m koopt landbouwgrond ftn Drieputtenstraat Bngeakker 1 nwettige sportakkomodatie jjulariseren hg Zuidelijke omleidingsbaan van Zele in het parlement nse Kemphanen vijfde in ^tvlaams minivoetbaltornooi VZW 't Moleken Hamme telt al honderdzeventig leden Gemeentelijke gepensioneerdenraad Hamme stelt tentoon Informatie over jongeren op zoek naar een pleeggezin Tweedaagse rommel- en antiekmarkt te Schellebelle De Voorpost - 3.5.1985 - 7 liet zijn boten te water. Nu maar hopen dat icollege stelde aan de gemeenteraad voor een principebeslissing te willen iWiWi?ct mo8e''jk te maken de landbouwgrond van 1 ha 3 a 53 ca, die grotendeels an het O.C.M.W. is, aan te kopen en er de vooropgestelde bestemming voor e uitu aan te geven. Het onteigenen of aankopen van die gronden is plots zeer eworden, omdat er door de aanleg van drie tennisterreinen op van het gehuurde terreinen er een onwettige situatie in het leven geroepen is, waar er Ie» diskussies uit voortvloeiden tussen de Zeelse SP-fraktie en burgemeester i die gronden tus- De socialist herhaalde eens te dat het niet het gemeentebe- Duttenstraat en de meer dat de burgemeester aan stuur is maar wel het in te nemen werd de verantwoordelijken van O.C.M.W. dat de gronden april 1983 goedge- Topspin een mondelinge toe- heeft verhuurd en het kontrakt iet BPA Dries 3/A zegging gaf er tennisterreinen opstelde, elt t«egd dat de gron- aan te leggen. Hij staafde zijn Roger Van Hecke (CVP) wees i ad aangewend wor- woorden door een schrijven te er op dat zijn groep reeds drie iren. »rt en spel. Dit citeren van Topspin waarin jaar heeft gevraagd om het in jd sfeden door de ho- melding werd gemaakt van het de buitengewone begroting :rd <fi nog niet goedge- mondeling akkoord. Gustaaf voorziene bedrag aan te wen- ermeigemeente wil nu Vercauteren beklemtoonde den om de gronden te kopen, chtgtfra' over de gron- dat het niet in de bedoeling ligt Indien dit het eerste jaar ge- "'aarvoor van de SP-fraktie om iemand beurde zou de afhandeling ver bedrag uit de Topspin beheerraad te der gevorderd zijn. Burge- r-._ 'orzien, viseren noch Topspin enige fi- meester De Bruyne replikeer de iftoe nog niet werd nanciële schade te berokke- de op de Van Hecke-tussen- je te Dit bedrag zou nen. maar hij zei alleen de komst, dat ook zijn «zaak» (hij dfereenkomen met manier te willen aanklagen bedoelde hier hoogstwaar w waarop er politiek geknoeid schijnlijk r d^ken r ho! jaren peeUK1 fr lan het O.C.M.W. Hamme. De eerste prijs van de brochure over de Wuitensfeesten werd gewonnen door Mark Neus uit Moerzeke. Hij mag op reis voor drie dagen voor een bestemming die hij zelf mag kiezen. Antoinette Schepens uit Hamme won de tweede prijs (3.000 fr.). Voorzitter Marcel Van den Bossche overhandigde de prijzen (vh) jsportcentrum litbaP betaald, die het werd. Hij haalde een schrijven V.H.V.D.) er niet mag staan, luynflen om de brand- van het schepencollege aan het Meerderheidslid Raf Michiels intwt het rustoord te O.C.M.W. aan waarin het ak- (ZB), die het opneemt voor de r jn pustaaf Vercaute- koord is met de verhuur van de landbouwersbelangen. meen- ïnen voor twee maand gronden aan Topspin. de dat er in deze zaak «gezon- reed^ettig aangelegde De problemen over de verhu- digd» werd met de landbouw- nei »en de kat de bel ring komen nu plots uit de gronden. Een verklaring die I gerfnden. meende uit provinciale hoek. Het hem een dankwoord opleverde ,ofifollege voorstel te O.C.M.W. stelde Topspin in van Vercauteren. iet vnaken, dat deze gebreke en speelde het afge- Door de aankoop van de gron- d, ijn interpellatie sloten kontrakt door aan de den is de kans groot dat de idneibijzette. Het gouverneur, die het niet goed- situatie wordt geregulariseerd verhuurde gronden keurde. en de gronden tussen de Drie- nmscentrum Top- Burgemeester De Bruyne ver- puttenstraat en de Langeakker drie tennisterrei- dedigde zich door te bevesti- van landbouwzone een recrea- -egde. De SP-inter- gen dat hij nooit eniee monde- tiezone worden, opnieuw zwaar uit Enge toezegging aan Topspin feester De Bruyne, deed en dat er over die materie nleiding voor al de in het overlegkomitee was ge- loemde. sproken. Hij wilde ook kwijt BENO Volksunie kamerlid Johan De Mol heeft nu in het parlement de zuidelijke omleidingsweg van Zele ter sprake gebracht. Hij interpelleerde daarmee de minister van openbare werken Olivier. De Mol zei onder meer dat de diensten van de bevoegde minister blijkbaar nog op het aangeduide tracé van de zuidelijke omleidings baan zoals dat op het gewest plan staat, weerhouden. De verbinding tussen de provin ciale weg nr. 345 en de rijks- wetg nr. 257 wordt echter sterk gekontesteerd, aldus de volks vertegenwoordiger die zegt dat zowel gemeentebesturen als de bewoners zich verzetten tegen het plan. De plannen van deze weg wer den gemaakt in 1960. Maar de grootschaligheid ervan beant woordt lang niet meer aan de huidige ontwikkeling op ver- keers- en financieel vlak. Een alternatief voor deze omleg ging zou gelegen zijn in het aanleggen van een verharding tussen het Torenhof en de Ou de Kouterdreef en verder de bestaande wegen gebruiken. Op deze wijze zou men het verkeer uit het centrum hou den en zouden de werken ook tot een strikt minimum worden beperkt. Vragen Volksvertegenwoordiger De Mol had vele vragen Zo on dermeer in welk stadium zich het ontwerp van de verbinding provinciale weg nr. 345 en rijksweg nr. 257 zich bevindt. Wat de kostprijs van deze aan leg zou zijn en hoeveel de onteigeningskosten zouden be dragen. Welke zouden de kos ten zijn van het deel Torenhof- Oude Kouterdreef? Is dat al ternatief overigens bij de dienst bekend en hoe beoor deelt men dat? De minister zei toen dat de plannen voor de verbinding van de provinciale weg met de rijksweg reeds meerdere jaren geleden wer den opgesteld en dat destijds ook onteigeningen werden ge- realizeerd. Voor een groot deel zelfs. De uitvoering van het projekt is evenwel op geen enkel programma voorgeko men. De aanlegkosten worden geraamd op 90 miljoen. De kosten voor het vak Torenhof- Oude Kouterdreef zouden 50 miljoen bedragen en dat tracé is inderdaad bij Openbare Werken bekend. Maar het vol staat in dit geval niet het vak Torenhof-Oude Kouterdreef aan te leggen, ook het deel van de gemeentewegen Oude Kou terdreef en Veldeken moeten dan worden ingeschakeld. De ze gemeentewegen hebben slechts een breedte van 7 me ter en om een homogeen ty pedwarsprofiel met vrijliggen- de fietspaden voor het geheel van de zuidelijke omleggings- weg te bekomen, zijn hiervoor onteigeningen van meerdere, tamelijk recent gebouwde hui zen nodig. Daarenboven zou voor een verkeersveilige in richting van het kruispunt van Veldeken, met rijksweg 257 eveneens een vijftal huizen moeten worden onteigend, waarvan er enkele nog geen vijf jaar oud zijn. Wanneer men met dit alles rekening houdt, wordt het alternatief een stuk duurder, aldus de mi nister, die toegeeft dat er min der landbouwgrond in beslag wordt genomen, maar dat er 25 huizen moeten worden ont eigend Volgens Johan De Mol rijzen er in het geval van het alterna tief maar op enkele punten technische problemen die zon der onteigeningen kunnen worden opgelost. Tevens zijn volgens de interpellant de ver melde onteigeningen aan het kruispunt Veldeken-rijksweg 257 totaal overbodig. De 25 onteigeningen waarvan sprake zijn zwaar overdreven. De minister blijft er bij dat er een zuidelijke omleiding in Ze le noodzakelijk is. Die idee vindt men ook terug op het gewestplan. Hij blijft verder bij zijn reeds hoger aangehaal de uitspraken. nf. De ploeg van de Kemphaan met links de afgevaardigde, de h. Van der \n naast hem de Oostvlaamse FBO-voorzitter Everaert (a) lens van de beschuttende werkplaats de Kemphaan uit Hamme hebben zaterdag in vo<fhal van Dcinze van zich laten horen. Ze eindigden op de vijfde plaats in het jn fbaltornooi dat door de Federatie van Beschuttende Werkplaatsen van Oost- nmjren werd georganizeerd. Een pracht van een prestatie, vooral wanneer men weet sctfamsc jongens voordien nooit samen hadden gevoetbald en dat ze de strijd dienden (jaj-men tegen elf konkurrenten. PaijC tornooi, zo vertelde de heer Vander Snickt van de Kemphaan ons, verliep ;cr#r spannend en uitermate sportief Voor de jongens van Hamme met name Franky fietnpc, Ronny Van Britson, Guy Van Kerckhovc, Luc Leys, Johan Fierens en Freddy 'as het in elk geval de belevenis van het jaar. Ze begonnen met veel goede moed aan d [,te wedstrijd en wisten de gereputeerde tegenstanders van Nevcland tot een cejel tc dwingen (1-1). Helaas in de strafcorners moest Hamme tenslotte buigen. Maar g^od, de zes Kemphaantjes herpakten zich flink en droogden zowel Oudenaarde als >rajpenl met telkens 1-0 cijfers. Tegen Zonnehoevc uit Eeke werd 0-0 gelijk ;n end dus over de hele lijn. Dat vonden ook de organizatoren van de sportieve dag in s(ai De Kemphaan kreeg trouwens van de schepen van sport en kuituur van Deinze een er mooie schaal als herinnering mee naar huis Als pas zelfstandig geworden lende werkplaats aan een tornooi deelnemen en daar bovendien ook nog flinke en behalen is lang niet aan iedereen gegeven, zo oordeelde de schepen terecht. De waren natuurlijk opgetogen met het geschenk, dat ze fier overhandigden aan hun er de heer De Donder. Öltaat heeft voor gevolg dat men nu ook bij de Kemphaan de smaak te pakken heeft, t Van der Snickt: «We doen in elk geval verder en onze aandacht gaat ook naar de want het zijn tenslotte in hoofdzaak meisjes die bij ons werken Ook voor hen zijn lakken en wij willen hen stimuleren om die te beoefenen.» Men denkt overigens al j| soort driehoekstornooi dat op een namiddag zou worden afgewerkt, de le! 23J3SEJ r Ble. De h. Van der Snickt kreeg van de schepen van sport en kuituur van T* een prachtige herinneringsschaal voor de Hamse prestatie, (a) 'PI Hamme. De Hamse jachtklub "Driegoten" het weer wat beter wordt (vh) Drie weken geleden mocht de vzw 't Moleken uit Hamme zijn honderdvijftigste lid vieren. Hil- de Mijs kreeg vanwege het bestuur een pracht van een ruiker bloemen aangeboden tijdens de jaarlijkse kwis die plaats had in het lokaal van de vzw. Nu zit men al aan 170 leden en het ziet er naar uit dat men eerlang het tweehonderd ste lid zal mogen begroeten. Althans wanneer het leden aantal met eenzelfde ritme blijft aangroeien. Sekretaris Boudewijn Mijs wrijft zich nu al in de handen en is een en al ijver om al die leden van de socio-kulturele Vlaams-Natio nale Vereniging in zijn leden- register in te schrijven. De jaarlijkse kwis in het lokaal van de vereniging aan de Mo lenstraat te Moerzeke, was al evenzeer een sukses. Er wa ren tien ploegen ingeschreven en die bestonden ieder uit zes personen. Net zoals de voor gaande jaren stonden ook nu weer Boudewijn en Irene Mijs in voor de organizatie van de kwis. Er werden vragen ge steld over uiteenlopende te- ma's. Spanning was er ge noeg, maar er werd op tijd en stond ook gezorgd voor de nodige ontspanning. Ook nu weer stelde men een biezon- der grote sportiviteit vast tus sen de verschillende teams. Voorzitter Marcel Verschelden maakte van de gelegenheid gebruik om het 150® lid te hul digen. Hij wees op de goede, gezonde geest die er heerst in de verenigingen en hij onder streepte dat het bestuur de vaste wil heeft te blijven verder gaan met het organizeren van heel wat aktiviteiten die bijdra gen tot de volwassenvorming. Daarbij wil men ook de aktivi teiten zo kiezen dat iedereen er zijn gading kan in vinden. Hamme. vzw 't Moleken. Tien ploegen van ieder zes leden nemen aan de kwis deel. (vh) De gemeentelijke gepensio- Couwenberghe zal de aanwezi- neerdenraad bestaat slechts gen verwelkomen. De heer en een tweetal jaren, maar heeft mevrouw Karei Ruyssinck, reeds heel wat op haar aktief. zullen een passende voor- De werking van de aangeslo- dracht brengen, en de heer ten verenigingen uit Hamme André De Ruysscher, schepen en Moerzeke blijven het be- van Kuituur zal de tentoonstel- langrijkste, maar vele van de ling openen. Deze tentoonstel gepensioneerden besteden ling is geopend op zaterdag 4 veel vrije tijd aan het uitoefe- mei van 9 tot 12 uur en van 15 nen van zinvolle hobby's. Er tot 19 uur, zondag 5 mei van 10 zijn soms echte kunstwerkjes tot 12 uur en van 15 tot 19 uur te vinden. Om met die vele en op maandag 6 mei van 15 verschillende hobby's naar bui- tot 19 uur. Naast de tentoon- ten te treden, nam de gemeen- stelling van hobbywerken wil telijke gepensioneerdenraad, deze tentoonstelling ook een in samenspraak met alle aan- info-beurs zijn, waar bij alle gesloten verenigingen, het ini- deelnemende verenigingen alle tiatief om een interessante ten- informatie kan verkregen wor- toonstelling te organiseren in den aangaande hun werking, de feestzaal van het gemeen- Gedurende een ganse duur van tehuis. De opening van deze de tentoonstelling, is er een hobbytentoonstelling heeft video-vertoning over de aktivi- plaats op vrijdag 3 mei te teiten van de verenigingen. 19.30u. Schepen Paula Van BD Omdat ouders de opvoeding maar momenteel is er echter van hun kinderen niet aankun- een groot tekort aan pleegge- nen of door omstandigheden zinnen, voor kinderen en jon- hun kinderen niet langer in geren van alle leeftijden. Men hun gezin kunnen houden, zoekt kandidaat pleegouders waar moeten die kinderen dan Op dinsdag 7 r^ei te 20 u. is er naartoe. Voor vele kinderen in Hamme, zapl De Zouaaf, begint dan een periode waarin een informatievergadering om- ze op zoek gaan naar een twee- trent deze problematiek. Wie de thuis. Vaak komt het kind geïnteresseerd is, kan het best dan in een instelling terecht, kontakt opnemen met Mevr. Hoewel dit kan meevallen, zijn Engels-De Bondt, Weverstraat er anderen die zich niet kun- 49, Hamme, tel. 052/47.81.23 nen aanpassen. Zij hebben of met mevr. De Schrijvere- nood aan een echte gezins- Brugge, Transvaal 4, Hamme, sfeer, en een ouderfiguur. Een tel. 052/47.74.31. pleeggezin is de oplossing, BD Op 4 en 5 mei heeft in de van het in 1968 uitgegeven Gemeentelijke Sporthal aan boek «Schellebelle vroeger en de Spoorwegstraat te Schelle- nu». De toegang is gratis, belle een tweedaagse rommel-. Gedurende twee dagen zal Ra- en tweedehands- en antiek- dioka er voor muziek zorgen markt plaats. Ze wordt georga- en tijdens de rondgang is er niseerd door de Culturele Cen- voldoende gelegenheid om een trale van Schellebelle. Het ziet glaasje bier, frisdrank of een er naar uit dat deze manifesta- koffie te drinken of een wafel tie biezonder suksesvol zal met slagroom of fruit te eten. worden, want tot op heden Er zijn nog enkele standplaat- schreven reeds een vijfentwin- sen vrij en wie daar eentje wil tigtal deelnemers in. Ze ko- van innemen, doet er best aan men uit zowat heel Vlaan- kontakt op te nemen met A. deren. De Grauwe,091/69.82.60 of P. De aangeboden waren verto- Herrebout, 091/69.81.15. nen een grote verscheidenheid gaande van antieke meubelen, De markt is toegankelijk op schilderijen, brokante tweede- zaterdag 4 mei van 14 tot 21 hands speelgoed, tot bierviltjes uur en op zondag 5 mei van 10 en nog een aantal eksemplaren tot 18 uur. Vrijdag 3 en 10 mei Nieuw kwisgebeuren in Buggenhout Op vrijdagen 3 en 10 mei organiseren kwisploegen 'De Beiren' en 'Cuba Libre' in samenwerking met Sparta Buggenhout in de bosgemeente hun eerste kwistornooi Het lijkt een gewoonte te worden dat kwisploegen hun eigen tornooi organiseren en vaak wordt het ook een gezellige bedoening. Maar men kan zich wel afvragen waar het met dat aanbod van kwisgebeurtenissen moet eindigen. Nu goed, vrijdag 3 mei, stipt om 20 uur start men in zaal 'Rerum Novarum' in de Kerkstraat te Buggen hout met het Jokerloos Kwistornooi. Twee avonden met telkens 100 vragen, acht reeksen van tien vragen en na vier reeksen een superreeks van twintig vragen. Weer wat nieuws dus. Kandidaat winnaars zijn er genoeg want bij de ploegen die in Buggenhout aan de kwistafels komen zitten een paar 'grootheden'. Een tierce? Kannernieopkommen, Volgend Jaar Beter en Jonogroots. In welke volgorde? Cartoons over «Liefde» in Aalst In zaal Netwerk in de De Ridderstraat te Aalst is er deze week nog een tentoon stelling over de «liefde» van Vlaamse kartoonisten. Iro nie genoeg dus als we ver melden dat onder andere Gal, Pops, Brasser, Joole en Pirana hun werken te kijk hangen. Deze tentoonstel ling rond het tema Liefde- Love-Luv is te bekijken in de wandelgang van Net werk voor en na de voor stellingen van «Luv» van Tejater 80 op 3, 4, 5 en 6 mei en ook tijdens de Aal- sterse topdag op 4 mei. Sirou Ann Hamme. vzw 't Moleken. Voorzitter Mare Verschelden overhandigde bloemen aan Hilde Mijs, het 105de lid van de vereniging (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 7