Ruime belangstelling langsheen de omloop van de Wuitenskavalkade urgemeester Baert zong de Wuitensfeesten in TE KOOP •«sr.»»!! De Voorpost - 22.3.1985 - 3 rdagnamiddag 16 maart werd de start gegeven voor de Wuitensfeesten te Hamme. dagen karnaval. Nadat Prins Dreken Roos aan zyn woning was afgehaald door de i van het Wuitenskomitee, de Harmonie St. Cecilia, en Die Hamse Wuitens, begaf gezelschap zich naar zaal De Vryheid om de verkiezing van de jeugdprinsen bij te n. Om 18 uur werd officieel het startsein gegeven van de Wuitensfeesten tijdens de jke zitting op het gemeentehuis van Hamme. pze feestviering werd Ro- :ys, die 25 jaar lid is van litenskomitee in de j vF :tjes gezet door het I uilege, de vrienden j Wuitenskomité en de j 1 yóiy "w:- jilde. Voorzitter Mar- i den Bossche prees Ro- BÉfe.. js voor en de JaÈM libare taken die hij op --C'. eemt in het Wuitensko- I. Toen hij nog aktief was hij jgKsj et altijd gemakkelijk. Hij J sBB soms vroeg vertrekken komen, i het werk dat hij in het B jE&^^B skomitee aanvaardde, Br lij. Daar kon je op reke- S3 BI B Zijn verdiensten zijn Ze allen opsommen men werk. Roger SBiHHI^HMfl^ cheiden man, maar een Hamme. Burgemeester Baert zong zijn lied: 329 rozen eld voor de jongeren, voor jouen Dreken Roos was daar dolblij mee (vh) mi ne. Liliane Van De Velde (tweede van rechts), werd verkozen tot elfde Wuitensgast- ronc van de Plezante Slang (vh) «Ik wens dat ze naar U opkij ken, dan is het voortbestaan van het Wuitenskomitee verze kerd», zegde Marcel Van den Bossche. De echtgenote van Roger werd ook in de huldi ging betrokken en burgemees ter Baert overhandigde aan de jubilaris een ere-schaal van de gemeente. Machtsoverdracht. Omdat de Burgemeester na zovele jaren, niet meer wist wat hij moest zeggen op de vrolijke zitting, had hij maar een lied geschreven. Hij zong het ter ere van de Prins Dre ken Roos. «29 rozen voor jou», want Dreken Roos is de prins van de 29ste Wuitens feesten. Meteen was er sfeer in de zaal. Aan de Prins werd de gemeentelijke sleutel overhan digd. Hij nam dan met zijn hofdames plaats op het po dium. Voorzitter, Marcel Van den Bossche, wilde tijdens de Wuitensfeesten en nu men toch de macht in handen had. eens orde op zaken stellen. Hij stelde voor om de vergoeding voor het Wuitenskomitee op te trekken op het peil van de gemeentebelastingen. De schepenzaal en de raadzaal zullen voortaan gebruikt wor den door het Wuitenskomitee en de gemeenteraad en het schepencollege moeten maar vergaderen in de lokalen van het Peperholleken. Op iedere foto van het jaar verslag zou de Prins staan. Op de gemeenteraadszitting zou schepen De Ruyscher, zijn plaats moeten afstaan aan schepen Van Avermaet, zodat zij naast haar echtgenoot, de gemeentesekretaris zou kun nen zitten. Deze beslissing zou na 5 jaar huwelijk kunnen her zien worden. Op de gemeente raadszitting waar de begroting besproken wordt, zal het spel- programma Hoger-Lager inge schakeld worden. Prins Dreken Roos De tweede thuis van de Prins is de gemeentelijke sporthal. Hij bekloeg zich over het ontbre ken van toiletten naast de café- taria op het eerste verdiep van de sporthal. De bezoekers moesten wanneer zij hun be hoefte moeten doen steeds de trappen af, zegde de Prins, daarom zullen de burgemees ter en de schepenen Van de Casteele en Vincart het voor beeld geven. Zij werden ge kroond in de orde van de gou den pispot. Laat ons drie da gen karnaval vieren en maak het plezant, besloot de Prins. Omdat de stoel van de Burge meester reeds enkele weken verdwenen was uit de raads zaal van het gemeentehuis, zong het prinsenkoor «Waar is de stoel van Lowieken». Na toespraken van de voorzitter van de Prinsengilde, Mon deeerste en van de voorzitter van Die Hamse Wuitens, Ce- sar Van Bossche werd het startsein gegeven van drie da gen Karnaval in Hamme. gp Hamme. (vh) Roger Leys kreeg een plaket omdat hij 25 jaar lid is van het Wuitenskomitee Met halfvasten is het traditioneel karnaval bij de Wuitens. Het voorbije weekend was het weer zover. Zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 maart vierden de Hamse Wuitens karnaval. De leden van het Wuitenskomitee, de organisatoren, hadden voor een afwisselend programma gezorgd. Het hoogte punt van deze drie dagen was de koddige humoristische en folkloristische kavalkade die zondagnamiddag door de straten van Hamme centrum trok, voorafgegaan door een reklamestoet. Niet minder dan 60 groepen en meer dan 1000 deelnemers stapten op in de stoet. Over gans de omloop was een massa volk opgekomen, om deze 29e Wuitenskavalkade te aanschouwen. Rustig begin Met het majorettenkorps, rifle sektie en colour guards inbegrepen en de Ko ninklijke Harmonie «De Eendracht» uit Baasrode, op de kop, werd de kleur rijke stoet geopend. Hierna volgde de meer dan beken de, zowel nationaal als in ternationaal, de plaatselij ke groep «Die Hamse Wui tens», die de folklore van Hamme uitbeelden. Zij waren met hun voltallige groep, de fameuze vierling, Dolfydoor, Luckydoor, Jackydoor, en Willydoor en met hun Grote Reus Polydoor, de meisjesdans groep De Reuzinnekens, die op de tonen van het 5 jaar oud, toog L-vorm (1), wiel met neon (2), kast dubbel gebruik (ves tiaire (3) bergruimte (4) 4 drogers (5), kaptafel voor 4 personen (6), met spiegels en verlichting, kolom voor 4 personen (7) met verlichting, 3 was plaatsen (8) met boven aan bergruimte, 3 grote spiegels als wandversie ring, 7 stoelen, grote eta- leerkast (9) verdeeld in vakken. Prijs overeen te komen. Tel. 052/21.14.81 Reuzenlied een reuzendans ten beste gaven op het Marktplein. Die Hamse Wuitens, in het traditionele klederdracht en het Wui- tenschip De Vlaamse Gaai, zijn nog steeds het pronk stuk van deze folkloristi sche groep. Het Funkenkorps De Prin selijke garde uit Gleuel- Keulen met hun prinselijk gevolg stapten mee op in de Hamse stoet. Zij werden gevolgd door de Praalwa gen van de Hamse prinsen- gilde met Keizer der Ham se Wuitens, Maurits I en zijn hoogvrolijkheden, de vroegere prinsen met hun gevolg. Ook de jeugdprin sen waren van de partij. Hamse groepen Na hun leider, Jan Van Lysebetten, verkozen was tot prins van de derde leef tijd, had de karnavalgroep van het Achterthof vrij spel. Als de kat van huis is, dansen de muisjes in het rond. En dat deden zij in mooie kledij. Zij hadden hun reus, de grootste van Oost-Vlaanderen, Baron Von Munchhausen meege bracht. De leden van Bas- tageba, waren na 10 jaar deelname, op de maan te recht gekomen met hun ra ket en daar kregen zij het gezelschap van Kuifje, Bobby, Kapitein Haddock en Jansen en Janssens. Hamvoc was van de partij met de Gilles van Hamme. De groep uit de Buntstraat, Los Buntos Mechios, was op reis geweest naar Mexico, waar zij hun inspi ratie hadden opgedaan. Met hun prachtige praalwa gen «Haciënda» oogsten zij veel bijval van het publiek. Ook hun reuzen waren er bij. De Dorpsvrienden van St.-Anna, vertoefden met hun reuzen Mandus en Fa- ber, in Damme bij Tijl Ui lenspiegel, met hun Nele kens. Hadden zij soms de weet waar de stoel van de burgemeester was. Tussen door verzorgden die Fede- Hamme. De prinsenwagen met uiteraard Dreken Roos in het middelpunt van de 'en Scheldelander Muzi- Hamme. Als de kat van huis is, dansen de muizen (vh) De Gilles van Hamme waren er ook bij (vh belangstelling (vh) Hamme. De Wuitens, alom gekend en gewaardeerd (vh) kanten uit Schoonaarde en de drumbanden uit het Antwerpse voor de muzi kale afwisseling. Het Ham se Majorettenkorps Het Korenbloempje ging de Prinsenwagen vooraf, waarop Prins Dreken Roos en zijn eredames, bijge staan door Groot-Baljuw, Oswald De Bondt, de toe schouwers begroeten. De Pinstonse engeltjes werden kort na het vertrek bengeltjes. Uit Moerzeke kwam de Boonstraat, met hun show uit het wilde westen. Praalwagens Ook de Hammenaren we ten wat praalwagens bou wen is. Dat bewezen zeker en vast de leden van de Zwarte Panters. Met hun prachtige Uncle Sam Mis- sissippiboot kregen zij veel lof. Die Hamse Tsjoers, zijn niet meer weg te den ken uit de stoet en zijn een vaste waarde geworden. Hun onderwerp, de expo, met het atomium, kreeg de titel, links-rechts-omge- keerd. De clowns hadden hun Mont Louis gebouwd en vaarden er mee doorde Hamse straten. Het klok huis klaagt elk jaar één of andere nationale of ge meentelijke politieke be slissing aan. Dit jaar was het de bouw van de ge meentelijke sporthal. Bur gemeester Baert moest het vooral ontgelden. De Stijve Laars had de Mira brug afgebroken en op een wa gen geplaatst. Zij vroegen om deze brug terug te her stellen. Voor S.K. Van Huyghem was het hun eer ste optreden in de stoet. Meteen droegen zij hun ro de lantaarn mee op hun wagen, als symbool van hun laatste plaats in het klassement. Ook uit andere omliggende steden en gemeenten wa ren er groepen vertegen woordigd in de stoet. Uit Sint-Niklaas kwam de Bra ziliaanse dansgroep Los Van Heckos in een mooie Braziliaanse klederdracht. Ook de kaartersklub uit Tielrode had een Mont Louis gebouwd aan de kust tijdens de zomervakantie en liet die zien in de Hamse stoet. De Djippenassen, uit Moerzeke en die in hun eigen stoet de eerste prijs hadden behaald, reden met hun belastings-perikelen- wagen mee. De leden van de Kliek, kwamen als ko zakken recht uit de toen dra, met hun praalwagen, waarop zij hun herten met slee hadden uitgestald. Een mooie realisatie alleszins voor deze groep. Uit Waas munster kwamen de Mae- retak-holbewoners en de mooiste praalwagen kwam zoals verwacht uit Aalst met de Lodderoiegen, die in Hamme te gast waren met hun super-trommel- lodder-drumband-korps. De 29ste Wuitenskavalka de werd afgesloten door het Majoretten en muziek korps St.Cecilia uit Appels. Maandag Maandagmorgen was er in de Buntstraat de jaarlijkse Wuitensmarkt, georgani- zeerd door de karnaval groep Vermaak onder ons. Deze markt is een vaste waarde geworden op het kamavalprogramma. In de namiddag bracht Prins Dreken Roos en zijn ge volg een bezoek aan het Rustoord Meulenbroek. Ook de kinderen van ver schillende Hamse scholen stapten in stoet op. Om 23 uur werd de Versle ten Wuiten verbrand op het Marktplein te Hamme, na de traditionele toespraken, en dit in aanwezigheid van de Prinselijke hoogvrolijk heden en de leden van het Wuitenskomitee. Tot dins dagmorgen in de late voor middag heeft men in Ham me karnaval gevierd. (bd)

De Voorpost | 1985 | | pagina 3