ertienhonderd wandelaars in Baasrode Lebbeekse schepencollege ontmoette de pers Franse Weekte Wieze 9e MUCO-WANDELING BOSHEK TIPT0P DRESS Schroot en autwrakken in Aalst NIEUWE* LENTE TINTEN Wieze vierde moeders met muziek en bloemen Eerste Kronenbourg T-dansant Het is niet de gewoonte van de oud-leiders van Chiro- Wieze een jaarlijkse T-dansant te organiseren om hun kas te spgzen. Dit jaar willen ze daar echter een uitzondering op maken. Waarom? Eerst willen ze de Kronen- bourgfeesten of de «Franse Week» in hun stamlokaal «café Ajuin» wat meer leven inbla zen en, in het kader van het «Jaar van de Jeugd» meer aan dacht voor hun werking vra gen. Hun eerste Kronenbourg T-dansant komt dus echt op het goede moment. Er zijn trouwens geen ronkende na men achter de draaitafels en evenmin dure toegangsprijzen. De plaatselijke vedetten «Meester Jan en Coecken» zorgen voor de muziek en de toegang is helemaal GRATIS! Derhalve kan er een aardig pintje meer gedronken wor den. wat de gezelligheid ver hoogt en de kas van Chiro oud leiding ten goede komt. Bo vendien is er een goede kans om een flinke prijs te winnen in de Kronenbourg tombola met de loten die bij elke pint van dat biertje gegeven wor- In een paar uitgaven van «De Voorpost» deden we het programma van de Kronenbourgse Franse Week al uit de doeken; we pikken hierbij aan met een korte terugblik op wat al voorby is, en op wat nog komt. Na de grote schiftingsslag op O.-L.-H.-Hemelvaart, tussen een dozijn al dan niet karnava- leske kaatsploegen uit Wieze en een paar buurtgemeenten, en het daverend optreden van de eigen Sint-Ceciliafanfare wordt het vandaag vrijdag 17 mei heel wat stiller aan de Nieuw- en Schoolstraat. Om 18.30 u. heeft er aan laatstge noemde baan een grote vin- kenzetting plaats met 1 000 fr. vooruit, naast tal van mooie naturaprijzen. Die rustpauze is een goede gelegenheid om in de Ajuin eens te gaan kijken naar de vele palmen, bekers en trofeeën die de deelnemers aan koers, kaatsing en vinken- wedstrijd te wachten staan. Aktie en animo! Zaterdag 18 mei is het weer volle bak. Om 13.30 u. worden de finale kaatsluttes gespeeld en van 20 u. af houdt de Chiro oud-leiding van Wieze haar eerste T-dansant in de Ajuin poort. Zie afzonderlijke bij drage in dit blad. Voor die avond staat ook een optreden van de karnavalkandidaten 1986 op de rol. Op de sluitingszondag 19 mei gaat om 15 u. de start van de wielerkoers «Eerste Grote Prijs Boldersklub De Grei- vers» voor cyclosportieven BWB met inschrijving, ver trek, aankomst en prijsuitrei king in en aan café «Ajuin», Nieuwstraat 38. Na de koers trekking van de tombola op de steunkaarten. Voor die zondag staat verder nog geprogrammeerd: van 14 tot 20 u in de verkeersvrije Schoolstraat, vrije antiek- en rommelmarkt; van 14 tot 19 u. in de gemeentelijke turnzaal pannekoekenslag met koffie t.v.v de bakschieters «de Charlottekens». Ook de wie lertoeristen «Het Vliegend Wiel» krijgen hun deel van de «Franse Koek» onder de vorm van een tombola naar een wol len tapijt, een attentie van J.P. Cuvelier. En... wie raadt het juiste gewicht van het kermis- zwijntje? Werkelijk de Kronenbourg- molen draait op volle toeren! Bijna vergaten we dat er iede re Franse-week-dag van 18 u. af gebakken haringen, wafels, pensen, pannekoeken en hot- dogs te bekomen zijn. Daarbij zorgen de (karnaval)veremgin- gen van Wieze en omstreken spelenderwijze voor de passen de feeststemming! Veel ker- misgenot, veel tombolachancc, en smakelijk! (j. van landuyt) ucu. Trekking op zondag- avond om 22 u. ■ÉflHKk Een tweede en misschien wel JflH verrassende reden voor <-»BB dat van de Hf I een derde It - ^Hjjj Daar zijn trouwens meerdere mensen uit Js Wieze mee begaan. Een jong trjx- koppel uit de buurt vertrekt naar de Aymara Andes-geberg- te van Bolivië, en er zorgen voor de en financië- le begeleiding bij een water- H winningsprojekt. Omdat het H hulp door mensen die wc kennen, heeft H de Chiro oud-leiding volledige toegezegd'Daarpin staat'ze1 er ®endermonde- Scheldemarsen in Baasrode. Enkele wandelaars van 't Hoeksken uit een aanzienlijk gedeelte van "amme (c) de opbrengst van de Kronen- bourgfeesten voor af. Vandaar ook dat ze U graag zouden begroeten tijdens de Franse Week op 16, 17, 18 of 19 mei, maar vooral op hun T- dansant van zaterdag 18 mei van 20 u. af in de poort van de Ajuin. U zoudt er hen en ook heel wat andere mensen een groot plezier mee doen. Tot dan! (jvl) ZONDAG 19 MEI vanaf 13 uur OUDEGEM 6 -10 of 20 km 5 FIETSEN TE WINNEN ONDER ONS KLIENTEEL Op«n alle dagen 9-19.30 u. Zondag 10-12 u Half maart verleden jaar werd door de dienst Leefmilieu een aktie gevoerd voor registratie van schroot en autowraksta pelplaatsen op het grondge bied van Groot-Aalst. Enerzijds werd een enquête gehouden bij vergunde inrich tingen en bij in de Gouden Gids vermelde schroothande- laars. Anderzijds werd via de pers een oproep gedaan tot spontane melding. Tenslotte werd door iemand van de dienst het hele grondgebied af gespeurd waarbij de reeds voorhanden zijnde informatie ter plekke werd nagetrokken. En waar nodig vervolledigd. De resultaten werden dan doorgestuurd naar OVAM, de Openbare Vlaamse Afval- maatschappij. Schrootstapelplaatsen In Aalst-stad waren er 28 en te Erembodegem 10. In de overi ge deelgemeenten varieerde het van 4 tot 1 met in totaal dan 51. Autowrakken Plaatsen met maximaal 10 au towrakken werden gevonden te Aalst-stad (26), Erembode gem (18), Herdersem (9), Hof- stade (7), Moorsel (6) en te Baardegem en Meldert elk 2. Géén te Gijzegem. Meer dan tien autowrakken werden gevonden op 5 plaat sen te Aalst-stad, op 3 te Erembodegem en telkens op 1 te Herdersem en te Moorsel. Het zou in de bedoeling liggen per provincie grove opslag plaatsen aan te leggen. LH EN EEN SPORTIEF GELUID Brusselsestraat, 100 DENDERMONDE Tel. 21.69.76 De Voorpost - 17.5.1985 - 13 et aantal wandelaars aan de traditionele Scheldemarsen Baasrode neemt van jaar tot jaar toe. Vorig jaar 12000 Uppers, dit jaar groeide het aantal tot 1300. De goede rganizade, de prachtige wandelroutes en dit jaar ook het »ede weer zullen daar in geen geval vreemd aan geweest jn. (ndag tussen 8 en 15 uur rasechte wandelaars, de kilo- iden de deelnemers uit zo- metervreters schreven echter t alle hoeken van het land m voor de 30 kilometer en die omstig, zich laten inschrij- hebben genoten van de prach- i voor tochten over 5, 10. 20 tige omgeving van de Schelde, 30 kilometer. Zoals gebrui- zowel aan de linker- als aan de ijk kwamen de meeste kan- rechteroever, laten zich melden voor de 10 Baasrode zelf was goed ver- 20 kilometer tochten. De tegenwoordigd op de Schelde- Moederkensdag werd te Wieze gevierd met een bijzonde re zondagavondmis, opgeluisterd door de Kon. Fanfare St. Cecilia, o.I.v. de h. Adolf Breynaert. De muzikanten zetten in met «In een kloostertuin» (A. Ketelby), een stuk vol lentegeluiden als orgelende vogelkelen en kabbelende beekjes. Als tussenspelen brachten ze nog «Blue Mid- ney's» (Adagio van Beethoven), en «Air for Winds» (Waignein). Tijdens de kommunie speelden ze het innige «Moederke Alleen» van Hullebroeck om te besluiten met de gekende Coburger-mars Het werd stil in de kerk toen lektor G. Comelis het «Gebed» van priester-dichter Anton Van Wilderode voor droeg, muzikaal geschraagd door een dwarsfluitsolo van chef Breynaert. Pastoor Paelinck hield een homilie over de essentie, de konsekwenties en vooral de beleving van het kristen Geloof, waarvoor hij Maria, de Moeder van alle Moeders, tot toonbeeld stelde. De heer Cornelis, die als het ware alle handelingen, gebeden en muzikale tussenkomsten met verzen over «Moeder» aaneenrijgde, las vervolgens de namen van alle moeders van Wieze, die sedert Moederkensdag 1984 ter ziele gingen. Als apoteose werd aan alle aanwezige moeders door enkele fanfare-bestuursleden en jeugdige muzikantjes een fraaie bloemenruiker - een attentie van de bloemisten van Wieze - aangeboden. Al bij al een mooi initiatief van de Sint Cecilia-fanfare en de bloemenkwekers van Wieze! JVL. marsen. Naast de individuele wandelaars, stapten ook hele groepen mee op. De ouder raad van de gemeentelijke school schreef in met 48 wan delaars, het Willemsfonds was present met 27 dapperen en van de KLJ, de VVKS, de Chiro, Pimpernel en de karna val vereniging de Simplisten bemerkten we ook als een uit gebreide delegatie. Voor zijn talrijke deelname kreeg de Ouderraad van de gemeen telijke school trouwens de ere prijs van gemeenschapsminis ter Lenssens. Wat de meer geroutineerde wandelaars betreft, daar no teerden we een grote groep van de Postmannen uit Gent met 86 wandelaars. Uit Beer- nem kwamen er 66 opdagen en de Vrienden van Gentbrugge waren met 47. Merchtem vaar digde 45 wandelaars af en wan- delklub 't Hoeksken uit Ham- me was er met 36. Uit Waas munster waren er 34 Wande laars komen opzetten en uit Buggenhout kwamen de Vos sen met 33 leden. Ook hier werden ereprijzen uitgereikt. Zo gingen de ere prijzen van de gemeen schapsministers Geens en Po- ma respektievelijk naar Gent en naar Beemem. Maar de overige groepen moesten in geen geval met lege handen naar huis. Iedereen kreeg een fanion van de wandelclub uit Baasrode om in de prijzenkast te zetten. Veel voorbereiding Het organizeren van de Schel demarsen vergt heel wat voor bereiding. Men kan inderdaad niet zomaar een massa wande laars op het goedvallen uit de baan opsturen. Kort na Nieuw jaar wordt in de schoot van WSV Baasrode van wal gesto ken. Men gaat op zoek naar rustige wandelwegen. Geluk kig is Vlassenbroek vlak nabij en heeft men daar een ideale wandelstreek gevonden. Maar dat grote voordeel houdt dan ook weer een nadeel in: de natuurlijke begrenzing die de Schelde vormt. En omdat men de wandelaars moeilijk elk jaar een identiek parkoers kan voorschotelen, wil dat wel eens problemen scheppen. Daarbij komt nog dat men de naam «Scheldemarsen» alle eer wil aandoen en dat men de wande laars dus ook een kijkje op de Schelde wil geven. Dit jaar trok men voor het eerst «naar de overkant». Zij die aan de 30-kilometer tocht hebben deelgenomen, zullen met volle teugen genoten heb ben van de mooie Schelde- oevers. Vooral met het goede weer en in de meimaand, waarin alles zowat in bloei komt. De 30 kilometer wandelaars kregen de primeur. Zij trok ken langs de nieuwe Schelde- dijk naar Vlassenbroek om zo via Scheldebrug naar Moerze- ke te gaan. Dat kon langs rusti ge wandelwegen midden in de velden om zo aan de Schip- perskapel even op adem te komen. Daaraan is trouwens een heel verhaal aan verbon den, dat vele wandelaars nu wel zullen kennen. Priester Poppe kwam daar dagelijks bidden en zelfs wanneer hij ernstig ziek was; kwam hij er naartoe. Hij werd dan met een kruiwagen gebracht. Langs de Priester Poppestraat kwam men dan in het hartje van Moerzeke om via de Schelde- dijk om langs de nieuwe Vlas-, senbroekbrug naar Baasrode te gaan. Daar wachtte de deel nemers een blij onthaal en op vertoon van hun inschrijvings- kaart kregen ze allen een di ploma overhandigd. Dat was ook weggelegd voor de deelnemers aan alle andere afstanden. Wie een herinne ringsmedaille wenste kon de keuze maken tussen drie uit voeringen: eentje met de oude waterpomp van Baasrode, een tweede met daarop de kerk en een derde medaille met een afbeelding van een paüngbot- ter, ooit de grootheid van In kader van Franse Week Dendermonde. Scheldemarsen in Baasrode. Zij zorgden ervoor dat alles prima verliep (c) Vermelden we ook nog dat WSV Baasrode een 145 leden telt, wat heel wat is en dat men praktisch elke zondag met een 40 tot 50 leden ergens naartoe gaat om er deel te nemen aan een wandeling. Al deze leden krijgen jaarlijks het wandel boekje van de Vlaamse Wan delliga als geschenk van de club, die ook tussenkomt bij verre verplaatsingen die met een autocar worden gemaakt. Deze goed werkende wan delclub uit Baasrode viert vol gend jaar haar tienjarig be staan en naar Leon Van Kerckhoven ons wist te vertel len zal men die verjaardag niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Men droomt er namelijk van een Ronde van België, de negen provincies dus, al wan delend aan te doen. Maar het projekt staat nog maar in de kinderschoenen. Dendermonde. Scheldemarsen in Baasrode. WSV Baasrode wandelde natuurlijk ook, al was een groot deel van de leden ingezet voor de organizatie (c) I Collegeklap Sinds een paar weken werd in het smalle gedeelte van Wilgenstraat de straat die de verbinding vormt tussen dc Lindenlaan en de Stationsstraat- eenrichtingsverkeer inge voerd. Twee verbodstekens verbieden de automobilisten nog langer de Stationsstraat vanuit de Wilgenstraat te berei ken. Toe te juichen, vermits deze uitrit aartsgevaarlijk was. Het inrijden van de Wilgenstraat vanuit de Stations straat is nog wel toegelaten. Voornoemde verbodsbepalingen worden door flink wat automobilisten vierkant aan hun laars gelapt Vanuit het politiesekretariaat werd echter gemeld dat toezicht op het naleven van deze bepalingen zal uitgevoerd worden. De Vrijheidsboom werd onlangs gesnoeid De bovengrond rondom de stam van de boom zal verwijderd worden en vervangen door een vruchtbare grondlaag. Daar bovenop zullen argex-korrels gestrooid worden. Om te vermijden, lichtte schepen A. Tirez ook nog toe, dat deze korrels platgelopen worden, ligt het ook in onze bedoeling een afsluiting aan te brengen. Naar de mening van deskundigen is deze lindeboom overigens totaal versleten. In de loop van vorig jaar werd tijdens een raadszitting verklaard dat de gemeenten een minnelijke schikking zou nastreven wat betreft het openstellen van de weg het Veer en weg 24 te Denderbelle. Een oplossing in die zin, zei burgemeester Moeyersoon, is nog altijd niet gevonden. Er is nl. nog altijd niet uitge maakt of het om een buurtweg gaat of om een privé-weg Dc technische dienst is daarmee bezig, maar een oplossing mag m.i. niet meteen verwacht worden In feite, aldus de burgemeester, zijn er twee mogelijkhe den. Ofwel zoeken we verder naar een minnelijke schik king, ofwel stellen we een gerechtelijke procedure in. Maar daaraan zijn we nog lang niel toe. Belangrijk element in deze zaak, voegde schepen De Gucht daar nog aan toe, lijkt me uit te maken wie indertijd de aanleg van de nutsvoorzieningen (elektriciteit enz.) voor zijn reke ning nam Maar erg makkelijk zal ook dat evenmin zijn. De bestemming van het pleintje rechtover het ex-gemeen tehuis van Denderbelle staat evenmin vast. Geruime tijd geleden werd aan de eigenaar de vraag gesteld het perceel te verhuren of te verkopen. Maar hij bleek niet geïnteres seerd Dc toestand is echter zo, aldus burgemeester Moeyersoon. dat het pleintje door het publiek gebruikt wordt. Dc jeugd maakt er gebruik van als speelterrein, sommige menen zelfs dat het een stortplaats is. Van de bewoners uit de buurt krijgen we overigens seintjes over het weinig esthetisch uitzicht dat het pleintje biedt Onlangs kreeg de gemeentelijke technische dienst dan ook dc opdracht opnieuw kontakt op te nemen met dc eigenaar. Met het doel het perceel te huren of in bruikleen te krijgen. Interesse daarvoor blijkt er echter niet te bestaan. Wc zijn wel van plan, aldus nog de burgemeester, het pleintje tegen Sinksenbelle een grondige schoonmaak beurt te geven. Om het te onteigenen hebben we geen geld In het voorbije voorjaar, aldus schepen Tirez. werden voor 100.000 fr. bomen aangeplant. Hoofdzakelijk langs de Omleidingsweg, op het sportkompleks en op het kerkhof. De aanplantingen behelsden vooral het vervan gen van afgestorven bomen, een gevolg van de voorbije winterkoude en ook van vandalisme. Dc aanplantingen langs het «'t Toreken» werden nog niet vervangen, vermits daar geopteerd wordt voor een stevige boomsoort. En dergelijke soort was in de voorbije lente, ingevolge de strenge winter, niet voorradig. In dc herfst hoopt de schepen voor een gelijkaardig bedrag aanplantingen te kunnen laten uitvoeren. Wat betreft het eventueel crcëeren van extra-parkeer ruimte in de Stationsstraat, zette schepen J. Hiel uiteen, dat de aankoopsommen voor de gronden voorzien in het KB van onteigening voor het geplande kultureel centrum, bijzonder hoog liggen. Van een algehele realisatie van dit KB kan - financiën, weet je wel - geen sprake meer zijn. Aan de achtertuinen van dc Stationsstraat zou al niet meer geraakt worden. Van de NMBS ontving het gemeentebestuur een schrij ven, waarin de installatie aangekondigd wordt van een niet-overdekt fietsenrek op de loskade van het Lebbeekse station. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1985 | | pagina 13