KLEDING OCTAAF NEEMT BEKER OVER VAN GIVANA zeei.se minivoetbalkompetitie TEMMERMAN HOME HEER EN MEESTER TEGEN PLAY BOYS HALVE FINALES OM VAN TE SNOEPEN... BELGIE- ENGELAND DW COPPIETERS WINT NA DE TITEL DE BEKER 40 - 17.5.1985 - De Voorpost Minivoetbal. Kleding Octaaf plaatste zich na een mooie halve finale ten koste van Givana en won uiteindelijk de finale met 5-1 tegen de Minishotters, zodat het de beker mee naar huis mocht nemen, (v) MINIVOETBAL LOKERSE MINTVOETBALBEKER N.O.M.B.-KOMPETITIE D.S.D. Vorige week stonden de kwartfinales van de D.S.D.-beker op het programma. Voor kampioen en bekerverdediger Givana, evenais voor Mundo Sport werd het een kwalifi- katie zonder spelen, hun tegenstanders gaven immers forfait. Kleding Octaaf bereikte de halve finale door een vlotte 5-1 zege tegen de buren van VDB- Sobofi. De kloof werd reeds in de eerste periode geslagen. Met treffers van Goossens en Van der Meersch (2) stond er na 13 minuten reeds 3-0 op het bord. In de tweede periode kon de vice-kampioen de kat uit de boom kijken maar Sobo- fi kon zelden een vuist- maken. Doelman Leys van Kleding Octaaf kende weinig proble men met de kansjes van Die riekx en De Wolf. In de derde periode drukte Kleding Octaaf even het gaspedaal in en dat resulteerde in twee doelpunten van Mare Van der Jeught. Hij zorgde voor 5-0. In de laatste periode kon Dieriekx dan toch de eer redden, maar dat kon halve finalist Octaaf niet meer deren. Francois Verstrepen keek nog tegen een gele kaart aan. Kleding Octaaf: Leys, Goossens, Van der Jeught, Heirman, Van der Meersch, Vermeiren, De Wilde en Maes VDB Sobofi: De Saert, Flo rijn, Verstrepen, Van den Steen, Dieriekx, De Wolf, De Feyter en Marien Minishotters elimineerde Avanti met 3-4. Dit was een gelijkopgaande wedstrijd met het beslissende doelpunt in de laatste periode. Via D'Hondt was Minishotters op winst ge komen, maar Ninkovic kon nog in diezelfde periode de bordjes in evenwicht hangen. Tijdens de tweede periode werd de Minishotters-portier het meest aan de tand gevoeld. Toch werd de grote rust be- reikt met 2-2 langs Mertens voor Avanti en ex-Anderlecht- speler Wobling voor Minishot- -ters. Ook in de derde periode gaven beide ploegen mekaar geen duimbreed toe. Opnieuw kwamen Mertens en Wobling tot scoren, zodat de laatste periode met 3-3 werd begon nen. Beide klubs gingen om beurten hun kans en Cleemput plaatste de beslissende treffer: 3-4. Avanti: Ghijssels, Mertens, Moonen, De Smedt, Ninkovic, Keppens en Moeyersoon. Minishotters: D'Hondt, Cleemput, Verbeiren, De Landtsheer, Wobling, Calle- baut en De Smedt. Halve finales In de halve eindstrijd ke ken de twee beste klubs van het verbond mekaar in de ogen. Kleding Octaaf en Giva na maakten er een aangenaam spektakel van dat uitdraaide op een 4-4 gelijkspel Octaaf, dat enkele weken geleden zijn titel moest afstaan aan Givana. plaatste zich echter voor de finale omdat het meer recht streekse doelpunten had ge scoord. Kleding Octaaf liep in de eerste periode vlot van stapel met twee goals van een bedrij vige Mare Goossens, maar in de tweede periode kon Givana de rollen omkeren en via Ma- german en De Bleeckere werd er gerust met 2-2. Beide ploegen kwamen in de derde periode het veld in met de beste bedoelingen en dat werd door de talrijk opgeko men toeschouwers fel gewaar deerd. Maes kon scoren voor KI. Octaaf, maar Verberck- moes deed hetzelfde voor Gi vana en dus moest de laatste periode gestart worden met 3- 3. Ook in de vierde periode bleken beide ploegen mekaar waard, wat ook bleek uit de eindstand: 4-4. Givana had echter een strafcomer omge zet, zodat KI. Octaaf de finale moest spelen tegen de Mini shotters. Minishotters en Mundo speelden immers gelijk 4-4, maar hier beslisten de extra- strafcorners. Voor de ploeg van Roland D'Hondt was dit een sukses want Mundo was de enige ploeg die enigszins gelij ke tred kon houden tijdens de kompetitie met het duo KI. Octaaf-Givana. Toch had Mi nishotters het nooit tot die strafcorners ïoeten laten ko men. Bij I .t ingaan van de laatste p >dc stond Mundo nog met 3 achter. D'Hondt, Wobling u Cleemput voor Minishotters, Mertens voor Mundo, zorgden voor de doel punten. In de vierde periode scoorde Roland D'Hondt zijn tweede doelpunt, maar met treffers van Verhelst, Mertens en De Block kwam uiteindelijk een 4-4 op het scorebord, met het gekende gevolg. Finale en troosting Givana en Mundo tegen mekaar in de troosting, een wedstrijd die gemakkelijk door Givana gewonnen werd met 6-3. Bij de rust was het al 4-2. André Magerman scoorde driemaal. Verberckmoes nam de vierde Givanatreffer voor zijn rekening. Voor Mundo stonden Heyman en Verhelst achter het kanon. De kloof bleef in de derde periode be perkt tot 2 doelpunten omdat men bij Givana al aan de va kantie dacht. Aerts (G) en Mertens (M) scoorden en brachten de stand op 5-3. In de slotperiode kon Etienne Aerts de eindstand vastleggen: 6-3. In de finale heeft Kleding Octaaf een verdiende zege be haald tegen de Minishotters die enkel op strafcomer kon den scoren langs D'Hondt. Op dat ogenblik wees het elektro nisch scorebord al 4-0 aan. Mare Goossens en Kamiel Van der Meersch (penalty) hadden in de eerste periode een 2-0 voorsprong bijeenge- shot. Ook in de tweede perio de bleef Octaaf meester en via Marc Van der Jeught en Ver meiren bouwde het de voor sprong uit tot 4-0. In de derde periode kwam Minishotters even de neus aan het venster steken: 4-1, maar in de laatste periode scoorde Van der Jeught een vijfde doelpunt en dan zaten de spelers met hun gedachten reeds op het ko mende feest, zodat niets meer veranderde. Kleding Octaaf: Leys, Goossens, Van der Meersch, Heirman, Van der Jeught, Maes, De Wilde, Caudron, Vermeiren. Minishotters: Verbeiren, D'Hondt, Wobling,. Cleemput. De Smedt, De Landtsheer, Callebaut. Givana: Meysman, De Kin der, Aerts, Buyle, Verberck moes, Magerman, Vertongen, De Bleeckere. Mundo Sport: Verhelst, Geerinck, Burssens. Heyman, Mertens, De Keyzer en De Block. Hiermee is het minivoetbal seizoen afgelopen Hier en daar wordt nog wel een tor nooi gespeeld, waarop we uit voerig zullen terugkomen Zoals kon verwacht worden waren de finales van i Lokerse Minivoetbalbeker kwalitatief heel wat mindti dan de halve finales enkele dagen voordien. In de troostiu om de derde en vierde plaats was Den Bien geen part voor Leder Baeyens dat uiteindelijk met 0-12 aan de win bleef. Ook in de finale tussen MV Temmerman Home en I Boys stond er slechts één ploeg af en toe te voetballen ei dat was natuurlijk Temmerman. Natuurlijk, als je weti dat opnieuw Piet Abbeel van de partij was- handspel van doelman Va Kerckhove van de bezoekei afgestraft en met een penall De thuisploeg was duidelijk omgezet door Jo Zaman. N DEN BIEN LEDER BA YENS 0 12 vrijschop kon Piet Abbee dankbaar gebruik maken vai ongemotiveerd naar deze wed strijd gekomen. Na de kwartfi- nales raakte bekend dat Den een flater "in de bezoekend! Bien tegen Play Boys in de defensie om de stand tot 3-0 0| halve finale kwam. Dat gaf bij te voeren. Op aangeven vai Den Bien reeds aanleiding om Zaman zorgde Coenen voo te gaan dromen van een finale- nummer 4 terwijl de 5-0 rust plaats. De uitschakeling door stand werd bereikt met eet Play Boys was echter zo'n ont- i doelpunt van Piet Ab- goocheling dat er tegen Leder beel die een kruispas van Za Bayens amper nog een vuist man mooi op de slof nam werd gemaakt. Ook Leder Bayens zelf Vlak na de rust kreeg Plaj Boys dan toch de strafcomct kwam min of meer ontgoo- waarop het zolang gehoopt cheld aan de aftrap. Tegen MV had. Franky Hillaert trapte dr Temmerman hadden Rogiers bal netjes op het hoofd var, en Co in de halve finale im- Eric Veldeman en die kopte mers de pannen van het dak netjes binnen (5-1). Na een gespeeld en na een schitte- laterale voorzet tot bij Ivan rende wedstrijd nipt de dui- Claeys kon deze laatste er zelfs men moeten leggen. 5-2 van maken terwijl het ein- Bij het einde van de eerste de van de derde periode werd helft wezen de bordjes reeds 0- bereikt met een 6-2 stand na- 3 terwijl na een 0-5 ruststand in dat op strafcomer van Hofman de laatste periode nog 7 doel- nQg een doelpunt werd binnen- punten werden gescoord. Tref fers werden opgetekend van gekopt door Pietje Abbeel. In de laatste dertien minuten Clappacrt (3), Hillaert Jaak kreeg Veldeman nog de gele (7), Schelfaut Jackie (2). TEMMERMAN PLAY BOYS kaart na een fout op Zaman terwijl Georges Claeys de ach terstand van de Play Boys op nieuw herleidde tot 3 doclpun- Minivoetbal. Mundo Sport verloor de halve finale tegen de Minishotters en in de troosting kreeg het er uiteraard van langs want de tegenstanders waren uit het kampioenenhout van Givana gesneden: 6-3 v) LOKERSE MINIVOETBALBEKER In de slotweek van de race om de Lokerse minivoetbalbe ker werd niet alleen de finale gespeeld, waarvan u elders op dit blad een uitvoerig relaas kunt lezen, doch vooral de halve finales waren wedstrijden die meer dan onze aan dacht verdienen. We moeten dan ook niet ontkennen dat er in die halve finales heel wat meer spektakel en spanning zat dat in de matte finales. rij en Jo Zaman deed er daar nog een doelpunt bovenop. In de laatste periode kwam ook de lokale skoremachine opnieuw op gang met treffers van Van Laere (2) en Picters, doch met doelpunten van Ab beel en Coene bleef Temmer man al bij al makkelijk aan de winst. KWARTFINALES: Play Boys 4 Baete Veranda's 3 Na een thuisdoelpunt van Vel deman kon Van Damme de ploegen voor het einde van dc eerste helft nog op gelijke hoogte brengen. Het verschil werd echter in de derde perio de gemaakt toen Van dc Velde en nogmaals Veldeman de thuisploeg tot 3-1 deden uitlo pen. Hoe de bezoekers zich in de laatste periode ook nog weerden, verder dan twee doelpunten van Van Rosten- berghe kwamen ze niet. Bij de thuisploeg had Ivan Claeys met één doelpunt immers voor de kwalifikatic kunnen zorgen. Valentino's 5 MV Temmerman 8 Deze twee ploegen zullen el kaar nu wel door en door ken nen. Reeds in de kompetitie werden de Valentino's zo'n beetje de enige ploeg die de kampioen Temmerman kon den bedreigen. Het begon ook vrij goed voor de thuisploeg die na de eerste periode met doelpunten van Pieters en Van Laere met 2-0 voor stond. Twee treffers van Piet Abbeel zorgden echter voor een 2-2 ruststand terwijl in de derde periode de beslissing viel. Piet Abbeel skoordc drie keer op Den Bien - Elan Keukens 6-2 Van Hoey bracht dc thuisploeg op voorsprong, doch Bacle kon snel tegenskoren. Via Van Bastelaere was dc stand bij dc rust dan toch 2-1. Na de rust dreef Van Bastelaere samen met Van Huffel (nog 3 doel punten) verder op terwijl de bezoekers enkel nog eens tegenskoorden via De Bock. Leder Baeyens - Santraco 12-3 Deze wedstrijd was wellicht één van dc slapste van de plaatsingswedstrijden. Het overwicht van dc thuisploeg was zo onverwacht groot dat met een 5-1 eindstand dc be slissing reeds halfweg was ge vallen Doelpunten van Jean- Pierre Abbeel (4), Jaak Hil laert, Eddy Hillaert (2), Rocs- beke (3), Clappaert, Schelfaut. Voor dc bezoekers skoorden Dirinck (2), Platinck en Murphy. Minivoetbal. De Minishotters wonnen de halve finale van de D.S.D-beker tegen Mundo Sport. De uitslag was 4-4, maar de extra-strafcomers beslisten. In de finale werd verloren tegen Kleding Octaaf met 5-1. (v) Minivoetbal. Givana verloor in de halve finale tegen kleding Octaaf, hoewel de uitslag 4-4 was. Givana had echter één rechtstreekse goal minder gemaakt. In de troosting won het tegen Mundo Sport met 6-3 (v) N.O.M.B.-KERN D.S.D. MINIVOETBALINTERLAND IN LEBBEKE Op zaterdag 25 mei organiseert de N.O.M.B.- kern D.S.D. in het gemeentelijk sportkomplex van Lebbeke, Albert I straat 120, een interna tionale minivoetbalwedstrijd tussen de ploegen van België en Engeland. Deze interessante match begint om 20 uur. Om kwart voor zeven echter kunnen de liefheb bers er reeds terecht om de voorwedstrijd tussen Winsol Zottegem en Givana te bekijken. Winsol is in het seizoen 1984-85 kampioen van Oost-Vlaanderen en Givana werd kampioen van de kern D.S.D. Een en ander kan plaats hebben dankzij de medewerking van de gemeentelijke sportdienst en de sportraad van Lebbeke en de financiële steun van de Kredietbank. Roland D'Hondt, voorzitter van de kern D.S.D., sportfunktiona- ris Alfons Ahheloos en sportraadvoorzitter Pierre Florijn staan in voor een degelijke organisatie. De toegangsprijs bedraagt 100 fr. voor beide wedstrijden. HALVE FINALES: Temmerman Home 7 Leder Baeyens 6 Deze spcktakelwedstrijd, meer dan een finale waardig kende een ongemeen boeiend en spannend verloop. Dc stan den bij de periodes zullen veel duidelijk maken: 2-3, 4-5 en 6-6... Met doelpunten van Abbeel en Parsijn voor dc thuisploeg en van Jean-Pierre Abbeel, Rocs- bckc en Clappaert leidde Le der Baeyens na dc eerste pe riode. Ook in de tweede perio de kwam favoriet Temmerman niet los. Vooral Piet Abbeel kon zich niet laten gelden. Dat Abbeel niet in zijn dagje was zou later nog bewezen worden toen hij na herhaaldelijk pro test dc gele kaart kreeg. Bij de rust was dc stand intus sen 4-5 geworden na nog doel punten van Coene en Pcrsijn voor Temmerman en Van Clappaert en Hillaert voor de bezoekers. In dc derde periode kwam Temmerman voor dc eerste keer in de wedstrijd te rug op gelijke hoogte. Rocsbe- ke skoorde nog voor de bezoe kers doch met een schitterende treffer van Piet Abbeel en een doelpunt van Pcrsijn bracht dc laatste periode ons een 6-6 stand. In dc laatste minuten viel dan de beslissing. Leder Baeyens, een hele wedstrijd door aan het kommando, kreeg toen het deksel over dc neus met een doelpunt van Jo Zaman. Den Bien - Play Boys 6-7 Dc thuisploeg startte als toren hoog favoriet maar moest gauw ondervinden dat een ge motiveerd Play Boys er alles wilde aan doen om voor dc verrassing van dc bekerkom- petitic te zorgen. Na de eerste periode waren de bordjes nochtans nog niet gebruikt. Bij de rust zaten er echter reeds 7 doelpunten in onze binnenzak. Schatteman (2), Van Huffel en Van Hoey skoorden voor de thuisploeg, voor de bezoekers waren Veldeman (2) en Van dc Velde de afwerkers. In dc derde periode kon Den Bien de voorsprong bewaren met doelpunten van Van Huf fel en Schatteman. Play Boys skoorde ook twee keer: langs Hillaert en Claeys. In dc laatste minuten kwam dan dc kentering en kon Eric Veldeman met twee fraaie doelpunten voor dc 6-7 uitslag zorgen... Ivan ELEGEERT KLAASJES GE DESORGANI SEERD Toen het 4-1 werd in de tweede helft van de wedstrijd tegen Club Brugge zakte de organisatie van de Klaasjes volledig weg. ledereen liep er zomaar wat bij, zodat er wel nog drie goals werden gemaakt, maar er ook nog vijf op het debet werden ge schreven. En toch blijft Sint- Niklaas er met twee thuis- matchen voor de boeg nog in geloven. Wij hopen het ook... Voor de finale van de Lo- ten (6-3). Nog twee doelpun- kerse minivoetbalbeker was ten van uitblinker Abbeel wa-j zo'n 100 man komen opdagen ren echter voldoende om dei in de Lokerse Sporthal. Na een beker bij Temmerman te afwachtend begin van beide plaatsen, ploegen werd de eerste peno- De ploegen: de toch afgesloten met een 1-0 MV Temmerman: Bruggc- voorsprong na een doelpunt man, Hofman, Coene, Abeel, van Piet Abbeel Play Boys Zaman en Dc Beulc. had toen reeds 3 hoekschop pen op het aklicf doch kon Play Boys: Van de Velde, Sta-j ny Hillaert, Franky Hiilacrt.' lukken een vierde af te Peter Hillaert, Ivan Claeys, dwingen om zodoende Georges Claeys, Veldeman c strafcomer te krijgen. In de Van Kerckhove. tweede periode werd een Kemreeks Uitslagen: Dc Hoppe - Juvenes 3-5, Heirman - De Pik 21-5, De Balans - Boerenbond 8-2, Fl. Hofman -Tr. Hofman 10-6, Van Cautcren - Ness 11-2, De Pieker - SV. Tclclec 9-3, De Koning - Arsenal 7-3, Brackc - Verheydcn 4-3. ON Bontinck - Neyt 11-3, MVZ. Toyota - Topspin 5-12, Plastickcentrale Klodde 7-3. Klassement Reeks A: 1 Van Cautcren 33/ 64, 2. Plastiekcentrale 33/53, 3. De Koning 33/53, 4. De Pieker 33/51, 5. ON. Bontinck 33/47, 6. Topspin 33/43, 7. Arsenal 33/38, 8. MVZ. Toyota 33/36, 9. Klodde 33/35, 10. Ness 33/ 32, 11. Tclclec 33/30, 12. Neyt 33/22. Reeks B: I. De Balans 32/34, 2. Heirman 322/30, 3. Bracke 32/30, 4. De Hoppe 321 29, 5. Juvenes 32/29, 6. De Bisschop 32/24, 7. Fl. Hofman 32/23, 8. Boerenbond 32/19, 9 Tr. Hofman 32/12, 10. De Pik 32/7, 11. Vcrheyden 32/7. Veteranenreeks: Eindklassement: 1. DW. Coppieters 24/45, 2.1 ON. De Bruyne 24/39, 3. Den Draver 24/39, 4. De Bus/Pop- pc 24/31, 5. Telelcc 24/29, 6. Dc Fontein 24/25 7. Patrick Shop 24/24, 8. Gemcentepcr- sonccl 24/24, 9. Callaert 24/23, 10. De Stubc 24/16, 11. VSO 24/11, 12. Van Damme 24/4, 13. De Raedt 24/2. 14454 251 Minivoetbal. De ploeg van Pat. Van Cauteren, kampioen van de Zeelse kompetitie, (bvw) Minivoetbal. De formatie van Nees uil de kernkompetitie (bvw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 40