I DANNY JANSSENS OP DREMPEL VAN BETER SEIZOEN PETER VAN HUFFEL WINT AFGESCHEIDEN VOOR... RONNY METTEPENNINGEN KOENRAAD VAN ROY GAAT NET GUY ROOMS VOORAF ERIC WUYTACK AAST OP EEN OVERWINNNG MARC DE KEIRSMAECKER TERUG IN HET PELOTON GERT MAES MET EEN LANGE SPRINT 28 - 17.5.1985 - De Voorpost Wielrennen. Liefhebbers in Hamme. Ronny Mettepenningen uit Grembergen won de spurt van het peloton en werd tweede (vh) AMATEURS IN HAMME WIELRENNEN Peter Van Huffel heeft in eigen Hamme een eerste over winning behaald. Hij won licht afgescheiden voor Ronny Met tepenningen, Johnny De Dob- belaer, Eric Wuytack en Dan ny Janssens. Achtenvijftig renners waren aan de start verschenen. In de tweede van de veertien af te leggen ronden vormde zich een kopgroep die volgende renners verenigde: Peter Van Duyse, Danny Lemmens, Rudy Heyns, Jean-Paul en Chris- tiaan Vermaelen. Deze groep bouwde een voorsprong op die op een bepaald ogenblik 25 sekonden zou bedragen. Intus sen werd er in het achtervol gend peloton fors gereageerd door renners als Patrick Van Duyse, Danny Janssens en Ronny Mettepenningen. Na zes ronden kwam het tot een hergroepering en enkele kilo meters verder viel de groep als gevolg van het hoge tempo in stukken en brokken. Op zowat veertig kilometer van het einde poogden Philip Van Walle en Patrick Buysse in de aanval te gaan. Zeer snel werden ze te rug tot de orde geroepen. In de voorlaatste ronde viel de be slissing. Peter Van Huffel ruk te zich los uit de groep. Hij kreeg Frankie Wielandt, Dan ny Janssens. Eric Wuytack, Johnny De Dobbelaer, Gunter D'Hooghe, Philip Van Walle, Jan Joos en Ronny Mettepen ningen in zijn gezelschap. De ze negen renners realiseerden spoedig een komfortabele voorsprong. Op drie kilometer van de streep sprong Peter Van Huffel weg om met een kleine voorsprong te winnen. Eigen publiek "Voor eigen volk zegevieren is altijd prettig", aldus de 26- jarige amateur. "Ik was bij een vluchtersgroep die zeventien renners verenigde, maar die later nog zou uitgroeien. Op zowat vijfentwintig kilometer van het einde ben ik met acht anderen weggesprongen. We hebben een kloof geslagen die alsmaar breder werd. Vermits het voor mij ontzettend moei lijk is om in de sprint mee te dingen, kwam het er op aan om alleen voorop te geraken. In de Evangeliestraat heb ik gedemarreerd. Ik geraakte aan een voorsprong en bleef tot de streep voorop Peter Van Huffel wil meer overwinningen dan vorig jaar. Toen won hij slechts vier keer. Hij had ook met tegenslag af te rekenen. Als gevolg van een valpartij liep hij een sleutel- Danny Janssens liet in de wedstrijd in Hamme een frisse indruk. Eerst voerde hij het kommando van een peloton dat jacht maakte op vijf vluch ters. Later vatte de amateur uit Stekene zelf post in de voorste gelederen en was bij een kop groep die voorop bleef tot de finish en streed voor de dicht ste ereplaatsen. Danny Jans sens werd vijfde. "Ik voel mij fit en bekwaam om met iedereen te wedijve ren. De konditie is aan het groeien. Enige tijd ondervond ik last van een bronchitis. Ik nam in drie weken aan geen enkele wedstrijd deel. Nu ein dig ik vaak binnen de tien. Een tweede plaats was mijn beste resultaat." Vorig jaar was Danny Jans sens zeer onregelmatig. Het kon dat hij een knappe ver richting weggaf, won of beslag legde op een ereplaats. Enkele dagen later was het net het omgekeerde, dan kon hij am per mee en moest vroegtijdig de strijd staken. Hij heeft toen een specialist geraadpleegd. Die stelde een diagnose en liet een bloedonderzoek uitvoe ren. Daaruit bleek dat een al lergie de oorzaak was van een weerbarstige konditie. De le ver funktioneerde onvoldoen de en ook de werking van de Wielrennen. Danny Jans sens uit Stekene (arch) maag bleef in gebreke. Danny Janssens is wel een moedig renner. Hij is als bouwvakker tewerkgesteld en moet dage lijks zware arbeid verrichten. Na zijn dagtaak brengt hij nog de moed op om zwaar te trai nen en zich op de wedstrijd voor te bereiden. Het ligt in de lijn van de verwachtingen dat de Waaslander enkele ereprij zen en een taantal overwinnin gen in de wacht zal slepen. (e.d.m.) Wielrennen. Koenraad Van Roy won in Berlare rijn vierde koers van het seizoen, (jj) f AMATEURS IN BERLARE warer Guy Rooms heeft nog geen meter alleen vol en werd toen nitieve beslissing. Elf rent overwinning op zijn aktief ge- door het peloton gegrepen. Na sprongen weg en zouden L^'j bracht. De Temsenaar is mo- vijf van de veertien af te leggen in de nu geciteerde volf! menteel lid van den «Armee ronden ging Frank Van Den de finish bereiken: Koen Beige», wat voor gevolg heeft Abbeele - de absolute smaak- Van Roy, Guy Rooms, B dat hij in de week niet altijd maker - in de aanval. Hij kreeg lez, René Dc Bruycker, over vrije ruimte beschikt om Patrick Wuytens en Marc Dc Van Staeyen, Mare Vluyr zich grondig op de wedstrijden Bleser in het gezelschap. Bin- toe te leggen nen de kortste keren werd dit De Waegemaecker, Geo Maar Guy is in aantocht. Tot trio opnieuw tot de orde geroe- Vergauwen, Johan Dc Rudy Van Der Stricht, JS?. chap Wielrennen. Liefhebbers in Hamme. Peter Van Huffel, de plaatselijke renner, verschalkte iedereen en kwam licht afgescheiden aan de eindmeet vh) beenbreuk op en bleef twee maanden inaktief. Vooraleer hij opnieuw de konditiepiek had bereikt, was het wielersei- zoen zo goed als achter de rug. De Hammenaar is in elk geval hoopvol gestemd. Tij dens de laatste tien wedstrij den veroverde hij telkens een plaats in de eerste acht. Zon der tegenslagen stelt hij dit seizoen acht overwinningen in het vooruitzicht. Eric Wuytack heeft zich in Hamme zeer bedrijvig ge toond. Eerst voerde hij het kommando over een peleton dat jacht maakte op een vijftal renners, die vroegtijdig waren ontsnapt Later zat hij in de vluchtersgroep, die de basis legde voor een definitieve ont- (e.d.m.) In de sprint heeft Eric Wuy tack geen vuist kunnen maken. Op enkele kilometers voor de streep verraste Peter Van Huf fel iedereen met een plotse demarrage. In de strijd voor de tweede plaats moest hij het afleggen tegen snelle jongens als een Ronny Mettepennin gen en Johnny De Dobbe- iaere. «Toch hoop ik binnenkort te kunnen zegevieren», zegt dc amateur uit Puivelde. «Ik mag de laatste weken niet klagen. De konditie is aan het groeien. Twee keer legde ik beslag op een tweede plaats. en evenveel keer werd ik derde en vierde. Verder eindigde ik nog een paar keer binnen de eerste tien. Ik meen dat dit geen slechte resultaten zijn. Vorig jaar won ik drie wed strijden. Ik hoop dat cijfer dit seizoen op zijn minst te evena ren of beter te doen». De 23-jarige amateur is als R.T.T.-installateur tewerkge steld. Hij heeft er de gelegen heid om halve dagen verlof te nemen, wat hij als een belang rijk voordeel ervaart. Ener zijds om aan midweekwedstrij den deel te nemen, anderzijds om voor zichzelf een behoorlij ke training te organiseren. We hebben de indruk dat Eric Wuytack biezonder gemoti veerd is. maar dat niet direkt aan de buitenwereld wenst prijs te geven. Algemeen wordt hij bekwam geacht om spoedig een aantal overwinnin gen op zijn aktief te brengen. E.D.M. die vaststelling kwamen we vo- pen. Even later probeerde Van maecker en Gerry D'HolweeL rige weekeinde in Berlare. Den Abbeele het opnieuw, der. In de laatste ronde pianva| Daar kwam hij hooguit een Deze keer sprongen Patrick de Van Roy alleen vooroj ok half wiel tekort om te zegevie- Wuytens, Patrick De Waege- geraken. Dat werd verijd reflje ren. De Antwerpenaar Koen- maecker en Luc De Smet mee Uiteindelijk hield deze re j-j. raad Van Roy ging hem in de aanval. Dit kwartet bij de finish nog voldot vooraf. bouwde een voorsprong van reserves over om voor De wedstrijd trok zestig ren- dertig sekonden uit, maar Rooms te zegevieren, ners aan. Mare Ydens uit Zele werd in dc loop van de achtste ging als eerste in de aanval. Hij ronde bij de lurven gevat. hield het pakweg vijftien kilo- Een ronde verder viel de defi- E. lat.s. Jeert neem lucht Wielrennen. Schepen van sport Luc Vercruyssen gaf het startsein van de Vierde Gi* Prijs Sporthalin Berlare. (ij) I#- y Wielrennen. Liefhebbers in Hamme. Peter Van Huffel kon zijn plezier niet t overwinning voor eigen volk. vh) Mare De Keirsmaecker be hoort niet tot de wielertenoren van het Waasland Een overwinning heeft hij nog nooit behaald. Een vijfde plaats werd tor op heden zijn beste resultaat. Vader Willy De Keirsmaecker, eerste chef bij dc rijkswacht van Bcveren, deed het in zijn tijd wel beter. Hij werd enkele keren eige naar van de bloemen. «De wielersport is gewoon mijn hobby», zegt Mare De Keirsmaecker. «Wegens een rugletsel is het mij niet moge lijk geweest om te wedijveren Ik was ooit in écn ongeval betrokken. Daarbij raakte een zenuw geklemd. Tijdens de voorbije winter werd ik me disch verzorgd. De dokter ver zekerde mij dat ik in de toe komst geen last meer zou on dervinden. Ik hoopte in maart de wieleraktiviteiten te hervat ten. Een tekort aan blocdi len is er de oorzaak van d eventjes heb moeten wach en dc start heb moeten uits len. Nu zondag begin ik e Grote ambities koester ik n Met ereplaatsen stel ik mijt» vreden. Een overwinning c maar een droom.» Mare Dc Keirsmaecker. delijkc jongen die hij is, op 26 juni amateur. (et Wielrennen. Peter Vermeersch won de nieuwelingenkoers in Lede met een lengte verschil, (per) Wielrennen. In het café De Raap in Imkeren werd de eerste supportersklub gesticht van amateur Stephan Van leeuwen die de amaleurskoers van Spoele-kermis won. De Lokerse sportlaureaat zal deelnemen aan zowat alle belangrijke nationale en internationale wedstrijden. We zien een blijkbaar nog beteuterde Stephan in gezelschap van Dirk Heirwegh, schepen Magherman en het bestuur van de supportersklub. (polo) Gert Macs is bekwaam om een belangrijke rol te spelen en overwinningen te behalen. Het komt er alleen op aan dat hij lef toont en in dc ontknoping waakzaam blijft. In Hamme werd hij eigenaar van de bloemen en vorig week einde in het Brabantse Wol- vertem zegevierde hij een tweede keer. Dc twee over winningen hebben het vertrou wen bij de nieuweling uit Tem- sc fors aangewakkerd. «In Wolvertem kwam er pas halfweg voor het eerst leven in dc brouwerij., zegt Gert Wielrennen. Franky Wielandt wen ie amaleurskoers in Ueveren. Uw) Maes. «Van toen af werd er Wielertoerisme. WTC Roda uit Kemzeke kreeg een nieuwe uitrusting. De klub bestaat al dertien jaar en telt een vijftigtal leden, (gremar) bestendig gedemarreerd vormde zich ook een leiders- groep van zes renners die tot de finish voorop bleef. Ik be hoorde tot dat gezelschap. On derling heerste er een behoor lijke verstandhouding Dat was er de oorzaak van dat we vanuit de achtergrond niet meer werden bedreigd. In de finale hebben een paar renners gepoogd om voorop te gera ken. Ook ik waagde mijn kans. Uiteindelijk kwam het tot een sprint. Ik vertrok vanuit vierde positie, voelde mij sterk en ben de sprint van ver beginnen inzetten. Onbedreigd en met meer dan een fietslcngte ver schil bereikte ik de finish.» Na afloop kreeg vader Macs van zijn zoon te horen, dat hij best alleen met dc auto naar huis kon rijden Hijzelf zou de afstand van Wolvertem naar Temse wel met de fiets over bruggen. Kwestie van kilome ters in de benen te krijgen en zich reeds voor te bereiden op hij op"^mef'fid word,WaaWielrennen. Franky Wielandt verwende zijn eigen publiek door vlot te winnen tegen V'j (cdm) Vlierbergen. (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 28