r r KOLLEKTIEF GOED TEMSE IN GOEDE TERUGRONDE WIJ VRAGEN UW MENING! SPORTKAMPEN EN SPORTINITIATIES DOOR DE SPORTDIENST VAN LOKEREN QUIEVRAIN- VERBOND d; ZAALVOETBAL IN DE LOKERSE LIGA Muurkaatsen in Hamme. De ploeg Van Gaeveren won het kampioenschap muurk loeg begon st de deze Lokersi Q c was het dn: Marijke De Ne» BV bezoekende-overw ve in een tweede treö Iba 46 - 22.3.1985 - De Voorpost en per zaal zal de kursus tel kens door twee hulptrainers worden gegeven. Of dit zal mogelijk zijn, hangt natuurlijk af van de medewerking van de sponsor! Een delikaat onderwerp is ze ker de jeugdkompetitie. Iets waar Oost-Vlaanderen t.o.v andere provincies achterop is. Daarom zal vanaf volgend sei zoen worden gepoogd een der gelijke kompetitie te lanceren. Een ploeg zal uit twee tot maximum vier spelers bestaan, 2 dames en 2 heren, tussen 13 en 16 jaar. Door de beperking van het aantal spelen zal een ontmoeting slechts uit één he ren- en dames-enkel plus één gemengd bestaan. De spelers zijn natuurlijk C2 en de in schrijving in de kompetitie is einde de sportaktiviteiten ge zinsvriendelijk te houden 1. Tafeltennis voor beginnelin gen en gevorderden: elke za terdag van 10 tot 12 uur. Eer ste les zaterdag 23 maart Deelname 500 fr. 2. Tennis voor beginnelingen: elke donderdag van 17 tot 18 uur. Eerste les donderdag 28 maart Deelname 1000 fr. (600 fr.). 3. Tennis voor half-gevorder- den: elke vrijdag van 17 tot 18 uur Eerste les vrijdag 29 maart. Deelname 1200 fr. (700 fr.). 4. Badminton vervolmaking: elke woensdag van 15 tot 17 uur. Eerstvolgende training woensdag 27 maart. Deelname 500 fr. 5. Sportkamp Badminton: 1 tot 5 april telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Deelna me 500 fr. (250 fr.) 6. Sportkamp tennis: 1 tot 5 april telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Deelna me 1500 fr. (850 fr.). 7. Sportkamp-tafeltennis: 9 tot 12 april telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Deelname 500 fr. (250 fr). 8. Sportkamp Tennis: 9 tot 12 april telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Deelna me 1200 fr. (700 fr.) 9 Derde rekreatief Tafelten nistornooi: zaterdag 27 april van 9 tot 19 uur. Inlichtingen en inschrijvingen bij de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren, Sporthal of Zwembad, Sportlaan 2-3 (tel.: 091/48.31.99). J.V.L. Lokerse Zaalvoetballiga. De ploeg van Celtic won vorige week met 7-1 tegen Stamineeken (polo) 3de NATIONALE CAFETARIABOYS STEKENE - DEURNE: 4-1 Na een (té) lange reeks kompetitie-gelijkspelen wilde Cafétariaboys Stekene eindelijk nog eens winnen. En dan liefst voor eigen publiek, dus tegen Deurne wilde men de volle buit! Dit doel diende wél te worden bereikt zonder de gekwetste Mark Van Stappen, maar Stekene gaf weer eens een gave kollektieve prestatie weg zodat Deurne in feite weinig kans had... Reeds snel in de partij knutsel den de gebroeders De Ruyte (Danny en Rudy) een knappe (combinatie in elkaar en Ivan Stroobandt rondde prachtig af: 1-0. Bijna werd het onmiddellijk daama 2-0, doch een vloeiende kombinatie tussen Ivan Stroobandt en Willy De Ba cker werd tot tweemaal toe besloten op de bezoekende keeper, die er zelf van schrok... Halfweg de eerste periode ging Deurne dan goed meespelen terwijl Stekene de schaapjes reeds op het droge dacht. De bezoekers kwamen nu enkele keren gevaarlijk opzetten, maar alweer behoedde thuis- doelman Patrick Janssens z'n ploeg voor enkele doelpunten Aan de rust was het dan ook 1-0. En toch kwamen de bezoekers nog verdiend op gelijke hoog te, via een prachtig gegeven vrije trap. De Cafétariaboys waren meteen volledig wakker en duwden op het juiste pe daal. Het verlossen^ doel punt was evenwel een beetje een gelukstreffer, want een «gekraakt» schot van Willy De Backer verdween na 7 minuten in de tweede helft in het Dcur- nese doel: 2-1. Deurne wilde wel terugkomen, maar alweer was daar doelman Janssens op het ergste te voorkomen. Ste kene ging nu ook vrijuit z'n kans en met twee prachtige vluchtschoten zorgde Danny De Ruyte voor de verdiende 4-1 eindstand. Met deze 2 winstpunten én nog 7 wedstrijden te spelen heeft Cafétariaboys Stekene nog een miniem kansje op de kam pioenstitel, want de 3 koplo pers verloren alle drie en boek ten dus géén puntenwinst. Volgende thuiswedstrijd: vrij dagavond 22 maart om 20.30 u. in de gemeentelijke sporthal, tegen Vlezenbeek. Iedereen is van harte welkom. (gremar) STAMINEEKEN 7 VDVB 6 De thuisploeg nam een erg snelle en produktieve start zo dat de rust met een verdiende 5-3 stand werd bereikt. In de tweede helft speelden de man schappen van sekretaris Van De Velde echter stukken beter zodat ze nog gevaarlijk kwa men opzetten Er bleef een enkel doelpuntje te veel om goed te maken. De treffers van Stamineeken werden aangete kend door Verniers (6) en Bas- tiaens terwijl VDV langs Ver hulst, De Wilde (2), Bonnae- rens (2) en De Smit skoorde. HAMBOERKE 5 LUCONAINER 2 Na de nederlaag tegen Cam- KARREWIEL 1 CELTIC 4 De thuisploeg maakte het Cel tic erg lastig want bij de rust konden de bezoekers zodoen de slechts een moeizame 0-1 veroveren. Na de koffie kon Celtic tot 0-2 opdrijven doch Franky Maes zorgde opnieuw voor de aansluitingstreffer. In de slotfaze zou een homogener spelend Celtic echter definitief het laken naar zich toehalen. De doelpunten werden bij hen geskoord door Feusels (3) en Vervaet. Uitslagen in de B reeks Satum-E5 Mode Üwakeuk.-Concor. Jeans Cl.-Kooks Witte St.-Donk. Wolk ff 5-0 2-6 Muurkaatsen. Rap en Vlug» uit Moerzeke-Kastel sleepte de Beker van Hamme in <k ')e: vh) LEDEBERG TEMSE BADMINTON Racing Temse is aan een onop gemerkte terugronde bezig. De jongste 10 weken werd im mers niet meer verloren. Ook ex-leider Ledeberg moest er in eigen huis aan geloven. Lede berg diende echter nog steeds de diensten te missen van een tweetal vaste waarden. Op aangeven van Patrick Riske kon De Leenheer echter reeds snel Temse op voorsprong schieten. Even later werd een bal van Riské slechts nipt ge weerd terwijl aan de overzijde Temse doelman Van Lomber- gen ook enkele keren knap tussenbeide diende te komen. Toen Van Assche de vrijstaan de De Wever kon bereiken was het op het kwartier echter 0-2, even later was het bijna 0-3 doch Bacqhuisto besloot in het zijnet. In de tweede helft gooide Le deberg alles in de aanval om te redden wat er nog te redden was. Een slechte terugspeelbal van Van Assche verdween in eigen doel zodat Ledeberg de aansluitingstreffer kado kreeg. Meersman knalde aan de over zijde nog eens op de staak doch toen Vereist een aange ven van Dacqhuisto enig mooi omzette was het wel 1-3. Een massaal aanvallende thuis ploeg zou nog ettelijke kansen krijgen doch enkel De Cock scoorde. Zaterdag speelt Temse voor één van de laatste keren dit seizoen thuis. De tegenstander heet Landegem en de aftrap wordt om 20 u gegeven in Sporthal Tcmsica. ROYAL LEBBEKE 6 BUFF. GENT 1 In deze probleemloze wed strijd voor Lebbeke was de stand bij de rust reeds 4-1 zodat er begrijpelijkerwijze na de koffie de riem een beetje werd afgelegd. Een vrijschop van Peter Roe- lands leverde nummer één op terwijl diezelfde speler op de 8ste min. voor 2-0 zorgde. Met een afstands schot bracht Jan Verleysen de stand op 3-0 terwijl doelman, paal en lat Leb beke nog van hogere cijfers afhielden. Ook aan de overzijde zag doelman De Clercq zich enkele keren genoodzaakt tot dringende tussenkomsten. Mannaert dreef echter nog op tot 4-0 vooraleer Heyde de rust stand op 4-1 bracht. Een falende afwerking van een gezapig spelende thuis ploeg zorgden ervoor dat de skore pas verandere 8 minuten voor tijd langs Pe ter Roelands. Net voor af fluiten zorgde Stijn Man naert voor de 6-1 eind stand. CIBO LOKEREN BLUE GIRLS LOKEREN De thuisploeg zwakt aan Niettemin was het ploeg dat vrij snel in strijd op De 1-0 stand tot aan de rust toen werd de overmacht te groot. Charels maakte de ker. het om in een tweede gooide er nog alles om een gelijke stand ken doch de fensie bleek niet murwen 't Was vanaf de maand september 1984 geleden dat de Provinciale badmintonraad Oost-Vlaanderen, of kortweg P.B.O., vergaderde. Afgelopen vrjjdag kwamen de zeven bestuursleden met Bob Boemans als afgevaardigde van de Nederlandstalige Liga, voor de tweede keer dit seizoen samen. Beslissingen en voorstellen werden geformuleerd, die op de algemene vergadering van 26 april aan de klubs zullen worden voorgelegd. Klassementsverantwoordelijke Eric Sieron opende de verga dering met het thema «klasse mentsovergangen». Er blijkt immers een ongenoegen te be staan onder de spelers over de dit seizoen door de Liga nieuw opgestelde regels om van klas sement te veranderen. De me ning van de aanwezigen werd bijvoorbeeld gevraagd over het feit dat in de C2 de dame in het gemengd niet in aanmer king komt om Cl te worden, terwijl dit voor de heer toch telt. Voorstellen van de klubs zul len na de ledenvergadering in de nationale kommissie wor den behandeld. Een grote brok werd de jeugd werking, waarvoor de Lokerse sportfunktionaris Luc Kesbeke het administratief gedeelte zal verzorgen. Het groot probleem is de Na tionale Jeugdtrofee van het Gemeentekrediet welke dit jaar een flop schijnt te zullen worden. De oorzaak hiervan zou de slechte of zelfs niet bestaande distributie vanuit de bankinstelling naar de klubs en scholen zijn. Dit punt zal op de dagorde van de eerstvolgende NBL vergadering worden inge schreven. Luc Kesbeke zal de ze organisatie in schoolsportfe deraties als GEPOS en de dienst sport en rekreatie trach ten bekend te maken, waarna de PBO de verdere lokale schiftingen zelf organiseert. Public-relations verantwoorde lijke Luc Cleemput nam over van Luc Kesbeke en vertelde dat de eerste trainingen van de Carlton Jeugdcup een sukses zijn. Eenendertig spelers van 14 tot 18 jaar namen deel terwijl er nog verschillende voor St.-Niklaas en Gent heb ben ingeschreven, zodat een totaal van 60 deelnemers wordt genoteerd. Wat voor een eerste uitga e schitterend is. De cup zal dan ook worden verdergezet, maar in een licht gewijzigde vorm. Er zal in de regios Gent, Dendermondc, Waasland en Deinze naar sporthallen gezocht worden gratis. Om het transportpro bleem op te lossen zullen de jeugdontmoetingen telkens te gen dezelfde tegenstander en op dezelfde datum doorgaan als de seniorploeg van één be paalde klub Natuurlijk is za terdagvoormiddag het meest geschikt voor de jeugdkompe titie! Rond 23 u. werd dan het laat ste punt op de agenda aange zet: de Provinciale Kampioen schappen. Deze zullen op 7 en 8 december 1985 in de sporthal te Oudegem worden georgani seerd. Het bestuur besloot de leiding op zich te nemen en de inschrijvingsgelden te benut ten om de provinciale raad meer mogelijkheden te bie den. De klub St.-Gillis-Den- dermonde die haar zaal ter beschikking stelt is verant woordelijk voor het onthaal en mag daarnaast allerlei zaken ten bate van de eigen klubkas organiseren. Nieuw is dat een reeks-Open veteranen met voorgift voor het eerst zal doorgaan! (L.C.) Met het Paasverlof in het voor uitzicht worden gewoontege trouw een aantal sportkampen en sportinitiaties georgani seerd door de stedelijke sportdienst van de stad Loke ren. Op het programma staan tafeltennis, badminton, tennis. De sportkampen richten zich vooral tot de jongeren vanaf 10 jaar. De initiaties tennis en tafeltennis 's avonds en op za terdagmorgen staan zowel open voor jongeren (vanaf 10 jaar) als voor volwassenen, zo dat men er gemakkelijk in ge zinsverband kan aan deel nemen. Hieronder vindt men uurrege ling en prijzen voor de respek- tievelijke aktiviteiten. Er weze nog eens vermeld dat de prij zen die tussen haakjes vermeld worden gelden vanaf een twee de gezinslid dat inschrijft voor eenzelfde sportkamp; dit ten- (3'Provinciale NIEUWERKERKEN HERDERSEM Nieuwerkerken heeft echt niet zoveel problemen gekend om de zege aan huis te houden. De thuisploeg werd verdiend win naar van het derby met Her- dersem. In de eerste helft wis ten de lokalen hun veldover- wicht uit te drukken met een doelpunt. Roelandt lukte de openingstreffer in de 40" mi nuut. In de tweede helft ging de thuisploeg onbevangen door. Van Mclkebeke verdub belde de lokale voorsprong in de 65' minuut. Herdersem zou echter nog weten terug te ko men na een strafschopdocl- punt van Hendrickx. Niette genstaande dit had Nieuwer kerken duidelijk gewonnen spel. Herdersem wist niet ge lijk te stellen en verzeilt na deze nieuwe nederlaag naar de voorlaatste plaats. Het zal dus voor Herdersem hard knokken blijven om het behoud te be werkstelligen. (G.D.T.) n. tn/mi'H llvl MUURKAATSEN SC LOKEREN: GEWIJZIGDE VOETBALKALENDER Zondag 31 maart: Lokeren-Luik Woensdag 3 april: Waterschci-Lokeren Zondag 7 april: Club Brugge-Lokeren Zondag 14 april: Lokeren-Sint-Niklaas (8t. Gillis-Baasrode - Moer- zeke - St.-Amands) Op zondag; 24 maart ope- ningsvluchten uit: QUIE- VRAIN Inkorvingslokalen 3/3 1. St. Gillis: «Recht voor Allen», Molenhuis, Buisstraat, tel. 21.08.09. 2. Baasrode: «De Snelle Vliegers», J. Van Lande- ghem, Broekkantstr. 106, tel. 33 46.61. 3. Moerzeke: «De Verenig de Vrienden» F. Ost, Klein- broek8tr. 29, Tel. 47.89.78 4. St. Amands: «Union KI Brabant» Verhaerenstraat 24. tel. 33.28.42 Gewaarborgd oude duiven: Zetnummer: 654 Bon (50 F per duif): 700 - 500 verder 1/2 300 F - 1/2 200 F Bonserie: 1.000 - 1.000 - 700 verder 500 F (1( duif) 8eries: Aangeduid tot 50 Onaangeduid tot Rakend tot 50 Zetnummer: Bon (50 F per 400, verder 1/2 200 F Bonserie (ÏOOF 1.000 - 1.000 - 500 F Series: Aangeduid tot 30 Onaangeduid tot 30 Rakend tot 30 Miezen: tot 30 pel jn (prijzen per 2 tal), v r*>r R-fal per 3-tal Poels: per 5-tal Specials: per 7-tal Onkosten: 15 F pe Uitslag 25 F. Lossing om 9 Doren N.B. Volgende wed trui dig vluchtprog Aal Union St.-Amand Win fondklub, tussen leze elne den ininj Schelde. Woensdag 17 april: Standard-Lokcren Zaterdag 20 april: Becrschot-Lokeren Zondag 5 mei: Lokeren-Waregcm Zondag 12 mei: Lokeren-Liersc Donderdag 16 mei: Antwerp-Lokeren Zaterdag 25 mei: Mechelcn-Lokeren Zaterdag 1 juni: Lokercn-Anderlecht pten «Naar de rechtbank»! dplii van een nieuwe prakte Lak die door Test-Aanko uitgegeven en waarim ne man wegwijs 1 maakt in de doolhc gerecht en de rechts een eerste deel I boek de eenvoudige,! minder dure manicra schillen bij te leggen! tweede deel heeft over de feiten waarvoor men zich]| rechtbank kan v Het Nationaal WerkJ derwelzijn heeft folder «goede schö gezonde kindervoeu geven Deze folder verkrijgbaar bij dc kundigen van het I Werk voor Kindi Voor meer in formatie terecht bij het sd Oost-Vlaanderen, te 9000 Gent (091-221 ZAALVOETBAL TIK TAK 9 TOPSPORT 8 In deze erg spannende en spektakelrijke wedstrijd ston den beide ploegen bij de rust reeds gelijk (5-5). Na de her neming zou Topsport aanvan- kelijk het initiatief opeisen ™n Zatnan (4) De Beule (2), doch naarmate de wedstrijd R°mbaut (2) en Laureys. Voor vorderde kwam de thuisploeg ToPsP°rt waren Jaak Hillaert sierk terug om tenslotte met f Eddï Vermeisch de afwer- nipte en erg ongewone zaal- met e** vier tre^ers- voetbalcijfers te zegevieren. WECO 12 Doelpunten voor de thuisploeg VAN wiNCKEL In normale omstandigheden zou deze wedstrijd een topper geweest zijn doch de afwezig heid van enkele basispionnen bij de bezoekers oordeelde daar anders over. Bij de rust konden de bezoekers de skore nochtans beperken tot 3-0 doch na de koffie stond er op de thuisaanvallers geen maat meer. Het werd dan ook een ware afgang voor Van Winckel. Herman Spekman en Herman Claeys skoorden elk vijf keer, Van Den Bran den en Dias maakten het thuis- totaal vol. Voor Van Winckel kon Rudy Lammens de eer redden. CAMBRINUS 5 STAAKTE 10 Cambrinus zorgde vorige week wel voor de verrassing door Lucontainer te kloppen, doch tegen Staakte konden ze die stunt niet herhalen. Bij de kof fie zagen de zaken er echter nog erg rooskleurig uit want met doelpunten van De Bock, De Roover, Oosterlinck en Noppe (2) leidde Cambrinus met 3. In de tweede helft viel de thuisploeg echter totaal stil zodat Staakte dat skoorde langs Temmerman en Baele (elk vijf keer) nog ruim aan de winst bleef. brinus moest Luconainer nu ook ruimschoots de duimen leggen bij Hamboerke dat de rust bereikte met een 1-0 voor sprong. In de tweede helft werd bezoeker Roels wegens aanhoudend protest echter van het veld gestuurd zodat Lucon tainer met nog maar 4 spelers voor een onmogelijke op dracht kwam te staan. Doel punten bij de thuisploeg waren van Chris Rogiers (3), Dirk Rogiers en De Craecker. Voor Lucontainer skoorden Van Vaerenbergh en Baeyens. HUIS AAN DE DURME 9 VAN RUYSKENSVELDE B 4 De bezoekers konden voor de ze wedstrijd slechts 4 spelers samentrommelen. Niettemin hebben zij zich moedig en sterk verdedigd tegen een aan vallend ingestelde thuisploeg die bij de rust met 5-2 voor stond. In de tweede helft kre gen we eenzelfde scenario met een aanvallend Huis aan de Durme en een verdedigend en kounterend Van Ruyskensvel- de. De eindstand kon achteraf dan ook maar logisch worden genoemd. Thuisdoelpunten van Cornelis (2), Schelfout (3), Baeyens, Philips, Vispoel en Taelman. Van Peteghem (2), Cassier en Baecke redden de bezoekende eer ruimschoots. Dendermonde. Op het stadhuis organiseerde Bloso een informatieavond voor de gemeen telijke sportverantwoordelijken. Achteraan zien we de Buggenhoutse en Lebbeekse delegaties v)

De Voorpost | 1985 | | pagina 46