0 ZORGEN OM DE RUG VAN DE MEESTER SK Sint-Niklaas futloos ten onder in Mechelen LEO CANJELS: «AANVALSDURF BELOOND» VOETBALUITSLAGEN STERK GEMOTIVEERD AALST VERDIENDE DE VOLLE INZET... AALST-HARELBEKE: DE MATCH VAN DE WAARHEID VOETBALKALENDER netten vraag. H c - Mere (Matthijs) Nieuwerkcrkcn (Hl BEVEREN - KORTRUK 5-0 De wedstrijd tegen Kortrijk was voor Filip De Wilde de honderdste wedstrijd in het doel van Be verens eerste ploeg en de jonge Zeienaar werd daarom voor de partij ook pas send gehuldigd. In de wedstrijd zelf kon of moest de talentrijke doelman Beveren-Kortrijk 5-C. Deze krachtige kopstoot van Creve zal nipt naast gaan (dw) zich nooit tonen want Kortrijk voetbalde zaterdagavond ontstellend zwak en de Wase landskampioen raakte zon der veel moeite aan de twee punten. Na amper twee mi nuten was er daarover haast geen twijfel meer. Kortrijk verscheen duidelijk met de schrik op het hart want de Westvlamingen, misschien met de 1-6 pandoering uit de heenwedstrijd nog in het ach terhoofd, akteerden zo zenuw achtig bij de eerste balkontak ten en verdediger Schwabe wist toen zelfs zijn doelman vanop 25 meter onaangenaam te verrassen. Beveren kreeg meteen de wedstrijd in de schoot geworpen. Marek Kusto deed het bie- zonder aardig en de Pool be wees weer in opperbeste doen te zijn, maar zijn pogingen werden door doelman Himpe in hoekschop verwerkt. Kort rijk kon aanvallend niets bren gen en we zagen zaterdag een van de zwakste elftallen van het ogenblik. Bij Beveren luk te de afwerking trouwens ook niet zo best en vooral Erwin Albert liep nogal rumoerig op het Freethielgras. Hij had aan de hardopzittende Bourgeois trouwens geen gemakkelijk mannetje. Bourgeois moest er voor in de fout en rond het halfuur leidde een nieuwe overtreding tot een schitterend vrijschopdoelpunt van Kusto. Het publiek, toch maar mager opgekomen, wou meer en nog voor rust lepelde Kusto de bal* keurig op het hoofd van Theu- nis die helemaal vrij stond en rustig de beste plaats voor zijn bal kon kiezen. Tijdens de rust werd er in de Wase kleedkamers veel ge sproken over de rug van Schönberger. De oude meester had van dat lichaamsdeel weer veel last maar trainer Rik Pau wels wou hem toch nog even op het veld houden. Van die beslissing werd Beveren on middellijk na de rust trouwens weer heel wat beter. Schönber ger trapte eerst een nieuwe vrijschop erg aardig in het dak van het doel en Kortrijk zakte nog verder tot puin. Behalve stuntelig verdedigen was er niets meer. Beveren sloeg nog eens toe. Weer via Schönberger die een fraaie voorzet van Kusto over- Beveren-Kortrijk 5-0. Envin Albert kopt op doel (dw) nam en daarna onder luid ap- voetballers zagen het nut van plaus naar de kleedkamers nog meer inspanningen niet mocht. De zere rug mocht wat meer in. De overwinning le- rusten. Er was toen nauwelijks vert Beveren nu de vijfde nog wat te beleven op Freet- plaats in de rangschikking op. hiel. Christiaens, die in de Er komen op Freethiel nog plaats van de veldheer kwam, toppers, kon moeilijk zijn draai vinden Doelman De Wilde had het en ook de andere geel-blauwe misschien wat anders gewild. Hij moest in de ten slechts een In eigen huis minst gepasseerde de kompetitie. Het is wedstrijden geleden nog eens in zijn zoeken. Houden zo... 30 - 22.3.1985 - De Voorpost (je Nationale VOETBAL Op E. Aalst moeten de fotografen over de omheining klefferen om tijdens de rust een tasje koffie te bedelen. Van hier gaan ze dan via de zittribune de kijkers storen om eindelijk in de kantine te geraken... (per) E. Aalst - Berchem 1-0. Crahay rukt op naar het Antwerpse doel en geeft een pas aan deert Van Roy (per) Leo Canjeis, die met veel sukses het sportief beleid voert van Eendracht Aalst, had na de wedstrijd tegen llerchem Sport veel ivoorden van lof voor zijn poulains. -In de eerste plaats hebben we konstant lopen aanvallen, iets wat van de tegenstander niet kan gezegd worden. Niettegenstaande die aanvalsdrift bleef het tot de 80e minuut moeilijk scoren met al die lange Antwerpse mannen achterin. Alle opdrachten werden goed uitgevoerd en ik heb de indruk dat i fris briesje is gaan e Aalst. Op een vraag of het werkelijk niet klikt tussen hem en voorzitter Matthijs zoals dat in een Brusselse krant uerd gemeld zei Canjeis dat die uitlatingen allemaal met het nodige korreltje zout dienen genomen te worden. -Ik voer mijn konlrakt naar de letter uit en wens mij totaal in te zetten om Aalst weer vlot te krijgen. Wc doen ons selckliewcrk zoals hel hoort en zolang het niet uit de hand loopt, doen we rustig voort. Trouwens wie draagt hier de verantwoordelijkheid?dixit Canjeis. E. Aalst - Berchem 1-0. Debougnoux kan de Antwerpse portier niet meer bedreigt De mannen van Leon Nollet maakten zondag een allesbe halve goeie beurt achter de Mechelse kazerne. Men ging onderuit na een inspiratieloze partij voetbal tegen het allesbehalve imponerende K.V. en zag en dat is nog veel erger, de direkte opponenten uit de staart punten pakken. Lierse moest het met een gelijkspel aan eigen huis tegen Racing Jet stellen, maar Beerschot maakte met een verrassende zege komaf met F.C. Luik. Maar eerst gaan we nog even lastig maakte voor de thuis- dieper in op de zoveelste ont- ploeg. Het eerste gevaar kwam goochelende prestatie van er pas in de twaalfde minuut Sportkring. Eerst en vooral be- wanneer Jaspers slecht mikte kijken we even de samenstel- en doelman Van Reeth goed ling van de ploeg welke het op redde. In de reaktie kwam Van Malinwa moest klaren. Zoals Wambeke goed voor de dag bekend was Danny Vanden- maar Theo Custers was even- hende voor de zoveelste keer eens bij de zaak. Tot aan het dit seizoen uit wegens gele eerste lokale doelpunt weer kaarten en dat impliceerde stond SK goed de meestal meteen dat oefenmeester Nol- overhaaste Mechelse aanvallen let duidelijk de defensieve maar dan ging Luk Bevers aan kaart trok. In de eerste helft het klungelen. Hij vergat im- koos hij dan ook voor niet mers de bal weg te halen en zo minder dan zes uitgesproken kon Koen Sanders makkelijk verdedigers waarbij de jeugdi- de bal op het hoofd van Mathy ge Dirk Osselaer in de ploeg Billen centeren. In de rust wou werd opgenomen. In het mid- Leon Nollet toch wat aanval- denveld stonden Van Wambe- lende impulsen in zijn slagorde ke en Deproot weinig opmer- steken en daarom werd Van kelijke dingen te doen, terwijl Osselaer vervangen door Jan eenzame spits Comelissen he- Simoen. Bij de eerste aanval lemaal geïsoleerd speelde, uit die tweede helft kon de Daartussenin moest Luk Be- Künnecke-ploeg haar voor vers nogal wat verdedigend sprong verdubbelen. Truyens werk opknappen. Geen won- speelde de bal kwijt aan Kesse- der dan ook dat Sportkring het laers en Van Reeth kon deze met zijn betonvoetbal knap speler niet van een doelpunt houden. Sportkring leek eventjes terug te slaan maar een overigens onzichtbare Deproot kon een lukrake doorbraak niet verzil veren. Nadien was het al KV Mechelen wat de klok sloeg, alweer ging de Sint-Niklase verdediging niet vrijuit bij de derde goal. Lacroix liet zich nu al te gemakkelijk uitspelen door Sanders en het gevolg was duidelijk. In de 68ste mi nuut leek de ramp volledig wanneer Truyens een duidelij ke strafschopfout beging op Smets; Kesselaers knalde deze gelegenheid binnen bereik van Van Reeth. Daarna was er niet veel meer te beleven buiten het eerreddend doelpunt van de Klaaskens. In de voorlaat ste minuut schoot Van Wam beke goed op doel, doelman Custers kon die bal onder scheppen maar loste hei leder. Voor Jan Simoen gelegenheid genoeg dus om in te prikken. Maar meer dan een doekje voor het bloeden was dit doel punt niet. Na afloop van de partij waren de reakties uit het Wase kamp duidelijk. Daar waar men een minstens een punt in het voor uitzicht stelde kwam men in deze ontmoeting nooit daar voor in aanmerking. Het kan dan wel zijn dat de Mechelse doelpunten hoofdzakelijk door verdedigers werden aangete kend maar het schoentje neep eens te meer in de veel te verdedigende opstelling van de geel-blauwen. En laat het dan nog waar zijn dat men zonder Vandcnhende te weinig aan vallende zaken kan bewijzen maar dat verantwoordt nog niet dat er met niet minder dan zes uitgesproken verdedigers wordt gestart. In dit nijpende keurslijf gewrongen worden is voor spelers als Truyens en Bevers nu eenmaal te veel ge vraagd en daardoor is ook hun ongecentreerdheid met de doelpunten tot gevolg te ver klaren. Duidelijk is alvast dat nu wel de matchen van de waarheid aankomen voor Sportkring dat zondag door de algehele rust dan wel vrij is, maar zich zeker zal moeten harden om de ko mende matchen zonder verde re morele klappen en met ver hoopte puntenwinst door te komen. De eerstvolgende speeldag trekt geel-blauw immers naar Beveren, dan twee thuis- matchen tegen Anderlecht! en Standard en vervolgens een nieuwe verplaatsing naar Lo keren. Hoe een en ander wordt bekeken door voorzitter Decorte en trainer Nollet leest U volgende week in deze ko lommen, maar feit is dat de maand april beslissend zal wor den in de strijd voor het behoud! M.N. 1' nationale KV Mechelen - St.-Niklaas SK Beveren - Kortrijk SC Lokeren - AA Gent 2* nationale E. Aalst - Berchem 3' nationale A La Louvière - E. Zcle J. Lede - HO Mcrchtem Bevordering A VW Hanune - St.-Lievens-H. 2* provinciale A Heikant - Lokerse St. Amandsb. - Vrasene Ol. Gent-Melsele Destclbergen - Kemzeke SLV Zelzate - Temse Stekene - FC Zelzate Adegem - St. Gillis-W. Waarschoot - Robur 2* provinciale B Brakel - St. Gillis-D. SK Lebbeke - Kerksken Olsene - E. Meldert SK Aalst - Zultse 3* provinciale D Burst - SK Overmere Massemen - Bambrugge Berlare - Vlierzele Mere - Gijzegem I RC Wetteren - Schellcbcllc Nieuwerkerken - Herderscm 3* provinciale E Bazel - Kieldrecht St Pauwels - Kruibeke i Lutterzele - Kallo i Grembergen - Klinge Appels - Haasdonk Waasmunster - Baasrode Excelsior - Wicze Opstal - Oudegem 4' provinciale G S. Moorsel - Wichelen Boon wijk - Schoon aarde I Welle - W. Moorsel 1 Baardegem - Doggen Hofstade - Terjoden Edixvelde-R. Lebbeke Erembodegem - TK Meldert 4' provinciale H K.L. Vrasene - SK Lokcren VeiTebrock - Straatje 1 Sinaai - Meerdonk 1 Hoogeindc - Sombcke 1 Moerbeke - Buggcnhout 1 White Boys - Tielrodc Gerda - Rupclmondc I Opdorp - Eksaarde E. Aalst-Berchem 1-0. Limpens en Debougnoux 2-6 niet meer bij de bal van Crockaerts 2' Nationale Je moet maar even de rangtabel bekijken om vast te stellen dat de wedstrijd Eendracht Aalst-Harelbeke van zondag a.s. een onvervalste topper is. Inderdaad indien Aalst wint wordt het «gat» op Harelbeke al drie punten en de kans op behoud meteen groter. In het omgekeerde geval kan Harelbeke haasje-over spelen en Aalst een klap toedienen om voor de rest van het seizoen groggy te staan. Wie maakt de meeste kans op de volle inzet? Moeilijk te voorspellen. Harelbeke heeft voorin duidelijk meer talent aan boord in de persoon van targetman Dirk Beheydt en opportunist Van Hove. Eendracht kan vooraan slechts rekenen op de huidige uitstekende vorm van Geert Van Roy en achteraan op de rijke ervaring van De Bolle. De Ajuinen hebben echter tegen Berchem Sport, ondanks hun zwakkere inhoud, bewezen dat ze weer kunnen vechten en die kamplust zal er opnieuw broodnodig zijn om de «Ratjes» uit Harelbeke in de val te lokken. Wie Canjeis bij de aftrap in het veld gaat sturen staat het uittikken van deze bijdrage nog niet voor 100 proa n vast. De Hollander laat duidelijk niet in zijn kijken, maar hoopt heimelijk dat hij voor de match waarheid weer zal kunnen beschikken over zijn je. De Wolf, die nog herstellende is van een kniekw opgelopen tijdens een Uefatraining in Brussel. Met Wolf kan hij inderdaad zijn al te kleine kern vergroten I 15 eenheden. Wie gaat geslachtofferd worden blijft een open is niet de eerste keer dat Canjeis met een het stadion verschijnt. Hij houdt niet, en zeker in geven omstandigheden, van pseudo-vedettcn, maar ^<tp| kerels die kunnen en willen vechten voor zijn doel, nl. behoud van Eendracht in tweede nationale. E. Aalst - Berchem Sp. 1-0 Aalst haalde tegen Berchem Sport de volle inzet binnen na een wedstrijd waarin de Aal- stenaren de «bange» bezoekers haast doorlopend onder druk hadden geplaatst. De 13-1 hoekschoppen-verhouding liegt er niet om. Eendracht kon nochtans niet rekenen op het talent van De Wolf die last had van een ont steking in de knie en oefen- meester Canjeis wilde met zijn veelbelovend talent geen over- boden risiko nemen. Hij bracht derhalve Limpens van de bank in de wei en die miste ook tegen Berchem nog duide lijk de gewenste konditie na zijn wekenlange afwezigheid. Voor de rest plakte de Neder lander de hardopzittende Moock op de snelle Van den Bergh en gaf hij Derijcke de opdracht om Gzil van dichtbij te schaduwen. Beide Aalsterse verdedigers voerden hun op dracht naar de letter uit en meteen was de Berchemaanval in de kiem gesmoord. Laten we niet teveel over een «aan vallend Berchem» spreken. Berchem dat een week voor dien Racing Mechelen in eigen kot een 0-3 rammeling had toegediend, beperkte er zich te Aalst toe tot het indijken van de plaatselijke aanvallen. Had Berchem dan werkelijk zoveel schrik van Aalst? Rik Gotzen zei na de match hierover: «Ei genlijk was ik niet met een gerust gemoed naar hier afge zakt. Ik had uit rapporten ver nomen dat Van Roy en C° de jongste weken zeer gemoti veerd spelen en aan huis dub bel en dik van zich kunnen afbijten. We slaagden erin aan de rust de balans nog in even wicht te houden, kwamen na de kampwisseling wel even meevoetballen, alhoewel we voorin zeer zwak waren en kregen op een tiental minuten in tweede nationale en dat be- van het eindsignaal dat doel- paalde spelers weer durven tot punt te inkasseren. Ik zeg eer- het uiterste van de kan gaan en en discipline uitvoeren, lijk dat ik met de halve inzet hun opdrachten met veel ijver (A. Block) hier vandaag dik tevreden zou geweest zijn.» Als we de diagnoze verder stel len kunnen we niet anders stel len dan dat de durver deze keer werd beloond, en dat als men niet aanvalt men geen wedstrijd kan winnen. Aalst deed dus in het kader van de operatie redding een goede zaak en vooral de wedstrijd van zondag a.s. tegen Harelbe ke krijgt weer een andere di mensie. Ondertussen toch nog even in herinnering brengen dat sinds de tweede ronde Aalst 8 op 12 wist te boeken. Eigenlijk niet slecht voor een ploeg die bij het einde van de heenronde toch wel een beetje te voortva rend was afgeschreven. Het is ons opgevallen dat Een dracht de jongste weken weer. is gaan geloven in het behoud 2e nationale E. Aalst - Harelbeke (Gemay) 3e nationale E. "Zele - Oudenaarde (Vekemans) Ninovc - J. Lede (Lippens) Bevordering A Moeskroen - VW Hamme (Buts) 2e provinciale A H. Vrasene - Heikant (Weytcns) Lokerse - Adcgcm (Dricghc) St.-Gillis-W, - Stekene (llcldcrwcireldt) Robur - SLV Zelzate (Coppens) Tcmsc - Destclbergen (Verniers) Kemzeke Ol. Gent (De Clippeleir) 2e provinciale B St. Gillis-D. - Dikkelvenne (Roland) E. Meldert - SK Aalst (Mas) Nevcle - SK Lebbeke (Opdccam) Kerksken - Gandasparta (De Waelc) 3e provinciale D Vlierzele -Massemen (Van Mesmaecker) Bambrugge - Burst (Van Daelc) SK Overmere - RC Wetteren (Vervondel) Schelle belle - Mere Gijzegem - Herderscm - Mcerbekc (Van der Eeckes) Ede - Berlare (Verliest) Pr 3e provinciale E Kallo - St. Pauwcis (Verstuyft) Kruibeke Bazel (Van Rcnterghcm) Kieldrecht - Excelsior (Van Damme Wicze - Waasmunster (Van Zandc) Baasrode - Opstal (Mclckcbeeck) Oudegem - Appels (Burm) Haasdonk - Grembergen (Wautcrs) Klinge - Lutterzele (Teugels) 4e provinciale G W. Moorsel - Boonwijk (De Bodt) Schoonaardc - S. Moorsel (Reynicrs) Wichelen - Edixveldc (Vcrstractcn) R. Lebbeke -Hofstade (Van Huffcl) Terjoden - Erembodegem (Van den Eok TK Meldert - Baardegem (Van der Jeuj) Scrskamp - Welle (Redant) 4e provinciale H Meerdonk - Vcrrebrock (Rogiers) Straatje - KL Vrasene (Roclandt) SK Lokeren - Gerda (Hecrwegh) Rupelmonde - White Boys (Macs) Tielrodc - Opdorp (De Decker) Eksaarde - Moerbeke (Polflict) Buggcnhout -Hoogcinde (Dufour) Sombcke - Sinaai (Coorcman)

De Voorpost | 1985 | | pagina 30