Waterfeest werd bijna een drama Diepzeeduiken met Hydra-Aalst Palingfestijn aan het Donkmeer S.P.-protest tegen Berlaarse K.M.O.-zone Zeelse politie kontroleerde fietsen van de jeugd Aangevraagde punten in Waasmunsterse gemeenteraadszitting Gordiaanse knoop doorgehakt: ook "Middenstand" bij organisatie Jaarbeurs betrokken 2 - 17.5.1985 - De Voorpost Vierde badkuipenrace te Lokeren Lokeren. Met een modernistisch tuig bracht Adriaan Laenen een nieuw rekord op zijn naam. (polo) Voor de vierde keer organizeerde de KSJ van Lokeren een badkuipenrace op de Durme. Dat wil zeggen dat men met allerlei vreemdsoortige vaartuigen zijn kans waagt en probeert zolang mogelijk overeind te blijven. Wat niet altijd evengoed wil lukken. In vele gevallen gaat de kuip zolang te water tot ze zinkt. Telkenjare is deze unieke race een groot feest. Dit jaar eindigde het sprankelende waterfestijn bijna op een drama. Nog maar pas was de wedstrijd achter de rug en had de jury zich in alle ernst teruggetrokken om de uitslag op te maken, toen er paniek ontstond in de menigte. Lokeren. Het verbeeldingsvermogen kende bij sommigen geen grenzen. Eerder een kamavalvertoning waaraan de meer dan duizend toeschouwers veel plezier beleefden, (polo) Een jongetje dat aan de wed strijd had deelgenomen, en zich nog in het Durmewater bevond, werd plots door het ijskoude water bevangen. En kele toeschouwers hadden dat bemerkt en staken de redden de hand uit, maar de knaap kon onmogelijk de uitgestoken handen vasthouden. Nico Bae- tens, nog een van de deelne mers, had ook bemerkt dat de kleine jongen in nood verkeer de. Hij aarzelde geen moment, dook in het kille water en haal de de jongen op het droge. Eind goed al goed dus. Het werd inderdaad een groot feest, waaraan heel veel ple zier werd beleefd. Liefst 200 deelnemers verdeeld over 32 deelnemende vaartuigen. Het is lang niet niks. Ze kwamen niet alleen uit het Lokerse, maar uit heel Vlaanderen om pret te beleven aan deze plOns- partij van jewelste. Net zoals de voorgaande jaren waren er nu ook weer enkele speciale «gevallen» te zien. Al hadden sommigen zich dan ook weer beperkt tot het aan elkaar sjorren van olievaten, doodgewone autobanden en houten balken. Ze moesten een afstand van ongeveer 100 meter afleggen. Sommigen haalden de eindstreep niet. an deren hadden overschot. Veel plezier beleefde men in elk geval aan de drijvende auto die de Chiro Deewa in elkaar had geknutseld. Ook Paus Johan nes Paulus II was present, net als de CCC en daarmee kon je dus de aktuele toer op. Een pausomobiel op het water, een drijvende asbak met sigaret ten, een Lokers frietje, je kon het er allemaal zien. Heb je gelukzakken, je hebt in zo een wedstrijd ook pechvo gels. Die eer was weggelegd voor de KSA van Nieuwker- ken want zij konden niet eens vertrekken. Hun vaartuig brak middendoor en Nieuwkerken kon dus op het droge blijven. Dat dachten we. maar dan hadden we verkeerd gedacht, want met een halve badkuip, zo redeneerde men in Nieuw- Lokeren. Een vehikel wordt hier in het sop geduwd en met sukses. Sommige deelnen kerken, kan je de helft van de geraakten zelfs niet zo ver. (polo). afstand afleggen. Wat natuur lijk ook verkeerd was. Andere groepen mikten op een ere prijs. Zoals die van de grootste deelnemende groep en zo kwam het dat KSA-VKSJ Denderhoutem liefst met 42 personen de Durme optrok. Uitslagen De resultaten van dit hemelse geplons dan: in de reeks bad kuipen kreeg de KSA van Denderhoutem de snelheids- prijs. De Gold Ark verdiende die eer ook tenvolle. Bij de vaartuigen van 1 tot 5 perso nen werd Adriaan Laenen uit Ertvelde gelauwerd en bij de reeks van 6 tot 10 deelnemers werd Bertram van KSA Eks- aarde in de bloemen gezet. In de reeks van 10 personen en meer kon niemand de super snelle Pausomobiel van de KSA Vrasene verslaan. Zoals algemeen verwacht kreeg KSA Nieuwkerken de prijs van de pechvogel en de prijs van de bemanning werd overhandigd aan KSA-VKSJ Denderhou tem. Moeders mooiste, zo vond de jury was 't Klubken van de wijk Spoele en de prijs van de originaliteit werd uitge reikt aan Space Tank. Voor de allereerste maal werd ook overgegaan tot de verkie zing van een Miss of Mister Badkuipenrace. Hilde De Roover en Hilde Braeckman waren de eersten die deze titel kregen toegekend voor hun «Een goed Lokers frietje». Lokeren. Een vlot met Oerlemansvolgelingen konden de klus behoorlijk afwerkt Anderen verkozen wijzelijk het sop (polo) De Onafhankelijke Middenstand Donkmeer (OMD), een vereniging van middenstanders rondom het Donkmeer, organizeert op zaterdag 25 mei een Palingfestyn waarbij de gehele buurt in de bloemen gezet zal worden. Op de laatste gemeenteraad in Berlare besliste men om de bestemming van het gebied naast de Rijksschool aan de Galgenberg van 'sport- en rekreatiegebied' te veranderen in K.M.O.-zone. De P.V.V. stemde toen tegen de gekozen ligging en stelde een andere plaats voor, aan de Heidekas- teeldreef. Ook de S.P. had bezwaren die in een persbe richt verduidelijkt werden. Te 1331 verdwijnen, wat het verlies van een uniek natuurgebied zou Volgens de S.P. badI men hel tetckcn=n voorstel voor een K.M I -zone direkt na de fusie moeten doen en niet 'nu plots... door de Volgens het persbericht zou er recente beslissing van bouwbe- in de onmiddellijke nabijheid drijf Raceda om definitief te van de R.M.S. heel wat dei- verhuizen naar het industrie- ni"g ontstaan zijn over het terrein te Wichelen'. voorstel, vooral dan bij de ou- Voor de S.P. werd dit voorstel ders van kinderen die naar nogal geïmproviseerd gedaan, school gaan. Zij zouden vooral wat bleek uit het feit dat de voor de veüigheid van de kin- frakties drie dagen voor de deren vrezen. Er zouden zelfs zitting geen verdere details al akties voorbereid worden, konden krijgen en dat ook in De S.P. besluit dat het laatste Berlare. KMO zone in dit gebied. Sterk protest vanwege de het dossier niet meer doku- woord over de K.M.O. zone en van de bewoners van de omliggende wijken. menten te vinden waren Dit zeker nog met gevallen is. duidt 'ofwel op geheimdoene- N.K. a rij, ofwel op uitzonderlijke \A BH ,'WjtyI j haast', vindt men. N. v i Verkeerde ligging jSjmlL vï De S.P. heeft bezwaren zowel "vHöV&Wy tegen de goedgekeurde ligging - \SR als tegen het P.V.V.-voorstel. - fMli/ .Ni De ligging naast de Rijks- ^^H sB -I Liv' jÊ/.r I school ziet men als een agres- S. I I -Oj jfl sieve daad. Zegt voorzitter x\. ^^H M flU1, f- I I Van Gijsegem: «Dit zou even I lip JK I I erg aangevoeld worden bij ou- m rtUÊ HI J M ders i maA wij zouden voorstellen in- dustneterrein op het onteigen- de 'kerkveld' aan te leggen, naast de sporthal.» De S.P II wenst in Berlare aan geen en- kele school een industriezone, H noch in de omgeving van het H gemeentelijk als het vrij of het H rijksonderwijs. De ligging voorgesteld door de P.V.V. vindt men evenmin H aanvaardbaar. De partij ziet H de zandwegeltjes daar, nu zo gegeerd door zondagwande- Berlare. In deze zone had de PVV gedacht de KMO zone laars dan spoedig onder asfalt Geraniums Op die dag wordt de 6de 'Om loop van het Donkmeer' ge houden en de OMD wil van die gelegenheid profiteren om de middenstanders meer be kend te maken. De aangesloten leden rullen die dag een stand zetten aan hun zaak of een opendeurdag houden. Er zal in alle standen getracht worden 'iets te laten proeven'. De winkels zullen versierd worden met geraniums. De vereniging hoopt dat ook niet- handelaars aan deze versiering zullen meedoen. Onafhankelijke Middenstand Donkmeer De OMD werd vorig jaar op gericht als reaktie tegen de uitbouw van de Nieuwdonk, die men eerder als konkurren- tie aanziet. In dat verband werd nog in april jl. een peti naar minister Akkermans stuurd, tegen aktieve rekn tic, ondertekend door 51 v de 54 bezochte handelaars. Men ziet meer heil in het traktiever maken van de Ou Donk. De vereniging maak daarom zelf een program! van aktiviteiten op. Een een onderdeel was de karnavalvi ring op het Donkijs. Dit fes val is een verdere stap. Mc inlichtingen over het Palingfc tijn zijn te verkrijgen op sekretariaat van de verenigin Donks bowling, Brielstraat Berlare-Donk. De politie van Zele kontroleerde opnieuw de fietsen van de schoolgaande jeugd. Daar waar vroeger bestand werd verleend door technici van een automobielclub, was er nu een samenwerking met de gemeentelijke dienst «Verkeers veiligheid». Er werden in totaal 1.095 fict- form de wegkode was. Even- sen gekontroleerd. Speciaal eens 413 of 37,7% kregen een werd gelet op de sedert groene kaart met perforaties 1.1.1985 ingevoerde nieuwe naast één of ander dcfekt dat reglementering inzake verlich- dringend nazicht of herstel ting, reflektoren en remmen, vroeg. 269 fietsen of 24,6% oudervereniging van de RMS 413 fietsen of 37,7% kregen en kregen een groene kaart zon- rode kaart omdat door één of der opmerkingen, hetgeen be- ander defekt de fiets niet kon- duidde dat men met veilige en 1 te planten Tijdens de jongste raadszitting te Waasmunster hield raadslid mevrouw De Lamper een in terpellatie in verband met het schorsingsbesluit van de gou verneur van 17 december vorig jaar, waarbij de aanstellingen in het gemeentelijk lager on derwijs van vijf waarnemende onderwijzers en 1 onderwijzer in vast dienstverband werden opgeschorst Burgemeester Strobbe stelde dat het vele ge schrijf en getelefoneer hier over heel wat meer duidelijk heid heeft gebracht in deze aangelegenheid dan men had gehoopt. Woordvoerder wees er meteen op dat de tijdelijke aanstellingen werden aanvaard door de hogere overheid. Toch zullen we moeten overgaan tot een heraanstelling, voegde de h Strobbe hieraan toe. De oorzaak van die schorsing was het feit dat er niet genoeg bewijsstukken in het dossier waren. Naar verluidt was Koen David de enige kandidaat - als Waasmunstcrnaar - die voor de betrekking in aanmerking kwam. Er waren inderdaad onduide lijke gegevens. Wat de tijdelij ke aanstellingen betrof waren er anderzijds geen problemen, merkte de voorzitter op. In de eerstkomende gemeente raadszitting zal dit echter wor den rechtgezet. Raadsleden De Lamper en Bruggeman. rc- plikecrden hierop en stelden In Aalst bestaat er al een twintigtal jaren een duikclub. Herman Leemans, de direkteur van het Aalsterse Ribsoin- stituut, is ere-voorzitter van de diepzeeclub Hydra. Hij was ook een van de grote promotros ervan. Nu wordt de vereniging geleid door Rudi Baeyens. Ook hij is ervan overtuigd dat Hydra een goede promotie voert. Het aantal leden neemt dan ook toe en dat is belangrijk. Diepzeeduiken is een en al veiligheid, al is dat wel eens anders geweest. Rudi Baeyens zegt dat de technische verbete ringen, de betere teoretische kennis en de opleiding van de duikers sterk is geëvolueerd in gunstige zin. Zo is de duik sport uitgegroeid tot een rela tief veilige sport. Spreek je in Hydra-kringen over zuurstof- flessen, dan steekt er een storm van protest op. «Dat is een verkeerd idee van de men sen. We duiken niet met zuur- stofflessen, maar wel met een ademautomaat voor perslucht- flessen. Dat is heel wat an ders», zegt voorzitter Baeyens. Goed kunnen zwemmen Het ligt voor de hand dat een duiker een volleerd zwemmer moet zijn. Wat lang met wil zeggen dat men in alle bestaan de zwemstijlen een primus moet zijn. Belangrijkst is over een goede lichamelijke kondi- tie te beschikken en wie daar bij nog over een gezonde dosis verstand beschikt, die zit goed. Waaghalzen en verstrooide professors kan men best mis sen bij een diepzeeduikclub. Dure hobby? Een hobby kost altijd geld. Dat staat natuurlijk als een paal boven water. Ook duiken kost geld. Het vergt dus een financiële inspanning Voor een basisuitrusting betaal je al gauw 2.500 fr., wat nu niet bepaald peperduur is In het lidgeld dat men aan de club betaalt, zit ook het geld voor een opleidingskursus, want die is noodzakelijk. Ook het me disch onderzoek, de verzeke ring, het vullen van de flessen en de georganizeerde duikoe- feningen van de club. Voor een eerstejaars komt dat neer op 3.000 fr. Voor de volgende jaren bedraagt het lidgeld 2.000 fr. De opleiding gebeurt progressief. Acht maanden lang wordt er geoefend in het zwembad van Aalst Dan volgt er een eksamen. Wie geslaagd is in zijn proeven in het zwem bad, kan overschakelen naar het open water en ook daar voor proeven afleggen. Zo trekt men naar de Gentse Blaarmeerscn of het Zilver- meer in Mol. Hiervoor heeft men dan wel een duikerspak nodig en dat kost om en bij de 10.(XX) fr. Maar ook dat zijn nu niet bepaald hoge kosten voor een fervent duiker. Duiken is volgens de voorzitter een enerzijds inspannende, maar anderzijds ook ontspan nende sport. Wie duikt, denkt op dat moment aan niets an ders. Wie inschrijft kan mis schien volgend jaar een duik wagen in de Rode Zee, want inderdaad Hydra gaat op duik vakantie naar Israël. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het Aalsterse zwembad. JM Heyman De organisatie enkel door het Feestkomitee van de Jaar beurs deed reeds heel wat inkt vloeien Het werd inderdaad een touwtrekkerij van belang. Niet alleen een letterlijke bij de karnavaizitting maar vooral een figuurlijke tussen twee (ri valiserende) departementen. Toen ondervoorzitter van de Middenstandsraad Depoorter bij de opening van de Topdag stelde dat de Middenstands- raad zich niet zou blijven be perken tot de organisatie van de Topdag was er duidelijk elektriciteit in de lucht. De knoop werd nu doorge hakt want op de perskonferen- tie ten stadhuizc werd officieel meegedeeld dat de organisatie van de jaarbeurs twee aspek- tcn vertoont. Een gedeelte "Feestelijkheden" en een ge deelte "Middenstand". Het is dan ook aangewezen dat mid denstandsschepen Robert De Pauw, ook bevoegd voor eko- dat het zeker niet aan hun heeft gelegen dat deze kandi daat niet werd aangesteld. Er is trouwens geen klacht uitge gaan van de Volksunie zegde mevrouw De Lamper. Natuurbehoud van bermen te Waasmunster.. Raadslid De Lamper vroeg aan burgemeester Strobbe het noodzakelijke te doen omtrent het natuurbehoud van bermen in de gemmeente. Opgroeien de kruiden worden meermaals bespoten met herbiciden en worden daarna intensief ge maaid. Zo wordt aan de krui den de kans ontnomen om zich te ontwikkelen en te bloeien. Tevens wordt er gemaaid met machines die met aangepast zijn. Met biociden moet trou wens zo weinig mogelijk wor den omgesprongen en in lan delijke bermen is het gebruik totaal onverantwoord, stelde raadslid De Lamper. Beloofd werd hieraan meer aandacht te schenken. Raadslid De Lam per vroeg nog voor een ge meentelijke vergoeding toe te kennen aan de mensen die werken in dienst van de ge meente, in het kader van het D.A.C statuut. Burgemeester Strobbe wees er op hiervoor de procedures beter na te gaan Wc moeten trouwens voor der gelijke zaken altijd een vraag richten tot de provincie. Die meteen voorstelde dit Dunt te wettelijk in orde fietsen op baan was. Bij de kontrole is het wel op; vallen dat men wat meer dacht zou mogen besteden a het algemeen onderhoud de fiets. De reflektoren i ten zuiver gehouden word en tijdig smeren van de ketti en andere bewegende ondi delen zou geen luxe zijn O zou er goed aan gedaan v den, wat meer aandacht te steden aan de lagcringen de vork en de lageringen de trappensas. Een lager met speling zorgt voor onno ge slijtage, of erger, voor herstelbare schade. Vergeleken met de eerste fij senkontroles is er heel wat v bcterd aan de fietsen. De fekten die voor een rode ka zorgden waren veelal: een werkend rood achterli (237), een niet werkend licht (95) een niet of sle werkende bel (69) en slecht werkende remn (163). Voor de geïnteresseerden fietsonderhoud werd door dienst «Verkeersveilighe een brochure samengestt nl. «Uw fiets in lentekonditi Deze brochure is gratis te krijgen op de dienst «V keersveiligheid» in het meentehuis te Zele. verdagen. Wij moeten on besluiten voorleggen aan provincie verklaarde de bur| meester Raadslid Verdurm had nog een vraag in verba met het parkeren van voert gen in de Europastraat. V< gens schepen Thuysbaert daar het probleem dat v weggebruikers de wegco niet volgen. Strobbe meen dat het onmogelijk was op el hoek van de straat een keersbord te plaatsen. Op doende afstand van de ho mag er trouwens maar één gen geparkeerd staan. Daal wou Verdurmen het voors doen om een supplement verkeersreglement goed keuren. Wat door de daart volgende stemming onontvi kclijk werd verklaard. V.G nomische zaken, daadwerke lijk aan de voorbereiding en organisatie van de jaarbeurs participeert. In gemeenschap pelijk overleg hebben dan ook de schepenen Juliaan Vinck en Robert De Pauw besloten de werkzaamheden te koördine- ren. In de bevoegdheden het Feestkomitee m.b.t. i voering en praktische schikldj gen doen zich echter geen v zigingen voor. Tot daar de n dcdeling door het stadsb stuur. o4

De Voorpost | 1985 | | pagina 2