De grote en de kleine k Dertig jaar fotokring Imago Hamme, twintig jaar Benelux Fotosalon Sint-Martinuskerk Erpe expozeert kunstschatten Jniek beiaardkoncert e Aalst «In Yard» in Sint-Niklaas Beverse Fotoklub stelt essays tentoon Aalsterse striptekenaar Dirk Stallaert met «De gevallei^ baron» Hofstaadse Eik staat reeds kwarteeuw Vast Close-Up: Wase diawedstrijd in op 9t vol] engei erd w 24 - 13.9.1985 - De Voorpost Bij de opening van het 20ste Benelux foto- en diasalon, vierde de Ham se foto- en Imago Diploma: E.J. Hane- diakring haar 30-jarig bestaan. Imago is de oudste fotokring in België, en heeft zich in kamp Am F V Epe Neder- de loop der jaren een reputatie weten op te bouwen. Tot 17 september 1985 is er in de land, Een duik in de feestzaal van het gemeentehuis, het 20ste Beneluxfotosalon, dat zaterdag 7 september ruimte, officieel geopend werd. Voor dit 20ste Beneluxfotosalon werden 2.488 werken ingezon den, 385 van deze inzendingen werden aangenomen. De grote prijs voor de beste kroonde dia's tijc inzending werd toegekend duur van het salon, aan Theo Roosen uit Hout- prijzan halen. Kringprijzen wer- tijdens de ve, Woluwé 2002. den toegekend Zwart/Wit Foto's: Beste reeks». Medaille van het Ministerie van de Ne derlandse Kuituur: Flor Huyers, Duffelse Fo tokring. dium Diaclub en de fotoclub trofee B.F.F.K.: Roger De Uden uit Nederland. Groof, Duffelse Fotokring, De talrijk opgekomen geno- Strandwachter digden werden op de ope- schotel: ningsplechtigheid verwei- buyers. Duffelse komd door de voorzitter Landschap. Imago Plakket Roland Matthyssen, Postfotoclub Merksem, Architektuur. Imago Plakket. Francis Beste foto «De Mens» Imago Verheylewegen, A.P. 27 Plakket: Raimond Rottiers, Bruxelles, Parking. Fotogroep Pallieter Lier, FIqj. Diploma O.V.U.: André Dé- RafIV. Foto- O". Foto club Iris Flemalle, Beate foto „Landschap., Imago Plakket: Marie-Jean- Ces yeux. Gouden V.F.F. medaille: Imago Diploma: Francois ne Maitrejean, ABC 73 Mon Matthyssen, Postfo- Bertrant, 135 Neupre, Just raing, La plage en hiver. toclub Merksem, In het un peu de lumière. Kleurfoto's: salon. Imago Diploma: Eddy Wel- Trofee B.F.F.K.: Jozef Van Zilveren V.F.F medaille: lens. Duffelse Fotokring, den Houte, Agfa-Gevaert Emile Gits, A.P. 27 Tristesse. Fotoclub, Blauwe wagen. Imago Diploma: Jan Wou- Imago Schotel: Eddy Wei- Bronzen V.F.F medaille: da. Huizen Nederland, lens. Duffelse Fotokring, Luc. Tourwé, Focus Nino- Future. Pinck Lady. van Imago, Albert Mari- man, die reeds 25 jaar aan het roer staat van deze Hamse fotokring. Na hem kwam de heer Maes, afge vaardigde van de Vlaamse fotografie Federatie a«n het Bruxelles, ^Mon^manège. woord. Hij wees erop dat de J" Hamse fotokring reeds 30 jaar lang mensen een nutti ge en interessante hobby aanbiedt. De voorzitter van de Oost-Vlaamse Unie van Foto- en Diakringen noem de Imago een voorbeeld bin nen de Provincie. De Burgemeester feliciteer de Albert Mariman en zijn medewerkers met hun 30- jarig bestaan. Deze club le vert klasse en meesterwerk en zij stralen iets uit, via hun fotografisch werk. De burgemeester verklaarde nadien het 20ste Beneluxfo tosalon voor geopend en hoopte dat er veel belang stelling zou zijn voor deze tentoonstelling, dat het ten- volle verdient. Het salon blijft voor het pu bliek toegankelijk op zater dag 14, zondag 15, maan dag lf> en dinsdag 17 sep tember van 9.30 u. tot 12 u. en van 15 tot 20 u. Er is een de°rl^mgenomenJeCen Hamme. De laureaten van het 20e fotosalon werden op het gemeentehuis ontvangen (vh) Tejater 80 met gastvoorstelling in Lede Zondag 15 september om 20.00 uur brengt Tejater 80 uit Aalst in de zaal Leeuwerik in de Ommegang laan te Lede een gastvoorstelling van het suksesrij ke stuk «Luv». De regie is in handen van Walter Boni en op de planken kan u Dirk Klinck, Pat Ongena en Ann Sirou aan het werk zien. Poëzie-avondje uit in Affligem Op vrijdag 13 september kan iedereen die er zin in heeft een poëzie-avondje-uit in de kelders van de abdij der Benediktijnen te Affligem meemaken. Men vertrekt om 20.30 uur en de avond wordt georgani- zeerd door de Bert DHaesekring uit Affligem. Een aantal dichters zal voordragen uit eigen werk. On der meer Patrick Bernauw, Luc Evenepoel, Koen- raad Stassijns, Rita Van Geite, Maurits Van Liede- kerke en Ivo Van Strijden. De toegangsprijs be draagt 60 fr voor leden van de kring en 100 fr voor niet-leden. In het kader van het 150-jarig bestaan van de Sint- Martinuskerk te Erpe werden reeds diverse aktiviteiten op touw gezet. De koördinatie van deze aktiviteiten berust bij een tijdelijke werkgroep onder de leiding van E.H. De Moor, pastoor van Erpe. dan niet van op het bordes achteraan het stad- iyis de ideale plaats om er optimaal van te nieten kan U op vrijdag 20 september vanaf .30 u. een enig beiaardkoncert meemaken De smière, althans voor België, van «Beelden uit een ntoonstelling» van Moussorski te spelen door idsbeiaardier Pierre De Smet en het eveneens mdermondse koperensemble «Reiigioso» oussoraki, een Slavisch komponist die geen Wes- rse invloeden onderging en zijn muziek niet leerde i handboeken doch in kroegen waar het volk zong a in de natuur waar het wroette en joelde bezocht en tentoonstelling van schilderijen van zijn vriend /ictor Hartmann Schilderijen die hem inspireerden en waarbij dit werk in vele taferelen ontstond Aanvankelijk een pianowerk werd het door Ravel bewerkt voor orkest. Wat te Aalst gebracht wordt is de bewerking van de Nederlandse beiaardier Wim Franken. U hoort achtereenvolgens een promenade, vertoeft bij een dwerg, belandt in de Tuilerieën vol spelende kinderen, luistert naar het liefdebed van een minne streek in een middeleeuwse burcht, rijdt in een Poolse ossewagen, beluistert een ballet van kuikent jes, diskussieert met Poolse Joden, hoort vrouwen ruzie maken op een markt, verblijft in de katakom- ben en in een hut en belandt uiteindelijk aan de poort van Kiew LH De Heemkundige Kring wil voor deze jubelviering een bijzondere bijdrage leveren door het organizeren van een tentoonstelling in de kerk tijdens het weekend van 14 - 15 september 1985. Aan de hand van foto's, do- kumenten, voorwerpen in verband met de Uturgie en de kerk wordt een beknopt beeld geschetst van het lo kale kerkgebeuren gedu rende de voorbije anderhal ve eeuw. Alhoewel de kerk van Erpe over geen rijke kunstschat beschikt - een kerkdiefstal op het einde van vorige eeuw is daarvan de bijzon dere oorzaak - kon toch interessant materiaal ver zameld worden dat ook voor de eigen parochianen niet of voldoende gekend is. Het ügt daarbij in de bedoe ling om alles zoveel moge lijk op een didaktische wij ze aan het pubbek voor te stellen. Zo zal niet alleen het mooie kerktextiel ge toond worden, maar zal ook een overzicht gegeven wor den van allerhande (ook minder waardevolle of in het oog springende) voor werpen die bij de liturgie van belang zijn De tentoonstelling is toe gankelijk op volgende dagen: - vrijdag 13 september: ge leid bezoek enkel voor de scholen - zaterdag 14 september: van 15.30 u. tot 20 u. (be halve tijdens de H. Mis van 18.30 u.) - zondag 1 van 8 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 20 u. (behalve tijdens de HH. Missen van 8 u., 10 u. en 18 u.). Er is tevens een uitgebreid geleid bezoek voorzien in en rond de kerk op zaterdag 14.9 om 16 uur Korte rondleidingen zijn voorzien na elke mis van ditzelfde weekend. De tentoonstelling is vrij toegankelijk. De uitgave van een beperkte katalogus is voorzien. «In Yard» is een term uit de Shakespeareperiode Het duidt op de namiddagen waar bij teatime een stukje gemusiceerd werd, korte poèziestukjes werden ge bracht, in afwachting van de theaterspektakels 's avonds. «In Yard» is voor Quasi: momenten van spon tane, ongedwongen kunst, waarbij vooral jonge kun stenaars hun muzikale en verbale kwaliteiten naar voor kunnen brengen, waarvan het publiek vrij blijvend en gratis kan ge nieten. In Yard: iedere laatste zon dag van de maand om 15u30. Zondag 29 septem ber, gitaarspel door Bea Van Daele en voordracht door Pieter Hanssen Adres: Dalstraat 70, Sint- Niklaas. KL. Gouden V.F.F. medaille: Marnix Vens, Groep 83, Oostkamp, Duo. Zilveren V.F.F. medaille: Johan Elzenga, Koude kerk, Nederland, Winter- morning. Bronzen V.F.F. medaille: Walter Vermeiren, Duffelse Fotokring, Sky corner. «Beste reeks». Prijs van de Ambassade van het Ko ninkrijk der Nederlanden: Leo Haesenbroeckx, Kon. Lierse Fotoclub. Imago Plakket: Peter Vial- le, Nieuwenhagen Neder land, Het blauwe misterie. Diploma O.V.U.: John Brackmans, Fotogroep Pal- heter, Groene vaten Imago Diploma Paul De Beider, Toreke Herenthout, Black lady Imago Diploma: Stany Van der Meulen, Photo-club Sprimont, Barbara. Imago Diploma: Yvette Pe ters, F C. Uden Nederland, Eindeloos ver. Imago Diploma: Jules Co- pus, Photo club Berleur, Brijou. «Beste inzending» Medaille van het Ministerie van de Nederlandse Kuituur: Jac- ky Hutting, Ph. Club Ar- lon, Le Photon. Kleurdia's vrij: Trofee B.F.F.K.: Maria Mi- chiels, Medium Diaclub, White boa IV. Imago schotel: Emile Gits, AP 27 Bruxelles, Le station. Gouden V.F.F. medaille: Guy Lamotte, Cineklub Rumst, Aan 't strand Zilveren V.F.F. medaille: Emiel Godman, Medium Diaclub, Pomt I. Bronzen V.F.F. medaille: Jimmy Hemelaer, Foto- diaknng Boelwerf, The last virgin. Imago plakket: Paul De Cloedt, Foto-diaclub Sta- den, In de schaduw Imago plakket: Guy Coop- man, Medium Diaclub, Res ting mill I. Diploma O.V.U.: Chris Stoop - Van Roste, Fotoclub Lokeren, Summertime. Imago Diploma: Jacqueline Cadet. Phodiac Dison. Ca- thédrale de Santorin Imago Diploma: Paule Van Briel, Foto- en Diakring Peer, Laatste zon. Imago Diploma: Jean Bol len, Dafore Ranst, Punt- gevel. «Beste Reeks» Medaille van het Ministerie van de Ne derlandse Kuituur: Chris Stoop - Van Roste, Foto club Lokeren. Beste dia «De Mens», Imago Plakket: Jozef De Fraine, Focus Ninove, Ezeldrijver. Beste dia «Landschap». Imago Plakket: Armand Mendes, Medium Diaclub, La Manche 2 Dia Journalistiek: Imago schotel: Jef Cools, Meer- houtse Fotoclub Focus, Keuvelen. Gouden V.F.F. medaille: Paul De Cloedt, Foto- en Diaclub Staden, Paaltje schilderen. Zilveren V.F.F. medaille: Jean Van Goethem, Foto Diaclub Boelwerf, Brand weerlui. Bronzen V.F.F. medaille: Jan Olieslager, Foto Dia club Boelwerf, lm80. Diploma O. VU: Gustaaf Michiels, ABPC Bruxelles, Metgezellen. Imago Diploma: Theo Roo sen, Tele 3590 Houthalen, Oude indiër. Imago Diploma: Emiel God man, Medium Diaclub, Alisson Luther. (bd) Werk van de Beverse Fotoklub. «Apostelbrokken» van Roger Van Vossel Zaterdag 21, zondag 22, zaterdag 28 en zondag 29 september kan je in kasteel Cortewalle te Beveren een foto-tentoonstelling bezoeken met voorstelling van foto-essays van de leden. Met een vrij gekozen onderwerp stelden de leden een portofolio samen, dat zij tot stand brachten met zoveel mogelijk persoonlijke inbreng. Jarenlange werking brengt sommigen tot prachtige beelden, die vele amateurs moeten aanzetten om hun foto-techniek aan te zuiveren. De expositie draagt een di- en Stan Coudron legde zich vers aantal onderwerpen in een hinderlaag om dui- aan. Roger Steyaert bij- ven en melkers op de gevoe- voorbeeld volgde geduren- lige plaat te leggen, de een jaar de Beverse to- Flor Batens nam het Verre- neelwerking. Robert Brac- broekse landschap als the- ke toont zijn visie op het ma voor zijn werk, terwijl huidige polderlandschap. Roger Van Vossel naar Ru- Leon Van Craenenbroeck pelmonde trok om er de zoekt het meer in poëtische apostelbrokkenworp te ver beelden over Hof ter Welle 3 laan. Zelfs Turkse reis in- en Roland Van Kemortel drukken zijn er te zien van toont aktualiteitezin met Renata Marnef. Danny Van opnamen over een antira- Hove blijft dichter bij huis kettenbetoging. Marcel sn koos het ganzenrijden Blommaert presenteert ha- als onderwerp van zijn ar- venzichten. Mauri ts De tistieke foto-indrukken. Bruyn brengt een jonge- renturngroep voor de lens Diaprojektie Terwijl Alfons PeeterJ jongste bezoekers «kiekjes nemen, loopt I dia-reeks met werk Danny Van Hove, Van Hove, Flor E ger Van Vossel en i Peetere. Deze expositie van de verse Fotoklub trekt jaar veel kijkers. Wie tze z de klub zelf in kontakt komen, moet op een ee of derde vrijdag van maand maar eens aanlo in de Stationsstraat 2. ifint heeft de klub haar lok Daar worden ideeën ui [ff wisseld, foto's besprol VA uitstappen ingericht en lerlei klubnieuws verf Ook een klubblaadje voor nauw kontakt tus de leden. Kom alvast naar de exp< laag tie kijken. Ze is vrij toeg nnn kelijk op voornoemde dl telkens van 14 u, tot 19 j De in Brussel geboren maar in Erembodegem vertoevende striptekenaar Dirk Stalla presenteert vrijdag 27 september in De Vesten aan het Keizerlijk Plein te Aalst z me nieuw album «Dionies d'Oldenboom de gevallen baron». De voorstelling van het nieu erj album gaat gepaard met een tentoonstelling waarop originele stripplaten van Di el Stallaert te zien zijn en waarbij men van naderbij kennis kan maken met zijn heldi Arseen, Ridder Digest en Dionies en nog vele andere meer. Dirk Stallaert debuteerde in de Zaken Maar ook Arseen markt te brengen. De gev B^\ de vroege jaren tachtig met was geen lang leven be- len baron zal op die wi Pni' «De avonturen van Ridder schoren. Hij verdween in de toch voor velen toeganl Digest», een opmerkelijk koelkast en in zijn plaats lijk worden. r" absurd verhaal dat toch kwam Dionies. Voluit heet Naast de voorstelling v 108 sterk Vlaams overkomt, die Dionies d'Oldenboom en het album, krijgen we o efin Het verhaal van Ridder Di- in die figuur heeft Dirk al- een tentoonstelling die gest verscheen in de perio- les geïnvesteerd wat hij in naam diversen meekre de 1980-1982 in het week- huis heeft: grappen en ab- en een aantal tekening blad Knack en in 1983 surditeiten, groteske en sa- en onafgewerkte verhal kwam het uit als album, tirische prikjes. Grafisch brengt van Dirk Stallae Het was in feite een parodie valt de strip op door de In twee daarvan zijn o< op de klassieke ridderver- grijstinten die een heel weer dezelfde grijstint halen. De basisideeën wer- aparte sfeer weten te schep- weer te vinden. Daarnaa den dan ook gepuurd uit pen en funktioneel kaderen ook een poeterontwerp vo het mooie verhaal van Ko- in het verhaal Dionies is de uitgeverij Clumzy en h ning Arthur en zijn Ronde een beetje de jonge adellijke origineel van de affiche v Tafelridders. held uit de vergeelde jon- de avond. Dirk Stallaert voelde aan gensboeken, die nog graag Tijdens de tentoonstellin dat Ridder Digest zich niet sterven voor God en vader- is er de gelegenheid o: leende voor een hele serie land en de wijde wereld in- doorlopend te luistere verhalen en kwam met een trekt. De tegenstander van naar de mooie blues nieuwe figuur op de prop- Dionies is Salami Segers. bracht door Mark en L pen. Dat werd Arseen die in Het verhaal werd door een Borms en kan men zich t 1983 en 1984 zijn aandacht krant en een weekblad opzij goed doen aan allerlei lel gaande hielden Arseen is gelegd, maar de uitgeverij kernijen, teveel om op I de zeer bekende hoofdon- Clumzy vond het boeiend en noemen derkantoorbureauchef op interessant genoeg om het het Ministerie van Dringen- als een stripalbum op de De Kielse Heemkundige Kring en Kulturele Kring Beerschot uit Antwerpen-Kicl organize ren voor de tweede maal een poëziewedstrijd dit in het te ken van het «Jaar van de Mu ziek» en dus als tcma «muziek» heeft. Voor meer informatie kan men terecht bij de Kielse Heemkundige Kring Poëzie wedstrijd, Eugecn Lacrmans- slraat 10 te 2020 Antwerpen (een postzegel bijsluiten voor antwoord). t Op om <ft S vooroPcmnS plaats van de tentoonstelling I m «het dierlijke en plantaardige in de hedendaagse Belgische kunst» gcorganizeerd door- Kunst uit eigen streekin Stekene. Fonny Boesmans verzorgde de openingstoespraak Atelier 340, gelegen aan dc van de expositie, waaraan door 25 Wase kunstenaars werd deelgenomen GremarRivierendrcef 340 te Jctte. Op zaterdag 14 september viert Toneelkring «Vast als Eik» zijn zilveren jubileum. In de parochiekerk is er een eucharistieviering te 17.30 u. opgeluisterd door «De Edelweisjes» waarna te 18.30 u. in het parochiaal cen trum gelegenheidstoespraken en opvoeren van een één- akter «De vrek in de put» waarna receptie. Vanaf 21 u. tentoonstelling «25 jaar Vast als Eik», gezellig samenzijn en eetgelegenheid tot 24 u. Vast als Eik «De Paradijs- centrum plaats hebben o vogels» van Gaston Mar- 15, 16, 22, 23 en 24 noven tens in een regie van Wil- ber. De 2e productie vol} liam Guns. De vooratellin- in maart '86. gen zullen in het parochiaal 25 jaar op de bres «Vast als Eik» werd ge sticht in 1937 en viert zijn 25-jarig bestaan in 1985. Het «Oude Vast als Eik» stopte er inderdaad mede in 1957 en pas drie jaar later kwam de vernieuwing. Vandaar. Vast als Eik speelde reeds in 1937 ge mengd Liefst operettes. Hoge kosten en tanende be langstelling deden hen in 1957 stoppen. Toen jongeren de taak over namen fungeerde het oude bestuur als beschermkomi- tee. Het eerste (nieuw) be stuur word geleid door voorzitter Herman Van der Vurst en bestond verder uit Alfonsine Moureau, Mare De Wael, Roger Van Acco- leyen, Paula Bonnaerens, Willy Rednat en Johan Daelman. In 1967 komt er een scheuring. Wegens ver bouwingswerken aan het patronaat wordt in 1971 verhuisd naar de meisjes school en daarna naar het oud-gemeentehuis. In 1980 komt men naar het lokaal op het Dorp en in 1981 komt er een reorganisatie, worden werkgroepen opge richt en gast-regisseurs aangetrokken. In 1984 kon voor het eerst worden opge treden in het vernieuwd Pa rochiaal Centrum. Als jubileumstuk brengt Uiterlijk maandag 16 september moeten de dia's worden binnengeleverd voor de wedstrijd van Close- Up. Deelnemingsformulieren kunnen nog worden verkregen bij Foto Bastiaens en Foto Roland in Sint- Niklaas, bij Foto Gie Seis in Lokeren. bij Studio Verhelst in Beveren, bij Foto Merckpoel in Eksaarde en bij Studio Colpaert in Temse. Ook bij de families Verniers. Hulstbaan 112 in Sinaai. en Spaenjers, Schoolstraat 272 in Sint-Niklaas, kan men nog formulieren op de kop tikken Alle liefhebbers mogen deelnemen. Maar ze moeten wel in 't Land van Waas wonen. Maximum vijf werken kunnen per deelnemer worden binnengele verd. (WV)

De Voorpost | 1985 | | pagina 24