BILJART 2000 EEN SNOOKER EN BILJARTPALEIS OP EEN BOOGSCHEUT VER BIL3ART BILJART 2.000 De Voorpost - 13.9.1985 - 47 Biljart 2000 - Kloosterstraat 3, Erembodegem-TerjodenTel. 053/77.40.31 Kloosterstraat 3 Erembodegem - Terjoden Tel.: 053/77.40.31 Roland Heyvaert, Willy Heyvaert, Frans D'Haens, samen met Jozef De Leeuw de vier beheerders van pvba Biljart 20O0 Tapbiljart - snooker - carambole - poolbiljart. Open vanaf 10 uur 's morgens, dinsdag gesloten. Een 12-tal snookers in 1 biljartzaak: een unicum voor België en welhcht voor Europa. Het voorste deel biedt plaats aan 6 tapbiljarts. Het is in één woord overweldigend als je in de eerder smalle Kloosterstraat van Erembode- gem-Terjoden het Biljartcentrum 2.000 bin nenstapt. Deze zaak is wellicht uniek in Euro pa: een twaalftal snookers, een vijftal caram boles en zes tapbiljarts staan hier netjes gerijd opgesteld en daarbij is er nog een gezellige bar, een enorme schenk bank en een hoekje speciaal om te kaarten. Het zit er trouwens gewoonlijk stampvol en al deze akkomodaties bleken nog niet voldoende, want er werd nog uitgebreid en de carambolespelers zagen hun droom verwezenlijkt: ze hebben nu een zaaltje ietwat aprt, waar ze zich in alle rust op hun geliefkoosde sport kunnen toeleggen. De gesprekken zijn er gedempt en de muziek vult maar even de ach tergrond, terwijl Frans D'Haens via een telefoon de bestelling doorgeeft. De zaal is immers zo immens groot dat de verplaat singen moeten beperkt worden. Willy Heyvaert, een van de promotoren van het biljarten in het Aal- sterse vertelt; «Het be gon eigenlijk allemaal vorig jaar toen Jozef De Leeuw en ikzelf een geschikt lokaal zoch ten om te kunnen bil jarten. We wilden eerst een klein lokaal maken met drie biljarts maar dat bleek een onbegon nen zaak. Uiteindelijk werd met vier beheer ders gestart en werd de pvba Biljart 2.000 op gericht. Daarin zaten Jozef De Leeuw, een be kende biljarter, ikzelf dus, Willy Heyvaert, Een imposante bar waar men gezien de immense ruimte telefonisch zijn dranken kan bestellen mijn broer, Roland en Frans D'Haens die de mogelijkheid gaf om het projekt op een grootsere wijze aan te pakken. Het gebouw dat hier stond was bij zonder geschikt en ruim. Uiteindelijk startten we met elf bil jarttafels: drie kompe titie-tapbiljarts, vier kompetitiesnookers en vier caramboles, waar van twee matchbil jarts. De zaak liep goed en na enige tijd was het duidelijk dat er te weinig gelegenheid was om te spelen. Wij besloten dan maar om de vroegere magazij nen van de heer D'Haens verder aan te passen en zo de opper vlakte uit te breiden, zodat we uiteindelijk met elf snookers staan en een kleiner exemplaar, waarop zelfs de dames bedrij vig zijn. Er staat ook nog een Amerikaanse poolbiljart, zes tapbil jarts, twee caramabole- matchbiljarts en drie 2,30 meters». Terwijl in de carambo lezaal Emile Waflard, een. vanouds bekende naam, les geeft aan de Aalsterse Carlos Van der Storm, ook al geen onbekende en voorzit ter van biljartclub Ajuintjes, m vertellen Willy Heyvaert en Frans D'Haens verder. «De inrichting van de ze zaak werd verzorgd door de firma van de gebroeders Heyvaert en ze hebben heelwat tijd en energie tegen aan gegooid. Het resul taat mag trouwens ge zien worden, want het is niet eenvoudig om van een dergelijke ruimte een gezellig lo kaal te maken». Uitein delijk mag het resul taat best gezien wor den. Niet alleen zijn er bij de ingang komfor- tabele zitplaatsen, waar ook de tapbiljarts staan, de schenkbak is er een van onafzienba re lengte. Men tapt er goed verzorgde bieren uit zeven kranen en uiteraard zijn er ook allerlei warme- en fris dranken te verkrijgen naast verschillende snacks. Degenen die graag een kaartje leggen kunnen beschikken over een speciale kaartershoek, voor dat spel ingericht met tafeltjes die de an ders zo vervelende gla zen een bestemming geven. De liefhebbers van darts (Engelse vo- gelpik) kunnen er ook terecht en zoals we zegden beschikken de carambolespelers over een aparte zaal. De grootste ruimte wordt uiteraard inge nomen door de elf enorme snookers. Dat deze sport vooral dankzij de uitzendin gen van de BBC een grote vlucht heeft ge nomen, is duidelijk. Tijdens het weekend is hier geen enkele snooker leeg en komen de mensen niet alleen van Aalst, maar ook uit Brussel en Ninove naar Terjoden afge zakt om er te biljarten tegen demokratische prijzen. Voor een uur snookeren betaal je er 150 fr. Elke tafel heeft haar eigen telsysteem en geldautomaat. Deze uitrusting maakt van Biljart 2.000 de meest volledige installatie van het land en waar schijnlijk van het gan se kontinent. De deu ren gaan open om tien uur 's morgens en slui ten zo meestal rond drie uur 's nachts, op dinsdag is het geslo ten, want tegen zo'n uurrooster blijven wer ken kan niemand. Ui teraard moeten de bil jarts ook goed onder houden worden en daarvoor moet dan ook weer tijd uitgetrokken worden. Deze volledige 1 service hebben de klan ten ondertussen leren appreciëren en vier tapbiljartploegen, twee caramboleclubs en een snookerclub zijn er nu al aktief. Vermelden wij nog dat er een rui me parking voorhan den is en niets belet ons nog om daar een kijkje te gaan nemen. Daarvoor hoef je zelfs niet zonodig een biljar ter te zijn, want de uit baters zijn steeds be reid om enkele begin selen uit te leggen. Ook de jongere men sen mogen hier vrije lijk hun kans gaan, hoewel ze wel een beet je in het oog worden gehouden, want zo'n snookerlaken kost al gauw vijfenveertigdui zend frank... Emile Walford geeft richtlijnen aan Carlos Van Der Storm.

De Voorpost | 1985 | | pagina 19