li Nieuwelingen op mooi parcours voor provinciale titelstrijd Joeri Verstraeten wint tweede luik trofee Mare Galle JOSE ROOMS ZET IN STEKENE IEDEREEN VOOR SCHUT PIERRE BUSL0T IN BAASRODE FILIP VAN WALLE EEN TWEEDE OVERWINNING BERT VERCAUTEREN DE CENTRALE FIGUJ STERKE BEZOEKERS! TITELAMBITIES OPGEDROOGD 34 - 22.3.1985 - De Voorpost WIELRENNEN Niet minder dan 57 deelne mers verschenen er aan de startlijn voor deze tweede wedstrijd in het regelmatig heidscriterium Trofee Mare Galle. De renners kregen dit maal een lichtlopende omloop voorgeschoteld maar door het feit dat wind het grootste ge deelte van de koers pal op kop zat, werd het een uiterst lastig gebeuren. Eén renner heeft deze wedstrijd een extra kleurtje gegeven: Joeri Ver straeten. In tegenstelling tot wat in de sport vaak het geval is; kreeg het beste paard dit keer wel de verdiende haver toegeschoven. In de tweede van de tien af te leggen ronden namen Verstraeten, Kurt Pau wels en Pascal Schiettecatte, deze laatste eindigde vorig jaar tweede in de trofee Mare Gal le, de benen. Geleidelijk aan konden zij een lichte voor sprong uitbouwen die stand hield tot de vijfde ronde. Het vluchterstrio werd noch tans niet ingelopen maar kreeg wel het gezelschap van Michel Matthijs, Peter Michiels, Jan Van Keer en Steven Cardon. Deze companen sloegen de handen in elkaar en probeer den uit de greep van een heftig reagerend peloton te blijven. Ondanks het feit dat de grote groep er een gestrekt tempo op nahield kon Peter De Frenne in de zevende ronde zijn wa gonnetje bij de aanvalsloco- motief alsnog aanhaken. Even leek het erop alsof de ontsnap ping van het tot acht renners aangedikte groepje zou geneu traliseerd worden. Het peloton was hen immers tot op de hiel den genaderd en dat was voor Joeri Verstraeten meteen het sein om een nieuwe poging te wagen. Hij verwierf een hon derdtal meter voorsprong wel ke hij tot de finish wist te behouden. Als tweede eindig de Jan Van Keer, eveneens afgescheiden, terwijl verderop Van Den Hauwe en Pauwels volgden. Dirk Bontinck ten slotte won de spurt van het peloton. In de voorlopige rangschikking leidt Bontinck met 13 punten voor Joeri Verstraeten (10 punten). Jan Van Keer (9 pun ten), Van Den Haute (9 pun ten), Schiettecatte (9 punten) en De Wolf (8 punten). R.G. Wielrennen. Joeri Verstraeten won in Vlierzele de wedstrijd voor nieuwelingen (per) Afgelopen week stelden Sportvrienden Forum hun wedstrijden voor het huidige seizoen aan de pers voor. Tra ditiegetrouw werd er door voorzitter Bernard De Rop en de zijnen, die reeds sedert 1978 in samenwerking met V.C. Denderzonen hun koer sen organiseren, een knap uit gewerkt programma samenge steld. Sportvrienden Forum is sedert de oprichting trouwens uitgegroeid tot één van de grootste klubs in Oost-Vlaan- deren. In al die jaren mocht men steeds een beroep doen op goede sponsors zoals vzw De Brug-Forum en PVBA Van Vaerenbergh. Maar er stonden ook tgalrijke adver teerders, handelaars en privé- personen klaar om hun steent je bij te dragen tot het welsla gen van al deze organisaties. Van de klub uit werden er eveneens belangrijke inspan ningen geleverd om, vooral het financiële, plaatje rond te krij gen. Dat deze onvermoeibare inzet tenslotte moest kulmine- ren tot een hoogtepunt, was niet meer dan logisch. En die piek komt er dit seizoen. Op zondag 2 juni zullen de nieuwelingen in Erembode- gem immers strijden voor hun provinciale titel. Daarvoor ga ven Sportvrienden Forum bij de aanbesteding van het kam pioenschap 117.777 F uit. Ter gelegenheid van die aanbeste ding werd er trouwens nog een aardige anecdote opgetekend. Door onwetendheid hadden de Sportvrienden ook nog een flink gespijsde enveloppe voor het liefhebberskampioenschap ingediend en ei zo na hadden ze ook de organisatie van dat gebeuren naar zich toe getrok ken. Het werd tenslotte een wielervereniging uit Baasrode die aan het langste eind trok maar dan slechts met een ver schil van 500 fr. Onmiddellijk na de toeken ning van dit nieuwelingenkam pioenschap werden de handen in elkaar geslagen en begon de voorbereiding ervan, bruari van dit jaar omloop goedgekcuri over de strijd zijn besla Een selektief parcoui zich enkel de beste kunnen handhaven, j honderden anonieme werkers werden ook lies van de plaatse reurs Asselman en A gevonden hun duit in bi te doen. De organisata ervan overtuigd dat i welingenkampioens een sukses moet uitgr Technische gegevens: 1 telstrijd is meteen de te Prijs Forum. Vertrek: 15 u. - 70 k ronden. Prijzen: 18.0 21e tot 50e prijs: 150 Inschrijving: café Fc prijsdeling achtera Forum. Toegangsprijzen: 120 dag zelf; BWB leden kinderen 50 fr. Kaai voorverkoop 100 fr. B.W.C.L. WIELRENNEN Ondanks het koude weder en het heuvelachtig parcours in Erembodegem, toonden zater dag meerdere renners dat ze al vrij vroeg over een goede kon- ditie beschikten. Bij de kategorie liefhebbers: ging Limburger Rudy Vereec- ken na één ronde aan de haal. Jos Van Isterdael ging hem de volgende ronde vervoegen. Deze renners losten mekaar goed af en hielden dit vol tot half wedstrijd, toen vier ren ners aanpikten: Rudy Pollet, Rudy Taelman, Johny Scheer- linck en Pierre Buslot. Meteen hadden we zes sterke vluch ters, die niet meer werden ver ontrust. Velen tipten al op de vlugge benen van P. Buslot, maai de Lebbekenaai leed bandbreuk in de voorlaatste ronde en verdween meteen uit de wedstrijd. Met zijn vijven gingen ze dan spurten voor de overwinning. Jos Van Isterdael uit Denderleeuw won vlot, ter wijl Pollet (Liedekerke) over winnaar werd van de 32 B- reeks. Nadien was het aan de renners van de kategorie onafhankelij- ken om hun konditie te toet sen. Na enkele ronden met prikakties van meerdere ren ners, hadden plaatselijk renner en nationaal kampioen J. De Cocker met O. Van der Vurst een kleine voorsprong op het peloton. Aangemoedigd door zijn plaatselijke supporters, duwde De Cocker op de peda len voor wat hij waard was en bouwde hij met zijn mede vluchter een mooie voorsprong op. In de laatste ronde liet hij zijn medevluchter ter plaatse en won onbedreigd tot groot jolijt van zijn aanhangers. Van der Vurst werd aldus overwin naar van de D-reeks (+45 jaar). Zondag hadden de wedstrijden plaats in Baasrode. Ondanks het vlakke parcours diende er aardig op de trappers te wor den geduwd, gezien voor 2/3 van de omloop de wind in het nadeel blies. Thans startten de onafhanke- lijken het eerst. In de derde ronde gingen August Huygens, Willy Nuel en Willy Roels aan de haal. Deze vluchters raak ten echter nooit definitief uit de greep van de groep tot drie ronden van het einde J. De Cocker vanuit het peloton al leen en in één ruk naar de leiders fietste. Eend on adem gekomen ging deze klepper uit Erembodegem mede fors aan de leiding fietsen en gingen 4 vluchters spurten voor de over winning. Huygens, die mag bo gen op een mooie wedstrijd, was de snelste in de spurt. Een minuut later werd G. Van den Hoecke spurtwinnaar van het overblijvend peloton, en werd aldus primus in de D- reeks. De renners van de kategorie liefhebbers kenden een snelle start, waardoor er een tiental reeds in de eerste ronde diende af te haken. Al in de tweede ronde ging Jos van Isterdael (daags voordien winnaar) al leen optornen tegen de felle wind. Een paar ronden nadien kreeg hij het gezelschap en de hulp van de nationale kam pioen der liefhebbers Willy De Boeck. Met hun beiden bouw den ze een redelijke voor sprong op. Nadat meer dan de helft van de wedstrijd werd verreden, reden P. Buslot, Danny Van Houte en Johny Scheerlinck naar de twee lei ders en werd het echt menens want er werd gejaagd achter de vijf leiders, zodat de groep in drie delen viel. Vooraan de monstreerde met een soepele pedaalslag, zonder de indruk te verwekken van lijden, Pier re Buslot, wat hardrijden te gen wind betekent. Aan Dan ny Van Houte had hij steun maar Scheerlinck verklaarde zelf na de wedstrijd, dat hij slechts nu en dan eens eventjes aan de leiding kon fietsen. Vooraan viel Willy De Boeck wegens rugklachten weg en diende zelfs de strijd te staken. Jos Van Isterdael, te vroeg alleen in de ontsnapping, kon het tempo van de vluchters niet meer aan en moest zich laten afzakken naar een ach tervolgend groepje, waarin Jacques Crabbé, August Van Laethem, Danny Roobaert en hun gezellen hemel en aarde bewogen om toch dichter bij de drie overgebleven leiders te fietsen. Tevergeefs echter, want de 3 vluchters liepen steeds verder uit op hun ach tervolgers. In de laatste ronde liet zelfs Pierre Buslot zijn 2 mede vluchters in de steek en won verdiend met voorsprong. De ze ambitievolle klepper uit Lebbeke moest zelfs niet reke nen op zijn spurtkwaliteiten. Danny Van Houte uit Stekene Wie José Rooms vorig week einde in Stekene aan het werk zag, heeft met bewondering opgekeken. De junior uit Temse schudde bij het ingaan van de finale met het grootste gemak al de tegenstanders van het lijf, en realiseerde binnen de kortste keren een afschei ding die niet meer dicht te rijden viel. Met een komforta- bele voorsprong bereikte hij de finish. Hiermee is de jongste Rooms aan een tweede seizoenzege toe. In twee andere wedstrij den legde hij beslag op een achtste en een derde plaats. José Rooms is dus in vier koer sen, nog niet buiten de eerste tien geweest. «In Stekene heb ben verschillende renners ge poogd om vroegtijdig voorop te geraken», zegt José Rooms. Een aanval van Gunther D'Hooge en Pieter De Munck had sukses. Later kregen ze Mare Galle, Dirk De Cauwer en Mare Lau- reys in het gezelschap. «Ik be hoorde op dat ogenblik nog tot het achtervolgend peloton. Toen Herman Ferket het in zijn hoofd haalde om ook in de aanval te gaan, heb ik aange pikt. Niemand volgde, wat ik eigenaardig vond. Normaal ge zien krijg ik, telkens ik mijn achterwerk oplicht, een sliert renners in het wiel. Onder ons tweeën hebben we de koplo pers bijgehaald. Drie ronden van het einde - er waren er veertien af te leggen - heb ik gedemarreerd. Mare Galle en Dirk De Cauwer poogden de aansluiting te realiseren. Ik liet het zover niet komen en duw de harder de pedalen rond. De kloof werd breder en bij het ingaan van de laatste kilome ters waren de achtervolgers uit het gezichtsveld verdwenen.» José Rooms is in het Waasland ontegensprekelijk de renner die op de voorgrond treedt. Na een uitstekend pisteseizoen, blijft hij ook op de weg in gunstige zin verrassen. Nu za terdag start hij in Haasdonk, waar hij met de lokale favoriet Gunther Van Steelandt zal kunnen wedijveren. Guy Rooms van zijn kant is volop beginnen trainen, hoe wel de legerdienst nog steeds een hinderpaal vormt om tot het uiterste te gaan. (edm) Wielrennen. De Forumvrienden, organisatoren van de provincuue kampioensc nieuwelingen in Erem Wielrennen. Meer en meer krijgen we dit beeld op onze zondagse wegen. Deze week waren de BWCL-renners aan de slag in de Baasroodse Broekkant (adw) werd prachtig overwinnaar van de B-reeks der liefhebbers. Meteen een verdiende over winning, want reeds vanaf de eerste wedstrijd op 3 maart toonde hij zich voortdurend bij meerdere ontsnappingspogin gen en zag op geen duwtje te veel. Erembodegem - 48 BWCL- renners (kat. A): 1Rudy Pol let (Liedekerke) de 58 km in 1 u. 29 min.; 2. Rudy Vereec- ken; 3. Rudy Taelman; 4. Ste phen Duiphaever op 13»; 5. Henri Paduat. 43 BWCL-renners (kat. B): 1. Jos Van Isterdael (Dender leeuw) de 58 km in 1 u. 29 min 2. Johnny Scheerlinck; 3. Willy Abbeloos op 24»; 4. Wil ly De Boeck; 5. Francois Van den Bossche. 29 BWCL-renners (kat. C): 1. John De Cocker (Erembo degem) de 53 km in 1 u. 19 min. 2. Allouis Arijs op 20»; 3. Jean-Pierre Lancriet; 4. Mar cel Van Geyt op 32»; 5. Her man Cuvelier op 40». 27 BWCL-renners (kat. D): 1Oscar Van der Vurst Lede) de 53 km. in 1 u. 19 min; 2. Gaston Van den Hoek op 3. Julien Schauckens; 4. Pierrot De Wit; 5. Paul De Rijbel. Baasrode - Kat. 1 54 BWCL- renners: 1Pierre Buslot (Leb beke), de 72 km in 1 u. 52 min. 2. Johnny Scheerlinck 16»; 3. August Van Laethem 1'30»; 4. Gerry Cooman op 2'; 5. Jos Van Isterdael. Kat. B 59 BWCL-renners: 1. Danny Van Houte (Steke ne) op 72 km in 1*52»; 2. Jacques Crabbé io 1*30»; 3. Danny Roobaert 2'; 4. Erwin Nevens, 5. Rudy Pollet. Kat. C 31 BWCL-renners: .1. August Huygens (Grimber gen), de 60 km in 1 u. 34 min.; 2. Willy Roels; 3. John De Cocker; 4. Willy Nuel, 5. Ro ger De Macscneer. Kat. D 28 BWCL-renners: 1Gaston Van den Hoeck (Grembergen), de 60 km in 1 u. 35 min.; 2. Oscar Van der Vurst; 3 Paul De Rybel, 4 Desiré Sonck; 5. Julien Schou- kens. Filip Van Walle uit St.-Niklaas is flink op dreef. Na een over winning en een aantal ere plaatsen in belangrijke wed strijden zoals Gent-Gent, werd hij vorige zaterdag in Letter- houtcm voor de tweede keer eigenaar van de bloemen. 69 renners waren met ambitie aan de startlijn verschenen. Vrij vroeg vormde zich een kopgroep waarvan Filip Van Walle deel uitmaakte. «Pakweg honderd kilometer zijn we voorop gebleven,» al dus Filip Van Walle. «Onderling heerste een flinke verstandhouding. Dat was er de oorzaak van dat we door de achtervolgers nimmer werden bedreigd. Zowat twintig kilo meter voor de finish kwam Geert De Buck ten val. Wij bleven met vijf voorop. In de laatste ronde ben ik alleen voorop gaan rijden. Mare Macharis uit Lokeren poogde nog aansluiting te krijgen, maar slaagde niet in zijn opzet. Ik bereikte de aankomstlijn met een komfortabele voor sprong». 's Anderendaags in Dcnderhoutem werd Filip Van Walle vijftiende. «Daar heb ik de trein gemist. Negen renners gingen in het offensief. Met drieën a| de achtervolging gegaa op twintig sekonden gc Daarna hebben we ja moeten aflaten.» Filip Van Walle blijft mende weken het zwi opzoeken. Zijn voor betrachting is thans e< vlaamse selektie af: voor deelname aan ee belangrijke klassieken |f hij gunstig Inlijft ei wordt hij daarvoor eei rijke kandidaat. Filip Van Walle had de nog niet uitgemaakt komend weekeinde starten. VOETBAL 3'Provinci OPSTAL - OUDEGEM 2-4 ZOALS DE UITSLAG MERE 0 GUZEGEM 0 Het wedstrijdverslag van de ontmoeting Mere - Gijzegem kan eigenlijk in een notcdop worden samengevat. Beide ploegen akteerden zeer voor zichtig uit angst om niet te verliezen. Dat was van de kant van Gijzegem wel enigszins te begrijpen omdat de manschap pen van trainer Frans Roe- landt nog steeds in degradatie- gevaar verkeren. Tijdens de eerste spelperiode konden de lokalen zich enkele kansen scheppen, maar de bezoeken de doelman toonde zich uiterst attentvol. Gijzegem van zijn kant bleef in aanvallend op zicht terughoudender omdat men één puntje wilde veilig stellen. Na de herneming kregen de toeschouwers eenzelfde spel- becld te aanschouwen De brilscore die tot de negentigste minuut gehandhaafd bleef was in deze optiek dus een gerecht vaardigd resultaat. R.G. EXCELSIOR - WIEZE: 0-1 S.K. Oudegem heeft een rijke buit behaald bij naaste kon- kurrent Eendracht Opstal. Beide ploegen bevinden zich in rechtstreeks degradatiegevaar. Oudegem telde een punt min der dan zijn opponent. In ge val van verlies zou er met Op stal een kloof zijn ontstaan van drie punten. Bert Vercauteren en zijn maats hebben het zover niet laten komen. Door eige naar te worden van twee pun ten heeft Oudegem haasje over gedaan en een flinke stap gezet in de richting van het behoud. In Oudcgemse voetbalkringen was men tevreden met de zege, die in het algemeen als ver diend werd omschreven. Bert- je Vercauteren, want zo wordt hij in het filosofendorp ge noemd, werd de centrale fi guur van de wedstrijd ge noemd. Hij was in de tweede helft auteur van twee doelpun ten en legde de basis voor de overwinning. De voetballers van S.K. Oudegem konden al vast vorige zondag in het dorp de feestneus opzetten ter gele genheid van het plaatselijke karnaval. Sekretaris Emiel Van Mol van Eendracht Opstal vond een puntendeling toch een meer logische weergave. We laten hem aan het woord. «Globaal genomen werd het een wedstrijd waarin de beide ploegen tot het uiterste zijn gegaan en niets aan het toeval overlieten. Oudegem is verras send snel tot scoren gekomen. Nog voor het halfuur schreef Galle twee keer een doelpunt op zijn palmares. In het derde kwartier hebben we de zaken rechtgetrokken met twee doel punten van Wilfried Tilburg en een strafschop, omgezet door Werner Van der Jeugt. Na de hervatting was Opstal in het offensief en het zag er naar uit alsof er een doelpunt zou De vallen. Halfweg de ld» helft werd Danny Vu|fo» wenhove gesanktionï een overtreding die begaan hebben in het- metergebied op bezod we cauteren. Er volgde er^'~ ty, die door diezelfde - - teren werd binna I k Hierna hebben onze getracht om de zaken ren en zijn rcsoluul offensief gegaan. In d nuut kregen wc echter sel op de neus, met- punt van Bert Vcrc de een knappe speler. Door deze nederlaag positie er natuurlijk verbeterd. Het wordt gend de tijd dat *w gaan winnen, willen verblijf in derde met verlengen. Zondag n naar Baasrode waar een moeilijke opga« |>ct We geven ons echter af verloren 5-5 tlz Ir tod He In de opinie van onze Excel- sior-kontaktman heeft hij dui delijk de beste ploeg uit de reeks gezien voorbije zondag. Daarbij voegt hij evenwel vlug toe dat zijn formatie minstens één puntje kon verrechtvaardi gen maar dat eens te meer de skorekansen werden ver knoeid. Wat er ook van zij de Wieze- naars gaven een volledige in druk met gedegen kombinaties en een stevige verdediging. In het begin van de wedstrijd dwongen de gasten ook ver schillende kansen af nadat Kle- ber Maes een goeie doelgele- genheid op de doelman had besloten na een stoutmoedige solo. In de 18de minuut viel de beslissing: een misverstand tussen achterspeler Pieters en Wielrennen. Gino Verhasselt (Gilals) gaf bij de liejhebbers in Roosdaal een puike prestatie doelman Heylen werd afcc- weg en eindigde opnieuw in de top (per) straft door de attente Vinck. Enkele minuten later stormde Simoen alleen door maar nu kon doelman Heylen het leder uit de voeten halen. Verder werd het meesterschap in de eerste helft van de gasten niet uitgedrukt in uitgesproken kansen en konden we naar de tweede periode waarin groen zwart meer zichzelf werd. In de 54ste minuut rukte Mark De Breucker stevig op en zon derde met een prima center Deckmijn alleen af voor Wie- zcdocl. Ignacc reageerde te traag en liet het leder nog van voor de voeten weghalen. Door deze en enkele andere minder goeie tussenkomsten moest Deckmijn even later ook naar de kant en kwam Magic in het veld. Deze nog jonge Marokkaan liet wel en kele goeie bewegingen zien maar kwam over het geheel genomen wel een beetje freel voor de dag. Wieze kon daar entegen de minieme voor sprong met succes verdedigen en deed dit met keurig voetbal waarbij de bal het werk deed en er zelf geen foutjes werden begaan. In de 75ste minuut werd een vrijschop van Maes door de Wiezedoelman vanon der de deklat weggehaald en even voor inrukken belandde de gelijkmaker onder vorm van een staalhard schot van De Breucker op de kruising. Hier door kreeg de thuisploeg het gerechtvaardigd puntje niet en bleef het na meerdere weken puntenwinst op zijn honger. Daardoor moet de ploeg van voorzitter Vandewalle zondag wel weer iets gaan oogsten bij Kicldrecht om zo uit het direk- tc vaarwater van de degrada tiezone te blijven. M.N. GREMBERGEN - KLINGE 1-4 Met een achterstand van zes Öp het halfuur stond *k. punten op leider Kruibeke en bergen met 0-3 in het vier op F.G. Wieze, mag S.K. was de nederlaag Grembergen nu wel ieder uit- zekerheid, zicht op de titel laten varen. Niet alleen Denis Laet «i Tegen Klingc werd met onge- keerde in een offday.' wone cijfers verloren. Voor in- kollega's brachten het vallersdoelman Denis Laenen behalve goed van al. ®|k werd het een «sombre di- Jozef Parewijck werd manche». Bij de eerste treffer «goed» gekrediteerd. misrekende hij zich en stond S.K. Grembergen ka van dan af op zijn benen te wel verzachtende ol trillen. Als jonge doelman hem heden inroepen. G« nu de volledige schuld van de trysse, Patrick De nederlaag geven, zou onrecht- Luc De Lathouwer o £c vaardig zijn. op het appel. Dat h Voor een keeper op zijn leef- een forse handikaft tijd, die voor het eerst verant- uit vijf recente woordelijkheid krijgt in het fa- Werden amper twee nionelftal hangt veel af van de puurd. eerste tussenkomst.

De Voorpost | 1985 | | pagina 34