k S n KURT BURSSENS DOOR TEGENSLAGEN UITGESCHAKELD :steam INTERNATIONALE MOTORCROSS TE STEKENE OP 24 MAART ACHTSTE COBRASTREFFEN IN AALST PETER DHANIS OPNIEUW ONGELUKKIG UIT DE WEDSTRIJD GOEDE JEUGDWERKING BIJ DZO ANTOINE EN ZOON DE CORTE ZELE: VEELZIJDIGE KAMPIOENEN! 42 - 22.3.1985 - De Voorpost MOTORCROSS Vorige zondag werd er gereden in Kalken, waar de piloten uit onze streek een overwinning kregen van Leslie van Puyvelde en Lieven de Vylder, een tweede plaats was er voor Herman Lenaerts en Edward van de Klooster en met een derde plaats kwamen Dirk Vlassen root, Ronny de Coster en Ronny Volckerick op het podium. De nieuwelingen 125 cc gaven terug een boeiende strijd met 36 deelnemers aan de start waarvan Stany Letens onmid dellijk de leiding nam. Na en kele ronden kwam Holvoet ge weldig opzetten maar werd door een val achteruitgezet. Letens won de reeks voor Adriaenssens en Jansen. De tweede reeks nam Holvoet snel de eerste plaats in om de reeks te winnen voor Jansen en De Smet. De podiumplaatsen gingen naar Jansen. Adriaens sens en Letens. Bij de juniores werd het een onderlinge strijd tussen een viertal piloten. Les lie Van Puyvelde nam in de eerste reeks onmiddellijk de leiding en zou deze plaats niet meer afstaan om met een tien tal sekonden te winnen, voor Jan Goethals. Gino de Jonghe werd derde nadat hij in de start was ten val gekomen en van een laatste plaats terugkwam. Gian Franckaert eindigde als vierde voor Van Hoof. In de tweede serie was het Van Hoof die aan de leiding vertrok maar hij werd na de eerste ronde door Franckaert voorbijge gaan, die dan op de eerste plaats bleef. Gino de Jonghe nam nu wel een goede start en bedreigde op het einde nog de leider maar kwam net enkele meters tekort. Jan Goethals eindigde hier op een derde plaats voor Van Puyvelde. Voor de eindzege kwamen dan deze vier piloten met dezelfde punten zodat de tijd beslissing gaf, dit in het voordeel van Van Puyvelde voor Goethals, De Jonghe en Franckaert. Bij de 500 cc-ers was het Guy Dhaene die in de eerste reeks terug aan de leiding vertrok maar na half wedstrijd kwam hij ten val, kreeg de machine niet direkt aan de praat en moest uiteindelijk vrede ne men met een zevende plaats bij de eindmeet. In de herne ming had hij ook geen geluk want hier kwam hij in de eerste ronde ten val, moest van een laatste plaats terugkomen maar werd even later door moeilijkheden uitgeschakeld. Herman Lenaerts schijnt bij deze 500 cc-ers stilaan haar een overwinning toe te rijden. De eerste wedstrijd in Beervelde gaf hem een vierde plaats. Vo rige week in Melsen werd hij derde na een sterke tweede reeks achter Guy Dhaene en Arist nu beslag te leggen op een tweede plaats. De eerste reeks was hij na de start ten val gekomen en moest van een 26' plaats terug achtervolgen maar wist toch nog knap op een zesde plaats te eindigen. In de herneming kwam hij als vijfde uit de start en wist op een verrassende wijze zijn presta tie te leveren op een manier waarop hij nog zelden reed. In enkele ronden tijd nam hij de eerste plaats voor zijn reke ning maar door een slippertje werd hij terug derde. Dit bleek echter geen hinder want in een paar ronden tijd nam hij terug de eerste plaats in en wist met een goede voorsprong te win nen. In de eindstand werd hij dankzij een betere tijd nog tweede. Luc Daelman kon na zijn knappe prestatie van vorige week in Melsen ook te Kalken sterk rijden en kwam in de eerste reeks als derde uit de start. Hier kon hij tegen half wedstrijd de eerste plaats inne men en de reekszege op zijn naam schrijven. In de herne ming was hij minder goed ge start en had ook enkele happe- ringen zodat hij genoegen moest nemen met een negende plaats of vijfde in de eind stand. Alain Maris komt ook steeds in de spits van de wedstrijd maar is misschien iets te gewel dig om naar de eerste plaatsen toe te komen, zodat valpar tijen hem parten spelen en te rug plaatsen doen verliezen. Hij finishte te Kalken op een vijfde en achtste plaats en was zesde in de eindstand. Peter Van Hemelrijck was in de eer ste reeks door een val achter uitgezet en moest uiteindelijk vrede nemen met een dertien de plaats maar wist in de her neming na een betere start als vierde te eindigen. In de eind stand werd hij zevende. Eric Brems was in de eerste reeks op een elfde plaats gestart maar kwam later ten val waar door hij pas op een zeventien de plaats eindigde. Bij de nadonalen was Kurt Bussens in de eerste reeks als derde gestart, wist in de vierde ronde aan de leiding te komen maar enkele ronden voor het einde maakte hij een slippertje waardoor hij veel van zijn voorsprong moest afstaan zo dat Rik Claus hem op het wiel kwam rijden en in de laatste ronde de leiding overnam zó dat Bussens tweede werd. In de herneming was Kurt op een vijfde plaats gestart maar voor half wedstrijd werd hij door moeilijkheden aan de machine uitgeschakeld. Dirk Vlassenroot kon in de eerste reeks aan de leiding ver trekken en nam verschillende ronden deze plaats in maar werd dan door een val naar een zevende plaats verwezen. Tegen het einde van de wed strijd wist hij toch nog terug te komen naar een derde plaats. De tweede reeks was hij als tiende gestart, werd door een happering naar een zeventien de plaats verwezen en moest uiteindelijk vrede nemen met een tiende plaats bij de eind meet als vijfde 250 cc-er. In de eindstand kwam Dirk op een derde plaats. Dirk Vereecken was in het begin der eerste reeks enkele keren tegen de grond gegaan, moest van achteraan terug ko men maar eindi eindigde toch op een zeventiende plaats als negende 250 cc-er. In de her neming kon hij van een dertig ste plaats komen naar een der tiende rang, als zesde van zijn kategorie en hij had ook een zesde plaats in de eindstand. Luc Verbraecken reed in de eerste reeks op een twaalfde meft ze een zesde plaats plaats maar door moeilijiche- hun rekening waarmee den moest hij uiteindelijk de wedstrijd stoppen. Ook in de tweede reeks kende hij geen betere wedstrijd want na half tijd werd hij terug door moei lijkheden uitgeschakeld. Bij-de nationalen 500 cc reed Ronny Volckerick de eerste wedstrijden niet bij de eersten maar de konditie begint toch terug naar het verwachte peil te komen. In de eerste reeks nam hij een goede start kwam op een derde plaats maar door zoen. In de eerste reeks had hij na de start al een val waarbij hij van een laatste plaats moest vertrekken en was misschien iets te zenuwachtig om zijn achtervolging in te zetten want na enkele ronden werd hij door een val uitgeschakeld. In de herneming kon hij zich her pakken en reed van een vijfde naar een derde plaats als twee de 500 cc-er. Bij de zijspannen kon het duo Petrus De Cock - Luc Landuyt bijna de ganse reeks op een vijfde plaats rijden maar werd op het einde der wedstrijd door een hapering naar een tiende plaats verwezen. In de herneming eindigden ze op een achtste plaats, waarmee ze ook achtste werden in de eind stand. Roger Vercruysse en Eddy De Coster waren in de eerste reeks goed aan het te rugkomen maar ze werden door een hapering aan de ma chine naar een zestiende plaats verwezen. In de herneming na- twaalfde werden in de eind stand. De gebr. Van Vlier- berghe waren in de eerste reeks niet zo goed gestart maar na enkele ronden wisten ze reeds een achtste plaats in te nemen. Op dat moment kwa men ze in een verkeerd spoor waarbij ze blokkeerden en meerdere plaatsen verloren. Uiteindelijk finishten ze op een elfde plaats. Het duo Brems-Coman kon hier beslag leggen op een mooie plaats slippertje eindigde hij als waarin het de eerste reeks vijfde in de herneming nam hij sterk op een vierde plaats kon na de start een zesde plaats in kwam ten val en moest van een twintigste plaats terug komen. Bij de finish werd hij nog elfde als zesde 500 cc-er met een derde plaats in de eindstand. Patrick Boesman kwam in de eerste reeks als tweede uit de start en gaf direkt een eindigen. In de tweede reeks had het wat meer hinder op de zware omloop voor zijspannen zodat het met een tiende plaats vrede moest nemen en vijfde werd in de eindstand. In de reeksen voor inters 250 cc schijnt het voor Lieven De Vylder niet hard genoeg te tempo maar werd uiteindelijk kunnen want hij laat de ande- toch naar een vierde plaats ren steeds strijdend voor de verwezen, evengoed als eerste 500 cc-er. In de tweede serie was het dan andersom waarbij hij van een vierde naar een tweede plaats terugkwam, weer als eerste 500 cc-er zodat tweede plaats. In de eerste reeks was hij als vierde gestart, maar moest zeker geen risico's nemen om na een zestal ron den de leiding over te nemen van snelstarter Luc Brug- hij voor zijn tweede eindover-9* geman. winning onbedreigd bleef, dit de „„dc „eks nm Mj «oor Nefs en Volckerick. „„middellijk de eerste plaats Peter Dhauwe was in de eerste in om met een zeer ruime reeks niet zo best gestart, wist voorsprong te winnen en zijn wel meerdere plaatsen dichter derde opeenvolgende eindzege te komen maar door enkele mee te brengen naar Wachte- valpartijen moest hij terug beke. Dat belooft dus zeker naar een 24,k plaats als tiende voor zondag in de wedstrijd 500 cc-er. Ook in de tweede van zijn eigen klub te Stekene. reeks was hij niet goed gestart Bij de inters 500 cc nam Dhae maar kon nu toch naar een mers in de eerste reeks onmid- zesde plaats terugkomen als dellijk de eerste plaats in voor vierde 500 cc-er en had hier- Corens, Marien, Van de mee een zevende plaats in de Klooster en De Wolf. eindstand. Frank Deckers ken- Edward Van de Klooster de ook geen geluk in deze kwam in de eerste reeks direkt derde wedstrijd van het sei- naar een tweede plaats en wist deze te behouden tot de eind meet. In de herneming was hij minder goed weg en kwam tot een zesde plaats terug, hetgeen nog voldoende was om tweede te worden in de eindstand. De ze tweede reeks werd op gang getrokken door Van Baelen voor Joos, De Splender, de Winne en Corens. Ronny De Coster wist hier een sterke wedstrijd te rijden waarin hij naar een vierde plaats kwam gereden. In de eerste reeks toonde hij reeds zijn konditie door van een vijftiende plaats terug te komen en uiteindelijk als vijfde te eindigen. In de eindstand kreeg hij een ver diende derde plaats. B.L.M. wedstrijd in Weelde Luc Van Clapdorp was bij de 125 cc-ers niet zo goed van start in beide wedstrijden te meer omdat hij wat te weinig zelfvertrouwen heeft. In de eerste reeks kwam hij terug naar een tiende plaats, was elfde in de herneming en werd ook tiende in de eindstand. Franky Van Clapdorp moest bij de nationalen in de eerste reeks vrede nemen met een vijftiende plaats, maar in de tweede reeks ging het toch veel beter. Hij wist hier naar een zevende plaats terug te komen om tiende te worden in de eindstand. De 250 cc-ers wor den niet apart geklasseerd ten opzichte van de 500 cc-ers an ders was hij reeds meerdere keren met de bloemen naar Sint-Niklaas gekomen. B.M.B. wedstrijd in Wuustwezel De B.M.B.-piloten reden vori ge week hun wedstrijd te Wuustwezel voor de 500 cc-ers en normaal te Lustin voor de 250 cc-ers maar door onberijd baarheid van de omloop werd deze wedstrijd afgelast. Tony Hofman reed bij de na tionalen aanvankelijk op een zesde plaats -jnaar werd door een val naar een tiende plaats verwezen. In de herneming was hij de ganse reeks op een vijfde plaats in strijd en wist ook deze plaats te behouden waarmee hij zevende werd in de eindstand. Lieven Vercruysse bij de ju niores 500 cc had in de eerste reeks een negende plaats in handen maar werd later door een haperende gaskabel uitge schakeld. In de herneming was hij rond een vijftiende plaats gestart en Lieven kon bij de eindmeet een tiende plaats in nemen. Volgende zondag rij den de 500 cc piloten hun wed strijd in Tessenderlo en de 250 cc-ers in Bergen. De B.L.M. federatie heeft haar wedstrijd in Vorselaar. D.H. Motorcross. Het team van M.C.S. Taelens-Vërvaet-Castor dat zondag instaat w P" wedstrijd in Stekene. V.l.n.r. Leslie Van Puyvelde, Johan Scheele, Jan Verhaegt, Dhanis en Lieven De Vijlder (dh) ORGANISATIE M.C. STAELENS-VERVAET-CASTOR Het motorcross-seizoen voor de B.L.B. piloten is inmiddels enkele wedstrijden ver, waar bij we reeds een indruk kun nen hebben van dit voorsei zoen. Een aantal piloten zijn overgestapt naar een andere federatie maar positief is dan ook weer dat er heelwat ande ren tot de B.L.B. zijn toege treden zodat in alle reeksen een mooi aantal deelnemers aan de start komt met overal reeds een opmerkelijke en spannende strijd. Zondag a.s. zal op het zanderige terrein van het Nieuwdorp te Stekene het bewijs geleverd worden en zal de aandacht in het bijzon der gericht worden op onze Wase piloten. Bij de 125 cc-ers gaat de strijd wel tussen een Adriaenssens, Letens, Jansen en een Holvoet maar kan ook een Kenny Vertenten uit Sint- Niklaas, die toch een komende belofte is, zich in de strijd mengen. Ook mogen we de plaatselijke Ingmar Smet niet vergeten die hier speciaal door zijn supporters zal aangemoe digd worden. In de reeksen voor juniors 250 cc wordt de strijd tussen de lokale Leslie van Puyvelde, benjamin van de inrichtende klub, en Jan Goethals eveneens in een sterke konditie van nabij gevolgd. Streekpiloot Gian Franckaert die in de eerste wedstrijden door tegenslag werd geremd kan hier trou wens ook de zegebloemen wegkapen. Nederlander Gino de Jonghe zal alles op alles zetten om dit trio tegen te houden en zal zich op zijn geliefkoosd terrein zeker op zijn plaats voelen. Bij de 500 cc-ers een harde strijd tussen Guy Dhaene en de Wase trein met een Luc Daelman uit Sint-Gillis-Waas, die terug naar een betere kon ditie toegroeit. Luc Verbraec ken zal zich bij de nationalen 250 cc willen laten opmerken en nu hij van zijn legerdienst af is, wordt hij een ernstige kan didaat in deze reeks. Bij de 500 cc nationalen zullen Ronny Volckerick en Frank Deckers hun huid duur verko pen tegenover hun rivalen Boesman, Nefs, Dhauwe en anderen. De lokale Jan Ver- haege is voor deze wedstrijd spijtig uitgeschakeld door ge scheurde gewrichtsbanden, op gelopen in de wedstrijd te Beervelde. Werner Lauwers en Roger Vercruysse zullen als zijspanpiloten naar de ere plaatsen willen dingen. Eddy de Coster zal zich als bakkenist bij de besten tonen, maar te gen een duo als Ramon-Goet- hals moet heel wat werk gele verd worden. Lieven de Vyl der bewees bij de inters 250 cc in de vorige wedstrijde Pa bij de besten te zijn JV. zeker de kleuren van zij Ir' niserende klub hoog ho Samen met teamgenoot Scheele zullen ze de kc verdelen. De reeksen voor intern len 500 cc zullen te Stel meeste aandacht krijgeie Als streekpiloten komt meerderen opdringen v o overwinning, met in de plaats een Ronny de Cd bijzonder opvallend i jj' presteren in de openi strijden. Ook Edward Klooster, met zijn stem 'L Sint-Gillis, heeft dezelf V. sen op de ereplaatsen ger Vinck zal zich ii 1 streek op de beste plaat 0 klasseren. Namen geno cn in alle reeksen om l m spannend vertoon over fn en de verschillende crt* in de wacht te slept "8 terrein van de heer L J). Vleesschauwer lijkst te bereiken langs pressweg Antwerpen- met afrit in Koewad na schrijving gebeurt in ca er Westvlaming» op een 28r ter van het terrein. Tra vanaf 9.00 uur en de start wordt gegeven or hel Voor de achtste keer heeft op 19, 20 en 21 april in Aalst het «Cobrastreffen» plaats. Dit internationaal motorweek end trekt elk jaar meer dan duizend motorliefhebbers aan uit binnen- en buitenland, wat niet verwonderlijk is, gezien de organisatie degelijk wordt verzorgd door «Moto- rentoerismeklub Cobras Groot-Aalst». Deze klub bewees sedert haar ontstaan in 1977 dat men geen spikes, hakenkruisen, messen en kettingen moet dragen om een motorrijder te zijn. De leeftijd van de klubleden varieert dan ook tussen de 16 en de 60 jaar. Er zijn er uiter aard velen die zich op zware motoren verplaatsen, maar er zijn ook 49 cc'ers en «veteran- motors». Wegens de bekend heid van de klub zijn er ook leden uit Antwerpen, Brussel, Laamc, Wetteren enz. Er zijn er zelfs uit Nederland. Zware jongens of herrieschoppers worden systematisch geweerd. Voor het achtste Cobrastreffen hebben de inschrijvingen plaats in café TOT, Dender- straat in Gijzegem. Men be taalt 300 fr. en dan krijgt men in ruil een mooie herinnering, drinks, en een volledige warme maaltijd. Naast de ontmoe tingszaal is er ook een kam peerplaats, waarop jaarlijks zo'n vierhonderd deelnemers blijven overnachten. Op zondag is er een bloedinza- meling van 10 tot 11.30 en van 14 tot 17 uur onder het motto «Motorrijders geven bloed». De mensen die bloed komen geven en dat moeten niet persé motorrijders zijn, krijgen voor deze menslievende geste een extra-herinnering en een drink. Groepen van drie krij gen ook weer een herinnering. De kosten van deze bloedinza- meling worden enerzijds ge dragen door de bloedtransfu- siedient en anderzijds door de Cobras. Het einde van dit motorweek end heeft plaats op zondag 21 april om 17.30 uur. Dan wor den de prijzen aan individue- len en klubs geschonken. Bui tenlanders mogen reeds om 14 uur naar de prijzentafel omdat zij nog een lange weg moeten afleggen naar huis. Uiteraard is er niet alleen in schrijven en bloed geven. De MTC Cobras heeft een toeris tische rit uitgestippeld door heen Oost-Vlaanderen en Vlaams-Brabant, met uitzicht op prachtige streken en monu menten die in ons land rijkelijk gezaaid zijn. Deze tocht wordt gereden over 140 km en daar voor werd een ganse dag uitge trokken. Men moet natuurlijk niet deelnemen aan deze tocht. In het Waasland is er ook de Lentetrial, waaraan men gratis kan deelnemen en in Aalst zelf staan enkele leden borg om aan de liefhebbers de beziens waardigheden van de stad te laten zien. Verdere informatie kan beko men worden bij Georges Draps, Keppestraat 20 in Erembodegem, bij Herman Daghuyt, Zwaluwstraat 7 in Lede (053/70.49.24) of in het café Vissershof, Kleistraat 81 in Erembodegem (053/ 66.65.97). Peter Dhanis kon in de eerste wedstrijden van het seizoen reeds doen vermoeden dat het dit jaar terug een sukses ging worden, maar net zoals vorig jaar ziet het er naar uit dat het weer niet zal mogen zijn. Zondag te Kalken waar hij in de eerste reeks in strijd was om de derde plaats bij de internationalen 500 cc deed hij bij het afstoten met het been een verkeerde beweging in de knie en hij kon door de hevige pijnen nog maar net de eindmeet halen. Bij doktersbezoek werd maandag onmid dellijk beslist om tot een operatie aan de gewrichtsbanden over te gaan. Slechte vooruitzichten, zeker nu er dit weekend de wed strijd van eigen organisatie op het programma stond in Stekene maar ook voor de kampioenschapsproeven die in de komende weken van start gaan. En juist nu Peter terug op de goede weg was om het in de intersklasse te gaan waarmaken Hopelijk zijn de vooruitzichten beter dan wat men maandagavond vreesde, zodat wc hem spoedig terug in de wedstrijden kunnen zien. "(dh) Zwemmen. Daniël Van Damme met de gevorderden van D.Z.O. (v) In 1984 waren Antoine en zoon Gert, die aan de Dender- mondebaan te Zele wonen goed voor twintig eerste prij zen. Hun knap seizoen verzil verden ze bovendien met een hele rij kampioenentiteis: In Verbroedering te Zele-Hui- velde: Koning 1984, 1' kam pioen met de jaarlingen; 2' kampioen met de jonge duiven. In Zele- Eerlijk duurt Langst: Algemeen kampioen. 2' kam pioen oude duiven; 1' kam pioen jaarlingen; 2' kampioen jaarlingen Noyon. De vader en zoon-tandem die in 1982 aan het duivenspel be gon is stilaan aan het overscha kelen. In 1984 speelden ze naast Quiévrain ook al Noyon. In 1985 willen ze zelfs een stapje verder gaan en de ver dere vluchten er bijnemen die bij de halve fond aanleunen. Om daar op voorbereid te zijn heeft Antoine zich reeds goede DUIVENSPORT halve fond rassen aangeschaft. Hij zocht het in de richting van De Norre-Deftinge. Hij schaf te zich duiven aan bij Herman Rutsaert uit Lede, wiens stam hoofdzakelijk op de origine van De Norrc is gebaseerd. Achteraf ging Antoine recht streeks bij De Norrc. Hij heeft rechtstreekse afstammelingen van de «crack», een stamduif te Deftinge en vader van de «Perigueux», de provinciale asduif op de fond en ook uit die Perigueux zitten er jongen aan de Dendermondebaan te Zele. Antoine wil het zo goed moge lijk doen en heeft er heel wat voor over om zijn kolonie goed voor te bereiden. Dat hij moeilijk uit de top te krijgen is, bewijzen de kam pioenentiteis van bij het begin. In 1982: 3' kampioen oude dui ven Quiévrain; 3' kampioen jaarlingen; 2' kampioen jonge duiven en asduif jonge duiven In 1983: algemeen kampioen Quiévrain; 1* kampioen jonge duiven; twee asduiven; trofee jonge duiven van de Gemeente Zele. De Quiévrain en Noyonbasis bij Antoine en zn. De Corte is gedistilleerd uit volgende origi- ncs: Alois Temmerman, Dolf Heirweg, Miel D'Hollander, Walter-Gilbert Van Miegroet, als Zeelse melkers en Jozef Mariman uit St.-Niklaas. De lijsttrekker van de kolonie De Corte is de jaarling «55», een afstammeling uit de Mari- Het zijn niet alleen de atleten die de betekenis aan een klub geven en niet alleen de topsporters die de sfeer bepalen. De struktuur van een sportvereniging wordt bepaald door de vele vrijwilligers die de sportmensen omringen en begelei den. Het is deze kern die de voortzetting van de klub verzekert. Het zijn die mensen die meestal de onaangena me, weinig spektakulaire karweien opknappen. Naast de bestuursleden die het materiële management verzorgen, moet elke goed gestruktureerde vereniging over een deskundig trainersteam beschikken, zodat de sportieve vorming in alle onderdelen van de klub op optimale wyze zou gebeuren. Duivensport. Antoine en Gert veelzijdige kampioenen (bvw) man St.-Niklaas origine, die goed was voor 10 op 12 prij zen, waaronder vier eerste prijzen. Een zuster van de goe de jaariingc, het «blauw vloog als jonge duif vijf eerste prijzen. Het kende tussen 13 augustus en 19 augustus een sukscsweck met de 5'/267 jo op 13.8, de 17233 jo op 15/8 en de 3' van 264 op 19/8, met daarbij nog drie keer de eerste prijs gedubbeld bij oude duiven, jaarlingen en duivinnen Die weck was werkelijk formi dabel voor Antoine en Gert De Corte uit Zele: met hun jonge duiven: 13.8: 267 jonge: 3, 5, 8, 9, 21, 30, 8:, 98 (9 op 10); 15/8: 233 jonge. 1, 3, 8, 9, 11, 21,27,44,57 (9 op 10); 19/8: 264 jonge: 1,3,6, 7, 42, 51. 69, 89, 92 (9 op 10) Voor 1985 werd het aantal vliegers uitgebreid. Ze hebben tien oude vliegers, waaronder 8 tweejaarsc duiven en daar naast nog 14 jaarlingen. BENO De Dendermondse zwemvere niging Olympos beschouwt het als haar belangrijkste taak de jonge zwemmers en zwemsters te leren zwemmen, béter te leren zwemmen en de verschil lende zwcmstijlen te verbete ren, kortom de begeleiding te verzekeren van beginner tot gevormd zwemmer. Daarna, na een verblijf van ongeveer twee jaar in de zwemschool, kan gekozen worden voor rekreatiezwem- men met twee A drie trainingen per weck of voor kompetitie- zwemmen met vijf of meer trainingen per week. Dat is een zware opdracht voor een vereniging en ze kan maar volbracht worden dankzij de dagelijkse inzet van belangloze medewerkers die hun vrijetijd opofferen aan het jonge DZO- volkje om het te begeleiden van de eerste waterplonsjes tot de lange trainingsafstanden. Voor de allerkleinsten in het kleine zwembad is dat Geert Vemimmen; voor de begin ners in baan 6 Louis Van He melrijck met Dianne baut; Mireille Smekfl de meer gevorderden en Daniël Van Damn de overgangsgroep in b De kinderen die de klub doorlopen ee die ongeveer twee jail In die periode leren schillende zwcmstijlen elementaire begrippen training. Het is maari vorming dat aan meen dreven training met lal standen en kompetitie: dacht worden. Mc zwaait de scepter Zwemmen. Geert Vemimmen z zwembad (v)

De Voorpost | 1985 | | pagina 42