken-. Ingericht door Jong K.A.V.-Grembergen in het parochiaal centrum. 20.00 u Informatieavond over huurwetgeving door Dhr. Wannes Van Stappen, ingericht door Teledienst in het Vrij Hoger Handelsinstituut Lod. Dosfelstraat 20 te Dendermonde. Meer inlichtingen kunnen beko men worden bij Teledienst, Vlasmarkt 29. Tel. 052/21.51.35. 20.00 u Voordracht: over «Marcel Duchamp» door Paul Huylebroek, ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis. WOENSDAG 27 MAART 19.00 u Demonstratie: «Bloemschikken», ingericht door K.V.L.V.- Baasrode in zaal Scaldis. (Ontmoeting). 19.00 u Demonstratie: «Modem kruippakje voor peuters», ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-Centrum in zaal De Schuur. Tot 21.30 u. 19.45 u.: Cursus Prenatale: Evolutie van zwangerschap en geboorte, ingericht door het O.L. Vrouw van Troost Ziekenhuis In samenwerking met de Medische Eenheidskring en N.W.K., in het O.L.Vrouw van Troost Ziekenhuis, Zwarte Zusterstraat 2-4, zaal 59. 20.00 u.: Fotografie: Binnenbrengen en bespreken van 2 dia's voor de maandelijkse wedstrijd en gesonoriseerde diaprojectie, ingericht door de Fotografische Kring in de Stedelijke Nijverheidschool. DONDERDAG 28 MAART 13.45 u.. Muzikale Paasshow met paaseieren voor alle kinderen van de Basisschool-Station, ingericht door de Vriendenkring RBS-Station, Zuid laan 3 in de feestzaal van het Kon. Atheneum te Dendermonde. 19.00 u Naaicursus: Een zonnekleedje maken voor de maten van 38 tot 54, ingericht door K.A.V.-Baasrode in Huize Cardijn 20 00 u Cursus Ekonomle: les 8, ingericht door K.W.B.-Boonwijk in het parochiaal centrum «Boonwijt-. VRIJDAG 29 MAART 9.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166. Tot 11.00 u. 10 00 u - Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert de Batselier, ingericht door C.S.C.-Vormingswerk in de SP-Federatie. Bond Moyson, Noordlaan 21. Tot 12.00 u. 20.00 u Cursus wijn maken: les 2 voor beginnelingen, ingericht door de Dendermondse Wijnmakersgilde t Vaatje in de Wijnhoeve, Lange Dijkstraat 38. 20 00 u Filmvoorstelling: -Neon Streets-, voorafgegaan door een receptie, ingericht door de Culturele Centrale Dendermonde, het Frans Masereelfonds en in samenwerking met de Jong Socialisten In het oud gemeentehuis te Sint-Gillis. 20 00 u Gala 85 door Big Band Studio 10. in zaal Koningshof te Dendermonde. 20 00 u Kanttentoonstelling, de opening van de tentoonstelling wordt opgeluisterd door het Gymel-ensemble in het gemeentehuis te Zele. Tentoonstelling Kleurenfoto's op ware grootte van de H. Bosch-collectie van het Prado Het Imaginair Museum De tentoonstelling, georganiseerd in het kader van Euro- palia 1985, is gratis toegankelijk van 30 maart tot en met 14 april 1985 en heeft plaats in de «Aymonzaal», Stad huis, Grote Markt. Openingsuren: maandag tot vrijdag 14 u. - 20 u., zaterdag en zondag: 10 u. -12 u., 14 u. -17 u. Uitnodiging Het oudercomité, de direktie en leerkrachten van de gemeentelijke jongensschool van Grembergen, nodigen U en uw familie uit tot het Zaterdag 23 maart 1985 vanaf 21 u. gemeenteschool, Rootjensweg Grembergen. Bericht aan de bevolking Bij gemeenteraadsbesluit van 14.02.85 worden w -se dienstjaar 1985 aan grote gezinnen, gepensioneo ond minder-validen en invaliden, langdunge werklozen *g rechthebbenden op bestaansminimum of steur t m OCMW, gratis huisvuilzakken bedeeld, dit onder be de voorwaarden. De aanvragen kunnen gebeuren s Sociale Dienst, Administratief Centrum, Fr. Cou straat 119330 Dendermonde, in de verschillende d« ■3al' meenten en op de zitdagen van de maatschap Brc assistente en dit vanaf de maand april tot or 31.12.85. CATEGORIE I: GROTE GEZINNEN VOORWAARDEN De rechthebbende persoon moet op 01.01.85: gezinshoofd zijn; de stad Dendermonde bewonen; 3 kinderen ten laste hebben. Een kind voor n gehandicapt, wordt in aanmerking genomen v deren; belastingsplichtige zijn voor de directe belasting ophalen van huisvuil voor 1985. VOLGENDE BEWIJSSTUKKEN DIENEN VOORGElf Het mutualiteitsboekje. Voor kinderen met een handicap van tenminste® attest van het kinderbijslagfonds waaruit het 1 handicap blijkt. AANTAL GRATIS HUISVUILZAKKEN 3 - 4 kinderen: 2 pakken 5 - 6 kinderen: 4 pakken 7 en meer kinderen: 6 pakken De rechthebbende personen kunnen op het to< deel slechts aanspraak maken via één der categorie in art. 2. Middenstandsweek Maandag 25 maart plannen NCMV en CMBV in het Gildenhuis een gemoedelijke debatavond rond «Hoe word ik zelfstandi ge?». De komende dagen richt men ook een «stuntverkoop» in, waarbij spitsprodukten tegen weggeefprijzen worden aange boden. Ernest Claes Vrijdag 22 maart om 20u. spreekt in de leeszaal van de bibliotheek te Stekene Emiel Van Hemelrijck, voorzitter van het Emest Claesgenootschap, over «Omkijken naar Emest Claes» in het kader van het Ernest Claesjaar. Organisatie: gemeentelijke kultuurdienst i.s.m. de advieskom missie van de bibliotheek. De toegang is gratis. Reintje Vos In de sporthal aan de Nieuwstraat in Stekene biedt Reintje Vos, de volkskunstgroep die aan z'n vijftiende bestaansjaar toe is, een spektakel aan. Zaterdag 23 maart om 14.30 u. en 20.30 u., zondag 24 maart vanaf 15.30 u. Wandelen in Koewacht Zondag 24 maart kan je in Koewacht deelnemen aan de zevende plaatselijke wandelklub, ingericht m.m.v. het ouderko- mité van de school, de wandelvereniging en het zangkoor. Afstanden zijn 5, 10 en 15 km. Inschrijven in de school op Koewacht 80 tussen 13 en 14.30 u. Naar Averbode en Zichem Vakantiegenoegens Stekene organizeert zondag 24 maart een trip naar de Norbertijnerabdij van Averbode. In de streek van Ernest Claes en De Witte wordt gewandeld, men bezoekt ook het geboortehuis van Claes. Vertrek in Stekene om 9 u. Info via tel. 779.77.86 Een beeld van een man In regie van Karei Ferket voert toneelgroep 't Kelderken uit Kemzeke in het parochiecentrum van die gemeente op «Een beeld van een man». Op 23, 29 en 30 maart. Wafels Bij vzw De Cramme, Kwakkel 1 in Stekene, vrijdag 22 maart wafels te over tijdens de «Hou-je-wafelavond». Fotogrammetrische opname kb De Administratie van het Kadaster heeft besloten over l tot een vernieuwing van de kadastrale plans van een g van de stad Dendermonde (inzonderheid de oude stad! het aansluitend deel van Sint-Gillis) bij middel van It grammetrie. Vóór de eigenlijke vlucht dus vóór de luchtfoto's i genomen dienen op de grond merktekens aangebrad <ja spreid over het grondgebied van de gemeente (de zoger paspunten). Deze punten bestaan hetzij uit wit geschilderde vierkant zwarte rand in de bebouwde kom, hetzij uit witte plastiek (0,30 x 0,30) op zwarte plastiek in het landelijk gedeeRi Deze merktekens zijn noodzakelijk voor het uitvoen ~.1 bovenvermelde opdracht omdat, eenmaal de luchtfoto's j[? men zijn, deze punten topografisch dienen vastgelegd. (>8I 2 VRIJDAG 22 MAART v-l n& KA C 20 UUR STADHUIS DENDERMONDE 7 985 ■w, Koperensemble «Religioso» Dendermonde o.l.v. Luc Den Broeck, The Malufi Singers, Frans Doorns, pil ®S Met werken van: P. Dukas, A. Bliss, V. Nees, Cl. Debu R. Schroyens, Fr. Schubert, Fr. Glorieux, e.a. Uitvoering van de nieuwe Ros Beiaard-fantasie koperensemble van Jozef Baeck. Onder de auspiciën van het Ministerie van de Gemeenschap dienst muziek en kulturele film. Organisatie: Stedelijke Dienst Cultuur en Toerisme stad Dendermonde. Inkom: 120 fr.; 3-Plus, CJP, studenten: -50% Kaarten te bekomen bij: Stedelijke Dienst Cul Toerisme - tel.: 052/21.39.56-57, stadhuis, Grote Dendermonde Maken van vuur )ultuurK Die Mal De bevolking wordt dringend attent gemaakt op hoi .g 1 van het algemeen polltlereglement betreffende hol van vuur: Het is verboden een open vuur te maken of rook te oi in de nabijheid van een openbare plaats, van gebouwen^ t vaste constructies. De burgemeester kan echter ter g heid van feesten of bijzondere gebeurtenissen hierop ikft gaand en schriftelijk afwijkingen toestaan. Het is verboden teer, pek, rubber of andere stoffen enj3 ten, die bij de verbranding een sterk ruikende of priW j9s geur verspreiden, of een overdreven rookontwikkeling I brengen, te verbranden. Het is verboden een open vuur te maken in een gebouw een schouw in goede staat zoals bepaald in hel i bouwreglement. Het kuisen van schoorstenen, scha m andere constructie door middel van vuur is verboden. Stekene. Met veel bijval worden door de Stekense Bond voor Gepensioneerden kaart- en ontspanningsnamiddagen georganllzeerd (gremar) Sinaai. De jeugdraad organizeerde voor de eerste maal en met sukses een kinderkar- naval. Stekene. Dit is het nieuwe bestuur van de Landelijke Gilde. Ludien Persoon is vooij it Guido Goossens ondervoorzitter, Johan Goossens sekretaris, André Feusels pen W meester en de overige bestuursleden heten Paul Goossens, Achiel Rollier, Ge In Temmerman, Libert Van Hooste, Achiel Van Hove, Paul Merckx, Luc De j Francois Flooren en Hugo Goossens (gremar) Sint-Niklaas. In de stadsfeestzalen vond, zoals telkenjare, de informatiekampt behoeve van 'schoolverlaters' plaats. Het initiatief gaat uit van de Rotary C' duizend humaniorastudenten mocht verwelkomen, (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 20