•C DUIVENSPORT IV.C. Berlare blijft toch in derde provinciale SMASH-INFO RANGSCHIKKINGEN VOLLEYBALKOMPETITIE JEUGD NATIONALE EINDRONDEN VOORDE JEUGDREEKSEN JAN JOOS: EEN EERSTE (VOORLOPIG BETWISTE) ZEGE RONNY WESTELINCK JUMPT STERKER DAN STEFAN VAN LEEUWE FOND Volleybal. VC Leeuwerik Lede (per) Dt Berlaarse volleybal ploeg zak» uiteindelijk toch niet naar vierde provinciale. De forfaitnederlaag tegen Ade- gem werd door de klachtencommissie omgezet in een 0-3 overwinning, zodat V.C., door een beter setgemiddelde, de degradatie kon ontlopen. De ploeg is daarmee echter nog niet volledig uit de problemen. F.r moet namelijk nog dringend een scheidsrechter gevonden worden. Wie deze laak op zich wil nemen, kan meer inlichtingen krijgen bij sekretaris Guido Vermeiren, Bosstraat 13 te Berlare. Fraude Hel eerste weekend van fe bruari stond er voor de Ber laarse meisjes een belangrijke wedstrijd op het programma. Men moest naar Adegem. een direkte konkurrcnt in de de gradatiestrijd. «Toen wij ons klaarmaakten vertelt kapitein Linda Tac- kacrt «Een gelegenhcids- J scheidsrechter blies de reserve wedstrijd maar weigerde, ver moedelijk gezien het belang van de wedstrijd, de hoofd match te leiden. Er werd toen overeengekomen een vricn- denmatch te spelen, overigens door Berlare gewonnen. Van deze wedstrijd werd geen offi cieel schetdsrechtcrsblad inge vuld. dat van de reservewed strijd werd gescheurd». Groot was dan ook de Berlaar se verbazing toen bleek dat men achteraf een forfait werd aangesmeerd. De Adegemse ploeg had toch een blad inge vuld en vermeld dat Berlare niet was komen opdagen! «Uiteraard werd hiertegen klacht ingediend», zegt uittre dend sekretaris Guido Vermei ren. «Gelukkig voor Berlare bekende één van de Adegemse bestuursleden de feiten na een tweede behandeling van de zaak door de klachtenkommis sie. Door geen blad in te vullen hadden onze meisjes immers geen enkel bewijs. Dat zullen ze wel geen tweede keer tegen komen!» Tegen Adegem werden stren ge straffen uitgesproken: alle bestuursleden zijn voor 5 jaar geschorst uit hun funktie. Scheidsrechter Door deze uitspraak is het sei zoen dan toch niet volledig negatief verlopen. Voor het seizoen had wel niemand ge dacht dat men zo tegen de degradatie zou moeten vech ten. na de promotie vorig jaar. De mindere resultaten waren hoofdzakelijk te wijten aan de vele zieke en gekwetste speel sters. waardoor men bijna nooit met een type-ploeg op het veld kwam. Voor het vol gende seizoen hoopt men op wat meer geluk. Er zouden ook al nieuwe speelsters uit de jeugdopleiding kunnen ko men. zodat de kern wat ruimer wordt. Aan dat volgende seizoen is men echter nog niet bezig. Eerst moet er nog iemand ge vonden worden die men als scheidsrechter kan afvaardi gen. Vorig jaar had men die verplichting niet omdat men pas het eerste jaar terug bezig was. De volley bond houdt zich strikt aan de eis om een scheidsrechter in te schrijven Vorig seizoen nog bv. Spring- bokken Zele uit de kompetitie gehaald omdat men dit nagela ten had. De Berlaarse meisjes roepen dan ook iedereen op die hen hiermee wil helpen En het wordt dringend... N.K. - Op de P K. Vergadering van 29 april laatstleden meldde dhr Walraeve het ontslag van dhr. Robert De Mever. Deze werd verkozen als landelijke kompetitieleider. Hij zal voorlopig in de Algemene Vergadering worden vervangen door dhr. André Peelman als POC verant woordelijke. - Tijdens dezelfde vergadering van het Provinciaal Komi- tée. vroeg Real Testa Lokeren om klementie ten aanzien van dhr. Hugo Thienpondt. De raad reageerde echter negatief. - Het sekretariaat van het Provinciaal Bestuur heeft een brief ontvangen, waarin het ontslag van volleybalclub Springbokken Zele vermeld staat. - Aktiviteitenrooster 31 mei 1985: Einddatum: periode verzetsbetekening. schrappingsperiode. fusies van de klubs, naamverandering van de klubs. ontslagen van de klubs, aanvraag tweede stamnummer voor heren- en damesploegen. 1 juni 1985: Tornooi Kontakt Temse. dames en heren rekreatie Tot 30 juni 1985: Einddatum vrijheidsaanvragen (artikel 27 A2 +35 j.. 16 j. en eerstejaarsleden) 3 en 4 augustus 1985: Tornooi Gimlick Oudegem: rekreatie heren en dames. - Eerste opendeurdag V.I.V. Op zaterdag 8 juni organiseert het V.I.V. zijn eerste opendeurdag voor alle volleyballiefhebbers. Deze mani festatie vindt plaats in het Nationaal Sportcentrum. Gene raal Thysstraat 12 in 1050 Brussel-Elsene Het programma ziet aruit als volgt: 9 u.: Beheerraad Van 14 tot 18.30 u.. Opening opendeurdag voor het publiek, gevolgd door een doortapende show van volley balwedstrijden 19 u.; Grote kampioenenviering Ook zijn er permanente stands van alle werkingskommis sies voorzien. Sekretariaat. ontmoeting, techniek, organi satie. jeugd, pers en propaganda, scheidsrechters, trai- nersraad, juridische stand, transferten. statuten en regle- Volleybal. Het team (lv). i Crocos uit de Beker van Beveren Volleybal. Securitas speelde mee in de Beker van Beveren (lv). Jongens Junioren 1. Rapid Si-Niklaas 2. Wh. St. Sl -Amandsbcrg* 3. Juvcncs Zclc 4 Heusdcn 5. VK Aalst (1 forfait) Jongens Beloften 1 VK Aalst 2. Unie Hcrzclc 3. Nazareth Meisjes Kadelten 1. Denderhoutcm 2. Oostakkcr 3. Bust 4 Avanti Aaltcr B 5 Zclzate 6 Avanti Aaltcr A 7. JuvcnesZclc 10 8 2 27 14 18 10 7 3 24 13 16 10 5 5 20 22 15 10 4 6 19 24 14 10 3 7 18 23 13 12 0 36 8 4 26 17 20 7 5 25 19 19 7 5 25 21 19 5 7 19 21 17 2 10 11 31 14 111 7 33 13 Meisjes Junioren Titelreeks 1. Merelbckc 2. Dcndcrwindeke 3 Zclzate 4. Wcltcren 5. Sinda St.-Niklaas 6. Madavoc Hammc Zevende tt 8 Rumbac Waasmunster 9 Appeltcrre 10. Evcrgem >t de tiende plaats Elfde tot de veertiende plaats 11Gimlick Oudegem 12. Juvcncs Zele 13. Oostakker 14. Nivok Nicuwkcrken* (2 forfaits) Uitslagen Beloften jongens Molcnbecrsel - Grivcgnce 12-15. 15-7 Ottintois - Kruikenburg 6-15. 11-15 Knack Roesclare - Navo 15-3. 15-5 Molcnbecrsel - Saint Ghilain 15-11. 13-15 Ottintois - Aalst 15-3. 15-12 Knack Roesclare - Vabco Mol 17-15. 15-5 Grivcgnee - St.-Ghislain 15-7. 15-4 Kruikenburg - Aalst 15-9. 15-9 Navo - Vabco Mol 7-15. 14-16 Rangschikking 1. Kruikenburg Ternat 2 Knack Roesclare 3. Grivegncc 4. Molcnbecrsel 5. Ottintois 6. Vabco Mol 7. St. Ghislain 8 VK Aalst 9 Navo A jeugd jongens Hormann Genk - Warcmmc 2-0 15-2. 15-0 Luchtbal Antwerpen - Kruiken- burg i-| 9-15. 15-10 Ibis Kortrijk - Malonnc I 15-3. 6-15 Hormann Genk - Lobbes 2- 15-6. 15-8 Luchtbal - Rapid Si -Niklaas 2- 15-6. 15-12 Ibis Kortrijk - Athena 2- 15-0. 15-5 Waremmc - Lobbes 0- 3-15. 3-15 Kruikenburg - Rapid St -Niklaas 0- 11-15. 15-17 Malornie - Athena 2- 15-12. 15-13 Rangschikking 1 Luchtbal Antwerpen 2. Hormann Genk 3. Ibis Kortrijk 4. Malonnc 5 Rapid St.-Niklaas 6. Lobbes 7 Kruikenburg Ternat 8 Athena 9 Waremmc VOLLEYBAL De Voorpost - 31.5.1985 - 35 K.W.B. FALOSKOMPETITIE WIELRENNEN In Kieldrccht heeft Jan Joos een eerste overwinning op zijn aktief gebracht. Hij versloeg Eric Wuytack in een millime tersprint. De BWB-afgevaar- digden wezen Jan Joos als win naar aan. Eric Wuytack pro testeerde omdat hij in de over tuiging was dat hij gewonnen had. "Het is dus een zege on der voorbehoud", aldus de amateur ut Beveren. "Over het verloop van de wedstrijd valt weinig te vertel len. Eens Paul Van Vlierber ghe en Dirk Lenoir, die lang voorop hadden gereden, wa ren ingelopen, vormde zich een leidersgroep waartoe ik behoorde Met zes zijn we de laatste kilometers ingegaan. Toen volgde de sprint. 'Vol gens de afgevaardigden van de Wielerbond werd ik de winnaar. Het werd voor mij in elk geval de hoogste tijd dat k nog eens op het voorplan ver scheen. De resultaten zijn nog niet zo best geweest, Met een tweede en een vierde plaats ben ik voorlopig beneden de verwachtingen gebleven. Ik heb geruime tijd gesukkeld met een weerbarstige konditic. Een van de redenen moet al licht het koude en slechte weer van het voorjaar zijn geweest. Ik verwacht dit seizoen een respektabel aantal overwinnin gen. De konditie is aan het groeien en dat is hoopgevend." Jan Joos heeft het' niet zo gemakkelijk. Hij is tewerkge steld bij een Antwerpse firma waar hij zware arbeid moet verrichten. Toch brengt hij 's avonds nog de moed op 0111 enkele uren te trainen. Vol gend weekeinde kan men hem in Kemzeke en Haasdonk aan het werk zien. (e.d.m.) Kalender 2 juni 1985 Recks 1 Opwijk - Denderbelle B Baastodc B - Zele Center Overmcrc A - St.-Gillis Dcndcr- monde Schcllcbclle A - Mocrzckc Keur A is vrij Reeks 2 Overmere C - Nijvcrseel Denderbelle A - Grcmbcrgen AB Dcndcrmonde B - Kalken A Baasrode C - Overmcrc B Keur B is vrij Reeks 3 Grcmbcrgen D - Boonwijk Oudegem - Masscmcn B Masscmen A - Dcndcrmonde C Schcllcbclle B - Zele Kouter Hammc Center - Kalken B KOERSKOORTS IN BELSELE Kermis en (dus) koers in Bclsclc. weldra. Dc vzw Bclselc Sportief van voorzitter Gaston De Vvlder en sekretaris Alfons Smet verwacht veel volk op 8. 11 cn 15 juni. Zaterdag 8 juni om 14.45 u. dertigste wedstrijd voor internationale liefhebbers: de 'Omloop van Bclsele'-ere- prijs Florcnt Dc Roos Men start in hel centrum van de gemeente om 14.45 u. cn legt tien ronden van elk elf km af (11(1 km in totaal dus). Bij Trees en Tony, in café De- Kroon. wordt na de wedstrijd het prijzenpakket verdeeld. Dinsdag II juni. met start om 14.15 u drieëndertigste beroepsrennerswedstrijd. Afgelegd wordt een afstand van 142.5 km. De aankomst is voorzien voor omstreeks 17.45 Zaterdag 15 juni om 15.15 u. op de Valk in Bclselc junioreswedstrijd: vijftiende grote prijs Ward Meul cn Petrus Lenssens. Dc afstand bedraagt 85.5 km. Volleybal. V.K. Aalst, een jonge klub die getraind wordt door Regine Hofman uit Lebbeke. «ist ach goed te plaatsen in de kompetitie, tbvw) WIELRENNEN AMATEURS HAMME-ZOGGE werpenaar werd spoedig ge counterd. Ondertussen dien den Patrick Mettepenningcn en Gunther De Meulenaer greep te lossen en probeerde Peter Raeymaeckers nogmaals om weg te komen. Ook deze keer werd hij spoedig bij de lurven gevat. Met zes renners trok men de finale in Daar werd dc sprint gewonnen door Ronny Weste- linck. die metéén een achtste zege op zijn aktief bracht. Ste- Hocwcl er amper drieën- Lucicn Van Gocthem en Pat- fan Van Lceuwe werd tweede, twintig renners voorbij de in- r'ck Cornelis tevergeefs een voor Peter Raeymaeckers. schrijv ingstafcl waren gepas- tegcnaktic op te zetten Met Jean Blommaert (een verras- sccrd kende dc wedstrijd voor noS vicr ronden voor de boeg sing!) en Grembcrgenaar Ron- amateurs in Hamme-Zogge P°°gdc Peter Raeymaeckers ny Mettepenningcn toch nog een spannende ont- voorop te geraken. De Ant- (e.d.m.) knoping. De tenoren Peter Yan Huffel. Ronny Mettepen- lingen. Zclenaar Westclinck tn Stefan Van Lceuwe. pas terug van de Vrcdcskoers. wa- ten tot dc finish samengeble ven. Daar volgde een adembe nemende spurt, waarin Ronny Westclinck net wat sterker jumpte dan zijn opponent uit Lokcrcn. In dc vierde ronde viel reeds <le definitieve beslissing. Toen gingen Ronny cn Patrick Met tepenningcn aan de haal in gezelschap van Ronnv Westc linck. Stefan Van Lceuwe. Pe ter Van Huffel, Gunther Dc- Meulenaer. Jean Blommaert en Willy Verecckcn. Half wed strijd bedroeg dc voorsprong Van de leiders ruim een mi nuut. Intussen poogden in de Achtergrond Frankje Wielandt Volleybal. De ploeg van Willewies in de Beker van Beveren (lv). Duivensport. Roger Thie- rens: een eerste prijs op Dourdan in Elversele-Temse (bvw) In dc FONDKLUB DENDER EN SCHELDE werd de Bour- gesvlucht gewonnen door Da niel Van Cculebroeck voor Ju- licn De Potter. Cyriel Van Hecke, Jos Dhoker. Gaston De Clercq, Jozef De Schou wer. P en zn. Boeman. We citeren graag de zéér goede uitslag van Edmond De Kerpel met de 68C. 10% 11', 23\ 30^ 32'. 35'. 55', 63' of 9 op 14. Een goede uitslag voor Paul Ver- cauteren met dc 13' cn 16'. Vroege duiven voor E. Van Hauwermeiren, Alfons Ver- lee, Rene Verbeke, Willy Van Zeerbroeck. Bij de jaarlingen was Jos Dho ker de nummer een dan een De Kerpel festival met de 2'. 3'. 4'. 5', 6'. 7'. 91, 12'. 14'. 18'. 20'. 22' of 12 op 19. Cyriel Van Hecke zat ook nog Volleybal. De Doboys traden ook al aan in de Beker v Beveren (lv). DANIEL VAN CEULEBROECK, CAMIEL EN ANDRE DE ZUTTER bij de eerste tien. Te LOKEREN wonnen Ca- miel en Andre De Zutter de POITIERS vlucht en demon streerde de kracht van hun hok met er bovenop nog de 8' en 9* prijs. Vroege duiven voor Ra- man en zn.. Jozef Van Re- moortel, Van Hecke-Mest- dagh, Hector Hazaert, Omer Boghaert, Maurice Geurts, Michel Van Peteghem. Roger Van Quickcnbome. De BOURGES vlucht te LO KEREN ging naar Andre Van den Hoecke voor Cyriel Fiers, Raman en zn.. Andre De Vrie- se, Henk cn zn. Van den Broeck, Marc Van Den Eeckhout. Bij de duivinnen de Duivensport. Edmond De Kerpel is een uitblinker op Bourges in de Fondklub Dender-Schelde (bvw) Duivensport. In Zele kreeg Van Winckel-Van Herre- weghe twee eerste prijzen uit Dourdan (c) 1'. 3' en 4' voor Cyriel Fiers en Andre De Vriese en Omer Bogaert klokten vroeg. Tc ST.-GILLIS-WA AS won Jozef De Boey de Vierzon vlucht met ook nog de 4' en 6'. Vroege duiven voor Antheu- nis-Van Goethem. Jozef De Coster. Hilaire Dc Paepe. Gustaaf Martens. Cornelis en zoon. De Saeger en zn.. Me vrouw Stroobant. BENO

De Voorpost | 1985 | | pagina 35