smoele 9ae Gouden Voddenworp te Lebbeke Aquila wint Lebbeekse Groenkwis Kan klein land als België een eigen defensiepolitiek voeren? Dorpskermis te Wieze: Brug naar vernieuwde Oktoberfeesten? Denderbelle: dag van de landbouw TRIO SURPLUS WAARDEBONPrijzen geldig tot En grabbelen maar... Lebbeke. Er was een massale opkomst voor de voddenwerp (vh) Onder de waakzame ogen van de Statiestraatse reuzen, van kollega «Basken» en van «Scherp» ook al buitenmaats van postuur die van 't Hoekske was overgewaaid, kreeg vorige week zaterdagavond de «Gouden Voddenworp» voor de negende maal zijn verloop. De Lebbekenaars waren eveneens op het appel Een paar honderd posteerden zich rond de klok van negenen, binnen werpbereik, onderaan de pui van het gemeentehuis. En eens ze de vertrouwde figuur van Achjel Vermeiren bovenop de pui zagen verschijnen, wisten ze dat het ogenblik aangebroken was waarop de Lebbeekse politici, als volleerde Sint- Maartens, het hemelse manna boven hun hoofden zouden gaan werpen. Achiel Vermeiren telde af en meteen grabbelden burgemeester Frans Moeyersoon en de schepenen Jef Hiel, Karei De Gucht en Francois De Ridder .in de kartonnen dozen en wierpen ze de in «vodden» gewikkelde houten blokjes 64 ervan waren voorzien van een nummer, dat recht gaf op een prijs over de hoofden van het reikhalzende publiek. Op de begane grond werd het een getrek en gesleur van je welste, hier en daar hoorde je een kreet naar de politici toe, dat ze meer in een of andere richting moesten gooien, maar iedereen kwam blijkbaar toch zonder kleerscheuren uit de melée. Wachten was het toen geblazen, in de raadszaal van het gemeentehuis, op de prijswinnaars. Die heten trouwens niet lang op zich wachten. Winnaar van de gouden medaille (waarde 18.000 F) werd Louis De Cock uit de Korte Minnestraat te Lebbeke. Kurt Moernaut, een twaalfjarige die langs de Hoge Weg 14 te Lebbeke woont, had de zilveren medaille (waarde 5.000 F) gegrabbeld. Onderaan de pui van het gemeentehuis begonnen gemeentewerklui met de opruiming van de verloren illusies. De 9de Gouden Voddenworp zat er op. Pierre Van Rossem Lebbeke. Louis De Cock in het midden greep het goud en de 12-jarige Kurt Moemout het zilver tijdens de Gouden voddenworp(vh) Met z'n vijftienen waren ze, de teams die vorige week vrijdagavond, in zaal «Hof ter Lebbeke», deelnamen aan de tweede editie van de «Groenkwis», een initiatief van het Lebbeekse Groenkomitee. Bedoeling van deze vragen waren trouwens niet al- «Groenkwis», aldus initiatief- le even makkelijk als de door nemer èn gemoedelijke kwis- ons geciteerde voorbeelden. leider Robert De Coster, is het De «Groenkwis». haalde im- Lebbeekse Groenkomitee, dat mers een zeer behoorlijk peil. een ruimere belangstelling best kan gebruiken, bekend te ma- uitslag ken bij een breder publiek. En 1. Aquila Temse 125/155 2. Kaaimannen Temse 3. Wazomezegge The Entity 5. De Zalmkes 6. Tora Tora 7. De Vlaskes 8. De Rode Paprika's 9. De Tongenslijpers de deelnemende teams daar naast vanzelfsprekend een aangename avond te bezorgen. Daartoe kregen de deelnemers voor de helft gehaaide kwis- teams, de andere helft be staande uit natuurliefhebbers een 54-tal vragen voorge schoteld. En bovenop nog een 10. De Blozende Wangen zestal tussenspelletjes o.a. (ATB)Natuurvrienden) konfiguraties geserveerd. 11. A.S. Rieme Gemene deler in alle vragen 12. Meerhof Willebroek was de faktor «natuur». Zo 13. Groenkomitee Dender- werd wat de sport betreft o.a. belle gevraagd naar de naam van Ploeg K voetbalclubs als de Kanaries 15. Wielewaal 's Heeren en de Buffalos, bijnamen ge- bosch. puurd uit de dierenwereld. De Pierre Van Rossem Vredeskomitee Lebbeke organiseert debatavond Het Vredeskomitee Lebbeke komende verkiezingen en de organiseert op vrijdag 20 sep- vredesbetoging. Het ligt echter tember te 20 u in zaal Ons in de bedoeling van de organi- Huis, Leo Duboisstraat te satoren de rakettendiskussie Lebbeke, een debatavond met zoveel mogelijk te vermijden, de streekparlementairen. Het omdat de standpunten rond dit debat - BRT-journalist Dirk probleem voldoende bekend Sterckx treedt op als mode ra- zijn. tor - zal handelen over: «Kan Het Vredeskomitee Lebbeke, een klein land als België een dat nob aktivitciten plant in de eigen defensiepolitiek voe- komende maanden, hoopt met ren?» dit debat de meer algemene Volgende politici nemen deel defensiestandpunten van de aan dit debat: PW-Europarle- verschillende partijen bekend mentslid Karei De Gucht, SP- te maken. Geïnteresseerden volksvertegenwoordiger Nor- verzamelen zich op 20 Septem ber! De Batselier, VU-volks- ber, te 20 u in zaal Ons Huis, vertegenwoordiger Johan De Leo Duboisstraat te Lebbeke. (pvr) Groot - Lebbeke Zoals de traditie het wil, werd ook dit jaar Lebbeke- jaarmarkt gezegend met een pracht van een weer tje. En werd hiermee een punt gezet achter een ker- misprogramma, dat alles behalve uitblonk van initia tieven. Wie daaraan mocht twijfe len, hoeft even de kermis- affiche te bekijken zo hijof zij daar de kans toe- krijgt. want bepaalde cafés (zelfs die uit het centrum) konden dit jaar zo'n affiche enkel nafluiten en zal tot de vaststelling komen dat zondag en maandag niet het minste evenement te bespeuren viel. In Wieze was het vorige zaterdagnamiddag feesten geblazen. De Koninklijke Toneelkring St.-Jorisgilde werd er immers verheven tot Koninklijke Rederijkers kamer H.H. Salvator. Aan het slot van de akade- mische zitting, te dier gele genheid opgezet, zong het koor Sange Jo de Vlaamse Leeuw en werden de aan wezigen verondersteld dit hymne aan de fiere Vlaam se koning Nobel liefst met volle borst(en) mee te zingerj, De eerste strofe leken de aanwezigen nog te ken nen, maar bij de uitvoering van de tweede strofe, dat was duidelijk hoorbaar, moesten sommigen al af- op z n smalst... haken. En toen het koor de derde strofe inzette de zangers en zangeressen hadden geen enkel pro bleem, want zij hadden de tekst voor ogen moest de meerderheid zich be perken tot een meeneu- riên. Wie de drie strofen van a tot z kende en dat vertelde ons een objektief waarnemer was de Leb beekse schepen van kui tuur Hiel. Vermits Jozef over een sterk ontwikkeld stemgeluid beschikt, kon den de aanwezigen in zijn buurt zich aan zijn stentor stem optrekken. De nervositeit die plechtige momenten door gaans kenmerkt, kan de mens soms parten spelen. Zo vergat de nieuwbakken Prins van de Koninklijke Rederijkerskamer H.H. Salvator Remi Bosman is de naam tijdens de aanstelling van de Eed van de Kamer, één van de raadsleden de hand te drukken. Wat er in feite op neerkwam dat deze dame Julienne Van Hove niet in de Eed opgenomen was. Remi besefte bijtijds zijn vergetelheid en her stelde ze vlug. Voer voor feministen. Roger Cami van zijn kant en die man is Hoofdman van de Kamer kreeg al meteen last met het lint dat hem door de Prins was omgehangen. Roger haal de immers bovenop de scène met zijn bandelier een bloemstuk uit zijn blijk baar wankel evenwicht. De Lebbeekse politici waren al bij al goed ver tegenwoordigd op de Op- stalse hahngfeesten. Tus sen den Opstal en Lebbe ke heeft het door de jaren heen trouwens altijd al goed gemarcheerd. Zo be merkten we vorige vrijdag avond in de haringstoet burgemeester Moeyer soon, gezeten op de bok van een span Haflingers. Volksvertegenwoordiger Johan De Mol van zijn kant had geen plaatsje in de wagen meer gevonden die zat volgeladen met Buggenhoutenaars; de dremmers1 en liep sa men met zijn eega en een paar politieke kompanen achter het span. Ondervraagd over het waarom van zijn wande ling, antwoordde de volks vertegenwoordiger met een versregel uit het be kende volkslied: «k Heb mijn wagen volgeladen, vol met oude..." Het slotwoord begrepen we niet zo best. Nu begint men tijdens de gemeenteraadszittin gen al kledingstukken te verwedden op de authenti citeit van bepaalde politie ke verklaringen. Hoorden we immers Willy Van Vos- sole tijdens de jongste raadszitting niet verklaren dat hij bereid was zijn muts te verbranden op het feit dat de financiële toestand van de gemeente er niet zo rooskleurig uitziet, als die afgeschilderd was door fiancieschepen De Gucht Burgemeester Moeyer soon zou best overwegen op de komende raadszit tingen een delegatie van het vrijwillig brandweer korps uit te nodigen. Raadsel van de week: Van welke Lebbekenaar is het onmogelijk een kleu renfoto te schieten? (Ant woord: van Dirk De Ridder). Smoelentrekker Mol, AGALEV-volksverte- genwoordiger Ludo Dierickx, PDVA-vertegenwoordiger Pa trick De Bosere. Het nationaal sekretariaat van de CVP zal een mandataris afvaardigen. Het debat, waartoe iedereen vriendelijk wordt uitgenodigd, zal een antwoord zoeken op de kernvraag «Kan een klein land wval °r niet» «eit is dat men juist een eeuw geleden in De schiftingen hebben plaats een eigen defensiepolitiek voe- VVieze bijzondere aandacht ging schenken aan de kermis, op 27 en 28 september, telkens ren. En zo ja, tegen welke zogeheten naar de mis ter ere van de parochiepatroon, in om 20 u de finale heeft plaats prijs?» casu Sint-Salvator; in Wieze vierde men die jaarmis steeds °P zondag 29 september vanaf Dat de raketten tijdens dit de- 's zondags na St. Michiel (29 september) en dan was het 16 u ,Dezc Pay back happc- bat ter sprake zullen komen, ecj,t kermis! tr,"""n h,,n lijkt onvermijdelijk. Gezien de Een ministerie voor Vlamingen Over het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, dat voor de meeste Vlaamse bur gers nog een onbekende is, verscheen de publikatie «Een Ministerie voor de Vlamin gen». Deze bevat direkt bruik bare informatie zodat de be langstellende weet tot wie, tot welke bestuurlijke dienst en waar hij zich kan wenden om geholpen te worden. Informatie, onder de vorm van organogrammen, een beschrij ving van opdracht en bevoegd heden, adressen en een tref woordenregister. Bovendien is een hoofdstuk gewijd aan de nieuwe Vlaamse Openbare In stellingen en worden als bijla ge de wetten op de staatsher vorming en de besluiten be treffende de bevoegdheden van de Vlaamse Regering op genomen. «Een Ministerie voor de Vla mingen» (Brussel, 1985, 144 blz.), is uitgegeven door de Diensten van de Sekretaris-ge- neraal. Het wordt toegezon- nings krijgen hun verloop een reuzetent op de oude Sinds het ontstaan van de Wie- Van Brempt. Aalstersestraat ^a""cl. tdc ze-oktoberfeesten in 1956 ver- 174, aan volgende tarieven Sterstraat De kandidaten loor de traditionele kermis met 200 fr. per persoon voor een kunnen waardcvollf na,ura" de voornaamste geplogendhe- solo optreden, 100 fr. per per- r s ecn Vl" den als de bedevaar! van ker- soon in 8„,epsverba„d ak.e- bonnen, romantische etentjes gastronomisch den na storting van het ver- den als de bedevaart van ker- soon in groepsverband akte- schuldigde bedrag 80 Fr/ex. misdinsdag en de veeprijs- rend, met dien verstande dat (verzending inbegrepen), op kamp, twee dagen later, veel men voor een prestatie met postrekening 000-2001728-36 van zijn charme... meer dan vijf personen 500 fr. van het Ministerie van de Met de herinnering aan het betaalt. Vlaamse Gemeenschap met voetbaldrama op de IJzel, nog vermelding van het aantal ge- vers in het geheugen, en het wenste eksemplaren. weten dat de bierfeesten in de Voor meer inlichtingen. Dien- laatste jaren sterk afhankelijk sten van de Sekretaris-gene- waren van Engelse deelname, raai. Pers en Voorlichting, tel. werd door de inrichters beslo- 02-230.66.47 toest. 129/147/218 ten om de feesten dit jaar niet Palmerstonlaan 6-8, 1040 te laten doorgaan. Wat het in Brussel. 1986 wordt, zal de tijd wel leren... Lebbeke. Vedad Autoshow. Met bewondering kijken naar de staaltjes van moderne techniek (foto Piet Hermans) Lebbeke. Vedad Autoshow. Wikken en wegen vooraleer over te gaan tot de aanschaf van een nieuwe wagen (foto Piet Hermans Zondag 15 september e.k. or ganiseren de landelijke bewe gingen van Denderbelle hun 4* Dag van de landbouw. Het begon met de week van de landbouw, daarna kwamen te- ma's als kwaliteit van ons voedsel, weet wat je eet, nu is het de beurt aan «milieu en landbouw». Er zal op eenvou dige wijze informatie doorge geven worden over dit tema. Het programma dat plaats heeft op het speelplein ziet er als volgt uit. 9.30 u.: Eucharistieviering in de parochiekerk. 10.30 u.: Opening dag van de landbouw. Vrije schilderwedstrijd voor de kinderen van de gemeente, leeftijd 6-14 jaar. 14 u.: Bloemschikken met bloemen uit de berm en snij bloemen: onder vakkundige leiding. Voorselektie Hoger-lager. Deze selektieproef bestaat uit een teoretisch gedeelte- ken nistest over milieu en land bouw en een praktisch gedeel te: volksspelen De vier bestgeklasseerde deelnemers gaan over naar de finale. Tussendoor uitreiking prijzen aan de kinderen in verband met de schilderwedstrijd. 17 u.: Finale Hoger-Lager met prachtige prijzen. Tussendoor kunnen de honge- rigen zich versterken met vers boerenbrood met keuze beleg. De besturen van K.V.L.V. en Landelijke Gilden heten U en uw gezin van harte welkom. Weer kermis In het licht van wat voorgaat, werd door de V.Z.W. «Wien- se». een vier jaar jonge plaat selijke vereniging het plan op gevat om opnieuw met de kcr- mistraditie van weleer aan te knopen en een alternatief feestprogramma op te stellen. Deze jeugdige organisatie heeft als voorzitter Gilbert Van Brempt; afgevaardigde beheerder is Vincent Van Roy en als public-relationsman fun geert Eddy Foré. Dit initiatief- gericht trio slaagde er vroeger meermalen in, om beproefd talent naar de discotent op het attractieplein te krijgen zoals De Dolly Dots, Willy Som- mers. Vader Abraham. Will Tura. Op zichzelf al een refe rentie! Op het menu van de aanstaan de kermis willen ze alvast veel muziek, zang, dans, etentjes, drinks en andere attrakties, zo dat Jan en Alleman kan genie ten van autentiek volksamuse- ment «Wieze feest voort» is hun leuze bij de festiviteiten in de dorpskom op vrijdag 27, zaterdag 28, zondag 29 sep tember en op kermisdinsdag 1 oktober, aangekondigd als fa miliale dansavond. Maar er is Play back show Want als kcrmisuitschieter presenteert «Wiense» ecn na tionale play-back show, waar aan niet minder dan 250.0(X) fr. prijzen verbonden zijn. Voor deze wedstrijd kan men in schrijven bij voorzitter Gilbert Op initiatief van het Gentse stadsbestuur en het Gemeen tekrediet wordt aan de «School van Barbizon» een tentoon stelling gewijd in het Gents Museum voor Schone Kunsten van 14 september tot 24 no vember. VERKOOPZAAL Kortrijksesteenweg 705 aan de Sterre richting Centrum GENT - Tel. 091/22.84.09 EIGEN PARKING VERKOOPZAAL Stationsstraat 89 Langs de poort, geen etalage LEBBEKE -Tel. 052/21.11.71 EIGEN PARKING TEN GELDE MAKING VAN STOCKS Grondboren, verlengbaar tot 7 meter 750 Fr, Kaki pullovers (legerstock) 95 Fr. Geel-koperen hulsen en obussen, opgekuist 925 Fr. Rol coax kabel (legerstock) 350 Fr. 100 meter soepele elek. draad, enkel, 350 Fr. Kolom boormachine 16 mm cap. 11.500 Fr. Kruipolie (legerstock) 100 Fr. Wapenolie (legerstock) 25 F. Metalen koffertje met 19 HSS boren 350 Fr. Valies met metaalzoeker (mijnenzoeker legerstock) 2.500 Fr. Vise-Grip 145 Fr. Grote keus elek. bellen en klaxons. Zware houtboren 200 Fr. Camouflage-netten (legerstock) 600 Fr. Verstelbare drie-poten (legerstock) 350Fr. Rubberlaar zen met stalen tip maat 47, 48 en 49 195 Fr. Snelstarters 20/150 Amp. 5.000 Fr, 30/200 Amp. 6.000 Fr. Serie potsleutels Black en Decker 550 Fr. Industriële slijpschijven 175 Fr. inplaats van 300 Fr. Gereedschapskoffer 275 Fr. Boogzaag 76 cm 145 Fr. Set van 5 verfborstels 75 Fr. Computer terminals en -monitoren (okkasie) Batterijladers 12 Volt 5 Amp. 675 Fr. 5 kg mengeling nagels 95 Fr. Chauffeurs-vesten 350 Fr. Circulatie pompen voor verwarmingsinstallaties merk Guenod 750 Fr. Bus scheerschuim (legerstock) 20 Fr. Elek. groepen met benzine motor, geven 24 Volt gelijkstroom (legerstock) te repareren 1.500 Fr. Knitter schakelaars 40 Fr. Hoge kwaliteit vijlen, verschillende soorten en maten aan 10 Fr. per 2,5 cm. SPECIAAL voor de VAKSTUDENTEN Mode schoenen met stalen tip maten 39, 40 en 41 750 Fr. andere maten 850 Fr. Voor de verzamelaars ondermeer: Motorrijders-mantels wereldoorlog II gebruikt door het Belgische leger, Engels fabrikaat 400 Fr. Oude Volt en Ampere-paneelmeters vanaf 350 Fr. Afrikakorps - helmen 1.500 Fr. Ontvan ger BC 728 (US leger wereldoorlog II) kompleet met antenne en bevestiging voor op jeep 3.750 Fr. Ontvanger BC 312 (US leger wereldoorlog II) 4.000 Fr. Zender - ontvanger BC 1000 (US leger) 1.250 Fr. Verder nog grote keus van LASPOSTEN vanaf 2.950 Fr. COMPRESSOREN vanaf 8.500 Fr. ZAAGMACHINES, ALLUMINIUM LADDERS en TRAPLAD DERS. Vele soorten TANGEN vanaf 60 Fr. KRUIWAGENS. Alle soorten SLEUTELS los en in serie. BETONMOLENS vanaf 125 liter voor 8.950 Fr. WATERPOMPEN. SLIJP- en BOORMACHINES. MEETTOESTELLEN (le- gerstock). TELECOPIERS. LAVABOS, en allerlei soorten WERKTUIGEN. INGANG VRIJ ook zondag open tot 12 uur uitputting voor- nRATlC- raad I unniig. I Open:van 10tot I stel startkabels rood koper 16 mm» j u waarde 405 fr. bij aankoop van 3.000 fr. goederen siocms <*n boo tot 12 uur l^am: I Maandag' Zo te zien wordt kermissen binnen een paar weken weer troef te Wieze. De leven skrachtige Wicnse-formatie die zich gesteund weet door hei gemeentebestuur, enkele lokale verenigingen, de groep De Cuyper en tal van sponsors kijkt hoopvol tegen het Dorps feest (Wies-kermis) aan. Of hun initiatief een brug zal slaan naar mogelijke oktober feesten in 1986 wellicht meer regionaal getint blijft een open vraag J. Van Landuvt

De Voorpost | 1985 | | pagina 14