Sterk Jonogroots weerstaat alle aanvallen Parochiefeesten te Opdorp Buggenhouts schepencollege ontmoette de pers Kriskras doorheen de Buggenhoutse Raadszitting Lebbeekse middenstanders laten van zich horen Voor u geknipt IK BRENG GELUK VOOR IEDEREEN! De Voorpost - 17.5.1985 - 9 Jokerloos kwistornooi Buggenhout Kwisploegen «De Beiren» en «Cuba Libre» kregen voor hun eerste jokerloos kwistornooi onmiddellijk een grote kwisnaam op de erelijst. Jonogroots, ook al winnaar van het AKV-verbond, deed het ook goed op de tweede avond en waar Volgend Jaar Beter, na de eerste avond mee aan de leiding, helemaal onderuit schoof weerstonden Rik Raemdonck en zijn gezellen de aanval van ploeg X die wel de tweede avond won maar uiteindelijk toch nog een paar puntjes tekort kwam. Ploeg X begon weer sterk en na tien vragen liep Tiem voor de revelatie van dit tornooi uit. Het was trouwens helemaal geen makkelijk begin met de Tenere in Niger, Badoglio als Italiaans regeringsleider tegen Nazi-Duitsland, Sechmet in Egyptische mythologie, Duke Ellington en de apenkermis. De top van de eerste avond had daar probleem mee. Voor al Volgend Jaar Beter zag met maar drie van de tien vragen juist, zijn zegekansen plots verminderen. Tien vra gen verder was de toestand voor de ploeg van Rik Buggen hout haast even dramatisch want Hans Memling en de stin kende «profetenbees» (zie Verschueren p. 935), pierbol- len en de Vatna Jokull op IJsland werden gemist. Ploeg X bleef opvallend goed spelen en stond na twintig vragen vir tueel op kop van de rangschik king. Tien vragen verder had Jonogroots de kloof met X wat kleiner gemaakt en stond Wo- deismedoade op kop. Er werd niet erg hoog gescoord en het was overal merkbaar dat deze avond moeilijker was dan de eerste. Bob Paverick (sportfi- guur) en de hop (vogel) komt men in België zelden tegen. Ze brachten ook weinig punten op. De vierde vragenreeks lag dui delijk beter en zelfs Volgend Jaar Beter trok zich wat dich ter bij de kop van de avond. Alleen de spelling, voor een varken van minder dan een jaar oud, en soortgelijke warmte gingen verloren. De superreeks, hier en daar hoopte men opnieuw op denk- vragen in het IQ.-genre, bracht nu personalia, filmaffi ches, merkemblemen en strip figuren. Aan alle tafels werd er gezucht en de oogst was bijzonder klein. Tijdens de pauze werd er ver woed gecijferd en de strijd om de tornooizege bleef nog volle dig open met ploeg X op kop maar met Jonogroots, The En tity en Wodeismedoade dicht op de hielen. Na de pauze bleven die kop- ploegen de kwis beheersen maar opvallend was toch dat spannend en wisselend kwa- Jimmy Nichol die in Amster- Volgend Jaar Beter weer beter men ploeg X en Jonogroots op dam een zieke Ringo Star ver ging spelen: van de tiende k°P De vijfde vragenreeks ving en bij taal en woorden- was voor Jonogroots met Ana- schat bracht «schoot» alleen tooi, regisseur Marischka en punten op voor 't Zal Wel. basketreus Bill Russell. Zalm- Alison Moyet, Virginia Woolf, kes scoorde solo met drummer Nixon en Gaudi konden ook Buggenhout. De Rerum Novarumzaal was telkens goed bezet voor de jongste kwis in de rij (c) plaats in de totaalstand bij de pauze klom de ploeg toch nog naar de zesde rang. De strijd om de zege bleef I Buggenhout. Caris heeft er nog plezier in (c) de beslissing niet forceren en het bleef afwachten tot bij de laatste vragen. Tien vragen voor het einde stond Jono groots in de totaalstand nog net één puntje voor op ploeg X en vermits Jonogroots in die laatste vragenreeks maar wei nig problemen had met trein rover Ronald Biggs, met tien kamper Daily Thompson, met generaal Kitchener, met spion Gunther Guillaume of met Momenteel zijn restauratiewerken aan de gang aan de de reuzetombola wordt ge- schilder Alfred Stevens was Opdorpse parochiekerk. Met het doel deze werken mede trokken. het verdikt duidelijk. Ploeg X te financieren worden op 18 en 19 mei a.s. en tijdens het Maandag 27 mei haalde wel de avondzege maar komende Pinksterweekend "Parochiefeesten" georgani- Nadat de finale van het voet- ,wam m e J°5a' staïïj ]u'st seerd. Feesten die, zo blijkt uit het programma, voor elk baltornooi Lambrecht is ge- °r.\ e'*~ wat wils bieden sPeeld volgt te 17 uur in de ?*°0aa? was danRziJ ®enS°e wat wtls bieden. feesttent de prijsuitreiking van de Tl av°nd naar de derde Programma van zessen. dit tornooi. Soortvedetten ver- ?reP'aats jeklommen. 7^"rncdgroeT'R«.,nt spedt s,aan divcrst"ktivitdttn "Gevaarhik Snoeoïoed" in proi.raimraerd. Buggenhout. De Dapperen weerden zich goed in de Buggenhoutse kwis (c) Collegeklap De vakantiedagen, waarvan de leerlingen van het Bug genhouts gemeentelijk onderwijs volgend schooljaar zul len kunnen genieten, liggen nog niet vast. Besprekingen zijn terzake aan de gang, zei onderwijsschepen Jan De Ridder. Vast staat echter dat "Bosschijning" een vrije dag wordt, dit in tegenstelling tot dit en de vorige twee schooljaren, tijdens dewelke de Buggenhoutse scholieren op die voor de gemeente toch belangrijke dag, naar school moesten. Op 3 juni a.s. wordt gestart met het gemeen schappelijk leerlingenvervoer, waaraan zowel gemeen telijk, vrij als rijksonderwijs meewerken. De provinciale overheid verleende zijn goedkeuring aan de aanleg van een VP-speclplein achter de gemeentelijke sporthal. Het dossier terzake wordt nu overgemaakt aan de bevoegde minister Poma. De realisatie van dit projekt ligt gespreid over twee jaar. Gewacht wordt bovendien op de definitieve goedkeuring van dc betoelaging. Wat het herstel van de wintcrschade aan de wegen betreft, deelde schepen Paul Van Maldcren mee, dat deze herstellingen systematisch aangepakt worden. Eerst krij gen dc hoofdwegen een beurt, dan volgen de minder belangrijke. Dat is ook de reden, zei de bevoegde schepen, dat onlangs reeds herstellingen uitgevoerd wer den aan de Hancstraat. de Kamer- en Diepmeersstraat en aan de weg naar het bos toe. Jammer genoeg schieten de herstellingen, ingevolge het slechte weer. niet zo vlug op als gepland. Positief te noemen daarentegen zijn de resultaten van de werken uitgevoerd met de gietasfaltma- chine. Voor de aanleg van voet- en> fietspaden langs dc Vidtstraat ontving dc gemeente dc principiële belofte van subsidiëring. Over het definitieve ontwerp voor deze werken zal de gemeenteraad zich uitspreken begin juni. De uitvoering ervan wordt gepland voor begin 1986. In een persbericht bckloeg dc Buggenhoutse "Kommis sie Leefmilieu" zich onlangs over de magere respons die zij totnogtoe vanuit het schepencollege mocht ervaren. Schepen voor Leefmilieu Pierre Stallaert is het met deze stellingname niet eens. Bij het kappen van bomen, aldus dc schepen, werd steeds om advies gevraagd. Kappingen zonder vergunning mogen overigens niet gebeuren. Ge beuren die toch, dan moet de rechterlijke macht optreden. Wij staan, voegde Pierre Stallaert er nog aan toe. niet weigerachtig tegenover adviezen en hebben de Kommissie Leefmilieu overigens een lokaal ter beschikking gesteld voor haar vergaderingen. Vergaderingen die ik zo vaak mogelijk tracht bij te wonen. De schepen deelde ook nog mee dat het ministerie van Landbouw een gunstig advies verleende aan de uitbreiding van dc Vrieshuizen Van den Avenne in dc Hanestraat en blijft bij zijn standpunt, dat het protest terzake een administratieve vitterij was. Anderzijds-beklemtoonde Pierre Stallaert dat de Kommis sie Leefmilieu pluimen van een ander op zijn hoed steekt en verwees hij naar het projekt Tweehaag (verbinding Opdorp met Centrum). Wat betreft het inwinnen van adviezen zei de schepen ook nog, nemen we-als schepen college onze verantwoordelijkheid op. t>,v.„. De middenstanders zien hun zakencijfer slinken, want on bereikbaar wil zeggen ook geen klanten, ook geen in komen. Dc middenstandsorganisatie heeft al bij het schepenkollcge van Lebbekc stappen onderno men en heeft bepleit dat deze werken in een dergelijke mate moeten uitgevoerd worden dat het ongemak tot een strikt mi nimum blijft beperkt. De han delszaken, zo stelde de Lcb- becksc middenstand klaar en duidelijk, moeten bereikbaar blijven. Gewis geen gemakke lijke opdracht voor het sche- penkollegc Ondertussen is bekend dat de werken 200 werkende dagen in beslag zullen nemen. De NV Wegebo, die de werken zal uitvoeren, begint na het bouw- vcrlof. Dat wil zeggen dat ein de juli, begin augustus de straat zal worden opengereten. Dat is de eerste fase van dc werken en die omhelst het stuk Gcvaarhjk Snoepgoed u, [eeslmis zaal Eldorado Voor de org»- b opgeluis,erd door "De de BGJG Aan- Parafoontjes", een oor later va"« 20 uur verzorg, de LRG een raters- Zondag 19 mei demonstratie. Te 16 uur richt - Wandelen voor de kerk: KVLV een reuze-barbecue in start aan het KAJ-lokaal. Van en te 19 uur kunnen, samen 11 tot 12 uur starten de deelne- met het Parafonenkoor volks- mers aan de 25 km en wie zich liedjes gezongen worden, tevreden stelt met 10 km. af te haspelen, kan vertrekken van Vrijdag 24 mei 13 tot 14 uur. De stappers Dc BGJG-Jeugd organiseert in worden verwacht rond de klok een feesttent op de Dries, van- af 19 uur, een play back-show. Zaterdag 25 mei - FC Lambrecht organiseert een voetbaltomooi - De Landelijke Gilde nodigt iedereen uit op het volksbal dat vanaf 21 uur doorgaat in de feesttent op de Dries. De toe gang is gratis. Voor de muziek zorgt de Kon Fanfare "Met Moed Vooruit". Zondag 26 mei - Van llu30 tot 20 uur wordt een groot eetfestijn ingericht in zaal MadeionVoor de or ganisatie zorgen KAV-KWB en KAJ. - Pannekoekenbak op de Dries. Vanaf 12u30. Organisa tie: KAV-KWB. - BGJG nodigt iedereen uit deel te nemen aan volksspelen. Aanvang te 14 uur. - In de feesttent langs de Dries loopt de tentoonstelling van de werken ingezonden voor de tekenwedstrijd "Onze Parochiekerk,,. Te 15 uur wordt de uitslag van deze wed strijd geproklameerd en volgt de prijsuitreiking. Organisator is de Gemeenteschool, "s Avonds te 20 uur treedt Pai^l Roelandt op in de feesttent. Ook het spelprogramma Ho ger Lager wordt gespeeld en van zessen. dit tornooi. Sportvedetten ver- nn 5 k - c Op de hoeve Stenemolen ienen hieraan hun medewer- „,^r "h °h nu weer erg goed deed bij de in£' presentatie, dankte alle ploe- (p.v.r.) gen voor hun sportiviteit en toen was het zoeken naar de prijzen. Rijkelijk uitgestald, vijf tafels vol, dankzij de ruime sponsoring van Generale Bank en Boeykens reizen naast ver schillende kleinere sponsors. Het eerste «jokerloos kwistor nooi» van Buggenhout was duidelijk onmiddellijk roos. Kwalitatief stond het tornooi erg hoog en met Jonogroots als eerste ploeg op de winnaars- lijst lijkt dit kwisgebeuren bie- zonder aardig geopend. Hugo Aerts De eindstand 1. Jonogroots 276 p., 2. Ploeg X 273 p., 3. Wodeismedoade 266 p., 4 The Entity 262 p., 5. Unaniem 260 p., 6. Volgend Jaar Beter 256 p., 7. Tiem 253 p.. 8. Fiasco 252 p.. 9. VAL 251 p., 10. KNOK 250 p. De Middenstand van Lebbeke zit met de handen in het haar. Er z(jn immers rioleringswerken aangekondigd aan een deel van de rijksweg Asse-Lokcren. Dat houdt gewoon in dat de hele Dendermondsesteenweg en ook een deel van de Brusselsesteenweg zal worden opgebroken. De chaos valt niet te overzien. van de Dendermondsesteen weg vanaf de Vondelbeek tot aan de Lindenlaan Daar komt een koliektor met buizen met een doormeter van 1,20 meter en die worden gelegd op een diepte van 3 tot 4,5 meter. Dat wordt dus een reusachtig werk. Komt daarbij nog, dat aan weerszijden nog eens aparte rioleringen worden gelegd met een diameter van 40 centime ter. Op die rioleringen hebben dan dc huisaansluitingen plaats. Die werken, zo staat in het lastenboek te lezen, zullen worden uitgevoerd zonder ver- keersomleiding. Waar men het nodig acht zal een driekleurige lichtsignalizatie worden aange bracht cn kan het verkeer dus beurtelings geschieden. Weet men een en ander over de eerste fase van de werken, over de tweede fase tast men in het duister. Hoe en wanneer wordt die uitgevoerd, komt er nog een derde fase. Zijn er dan omleidingen? Het zijn allemaal vragen die bij veie middenstanders, en lang niet alleen bij hen leven. 't is oktober, 't is spaarmaand,tombola BBEV' Aalst. Met de verkiezingen in het vooruitzicht, of is het gewoon een stom toeval. In elk geval, hij brengt geluk voor iedereen. Lees vooral goed de naam van de spaarinstellingen: Hermasenkas. Nooit van gehoord, maar wel degelijk in de I ynnnrtnmmd Of ;v hel ren politieke tombola ia) Reeds voor de derde maal, legde Gembel-raadslid Eric Gorus tijdens de jongste Buggenhoutse raadszitting uit, moet ik hier aandringen op de installatie van columbaria en asverstrooiingsweiden op alle Buggenhoutse begraafplaatsen. Ik begrijp trouwens de houding van de Buggenhoutse meerderheid niet langer. In een schrijven dat dateert van 19 maart jl. bericht de provinciale overheid me. dat de gemeente gemeld heeft dat het de nodige voorbereidende schikkingen getroffen heeft. Van die schikkingen is echter niet veel te merken. Bovendien stemde de bestuursmeerderheid vorige keer unaniem tegen mijn voorstel. Ofwel, besloot het raadslid, werd de voogdijover heid in het ootje genomen, ofwel worden wij voor het lapje gehouden. We hebben in ons schrijven aan de provincie, repliceerde burgemeester De Landtsheer, gezegd bezig te zijn met het onderzoek. Dat is inderdaad ook zo. Stedebouw o.a. werd geraadpleegd en uit die kontakten kwamen we aan de weet dat voor de houw van een columbarium nu een bouwdossier moet aangelegd worden. Eens dat klaar is - we vragen aan de raad overigens de toelating een ontwerper aan te duiden - zullen we het dossier aan de gemeenteraad presenteren. We hebben, voegde de burger er nog aan toe. ook geïnformeerd in hoeverre prefabelemen ten voor de bouw van een columbarium beschikbaar zijn. Die zijn ook beschikbaar in de handel. Via een tweede interpellatie herhaalde hetzelfde raadslid Eric Gorus zijn voorstel om bij bouwwerken parkeerruimte te scheppen. Hij stelde o.a. ook voor een belasting te heffen wanneer bij nieuwbouw geen voldoende parkeergelegenheid gekreeërd wordt en met deze belastingen een fonds aan te leggen, waaruit dan geput kan worden voor het onderhoud van de parkeerruimten. Hierop ontspon zich een diskussie, waaraan van diverse kanten deelgenomen werd. En waaruit, naargelang de fraktic van waaruit de stemmen opklonken, o.a. kon worden afgeleid dat Buggenhout in het centrum over onvoldoende parkeergelegenheid beschikt ol over voldoende ruimte beschikt om de wagen achter te laten. Uit de rekening 84 van de kerkfabriek van het Centrum werden een aantal rekenfouten verwijderd. De rekening vertoont een batig saldo van 6.067 fr. De verbouwingswerken aan de Gemeentelijke Lagere School te Opdorp vorderen, zei schepen Mare Heymans. De planning wijst uit dat de school op 1 september a.s. in gebruik zal kunnen worden genomen. Van het Nationaal Waarborgfonds voor Schoolgebouwen ontvingen we de definitieve toezegging voor betoelaging. Voor het niet-gesubsidieerde deel van de kosten vragen we om de goedkeuring van drie leningen: 6.099.000 fr. voor de nieuwbouw en de verbouwingenswerken 518.000 fr. voor de aanleg van de elektrische installatie en 805.000 fr. voor de centrale verwarming en het sanitair. Waarom lenen? vroeg Eric Gorus zich af, wanneer de gemeente over een «overschot» beschikt. Gewoon, omdat we daartoe verplicht worden, antwoordde burgemeester De Landtsheer. Omdat de speelplaats van de gemeentelijke Lager school Opdorp ingevolge de bouwaktivi- teiten niet meer kan gebruikt worden, keurde de raad een aanpassing van het politieregle- ment goed. Het gedeelte van de Dries, gelegen tussen de nrs. 22 en 27 wordt gesloten voor alle verkeer tot het beëindigen der werken. De gemeenteraad keurde, in principe, de aankoop goed van de oude huisjes nrs. 10, 12,14, 16 en 18 langs de Maricollenweg. De ontvanger der registratie schatte de globale waarde op 350.000 fr. De eigenaar, benadrukte burgemeester De Landtsheer, zou het eens zijn met dit bedrag. Wat er met die huisjes zal gebeuren, staat nog niet vast. Een sanering behoort tot dc mogelijkheden, verklaarde de burgemeester. Een bestemming die ook in de smaak viel van Gembel-raadslid Marcel Catry. Tijdens de raadszitting van 19 september 1984 werd aan de persoon die de landbouwtellin gen uitvoert een bedrag van 50 fr. per exploitant toegekend als forfaitaire vergoeding voor het gebruik van zijn eigen voertuig. Tijdens de jongste raadszitting werd aan dit bedrag een bijkomende vergoeding van 4.000 fr. per tellingsoperatie toegevoegd. Aan de NV Belfotop-Eurosense uit Wemmei zal de opdracht gegeven worden een nieuw stratenplan van de gemeente Buggenhout te maken. Dit zal gebeuren volgens de allernieuwste technieken van de luchtfotografie. De levering van 10.000 eksemplaren van dergelijk stratenplan, opgemaakt op schaal 1/10.000 kost de gemeente 474.914 fr., te verhogen met BTW. Wat neerkomt op een prijs van 50 fr. per cksemplaar. De Buggenhoutenaars zullen dergelijk stratenplan gratis ontvangen. Het plan zal daarnaast ook te koop gesteld worden. Aan het college werd de opdracht gegeven, ten behoeve van dc Gemeentelijke Muziek school, drie dwarsfluiten aan te kopen en de ballctvloer te laten vervangen. Laatstgenoemd werk zal uitgevoerd worden door eigen personeel, lichtte schepen Jan Dc Ridder toe. Tijdens de vorige raadszitting had A. Keldermans erop gezinspeeld dat de vrachtwagen van de gemeente gebruikt zou worden voor privé-doeleinden. Van de kant van de meerderheid was op deze aantijgingen gereageerd en om uitleg verzocht. Die uitleg gaf Keldermans vorige week woensdagavond. Met feiten en namen kwam hij echter niet over de brug. Wel had hij burgemeester De Landtsheer een brief overhandigd, waarin een en ander zou opgesomd staan. Tijdens zijn verklaring had het Gembel-raadslid het over zijn eigen «loslippigheid» en de «onbesuisdheid» waarmee hij de zaken aangeklaagd had. Hij zei bovendien dat de pers de zaak in een té opvallend daglicht gesteld had - gezèèd is gezèèd. M. Keldermans - en voegde er nog aan toe dat «men te Buggenhout op goede voet moet leven met het gezag om te kunnen genieten van kleine privileges». De feiten staan voor mij vast, aldus ook nog Kcldermans. Ik heb het niet over vertelsels. Hij pleitte dan ook voor een reglementering terzake. Schepen Van Maldcren schoot uit zijn slof en wreef Gembeller Keldermans aan opnieuw met verdachtmakingen te komen aandraven. En noemde het feit dat hij enkele minuten voor de raadszitting begon, in het bezit gesteld werd van dc verklarende Keldermans-nota, geen manier van doen. De diskussie laaide nog even fel op en burgemeester De Landtsheer moest de bakkeleiende partijen erop wijzen hoffelijk te blijven. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1985 | | pagina 9