ekene biedt zondag luzikale happening» aan Markante muziek manifestaties in Waas Klemens Schnorr in de O.L. Vrouwkerk legium Instrumentale Brugense ïtteren, 20.9) - t. Jeugdorkest van Nederland (Herzele, 21.9) ranist Johannes Tusch (Dendermonde, 22.9) Drie dagen kuituur te Aaigem De Zeelse Koncertvereniging nodigt uit De Voorpost - 13.9.1985 - 27 oreei ekke*cader van het internationaal «Jaar van de organiseert de Stekense bij afdeling van de akademie van Sint-Niklaas een grootse mu- happening. Het is een initiatief van de ijke sekretaris Edwin De Block en hij kreeg onaa^rking van het gemeentebestuur, het Jan !bouvene-komité, de Stekenezen en een negental ingen die op een of andere manier him i willen bijdragen tot het slagen van deze statie die doorgaat op kermiszondag 15 ber in en rond het Technisch Insituut Sint opens, Nieuwstraat 15, van 14 u. tot 17.30 u. De r Hoy is gratis. fonu-15 kan Stekense ook genieten van mUziekakademie aura* 'liefkoosde muziek- Tvant er is zowel fe als populaire mu- dkelijk was het een ïrking tussen lou- ier- ense verenigingen, far aanleiding van lens-ós zullen ook twee 10 u.fense fanfares wor- aan-eschakeld De ach- cht). De Stekense bijafdeling werd in 1966 opgericht en 86 leerlingen volgden er toen les. Oorspronkelijk verliep alles vlot en met de «vriendenkring» werden te Stekene allerhande muzi kale manifestaties op ge touw gezet. Na een finan ciële aderlating door mede- T5ee IdTuto 7Z- werking aai, het mei-muze- kt de muziek de on- w^nd ging deze .vrien- r denkrmg» ter ziele. Pas in 1980 werd getracht «nieuw leven» te blazen in de Stekense klassieke mu ziekwereld. Onlangs gaven de leraars een eerste aperitiefkoncert en de jongste verwezenlij king is de muzikale happe ning van zondag. Begon nen met 86 zakte het leer lingenaantal naar een diep tepunt van 62 (schooljaar 1972-'73) terwijl er nu 160 leerlingen zijn die 250 kur- sussen volgen. Twee jaar geleden kwam er een dik- tieklas bij en vorig jaar is er een samenspelklas. mdsj eenheid en vrede gerekelijk kan bevorde- dan natuurlijk idoeling om de ver- arti-hun hokjes te halen in de «andersden- voor te stellen. De popfanaat leert op ier luisteren naar klassieke muziek enkkeerd. iing LH rrnTnmn- De Ware Vrienden leelplaats, 14 45 u.: tor in de turnzaal, duziekakademie in nzaal, 15.30 u.: ichter Succo Di in de studiezaal, fanfare Excelsior tt-Niklaas, 16 u. leveldkoor in de 16.30 u.: F.E.L. ludiezaal, 16.30 u. tui rio in de turnzaal, fanfare op de laclfats, 17 u.: Heintje ae speelplaats, worden de diverse beknopt voorge- Jeugdkoor Stekene Het Jeugdkoor van Stekene zong voor het eerst op Pa sen 1973 in de H. Kruis kerk van Stekene. Daarna specialiseerde het zich vooral in het opluisteren van liturgische vieringen. Maar ook profane liederen behoren tot het reperto rium. Die worden vooral gebracht tijdens een koora vond in het begin van no vember elk jaar. De leiding is in handen van zuster Lieve, de direktrice van de vrije lagere meisjes school. Reintje Vos Volksdansgroep Reintje Vos ontstond in 1970. In 1975 gingen de Reintjes voor 't eerst naar 't buiten land (Zweden) en sindsdien is dat een gewoonte gewor den: men vertoont Vlaamse tradities als volksdansen, vendelzwaaien en oude am bachten in het buitenland. Natuurlijk komen de bui tenlandse groepen op tegenbezoek in Kemzeke. Behalve volksdans demon streert Reintje Vos het ven delzwaaien, de oude am bachten (regelmatig kur- sussen) en oude volks spelen. F.E.L. De groep ontstond als grap onder de naam Spiritus, vier jaar geleden. F.E.L. is ondertussen uitgegroeid tot een stevige groep met allure. Bij het eerste optre den hadden ze onmiddellijk het pubüek mee, met hun eerste single «Disco». Door een plotse spirituele inge ving bij de bassist veran derde de naam «Spiritus» in «Freud en Libido's» of afge kort F.E.L. Regelmatig spe len ze het publiek naar huis met volgende bezetting: To ny De Vi8scher, Mark Van Hecke, Freud, Caspar De Kraker en Erwin Verman deiNa een half jaar «eenza me opsluiting» kwam de groep opzetten met een nieuw repertoire onder de naam «This makes us wild». Het hoorn-trio Dit trio groeide uit de mu ziekacademie in 1984. Ed dy Quasten was leerling de muziekakademie van Lokeren, Mare Weyers aan die van Sint-Niklaas terwijl Mario Maes hoornist is in de Nationale Opera van Brussel en leraar aan de muziekakademies van Lokeren en Beveren. Het Hoorn-trio treedt niet zo veel op, maar luistert wel regelmatig «Jachtfestivals» op in bepaalde restaurants. Het trio speelt werken van Anton Reicha, opus 82. Succo Di Verdura Na talrijke omzwervingen tot bij «Brandstichter», waar hij het muzikaal on eens was met enkele leden, richtte Ulrich «Zwiss» Zosel de nieuwe groep «Succo Di Verdura» op. De groep wordt gevormd door Zwiss, Henry Grosfeld, Ralf De Cauwer, Danny Van Ham- me en Dirk Peeters. Er worden uitsluitend ei gen komposities gespeeld en de sound is niet kom- mercieel. De sfeer en de ge ladenheid in hun muziek is een direkt gevolg van de eigen mentaliteit en het ei gen gevoelsleven, terwijl er een ondertoon van me lancholie heerst. De Stekenezen Bijna drie jaar bestaan de Stekenezen, want ze zagen het levenslicht te Gent op 7 oktober 1982. Bijna 3 jaar later werden ze te Stekene gedoopt in de spaghetti bo- lognaise en met ludieke en andere manifestaties geven ze aan Stekene nieuwe kul- turele impulsen met o.a. koffie- en openluchtkoncer- ten, waarvoor de Ronde van Vlaanderen bijna diende te wijken. De Stekenezen gaan er prat op, de drem pelvrees voor poëzie uit Ste kene te hebben verbannen door het organiseren van een poëzienacht en de op voering van «Canto Gene ral» Andere in het geheu gen vastgespijkerde orga nisaties zijn het weelderige tuinfeest in de hovingen van huis De Bock, een reu- ze-kwis en natuurlijk het grote politieke debat van en te Stekene. Het Stekens Hoogstudentenverbond zal materieel meewerken aan de happening. De Ware Vrienden In de 19de eeuw reeds bezat Stekene diverse muziekver enigingen (Sint-Cecilia, Vreugd en Deugd enz.) en in 1920 werd De Broeder band opgericht. Vijfjaar la ter kwam er onenigheid en zo ontstonden de «gazisten» en de «fikfakisten», met als fanfarenaam respektieve- lijk De Broederband en Sint-Cecilia. Na een tijdje stilzwijgen ontstond in 1948 de huidige benaming «De Ware Vrienden» o.l.v. August de Bruyne. Men promoveerde midden de jaren zeventig nog naar een hogere afdeling, maar daarna stagneerde het een beetje. Er zijn een twaalftal vaste aktiviteiten telkenjare en daarbij komen een tiental okkasionele manifestaties zoals samenwerking met het Ruusscheveldekoor, de wijkbezoeken en de optocht naar het OCMW t.g.v. het Sinterklaasfeest voor de ou den van dagen. Sinds kort hebben de Ware Vrienden een eigen loaaal. Brandstichter De mensen van de groep speelden reeds als 15-jari- gen samen onder de naam Gnosis, daarna Orris Root en Heatwave. Nadien gin gen hun wegen om uiteen lopende reden uiteen. In 1983 herontdekten Jean Braem, Jean-Pierre Van Rums te, Danny Van Ham- me, Daniël Van Rumste, Patrick Van Oevelen en Sa rah Devriendt elkaar en werd de groep Brandstich ter Der Klieten gevormd. Naam die is geëvolueerd tot kortweg Brandstichter. De muziek gaat van kosmi sche, fragiele elektronische muziek tot swingende, door bass en ritmesektie begelei de muziek. Later zal daar de «Opera van Vlaanderen» bijkomen: absurde, halluci nerende half-muzikaal, half-verbale maatschap pijkritische performances. Dat is echter toekomstmu- Het Ruysscheveldekoor Lang zocht men te Stekene naar de mogelijkheid om een volwassenenkoor op te richten. Uiteindelijk von den medepastoor Ver helst, Tony De Ruysscher en een twaalftal geïnteresseerden elkaar in september 1979. Enkele maanden later was het Stekense Ruysschevel dekoor bijna 50 eenheden sterk! Bij het vijfharig be staan telde het koor 93 leden. Primordiaal staat gezellig heid, het samenzijn, het zingen en het trachten iets te brengen op kulturele vlak. Regelmatig luistert het de eucharistievieringen op, organiseert men koor- koncerten en brengt men buitenlandse koren naar Stekene. Natuurlijk gaat het Ruys scheveldekoor regelmatig op tegenbezoek. Het «Jaar van de Muziek» brengt voor het Stekense koor nog tal van aktiviteiten, waarvan de Wieneravond in de sport hal op 5 oktober zeker de meeste aandacht zal krij gen. Gremar Koffiekoncert Zondag 15 september om 10.30 u. in Den Eglantier aan de Apostelstraat te Sint-Niklaas optreden van het Belgisch Baroktrio. Met Luk Nielandt (hobo), Francis Pollet (fagot) en Luc Vanvarenbergh (klavecimbel). Zij brengen werk van Bach, Telemann, Jacob en Handel. Kantate en Bach Ook zondag 15 september «kantatedienst» in de kerk van Tereken in Sint-Niklaas De kantate 137 «Lobet den Herren, den machtigen König der Ehrde» wordt uitge voerd. De koren Can tores Vagantes en Canteclaer plus een gelegenheidsorkest brengen deze kantate van JS Bach. Solisten zijn Annemie Moens (sopraan), Leen Dege- lin (alt). Mark Van Daele (tenor) en Lieven Deroo (bas). Kontinuo: E. Van Bogaert, koncertmeester: Eric Robbe- recht, orgel: R. Plovie. De algemene leiding is in handen van J. Van Landeghem. Predikant is e.h. Ignace De Sutter. Om 18 u. zondagavond. Orgelrecital Kamiel DUooghe Waaslander Kamiel D*Hooghe, direkteur van het Brussel se konservatorium en orgelprofessor aan het Maastricht se konservatorium, voert in de Tre rekenkerk in Sint- Niklaas op vrijdag 20 september om 20 u. werken van vooral Johann Sebastian Bach uit op het orgel n.a.v. de driehonderdste verjaardag van de geboorte van de kom- ponist. Koncert in Melsele In de reeks orgelkoncerten van Melsele is vrijdag 20 september, in de hoofdkerk van Melsele, Clemens Schnorr uit München te gast. Mireille Gleizes Zaterdag 21 september kulturele manifestatie met niveau in Huis De Kimpe, het kersverse kulturele ontmoetings centrum van Temses deelgemeente Elversele. Vanaf 20 u. treedt pianovirtuoze Mireille Gleizes uit Temse aan en ook de harmonie Sinte-Cecilia uit Temse, o.l.v. Leo Stroob- andt, musiceert die avond. Martin De Ryck prezenteert. W.V. XVIIde Orgelcyclus te Melsele Kjcertaanbod in onze regio de konoerten te Aalst (vanavond en op maandag Herzele (morgenavond) en te Liedekerke (zon- vaarover U in een andere bijdrage meer gegevens stellen we U hier drie koncerten voor die volgende 2q( n onze regio plaats hebben: Wetteren, Herzele en Lfh< rmonde. Ibb Wetteren: Collegium nentale Brugense Pj rokmuziek lut ogramma dat diri- rakter en het simboliseert onze drukke samenleving, waarin alles bijna chaotisch door elkaar heen toch op te* Patrick Peire en zijn wfe* i8naar 6611 zekere um Instrumentale stemming. vrijdag 20 Beethovens «Viiolconcerto ber té Wetteren in "t D, opus 61 werd louter aard verzorgen, is violistiek, lyrisch en episch i gewijd aan de kon- gedacht; virtuositeit (met nde instrumentale uitzondering van de ca- uit de barok, name- dens) k°mt er niet in voor soloconcerto en het Dit enig mooie concerto 3 groeso. Op het heeft een vorm en een even- mma werken van wicht die in gelijke verhou- J.S. Bach, G.F. ding staan, el, C.Ph.E. Bach en °e in 1891 geboren Proko- aldi. Voor het concer- Bef. is bij het grote publiek 3SSO was Corelli de vooral bekend door zijn inspirator; voor het opera «De liefde voor de icerto was dit Vival- drie sinaasappelen», zijn programma is dan «Klassieke Simfonie» en na- tuwd rond deze tuurlijk door zijn muzikale hun invloed sprookje «Peter en de wolf» even (of meer) WÜ horen de «Orkestsuite fe figuren. Over het uit het ballet Romeo en Ju- um Instrumentale ha. opus 64», gekonci- ise en zijn dirigent pieerd naar de algemene as- .nt U meer in een an- pekten van het dramatisch lijdrage. Solisten in gebeuren, het verhaal, dus in zijn de fluitist niet zozeer opgebouwd jueker en violist rond de baüetaktie. Lippens. Dequeker in Gent en in Den I hij koncerteerde als België, Nederland, regen, Duitsland en |iarken Als leraar fluit is hij aktief te re. Den Haag en het Lemmensinsti- Dirk Lippens is als opgetreden in zowat iropa en is daarenbo- l van het Collegium mentale Brugense, motrio Hans Mem- het Kwintet der Jako- het Telemann Con- het barokorkest iüts-Réuni8. Herzele: Nationaal srkest van Nederland [zaal van het Herzeelse Technisch aeum koncerteert op 21 september te het Nationaal ïorkest van Nederland Jacques Van Steen. programma zien we van Chiel Meijering, en Prokofief. Dpdrachtwerk van h Meijering heet «Ik I tenen», een ééndelig k voor simfonieorkest; ^y^lyfonisch van ka- Het Nationaal Jeugdorkest van Nederland is een aktivi- teit van Jeugd en Muziek - het werd opgericht in 1957 en koncerteerde sindsdien in bijna heel Europa. Hoe wel Jacques Van Steen 1956) ook in het buitenland erg aktief is, is hij toch vooral vertrouwd met de meeste Nederlandse ensem bles, waar hij een regelma tige gast is als dirigent. De soliste in Beethoven vioolconcerto is de nu 22- jarige Mar in Mars, nog steeds studente maar toch reeds als soliste erg bedrij vig én lid van het Wereld Jeugd Orkest. 22/9 - Dendermonde: orgelrecital Johannes Tusoh Het tweede deel van het Dendermondse luik van het Festival van Vlaanderen is de Internationale Orgelcy clus, waarin vier koncerten zijn ondergebracht. In de Dendermondse Abdijkerk geeft de Duitser Johannes Tusch een eerste recital in deze cyclus. Voor een korte biografische schets van de ze musicus verwijzen we U naar de bijdrage over de Aalsterse Orgelcyclus die U elders in dit blad vindt. Het programma bestaat uit werken van de 17de en 18de eeuw. Eerst horen we de «Praeludium und Fuge in D-dur» van Dietrich Bux- tehude, dan de «Dialogue in C-dur avis dem 3. Orgel- buch», de «Toccata nr. XI in c-moll sus dem «Apparatus Musico Organisticus» Ver volgens de bekende «Trum pet Voluntary in D» van John Stanley, de driedelige «Phantasie in g-moll» van J. Krittel Kucharz. Tusch besluit zijn recital met twee «Choralbearbeitungen» en de «Praeludium und Fuge m a-moll, BWV 543» van J. S. Bach. Dit orgelrecital heeft plaats in de Dendermondse abdij kerk op zondag 22 septem ber te 15.30 uur. Wie meer informatie wil over deze konoerten of wie wil tickets bestellen kan hiervoor terecht bij: Wetteren: Gemeentehuis, Markt (tel. 091/69.34 15) Herzele: Gemeentekre diet van België. Kerkstraat 7 (053-62.39.20). Dendermonde: Dienst Kuituur en Toerisme, Stad huis, Grote Markt 1 (052- 21.39.56 of 21.39.57). L. Een van de nieuwe verenigingen die Erpe-Mere rijker geworden is, pakt bij de aanvang van het winterseizoen uit met een waar Kuituurfestival waarbij de muziek op het voorplan gesteld wordt. Gedurende drie dagen wil Perspektief de aandacht op zich trekken met een pro gramma dat heel wat belangstelling moet wekken aange zien het hoogstaand peil van dit kuituur gebeuren. De gehele opzet staat in het teken van het Europees Jaar van de Muziek, maar toch is er ook een plaats geruimd voor de plastische kunsten. Op vrijdag, 4 ok tober, in het Ontmoetings centrum te Aaigem zal het Kuituurfestival om 19 uur officieel geopend worden door Gemeenschapsminis ter van Kuituur, K. Poma, met een tentoonstelling van kunstenaars uit Erpe-Mere. Zij behandelen zowat allen hetzelfde tema onder de ge- zamelijke titel «Beelden van de Lande». Elk voor zichzelf heeft een onderwerp uit zijn omgeving gekozen waaruit een geheel ge vormd werd dat het lande lijke van onze deelgemeen ten letterlijk en figuurlijk in de verf zet. Deze groeps tentoonstelling waaraan een tiental plaatselijke kun stenaars hun medewerking verlenen, kan elke dag van 10 uur af bezocht worden. Hoofdzakelijk muziek Het initiatief van het kui tuurfestival is echter op de muziek toegespitst. Na de openingsplechtigheid is er om 20 uur een muziekreci- tal uitgevoerd door arties ten uit de streek. Het duo, pianist Luc Van Herzeele en fluitist Mare Schouppe zul len enkele werken van klas sieke meesters uitvoeren. Beiden zijn lid van gereno- meerde orkesten zodat men kunst van hoog niveau kan verwachten. Ook zal, in het teken van het Internatio naal Jaar van de Jeugd, het jeugdkoor van Herzele o.l.v. J. De Rijck de aanwe zigen op een uitvoering ver- Ook op zaterdag 5 oktober, zal het Ontmoetingscen trum van Aaigem niet al leen bezet worden door de plastische kunstenaars uit Erpe-Mere, maar vanaf 20 uur is er terug volop mu ziek te beluisteren. Deze avond is het de beurt aan het Gemengd Zangkoor uit Ninove o.l.v. F. De Mont en het instrumentale gedeelte zal verzorgd worden door het Saxofoonkwartet Sono- ra dat een repertorium van lichte Amerikaanse muziek zal uitvoeren. De slotdag, zondag 6 okto ber, wordt beslist het hoog tepunt van het festival. Naast de doorlopende groepstentoonstelling van 10 u. kan men van 14 u. af een plaats bezetten rond de kiosk waar een promenade- concert uitgevoerd wordt op het dorpsplein. Hier kan men luisteren naar de fan fares van Aaigem, Burst, Erpe, Erondegem en Ena- me die elkaar zullen afwis selen met een spetterende muziek. Deze gezellige mu zikale bedoening wordt af gesloten met een taptoe. Dit wordt vast een muzikale pa rade welke entoesiasme en belangstelling moet opwek ken in alle deelgemeenten van Erpe-Mere. J.V. Het najaar is traditioneel de tijd voor de orgelcycli in het Vlaamse land. Om ons tot de direkte omgeving te be perken: Aalst, Dendermon de, Gent. Het eerste koncert van de XVIIde Orgelcyclus te Melsele vond vorige vrij dag plaats in de Onze-Lieve- Vrouwekapel van Gaver- land. Op vrijdag 2*0 septem ber koncerteert de West duitser Klemens Schijorr op het orgel van de Onze- Lieve-Vrouwekerk van Mel sele om 20.30 u. met werk van J.S. Bach, C.Ph.E. Bach, Mendelssohn en Re- Klemens Schnorr Klemens Schnorr Amor- bach/OdenwaldDuitse Bondsrepubliek) bespeelde reeds op jeugdige leeftijd het grote barokorgel in de voormalige abdijkerk van zijn geboorteplaats. Na zijn humaniora bekwaamde hij zich in de orgelstudie (meesterklas), de kerkmu ziek en de muziekweten schap aan de Muziekhoge- school en aan de universi teit te München. Als lau reaat muziekgeschiedenis werd hij organist en koor leider in verscheidene ker ken. Hij kreeg een leerop dracht aan het Hermann Zilcherconservatorium te Würzburg en sedert 1979 leidt hij de orgelklas aan de Hogeschool voor Muziek te München. Schnorr is laureaat van in ternationale muziekwed- strijden te Arnhem, Avila, Bologna, Innsbruck en München. Door zijn grote koncertbedrijvigheid, ook door uitvoeringen voor ra dio, televisie en voor plaat opnamen is hij met talrijke belangrijke historische or gels in Europa vertrouwd. Programma Klemens Schnorr speelt van Johann Sebastian Bach de «Praeludium und Fuge in c-moll, BWV 546» en de Choralpartita «Sei gegrüs- set, Jesu gütig, BWV 768», van Carl Philipp Emanuel Bach de «Sonate a-moll, Wq 70/4», de driedelige «Sonate V D-dur» van Felix Men- dels8ohn-Bartholdy en de «Toccata und Fuge p. 80, 10/11 a-moll» van Max Reger. De toegangsprijs voor dit recital bedraagt 200 Bf, studenten en 3-passers krijgen 50% vermindering; beschermleden en hun ge zin krijgen gratis toegang. Na het koncert is een recep tie voorzien waarop alle toe hoorders verwacht worden. L. Kunstkring Waasmunster organiseert tentoonstelling voor liefhebbers - kunstenaars Van vrijdag 13 december tot en met 22 december zal kunstkring Waasmunster opnieuw aan de liefhebbers kunstenaars van Waas munster de gelegenheid ge ven hun werken te tonen in een groepstentoonstelling, nu in de prachtige galerij van het kasteel Blauwen- dael. Geïnteresseerden kunnen alfvast hun deelna me aan deze tentoonstelling kenbaar maken aan de se kretaris van de kunstkring, Luc Delouw, Stationsstraat 105, te 9170 Waasmunster en dit voor 30 september. De deelne mers zullen afhankelijk van hun aantal, twee of drie werken kunnen voorstel len. De kunstkring zal in staan voor het ophangen der werken, de verzekering en de openingsreceptie van de tentoonstelling. Voor brengen en terug afhalen der werken zorgen de kun stenaars zelf. Verdere voor waarden en afspraken zul len zoals voorheen bespro ken worden op een infor matieve vergadering, waar op de ingeschreven deelne mers zullen uitgenodigc worden. (P.V.G Woensdag 18 september begint het nieuwe koncertseizoen te Zele. De dinamisohe Zeelse Konoertvereniging programmeert het Heists Kamerorkest o.l.v. Jozef Luyten in de Raadszaal van het Zeelse Gemeentehuis om 20 uur. Ook de mezzosopraan Gerda Lombaerts verleent hieraan haar solistische medewerking. Op het programma staan komposities van Albinoni, Vivaldi, Haendel, Elgar, Hoffmeister, Grieg en Bartok. Het Heists Kamerorkest werd in 1980 opgericht en is samengesteld uit leraars van de muziekacademie van Hei8t-op-den-Berg en enke le beroepsmusici uit de streek. Op dit ogenblik be hoort het gezelschap tot de betere Vlaamse kameror kesten. Zij verzorgden reeds vele optredens en zelfs het Festival van Vlaanderen deed een beroep op hen. Tot de kern van het ensemble behoren violist Jozef Luyten. altist Mare Tooten en cellist Luc Too- ten, namen die in de mu ziekwereld van bij ons goed bekend zijn. Jozef Luyten studeerde viool en kamer muziek te Brussel, is leraar aan het Leuvense Lem- mensinstituut en behoort tot de Solisten van het Bel gisch Kamerorkest I Fiam- minghi. Luc Tooten, trad na cellostudies in Mechelen en Brussel toe tot het Arria- ga Kwartet en het Filhar monisch Orkest van de B.R.T. Ook altviolist Mare Tooten studeerde te Meche len en te Brussel; hij is lid van I Fiamminghi en leraar aan het Lemmensinstituut. Gerda Lombaerts werd ge boren te Wilrijk in 1950. Zij behaalde een aggregaat muziekopvoeding aan het Lemmensinstituut (waar zij nu trouwens dooente zang is) en een eerste prijs zang aan het Muziekconservato rium te Gent. Ze studeerde verder o.l.v. Lucie Frateur te Antwerpen, volgde meesterkur8ussen met Pe ter Pears en bekwaamde zich verder bij Gérard Sou- zay en Dalton Baldwin te Genève. In september 1981 debuteerde ze te Londen met een liedrecital in de Wigmore Hall. Samen met Paule Van Parys ondernam zij in december '81 een kon- certreis in de V.S. en Cana da. Zij treedt regelmatig op in het kader van het Festi val van Vlaanderen, en voor B.R.T. en R.T.B.F. Programma Gerda Lombaerts zingt te Zele aria's van Haendel («Dopo notte. atra e funes- tra», de aria van Ariodante uit «Ariodante» en «Oh! Had I Jubal's lyre», de aria van Achsah uit «Joshua») en «Twee elegische melo dieën, opus 34» ('Hartwon den' en 'Laatste lente') van Edvard Grieg. De rest van het programma omvat instrumentale wer ken: «Concerto voor strij kers in d, opus 7 nr. 1» van Tommaso Albinoni, het «Conoerto in g voor twee cello's en strijkers» van An tonio Vivaldi, de «Serenade voor strijkorkest in e, opus 20» van Edward Elgar Na de pauze krijgen we nog het «Concerto voor altviool in D» van Franz Anton Hoffineister en de «Roe meense Volksdansen voor orkest» van Bela Bartok. Wij kunnen dit koncert zeer aanbevelen. De toe gangsprijs bedraagt 120 Bfr.voor jeugd en 3-pas sers slechts 50 Bfr. La petite bande is ook al in Aalst te gast (arch)

De Voorpost | 1985 | | pagina 27