1EPHANVAN LEEUWE &AR MOSKOU, PRAAG, rARSCHAUEN BERLIJN GINO DE MUNCK WINT OP VADERS VERJAARDAG STEPHAN DEN0YETTE HAALT STERK UIT IN SCHOONAARDE HERMAN FERKET, EEN LONENDE K0NDITIE IILIP DE BAETS IETS SNELLER DAN PETER SAEY IN EKSAARDE JOS VAN ISTERDAEL WINT VOOR EIGEN PUBLIEK EN WILLY NUEL ZEGEVIERT TWEEMAAL TEREKE STEPHAN VAN LEEUWE WINT AFVALLINGSKOERS IN EIGEN LOKEREN VERHEYDEN É&BÉSi De Voorpost - 3.5.1985 - 31 nnen. Dé ontsnapping tijdens de juniorenkoers in Meldert: Erik Goossens, Wim De >or d^r, Ivo Asselman, Gunther Van den Abbeele en de lokale renner Jos Wouters, (per) tian Van Leeuwe zoekt minder interesseren, was ik zware werk op. In belang- toch zedelijk verplicht om voor I wedstrijden behaalde de eigen deur aan de start te ver leur uit Lokeren voortref- schijnen. Kwestie van de sup- ereprijzen. In de porters te plezieren. Vrij vroeg Pijl te Harelbekc vormde zich een kopgroep. Ik hij derde. In de semi- werd er lid van samen met Piet icker te Wasmuel (170 De Wilde, Franky Welvaert, I legde hij beslag op een Mario De Groot, Piet De Ie plaats. Achtste werd hij Waegeneer. Johan Koppen, p eerste rit van de Franco- Eric Wuytack, Daniel Schud- f. Veertiende in de Sterrit dinck en Ronny Westelinck. luizingen en tweede in de Bij het ingaan van de laatste »p van de Denderstreek ronde heb ik gedemarreerd. Ik •enderleeuw en dit over realiseerde spoedig een kloof ;m. Recent nam hij samen en bereikte ruim afgescheiden I beroepsrenners, deel aan de Finish, imloop van de Sartre in Ik meen tot nu toe tevreden te krijk. Hij behaalde er een mogen zijn over mijn presta- e, een zevende en een ne- ties. Nochtans zijn de weers- iendc plaats. In het omstandigheden erg ongun- klassement werd hij de stig. Koude en regen vormen te Belg. Na een overwin- voor mij de grootste vijand. Ik t| in Poperinge, klom hij verlang naar warmte. Het mag Ig weekeinde in eigen Lo- zelfs snikheet worden. Vorig lm een tweede keer op het weekeinde was het geen weer m. om een hond door te jagen, wel de kermiskoersen mij zoals spreekwoordelijk wordt Jos Van Isterdael had zich samen met zyn klub en zyn medewerkers bijzonder ingespannen om een mooie om loop voor te schotelen en daarin zijn ze zeker geslaagd. Het waren grote ronden, zaterdag in Denderleeuw, met de gekende portie kasseien en enkele heuvels. Alleen het weer sloeg tegen zoals het nu al is van by de aanvang van het seizoen. Ondanks de vele mooie prijzen kwamen er dus heel wat minder renners aan de start dan gewoonlijk. Velen kloegen van ontstoken spieren en kregen dus verbod om in dergelijk weer te starten. Zaterdag in Denderleeuw was Wie dacht dat er zou gespurt Jos Van Isterdael (B) voor ei- worden voor de zege had ver gen volk de eerste aanvaller, keerd gegokt, want de demar- Hij werd ervoor beloond, want rages van de renners uit de hij kreeg het gezelschap van kopgroep volgden mekaar tij een tiental A-renners. Zo was dens de laatste ronde voortdu- Jos de enige B in de ontsnap- rend op en de groep viel volle ping en dus porde hij zijn jon- dig uiteen. Jos Van Isterdael gere medevluchters aan om er toonde zich de sterkste en won de pees op te leggen. De ver- prachtig met voorsprong. An- standhouding was prima en het toine De Caboutcr werd mooi werd op dit parcours met een winnaar van de A-reeks. De felle tegenwind zeer moeilijk mannen van Denderleeuw, Fl. voor de renners uit de groep Van den Steen, M. Van Gin- om tot bij de vluchters te gera- derdeuren en F. Van den Bos- ken. Dat ondervonden vooral sche deden het uitstekend in De Cock, Buslot, Van Laet- hun wedstrijd, waar ze mooie hem en de anderen. ereprijzen behaalden. De twee laatstgenoemden konden nog met H. Van Laer uit de greep van de groep blijven. Bij de onafhankelijken wou Marcel Van Geyt er direkt vanonder muizen, maar hij werd vlug tot de orde geroe pen. Na enkele uitvallen raak ten Nuel, Huygens, Roels en Sonck voorop. Later probeer den Van den Hoeck, Soil, Van der Vurst, Vermeylen en Van Geyt nog tot bij de vluchters te geraken, maar een felle wind belette het. Désiré Sonck (D) liet uiteinde lijk zijn medevluchters ter plaatse en won met voor sprong, terwijl Willy Nuel als eerste eindigde van de C-ren- ners. Guy Soil (D) reed een opmerkelijke wedstrijd. Zondag in Lebbeke kregen de renners hetzelfde rotweer te verduren. Het startsein was nog maar pas gegeven of de plaatselijke temperamentvolle renner Alois Arijs trok alle registers open en iedereen gezegd. Regen, hagel en natte sneeuw en bovendien een kou de, gure wind. maakten dat van de zesenvijftig vertrekkers er slechts eenentwintig de fi nish bereikten. Er staan de komende dagen en weken belangrijke wedstrijden op het programma. Morgen zaterdag neem ik deel aan de Omloop van de Vlaamse Ge westen. Tussen 8 en 22 mei ben ik in het Oostblok. Ik start in de Vredeskoers. De eerste ritten worden in Rusland, in de buurt van Moskou, verreden. Daarna reizen we met het vliegtuig naar Praag en later naar Warschau en Berlijn om de resterende etappes af te leggen. Ik hoop mij te laten gelden, hoewel ik met klasrij- ke opponenten zal af te reke nen hebben. Achter het ijze ren gordijn kan men ook een flink stuk met de fiets rijden.» E.D.M. moest naar adem snakken, maar Alois was te voorbarig geweest en hij kon die inspan ningen later moeilijk verteren. Er geraakten uiteindelijk vier renners voorop: 't Kint (D), Nuel (C), Van Geyt (C) en De Paepe (C). De samenwerking ging vlot en in de eindspurt toonde Willy Nuel zich duide lijk de friste. Hij won voor Walter 't Kint (winnaar D- reeks). Bij de liefhebberskategorie ontsnapten in de tweede ronde Freddy De Paepe en de goed op dreef zijnde Edwin Nevens uit Asse. Spijtig leed De Paepe bandbreuk en Nevens kon niet alleen optornen tegen de wind. Op zes ronden van het einde - er moesten 14 ronden afge legd worden - ontsnapten G. De Cock, P. Buslot, A. Van Laethem en J. Crabbé. Twee vrienden tegen twee andere dus. Ze werkten voorbeeldig samen, tot ze het in de laatste ronde onder mekaar moesten uitvechten. Deze keer moesten Buslot en De Cock de wet van de sterkste ondergaan. Op de laatste demarrage van August Van Laethem uit Zellik stond geen maat en hij won. Zijn vriend Jacques Crabbé uit Molenbeek werd met een tweede plaats winnaar van de A-reeks. Op woensdag 1 mei zijn er wedstrijden in Ninove (cen trum) en op 5 en 6 mei is iedereen paraat in Sint-Lie- vens-Houtem. Uitslagen - Lebbeke: Kategorie A. 32 deelnemers: 1. Jacques Crabbé (St. Jans Mo lenbeek) 70 km. in lu.50, 2. Antoine De Cabouter op 47", 3. Guy De Haes, 4. Arnold De Vos en 5. Gerrit de Cauwer. Kategorie B. 20 deelnemers: 1. August Van Laethem (Zellik) 70 km. in 1.50 u., 2. Pierre Buslot op 12", 3. Geert De Cock, 4. Francois Van den Bossche op 47", 5. Willy Cley- mans. Kategorie C, 14 deelnemers: 1. Willy Nuel (Lede) 60 km. in 1.40 u., 2. Johny De Paepe, 3. Marcel Van Geyt, 4. Willy Roels, 5. Eric Van de Sompele op 1'30. Kategorie D, 16 deelnemers: 1. Walter 't Kint (Waasmunster) 60 km. 1.40 u., 2. Gaston Van den Hoeck 1', 3. Désiré Sonck, 4. Oscar Van der Vurst, 5. Georges Wijnendaele op 1'30. Denderleeuw - BWCL Kategorie A, 38 deelnemers: 1. Antoine De Cabooter (Grim bergen). de 69 km. in lu36'; 2. Danny Van Houte op 15"; 3. Hans Michiels op 20"; 4. Ge rrit De Camer op 10"; 5. Flo- rent Van der Steen op 30". Kategorie B, 41 deelnemers: 1. Jos Van Isterdael (Dender leeuw), de 69 km. in 1.35'; 2. Maurits Van Ginderdeuren op 45"; 3. Franqois Van den Bos sche; 4. Herman Van Laer; 5. August Van Laethem op 1'45". Kategorie C. 26 deelnemers. 1. Willy Nuel (Lede), de 57 km. in lu24'; 2. August Huygens op 1'; 3. Willy Roels op 1'25"; 4. Marcel Van Geyt; 5. Alois Van Renterghem. Kategorie D, 21 deelnemers: 1. Desire Sonck (Denderleeuw), de 57 km. in lu24'; 2. Guy Soil op 1*45"; 3. Gaston Van den Hoeck; 4. Oscar Van der Vurst; 5. Frans Vermeylen. Wielrennen. Gino De Munck won De Jonghe was tweede (gremar) i eigen gemeente voor de eerste keer bij de juniores. Guy Ondanks het koude winter weer boden zich voor de wed strijd in Schoonaarde nog 46 nieuwelingen aan. De modderige omloop en kronke lende wegen waren er de oor zaak van dat verschillende ren ners vlug in de achtergrond verdwenen. Opvallend was wel het feit dat heelwat renners het slachtoffer werden van een lekke band. Stephan Denoyet- te, de huidige leider in de Ron de van het Meetjesland, voer de bestendig het kommando. Na pakweg tien kilometer toog hij ten aanval. Dirk Zatloukal en Denis Elaut poogden de vluchter te counteren. Ook Kurt Victor reageerde in de zelfde zin. Het duurde enige tijd vooraleer Denoyette ge zelschap kreeg. Even voorbij halfweg voegden Patrick Moens, Dries Echelpocls, Jan Van Linden en Willem Peeters zich bij de vluchter Dit vijftal bouwde geleidelijk een voor sprong op. Vanuit de achter grond poogden Geert De Me- zel, Patrick De Thacy. Kurt Victor en Richard Wijnant tot bij de leidersgroep te geraken. Zij slaagden er wel in om van de voorsprong af te knabbelen, maar de kloof was al te groot geworden om die nog te over bruggen. In de sprint toonde Stephan Denoyette zijn snelle benen Willem Peeters werd tweede voor Patrick Moens, Jan Van Linden en Dries Echelpoels. De sprint voor de zesde plaats werd gewonnen door Kurt Vic tor voor Patrick De Thaey, yrennen. Nieuweling Johny Van Haute uit Grembereen Richard Wiinant en Geert °e o Piet Hermans). Mezel Lekke banden Opvallend in deze wedstrijd waren zoals aangehaald, de talrijke lekke banden, die heel wat renners vroegtijdig uit schakelden. Van de renners uit het Waasland en de buurt van Dendermonde, was Danny Van Goethem het eerste slachtoffer. De zoon van de trainer van voetbalklub Steke- ne mocht al na enkele kilome ters de pijp aan maarten ge ven. Ook Johnny Van Haute uit Grembergen moest om de zelfde reden voortijdig het burgerplunje gaan aantrekken. Marc Baecke van zijn kant hield het wel vol. Hij miste evenwel de goede ontsnap ping. Spurten voor de ere plaatsen was voor hem niet weggelegd. In de voorlaatste ronde voelde hij nattigheid. Ook hij werd met een lekke band gekonfronteerd. «Ded- ju..., zegde Mare. Ik heb dit seizoen toch al pech gehad!» Enige tijd na afloop van de wedstrijd stond de nieuweling uit Berlare er al vrolijker bij. 't Zal wel beteren, dacht hij. E.D.M. tn volk. Junior Gino De Munck uit Melsele won voor (c) Ongetwijfeld is Herman Fer- heeft gesleept. Plaatsen binnen ket in het Waasland de renner de eerste vijf zijn schering en die tot nog toe het meeste inslag. aantal ereprijzen in de wacht Een overwinning die hem door iedereen van harte wordt ge gund, is voorlopig uitgebleven. In de sprint trekt de junior uit Stekene vaak aan het kortste eind. «Daarin moet ik me nog ver der bekwamen», zegt Herman Ferket. «Toch voel ik mij in konditie. ik heb rijdende voorbije win- te zwaar getraind. Ik heb veel gelopen en aan power-trainig gedaan. Ik zoek het zware werk op. In dergelijke wed strijden kom ik het best aan mijn trekken. In Beveren heb ik behoorlijk gepresteerd. Spijtig dat ik in de spurt de duimen moest leggen en slechts met een derde plaats vrede diende te nemen. Naast het wielrennen heb ik nog andere beslommeringen. Vader is landbouwer. Ik volg de tuinbouwschool. Op ons be- Wielrennen: Herman Ferket drijf moet ik dagelijks de han- (c)m den uit de mouwen steken. Ik melk de koeien. Met vader heb ik een overeenkomst ge sloten. Om de twee dagen melkt hij 's avonds de dieren. Dan krijg ik de vrije teugel en heb gelegenheid om te, trainen.» In de wielermiddens van het Waasland is Herman Ferket de vriend van iedereen. In de om gang is hij een joviale ge sprekspartner. Tijdens de wed strijden is hij een strijdlustige renner die steeds het komman- do voert, tot het uiterste gaat en in alle omstandigheden be reid is om met zijn ploegmak- kers eendrachtig samen te werken. E.D.M. Bijna twee seizoenen is het geleden dat Gino De Munck nog eens de smaak van de overwinning mocht proeven. Vorige zondag was het einde lijk zo. «Prettig in eigen gemeente te triomferen», zegt de junior uit Melsele. «Al in de tweede Tonde viel in feite de beslissing toen ik de marreerde, samen met Bart Mignolet, Guy Verberckmoes, Guy De Jonghe, Bart Hore mans en Gino Verbraecken. De onderlinge verstandhou ding was uitstekend. Dat was er de oorzaak van dat een groepje achtervolgers met Werner Van Broeck, Danny Van Overtveldt, Gunther De Bauw, Geert Van Laer en Sven van Immerseel de aan sluiting niet meer kon reali seren. In de Finale poogde ieder van ons om beurten voorop te ge raken. Ik sloeg toe in de laatste kilometer, ging Guy De Jon ghe die voorop lag met het grootste gemak voorbij en won met een afscheiding van pak weg tweehonderd meters.» Gino De Munck sleepte de voorbije weken reeds enkele ereprijzen in de wacht. Dat hij dezer dagen als overwinnaar zou tevoorschijn treden, is dus geen verrassing. De overwinning heeft overi gens een speciale betekenis. Uitgerekend 25 jaar geleden, precies op dezelfde datum, won vader Louis De Munck zijn eerste wedstrijd bij de ju niores. Hij was toen jarig. Dat was hij uiteraard vorige zon dag ook, gelijktijdig met de overwinning van zijn zoon. Het hoeft niet gezegd dat het er in het gezin De Munck fees telijk aan toe ging. Vrijdagavond start Gino De Munck in Beveren. Of hij aan het provinciaal kampioenschap dat zondag in Baasrode plaats heeft, zal deelnemen, is nog onzeker. E.D.M. Wielrennennieuweling Jan Van den Eede uit Schoon aarde (foto P. Hermans). B.W.C.L.-WEDSTRIJDEN Het koude weer en de winterse buien hebben in de amatcurswcdstrijd van Lokcrcn hun tol gcccist. Slechts :cnentwintig van de zesenvijftig vertrekkers, bereikten de aankomstlijn. De teerlingen waren nochtans vlug gewor pen. Na pakweg vijfentwintig kilometers vormde zich een vluchtersgroep. Daarin zaten volgende renners: Piet De Wilde, Franky Welvaert, Mario De Groot, Piet De Waegeneer, Stephan Van Leeuwe. Johan Koppen. Eric Wuytack, Daniel Schuddinck Ronny Westelinck en Wal ter Ongenac. In een oogwenk kreeg deze tienkoppige groep een voorsprong die tot drie minuten zou oplopen Intussen vormde zich in de achtergrond een groepje met Walter De Veerman. Lucien Van Goethem, Ivan Veree lten. /Gino Van Pouckc, Peter Michiels en Francois Naudts. Zij zouden nooit meer de kloof met de leiders kunnen overbruggen. Spoedig werd duidelijk dat de winnaar in de leidersgroep diende gezocht. Daaruit ver dween Walter Ongcnac bij het ingaan van de laatste ronde na een valpartij. Bij de de ontknoping stond geen maat op de kracht van Stephan Van Leeuwe Hij won met twee lengtes verschil voor Johan Koppen, Eric Wuytack, Da niel Schuddinck en Ronny Westelinck. Koud Voor de zesenvijftig renners die de moed opbrachten om toch aan de finish te verschijnen, was deze wedstrijd een ware martelgang. Hagel en natte sneeuw velden de renners bij bosjes. Tijdens de buien zakte de temperatuutr bijwijlen tot beneden de drie graden. Het was geen doen. Niemand jaagt een hond door dergelijk weer De renners moesten wel. E.D.M. (E.D.M.) kk :hiPe organisatoren van de ne|dstrijd voor nieuwelingen in •njsaarde waren niet erg opge- !enjcn. De winterse buien en de n.Me temperaturen waren er oorzaak van dat amper =Jn.l'g renners voorbij de in- wjjvingstafel passeerden. Zo Bnig akteurs hadden de men- »in Eksaarde niet verwacht e lokale renner Peter Sacy werd algemeen als de favoriet naar voren geschoven. Maar Peter had met pech af te reke nen. Twintig renners dus aan de start, maar reeds na enkele kilometers dienden er zes te lossen. Er bleven er dus slechts veertien over. Peter Saey be hoorde tot het gezelschap. Niet voor lang. Door een plots opstekende rukwind kwam hij naast de weg terecht en viel. Moedig heeft hij de achtervol ging ingezet, en hij geraakte tot bij de anderen. Intussen waren Ivo Ivens en Philip De Baets in de aanval gegaan. In de voorlaatste ronde diende Ivens de greep te lossen. Intus sen was Peter Sacy vanuit het achtervolgend peloton in de aanval gegaan. Hij kwam bij de leider. Zou hij in eigen dorp eigenaar van de bloemen worden? Nee hoor, in de sprint was Philip De Baets hem te snel af. Peter die als de morele win naar werd genoemd, diende zich tevreden te stellen met een tweede plaats. De sprint voor de derde plaats werd door Gino Brijs gewonnen. Eric Sprangers in De Klingc Ook in De Klinge waren er niet al te veel deelnemers ko men opdagen. Slechts vieren twintig nieuwelingen gingen er hun rugnummer afhalen. Het weer was er de oorzaak van dat slechts tien vertrekkers de fi nish bereikten. Eric Ghijssens werd vroeg uitgeschakeld. Hij kwam ten val en mocht de Sombeke - SK Lokeren. Frangois Verstappen van Sombeke kwam hier dicht bij mnHT a,.°» P doelpunt, moor de bal gaal na de paal buiten, lyh) ronden van het einde ging Ene ar Sprangers in de aanval. Binnen de kortste keren realiseerde hij een voorsprong die stelselma tig groter werd en bij de aan komstlijn 2 min, 45 sckonden zou bedragen. Gerry Van Lie- rop, de snelle sprinter uit Zwijndrecht. legde beslag op de tweede plaats voor Mario Van Kerckhove. De vrouwen in Japan hebben de laatste tien jaar hun alge mene maatschappelijke posi tie verbeterd. Maar toch moet op bepaalde gebieden nog vooruitgang worden geboekt. L. Temse - Sl. -Gillis l-O. Hubert Verbeeck (Temse) knalt naar het doet. (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 31