f\ Büa y X ■UI {ft J [EREN VERDIENDE MEER He costantin springlevend... BESTE KANSEN VOOR LOKEREN BOB H00GENB00M: TERUG VAN WEGGEWEEST - if 1 r-ROEST MET INTERNATIONALE TURN6ALA uten VOO! ,rstk Voor de L er B Costantin tdanook, ijk slachtoffer gewon Duitsland. nene konsternatie b men werd zelfs de tr thcidsrechterskomité De Voorpost - 22.3.1985 - 29 SPORTI Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 053/21.40.60 I De Voorpost VOETBAL in ha m. REN - GENT 0-0 ie hoge verwachtingen gesteld had in het burenduel i-AA Gent, kwam bedrogen uit. Ware er niet de ikelijke grap geweest met het vermeende overly - scheidsrechter Costantin, dan was deze geweste- rbv wellicht zonder veel ophef naar de archieven Alleen een afgekeurd doelpunt van De Vriese, voor tyd, kon even het stadion in lichtelaaie de Lokerse aanhang meteen het sein om zon- op een fluit- en scheldkoncert te trakte- de scheidsrechter had het bij het rechte gezegd dat beide het Gentse doel te geraken, de Brusselaar niet Gent daarentegen weigerde maakten. De sportief de strijd aan te bin- was, en dat doet de den. Lokeren was echter heer vermoeden, een en meester op alle fronten, en niks. het was geen sinekure om een Lokeren formidabel gaatje te vinden in het blauw de buurt van witte gordijn vóór de Gentse kooi. De kans kwam er dan toch, vijf minuten voor het einde. Verheuge waagde zijn kans met een keihard afstandsschot, Tony Daenen (in vervanging van geschorste Lauryssen) moest de bal lossen en een alerte De Vriese kreeg de bal in de rebound in de Stroppen- muit. Op het eerste gezicht leek er niets aan de hand, doch een oplettende lijnrechter stond toen al een poosje met de vlag te zwaaien, omdat die zelfde De Vriese zich bij het schot van Verheuge in buiten spelpositie bevond. De brave man signaleerde dan ook het feit aan ref Costantin die prompt het doelpunt afkeurde. Lokeren-Gent 0-0. De uitbundige vreugde duurde niet lang. Het doelpunt van de Vriese werd wegens buitenspel afgekeurd (LDS) VRIENDSCHAPPELIJK de interland tegen Griekenland is er volgend n aaf inde geen korapctitievoetbal. Trainer Anthuenis echter geen rust want er zijn twee >r opjdonderdag 21 maart. Er wordt om rtc Leeuw Rijkevorsel. Num- op dinsdag 26 maart tegen VK gaan door op Daknam. <v.M jl. kon in verscheidene Belgische stadions worden dat scheidsrechter Alphonse Costantin, vooraanstaande scheidsrechters in ons land, het slachtoffer geworden was van een verkeersonge- konsternatie bij de Bondsleiding. Naar we werd zelfs de traditionele minuut stilte binnen in acht genomen en de voorzit- rt dean de Scheidsrechterskommissie, Alfred Delcourt, cen 1 rans Van den Wijngaert al aangewezen als fluitenicr J match Lokeren-AA Gent op zondag. werd echter vernomen dat Costantin in blakende vertoefde, dat hij het slachtoffer was geweest onverantwoordelijk grappenmaker. (V.B.) tn-Gent 0-0. De springlevende Costantin bleef tkkig: geen doelpunt! (LDS) E. Aalst - Berchem 1-0. De Winne spurt door nadat de Berchemverdediger meer oog heeft voor de bank dan voor de bal (per) goal wel degelijk verdiend en thuisploeg de das om. Van vel- kreeg zeker geen loon naar doverwicht was weinig of geen werken. Vooral in de tweede sprake. Maar alleen al voor helft ontbrak het de Daknam- zijn wilskracht had het Loker boys zeker niet aan wilskracht. Sc team méér verdiend. Er werden zelfs enkele kansen Vivian BOGAERT bij elkaar gescharreld. De zaak zat bij Gent achteraan echter potdicht en pogingen van een hardwerkende Mommens en Nijskens bleven zonder ge volg. Gent deed weinig meer dan op de counter loeren, maar de Lokerse achterlijn kon nauwe lijks op een foutje worden be trapt. De Stroppen geraakten volle negentig minuten lang zelfs aan geen enkele uitge speelde doelkans, wat het be wijs was dat ze zich met een 0- 0 best konden verzoenen. De mooiste kans kwam er dan voor Angelo Nijskens. Hij besloot echter, op aangeven van Bett, onbegrijpelijk naast Zoals we al zegden zorgde de afgekeurde goal van De Vriese, helemaal op het einde van de wedstrijd, voor de nodi ge gespreksstof. Het was an ders maar een flauwe bedoe- TRAINER AIME ANTHUENIS: Lokeren mocht, terecht, op méér dan een puntje aan spraak maken. Dat was ook de mening van coach An thuenis. «Gent heeft negentig minuten lang geen enkele uitgespeel de kans gehad. Dat was de verdienste van onze ganse ploeg. Gent beschikt toch wel over twee gevaarlijke spitsen met Martens en Schapendonk, Ook Ruzie, hét grote gevaar, werd door Johan Schools heel goed uit de wedstrijd gehouden. Ruzie was een ganse wedstrijd lang niet te zien. Johan deed het schitterend.» Sinds Anthuenis het sportieve bewind bij Lokerèn over nam, staat de Daknamploeg met vijf punten op acht. Het gaat dus wel degelijk goed? «Die vijf op acht, dat klopt. Maar ik wil dan ook opmerken dat er drie thuiswedstrijden inzitten. In de toekomst krijgen wij een zeer zwaar programma af te werken. Onze volgende thuiswedstrijd gaat tegen Chib Luik. Die moesten de duimen leggen voor Beerschot en zijn dus zeker gemotiveerd Het is moeilijk te voorspellen hoe alles gaat verlopen, afwachten dus. De organisatie is prima en we zijn er in gelukt minder tegendoelpunten te inkasscrcn. Wanneer wc dat kunnen bevestigen, dan zie ik I ons zeker nog goeie wedstrijden afwerken», aldus de Lokerse trainer «En wat nu het doelpunt van De Vriese betreft: als een scheidsrechter dat afkeurt, weet hij wel waarom. Het is moelijk om van in de dug-out dergelijke faze te beoordelen...» Eokeren-Gent 0-0. Vijf minuten voor tijd scoorde Dirk De Vriese. Het doelpunt werd door tc' c ref Costantin terecht afgekeurd wegens voorafgaandelijk buitenspel (LDS) Sinds de komst van trainer Anthuenis bij Sporting Loke ren staat ouwe getrouwe Bob Hoogenboom weer onder de Lokerse latten. Het konflikt met de Lokerse doelman lijkt dus van de baan... «Klopt. De perikelen rond mijn persoon zijn eindelijk afgelopen. Je kan je niet voorstellen wat ik heb meege maakt. De miserie begon met een paar gekneusde ribben. Zo speelde ik vier-vijf weken toch nog door. Vóór elke wedstrijd diende ik verdovende inspuitingen te krijgen. Gezien de omstandigheden ging alles toch nog goed. Toen we de wedstrijd op Sint-Niklaas speelden, kreeg ik op een gegeven ogenblik van Comelissen een stamp op de knie. In de week die daarop volgde, werd een paar keer vocht uit die knie getrokken en het was dus een groot vraagteken of ik zou kunnen aantreden tegen Club Brug ge. Door het feit dat ook Ronny Somers in dezelfde wedstrijd op Sint-Niklaas gekwetst werd, had ik weinig keus. Ik nam het zekere voor het onzekere en trok de shoes aan. Ik maakte fouten en er kwamen evenveel goals uit. Maar ik kon echt niet op dat been staan! Vanaf dat moment is het kommentaar losgebroken», aldus Bob Hoogenboom. Trainer Davidovic verklaarde in enkele kranteberichten dat Bob Hoogenboom o.a. in dronken toestand op de trainingen zou verschenen zijn. Dat Hoogenboom niet ziek was aan ribben of knie, maar in het hoofd... «Zoals ik al zegde waren mijn rib- en kniekwetsuren geen verzinsels. Maar toen ik in die week de fameuze kranten artikels las, werd ik wel even ziek in het hoofd. Alles was gewoon een grove leugen. Iedereen weet onderhand wel dat ik een zaak run, waar veel Lokeren-supporters over de vloer komen. Als ik 's zondags gespeeld heb en zondagavond sta ik in de zaak, dan ben ik natuurlijk op maandag niet zo fris als dinsdag. Maar dronkenschap op training, da's was anders! Tenslot te heb ik er dan een etmaal keihard werken opzitten». Toen het konflikt Davidovic-Hoogenboom volop aan de gang was, werd door enkelen uit de spelersgroep een boycot in het vooruitzicht gesteld. Die is er, gelukkig, niet gekomen. Hoe komt zoiets over bij Bob Hoogenboom? «Het geeft je natuurlijk een rot gevoel. Maar tenslotte zijn we allemaal beroepsmensen. We staan niet voor ons eigen plezier te voetballen, maar voor klub en supporters. En er is tegen mij persoonlijk door geen enkel speler ooit wat over gezegd». De rust schijnt dus weergekeerd in het elftal van Aimé Anthuenis. De uitslagen van de laatste weken spreken voor zich. Het werd trouwens de hoogste tijd... (v.b.) fit.. Voetbal. Bob Hoogenboom heeft de stormen over zich laten waaien en is opnieuw doelman nummer één bij SC Lokeren (arch) RDAG 23 MAART IN SINT-NIKLAAS irlijks internationaal van Rust-Roest is in i.ïs een traditie. Op 23 maart met aanvang Haat de vijfde uitgave rogramma Zoals ge- is het in sporthal De den en de belangstel- ivoor wordt weer bij- blrijk. Temeer omdat andermaal een uitzonderlijk turnspcktakel met internatio nale vedetten wordt aangekon digd. Deze jubileumuitgave waaraan al maandenlang door een dynamisch klubbestuur wordt gesleuteld, wordt trou wens iets speciaals. Vooral door de deelname van de turn- kampioenen uit Brazilië en Roemenië. De 23-jarige Dimi- tri Sabu uit Roemenië werd al meermaals landskampioen en was destijds ook deelnemer aan de Wereldkampioenschap pen in Moskou. In 1984 werd deze Dimitri Sabu ook nog vice-kampioen in de open Duitse tumkampioenschap- pcn. Uit Brazilië de 22-iariee Pedro Rühs welke bij de natio nale ploeg als een vaste waarde kan worden beschouwd. Woonachtig in het schilderach tige Rio de Janeiro werd deze Pedro Rühs ook al meervoudig Braziliaans turnkampioen. De ze beide gymnasten beschik ken trouwens over ruime inter nationale turnervaring. Sensa tie gewaarborgd dus en België wordt op dit internationaal turngala, weer vertegenwoor digd door Sarina Roberti. De nationale kampioene van de sportieve ritmische gymnastiek van vorig jaar, alleszins een aangename verrassing. Zij was reeds deelneemster aan de Eu ropese en Wereldkampioen schappen in Noorwegen en Duitsland. Op haar rijk gevuld palmares prijkt nu ook de deelname aan de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles. Ook terug in Sint-Niklaas: Christiaan Grétry de meervou dige Belgische turnkampioen. Nieuw is Frank Steelandt, een gewezen kampioen van België en thans lesnemer aan de bij zondere sportschool in Keu len. Tot daar de vedettenpara- de van het vijfde internationa le turngala van Rust-Roest, waarvan de eigen leden het omlijstingsprogramma verzor gen. In die rangen nu ook weer verschillende provinciale en nationale kampioenen. Deze en nog vele anderen verzorgen straks een grandiose turnshow op zaterdag 23 maart met aan vang te 19 u., in de sporthal De Witte Molen in Sint-Niklaas. Alleszins aanbevolen... Roger Van Laere Turnen. Rust Roest uit Sint-Niklaas bereidt het Internationaal Turngala voor.

De Voorpost | 1985 | | pagina 29