ERVARING ONTBRAK IN HAMME KVKT-BEKERKOMPETITIE KOPZORGEN BIJ HET BEGIN VAN DE KOMPETITIE KVKT TAFELTENNIS AAN FORSE UITBREIDING TOE UITSLAGEN JUBILEUMTORNOOI TC LELIE HALVE FINALEWEDSTRIJDEN INTERKLUB De Voorpost - 13.9.1985 - 39 i BADMINTON Op een van de maandelijkse bestuursvergaderingen kwam voorzitter Lucien De Puysseleir ais een duivel uit een doosje met het voorstel een tornooi te organiseren. De Hamse klub die elke woensdagavond van 18.30 tot 20.30 uur in de sporthal De Wuiten oefent sukkelde met het probleem dat haar spelers op elkaar waren uitgeke ken. Ze kenden eikaars fouten en zwakheden maar de ervaring ontbrak. Men wilde zich meten met anderen. Bovendien was de klub niet zo de sporthal Meulebroeck resi- gekend in Hamme, en mocht deert vernam pas afgelopen het ledenaantal stijgen om de donderdag dat er in de Wuiten twaalf terreinen te bevolken. een badmintontornooi werd Onervaren als het jonge be- georganiseerd, stuur is besloten de voorzitter. Drive uit St.-Gillis-Dender- sekretaris Guido Verdonck en monde vernam het per toeval penningmeester Paul De Clip- van een allesbehalve opvallend peleir een enkelspeltomooi te uitgehangen affiche in de organiseren. Vriendschappe- plaatselijke sporthal, lijk uiteraard! Zondag 12.30 u. De inschrij- Affïches werden opgesteld en vingen in de cafétaria van de in alle Hamse herbergen uitge- sporthal in de Damstraat vlak hangen. Een aankondiging aan het park werden aange- verscheen tot tweemaal toe in vangen. De verwachtingen wa- bet plaatselijk krantje ren uiteraard enorm. Maar de Badminton. De ploeg BC Danlie uit Hamme organiseerde Ma£ ng' u n tornooi in Hamme (vh) ergens liep de promotie- massa bleef ondanks een drui- campagne spaak. Danlie dat in lerige regen thuis... Zeventien heren en acht dames melden zich aan de inschrijvingstafel. Drie van Drive, zes van Danlie en natuurlijk de eigen kem. Viel daar ook iemand van Snaar Af te bespeuren? Twee Cl heren en evenveel Cl dames waren niet voldoende om in een aparte poule in te delen. Logisch dat de Cl spe lers (sters) de finaleplaatsen onderling verdeelden natuur lijk! Verkeerd want C2 Bema- dette De Keersmaecker van Drive klopte Cl Carmen Van Den Abeele van Danlie en ontmoette de andere Cl Lieve Cool in de finale. Bernadette kwam er niet aan te pas. Cool gaf haar nerveuze tegenstand ster geen enkele kans en won met 11-6 en 11-2. Halve finalisten bij de heren Danny Claeyé van Danlie en Patrick De Smet van Drive versloegen hun opponenten met weinig moeite. Claeyé pakte William Delcart met twee keer 15-3 in en De Smet speelde een oefenpartij tegen de beste Hamse speler Guido Verdonck: 15-1 en 15-1. Finale Claeyé - De Smet dus. Een in afwachting van de eer ste tornooien gespannen De Tennis, Het team Platteaux-Persiau met organisator Opdelocht tijdens het jubileum- Smet ergerde rich san de hin- dubbeUon,ooi m„ TC Lelie in Moeneke (vh) derhjke zaalverhchting maar moest de eerste set met 15-12 aan Claeyé laten. De tweede set toonde een uitgeputte Claeyé die een gewonnen punt in het net verknalde. De Smet vocht hard en wist telkens de kloof te dichten, tot de Ham- menaar 13-6 uitliep. Duikend naar de shuttle en strijdend voor elk punt kwam De Smet in één rush tot 14-9 terug, maar sloeg uitgeput het match- punt voor Claeyé tegen de zol dering. Een prachtige finale voor de Hamse klub die in oktober één jaar bestaat. Een tornooi dat hopelijk volgend seizoen een vervolg zal kennen. Maar dan beter "zal worden georgani seerd. Een pluim toch voor het jonge Hamse bestuur, dat een voor beeld is voor andere reeds lan ge tijd aktieve klubs in het dlrn1e™r£ppernajns™n Tennis. De ploegen Geerinck-Thuy en De Bleser-Meert in hel tornooi van TC Lelie. dergelijk initiatief te nemen. (L.C.) Op de algemene vergadering Pardaf B-Pacem A van de KVKT-tafeltennis wer- Balegem-Bobo C den de eerste schiftingen uitge- Vlammers D-Patro F loot voor de Beker. De volgen- KWB B-Juvenes A de wedstrijden kwamen uit de Prado-Madelon B Badminton. De Hamse badmintonklub tijdens het tomooi van BC Danlie (vh Vorig weekend is de interklubkompetitie in de Liga van start gegaan. Traditioneel vdlgen de provinciale reeksen twee a drie weken later. Heel wat ploegen die om diverse redenen stoppen en nieuwe klubs die de eerste schuchtere pogingen in de interklubmolen wagen. Opvallend is het verdwijnen van Latem I in derde Liga D. Problemen ook voor Temse I dat B I's Kurt Van Bruyssel en Kristel en Inge Van Eetvelde verliest. Van Bruysel muteert naar de Mintons en de zusjes Van Eetvelde spelen nu in Hamme bij Danlie. Moeilijkheden dus voor Temse I dat voor de kernploeg niet alleen Van Bruysel en de zus jes Van Eetvelde maar ook A2 Dario Van Nauw, die trou wens reeds enkele maanden geleden naar Olve overstapte, zal moeten vervangen Of Temse daar zal in slagen moet zondag 22 september e.k. worden bewezen als Ama teurs I op bezoek komt. Bij Stekcne verdwijnt Ann Christiaens die samen met Kurt Van Bruysel naar Sint- Niklaas verhuist. De eerste ploeg van de Mintons uit Sint- Niklaas eindigde voorlaatste in eerste Liga en spelen nu samen met Temse I in tweede B. Nieuwkomer in deze reeks is Vulcain I uit Gent dat vorig seizoen ongeslagen kampioen werd in derde D. Vulcain II en de Mintons II verdedigen dit seizoen onze Oostvlaamse kleuren in derde Liga D. Op provinciaal vlak noteren wij vooral dat Danlie I door haar sterke klassementsbezet ting in eerste uitkomt en een tweede ploeg in tweede pro vinciale afdeling Waasland be houdt. Naast Danlie I spelen in eerste provinciale nog: Vulcain III, Gentse I en III, Stekene I en de Flying Shuttles I. Temse II heeft zich uit deze reeks teruggetrokken om heel waar schijnlijk het tekort aan spe lers en speelsters in de eerste ploeg op te vangen. Van de afdeling Gent maken deel uit: Gentse II, Latem I, De Lieve I, Moerbeke I en de Flying Shuttles II. De derde provinciale reeks wordt eindelijk gesplitst. Ver schillende nieuwe ploegen bo den zich aan en één verdween. Maspo uit Gent is blijkbaar nog niet kompetitierijp en stopt. Nieuw zijn Drive II en III, Hamse, Aalst, Wettcren en Pluimplukkers. Snaar Af uit Hamme was oorspronkelijk ook kandidaat, maar heeft zich onlangs teruggetrokken. Zeven ploegen in derde pro vinciale afdeling Waasland: Scaldis III en IV, Temse II en III, Hamse en Drive II en III. In de afdeling Gent zes ploe gen: Aalst, Wetteren, Loven- degem, Pluimplukkers De Lie ve II en Moerbeke II. Flying Shuttles III verdwij nen uit de kompetitie omdat ze over niet voldoende dames be schikken die kompetitiegericht zijn. De Zaffelaarse heren zijn dat blijkbaar wel, want we vin den ze terug in de tweede he renreeks. Nieuwkomers bij de heren zijn behalve de ploeg uit Zaffe- larc: de wederoptredende Gentse politie en Artevelde. Verder bestaat de tweede her enreeks uit De Lieve, Vulcain, Moerbeke en Latem 2. Vulvain 2 en Deinze 2 zijn gestopt. Buggenhout en Deinze mu teren naar de eerste heren- reeks waar ze het hard te ver duren zullen krijgen met als tegenstanders De Mintons, Gentse, Wetteren en Latem I. De vraag rijst waarom Bug genhout die toch over enkele sterke dames beschikken niet naar de gemengde kompetitie overstappen. Het initiatief van de Provinciale Badmintonraad om uit te pakken met een jcugdkompetitie stuit op wei nig interesse van de klubs, zo dat moet geconcludeerd wor den dat onze provincie daar nog niet rijp voor is! (L.C.) bus. Vlammers A-Pardaf C Vlierkouter A-KWB A Dynamica D-Baasrode A BAC C-Opwijk A Vlierkouter B-Juvenes B Dynamica A-Patro H Vlammers C-Triumf A Okapi A-Pardaf E Bobo B-Vfierkoutei D Hingene-Pardaf A Patro D-Patro A Vlammers B-Vlierkouter C Madclon B-Patro C Opwijk B-Bobo A Patro C-Ons Huis B Patro B-Patro E Dynamica C-Ons Huis C Bobo D-Pardaf D Triumf C-Lebbeke A Okapi C-Madelon A Triumf B-Ons Huis A Madeion C-BAC A BAC C-Dynamica B De niet vermelde ploegen zijn vrij in de eerste ronde. Ze worden automatisch ingescha keld in de tweede. De wed strijden van de eerste ronde worden gespeeld in de week van 22-29 september e.k. Tennis. De ploeg Janssens-Roels: ervaren deelnemers c het dubbeltornooi in TC Lelie Moerzeke (vh) TAFELTENNIS Deze week werd te Hamme de algemene KVKT-tafeltennis vergadering gehouden voor het samenstellen van de reek sen en de lottrckking van de beker. Voorzitter J. Pceters kon verschillende nieuwe klubs verwelkomen. Onder meer Kcmzcke, Sterke Stut, Okapi, Kallo, Pacem, Green bergen, enz. Er staat dit seizoen niet alleen een kompetitie op het gctouW. Er komen ook nog wedstrijden voor de Beker de Hollogne (hogere en lagere reeks) Mini- beker en de beker wedstrijderv Ook nog twee nationale tor nooien cn de Oostvlaamse kampioenschappen. Tot hier toe zullen er 81 ploegen aan treden. In de kompetitie 64,12 in de jeugdkompetitie. Daarbij komen nog dames, rekreatie en debutante. Voor deze laat ste worden de inschrijvingen nog aanvaard tot einde de cember. De vooretellen in verband met de samenstelling van de ver schillende reeksen werden nog grondig gewijzigd. De volgen de samenstelling kwam uit de bus. 1' afd.: Patro A, B, C en D, Triumf A Lokeren, Madeion Buggenhout, Pardaf A Kruibe- ke, BAC A Hamme, Vlierkou ter A Hamme en Dynamica Waasmunster (tien ploegen). 2* afd.: Pardaf B Kruibeke, Ons Huis A, BAC B Hamme, Madeion B Buggenhout, Par daf C en DKmibeke, Lebbe- ke, Dynamica B Waasmuns ter, Baasrode A en Hingcne (tien ploegen) 3' afd.: Prado Hamme, KWB A Kruibeke, BAC C Hamme. Patro E en F Hamme, Triumf B Lokeren, Troelant A Sinaai, Ons Huis B Baardcgem. Patro G Hamme en Bobo A Buggen hout (tien ploegen). 4' afd.: Pardaf E Kruibeke, Vlammers A Hammc-Zogge, Baasrode B, Viktory Hamme, Dynamica C Waasmunster, Ju- venes A, Bobo B Buggenhout, Vlierkouter B en Vlammers B (tien ploegen) 5' afd. A: Madeion C, Ons Huis C, Opwijk B, Bobo B, Vlammers C, Vlierkouter D, Grembergen A, en Balegem (acht ploegen). 5* afd. B: Madeion D, Opwijk A. Bobo D, Vlammers D, Vlierkouter C, Patro B, Okapi Kallo A en Triumf C Lokeren (acht ploegen) 5' afd. C: Okapi Kallo B, en C, Pacem, KWB Kruibeke B, Kemzckc, Juvens C en B, Dy namica Waasmunster (ach't ploegen) Jeugd: 1' afd.: Pardaf A en B, Patro A en B, Vlierkouter A en KWB A 2* afd.: Patro C, Pardaf C, Pardaf D, KWB B, Vlierkou ter B cn Madeion Badminton. De ploeg van Drive uit Sint-GiUis-Dendermonde (vh) het duo Van der Meersch- Bouters vh) Dubbel dames 10 ptn. 1/2 fin. De Pillecyn - Meersman D'Hacji - V. Buyten 6-2, 6-4 Persiaux - Van Acker Peelman - Scholliere 6-3, 6-2. Finale: Persiaux - Van Acker De Pillecyn - Meersman 4-6, 6-3, 6-3 Dubbel heren 15 ptn. 1/2 fin. Thuysbaert - Windey Waterschoot - De Pillecyn 6-2, 7-5 Philips - Van den Broeck Grillaert - Segere 6-1, 2-6, 7-5. Finale Philips - V.d Broeck Thuysbaert - Windey 7-5, 7-5 Dubbel heren 35 ptn. 1/2 finale Platteaux - Geerinck V. Bruyssel - De Langhe 6-1, 6-4 V. Raemdonck - V. Overloop Huygaerts - De Bleser 6-2, 6-3 Finale Platteaux - Geerinck V. Raemdonck - V. Overloop 5-7, 6-1, 6- Dubbel gemengd 35 ptn. 1/2 finale Meirte - De Bleser Wielandt - De Meersman 6-4, 4-6, 7-5 Geerinck - Thuy Roobroeck - Meert w.o. (Ice Tea tornooi) Finale s Geerinck - Thuy Meirte - De Bleser 6-4, 6-2 Dubbel gemengd 15 ptn 1/2 finale De Keyser - V. Damme Dicrickx - V. Cauderen 6-4, 6-2 Persiaux - Platteaux V. Hoeilandt - Meersman 6-3, 6-2 Finale Persiaux - Platteaux De Keyser,- Van Damme 6-2, 6-1 Dubbel Jun. Vet/Vet 25 ptn. 1/2 finale Roels - Janssens Vermeire - De Bondt 6-4, 6-1 V.D. Meersche - Boutens V. Moeseke - Grillaert 6-4, 6-3 Finale V.D. Meersche - Boutens Roels - Janssens 1-6, 6-2, 6-2. (Met dank aan Guy Bogaert) Tennis. In Zele organiseerden de tandtechniekers van Aalst voor de derde keer een tenniskampioenschap. Braet uit Brugge won voor de tweede keer. Hij versloeg mevr. De Witte uit Lokeren en Johan De Gelder uit Zele. (bvw) ZATERDAG EN ZONDAG BIJ TOPSPIN ZELE Tennisklub Topspin uit Zele behaalde in het verleden al verschillende interklubtitels. Ook dit tennisseizoen blijven er kansen op die hoogste onderscheiding. Twee ploegen van Topspin spelen dit weekend immers halve finalewed strijden. TENNIS In de nationale eindronden in- terklub moest de ploeg van Topspin, en dat was eerder onverwacht want tevoren' was de tegenstander wel verslagen geworden, uit tweede nationa le een zware nederlaag slikken tegen RTC Luik. Luik liet de Zeienaars geen schijn van kans en, al kon Topspin dc afwezig heid van de vorige kriterium- winnaar Benoit De Keghel als verzachtende omstandigheden inroepen, Zele speelde onder de maat. Met 8-i, alleen Luk De Mets kon zijn partij win nen, ging Topspin het bootje Veel beter deden het dan de mannen uit vierde nationale. Topspin won met 5-4 van het Westvlaamse Witte Beer. Knap tennis cn spanning want waar Vincent Blondeel, Hans Van den Eeckhout, Franky Backx en Alain Carlier hun partijen wonnen, verloren Tim Blondeel en Jan Stilten. De dubbels moesten de beslissing brengen en Tim Blondeel- Franky Backx zorgden voor de belangrijke vijfde zege. Zondag op Topspin speelt Ze le tegen het Luikse Fayen Bois. Ook de Topspin Junior-Vete ranen uit reeks vier spelen op Topspin halve finalewedstrij den. Zaterdag wordt getenpist tegen het Henegouwse TC Lausprelle. Topspin raakte in halve finales dankzij een zege tegen TC Bruineput. Erg mak kelijk wonnen Freddy Me- chant, Willy Tulkens, Gilbert Van Damme. André Walrave en Hubert Rombaut met 5-1 cijfers. Maar... Lausprelle won zijn wedstrijd tegen Hoei even makkelijk. (ha) Tennis. In Moerzeke nam ook het team De Keyzer-Van Damme deel aan het jubileumtor- nooi. (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 11