I TV-Ekspres geeft elke dag een Eddy Merckx-fiets kade Amnestiemotie stuitte op heel wat verzet in Dendermondse raad k Wie heeft recht op gratis huisvuilzakken in Dendermonde? PVV-raadslid De Cock kreeg van CVP spreekverbod Weer 10 weken lang dag voor dag een winnaai 28 - 22.3.1985 - De Voorpost De jongste gemeenteraad van de stad Dendermonde verliep kalm, zelfs in die mate dat velen zich onwennig voelden omdat de vergadering nog voor 23.00 u. was afgelopen en er dus tijd zat was om in een of andere herberg van het centrum na te kaarten over de besprekingen die er werden gevoerd. Nochtans was er stof genoeg voor een diskussie: er was immers de omstreden benoeming van een bibliothekaris, waarbij de kandidaat die al geruime tijd naar voor was geschoven de duimen moest leggen voor een ander, er was de motie voor amnestie en vooral hef feit dat raadslid De Cock zich verplicht zag zyn agendapunt over het verlagen van de belastingsdruk terug te trekken. Met de aanpassing van de be grotingen 1985 van de kerkfa brieken werd begonnen en kregen we de normale stem mingen. Dat wil zeggen dat de SP zich bij de stemming ont hield, zoals dat ook het geval was bij de stemming over het ontwerp voor het herstellen van de voor- en zijgevels van de Sint-Margaretakerk van Grembergen. De werken wor den geraamd op 4,4 miljoen frank, maar men vraagt een maximale betoelaging aan. Onder het hoofdstuk financiën kwamen weer een reeks lenin gen ter sprake. Dat bracht wel wat problemen mee. VU- raadslid Ferdy Willems maakte onder meer de rekening van de gemeenteschool van Grember gen. Hij had daar een aantal vragen over en wilde graag weten of het nu waar is dat die school uiteindelijk 111 miljoen heeft gekost. Schepen van openbare werken Dierick zei vlakaf dat hij weigerde op die vragen te antwoorden, tenzij ze op een behoorlijke manier zouden geformuleerd worden. De leningen die ter goedkeu ring voorlagen waren de resul tanten van vroeger genomen beslissingen zei hij en wanneer er in sommige bedragen is ge snoeid, dan is dat omdat men daar om gevraagd heeft. Wat de totale kostprijs van de school betreft, daarover kon hij nu moeilijk zo maar voor de vuist een juist cijfer geven. Hij was wel bereid om op deze vragen, wanneer ze schriftelijk waren geformuleerd, ook een klaar en du-lelijk schriftelijk antwoord te geven. Bij de stemming onthield de opposi tie zich. De verdeelsleutel voor de toe lagen voor gezins- en bejaar denhulp werd goedgekeurd zonder enig probleem. Aankoop van een school Daarop werd bij unanimiteit besloten over te gaan tot de aankoop van de gebouwen van de rijksschool in Appels. Die gebouwen staan leeg. De stad wil daarvoor 5.250.000 fr. uit trekken en naar verluidt zou men daar voor de deelgemeen te Appels een kultureel cen trum willen van maken. Vervolgens werd zonder dat er enige tussenkomst was overge gaan tot de goedkeuring van de afschaffing en verlegging va twee buurtwegen in Oudegem, de ongezondheidsverklaring van woningen in de Denstraat, evenals de voorlopige aan- waarding van een onteige ningsplan van de Denstraat. VU-raadslid Willems merkte wel terloops op dat er vanuit Raldes werd aangedrongen op een globaal plan van voet- en buurtwegen, wat volgens sche pen Dierick geen enkel pro bleem is wanneer Raldes in die zin een voorstel zou doen. Ook de aankoop van een wa terpomp en hamer voor com pressor en kantooruitrusting voor de stedelijke waterregie werd gestemd. Zoals iedereen zijn goedkeuring hechtte aan de vakantverklaring bij bevor dering van de betrekkingen (2) van opsteller en van opsteller bij de stedelijke waterregie. Bij de brandweer, zo deelde schepen Hermans aan de raad mee, is er een betrekking van sergeant in de hoofdkazerne van Dendermonde vrij geko men. Daarop volgde de goedkeuring van een aanvullend verkeers reglement voor de Mande kensstraat. Daar zullen onder broken witte lijnen worden aangebracht die de straat in twee rijstroken zullen verdelen en dit tussen de Provinciale Baan en het industrieterrein Hoogveld. De snelheid wordt er beperkt tot 60 kilometer per uur. Ferdy Willems vroeg om daar een verscherpte kontrole te willen uitvoeren. Geen amnestie Daarop deelde burgemeester Cool, zeer tot ongenoegen van de oppositie en vooral tot gro te wrevel van VU-raadslid Van den Abbeele mee dat het punt over de belastingsverminde ring dat door PW-raadslid De Cock aan de agenda was toege voegd, werd ingetrokken. Her man Van den Abbeele vroeg zich af wie er in een dergelijk maneuver de hand had en Nor- bert De Batselier (SP) zei dat het om een onderzoek ging, niet om een konkreet voorstel. Hij wees erop dat hij bij de Via de sociale dienst van de stad, zowel in het centrum als in de deelgemeenten en op de zitdagen van de maatschap pelijke assistente vanaf de maand april, kunnen aanvra gen worden ingediend voor het bekomen van gratis huisvuilzakken. Dat is het resultaat van een beslissing die tijdens de raadszitting van januari jongstleden werd genomen. Wie komt nu voor deze dienstverlening in aanmerking en aan welke voorwaarden moet worden voldaan? Er zijn in de eerste plaats de grote gezinnen. Daarvan moet de rechthebbende persoon op 1 januari 1985 gezinshoofd zijn, de stad Dendermonde be wonen, 3 kinderen ten laste hebben (een kind voor min stens 66% gehandicapt wordt in aanmerking genomen voor 2 kinderen) en belastingsplichti- ge zijn voor de direkte belas tingen op het ophalen van huisvuil voor 1985. Hij moet als bewijs zijn mutualiteits boekje voorleggen en voor kinderen met een handicap met tenminste 66% het attest van het kinderbijslagfonds waaruit het percentage van de handicap blijkt. Gezinnen met 3 of 4 kinderen hebben recht op 2 pakken gratis huisvuilzak ken; met 5 en 6 kinderen op 4 pakken en met 7 en meer kin deren op 6 pakken. Een tweede kategorie vormen de gepensioneerden. Zij moe ten op 1 januari van dit jaar gezinshoofd zijn, de stad Den dermonde bewonen, een pen sioen genieten uitbetaald door één van volgende instellingen: Rijkskas voor Rust- en Overle vingspensioenen, Ministerie van Financiën of Ministerie van Binnenlandse Zaken en belastingplichtig zijn voor de direkte belasting op het opha len van het huisvuil 1985. Als bewijsstuk moeten zij voorleg gen: het mutualiteitsboekje co des 130, 131 en 141 en 140. Alleenstaanden hebben recht op 1 pak en gezinnen op 2 pakken. Een derde reeks vor men de minder-validen en de invaliden. Voor deze gelden de regels: gezinshoofd zijn op 1 januari van dit jaar, de stad Dendermonde bewonen, min- der-valide of invalide zijn en belastingsplichtig voor de di rekte belastingen op het opha len van huisvuil voor 1985. Zij moeten een mutualiteitsboekje voorleggen met de kodes 120 en 121 voor invaliden en 460 en 461 voor minder-validen. Ook een attest van minstens 65% handicap, afgeleverd door het Ministerie van Sociale Voorzorg, dienst minder-vali den is noodzakelijk. Al leenstaanden krijgen 1 pak, gezinnen 2 pakken. Komen dan de langdurig volledig werklozen. Ook zij moeten per 1 januari 1985 gezinshoofd zijn, de stad Dendermonde be wonen, minstens 1 jaar werk loos zijn en belastingsplichtig voor de direkte belastingen op het ophalen van het huisvuil voor 1985. Zij moeten een at test afgeleverd door de RVA of een representatieve vak bond voor werknemers voor leggen en hebben als al leenstaande recht op 1 pak en als gezin op 2 pakken. Tenslot te zijn er nog de rechthebben den op het bestaansminimum en de steun van het OCMW. Naast het feit dat zij gezins hoofd moeten zijn, de stad Dendermonde moeten bewo nen en belastingplichtig zijn voor de direkte belasting op het ophalen van het huisvuil voor 1985, moeten ze ook ge durende ten minste drie maan den in 1985 het bestaansmini mum of de steun van het OCMW genieten. Zij moeten een attest van het OCMW voorleggen bij de aanvraag en hebben recht op 1 pak voor de alleenstaande en op 2 pakken voor de gezinnen. Voor al deze kategorieën geldt steeds het feit dat de rechtheb bende personen slechts aan spraak kunnen maken op het toegekende voordeel via één der kategorieën vermeld in ar tikel 2. bespreking van de begroting in dergelijke zin een voorstel had geformuleerd en wenste te we ten wm er terecht zal komen van de belofte die toen werd gedaan. Daarop leidde Ferdy Willems zijn punt in. Het voorkomen van fietsendiefstallen. Dat is makkelijk mogelijk door het aanbrengen van een speciaal nummer in het frame. De eige naar van de fiets krijgt dan een pasje waarin dat nummer staat opgetekend en ook het natio naal immatrikulatieregister zal op de hoogte worden gebracht van dat nummer. Fietsendief stallen kunnen dus een stuk eenvoudiger worden opge spoord. Hij wees erop dat dit alles kan gebeuren zonder eni ge vergoeding van de stad. Na een lange diskussie, waarbij vooral de opportuniteit van het voorstel ter sprake kwam, be sloot schepen Hermans het bundel dat interpellant Wil lems had samengesteld te aan vaarden en het te onderzoe ken. Kwam dan het hete hangijzer van de amnestie. Veertig jaar na de tweede wereldoorlog wordt een aantal mensen, ook uit Dendermonde, nog steeds gedwarsboomd omwille van daden gesteld tijdens die oor log. Ferdy Willems pleitte voor verzoening en vroeg de raad een motie goed te keuren die een einde stelde aan dit «on recht». De gevolgen van de repressie moeten worden op geruimd, zo zei hij. Maar dat was lang niet de mening van iedereen. Norbert De Batse lier verklaarde dat de motie zoals ze werd ingediend een aantal vragen onbeantwoord laat en dat men ze in deze zin niet kan stemmen vanuit de SP. Men moet ook rekening houden met de sociale konse- kwenties. Hij was wel bereid om zich uit te spreken binnen een kader van verzoening, maar dan gekoppeld aan de eisen van de oudstrijders. «De ze tekst kunnen we niet goed keuren. misschien wel een an dere tekst, bijgewerkt en aan gepast. Maar dan wel stemmen in alle eensgezindheid», zo be sloot hij. PW-fraktieleider Verberckmoes was van oor deel dat deze motie een natio nale materie was die niet tot de bevoegdheid van de raad be hoorde. Dat zei ook CVP-frak- tieleider Van Damme. Burgemeester Cool reageerde anders: hij deelde mcc dat er in Dendermonde nog 9 «geval len» zijn die te lijden hebben onder de gevolgen van de re pressie. Tot grote konsternatie van iedereen gaf hij daarop lezing van de data van de von nissen en van de straffen die waren uitgesproken. Als klap op de vuurpijl voegde hij er aan toe dat hij over dit alles niet graag zijn mening kenbaar maakte. Herman Burghgrave, fraktie- leider van de Volksunie, deed het dan in de rumoerige raads zaal muisstil worden. Hij her innerde aan de wijze waarop er vlak na WO II recht is gespro ken, met een blinde niets ont ziende haat. Hij deed een be roep op het begrip en de mede menselijkheid van elk raadslid als individu. «Het gaat niet om misdadigers, die hebben het vaak veel beter ofschoon ze in koelen bloede moorden heb ben gepleegd. Maar het gaat om mensen die zich veertig jaar geleden hebben ingezet voor een zaak die volgens hen gerechtvaardigd was. Nu krijgt men de kans zich menselijk te tonen. Men kan er alvast nu een begin mee maken.» Voor Frans Vermeir vormde de rechtspraak na de tweede we reldoorlog inderdaad een zwarte bladzijde in de geschie denis. Hij heeft dat voor een groot deel aan de lijve onder vonden. Maar men moet ook denken aan de mensen die nu nog de gevolgen dragen van daden die gesteld zijn geweest door hen die een veroordeling hebben opgelopen. «Men heeft jaren geleden aan deze mensen de kans geboden om via een eenvoudige verklaring waarin ze hun fouten toega ven, terug hun burgerrechten te bekomen. Velen zijn daar niet op ingegaan», aldus de heer Vermeir. Herman Burghgrave zou na tussenkomsten van Jan Van Damme die zei dat het om een gepolitizeerde materie ging en dat het demagogisch was om een oproep te doen tot enke lingen en van André Pauwels die wees op de onbevoegdheid van de raad in deze hele mate rie, de diskussie afronden met de uitspraak: «we onthouden de positieve tussenkomsten en de negatieve zullen we ver geten». Daarom werd de motie van Ferdy Willems weggestemd door de meerderheid. Nog andere punten op de agenda was het gebruik van het stadhuis voor private bals en feestelijkheden. Mevrouw De Beul meende dat men on mogelijk het stadhuis kon ver huren aan alles en iedereen. Ook voor kommuniefeesten, teerfeesten, enz. Want dat kan best met het huidige reglement in handen. Schepen Van Cau- teren zei dat dit ook niet de bedoeling was. Slotsom was dat men het reglement in het schepenkollege gaat onderzoe ken naar zijn waterdichtheid. Tenslotte vroeg SP-fraktielei- der De Batselier hoever men nu stond met de toekenning van een betoelaging aan het alfabetizeringsprojekt (15.000 fr. waar nu 5.000 fr. is voorzien), vredeshulp (50.000 fr. waar nu niets is voorzien) en ontwikkelings hulp (100.000 fr waar nu 51.000 fr. is ingeschreven). Men had hem de belofte ge daan dit voorstel te onderzoe ken in de eerste bijeenkomst van de kommissie van finan ciën volgend op de bespreking van de begroting. Maar daar was tot dusver niets van in huis gekomen. De Batselier voegde er aan toe dat men daarvoor geen extra gelden moet aanspreken, maar dat gewoon een verschuiving kan plaatsvinden (subsidie voor het jumelagekomitee ver minderen met 52.000 fr., wat gelijk staat met afschaffen en verminderen van de recepties met 57.000 fr.). Schepen Borms, die de stede lijke financies onder zijn be voegdheid heeft, zei daarop dat men pas na 15 juni over deze begrotingswijziging kan spreken. Maar hij toonde zich evenzeer bereid om in de kom missie financies over de zaak te spreken. Dendermonde. In de bocht aan de kerk te Grembergen ging deze auto aan ha Eerst ramde hij een katafoonpaaltje, daarna twee wagens die aan het tuincen stonden geparkeerd. Die wagens werden door het uitstalraam in de bloi geslingerd, (v) ;r rby Al een hele tijd is er in Dendermonde gekibbel om de benoeming van een bibQ °|t Op zichzelf kan dat geen probleem zijn want er bestaan wettelijke voorsets yw zeggen aan welke voorwaarden de bibliothekaris moet voldoen. Zo onder nu fos. daarin te lezen over welke diploma's hy moet beschikken. Is er evenwel maarci kandidaat voor deze funktie, dan kan men natuurlyk alleen maar die I; aanstellen. Dat gebeurde vroeger al, maar toen kwam er tegenwind vu Volksunie en het was vooral mevrouw De Beul die van oordeel was dat die l gewoon niet kon. Zy diende prompt klacht in met het gevolg dat het dossier ten bet Ondertussen was er een twee- Volgens die brief heeft de kan- aangestelde of beno de kandidaat komen opdagen, didaat ook onrealistische plan- dende en technisd zodat men nu degelijk en wel nen, dat terwijl volgens de neelsleden en dit rot Jr n rekening diende te houden met briefschrijfster het eenvoudige van hun dienstprests: d de diploma's. De leden van de dagelijkse beheer nog niet ogenblik, met* be hou gemeenteraad kregen dus eens in orde is. Een ander graad voor de lei« naast Gerard Beirens, die al verwijt is dat hij geen degelijk neelsleden en me een tijdlang de verantwoorde- kontakt onderhoudt met het bevorderingsmogelij lijkheid van de Plaatselijke overige leidinggevend perso- biblioteekassistent Openbare Bibliotheek van neel en dat hij poogt de perso- technische personet. Dendermonde op zich had ge- neelsleden onderling tegen el- Wat staat er te lezei nomen, ook de kandidatuur kaar op te zetten. Nog volgens 27 sexies? «De van dc heer Senepart voorge dezelfde brief die op 3 maart den die voldoen legd. Voor de CVP een niet zo 1985 is gedateerd, heeft de mene voorwaar makkelijke beslissing, want kandidaat nogal wat moeite dienst gehouden, al beide heren behoren tot deze met de Nederlandse taal». Al hun huidige adi partij en zouden dus wel hun die verschillende punten (en toestand. Ze word aanhangers hebben binnen de nog enkele meer) worden in keld in de nieuwe grootste meerderheidsfraktie. deze 6 pagina's bijlagen tellen- formatie van de Dat bleek ook zo te zijn tijdens de brief opgesomd. En ook bliotheek. een vergadering die aan dit breedvoerig toegelicht. Met onder met probleem werd gewijd en In een andere nota die werd dokumenten als tfi waarbij, naar we uit goede verspreid onder de schrijvende werd aan de raad du bron vernamen, nogal krasse pers wordt gezegd dat evenwel een beslissing te wil taal werd gesproken. Burge- bij de beslissing van de raad in verband met de i meester Cool verdedigde de geen rekening werd gehouden van een bibliotekara kandidatuur van Gerard Bei- met de wettelijke bepalingen opteerde met rens maar de voorkeur van de van 8 maart 1984 (raadsbe- andere CVP-leden ging naar sluit) en 7 maart 1984 (krisis- de IPOVO verantwoordelijke besluit). De funktie van de Senepart. Zij haalden het uit- heer Beirens was op 3 maart en eindelijk ook en dus werd de 31 maart 1984 deze van tijde- burgemeester voor schut lijk part-time bibliotekaris, al- gezet. dus de tweede nota. «De kan- derheid voor de luimci van de heer Senepar fer ijk Di De Stichting Lod chci Ondertussen kwamen ook uit- didaten moeten voldoen aan Raet organizeert d< jn vocrige brieven toe op het ad- de gestelde voorwaarden op ministratief Centrum, onder datum van 8 maart 1984, da meer van medewerkers aan de turn van genomen gemeente bibliotheek, waarin over een raadsbeluist aanpassing artikel kandidaat krasse dingen wer- 27 sexies (benoeming met te- den geschreven. rugwerkende kracht - werd in In een van die brieven wordt het verleden ook toegepast) en hem in de schoenen geschoven dat het krisisbesluit van 7 dat hij de lezersadministratie maart betreffende de kumula- niet goed beheert (sommige tic moet verstaan worden als: lezers hebben twee of meer de personeelsleden met een lidnummers), dat er geen de- voltijdse betrekking mogen Voor meer infoi gelijke (boeken)kollektievor- hun nevenbetrekking behou- ting Lodewijk ming bestaat, de uitleenadmi- den en dat geldt voornamelijk nistratie onnauwkeurig werkt, a) voor de op 31 maart 1984 maanden weer een I 'ran viteiten die open i de r iedereen. Zo is er stcr opnamen maken me dhe een lessenreeks elki tn andere taal, een b opzetten en begd vormingsdagen, t gewijd aan dans een weekend over katie in de Liedtsstraat Brussel :02/241.8 Het klikt allicht kras, maar het Dendermondse PW raadslid dat tijdens de jongste gemeenteraad een tussen komst wenste te houden over een belastingvermindering, kreeg van de CVP-koalitie spreekverbod. «Het punt wordt van de agenda afgevoerd», aldus burgemeester Cool die meteen ook wilde voorkomen dat vanuit de oppositie over deze aangelegenheid enig kommentaar werd gegeven. Bij de minderheidspartijen vond men het nogal eigenaardig dat een dergelijk punt werd opzij geschoven, tenzij natuurlijk de interpellant daar zelf om gevraagd had. Dat lijkt evenwel niet zo te zijn. Dat moet blijken uit een brief die het betrokken raadslid heeft gericht tot de leden van de Centrale PW-partijraad. Daarin zegt raadslid De Cock dat het hem om een doodgewone intentieverklaring te doen was, waarbij hij alleen oppterde een onderzoek te willen instellen naar een eventuele belastingsverminde ring. Dat gebeurt op nationaal vlak immers ook Maar «op een vergadering van de CVP/PW-fraktie, speciaal daar toe bijeengeroepen, werd namens de CVP-fraktie meege deeld dat het plaatsen van hogervermeld punt op de dagorde een blijk van onvriendelijkheid was ten opzichte van de koalitiepartner en dat dit punt voor hen onbe spreekbaar was en diende afgevoerd te worden van dc agenda. Onder geen enkele voorwaarde kon het worden besproken of anders.. M.a.w. er werd mij spreekverbod door de CVP-fraktie opgelegd», aldus de brief van het betrokken raadslid aan de leden van zijn partijraad. Hij voegt er nog aan toe dat deze handelswijze in strijd is met artikel 63 van de gemeentewet en met de artikels 6 bis en 14 van de grondwet, tevens met de meest elementaire rechten van de mens. Niet alleen wordt de vrije menings uiting belet, maar wordt een raadslid monddood gemaakt naar de bevolking toe, aldus het raadslid. Hij voegt er evenwel in zijn brief aantoe dat hij niet alleen staat: «De verklaring van CVP-raadslid J. De Bonte (gemeenteraad van 20 september 1984) over «struktuur cn doelstellingen voor een stedelijk tewerkstellingsbeleid» en van CVP-raadslid Leopold Van Damme (gemeenteraad van 11 oktober 1984) over de «aanpassing van dc huisvuil belasting». Mijn verwijzing naar deze tussenkomsten wer den afgewimpeld als niets ter zake en in een andere kontekst geplaatst», zo staat in de brief. Inhoud Wat was nu de inhoud van de intentieverklaring van PW- raadslid De Cock. Hij stelt vast dat men in het verleden een aantal onpopulaire maatregelen heeft moeten treffen. Dat kwam door het gevoerde beleid maar dank zij het saneringsplan is Dendermonde weer uit de rode cijfers geraakt. Alles laat voorzien dat de rekening van 1984 een boni zal vertonen van nog enkele miljoenen meer dan werd verwacht. Voor 1988 voorziet het saneringsplan in een boni van ongeveer 66 miljoen. Het zou ongehoord zijn indien de stad dit overschot zou gebruiken om bestaande uitgaven te verhogen of nieuwe uitgaven te scheppen, zo meent het PW-raadslid dat zegt «inderdaad dient in de eerste plaats de belastingsdruk te verminderen» Hij voegt er nog aantoe dat dit ook de zienswijze is van de Gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenhe den in zijn omzendschrijven. Nu men de opcentiemen op de drijfkracht heeft verminderd, moet men ook de volgen de stap te zetten En die stappen moeten onderzocht worden. «Ik denk in de eerste plaats hoofdzakelijk aan een daling van dc aanslagvoet in de personenbelasting, derwijze dat al wie werkt opnieuw meer gemotiveerd geraakt. Een vermindering van deze aanslagvoet van 8 naar 7 procent zou een belastingsvermindering betekenen van ongeveer 18 miljoen; de vermindering van de onroe rende voorheffing met 100 opcentiemen is goed voo/een belastingsvermindering van ongeveer 6,4 miljoen, de drijfkracht verminderen van 750 naar 650 opcentiemen heeft een minder ontvangst voor de stadskas van ongeveer 1,8 miljoen en de afschaffing van de belasting op balkons cn vermindering van de belasting op het huisvuil met 200 fr. is resjTekticvclijk goed voor een belastingsvermindering van 360.000 fr. en 3 miljoen». Het PW raadslid beseft ook dat men niet onmiddellijk in deze hele materie een beslissing kan nemen en dat men ook andere klemtonen kan leggen Maar een onderzoek in die richting is naar zijn gevoelen toch een strikt minimum. Fit-op-de-fiets-fanGa gauw een TV-EKSPRES kopen bi) uw dagbladhandelaar. Er zit voor u 'n forse kans in om een van de zeven fietsen van de week te winnen. Echte Eddy Merckx-fietsen, ambachtelijk gebouwd 1 door een man die uit keiharde ervaring wéét hoe een koersfiets hoort te zijn. Een fiets naar maat en in de j kleur die u wenst. Voor sportieve vrouwen kan ook een damesmodel. Eddy Merckx-fietsen zijn ongelooflijk robuust, stabiel en dus veilig, onberispelijk afgewerkt. Doe mee aan de gratis wedstrijd van TV-EKSPRES, j Elke dag, om de 24 uur, tien weken lang geeft TV-EKSPRES dé Fiets kado. BU üiiji

De Voorpost | 1985 | | pagina 28