Sint-Jozefskoor brengt liederenpassie «De Memoria Passionis» Mooi muzikaal aperitief vj Buggenhoutse Muzieksch Fedekam Oost-Vlaanderen speelt voor de Paus Mariakantorij Sint-Nikk met passiekoncert Klassering Oostvlaamse koren Volksdans- en zanggroep Kortowo uit Polen te gast in Sint-Niklaas Mattheuspassie in Sint-Jozefkerk te Sint-Niklat, Knapenkoor Wiesbaden in Sint-Niklaas 24 - 22.3.1985 - De Voorpost Een Dendermondse toondichter herontdekt Het Sint-J ozefskoor uit Dendermonde brengt als inzet van de Goede Week op 31 maart om 14.30 uur een passiekon- cert in de Sint-Pieters- en Paulusabdij van Dendermonde. Op het programma staat de liederenpassie «de Memoris Passionis» van Frater Lucas, die in de zeventiende eeuw in het toenmalig Kapucijnenklooster te Dendermonde leefde. «De Memoria Passionis» is een werk dat totaal onbe kend is bij de muzieklief hebbers. Dat komt, zo ver klaarde professor Herman Roelstraete, omdat men fra ter Lucas nog niet heeft ontdekt. Voor Dendermon de is het koncert dubbel be langrijk omdat het in de eerste plaats een onbekend werk is van eigen bodem, geschreven door een musi cus uit een naburig dorp. Het werk wordt in de twee de plaats in een hernieuwde versie uitgevoerd. Hetzelf de koncert wordt om 19.30 u. herhaald in de Sint-Pau- luskerk in Sint-Pauwels, deelgemeente van Sint-Gil lis-Waas. Voor de uitvoering werd een beroep gedaan op musi ci van hoog niveau: de solis ten Rit Piron, Annemarie Rogiers, Harry Ruyl en Lie ven Deroo, het strijkersen semble Pas, orgelist Peter Thomas en trombonisten Geert Depraetere en Wim Baert. Het koor gedeelte wordt uitgevoerd door het Sint-Jozefskoor onder lei ding van Mark Goossens. Naast de uitvoering van de liederenpassa «De Memoria Passionis» staat ook het Stabat Mater van Antonio Caldara op het programma. Aegidius Vemimmen De komponist van het «De Memoria Passionis» is Fra ter Lucas die met zijn.we reldlijke naam Aegidius Vernimmen heet en van wie men weet dat hij in Waas munster werd geboren op 26 februari 1646. Herman Roelstraete die het koncert zal leiden, vertelde op uit nodiging van het Davids- fonds Dendermonde in het stadhuis enkele biezonder- heden over deze bescheiden figuur. Aegidius Vernimmen was het tweede kind in het ge zin van Johannes Vernim men Dymphna Baltens. In totaal waren er zeven kin deren, van wie er een vrij jong overleed. Over de jeugd van Aegidius is niets bekend. Men kan alleen vermoeden dat hij tijdens zijn jeugd twee kunstacti viteiten heeft weten te ont wikkelen: tekenen en musi ceren. Men veronderstelt ook dat hij een opleiding als koraal aan een koraal- school heeft genoten, want hij was op de hoogte van de basso-con praktijk. Vast staat dat hij op 23 juni 1670 onder de naam van Frater Lucas toetrad tot de orde der Kapucijnen te Leuven. In 1689 begon hij met een handschrift, waarin hij voor eigen gebruik 150 bladzijden muziek opteken de en dat hij ook illustreer de met enkele tekeningen Men meent dat frater Lucas binnen het klooster verant woordelijk was voor alles wat muziek aanging. Uit geschriften blijkt dat hij in 1704 in Dendermon de was, maar over de rest van de periode tussen 1670 en 1729 heeft men geen en kele zekerheid over zijn verblijfplaats. Hij stierf wel in Dendermonde Op 14 ja nuari 1729. Rekening hou dend met het feit dat de Het voorlaatste der vier geprogr am eerde aperitiefkoncerteningericht de Gemeentelijke Muziekschool van Buggenhout, werd muzikaal ver*11 door de leerkrachten trompet, dwarsfluit en hobo. Al waren drie nni behouden gebleven van het vorige aperitiefkoncert in Opstal, en al haddi toen wel enkele bedenkingen bij de programmatic, toch is dit derde mm aperitief uitgegroeid tot een hoogstaand minikoncert. Van Allessandro Scarlatti al was het technisch niet standpunt gezien eei #11 werden als openingsnum- altijd een makkie. Ook de antwoorde programm z mer twee aria's vertolkt uit pianopartij was prima ver- ze dus. Ook de ver..: er «Zeven arie con tromba so- zorgd. Zo ook in de «Suite stond op een hoog nxi -l la». Trompettist Paul Lau- in D» van Georg Friedrich Alleen jammer dat a k. wers en trombonist Frans Haendel, een der drie mu- koncert in dergelijke Lauwers waren, evenals ziekreuzen wiens geboorte- bele materiele omsti j« vijf weken geleden, erg jaar 1685 dit jaar herdacht heden moest doorgai hu goed en de pianoklanken wordt. Solist Henk de Loose begrijpen best de op; w van Marleen De Maeyer wa- vertolkte dit werk voor direkteur Juul Van ren nu een integrerend deel trompet ook reeds in Op- de Dendermonde. Het Sint-Jozefskoor tijdens een van de herhalingen. twee dokumenten uit zijn zestigjarig kloosterleven beide deze stad als verblijf plaats vermelden, mogen we geredelijk ook aanne men dat hij al deze jaren als lekebroeder-kapucijn in Dendermonde zal verbleven hebben. «De Memoria Passionis» is in feite een selektie uit het «Libellus Cantionum Catho- licarum» dat frater Lucas schreef, met de bedoeling het te gebruiken in het klooster. Het boekje bevat eenstemmige en meerstem mige gezangen Die zijn ge- komponeerd op Nederland se, Latijnse, Spaanse, Fran se en Italiaanse teksten. Herman Roelstraete heeft een selektie van 18 num mers gemaakt uit dit boekje die hij vervolgens dusdanig heeft gerangschikt dat ze een kronologische lijn vol gen in funktie van het pas sieverhaal. De titel «De Me moria Passionis in genera- li» (algemene bedenkingen over het lijden van de Heer) is ontleend aan het eerste lied. Herman Roelstraete heeft er ook naar gestreefd een ruime afwisseling te brengen tussen koren en sologezangen. Voor de uit werking van die koren en van de instrumentale bege leiding, baseerde hij zich op de bestaande basso conti nuo. De première van het werk werd gebracht in 1971 door het Kortrijkse Gemengd Koor. De uitvoerders De muziek van Aegidius Vernimmen zal op 31 maart dus worden uitgevoerd op de plaats waar hij heeft ge leefd, drie eeuwen vroeger. Alleen heeft er zich nu een andere kloosterorde geves tigd. Een van de voornaam ste uitvoerders is het Sint- Jozefskoor uit Dendermon de. Dat ontstond in 1971 en heeft ondertussen een zeer gevarieerd repertorium we ten op te bouwen. Het is in de eerste plaats een kerk koor, dat evenwel ook een profaan programma heeft weten te ontwikkelen. De provinciale koorzangtor- iren ongetwijfeld de impuls tot grotere inzet en kwalitatieve vooruit gang In vier jaar tijds pro moveerde het koor van de derde of laagste graad naar deze van uitmuntendheid en die klassering wordt nu al bijna tien jaar gehand haafd. Het Sint-Jozefskoor heeft al een aantal merkwaardige prestaties op zijn naam staan. Daaronder is ook een televisiemis, koncerten met het Gents Madrigaalkoor, opluisteren van een oecu menische gebedsdienst enz. Van bij zijn oprichting wordt het koor geleid door Mark Goossens, leraar pia no en samenzang aan de Stedelijke Muziekakaderme van Gent en aan de Ge meentelijke Muziekschool van Lebbe ke. Hij is ook koorkonsulent bij het ANZ. De toegang tot dit koncert in de Sint-Pieters- en Pau lusabdij te Dendermonde bedraagt 100 fr. Kaarten zijn verkrijgbaar in voor verkoop en aan de ingang. van het geheel; in Opstal stal; hij deed dit nu met nog muziekschool ook hoorden we de piano bijna meer elan dan toen reeds. diverse deelgemeent niet (door de slechte akoes- Het laatste nummer, ook trekken. Indien dit i tiek?). Sopraan Christa Bie- een «reprise», was «Diverti- in deze omstandige semans, in de eerste aria mento voor trompet, trom- (cafégeluiden, rege alternerend met de trompet bone en piano» van Boris openen van de deur en in de tweede aria solisti- Blacher (1903-1975), kom- het café en het zas scher in de kijker was ook ponist, docent kompsitie en moet gebeuren, dai nu zeer goed: technisch en direkteur van de Berlijnse men beter alle apen: interpretatief! Het is trou- Musikhochschule; hij liet certen doen plaats wens kenschetsend voor een erg gevarieerd oeuvre in de polivalente zaal; K haar groeiende muzikale na, waarin jazzinvloeden. Gemeentelijke rijpheid dat ze deze dagen koel-onpersoonlijke ten- de Vierhuizen, uit de anonimiteit van het densen zeer belangrijk zijn, koor van de Opera voor samen met de ritmische te- het volgende, en Vlaanderen trad om solis- kening. Trompettist Paul aperitiefkoncert plaa j tisch in de cast van «Grafin Lauwers, trombonist Frans „21 april i jd, te Lauwers en pianiste Mar- uur; aan de beurt zij m leen De Maeyer kweten zich de leerkrachten jd. Fluitiste Margaux Van ook hier meer dan behoor- zang, piano en cello. ^1 Dromme vertolkte twee lijk van hun taak; vooral de Vermelden we nog da nummers, aan de piano tel- trombone was outstanding! gen, zaterdag 23 ma rel kens begeleid door Georges Voordrachtlerares Ann De dezelfde ^nai va: t De Decker. Zowel «Intro- Rijcker verzorgde de pre- Sporthal de Muziek on J«jazz in Concert» qo. duction» van Cimarosa als sentatie en deed dit, evenals «Introspection» van Rogier haar collega's bij andere ge- seert met het kwaï Van Otterloo kregen een legenheden, vlot en met de staande uit pianist nodige charme. Zij werd Matthijs, fluitist Di terecht samen met alle an- Caluwé, uitvoering, leek ons het eerste een ietsje te romantisch van dere uitvoerders in benadering en was de kohe- metjes gezet, sie met de begeleidende pia- no niet altijd optimaal. Het «Concerto del' Opera niet perkus fc bloe- Marc Roosendans e eil sist Frank Coppieta r Zoals we in onze inleiding programma wa schreven waren we eerste deel zal 1 opgetogen over de «Suite Op vrydag 17 mei in de namiddag brengt Paus Johannes Paulus II een bezoek aan Sint-Denijs-Westrem. Aan deze gebeurtenis wordt biezonder veel belang gehecht. Om het feest muzikaal op te luisteren werd een beroep gedaan op Fedekam, de Federatie van Katolieke Muziekverenigin gen, waarvan de Oostvlaamse afdeling een orkest wil samenstellen bestaande uit ten minste 300 muzikanten. Niet alleen moeten daarin de al wat oudere muzikanten voorkomen, maar evenzeer jonge mensen, met zowel der de als tweede partijen, ook eerate partijen en natuurlijk ook solisten. Dat groot orkest onder leiding van Bert Peeters, moet zorgen voor een onverge telijk onthaal. Iedere muzikant die deel uit maakt van een muziekmaat- chappij die aangesloten is bij 'edekam Oost-Vlaanderen, in nu inschrijven om in dat ote orkest een plaats te ver- :rven. Het spreekt vanzelf t iedere deelnemende muzi- it zelf moet instaan voor zijn eigen instrument (voor zien van een naamplaatje en dat geit ook voor pauken en ander slagwerk), voor een mu- zieklessenaar (ook voorzien van een naamplaatje) en v^n de muziekpartijen die hij na ontvangst van zijn inschrijving van Fedekam zal ontvangen. Op 17 mei zal er voor iedere deelnemer door Fedekam ge zorgd worden voor een zitje. De muzikanten die in het bezit zijn van de witte Fedekam-pull kunnen deze aantrekken; voor de anderen wordt een wit hem voorgeschreven, waarop een special badge komt te staan. De muziekpartijen worden na ontvangst van de gegroepeerde inschrijvingen aan de aange duide korps-korrespondent overgemaakt en wanneer er in het korps voldoende inschrij vingen aanwezig zijn, wordt een volledige set van ieder mu ziekstuk toegezonden (de di- rektiepartij inbegrepen). Er wordt twee keer geoefend en dat onder leiding van dirigent Bert Peeters, leraar aan de muziekakademie in Sint-Nik- laas en dirigent van de KKH Kunst en Vreugd uit Beveren. Een eerste keer op zaterdag 11 mei van 14 tot 18 uur, telkens in het Don Bosco Technisch Instituut, Kortrijksesteenweg, 1025 Sint-Denijs-Westrem. De muzikanten moeten hun knap zak meebrengen en natuurlijk hun muziekinstrument, hun lessenaar en de muziekpar tijen. Komt dan 17 mei zelf. De korpsen moeten zelf instaan voor hun vervoer maar er Paaskoncert te Erembodegem-Terjoden De B.G.J.G. afdeling Erembodegem-Terjoden orga- nizeert op vrijdag 29 maart '85, om 20 uur in de 8t. - Jozefskerk, Geraardsbergse Steenweg te Erembode- gem - Terjoden een Paaskoncert met het optreden van het Schola Cantorum Cantate Domino onder leiding van E.H. Michael Ghijs. Organist is E.H. J. De Mey. Er worden werken uitgevoerd van Bach, Handel. Scarlatti, Schultz, Szamotul en Rosseau. Toegangskaarten voor dit koncert kosten 100 fr. (voor B.G.J.G.-leden of met I.J.J.-pas) of 120 fr. Voor plaatsreservatie kan men terecht op tel. 053- 21.32.78. (D.B.) «La Favorita» di Donizetti» de programmatie van het bas en drums» van 1 van Pasculli naar Donizet- vorige koncert. Drie num- Bolling; het tweede dl ti's opera «La Favorita» uit mers waren behouden voor vat swingende impd 1840, werd op hobo uitge- dit muzikaal aperitief: de ties op bekende then voerd door Luc Nielandt, best in het oor liggende, terdag 23 maart o aan de piano begeleid door Ook de twee werkjes voor Toegangsprijs Chris Ceuppens. Dit aange- fluit en het concerto voor ioo frank name werk, goed in het oor hobo en piano van Pasculli liggend, werd door Luc zijn herkenbare nummers Nielandt erg knap vertolkt voor de leek. Vanuit dit Het is geen geheim dat de waterschade die het groot orgel in de Onze-Lieve-Vrouwkerk in Sint- Niklaas heeft opgelopen een jarenlange nasleep kan hebben. Daarom werd besloten een koororgel aan te kopen. Het lag voor de hand dat de koren van Onze-Lieve-Vrouwkerk bereid waren, mee te wer ken om de kosten ervan te helpen dekken. De Mariakantorij koos op de vooravond van de Goede Week, vrijdag 29 maart om 20 u. in de Onze- Lieve-Vrouwkerk, voor een passiekoncert waarvan de ondertitel «Woord en muziek rond Dood en Verrijzenis» de weerspiegeling van het programma wil zijn. wordt op gewezen dat er voor het openbaar speciale regelin gen zijn getroffen, waaronder prijsverminderen. De deelne mers moeten zich in elk geval op 17 mei melden voor 10.45 uur aan het Don Bosco Tech nisch Instituut. Daar wordt om 11.30 uur vertrokken naar het feestterrein en wordt tussen 13 en 15 uur een optreden van het Fedekamorkest gepland. Om 16.30 uur is er dan een eucha ristieviering en om 18 uur een verjaardagshulde aan de Paus, waarbij een optreden van het Fedekamorkest is voorzien. Ook tijdens het kontakt met de aanwezigen speelt het Fede kamorkest, net als om 18.30 uur bij het vertrek van de paus. Voor meer informatie kan men terecht bij het plaatselijk korps of bij Fedekam Oost-Vlaande ren 091/55.90.19. Door het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen werden van 26 januari tot 9 maart zeven provinciale koorzangtornooien georganizeerd resp. te Herder- sem. Zwijnaarde, Wetteren, Sint-Niklaas, Gent (tweemaal) en te Zottegem. De 31 deelnemende verenigingen werden gerang schikt als volgt (telkens volgens alfabethische vol gorde van de gemeente waar ze gevestigd zijn). In eredivisie: Gent - Gemengd koor Cantabile - voor 4 jaar; Sint-Niklaas - Knapenloor In Dulci Jubilo» - voor 2 jaar; Sint-Niklaas - jeugdkoor Wase Lijsters - voor 4 jaar. In uitmuntendheidKluisbergen - gemeentelijk meisjeskoor rundadinella - voor 4 jaar; Zelzate - gemengd koor Ter looveren - voor 2 jaar. In eerste divisie: Aalst - gemengd koor Halleluja - voor 4 jaar; Gent - gemengd Lukaskoor - voor 4 jaar; Gentbrugge - gemengd koor Sint-Lutgardis - voor 4 jaar; Herdersem - gemengd Parochiaal Zangkoor - gepromoveerd - voor 2 jaar; Mariakerke - gemengd Haagenkoor - voor 2 jaar; Melle - gemengd koor Pojedu - gepromoveerd voor 2 jaar; Ronse - gemengd Klijpekoor - voor 4 jaar; Sint-Niklaas - gemengd koor P8allite - voor 4 jaar; Wetteren - gemengd koor Smt-Gregorius - voor 4 jaar; Wetteren-Kwatrecht - meisjeskoor Si-Bengkok - voor 4 jaar; Wondelgem - gemengd koor «Cantilene» - voor 4 jaar In tweede divisie: Aalst - meisjeskoor Halleluja - voor 4 jaar; Drongen - gemengd koor Slnt-Gregorius - voor 4 jaar; Evergem - gemengd koor De Belzelieren - voor 4 jaar; Gent - meisjeskoor Gaudeamus - voor 4 jaar; Gent - kinderkoor Sangejo - voor 4 jaar; Geraardsbergen - Nederboelare - parochiaal ge mengd zangkoor Sint-Cecilia - voor 4 jaar; Hansbeke - gemengd Sint-Pieterskoor - gepromoveerd voor 2 jaar; Massemen - gemengd koor Mart in us - voor 4 jaar; Merelbeke - gemengd koor Mariakoraal - voor 4 jaar; Zottegem-Godveerdegem - gemengd «Sint-Pau- luskoor» - voor 4 jaar; Zwijnaarde - gemengd Zon dagavondkoor - voor 4 jaar. In derde divisie: Aal ter - kinderkoor Sint-Agnes - voor 4 jaar; Herdersem - Hardingkoor (jeugdkoor) - voor 4 jaar; Lovendegem - Vinderhoute - gemengd zangkoor Singhet Vro voor 4 jaar. Niet geklasseerdAssenede - gemengd koor Sint- Gregorius. Het Centrum voor Volkskunst van Sint-Niklaas werd samen met aangesloten verenigingen Boerke Naas, Speelse haar Ossaart en Vrolijke Kring in de mogelijkheid gesteld een Poolse groep voor een avond naar Sint-Niklaas te laten overkomen. Het wordt op zaterdag 13 april te 20 uur in de stads schouwburg een overgetelijke twee uur durende voorstelling van typische dansen, mooie zang en vurige muziek uit Polen. Het Poolse folkloristische groep danst en zingt op zang- en dansensemble hoog niveau, waarbij ge- Kortowo is afkomstig uit bruik wordt gemaakt van Olsztyn, de hoofdstad van een tiental verschillende de noord-oost Poolse pro- prachtige kostuums, fan- De Mariakantorij o.l.v. Kris Soetens brengt naast werk van de zestiende eeuwse po- lyfonisten, werk van J.8. Bach, J Van Nuffel, J. Van Hoof, P. Schollaert e.a. Het koor zal ook dubbelkorig werk te gehore brengen van H.L. Hassler en H. Schutz. De speelschaar Clemens non papa o.l.v. Pol Ver- straete zal zijn medewer king verlenen. Het is een groep van zowat vijftig-tal jonge mensen die wekelijks samen musiceren. Zij zul len naast motetten van J.S. Bach werk brengen van M. Praetorius, M. Vulpius, H. Schutz, H.L. Hassler, K Othmayr en A. Gumpelz- h aimer. Geer D'hollander staat be halve voor de orgelbegelei ding van het koorwerk ook voor twee orgelsoli van Franpois Couperin in. Leen Christiaens draagt teksten voor van Paul Van Ostayen, Max Dendermon de, Anton Van Wilderode en Michel van de Plas. Het wordt vast een zinvolle passie-avond gebracht door mensen van eigen bodem in de sfeervolle Onze-Lie ve- Vrouwkerk. Kaarten voor dit koncert zijn te bekomen: bij de leden van de deelnemende vereni gingen; de pastorij van On ze-Lieve-V rou wkerkj Christiaens, straat 89, Sint-Nik 03/776.42.64); P. te. Heistraat 68, klaas tel. 03/776.0 Toegang 150 fr -1 voor 3+ pas en kul renpas poort Het nieuwe orgel I Aangezien het om I sche redenen was, een meubel ing ten in de architekt de kerk werd voor een orgel metl sche t rak tuur. De|j! werden geplaatst il boven het O.L. taar, de speeltafel het hoofdaltaar juiS L n de kommuniebank. Het konoept van d louter functional heeft niets te zien historisch of ander gel, aangezien het tend werd gebouw liturgie te dienen. Orgelbouwer Verschueren (Tcs s n Titularis-organist! Van Bogaert »r pul dtn vincie Warmia i Mazur. tastische muziek en zang De groep werd opgericht in en temperamentvolle dan- december 1969 door mevr. sen. De groep bestaat uit 36 Halina Krzymoeka, profes- dansers, waarvan er in het sor aan de landbouwtechni- algemeen steeds 18 tegelijk sche akademie in Olsztyn, op het podium staan. De waaraan ca. 10.000 jonge- andere hebben dan de gele ren o.a. dier- (genees)kun- genheid zich om te kleden, de, landbouw, irrigatie, Evenmin mag je het orkest landbouwmekanisatie enz. vergeten. Acht instrumen- studeren. talisten en twee solisten, be- De groep wordt dan ook geleiden de dansen en heb- gevormd door jongeren die ben ook een heel eigen pro- aan deze akademie stude- gramma, waarmee ze in Po- ren, en afkomstig zijn uit len veel suksessen hebben heel Polen. De kombinatie geboekt, studie-dansgroep legt een De groep is in haar 15-jarig zware druk op de leden. El- bestaan al op heel wat festi- ke week wordt zes uur vals in Polen en het buiten- geoefend, en in de vakan- land aanwezig geweest: on- ties wordt van de leden ver- derm eer Hongarije, Malta, wacht dat ze ook de speciale Italië, West-DuitslandBel- training8weken bijwonen, gië, Nederland, Denemar- Dan wordt er zelfs zo'n 7 tot ken, Zwitserland en 10 uur per dag aan het re- Luxemburg en Turkije, pertorium van de dans groep gewerkt. Vanzelfsprekend heeft een dergehikt Het grootste sukses Kortowo was het behalen de grote prijs op het :e intensiviteit ook Internationaal lië 1981). Op dat festival wist Kortowo voor twaalf duizend toeschouwers de eerste prijs in de wacht te slepen Ook in Malta kre gen ze in 1980 een staats prijs uit de handen van de minister van kuituur, die de groep in 1981 zelf weer officieel uitnodigde. In Po len zelf kreeg de groep de eerste prijs voor de beste koreografie van de dansen uit Warmia i Mazur. In februari van dit jaar vier de Kortowo hun vijftienja rig bestaan. Voor dit gebeu ren hebben ze een volledig nieuw programma ge maakt en nieuwe kostuums gekregen. Met dit nieuwe programma en al hun kos tuums hoopt de groep ook het Wase publiek zeer en thousiast te maken. Kaar ten voor deze veelbelovende avond kunnen bekomen worden bij de aan het Cen trum voor Volkskunst aan gesloten verenigingen en leden, t.t.z. Volkskunst groep Boerke-Naas, Speel schaar Ossaart en Vrolijke Kring, of telefonisch (na 19 uur) op volgende nummers: 777.56.67 (H. Pieters), 7771.21.82 (C. Muylder- mans), 777.63.09 (Ch. Schelfaut), 777.85.66 (P. Dilles). Toegangskaarten kosten 200 fr. Reduktie voor jon geren-paspoort en 60-plus- B Wijd en zijd is inmiddels bekend dat driehonderd jaar geleden de kom pc: J.S. Bach, G.F. Handel en GD Scarlatti werden geboren Bach bijvoorbeeld q_ heel wat mensen. In het kader van het «Jaar van de muziek» wordt zond maart om 15 u. in de Sint-Jozefkerk op Tereken te Sint-Niklaas de «Matthei M sie» van Bach ten gehore gebracht. Het is de eerste keer dat in Sint-Niklü werk integraal wordt uitgevoerd. De Sint-Niklase muziekakademie organizcert i.s.m. Jeugd en Muziek. Uitvoerdei f W{ tenor Zeger Vandersteene (evangelist, aria's), bas Wout Oosterkamp (Kristus).s linl Greta De Reyghere, alt Luciennc Van Deyck, bassen Charles Van Tassel cn Jota B c sopraan Lieve Jansen. Vier koren zijn van de partij: Audite Nova o.l.v. K. Coon Consortium Marsyas o.l.v. E. Savenicrs, In Dulci Jubilo o.l.v. Godfried Van de Vy* de Wase Lijsters o.l.v. zuster Rita. Orkesten zijn de leden van het Consortium Man j( het Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas. Continuo: Carien Verhenncman cn Bogaert. Koncertmeesters: Mia Van de Wiele cn Markt Tielema. Dirigent is E Saveniers. Op uitnodiging van het knapenkoor In Dulco Jubilo zal het Knap Wiesbaden een koncert geven in de kollegekerk te Sint-Niklaas, met het vr programma: Jubilate Deo (Psalm 100), een kantate voor alt, tenor, bas, achtstemmig koor en orkest van Georg Friedrich Handel; de Ouvc-* Olympie voor orkest van Joseph Martin Kraus, en de Krönungsi solisten, koor en orkest Van Vincenzo Righini. Uitvoerders: Eva Schmidt (sopraan), Olga Sandu (alt), Axel Reichardt flj Axel Wagner (bas), het Knapenkoor Wiesbaden en het Wiesbadener Kaï De algemene leiding is in handen van Konrad-Jürgen Kleinicke. Kaarten tegen 100 frank (jongeren) en 150 fr. (volwassenen) te verkrijgen* Sint-Jozef-Klein-Seminarie, Kollegestraat 31, 2700 Sint-Niklaas, tel| 776.07 34; bij de leden van het knapenkoor In Dulci Jubilo. en aan de inga de kerk. Dit koncert is een produktie van Azymuth, Centrum voor Internationale 0 Betrekkingen, instelling van openbaar nut. Het vindt plaats op vrijdag 1' om 20 u. in de Sint-Niklase kollegekerk.

De Voorpost | 1985 | | pagina 24