Zuster Josepha Jonckheere en Patrick De Koning verdienstelijke laureaten Grote Ring: «Strijd nog niet verloren», zegt aktiekomité Dank aan... Annick bevestigt haar talent Regiofilm Senator De Bondt nodigt minister Olivier naar 't Waasland uit 4 - 22.3.1985 - De Voorpost Dendermondse Perskring reikte voor tiende maal zijn prijzen uit Vervolg van blz. 1 boven en sloeg daarmee A.M.» en «een overlijden doet de mens immers verstijven» of nog «uit de eitjes van juffrouw Moniek en mevrouw Linda zijn kuikentjes gekomen». Meer dan eens werd er harte lijk gelachen om deze uitspra ken die men gelukkig nooit in de krant te lezen krijgt, of schoon er toch wel eens iets ontsnapt aan de allesziende aandacht van de desk-redak- teur. Overhandiging van de pry zen Na een muzikaal intermezzo door het Gymel-ensemble, werd dan overgegaan tot de overhandiging van de persprij zen. In de eerste plaats en volgens de traditie de Persprijs voor de Sport die door de leden van de Dendermondse Pérskring was toegekend aan Patrick De Koning, de boog schutter uit Grembergen. Hij werd aan het publiek voorge steld door Eddy Meskens, on dervoorzitter van de Perskring die in zijn toespraak wees op de enorme verdiensten van de ze jonge sportman. Patrick De Koning, een jonge zelfstandi ge, raakte van jongsafaan ver trouwd met deze sport tak. Zijn vader was immers een niet onaardig schutter. Patrick wilde evenwel hogerop, begon dagelijks te trainen en de re sultaten kwamen al spoedig. Zo was hij vorig jaar deelne mer aan de Olympische Spelen in Los Angeles waar hij zich schitterend wist te verdedigen, maar de laatste dagen door heimwee en de grote stress op het achterplan verdween. Toch geniet hij het vertrouwen van het BOIC, dat hem nu reeds heeft opgenomen in het lijstje van de beschermde A-atleten die in Seoul zullen deelnemen aan de Olympische Spelen van 1985. Een goed idee was het om ook eens wat uitleg te ge ven over de kruisboog waar mee aan de wedstrijden wordt deelgenomen. Met een kenner als Patrick De Koning als ge sprekspartner was het dan ook geen probleem om daarover heel wat meer informatie te verkrijgen. Koncentratie, spierkracht, uithoudingsver mogen lijken de voornaamste eigenschappen te zijn die een boogschutter moet bezitten, naast natuurlijk een vaste hand en een scherp zicht. Faalt een van deze noodzakelijkheden, dan kan je een goed resultaat vergeten, aldus Patrick die dan het kleinood, een uniek zegel vervaardigd door Paul Huyle- broeck, lid van de Perskring, een ere-diploma en een stads zegel mocht ontvangen. Met natuurlijk de gelukwensen van de Perskring en van burge meester Cool die in naam van het stadsbestuur de plaketten van de stad uitreikte. Er waren ook bloemen voor de sportlau- reaat die een dankbaar en ge meend applaus kreeg van het publiek. Ik hou van mijn jongens Zuster Josepha Jonckheere werd dan door Eddy de Mey, lid van de Perskring, beschre ven als de dappere, moedige, ijverige, nooit omkijkende, hardwerkende moederfiguur die zich de zorg en kommer heeft aangetrokken van een aantal mensen die het in onze samenleving niet zo gemakke lijk hebben. Al drie jaar is zij aktief in het opvangcentrum Van Assche, beter bekend on der de naam 't Dak en zij is daar een niet meer te missen schakel geworden. Zuster Jo sepha heeft trouwens haar hele leven lang hard gewerkt. Eerst als jonge vrouw dié op 15 jari ge leeftijd zich geplaatst zag voor een huishouden dat 14 leden telde. Haar moeder was overleden en zonder veel woorden, nam het jonge meis je Josepha Jonckheere de taak over. Later ging zij naar het klooster en daar vroeg ze een opdracht als missiezuster. Die kreeg ze ook. Ze vertrok naar het toenmalig Belgisch Kongo om er in een van de vele woeli ge perioden die het pas onaf hankelijk geworden land in de zesiger jaren doormaakte, bij een overval zwaar gewond te geraken, zodat haar overkomst naar haar vaderland noodzake lijk was. Lang bleef ze er niet, want nog geen jaar later stond zuster Josepha weer in haar missiepost. In 1972 werd ze getroffen door een hartaanval. Ze moest dan wel terugkomen. Dendermonde. Heel wat belangstelling uit alle kringen voor de uitreiking van de persprijs, (v) Maar het betekende nog lang niet het einde van haar inzet voor de anderen. In het zie kenhuis van Dendermonde ging ze de stervenden begelei ding op zich nemen en drie jaar geleden werd haar ge vraagd om een handje toe te steken in 't Dak. Omdat zuster Josepha nu gewoon niet ge maakt is om een stukje van haarzelf te geven, maar om zich helemaal weg te schenken aan de anderen, werd zij daar spoedig een onmisbare schakel in het geheel. Zij is er de moeder, de vrouw naar wie de bewoners opkijken, die ze voor geen geld van de wereld zouden willen missen. Het werd stil in de zaal, heel even maar. Dan brak er een stormachtig applaus los en me nigeen pinkte een traan weg. De jongens van 't Dak, talrijk opgekomen, kwamen naar voor, feliciteerden «hun moe der», kwamen aanzetten met bloemen en geschenken en bij deze huldiging sloten zich ook de verantwoordelijken aan van de aktie Pater.De Smet, initia tief dat op het laatste moment in de running was geweest voor het bekomen van de Persprijs. Een sportief, sympatiek en ge waardeerd gebaar. Kwamen dan de dankwoor den. Eén van de bewoners van 't Dak drukte het kort en ge meend, maar o zo ontroerend uit: onze sympatie bij deze huldiging, wij waarderen U en vanuit de raad van beheer werd hulde gebracht aan de zuster die waakt over 30 zware jongens. Hierin werd onder meer gezegd dat dank zij zus ter Josepha de buurt ook waar dering heeft gekregen voor het werk dat in 't Dak geschiedt. Anderzijds werd er een plei dooi gehouden voor meer fi nanciële armslag. Men zou gel den moeten begroten om de lonen van de opvoeders te be talen. En over zuster Josepha: zij streeft naar een positieve en menselijke opvoeding. Zij is zuinig, gierig, maar zo dat nie mand iets tekort heeft. Kort om zij is een goede ekonomist. Moeilijker was het om een pas send geschenk te vinden voor zuster Josepha, waar toen werd vernomen dat de nachten in 't Dak ook koud kunnen zijn en zuster Josepha zelfs dan nog bereid is om weg te geven wat ze zelf nodig heeft een warm deken werd besloten dat deken aan te kopen, zodat ze naast de menselijke warmte die haar wordt toegedragen vanuit de hele Dendermondse samenleving, ze nu ook de deugdoende warmte tegen de koude kan genieten. Zuster Josepha zou ook een dankwoord uitspreken. Ze wist geen raad met het unieke geschenk van de perskring en het plakket van de stad, vergat in al haar ijver haar bril, om dan met eenvoudige woorden te zeggen dat zij veel dank is verschuldigd aan zovele men sen en dat zij ervan overtuigd is dat velen haar ook in de toekomst zullen blijven steu nen. Zij deed een beroep op de goodwill van de stad om een financiële tussenkomst los te weken om te besluiten met een welgemeende uitspraak: «Ik hou van mijn jongens en dank hen voor hun vertrouwen». Niemand kan het beter ver woorden. In naam van Patrick De Koning zou dan de heer De Deyn van de handbooggroepe ring Elite een dankwoord uit spreken. Hij wees op de ver dienste van de laureaat die zeker nog niet zijn hoogtepunt heeft bereikt en tijdens de ko mende Olympische Spelen in Seoul schitterende resultaten kan bereiken. Ook al zal het als jong zelfstandige lang niet gemakkelijk zijn om de nodige tijd te vinden zich honderd procent te kunnen toeleggen op zijn geliefde sport. De heer De Deyn dankte ook de pers kring voor de erkenning en prees het initiatief om elk jaar een sportlaureaat te bekronen. Het slotwoord werd dan uitge sproken door burgemeester Cool nadat Perskringvoorzitter Block aan de laureaten een pracht van een karikatuur had overhandigd. Presentje waar voor Eddi De Winter, alias Barst had gezorgd en dat fel in de smaak viel van de laureaten en van de vele aanwezigen. Burgemeester Cool, onvoor bereid, onderstreepte op zijn beurt de inzet van de Perskring die hij loofde om de volhar ding en het doorzettingsver mogen. Hij bracht hulde aan Patrick De Koning die hij eerst een pionier en dan een ambas sadeur noemde van Dender monde in de Verenigde Staten om zich vervolgens tot zuster Dendermonde. Zuster Josepha werd door haar jongens omhelsd, (v) Dendermonde. Patrick De Koning demonstreert zijn kruisboog. Een spankracht va kilogram gedurende meerdere uren hanteren is een hele opdracht, (v) Josepha te wenden en tot grote verbazing van vele aanwezige politici zegde dat hij de ge meenteraad gaat vragen om voor 't Dak een financiële te gemoetkoming los te weken, ofschoon de financies van de stad «getimed» zijn. Die uit spraak kreeg natuurlijk luid applaus van de jongens van 't Dak, terwijl de schepenen en de raadsleden er haast per- pleks bijzaten. Een stijlvolle receptie, waarop nog lang werd nagekaart over de vele uitspraken die werden gedaan, besloot deze plechtig heid. Met een derde single treedt Annick, een jonge Hamiw zangeres, definitief op de voorgrond van de Vlaamse showscène. Haar stembeheersing, uitspraak stemtimbre en emotionaliteit laten vermoeden dat ze moeilijker nnm- Is Vlaanderen een zangeres rijker? Wellioht! Even voorstellen Annick De Wilde wordt dit jaar zestien sweet sixteen dus maar heeft reeds drie singles op haar aktief. De derde wordt voor het ogen blik k fond gepromoot. Annick debuteerde, als twaalfjarige, in de gelegen heidszaal, behorend aan ca fé «De Bond», waar haar ouders wonen. Haar poten tieel talent werd overigens vlug ontdekt. Deze ontdek king bracht een eerste plaatje met zich; «Verliefd op swing en rock 'n roll». Dit plaatje deed het zo goed, dat ze uit handen van haar producer Henry Spider een zilveren plaat in ontvangst mocht nemen. De tweede single «Zonder zorgen door het leven gaan», deed het minder goed kwa verkoop, maar haalde toch een note ring in de Vlaamse Top Tien. Rond datzelfde tijd stip sleepte Annick de pers prijs tijdens een ontdek-de- ster-wedstrijd in de wacht. Al dat zingen bracht An nick echter niet van haar stuk. Ze wil kost wat kost haar diploma halen in de richting «Voeding en ver zorging». Dat beroep wil ze eventueel later ook uitoefe nen, maar het is begrijpe lijk dat er dromen gekoes terd worden omtrent een zangcarrière. Naast zwem men is zingen haar grote hobby. En daarom volgt ze nu ook nog notenleer en solozang. Liever eenzaam dan alleen Bij zingen horen optredens. En dat doet Annick dan ook. Waar ze vroeger bege leid werd door een band, houdt ze het nu voorlopig bij muziektapes. Onenig heid in het orkest deed haar voor de veiligste oplossing kiezen, hoewel ze toch od zoek blijft naar een profes sioneel ingesteld orkest. Haar repertoire groeit steeds maar en omvat naast haar eigen werk en Vlaam se songs ook nummers van Dionne Warwick, Burt Blanca en Stevie Wonder. Het laatst toegevoegde nummer aan dat reperto rium is eveneens haar jong ste single: Liever eenzaam dan alleen, een nummer van Dirk Renders, waar voor Dendermondenaar Guido Laurent de tekst schreef. Het magistraal ar rangement, de uitmunten de melodie, de knappe tekst en de bijzonder gestileerde stem doen dit nummer au tomatisch boven de middel matigheid uitrijzen. Holland en fan bal De feestzaal van haar ou ders is een uitstekende plek om vedette en haar fans jaarlijks eens samen te brengen. Dit gebeurde on langs nog, op 2 maart nl. De groots opgezette show avond bood Annick de gele genheid baar fans en naas te kennissenkring te bewij zen hoe hard ze het meent. Het sukses was er dan ook naar Op de koop toe zijn er, ter gelegenheid van het uit brengen van haar derde single, onderhandelingen aan de gang met de Tros TV en Frits Spits van Radio Hilversum, met het oog op radio- en tv-optredens. Meteen heeft Annick alle troeven in handen om het heel ver te schoppen in de Vlaamse showbizz. Waar trouwens een nijpend te kort bestaat aan goeie zan geressen Pierre Van Rossem Het aktiekomité «Neen aan de Grote Ring», dat vanuit Haasdonk opereert, heeft nu toch wel een zware opdoffer gekregen. Minister Olivier van openbare werken heeft op een mondeling gestelde vraag van VU-senator Nelly Maes immers geantwoord dat recent geopteerd werd voor de aanleg van een autosnelweg tussen de E3 en ryksweg 617, volgens het goedgekeurde gewestplan Sint-Niklaas-Loke- ren. Op die basis zal in een latere faze de bouwaanvraag worden ingediend. Voor het actiekomité, dat een sing uiteraard nogal zwaar aan- tweetal weken geleden nog een gekomen, maar de strijd tegen ruim zeventig bladzijden tel- het project zal zeker niet wor- lend dossier voorstelde met ar- den opgegeven. Over mogelij- gumenten tégen het geplande ke akties heeft men zich even- projekt, komt de ministeriële wel nog niet beraden. Volgens bevestiging misschien niet zo voorzitter Gilbert Cant is het onverwacht. Tijdens die voor- beter de verdere evolutie nu stelling immers had PVV-er even af te wachten. «De bouw- Atheunis al meegedeeld dat toelating is immers nog niet Olivier in die zin een beslissing gegeven en vooraleer het zover had genomen. Andere parle- is kan het komité nog wel van mentairen die tijdens de pers- zich laten horen. Overigens zal konferentie aanwezig waren de aanbesteding van het werk hebben toen meteen aange- niet meer binnen de legislatuur kondigd klaarheid in de zaak van deze regering plaatsvin- te brengen en senator Nelly den. Alle hoop is dus nog niet Macs heeft die nu ook ge- verloren», vertelt Gilbert kregen. Cant. Minister Olivier heeft zijn be- Hamme. Annick heeft een nieuw plaatje op de markt Niet opgeven slissing niet in geringe mate oehrnrht p;; i.., ;c Ho h^dic-vehaseerd on ren studie die AALST The Cotton Club De naam F.F. Coppola is zo stilaan synoniem geworden voor een regisseur die keihard tegen alles en nog wat moet opboksen en alleen kan terug vallen op zijn persoonlijkheid om projekten hoedanook af te maken. De ene keer beter ge slaagd dan de volgende gele genheid en dat betekent in de filmwereld zoveel als het ver schil tussen hemel - met geld en roem - en de hel - zonder glitter. Met The Cotton Club is hij netjes in de traditie gebleven. Zijn geldschieters die eerder gesteld waren op zijn vel om dat de dollars de pan bleven uitswingen, zijn akteurs die de benen namen, een dekor dat helemaal in de fik ging... The Cotton Club kende in die eerder door het Bestuur der Wegen werd opgemaakt. Vol gens die bundel is de aanleg van een autosnelweg de meest valabele oplossing. Binnen het aktiekomité heeft men nogal wat twijfels over de 'kwaliteit' van die studie, die in opdracht van het komité ook werd door gelicht door een onafhankelijk deskundige. Voornaamste konklusie: «De verkeers-eko- nomische studie is niet vol doende om een projekt als de Grote Ring te kunnen verant woorden. De stellers van het onderzoek zijn duidelijk voor ingenomen geweest». Ekologie De Beverse milieudienst heeft een milieu-effekt-rapport op gemaakt, waaruit blijkt dat vooral de geluidshinder en de te verwachten luchtvervuiling niet gering zal zijn. De ekolo- gischc kommissie van openba re werken heeft op 21 februari al gunstig advies gegeven. De aanpassingen waarop deze kommissie heeft aangedrongen (verkeerswisselaar te Haas donk, minimale onteigening van landbouwgronden en het voorzien van geluidsschermen) vormen voor de minister geen probleem. Zowel senator Maes als sena tor De Bondt hebben verbol gen gereageerd. De Bondt diende onmiddellijk een drin gend intcrpellatieverzoek in waarin hij ondermeer verwijst naar de alternatieven die naar voor zijn geschoven. «Het zou de minister sieren indien hij eens naar het Land van Waas zou komen om te zien dat grote wegenwerken er niet meer verteerbaar zijn», aldus nog De Bondt. L.V.B. tijd van de dranksmokkel haar hoogtepunt. Het was een tent voor mensen van duur maar mistig pluimage, maar op en top kwaliteit gebracht door de beste jazzmusici. Kwaliteit, geld, macht en duistere toe standen onder één dak voor amuzement en entertainment. Over die bekende tent in New- York wou Coppola, via een ommetje, per sé een film ma ken, maar tot wiens glorie blijft een raadsel. De filmiek en bijna het hele verhaal zijn geïnspireerd op The Godfa ther. A crime movie met de gekende ingrediënten, sex, liefde, glitter en geweld. Maar tegenover dat appelverhaaltje staat dan wel de degelijke mu ziek, de aardige koreografie en de revelatie in de naam van Diana Lane. Wat me meer en meer begint te ergeren zijn de afgekookte grilletjes van Ri chard Gere, die ondanks in trinsieke aktcertalenten blijk baar niet verder komt dan het exposeren van zijn lichaam. Amadeus Schitterende film van een ge fingeerd verhaal over het leven van W.A. Mozart in trivialiteit met de hofkompomst van kei zer Jozef. Milos Forman is de regisseur, om zijn denkbeelden op pelli- kule te krijgen vraagt hij drie van je tijd, maar het zijn schit terende hoogtepunten van sprankele frisheid dat de film zo meteen voorbij is. Een pa rel tussen de rotzooi die ons vandaag wordt aangeboden. Aalst Amadeus/Wildschut/Up the Creek/The Cotton Club/ Private School/The Bronx Warriors/Double Trouble. DENDERMONDE Once Upon a time in the West Sergio Leone, beroemd gewor- Het spreekt vanzelf dat deze prachtige viering alleen de grandeur en luister kon krijgen dank zij de medewerkt^ kt* van velen. In de eerste plaats van het stadsbestuur dat graq de feestzaal van het stadhuis ter beschikking stelde en w« P" de dienst voor kuituur zorgde voor de inrichting van de zi tot grote voldoening van iedereen. Daarnaast was er d be inbreng van het Gymel-ensemble onder leiding van dirigt Dirk Vermeir. Het Geymel-ensemble, dat pas vorig jaar i stand kwam na een samensmelting van het Freykoor i Zele en het Zwijvekekoor uit Dendermonde. Het is indt daad een van de beste koren van de stad en dat wet tpe duidelijk tijdens het optreden, waarop enkele zeer moeilijk cle stukken met veel brio werden uitgevoerd. Aan Dirk Ve meir en zijn koorleden, gaat dan aok de oprechte daniHns vanwege de leden van de Perskring. Ook Barst, Eddi D n Winter krijgt woorden van dank. De kartoenist kan helai 1 niet aanwezig zijn, omdat hij in Bornem op de Palingl toenale zijn zoveelste onderscheiding moest afhalen. Hom maakte van zuster Jonckheere en Patrick De Koning fl crsi pracht van een kartoen, boordevol symboliek, diep menjf M lijk, sprekend gelijkend. Ook een woord van dank aan leden van hei stadspersoneel die de receptie verzorgden dat biezonder goed deden. En tot slot aan de vrouwen van de leden van de Denda em mondse Perskring, die begrip hebben weten op te brengt Ire voor de vele avondjes-uit van hun echtgenoten. rijk den als regisseur van spaghetti- westerns, had dertien jaar van zijn leven nodig om deze twee nüljard dure superproduktie over een stuk Amerika uit de jaren '30 min of meer op pelli- kule te krijgen. De film op zich is technisch perfekt, met zeer zorgvuldig gekozen lokatieplaatsen maar dertien jaar arbeid heeft zijn sporen nagelaten Niemand ei genlijk geraakt uit het verhaal dat heen en weer geslingerd wordt tussen heden en verle den met als resultaat dat je als kijker zit te wachten op enige filmdrift die helemaal niet komt en bovendien wordt deze prent in twee delen gebracht wat ook al niet bevorderlijk is voor het verhaal. Dendermonde: Once upon a time in America/Screballs Lokeren: Once upon a time in the west/Private School. SINT-NIKLAAS Streets of fire Twee gangs nemen het tegen elkaar op, de ene heeft muzi kale aspiraties, de andere pro beert diezelfde aspiraties te jatten, letterlijk nog wel omdat ze met de zangeres aan de haal gaan. Op het eerste gezicht een ver haal als een ander, maar regis seur Walter Hill, probeert zijn werk toch een speciale kick mee te geven waar ze in de film recht op heeft. Teenagers en twens zullen dit best een aardi ge film vinden. Maria's Lovers Konchalowky's onbenul Pa; verhaaltje over een vara A van een «mariage trois», 105 sen nummer één en nun drie is N. Kinski de reden al dat ongeluk. Gremlins Gremlins zijn vreemde dia «ter die geen eten mogen krijpja 'un p na middernacht en dai ven het daglicht schui maar ja... Een paar jaar terug Spielberg het nieuwe film» der, een stelling die we kunnen bijtreden, maaropi 'bel 35e lijkt hij uitgeblust, i «n het steeds maar hérhalen' D" melken) van hetzelfde gr tcma, wat danig op de i wen begint te werken. The Woman in red Teddy is een trouwe en ge huisvader met twee ren. Hij wordt oven door drie boezemvriei hem met hun avonti slippertjes konfronteren. één blik op een adei mende vrouw, breekt hem de bom los. Wat een vrij uitvoerig maar verhaal van hoe ver een wil gaan. Centen uitgeven aan de kende muziek van Stevie der is een veel beter idee. Sint-Niklaas: The Club/The woman in r« Bounty/Gremlins/Streets re/Maria's Lovers/Babi bez Grote Ring De voorzitter van de senaat heeft van CVP-senator Ferdinand De Bondt een dringell Ifi verzoek ontvangen om de minister van openbare werken, de Waalsluxemburgsc liberal Olivier, te interpelleren over de Grote Ring van Antwerpen in het Waasland. Zoals ma weet liet de minister onlangs doorschemeren, dat hij de beslissing om die weg aan te legga al zou genomen hebben. In zijn «met redenen omkleed verzoek», zoals dat heet, wijst de Wase senator de minislö op het onderscheid dat moet gemaakt worden tussen een op het gewestplan voorziet* reservering en de feitelijke benutting van de daar voorgestelde mogelijkheid. De ministe van openbare werken spreekt wel van studies, maar hij heeft nog steeds niet geantwoord Of het verzoek van het Waasland, om alle mogelijkheden te bestuderen, en niet alleen diegem die zijn administratie aanstaan. De Bondt verwondert er zich ook over, dat de minister van openbare werken zogezegd ea beslissing zou nemen op het ogenblik dat zijn begroting 1985 nog niet door het parlement» goedgekeurd, en dat daar nota bene geen kredieten voor de weg in kwestie zijn opgenomen. In de toelichting staat verder dat de voorgenomen beslissing onevenwichtig is, omdat tolheffing als enig uitzonderingsgeval in België verwerpelijk is en omdat geen spoordoo» tocht in de tunnel voorzien is. Minister Olivier wordt door senator Ferdinand De Boni naar het Waasland uitgenodigd, om zich ter plaatse te vergewissen van het feit. dat* gewest geen bijkomende superinfrastruktuur meer kan opnemen. •der

De Voorpost | 1985 | | pagina 4