I OSE ROOMS EROVERT DRIE TITELS SN OOK DIDIER DE WITTE IAAKT OPHEF W.K, BART HEIREWEGH RITWINNAAR, DIRK DE CAUWER IN HET GEEL DIRK DE CAUWER: EEN VROLIJK PINKSTERFEEST PATRICK SUY MIST ZELVERTROUWEN UNO VERBRAEKEN: 'ERST EEN ONGEVAL, IAARNA EEN TWEEDE PLAATS DIRK DE CAUWER: TRUI VERDEDIGEN i .i GUNTHER DE BAUW: EEN VINNIGE SPRINTER GUY DE JONGHE: SPIERSCHEURING ttaynudittiai De Voorpost - 31.5.1985 - 29 'bij Patj ging loens i irt Notl ielgische baankampioenschappen WIELRENNEN OOSTVLAAMSE STER plet de Belgische baankampioenschappen boven de "feer'' te verkiezen, heeft José Rooms een juiste gok (daan. De knaap uit Temse heeft zich daar door niemand 4 de schaduw laten zetten. Integendeel. Hy was de grote jBjnheer. Dat is hij o.i. trouwens al lang. Roomsken heeft firie titels in de wacht gesleept. Je moet het maar doen. Op jijn kracht stond andermaal geen maat. Deze keer was hij vastbeslo- jg om zich niet in de luren te Jen leggen, zoals dat eerder ■•gebeurde Ook Didier De fitte heeft ophef gemaakt. De Jblokte Waaslander werd er 1 nieuwe kampioen in achter- fclging bij de liefhebbers. De «kampioenschappen iok- jn in elk geval een grote be stelling. De zon daarbij vlot afgewerkt program- ben hoogstaande verrichtin- 0 waren de ingrediënten van 1 geslaagde driedaagse kam- tnje met de nationale titels Is inzet op de open baan (356 ■)in Langerbrugge. i Bij de juniors ontpopte José looms zich als de rijzende ter Hij bracht drie titels op jn palmares. In snelheid (na •n belle in finale tegen de op wielerbaan debuterende any Boonen), 1 km. zonder ')op (1.13.02) en de 3 km. rvolging (3.57.48) na een :de strijd tegen Nico die 3.58.42) afdrukte in de puntenrit moest i Rooms finaal zwichten joor de Westvlaamse koalitie let Nico Roose (goed voor 9 klassementszeges!) als kam pioen voor Peter Naessens en Laurens Beauprez. Rooms redde hierin wel de eer door de eindspurt op zijn naam te schrijven. José Rooms is een enorm talent. Hij kan heelwat. Niet voor niets noemde men hem tijdens de voorbije winter op de Gentse wielerbaan "King- kong de verschrikkelijke". "Eventjes had ik getwijfeld, maar toch heb ik de baankam pioenschappen verkozen en de finale van de Junior van het Jaar boven de Oostvlaamse Ster. Ik kan in de finale van de Junior van het Jaar een race fiets en een videorecorder win nen, wat in de Ster niet te rapen valt. Naast de finaleprij- zen die in één rit betwist wor den, is er ook nog de klasse ring waaraan veel prijzen ver bonden zijn. De winnaar wint 15.000 fir., de tweede 10.000 fr.". De eerste of de tweede prijs kan José Rooms moeilijk ont glippen. Tel daarbij nog moge lijk een racefiets of een video recorder. Nee, daar kan de "Ster" niet tegen konkurreren. Didier De Witte Nog op de open baan van Langerbrugge zorgde Didier De Witte voor een tot de ver beelding sprekende prestatie in de 4 km. achtervolging. De renner uit Sint-Niklaas drukte niet enkel een prachtige chro no af (4.56.54) maar boven dien snoepte hij in de finale de sterke Limburger Rudy Ceys- sens, in Los Angeles de ver dienstelijke helper van Roger Illegems in het puntenrijden, de titel af. Ceyssens liep trou wens veel te hard van stapel en liet dan ook in het begin in drukwekkende rondetijden af- klokken. Ceyssens wou blijk baar kost wat kost zijn rivaal met een moordend tempo in het begin van de wedstrijd ver stikken, maar de Waaslander trapte niet in de val en kwam hallwedstrijd op gelijke hoogte Wielrennen. Didier De Wille een om nadien gezwind op de over winning af te stevenen want Ceyssens begaf het volledig in dc slotfaze. Een uitmuntende prestatie dus voor Didier Dc Witte, mo menteel nog milicien, allicht de voornaamste oorzaak dat hij op de weg tot nu toe nog niet al te vaak van zich liet spreken. Het zal echter niet lang meer duren vooraleer hij zich weer als een zegekaper op de voorgrond zal werken (e.d.m.) De derde rit in de Oostvlaamse Ster der Juniores in Sint- Gillis-Waas werd gewonnen door Bart Heirewegh. Negen kilometer voor de aankomstlijn spurtte hij er alleen vandoor om met een ruime winstmarge de finish te bereiken. Dirk De Cauwer die beslag legde op een derde plaats wordt voorlopig eigenaar van de gele trui. revelatie op de piste (c) Dirk De Cauwer heeft tij- :ns het verlengde weekend Pinksteren vrolijk aan de gezeten Zoals elders in dit 'gemeld, werd hij zaterdag e "Ster" eigenaar van de trui. Dirk spurtte er een plaats. Op pinkster- idag heeft dc man uit Sint- lis-Waas in het Gentse Ne- de mouwen opgestroopt een tweede seizoenzege be- Ud. Na enkele kilometers ts Dirk bij een eerste aanval aa™ trokken en ging samen met eert Dc Vlaminck, Gunthcr évens, Dominique Van aeyenberghe, Johnny Gijsc- nek Andy D'Hoorc en Pa- iick Bogacrt voorop rijden. In dc achtergrond reageerde 3CgC dat Herman Ferkel. De kloeke boerenzoon kon nooit dichter rijden dan vijfenveertig sekon- den. Even voorbij halfweg ver enigden twintig renners zich in een achtervolgende groep met als doel een aanval op de vluchters te ondernemen Vooraan was Dirk Dc Cauwer niet te stuiten. Met een onblus bare geestdrift bleef hij harder dan ooit de pedalen ronddu- wen. Vier ronden voor het ein de wou Gijselinck het alleen proberen. Al wat je wil, maar dat niet, filosofeerde De Cauwer. Binnen de kortste keren had hij Gijselinck een halt toege roepen. Onmiddellijk daarop De wedstrijd kende een wei nig spektakulair verloop. Pas in de derde van de elf af te leggen ronden, kwam er enig animo toen de plaatselijke ren ner Dirk De Cauwer in de aanval ging. Hij hield het en kele kilometers alleen vol, maar werd toen gegrepen door een achtervolgende groep die zich intussen van de rest van het peloton had afgesplitst. Die renners waren Herman Ferket, Edwin Enthoven, Pe ter Santens, Geert Bulteel, Gunther Van Hove, Stephan De Beleyr, Patrick Van de Ven. Bart Heirewegh, Tom Van Acker, Gunther Van den Abbeele, Carl Van de Cas- teele. Eddy Hermans. Jacques Audenaert. Peter De Clercq, Johnny Gijselinck, Hans Ver linden, Gunther Dierickx, Pa trick Bogaert en Johnny Moy- son. In de zesde ronde gingen Dirk De Cauwer, de absolute smaakmaker in deze wedstrijd, Edwin Enthoven, Herman Ferket, Geert Bulteel en Peter Santens in de aanval. Dit vijf tal realiseerde op een bepaald ogenblik een voorsprong van tegen de 40 sekonden. Intus sen leverde Bart Heirewegh in het peloton afstoppingswerk. Met Enthoven. Ferket en De Cauwer behoorden er immers drie ploegmaats van hem tot de leidersgroep. Uit andere hoeken van het peloton kwam er daarentegen wel tegenwind. Intussen poogde Dirk De Cau wer om nog eens alleen weg te geraken. Ook deze keer werd hem die vrijheid niet gegund. Uit de achtergrond waren in middels enkele renners opge daagd en bij het ingaan van de voorlaatste ronde kreeg men Bart Heirewegh, Heman Fer ket, Dirk De Cauwer, Peter De Clercq, Geert De Vla minck, Danny Van der Massen en Geert Bulteel aan het kom- mando. Met een flukse demar rage sprong Bart Heirewegh plotseling weg. realiseerde een komfortabele voorsprong en werd afgetekend ritwinnaar. Geert Bulteel won de sprint voor de tweede plaats, voor Dirk De Cauwer, Geert De Vlaminck en Peter De Clercq. (E.D.M.) Wielrennen. Bart Heirewegh wipte diezelfde Gijselinck weer voorop. Ik blijf in jouw gezelschap, vriend, riep Dirk zijn opponent toe. Zo gezegd, zo gedaan. De twee gingen er met volle kracht tegenaan. Met weerstand hadden ze niet meer af te rekenen. Niemand bleek nog bij machte om de twee leiders te counteren. Zijn spurtnederlaag van Berlare in dachtig. sprong Dirk De Cau wer enkele kilometers voor de finish weg. Die demarrage was te zwaar voor zijn gezel. Met een brede smile op het gelaat, de arm hoog in de zonnige lucht overschreed hij de streep. De zoenen van de bloe- menjuffer bleven niet uit. (e.d.m.) Wielrennen. José Rooms, sterk op de baan (c) I ku IU Zt ploq Gino Verbraecken, die als ran| ierde en eerste Oostvlaming 1 ndigde in het nationaal kam- ioenschap, werd vorige week »r een personenwagen aan- treden. Het ongeval gebeur- j. t in het Nederlandse Hulst ,ri junior uit Sint-Gillis-Waas kJKld er schaafwonden aan de aan over. Toch nam hij vorig weekein- aan twee wedstrijden deel: n het Klein-Brabantsc Hin- ic verging het mij niet zo vertelt Gino Verbrae- "Van de schaafwonden ik niet zoveel last. Veeleer een verkoudheid, die ik tlopen had ondanks het nerc weer. Aanvankelijk .'hoorde ik tot een groep die •h van het peloton had afgc- lilst. Die viel later in twee ;c Icn. Negen renners Benno Wauters, Mare Galle, Dirk Van Der Jonkheit en Erik Goosscns, waren voorop geraakt. Ik was lid van het tweede pclotonnctje en kon alleen nog voor dc tiende plaats sprinten. Ik werd elfde. In Brakel werd ik tweede op Pinkstermaandag. Halfweg ben ik alleen in dc aanval ge gaan. Later is Rik Hofmans mij komen vervoegen. Het was een zwaar parcours met hellin gen. In de laatste ronde heeft Hofmans gedemarreerd. Ik had moeilijkheden in het over schakelen van het verzet. Hier door kon ik onmiddellijk rea geren. Ik heb de vluchter niet meer kunnen bijhalen Morgen zaterdag verschijnt Gino Verbraekcn n Erpe-Me- re aan de start. (e.d.m.) In de Oostvlaamse Ster der Juniores voert Dirk De Cauwer momenteel de rangschikking aan. Na afloop van de derde etappe, waarin hij beslag legde op een derde plaats, werd hy voorlopig eigenaar van de gele trui. Dirk leverde een uitstekende verrichting en werd de smaakma ker van de wedstryd genoemd. "Ik reed soepel en voelde viduele tijdrit en een etappe niet eens de trappers", vertelt door de Vlaamse Ardennen. Dirk Dc Cauwer. ik heb het Er zal te knokken vallen." initiatief genomen. Aanvankc- Dirk De Cauwer maakt de lijk hield ik mij vooraan in het laatste weken wel een flinke peloton. Daarna ben ik in de aanval gegaan en ben geruime tijd alleen aan het kommando gebleven. Later werd ik lid van een vijfkoppige vluchtersgroep die ook mijn ploegmaats Ed win Enthovcn en Herman Fer- ket verenigde. Ik hoopte dat we tot de finish voorop gingen blijven en rekende op de sprint. Maar in de achtergrond werd gereageerd en er kwa- men enkele renners ons gezel schap vervoegen. Bart Heire wegh is in de laatste ronde in de aanval gegaan en heeft de i wedstrijd gewonnen. Met een J derde plaats stelde ik mij te- vreden, zeker nadat ik vernam r dat de gele leiderstrui de mijne werd. Ik hoop die met sukses te blijven verdedigen. In dat opzicht reken ik op de steun van mijn ploegmaats - Er staan nog zware opdrach- Wielrennen. Dirk De Conner. voor dc ^8 zoals de '"d" Juniores (arch.) beurt, hoewel hij slechts één overwinning in de wacht heeft gesleept. In Berlare liet hij zich de zege ontfutselen. In Laakdaal werd hij vorige don derdag zesde. Nu vrijdag ver schijnt hij aan de start van een kritcrium in Kemzeke waar er 67 ronden van pakweg 900 me ter op het programma staan. Slechts 25 juniors nemen aan deze wedstrijd deel. (E.D.M.) Patrick Suy heeft in de "Ster" vooralsnog geen opval lende rol vertolkt. Tijdens de laatste rit hield hij zich gewoon in het peloton, zonder opmer kelijke initiatieven te nemen. Van Patrick Suy hadden we dit seizoen toch wat meer ver wacht. "Vergeet niet dat ik met heelwat tegenslagen te kam pen kreeg", zegt de junior uit Stekene. "Eerst werd ik ziek. Dat had ruim drie weken een ongunsti ge invloed op mijn prestaties. Zowel in het provinciaal kam pioenschap in Dendermonde als in de nationale titelren n Sint-Lievens-Houtem kwam ik ten val, en liep verwondingen op. Bovendien viel ik in de kosten. Mijn fiets wat zwaar beschadigd. Ik moet eerlijk toegeven dat ik mij wat heb geforceerd. Ik wou zo vlug mogelijk wedijveren met de anderen. Ik ben gewoon ie mand die leeft voor de wieler sport en er ook alles wil voor doen. Tot nu toe heb ik vrede moeten nemen met enkele ere plaatsen. In Beveren werd ik tweede. Vorige week in Laak dal met meer dan tachtig ren ners aan de start, eindigde ik vijftiende. Er ontbreekt mij momenteel nog enig zelfvertrouwen. Dat moet ik zo vlug mogelijk kun- litaire dienst te vervullen. Een nen overwinnen. Toch mag je maand later wordt hij lid van mij binnenkort in de voorste de amateurs. Vanavond (vrij- gelederen verwachten. Ik dag) rijdt hij in het kriterium beoog op zijn minst een over- van Kemzeke waar hij een winning." plaats binnen de eerste vijf Patrick Suy wordt begin au- beoogt, gustus opgeroepen om zijn mi- (e.d.m.) Wielrennen. Patrick Suy (c) voordoet om te zegevieren, zal ik die natuurlijk grijpen. Iede re renner wil zijn palmares uitbouwen. Vraag mij niet hoeveel overwinningen ik beoog. Tegen het einde van het seizoen hoop ik er een respektabel aantal bijeen te fietsen. Als eerstejaars junior moet je op dat vlak niet al te nu in het geel van de Ster der Guy De Jonghe is al twee weken niet meer te bespeuren. Dc Waaslander heeft een spierscheuring opgelopen. Op doktersadvies moet hij voorlo pig inaktief blijen. Dat bete kent een flinke streep door zijn rekening. "De konditie was nochtans de laatste tijd gunstig aan het evolueren", vertelt Guy Dc Jonghe. "Geregeld eindigde ik bin nen dc eerste tien. Onlangs werd ik tweede. Ik was alleen voorop en had uitzicht op een overwinning. In de laatste kilo meter werd ik door mijn ploeg maat Gino De Munck inge- af. Dat was zijn goed recht en de overwinning heb ik hem ook van harte gegund. Voor veertien dagen in Mariekerkc kwam ik in de sprint. Plots voelde ik een stekende pijn in het been. Ik heb onmid dellijk een dokter moeten raadplegen. Die stelde een spierscheuring vast. Twee we ken heb ik mij zelfs niet met een gewone fiets naar het werk mogen begeven. Nu mag ik dat opnieuw, hoewel ik rustig moet aandoen. Het getroffen 'ichaamsdccl mag niet overbe last wot den. In feite is het de tweede keer dit seizoen dat ik word afge- verkoudheid op de spieren." Voor Guy De Jonghe komt deze tegenslag erg ongelegen. De eerstvolgende daen worden in zijn buurt een aantal wed strijden georganiseerd, waarin hij zich wou tonen. Dc achttienjarige junior is in het Waasland allicht de renner die het meest vrouwelijke fans telt. Da is niet verwonderlijk wanneer je weet dat hij in een bedrijf is tewerkgesteld waar honderdvijftig meisjes aan dc kost komen. Tot 5 oktober is hij junior. Even voordien zal hij worden opgeroepen om zijn militaire plichten te ver- uilen. (e.d.m.) Wie Gunther De Bauw mee brengt naar dc streep, riskeert de das te worden omgedaan. De junior uit Beveren heeft in Nazareth snelle rakkers als Ed- 'dy Van de Kerckhove en Roxan Van de Velde in de luren gelegd en een tweede overwinning behaald. Gunther De Bauw, alhoewel maar pas junior, is in opgang. Tijdens de laatste tien koersen eindigde hij negen keer binnen de tien. Dat zijn knappe resul taten. "Ik voel mij thans bekwaam om met iedereen te wedijve ren", zegt Gunther De Bauw "Alleen in het vroege voorsei zoen heeft mijn vertrouwen eventjes gewankeld. Ik koos toen zware koersen uit. Daarin is het als piepjonge junior moeilijk om je te manifesteren en ereplaatsen te behalen. An dere renners uit de buurt op teerden voor de gewone wed strijden. Zij behaalden ere plaatsen. OP dat ogenblik was mijn naam nog nergens te be speuren. Dat knaagde toch wel een beetje aan mijn moreel. De optie die ik in het voor seizoen nam levert mij de laat ste weken geen windeieren. Ik sta er opnieuw, net als bij de nieuwelingen, als zegekapcr. In Nazareth zijn we met zeven de finale ingetrokken en dc j sprint schuw ik niet". Gunther De Bauw blijft be- j scheiden wanneer je hem vraagt welke verwachtingen hij koestert. "Och ja, ik zal er gewoon proberen het beste van'te ma- ken. Wanneer de k.ms /k|i Wielrennen. C.nnthrr l)e Bauw (ei hoog mikken." Gunther De Bauw is thans op school aan examens toe. Nu zaterdag verschijnt hij in Haas donk. op een boogscheut van zijn deur. aan de start. We zijn ervan overtuigd dat hij op een dichte ereplaats zal eindigen. (e.d.m.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29